De Westfriezendag 1952 had zijn domicilie in Enkhuizen Mutaties bij de Nemogra De sne komei Stad en Omgeving r Jimmy Brown als diepzeeduiker Studie en amusement verlichten het leven van de soldaat „HET MEISJE EN HET MONSTER" Sergeant Van der Berg heeft zelf nooit vrije tijd Schakel tussen militair en burger LAATSTE NIEUWS Prof. Donner en Suurhoff bi] formateur AGENDA CINEMA AMERICAIN Directeur en twee commissarissen namen hun ontslag Interne moeilijkheden Mevr. M Buishand-Molen zei: ,,'t Is ienmaal wel" De oudjes doen het nog best-Geen leeftijdsgrens Het bestuur leed een nederlaag De twintigste Bundel komt Ni'euws uit Castricum Vitesse met tien elftallen in de competitie Opgravingen te Grootebroek Cursus kappennaaienl Heer-Hugowaard St. Pancras Een Nederlai startei Wagtmans zege in „Acht van C DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1952 „Als je pas in Alkmaar bent, krijg jü de indruk van een wat „stijve" stad. 5laar werkelijk, dat valt bijzonder mee. De burgerij is hartelijk vor ons en komt ons op vele manieren te hulp". Tegenover ons zit de sergeant B. v. d. Berg, die ons het een en ander ver telt over zijn hobby. Dat blijkt aldra een vreemde hobby te zijn, omdat ze er niet in de eerste plaats op gericht is hemzelf aangenaam bezig te hou den, doch anderen. Deze sergeant be ijvert zich namelijk voor de vrijetijds besteding van de in Alkmaar gelegerde militairen en hij heeft het daar zo druk mee, dat er practisch geen vrije tijd voor hemzelf overblijft. Dit „welzijnswerk" doet de heer Van der Berg nog niet lang, doch hij heeft er de smaak al flink van te pakken. In het burgerleven had hij een administra tieve functie; hij woonde toen in Arn hem. Na de oorlog trok hij de wapen rok aan om in Indië voor de inlich tingendienst te gaan werken en later, toen hij naar Nederland was gerepa trieerd, werd hem verzocht de wel zijnszorg voor de troepen op zich te nemen. En zo kan men sergeant Van der Berg thans druk bezig zien met het voorbereiden van filmavonden, met het oppompen van lege voetballen en met het organiseren van schriftelijke cur sussen. Het werk van een welzijnsoffi- cier is verre van eenvoudig en daar komt nog bij, dat deze militair het grotendeels in zijn vrije tijd moet doen. Het werk in Alkmaar is extra lastig, omdat het garnizoen vaak wisselt en de jongens een zware opleiding krijgen. Het is dus moeilijk een vaste kern van „artisten" te vormen. De bevolking helpt. „De bevolking van Alkmaar werkt erg mee", vertelt de sergeant en hij staaft dit met bewijzen. De vereniging SERC. B. VAN DER BERG welzijn Turnlust heeft aangeboden twee mael in de week gratis turnles te geven aan militairen. De voetbalvereniging Alc- maria heeft er in toegestemd dat haar trainer het militaire elftal de nodige techniek bijbrengt, de directies van de Harmonie en het Victoria-Theater bere kenen de miltairen f 0.80 in plaats van f 1 voor een kaartje eerste rang, prof. „Cakie" is altijd bereid zijn kunnen op het gebied van goochelen te tonen, het Vitrofoonorkest zorgt voor muzi kale afleiding en zo zou er nog veel, veel meer te noemen zijn. Routine. Meer moeite kost het de seTgeant om een goed georganiseerde, grote feest avond op touw te zetten, doch ook daarin heeft hij al de nodige routine gekregen. Hij doet dit op uitstekende wijze en tegen de laagst mogelijke prijs, want de portemonnaie van een militair is in de regel niet dik. Niet alleen buiten het militaire ter rein, maar ook in de kazerne zelf wordt hard gewerkt voor de ontspan ning en ontwikkeling_van de troep. Zo wordt er twee maal in de week en later eenmaal in de cantine een filmvoorstelling gegeven, waarvoor al tijd zeer grote belangstelling bestaat. Sergeant Van der Berg heeft de keuze uit 224 films van allerlei aard, doch hij heeft al lang ontdekt dat de cantine het best, bezet is als er een showfilm wordt vertoond. De entreeprijs is afgestemd op een soldatenbeurs: f 0 10 of f 0.15 en daarvoor worden volkomen volwaardige films vertoond. Iedere militair die zijn vrije tijd pro ductief wil maken, kan in zijn dienst- Vandaag heeft de kabinetsformateur, mr. Donker, een onderhoud gehad met de heer J. G. Suurhoff, lid der Tweede Kamer, ondervoorzitter van het NVV. Daarna ontving mr. Donker prof. dr. A. M. Donner, hoogleraar in het staats recht, administratief recht en algemene staatsleer aan de Vriie Universiteit. Strijd om Gamma Griekse troepen hebben met mortie ren en machinegeweren het vuur ge opend op het eiland Gamma in de Maritza, de grensrivier tussen Grieken land en Bulgarije. Dinsdag hadden de Griekse autoriteiten aan de Bulgaren het ultimatum gesteld, het eiland bin nen 24 uur te verlaten. tijd een schriftelijke cursus in een willekeurig vak volgen en ook in dit opzicht heeft de sergeant de leiding. Hij doet een keuze uit de vele oplei dingsinstituten en regelt het financiële gedeelte van de studie. Nieuwe plannen. Voor de naaste toekomst heeft de sergeant al weer nieuwe plannen. Hij wil uit de troep een band samenstellen waarvoor Den Haag de muziekinstru menten zal leveren hij bereidt een grote cabaretavond voor, die in be gin September wordt gehouden en dan zijn er nog de plannen voor een grote „Tip-top-taptoe-avond", die waarschijn lijk wordt uitgezonden door de AVRO. Ook heeft hij het nu druk met de in richting van een R. K. militair tehuis. Dit is een beeld een beperkt beeld van wat een welzijnsofficier zoal in zijn vrije tijd heeft te doen. Het is een druk werk, maar tegelijk ook een dank baar werk. Succes. Als sergeant Van der Berg ziet dat de nieuw aangekomen soldaten de eerste drie avonde® van hun verblijf in Alkmaar doorbrengen met doelloos slenteren in de Langestraat en daarna bemerkt dat ze 's avonds in het mili tair tehuis, de cantine of de studiezaal blijven, heeft hij grote voldoening van zijn ingespannen werk. En als de sol daten bij hun afscheid van het garni zoen hem met een ferme handdruk ko men bedanken, is dat zijn mooiste be loning. DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Het zevende kruis (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: La belle et la béte (14 jaar); Victoria Theater, 8 uur: De straat (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Tor •eani (14 jaar). Gulden Vlies 8 uur .cmerconcert H.O.V. NACHTDIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is buiten de ge wone openingstijden dg apotheek van de heer' Kruisinga, Koorstraat 59, g-opend. BERGEN, Rustende Jager. 1012.30 14.30-17.30, 19.30-22 u. Expositie K.C.B. CAMPERDUIN, 7 uur: Diverse spe len op het strand; 10 uur: Vuurwerk. VRIJDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Wij gaan naar Monte Carlo (alle leeft.); Harmo nie Theater, 8 uur: On moonlight bay (alle leeft.); Cinema Americain, 8 uur: Telefoon voor u (alle leeft.); Victoria Theater, 8 uur: Muiterij op het goud schip (14 jaar). BERGEN. Rustende Jager, 1012.30, 14.3017.30 en 19.3022 uur: expositie KCB. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 16.36 5.07 Vrijdag 17.21 5.52 te CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 16.41 512 10.41 23.12 Vrijdag 17.26 5.57 11.26 23.57 Hedenavond 8 uur („La Belle et la Béte") Telefoon 2609 (.Advertentie, Ing. Med.) In de topleiding van de nieuwe grafkist-industrie, de Nemogra, die nog slechts een korte tijd op het industrieterrein Noord draait, heeft dezer dagen een mutatie plaats gehad door het ontslag van de directeur, de heer A. Vos uit Alkmaar. Vorige week heeft de heer Vos zijn ontslag gevraagd, dat hem daarop eervol is verleend. Ook d« president-commissaris, de heer J. H. Wiggers, en de commissaris, de heer Van Dük uit Groningen, hebben hun ontslag genomen. Naar ons van bevoegde zijde werd medegedeeld, vinden deze moeilijkheden hun oorzaak in het feit, dat de dealers ontevreden zijn over het verkoopsysteem, dat door de directie is ingevoerd. Aangezien deze dealers in de meeste gevallen ook met aandelen in de fabriek zijn geïnteresseerd, werd dit de oorzaak van een aantal strubbelingen, dat ten slotte tot de genoemde mutaties heeft geleid. Op het ogenblik is men bezig met de aanstelling van een nieuwe di recteur en een tweetal commissarissen, dat op hun verzoek uit de dealers-aan deelhouderskring zal worden gekozen. De werkzaamheden aan de fabriek heb ben door deze voorvallen geen schade geleden. Er wordt volop gewerkt en wekelijks nog verlaten de montage- kisten de Nemogra. Uitgeest- verbetert systeem van hulpverlening bij brand Behalve met de brandweer van Alk maar heeft de gemeente Uitgeest nu ook een overeenkomst gesloten met de brandweren van Krommenie en Assen- delft. Deze overeenkomst heeft betrek king op hulpverlening bij brand in Bus en Dam. Zoals wij deze week uitvoe rig meldden, heeft het gebrekkige sy steem van hulpverlening uit andere plaatsen bij een brand in Bus en Dam reeds catastrofale gevolgen gehad. MUTATIE BIJ DE GEMEENTE POLITIE Aan de agent van politie J. Baart, van de gemeente-politie alhier, is eer vol ontslag uit zijn functie verleend we gens zijn aanstelling tot wachtmeester der Rijkspolitie. DIERENBESCHERMING Woensdag is in de Langestraat nabij de Mient zwervend in goede conditie aangetroffen een wit poesje zwarte plek op de kop pl.m. 10 weken oud. Adres inspecteur: C. Verver, Zaag molenstraat 36. ALKMAAR, 6 Aug. 1952. (Alkm. Exportveiling)Aardappelen 810, drielingen 4—6: Slabonen 3447; Snij bonen: stam 2146, pronk 36—43; Kom kommers 818: Tomaten A 3048, bonken 1828; Druiven (per kg) 1.30: Bloemkool I 2648, II 824: Rode kool 512; Groene kool 6.509; Spinazie 43—45: Sla 2—6.50; Postelein 8—15; An dijvie 614; Rabarber 47.50; Bieten 48; Bospeen 819, Waspeen 820; Uien 61.50; Soepgroenten 24; Peter selie 23.50. Reiziger bracht theedoeken die niet waren besteld Vanmorgen verscheen in het Gulden Vlies een reiziger in theedoeken, die de kellner vertelde, dat hij twaalf be stelde theedoeken kwam brengen. „Of er meteen even afgerekend kon wor den", voegde hij er meteen aan toe. De kellner betaalde het gevraagde 'bedrag van f 16.68, ontving een kwitantie, maar hoorde even later, toen de reizi ger al was verdwenen, dat niemand iets van een bestelling afwist. Een recher cheur en de kellner zijn daarop in een auto de verschillende café's in de stad af geweest totdat zij de man in een van deze gelegenheden aantroffen. Op het politiebureau wordt thans nagegaan of de man zich aan een strafbaar feit heeft schuldig gemaakt of dat hier slechts sprake is van een vergissing. Burgerlijke stand Geboren :Maria T., d. van E. J. Ko ning en J. Wiegerinck. Gehuwd: Cornelis J. Koesemans en Margarete Hadolt; Christiaan Lauritsen en Jannetje J. Tammer. KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN De Burgemeester van Alkmaar rosakt bekend dat de kosteloze inenting tegen pokken op Maandag 11 Augustus a.s niet zal plaats hebben. VRIJDAG WEER KAASCONCERT De heer Van Westrienen, organist van de Kapelkerk zal Vrijdagmorgen in de Grote kerk de kaasconcerten ver zorgen. Er zullen twee concerten wor den gegeven. Het eerste van 11.15 11.45, het tweede van 12.1512.45. Van Westrienen bespeelt zowel het koor orgel als het grote orgel. De trek naar de aloude Haringstad was gistermorgen groot, wat in het bijzon der in de dieseltrein, welke afkomstig uit de hoofdstad omstreeks tien uur in Enkhuizen aankwam, een gezellige drukte gaf. Er was een bijzondere reden, waarvoor diverse personen uit alle windstreken naar het Westfriese land togen, want er werd wederom een Westfriezendag gehouden en wel de zevenentwin tigste van het historisch genootschap „Oud-West-Friesland". Op de echt gemoe delijke manier werd naar ieders gezondheid geïnformeerd en werd voorts ge poogd na te speuren of een bepaalde familietak nog bijzondere herinneringen opriep. Al converserend bereikte men de Muntbioscoop, waar bleek, dat de opkomst toch niet zo enorm was, als de belangrijkheid van de te behandelen agenda in eerste instantie zou doen verwachten. Vooral als men bedenkt, dat het ledental momenteel 813 bedraagt en ongeveer tweehonderd personen de zaal bevolkten. Rondkijkend zag men vele vooraanstaande en bekende Westfriezen, die als vaste bezoekers van dergelijke dagen kunnen worden gekenmerkt. Ge lukkig waren er zelfs nog enkele bezoeksters, die in Westfries costuum gekleed waren of wel met de gouden kap getooid. BEURS MIDDENMEER Noteringen van 6 Augustus 1952. Wit- hooi 8090; rode klaverhooi 6070; Lu zerne hooi 7080; wintergerststro 18 22; zomergras stro 2024; tarwestro 2023; roggestro 1820; groene erw tenstro 5057.50; ander erwtenstro 30 35; wintergerst 30—30.75; zomergerst 22 31.75; rogge 2729; koolzaad 5558; karwijzaad 5560; blauwmaanzaad 95 —107. De voorzitter, de hr G. Nobed, feli citeerde de stad Enkhuizen met de ves tiging van het Zuiderzeemuseum al daar, als mede met het behoud van een waterfront in verband met de verdere droogmaking van het IJsel- meer, waardoor Enkhuizen zichzelf zal blijven. Vervolgens riep spreker de oud-secretaris, de heer J. L. Lutje- harms uit Rouveen en de heer Honig uit de Zaan speciaal woorden van wel kom toe. Namens het bestuur uitte de heer Nobel de behoefte, welke van die zijde gevoeld wordt om de personen, die zich bijzonder verdienstelijk voor het genootschap hebben gemaakt, de hun toekomende waardering te betui gen. Daartoe werd overgegaan tot het uitreiken van ere-diploma's, waarmede de vergadering gul instemde. Als eerste werd de dochter van de oprichter van Oud-West-Friesland" de arts Van Ba len Blanken, mevrouw Wegener Slees- wijkVan Balen Blanken uit Den Haag, zo'n diploma toegekend. De Westfriese schrijfster, mevrouw J. VisserRozendaal, volgde hierop als tweede uitverkorene, waarna de heer M. Zwaagdijk te Den Haag, die op li terair gebied, vooral als kinder-folklo- rist, veel voor West-Friesland heeft ge daan, deze onderscheiding werd uitge reikt. We zouden het haast als vanzelf sprekend willen beschouwen, dat de heer Dirk Veerman uit Wognjjm even eens in dit rijtje voorkomt. Hij immers vierde onlangs een zeer uniek jubile um, namelijk dat van zijn zestigjarig zangerschap en zijn vijftigjarig voor zitterschap van het koor „Jacob Kwast", dat later de naam „De Wog- nummers" kreeg. Last but not least verscheen de mede-oprichtster en toe gewijde bestuurslid, mevrouw M. Buis handMolen, voor het voetlicht, die op deze wijze hulde werd gebracht. Met het oog op het neerleggen van haar functie vanwege haar gevorderde leeftijd zei zij tot de aanwezigen, even als de Westfriese auteur Jan Koster: ,,'t Is ienmaal wel". Op voorstel van de heer Köhne werd zij ook nog tot erelid benoemd. De aanwezigen zagen zichtbaar po pelend uit naar het aan de orde ko men van het bestuursvoorstel, dat het instellen van een leeftijdsgrens voor bestuursleden van zeventig jaar be oogde. Op de op 24 Mei te Hoorn ge houden vergadering werd dat voorstel met een stemmenverhouding van 14 13 aangenomen. Het motief van de meerderheid luidde dat verjonging van het bestuur noodzakelijk was, aan gezien men bij het bereiken van een hogere leeftijd dan de gestelde limiet een mindere vitaliteit aan de dag zou kunnen leggen. De minderheid conclu deerde echter, dat een dergelijke han delwijze ontactisch en onhoffelijk te genover de oprichters van het genoot schap zou zijn. Verder wees die min derheid er op, dat de laatste categorie door haar leeftijd over meer vrije tijd beschikken en een grotere belangstel ling hebben voor de vraagstukken in „Oud West-Friesland". Burgemeester Breebaart deelde in zijn toelichting op hgt bestuursvoorstel mede, dat het op een gehouden bestuursvergadering door negen van de aanwezige leden werd gesteund, terwijl zich er slechts één tegen had verklaard. Nu kwamen de tongen van de voor- en tegenstan ders los, doch weldra bleek, dat de meerderheid van de tegenwoordige Westfriezen het staj»9punt van de hier boven vermelde minderheid deelde, hetgeen door een stemming duidelijk tot uiting kwam; het bestuursvoorstel werd verworpen, zodat de oude toe stand gehandhaafd blijft. Ook het voorstel om over te gaan tot het ver kiezen van bestuursleden met uitzon dering van het dagelijks bestuur voor ten hoogste twee perioden van vier jaar verkreeg geen instemming van de vergadering. Verder werd besloten het r.antal be stuursleden uit te breiden van negen tot en met dertien, alsmede tot het aanvragen van verlenging van de Ko ninklijke goedkeuring op de statuten. De aftredende bestuursleden, de dames N. Blokker en C. Ruyterman en de heren P. Noordeloos en R. Sasburg werdfen bij acclamatie herkozen, even als de leden van de commissie voor landelijk schoon, de heren H. Galis en J. C. Kerkmeyer. In de vacature van de heer J. L. Lutjeharms werd de heer J. Ottenbros te Alkmaar gekozen, die zich reeds een actief secretaris had getoond. In de plaats van mevrouw M RuishandMolen werd door mevrouw HaringOttenbros te Schoorl voorzien. De financier van het genootschap, de heer Sasburg, kon het verheugende geluid laten horen van een vooruit gang van kasmiddelen van ongeveer achthonderd gulden, dank zij het in nen van achterstallige contributiën. Wat het Cultureel fonds betreft, kon hij verklappen, dat het momenteel om en nabij 600 bedraagt, wat nog zal groeien, aangezien bij de leden een in tekenlijst lanes gaat, waarop zij voor dit jaar een bijdrage voor dat fonds kunnen storten. De intekening verloont reeds goed, want een ieder is er op ge brand, dat het verenigingsorgaan: de Bundel, weer wo-rdt uitgegeven. De penningmeester kon de toezegging doen dat de kas thans toereikend was om de twintigste bundel eerstdaags te laten verschijnen. In verband met het opnieuw regel matig uitkomen van de Bundel prijk- Thans 174 leden In hotel Ammeraal heeft de R.K. sportvereniging „Vitesse" gisteravond de jaarvergadering gehouden waarin de elftalcommissie werd benoemd en de competitie-indeling voor het ko mende seizoen werd besproken. De vorzitter, de heer Th. Schermer kon tot zijn genoegen een optimistisch ge luid laten horen. Immers in het afge lopen jaar kreeg de sportvereniging de beschikking over een keurig sport terrein met drie voetbalvelden en ruimte voor training en handbal. Maar ook over de elftallen was de voorzit ter zeer tevreden. Er is sportief ge speeld en het .tweede elftal wist het kampioenschap te behalen. Het verslag van de secretaris, de heer W. Liefting, ging uitvoerig in op de prestaties van alle elftallen. Vitesse telt thans 174 6. Jimmy stopte met zijn taxi voor de „Rode Ruiter" in Braamzijl, sprong er uit en opende zoals het behoort het portier om zijn twee reizigers bij het uitstappen behulpzaam te zijn. De heer in hét ruitjespak klopte hem goedkeu rend op de schouder. „Goed gereden, chauffeur", zei hij opgewekt, „u zult nu wel trek hebben in een kop koffie Gaat u maar even-met ons mee naar binnen". „Graag meneer, ik moet u zeggen dat ik inderdaad snak naar een bakje koffie, maar als 't de heren met convenieert, dan hebben ze 't maar te zeggen. Dan blijf ik rustig in m'n wa gen wachten". „Neen", sprak nu de an dere, „daar komt niets van in. Je gaat met ons mee naar binnen' Jimmy volgde nu zijn beide klanten. Hij keek een b°etje verbaasd naar de gevel van „De Rode Ruiter". Een erg déftige ge legenheid was het niet. Het was een echte havenkroeg die gelegen was in eert onaanzienlijk achteraf-straatje. „Vreemd", dacht hij, „dat die heren in zulk een verdacht kroegje 'n bespre king moeten voerenMaar lang dacht Jimmy hier niet over na. Ook hij stapte naar binnen en zette zich op verzoek van zijn klanten aan het ta feltje, waaraan ook zij hadden plaats genomen. Een waard, die je alleen al op zijn gezicht twaalf jaar luchthuis- straf zou geven, bracht hun drie kop pen met koffie, waarvan de damp af sloeg. leden, waarvan 59 senioren. 37 junio ren en 78 adspiranten. In de competitie zal Vitesse uitkomen met vijf senio ren-, drie junioren-, en twee adspiran- ten-elftallen. Gelijk met deze jaarver gadering verscheen het eerste num mer vai het nieuwe Vitesse-orgaan on der de naam „Vitesse-nieuws". Ook het woord van de geestelijk ad viseur getuigde van tevredenheid over de gang van zaken bij Vitesse en hii vergeleek daarbij de toestand van twee jaar geleden en thans. Vitesse heeft een gezonde basis en hoewel de spelers in de laatste competitie sportief heb ben gestreden, legde hij er de nadruk op deze sportiviteit nog meer op te 'voeren. Bij de bestuursverkiezing werden de heren W. Liefting, G. Klaasse, J. Roe mer en C. Beentjes herkozen. Voor de elftalcommissie werden benoemd de heren P. Ris, P. Stengs, J. Kaandorp en H. Hoogervorst, waarbij uit het be stuur J. Borst wordt toegevoegd. De jeugdcommissie bestaat thans uit J. Hommes voorz., J. Kabel, J. Heinsber- gen, J. Praat, B. Kamp en J. v. Tunen en geleiders W. Brakenhof, E Lute en D. Grandiek. Een dringend verzoek richtte de voorzitter tot de leden, de supporters en alle andere sportliefhebbers om in de toekomst enige uren van hun viije tijd te gebruiken voor onderhoud van het sportveld. Verheugend was de me dedeling dat er voor de competitie een aantal zitplr .tsen beschikbaar wordt gesteld. EERSTE LUSTRUMTOCHT REISCLUB KAB Voor de vijfde keer na de oprichting van de KAB reisclub hebben veertig dames en heren per touringcar een trip van drie dagen gemaakt naar Luxem burg. In Valkenberg werd de reis voor de eerste maal onderbroken om daar te overnachten. Door de Ardennen maakte men een mooie tocht naar Luxemburg. MARKTBERICHT Noteringen van de gisteren door „Ons Belang" gehouden veiling: sla 24; bloem kool 10—35; dubbel bonen 40—50; capu- cijners 68; doppers 62; bosuien lO'/u stam- snijbonen 173o; kroten 11'/-; snijbonen 48—52; pronkbonen 28; stokbonen 62: komkommers 8—10; bospeen 10—14; en kele bo nen 30—70; spinazie 15—23; toma ten 47—53; tuinbonen 37; aardappelen 10.90; bliserwten 31; rode kool 5'/.; fram bozen 39 ct. per doosje; bramen 1,20 per slog. ten diverse voorstellen op de aanvul lende agenda inzake een contributie! verhoging of wel het openstellen va! de gelegenheid om lid of vaste contr' buant van het Cultureel fonds te wor! den. Staande de vergadering kon nia tot een vergelijk worden gekomen, dat door het bestuur een commissie m worden gevormd, die de mogelijk^ den daaromtrent nader zal onder:s I ken. Ook zal men zich beraden oy# I liet aanwijzen van een plaats, waar volgende Westfriezendag zal worö- 1 gehouden. Van de hand van professor Van Git. I fen was een voorlopig rapport vet. I schenen inzake de opgravingen ttl Grootebroek, waarop door de heet 1 Noordeloos een toelichting werd ge. I geven. Het betreft drie grafheuvelil uit de bronstijd, die vermoedelijk da-1 teren van 750 jaar vóór Christus. Het I zijn zogenaamde drie-periodenheuvels,l dat wil zeggen, dat er op verschillende I tijdstippen aan is gebouwd en veran-l derd. Er zijn verschillende nog gavel skeletten gevonden, alsmede enkele I brandgraveu Het onderzoek is nog I met gesicten, daar men nog druk be zig is de samenstelling van de grond te bestuderen, waartoe ook te Zwaag. dijk en Zandw erven opgravingen zul. I len worcTm gedaan. Vrijwel vast staat, I dat de heuvels op een kwelderbodem I zijn gebouwd, welke even boven de I zeespiegel gelegen was. Nu ligt die I grond min 1.82 N.A.P. De tekeningen van deze projecten zullen in bruik leen worden afgestaan aan het West- fries Museum te Hoorn. Door velen is het '-clangen geuit I naar een cursus voor het leren naaien I van Westfriese kappen, waartoe thans I gelegenheid bestaat, doordat leden I van de Westfriese dansgroep zich I daarvoor beschikbaar hebben willen I stellen. Liefhebsters zullen zich metl mej. Ruyterman te Hauwert in verbin-f ding dienen te stellen. De verdere tijd van de dag weri| bestemd om het Zuiderzeemuseum bezichtigen, waar 's avc"4s in de T veerne werd gedineerd en een gezel-I lige avond werd gegeven Ondermeer! trad daar de mandolineclub „ConcorT dia", onder leiding van de heer W.| Keppel op. Des middags werd de onderlinge I band verstevigd tijdens een gezellige réunie in de Oranjezaal. Burgerlijke stand en bevolking Geboren:: Jacobus W. J. z. van J,| Zwemmer en P. Komen; Cornelis, z. v, S. de Boer en F. Roeda; Johannes R. P,| z. van V. Noordeloos en G. Mol; Wil helmus N., z. van W A. Dekker en A C. Verwer; Johannes J., z. van C. Mul en A. H. Wester; Elisabeth M., d. van J. W. Commandeur en A. J. Vader; Klazina, d. van K. van der Molen en W. Wagenaar; Hendrikus N., z. van J. M. Magielsen en M. Komen; Johannes P. Th., z. van H. J. T. Overtoom en M. Weel; Gregorius A., z. van G. A. Klaver en J. B. Boersen; Johannes J., z. van P. Groenveld en C. Groenveld; Petrus H. Th., z. van T. H. Vlaar en J. P. Over toom; Adrianus M., z. van A. Smit en C. P. Berkhout; Anna M. M., d. van G. Bruin en T. L. van den Bosch; Maria M. ,d. van J. Luken en A. C. Kok; Har. ry W. F., z. van A. Booy en R. Nijen- banning. Ondertrouwd: Balvers, Theodorus (Oudorp) en Bot, Margaretha Maria; Schouten, Gerardus Johannes en van Duin, Geertruida; Overtoom, Johannes Adrianus (Wieringermeer) en Schoen, Trijntje; Sprenkeiing, Johannes (Am sterdam) en Rood, Alida Anna. Getrouwd: Mettes, Simon C. (Obdam) en Bos, Teresia H.; van der Werf, Jo hannes (Utrecht) en Meijer, Trijntje; Zegers, Frederik J. (Ursem) en Bosma, Maaike; Huider, Wilhelm J. en de Vries Catharina; Balvers, Johannes (Oudorp) en van Langen, Cornelia Maria; Bruijn, Cornelis, en Leeuwrik, Maartje Antje. Overleden: Janssen, Klazina Johanna, 64 jaar, zonder beroep, echtgenote van de Wit, Nicolaas; de Groot, Pieter, 78 jaar, weduwnaar van Hooiberg, Trijn tje; Sneltjes, Alida Alexandrina, 44 j., zonder beroep, echtgenote van Ouden dijk,Arien. Ingekomen personen: Meijer, Trijntje, Hasselaarsweg 30, Ger. K.; Kooij, Jan A., Hasselaarsweg 18, geen; Bom, Eitje, e. v. Volkers, J. Glijnisweg 93, NH; V. Doornik, A., e.v. v. Ëlten, J. Glijnisweg 24, geen; Greidanus, Johan, Stationsweg 102, NH; de Vries, Elisabeth N.. Mid denweg 207, NH; Groot, Johannes, Mid den weg 242, RK; Sprenkeling, G. S< Rustenburgerweg 6, RK; de Jong, A. Wd, Peereboom. Middenweg 67, geen; Molenaar, Adrianus B., Middenweg 511, RK; Weel, Geertruida M„ Berkmeerdijk 2. RK Weel, Mergaretha A., Berkmeer- dijk 2, RK; Kos, Elisabeth wed. Bak ker, Kerkweg 27, NH. Vertrokken personen: Meijer, Johan: na, Blokker „Huize Bethlehem", RK Tromp, Petronella M., Bergen N." Louaelsweg 20, RK; Groot, Petrul Bioemendaal, Duinendaalseweg 20, RK: Vreeker, Johannes, Melbourne Austr, RK; Deslis, Adrianus, Heiloo, Wester- weg 306, RK; Does, Petrus J., Victoria, Austr., RK; Smit, Theodorus, Wierin' germeer, Kanaalw. 17, RK; Poland, Cab T., Nieuwe Niedorp A 11, RK; Bos, Te resia M„ Obdam, Obdammerdijk 1?' RK, Ruhland, B. H„ Den Helder, Fa- zantenstr. 106, RK; Koenis, Maria G- Ursem, Noorddijk 30, RK; Smit, Willem J., Wognum D 37, RK; Borst, R. M. E, e. v. P. Waker, Paarl, Z.-Afr., NH; Per* ry, Hubertina C., 's-Gravenhage, Toma- tenstraat 257, RK. BENOEMD TOT AGENT VAN POLITIE ST. PANCRAS: Onze plaatsgenoot de heer Jac. Kansen is tot agent van po litie te Rijswijk benoemd. De benoe- ming gaat in op 1 September. De heer Kansen, die bakkersknecht van beroep is, studeert al twee jaar in zijn vrije tij» voor het politiediploma. Als Zondagmiddag 11 14.30 uur de startvlag jaarlijkse Grote prijs v zullen de beste autocou wereld, voor zover z waren, beginnen aan r lijke kilometers op het Van Zandvoort, waar ni plaats de snelheid van d wel de rijkunst van beslissend zal zijn voor van de ereplaatsen. Voor het eerst in d< vatt de grote prijs van deze race ook meetel! wereldkampioenschap ei Nederland nog meer v zal ten minste één Ned rijden, namelijk Van dej H.W.M. ter beschikking gen. De K.N.A.C. is no; voor een tweede Nederla wagen te krijgen, maar en welk merk dit betref bekend. Voorlopig zijn zeventii contracteerd. De stal Fer: de toprijders Ascari en de fabriek voor de derc een keus zal maken tu Villoresi en Simon. Er komt nog een Fer: start, bereden door de Fra die al tweemaal de grote derland heeft gewonnen, het fabrieksteam is opgei Gordini, de grote conci Ferrari's, brengt de opk Jean Behra, Robert Man derde wagen waarschijn nant aan de start, waarb ook al geen onbekende i als reserve zal staan. Van de Ecurie Beige Claes komt ditmaal Pi een Gordini. De nieu- Maserati's zullen verschiji Zuid-Amerikanen Fram (Brazilië) en Gino Bianc of Keitel Cantoni (Urugi de Engelsen op Zaterdag (Advertentie. Te Chaam werd de jaarl wedstrijd „De acht van Ch: den. De uitslag bij "de p; die 160 k.m. moesten afleg 1. Wagtmans 4 uur 1 mii Vrforting z.t.; 3. Van As Oers op 30 sec.; 5. Van Est buyck; 7. Brusselmans (Be Vries; 9. Schoenmakers; (Noord-Afj-ika), allen deze Van Oers. RONDE VAN DUI' De eerste etappe van de Duitsland, van Frankfort beck, over een afstand var heeft een zege opgeleverd Duitser Holthoefer, die zijn Pfannenmueler in de spri slaan. De uitslag luidt: 1. (Did.) 8.20.8; 2. Pfannenmue 3 Steinhilb (Did.) z. t.: 4. xemburg); 8.22.39; 5. Thei: z.t.; 6. Defeyter (Belg.) Sieffers (Did.) z. t. 8. Coi t.; 9. Berger (Did.) 10. Imps z. t. Onze landgenoten de l en Lambrichs eindigden r< 12e, 14e en 18e plaats, allen tijd als Defeyter. Van der Z: als twintigste binnen in 8 i 25 sec. Belgische wielerploi wereldkampioensch De Belgische wielerbond volgende renners aangeweze gië tijdens de op 23 en 24 A Luxemburg te houden v pioenschappen op de weg te woordigen: profs: Van St Ockers, Chils, Close, de Schotte; amateurs: Noyelle laers, Victor, Van Looy, Jan Genechten. Van Roessel aanval: van bondselffa Het bondselftal, dat Zonde ;n het Olympisch Stadion te j tegen Egypte uitkomt, is als tnengesteld: Doel: Kraak (Stormvogels) Achter: De Jong (ADO) er (Haarlem). Midden: Wiertz (DWS), (Sparta) en Biesbrouck (RC Voor: Van der Kuil (VSV), •Dosko), Van Roessel (W Mommers (Willem II), Clavs Reserves: Landman (Spar T'iks (Vitesse), Van der Gijf Van Melis (Eindhqyen) en Hiyn (HDVS). Nederlands record 1 door Tine Brenk vei ^Tijdens de in het zwen «■romme Rijn" te Utrecht Wemkampioenschappen van utrecht van de K.N.Z.B. is T de Robben er in geslaag S 5ds record op de 1500 rr ag dames te verbeteren. De vq veosums.g 7Wemster noteerc an 21 min. 50 5 sec., waa ruimschoots onder het oud 5'eef, dat met 22 min. 34 1 se( Augustus 1944 (Hilversum) stemd clubgenote Annie V

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2