Legering van Nederlandse troepen in Duitsland raadzaam Mr. Donker voert besprekingen Generaal Harding over NAV O-werk Haarlem koopt schilderij van Karei van Mander Dit najaar examens in de graphologie KERKELIJK NIEUWS Uitgetredenen uit Chr. Cer. Kerk kwamen bijeen Lekkere hapjes van onnozele restjes V Politiek delinquent viel handen van politie in KINDERVERLAMMING Honden treden op als bewakers van onze vliegvelden Op uiterlijk schoon wordt niet gelet bij de behaarde recruten Er is echter nieis nieuws onder de zon Achteruitgang van de aanvoeren op Nederlandse veemarkten Het jaar 1951 was in dit opzicht een „top"-jaar Vele factoren spelen een rol Een zwaar vrachtje Elf mille verduisterd te Winschoten Mevr. Pieters is bevrijd Indonesische ambassadeurs KoAi ïdz&teJk Het Radioprogramma DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1958 voor een odevakschool s er nog plaats waar de be- EUR -blouses worden ge- eens met ons rijn dagelijks ir aanwezig. KOFFIE en THEE krachtigst* *n d* gourigste abt U eens kennis onze hoegflfrte .ATA KOFFIE en IUDMERK THEE n klasse apart" Langestraat "30, i, tel. 4315. Geeft Iedere bestelling 8.— FRANCO. „Uit militair gezichtspunt zou het raadzaam zijn ook Nederlandse troepen in Duitsland te stationneren", aldus heeft generaal Sir John Harding, bevelhebber van het Britse Rijnleger en verantwoordelijk voor de Noordelijke groep der NAVO-strijdkrachten in de centrale sector, te Bonn voor de buitenlandse pers verklaard. Generaal Harding legde er de nadruk op, dat de Britse, Belgische. Nederlandse en Canadese NAVO-troepen onder zijn verantwoordelijkheid, veel gezamenlijke training nodig hebben om de problemen van hun samenwerking ten volle te overwinnen. Er is echter reeds een goede asmenwerking. „Het hoofdkwartier van het Britse Rijnleger heeft in feite opgehouden een Engels hoofdkwartier te zijn. Het is reeds geïntegreerd door permanente medewerking van Belgische, Canadese en Nederlandse officieren." Samengaan mei Duiisers worde niet geforceerd Sir John Harding gaat deze week het Rijnleger verlaten om chef van de staf van de imperiale strijdkrachten te worden. De midden-Sepfember te hou den manoeuvres van de Noordelijke groep, die de betekenisvolle naam „hold fast' zullen dragen, zullen vol gens generaal Harding van veel gro tere omvang zijn dan de beide voor gaande. Hieraan Bijlen drie Brtse en enkele Belgische aivisies deelnemen, daarnaast de Canadese troepen in Duitsland en „aanzienlijke Nederland- Se strijdkrachten". Er zijn nog grote taalproblemen te overwinnen. De generaal zeide, dat ook in stan daardisering van wapens „nog niet veel voortgang" was gemaakt, hetgeen bleeïr uit het feit, dat de Nederlandse en Belgische troepen, in tegenstelling tot de Britse, van Amerikaanse wapens worden voorzien. De Britse generaal De Haarlemse gemeenteraad heeft besloten tot aankoop van een schilder stuk „De dans om het gouden kalf" van de Haarlemse meester Karei van Mander, dat in Londen bij de kunst handel Colnaghi te koop is. De prijs bedraagt f 8.000.Het schilderij zal een plaats krijgen in het Frans Hals museum ter completering van de daar aanwezige collectie 17de-eeuwse schil derstukken. De schilder Karei van Man- der heeft indertijd vele jaren in Haar lem geleefd en gewerkt en was de leer meester van Frans Hals. Hij is verder bekend door zijn „Schilderboek", een collectie biografieën van kunstbroeders. STIPENDIUM VOOR NEDERLANDS STUDENT TE GÖTTINGEN Het „Fridtjof Nansen Haus" te Got- tingen, een internationaal studenten tehuis, stelt dit jaar voor een Neder landse student een stipendium beschik baar, voor het wintersemester 1952/53. Deze beurs omvat onderdak, verzorging en collegegeld, alleen zak- en reisgeld moet door de betrokkene zelf betaald worden. Voor de eerste maal in Nederland zullen in het a.s. najaar examens in de graphologie en haar grenswetenschap pen psychologie, psycho-pathologie, philosofie, etc. worden afgenomen. Dit geschiedt door de te 's-Gravenhage ge vestigde stichting „Orde van practise- rande Graphologen". Tot nu toe, zo deelt men ons van de zijde der stichting mede, was er in het geheel geen controle op degenen, die zich „grapholoog" noemen, doch van nu af zullen zij, die registerlid van de stichting Orde van Practiserende Gra phologen zijn, zich onderscheiden op grond van hun objectief onderzochte kennis, en karakterologische geschikt heid bezitten om dit beroep te kunnen uitoefenen. NED. HERV. KERK Beroepen te Poortugal: J. H. H. Jan sen te Heerewaarden; te Goedereede: J. C. Hooykaas, woonachtig te Scheve- ningen. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Bunschoten: Joh. de Waal te Papendrecht. Woensdag is in Huizen (N.H.) een constituerende vergadering gehouden van de Christelijk Gereformeerde Ge meente, in het leven geroepen door uitgetredenen uit de Chr. Geref. Kerk. De besprekingen hadden in hoofdzaak ten doel een financiële basis te schep pen. Momenteel valt nog niet te zeg gen of deze Chr. Geref. Gemeente te Huizen zal uitgroeien tot een landelijk kerkgenootschap, noewel de kern ejr- voor aanwezig is. Ds J- G. van Minnen die als voorgangei van de Chr. Geref. Gemeente te Huizen zal optreden, heeft deze week informatorische be sprekingen gevoerd met de uitgetrede nen te Eindhoven. Als eerste gevolg hiervan zal hij aanstaande Zondag voor de uitgetredenen te Eindhoven in de kerkdienst voorgaan. Contact met een groep bezwaarden te Nieuw-Leu- sen bij Zwolle is reeds eerder opge nomen. Er is in deze tijd van alles, wat U zo prettig koud ver werken kunter zijn volop tomaten en komkommers; U hebt koude vlees-, vis-, en groente-resten maak er eens iets èrg lekkers van met De Gruyter's Mayon naise! Mayonnaise is im mers geen luxe meer rbor *n huisvrouwDe Gruyter heeft potten van slechts 83 cent met cassabon! U moet werkelijk eens zo n pot nemen en zélf eens on dervinden, hoe U daarmee van onnozele restjes de lekkerste hapjes en slaatjes maken kunt 520807 (Advertentie, Ing. Med.) zeide, dat de samenwerking met Duit se troepen niet zou mogen worden overhaast, met het oog op de nog schrijnende oude wonden. Hij was van mening, dat Duitse militaire concep ties een grote bijdrage zouden kunnen leveren aan de kracht van NAVO, voornamelijk door de grote ervaringen van de Duitsers in de strijd tegen het Rede leger. De houding van ae NAVO- troepen tegenover het Duitse volk mpest volgens He? ding ,iair en vriend schappelijk" zijn om de grondslag te leggen voor „een degelijk en duurzaam deelgenootschap gebaseerd op een ge meenschappelijk doel". Vooreerst zag Harding in het Duitse volk nog slechts „een zuiver wettelijke bondgenoot" doch men moest er naar streven de Duitsers tot „werkelijke bondgenoten" te maken. De roofoverval ie Rotterdam De aanhouding van de daders, die de roofoverval op 1 Aug. op 'n bestelauto van de Rotterdamse Bank pleegden, heeft tot gevolg gehad, dat tevens een poli tiek delinquent, die zich sedert het einde van de oorlog had schuilgehou den, in handen van de politie is ge vallen. Hij bleek een oudere broer van de andere dader te zijn en was sinds 1945 in Amsterdam ondergedoken, meestal levend op kosten van derden. Toen hem dit begon te vervelen, had hij getracht door deze overval aan geld te komen. VISSERSVAARTUIG KAPSEISDE Een vissersvaartuig uit Termuntenis gisteren in het Doekegat gekapseisd, doordat het net van het vaartuig vast raakte. De schipper en de stuurman raakten buiten boord, maar het geluk te een passagiersboot van Workum hen te redden. De laagst gesalarieerde, doch de beste soldaten DIJ het luchtmachtbewaklngscorps worden op het ogenblik honden gebruikt voor de bewaking van vliegvelden. Deze honden komen van het honden-depot, dat in November j.l. door de luchtmacht is opgericht. Zeven honden zijn reeds ingeschakeld bij de bewaking van de vliegbasis Soesterberg, vijftien zijn thans in opleiding. Dit aantal zal nog belangrijk worden uitgebreid. Dat van de drie onderdelen der strijdmacht juist de luchtmacht begon nen is met het gebruik van surveil lance-honden vindt zijn oorzaak in het feit, dat vliegvelden door hun uitge strektheid moeilijk te bewaken zijn. De ervaring heeft uitgewezen, dat een pa. trouille van een man en een hond doel matiger werkt dan twee patrouilles van twee man. Het gebruik van hon den drukt dus de kosten van de bewa king. De dieren, die voor dit werk ge schikt zijn, zijn bouviers en Hollandse en Belgische herders. Bij de aankoop deze honden kos ten gemiddeld 75 gulden wordt niet gekeken naar ras en schoonheid maar naar het karakter van de dieren. Zij moeten speurzin hebben en moed, goed kunnen bijten en geen angst kennen voor een schot of laag langs de grond gierende straalvliegtuigen. De honden worden afgericht door de brigadier Kieft van de Haagse ge meentepolitie, die. voor dit werk ter beschikking van de luchtmacht is ge steld. Het africhten van de dieren ge schiedt tegelijk met de opleiding van de met zorg uitgekozen hondengelei ders, zodat mensen en dieren op de duur een team vormen. Geen nieuwtje Het inschakelen van honden bij mi litaire eenheden is niet iets van de laatste tijd. Reeds in de Griekse en (Vervolg van pagina 1). Sommigen veronderstellen zelfs, dat prof. Romme zou hebben kenbaar ge maakt ter wille van een brede basis een vier partijen-kabinet tot bepaal de verdere concessies bereid te zijn, die alsnog een overeenstemming met de A.R. mogelijk zouden maken. Daar entegen veronderstellen anderen, dat de opdracht aan mr Donker zou bete kenen, dat nadrukkelijk zal worden gestreefd naar een kabinet, steunqnd op de P. v. d. A., de K.V.P. en even tueel de C.H.U. Zij, die deze gedachte gang voorstaan, dan wel vrezen, wijzen naast enkele uitlatingen van socialisti sche zijde op een artikel in het enkele dagen verschenen nummer van het blad van de K.A.B., „Ruim Zicht". Dit artikel bepleit voor de K.V.P. een po litiek met een gedurfd progressief christelijk-economisch-sociaal doel en vervolgt: „Kan dat doel worden be reikt in samenwerking met zes andere partijen best; kan dat niet, dan in samenwerking met een partij, die met de K.V.P. een meerderheid vormt in de Tweede Kamer". Hoe dit ook zij, voorshands achten velen het niet zeer waarschijnlijk, dat prof. Romme thans plotseling zou wil len treden in „een rooms-rood kabinet, al of niet met een christelijk-historisch versiersel". De R.K. Volkskrant toch verwierp de idee Woensdagmorgen, al dan niet op aanwijzing van haar staat kundig hoofdredacteur, prof. Romme, zeer beslist. De enige positieve aanwij zingen, die de politieke waarnemers op dit ogenblik ter beschikking staan, zijn de namen van de personen, met wie de formateur tot dusver heeft ge sproken. Maar aangezien mr Donker nog bezig is zich te oriënteren, zou het bepaald voorbarig zijn reeds thans con clusies uit deze stellig nog niet vol eindigde reeks van namen te willen trekken, al geven zij wel te denken! Romeinse legers werden honden ge bruikt voor het overbrengen van be richten. In de Rif-oorlog tussen Spanje en Marokko lieten de Marokkanen in lappen geklede honden voor het front rondlopen. De Spanjaarden zagen de lappen aan voor burnoesen van Ma rokkanen, schoten er op en verraadden daardoor him positie. De Duitsers had. den in de eerste wereldoorlog 30.000 honden in hun legers o.m. voor ambu- lancewerk en het overbrengen van be richten. Ook de Fransen maakten toen gebruik van de hond. Het Nederlandse leger heeft honden gekend als trek dieren voor de zware mitrailleurs. In de tweede wereldoorlog waren bij de Engelsen per bataljon vier honden in gedeeld. Aan het Oostelijke front ge bruikten de Russen met springstof be pakte honden voor het opblazen van Duitse tanks. Ook in Korea doen thans honden dienst. De Amerikanen hebben daar de ondervinding opgedaan, dat een patrouille die een hond meeneemt, minder verliezen lijdt. Aan de waak zaamheid van de viervoeters heeft reeds menig soldaat het leven te dan ken. En hoe kan het anders me nige hond heeft zijn hond-zijn met de dood moeten bekopen. De eerste zeven maanden van dit jaar laten in vergelijking met vorige jaren een verrassend sterke toeneming van de gemelde gevallen van kinderverlamming in ons land zien. Toch kan men waarschijnlijk nog niet van een bijzonder veront rustend verschijnsel spreken; der gelijke sterke verschillen zijn in de loop der jaren telkens opnieuw ïvaarneembaar, zonder dat van een epidemie sprake kan zijn. Men mag niet vergeten dat de cijfers tegen de achtergrond van onze tien millioen zielen tellende be volking moej/fn worden gezien. Kinderverlamming waart rond in het Ruhrgebied en Aken Naar van bevoegde zijde te Dussel- dorp is verklaard, woedt een ongeken de epidemie van kinderverlamming in Noord-RijnlandWestfalen. Verwacht wordt, dat zij zich tot midden Septem ber zal uitbreiden. Het hevigst getrof fen is het gebied rondom Aken en het Ruhrgebied. Sinds het begin van dit jaar zijn er 1.647 gevallen, waarvan 118 met dodelijke afloop, geregistreerd. Alleen reeds in de afgelopen week zijn 386 nieuwe gevallen gemeld. Zes en twintig hiervan zijn met de dood ge ëindigd. VEN vergelijkende beschouwing van de aanvoeren op de Nederlandse vee- markten in de eerste zes maanden van 1951 en van 1952, brengt aan het licht, dat er het afgelopen halfjaar belangrijk minder vee op de markt werd gebracht, dan in de eerste zes maanden van 1951. Bij de jongste veetelling heeft men daarenboven kunnen vaststellen, dat bij de runderen het melkvee percen tueel iets terugloopt. Het jongvee daarenboven toont een lichte vermeerdering. In totaal had Nederland in 1952 ongeveer tienduizend stuks vee minder dan in 1951, doch 120.000 stuks méér dan in 1950. WERSCHILLENDE factoren kunnen dit verschijnsel verklaren. De in grijpende maatregelen in het kader van de T.B.C.-bestrijding onder het rundvee, hebben talloze reageerders doen verdwijnen. Het laatste halfjaar van 1951 zijn veel koeien van de hand gedaan en menig beest werd bestemd voor de vetweiderij. Een ander ver schijnsel was, dat veel melkbedrijven minder melk verwerkten, wegens per soneelsgebrek. Door de hoge prijzen van het vee heeft menigeen het besluit genomen om zelf te fokken. Het mond en klauwzeer deed eveneens de markt- aanvoeren teruglopen. De mechanisa tie in het landbouwbedrijf is de reden geweest van de verdwijning van tal rijke landbouwpaarden. De varkens stapel geeft eer. vrij sterke verminde ring van het aantal fokdieren, name lijk van 21% in 1950 naar 15% in 1952. Het aantal mestvarkens is in vergelij king met 1950 en 1951 niet onbelang rijk teruggelopen, hoewel het totaal ho>?er ligt dan in 1950. Een duidelijk beeld van deze achter uitgang geeft het beeldstatistiekje. Wat betreft het teruglopen van de markt- De eerste van drie enorme tanks van het Amsterdamse Tankopslag- bedrijf „Amatex", welke van de terreinen aan de Nieuwendammer- dijk naar de nieuwe opslagplaats aan de Jan van Riebeeckhaven zullen worden overgebracht, is Woensdag over het water naar de plaats van bestemming vervoerd. Het gevaarte, dat evenals de ande re twee tanks een gewicht heeft van 250.000 kg. en een diameter van ongeveer 28 meter, tijdens het vervoer op het IJ. Door directeur van Sociale Zaken Zoals bekend is vorige week in Win schoten gearresteerd de 50-jarige H. O. directeur van de gemeentelijke dienst van sociale zaken. Hij wordt verdacht van het plegen van verduistering. Hij heeft n.I. het vermogen van een oude vrouw, waarover hij het beheer voer de, te eigen bate aangewend. Deze bezittingen bestonden uit een woonhuis, twee spaarbankboekjes met een tegoed van totaal f 3600.en een bedrag aan contanten. De totale som van de verduistering wordt geraamd op ongeveer f 11.000.Het feit werd ont dekt bij het controleren ven de boek houding. De Hagenaar A. J. de Z., die dezer dagen een moordaanslag heeft gepleegd op zijn hospita H. T., heeft bekend, haar van het leven te hebben willen beroven. Het motief was minnennijd. De vrouw maakt het thans iets beter. aanvoeren: men zie slechts de volgen de cijfers: 1951 1952 minder in Rotterdam 172313 152379 19934 11.57 s's Hertogenb. 158078 148247 9831 6.22 Utrecht 135413 112236 23167 17,11 Leeuwarden 125922 121970 3952 3.14 Zwolle 105325 100259 5066 4.81 Groningen 104378 102117 2261 2.16 Purmerend 83748 83062 666 0.80 Leiden 79083 71790 7293 9.22 Sneek 54646 52637 2011 3.60 Wolvega 35707 30402 4305 14.86 Mevrouw Pieters, die Donderdag ta het gebied van Cheribon ontvoerd werd is door militairen bevrijd. Zoals ge meld, werden de heer en mevrouw Pie ters Donderdag na het bezoek aan een dokter te Cheribon op de terugweg naar de onderneming Gempol ontvoerd. La ter kreeg de heer Pieters opdracht naar de onderneming terug te gaan, doch hij moest zijn vrouw bij de bende achter laten. Van welingelichte zijde verneemt j Aneta, dat de benoeming van dr Su- bandrio, de Indonesische ambassadeur j te Londen, tot ambassadeur te Moskou verwacht kan worden. Voorts kan ver wacht worden, dat de secretaris-gene raal van het ministerie van buitenlandse zaken, dr Darmasetiawan, benoemd wordt tot ambassadeur te Londen; het hoofd van de afdeling economische be. j trekkingen van het ministerie van bui tenlandse zaken, mr Zain, ambassadeur te Bnnn wordt en Mangunsarkoro, voor zitter van de culturele adviesraad, am bassadeur te Peking zal worden. Voorts zouden ambassades geopend worden in Mexico, Brazilië en Argen tinië Waarschijnlijk zal mr Sudjono, tot voor kort Indonesisch vertegenwoordi ger te Tokio, aan het hoofd van een dezer ambassades geplaatst, worden. ECHTGENOTE VAN SULTAN HAMHÏ IN INDONESIË AANGEKOMEN Volgens „Berita Indonesia" is de echtgenote van Sultan Hamid van Pon- tianak dezer dagen uit Nederland in Djakarta aangekomen. De reden van haar overkomst is niet bekend, aldus het blad, dat voorts bericht, dat zij gis teren een ontmoeting zou hebben met haar echtgenoot, die thans in een van de gevangenissen te Djakarta is onder gebracht. glNDELIJK, nou weten zij het ook, vrienden! Namelijk, of de mannen gelukkig zijn. Een Engels tijdschrift heeft een tijd geleden een groot opi nie-onderzoek onder zijn lezers inge steld en de uitkomsten daarvan mag Theodoor u niet onthouden. Een bloemlezing uit de antwoorden: „Man nen zijn slechts gelukkig als ze een voetbalwedstrijd zien". „Iedere man beleeft twee gelukkige dagen, wan neer hij zijn vrouw vindt en wanneer hij haar weer kwijtraakt", „Geen en kele man is gelukkig, hij bezit zijn zuurverdiende geld slecht op de laat ste dag van de maand als hij naar huis gaat". „De man boet op aarde reeds, want hij heeft een chef, een vrouw eu kinderen. Wanneer hij geluk heeft, dan heeft hij niets van dit alles, maar dan Is hij óók weer niet gelukkig". De prijs voor de beste inzending ging naar een zekere meneer Gilnour Jenkins. Die zei: „Zeelieden kennen het geluk, zij zijn allemaal gelukkige mannen. Aan boord worden zij niet door de televisie gehinderd, ze komen niet zo gemakkelijk in de verleiding naar een bioscoop te gaan, zij behoe ven niet uren in de rij te staan, de eindstrijd om de Cup blijft hun be spaard en(dat was het voor naamste) hun welverdiende rust wordt niet geruïneerd door een vrouw die hen beveelt de vaat te doen of gras te maaien. Een Amerikaanse vertegenwoordiger ia dezer dagen in de gevangenis gestopt, omdat hij pro- niti!iiinuiiuiiiiuiuuiiuiiiiiiiiiU!iinsi!iyiiii!i!i;nii!iiniii:iiiiuiniTnuiiiinniinu „Beter één vliegende schotel in de hand dan tien in de lucht" (Amerikaans spreekwoord) beerde gestolen gereedschap aan de vroegere eigenaar te verkopen. Q Thans breekt de glorietijd aan voor de kleine mannetjes. Werden ze vroe ger door het schone geslacht ver waarloosd, nu komen ze hoe langer noe meer in de mode. De commissa ris van politie in Newcastle is er bij voorbeeld toe overgegaan om alleen onderdeurtjes in het politiepak te ste ken. „Die grote kerels lopen maar in de gaten en zijn lang niet zo schran der als him kleinere broeders", zegt de commissaris. Trouwens, uit de geschiedenis valt te leren, dat met kleine, stevig gebouwde mannen niet valt te spotten. Verschillende van hen hebben het de wereld knap lastig ge maakt. Alexander de Grote was bij voorbeeld een klein kereltje, evenais Caesar, Napoleon, Hitler en Mussoli ni. Q Een Amerikaanse zeeman, wiens arm door een nijlpaard was afgebe ten, heeft door een New-Yorkse fede rale rechtbank, een schadevergoeding van ruim een kwart millioen gulden toegewezen gekregen. De zeeman ver klaarde, dat hem was opgedragen het nijlpaard te voeren, terwijl het van Afrika naar New York werd vervoerd, met het vrachtschip „Africa Star". De advocaat van de betrokken scheepvaartmaatschappij probeerde de beslissing van de rechtbank onge daan te maken met hét verhaal dat de zeeman Robert Rawlins, zou zijn gebeten, terwijl hij het nijlpaard over de kop aaide. De rechter ging daar niet op in. vrijdag 8 augustus Hilversum i, 402 m.: 7.00 vara, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO. .8.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.muziek. 7.30 Idem. 8 00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gra- mofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 0 05 Gram.muziek. (9.35—9.40 Waterstan- den.) 10.00 „Kinderen en Mensen", cau serie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Gram. muziek. 10.35 Pianorecital. 11.00 Radio feuilleton. 11.20 Gram.muziek. 12.00 Dans muziek. 12.30 Land en Tuinbouwmedede- lingen. 12.48 Gram.muziek. 13.00 NieuwB. 13.15 Mededelingen en gram.muziek. 13.30 Orgel en sopraan. 14.00 Kookpraat- je. 14.20 Gram.muziek. (Pl.m. 1505 Voor dracht.) 16.00 Gevarieerd programma. 16.40 Voor de jeugd. 17.10 Kamerkoor en solisten. 17.30 Gram.muziek. 18.00 Nieuws 18.15 Felicitaties. 18.45 „Denk om de bocht". 19.00 Pianospel. 19.10 „Wat doet Uw man", klankbeeld. 19.30 „Vroomheid, die moest buiten staan", causerie. 19.45 „Op bezoek bij anderen", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Berichten en boekbespre king. 20.15 Voordracht met pianobegelei ding. 20.30 „Benelux". 20.40 „Van vreemde bodem", causerie. 21.00 Cabaret. 21.35 „Het leven betrapt". 21.55 Buitenlands overzicht. 22.10 Gram.muziek. 22.40 „Van daag", causerie. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Residentie-Orkest. HILVERSUM H, 298 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberich ten. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gramofoon- muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gramofoon- muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Piano recital. 11.30 Omroeporkest. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Neder landse volksliederen.12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Salororkest 13.45 Gram. muziek. 14.00 „Rotsplanten in de tuin", causerie. 14.15 Radio Philharmonisch Or kest en soliste. 15.10Kamermuziek. 15.45 Voordracht. 16.05 Jodel- en accordeon- muziek. 16.30 Voordracht. 16.50 Gram. muziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Mili taire causerie. 17.40 Gram.muziek. 17.45 Fries programma. 18.00 Nieuws. 18.15 Ge varieerde muziek. 18.50 Lichte muziek. 19.15 Regeringsuitzending: „Verklaring en toelichting". 19.35 Gram.muziek. 19.40 Ra diokrant. 22.00 Nieu vs en weerberichten. 20.10 „Vijf minuten". 20-15 Gram.muziek. 20.30 „De Snoek", hoorspel. 21.15 Zang en piano. 21.50 Gram.muziek. 22.00 Ge varieerde muziek. 22.30 Gram.muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.15 „Het Evangelie ln Esperanto", causerie. 23.30—24.00 Gram. muziek,

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 7