Palthe P. C. KAAN Naar alle werelddelen! EEN EXTRA TRIP „DE MAGNEET" VRAAG en AANBOD VERVOLG STADSNIEUWS Derde dag van het badgasten tennistornooi EMIGRATIE m duurde soms REX THEATER: Wij gaan naar Monte Carlo CINEMA AMERICAIN: Telefoon voor U VICTORIA THEATER Muiterij op het goudschip HARMONIE THEATER: ,,On Moonlight Bay" De journaals MARKTBERICHTEN EEN „VURIG" VISFESTIJN De blonde man met de nimbus HEILOO Botsing op de Straatweg Fantastisch heelt GELDEN beschikbaar tot 15 woorden I 1.— olk woord moor 5 cenf Te koop aangeb.: Te koop gevraagd: LEERLING-VERPLEEGSTERS U KUNT NOG MEE met één van onze fraaie reizen! Reisbureau „DE MAGNEET" MheV okken ©|2PANtaions<! R ®^C0LBerts A JapóSNEN NEUMANN VETTIN CREMATIE ZATERDAG 9 AUGUSTUS 1953 ag was gelokt, dat de twes die hij naar Braanjzijl h«d brengen, ook in het complot i dat hij als een domme school, in de val was gelopen.... Maar peinsde Jimmy. „Waarom at stelletje mij hier in deze cerker gesmeten? Daar moet a reden voor zijn. Geld heb ik Heen maar een auto, maar dia it het jaar 1923. Daar kan het ven toch niet om te doea entree-gelden, een kopje koffie iiner voor onze rekening komen, fde tarief betaalt U voor ;je naar Den Haag en Rotter. 20 Augustus. Bezichtiging van stunnel en een rondvaart door sns vormen hier de hoogtepun- het program. Ook hier krijgt i kopje koffie en een uitstekend d diner op de koop toe. aatste reis gaat op 28 Aug. aosdrecht, 't Gooi en Valkeveen bijzondere attractie een be. in het slot Sypersteyn, waar zo hoons te zien is, dat U er ver- or zult zijn. Met entree, een coffie en diner verzorgen wij •is voor U tegen een bedrag 10.50. Dit uitstapje belooft een slot te vormen van het sei- t U bij deze opsomming iets wat van Uw gading is, dan U slechts san te melden aan ■eau van dit blad. waar men er rder voor zorgt, dat U ongé- op reis kunt gaan. t met Uw opgave niet te rant dan zou de kans bestaan, wordt teleurgesteld. ÏICHTING BEVERW'JK onze showroom ar vindt U de j te bezichtigen Ing. Me<j.) uto's geteld (vorige week 584), obussen (v.w. 46) en nog 54 luto's. De rijwielstallingen in de ■aren overvol. iet Canadaplein stonden alleen ai rsonenwagens en 50 bussen ge- r3. Honderd en twee en dertig enauto's hadden op het Doelen- :en plaatsje gekregen. Een alge- klacht, die de verkeerspolitie te horen, was, dat het oponthoud ponten zo vreselijk lang duurde, ge toeristen moesten bijna een achten voordat zij konden wor- vergezet. Dat aanrijdingen bij en stroom van voertuigen niet 'en is logisch. De verkeerspolitie daarvoor gistermorgen vier maal .üttrekken. Ernstige persoonlijke llen deden zich echter niet voor. alf tien werd op de Kanaalkade me op een bromfiets aangereden en personenauto, die de Nieuwe- vilde indraaien en niet tijdig g had aangegeven. De wielrijd- >p enige schaafwondjes op en e pver pijn in haar rug. Twintig n later stak op de Kanaalkade, hoek van de Kaarsemakersgracht, -jarig jongetje pardoes de weg lij liep tegen een auto op, waar- Ie bestuurder nog juist op tijd 1 remmen. Met een hoofdwonde de knaap naar huis worden ge- Om tien over half twaalf werd indem met hulpmotor gekraakt een bestelwagentje, dat van de merstraatweg af de Maclaine -aat wilde inrijden en dat geen ng verleende aan de van tegen- stelde richting naderende tan- >e laatste aanriiding, die door de werd geregistreerd, gebeurde art over twaalf op de hoek Koor- -Kerknlein. Een Engelsman toen hii de verkeersagent ziin ag opheffen zo plotseling, dat de rder van een motorbakfiets de achterkant van de Engelse botste. Gevolg: een ingedrukte ruimte. Er zijn filmverhalen die men moei lijk kan vertellen en dit is er een van, Men kan 't proberen maar loopt er al spoedig zo in vast, dat niemand er meer iets van begrijpt. Trouwens, de leden van het beroemde Ventura-orkest die voor het Festival der Jazz in Monte Carlo moeten spelen, begrijpen er zelf ook niets van hoe hun gezelschap plot seling verrijkt is met een kleuter van een maand of acht, die natuurlijk nog piet kan praten en dus ook niet kan vertellen wie zijn vader en moeder zijn. De kleine blijkt uit een kinder tehuis afkomstig en is aan het verkeer de adres bezorgd, zodat een der orkest leden alle reden heeft om te vermoe den, dat hij er de opa van is. Een help ster uit het kindertehuis die naar Monte Carlo is gezonden om het kind onge merkt terug te halen, beweert noodge dwongen de moeder te zijn en een jon gedame, die een huwelijk met de zan ger van de band wil forceren, heeft de kleine aan haar deftige vader eveneens als haar kind aangewezen. Ten slotte blijkt er dan nog een filmster te zijn van wie het kind werkelijk is, maar het orkest heeft de baby inmiddels ge adopteerd en er volgen zoveel dwaze en komische verwikkelingen, dat men zich belangstellend afvraagt hoe dat alles weer uit de knoop zal moeten komen. De toeschouwers vermaken er zich blijkbaar kostelijk mee, maar meer nog ban het filmverhaal trekt het orkest ran Ray Ventura de aandacht, omdat Jet uitstekende amusements-muziek geeft. Wie de film „We gaan naar Pa rijs" van hetzelfde gezelschap gezien beeft, zal er zeker prijs op stellen ook de belevenissen in Monte Carlo mee te maken. Muusici en acteurs als Ray Ventura, Philippe Lemaire, George Lanner, Audry Hepburn en tal van an deren hebben er toe meegewerkt dat deze film velen een gezellige middag of avond kan bezorgen. „Telefoon voor U" met James Ste wart in de kostelijke rol van de radio- prijsvraagwinnaar is al geruime tijd in circulatie, maar sinds de verschijning van dit luchtige, komische verhaal in de Ned. bioscopen is er nog maar wei nig op de markt gebracht, dat er (en dit genre) mee kan concurreren. De uiter mate dwaze geschiedenis van de man, die met een radio-prijsvraag voor 24000 dollar aan goederen wint is al eens door de AVRO als hoorspel gebracht, maar men moet de film met haar rake dia logen en idiote scènes hebben gezien om het fijne er van te kunnen proeven. James Stewart geeft een rake typering van de radeloze Bill Lawrence, de man, die alleen door het noemen van de naam „Harry James" zich de voorraad van een behoorlijk warenhuis op zijn dak haalt: 7500 blikken soep, een pony, ijskasten, een verplaatsbaar zwembad, 2000 heesters, een slaapkamer-ameuble ment, enfin te veel om op te noemen. De fiscus komt de toch al wat wrange pr.et goed verstoren dopr 7000 dollar in komstenbelasting "te vorderen en dat is voor Bill het sein om van de ene dwaze situatie in de andere te rollen. Een film voor een gezonde massage van de lachspieren. De titel van deze geheel in kleuren opgenomen avonturenfilm verplaatst de toeschouwer naar het eerste gedeelte van de 19e eeuw, toen er een felle strijd ontbrandde tussen Engeland en het toen nog jonge Amerika. Een span nend avontuur uit deze strijd wordt in deze film op fraaie wijze in beeld ge bracht. In die dagen n.l. kreeg kapitein Marshall de opdracht met zijn schip de Engelse blokkade der Franse kus ten te breken. Bovendien moet hij trachten een goudschat van tien mil- iioen dollars een Frans geschenk in ontvangst te nemen en over te bren gen. Marshall accepteert de opdracht als de ontslagen kapitein Waldridge, die in de Franse wateren goed bekend is, hem mag helpen. Deze accepteert graag, omdat hij gaarne zijn vroegere verloofde Leslie hoopt te ontmoeten. En dan beginnen de avonturen pas goed en mede door de geraffineerde Leslie (zeer goed gespeeld door Angela Lansburg) komen zowel Marshall als Waldridge met de zeer rumoerige be manning met de gevreesde Hook (de man met de haak) aan het hoofd, in tal van hachelijke situaties. Muiters voeren hun listig plan uit: Waldridge neemt het bevel over en spoedig is men er bijna zeker van dat Marshall verdronken is. Doch deze komt in Ca rolina aan land en weet de regering te overtuigen, dat hij met een snel schip de gouden schat zou kunnen terug halen. Dit gelukt ten slott.e na tal van opwindende en zeer sensationele avon turen. Mare Stevens en Patric Knowles trekken zeer de aandacht door hun boeiend spel als Marshall en Waldrid ge. Gene Evans als „de man met de haak" is een opmerkelijke figuur. Vol belangstelling hebben de toe schouwers het avontuur uit het begin der vorige gpuw gevolgd. Door de Meuropname spreekt de film nog ster ker tot de verbeelding. Het hoofdnummer werd behalve door de twee zeer actuele journaals nog ingeleid door twee opmerkelijke teken films en een muzikale zang- en dans film met goede artisten. Een belangrijk deel der Nederlandse leugd heeft zijn hart verpand aan de blonde filmster Doris Day, de levenslus- hge. weliswaar niet knappe, maar sym pathieke verschijning uit talrijke ge daagde musicals. Haar songs, verbreid door radio, film en gramofoonplaten, genieten een wereldvermaardheid en alleen haar naam op de affiches was keds in staat het Harmonie Theater gisteravond tot de allerlaatste plaats het voor het merendeel jeugdige be zoekers te vullen. Doris heeft in de war nar Bros-productie „On moonlight bay" de microfoon, band, jitter bug en swing jjerwisseld voor een schommelstoel op de veranda van een Amerikaansp villa, een rose baljapon anno 1917 en de tur- key-trot. Zij heeft evenwel haar le venslust behouden. Deze heeft zij trou wens hard nodig om de student van naar dromen William Sherman (Gor don McRae) tegen de wil van haar va der te veroveren. Alvorens getuige te kunnen zijn van dit blij geluk, zal men !?J\. indrukwekkende serie onwaar- cnynujkheden voor lief moeten nemen, 1 men zich geamuseerd hebben met enkele grappige situaties, waarin Do- ris' fiimbroertje Wesley (Billy Gray), de opgedrongen aanbidder Hubert Wa- kely (Jack Smith) en de huishoudster Stella (Mary Wickes) een belangrijk aandeel hebben, heeft men honing' zoete filmscenes gadegeslagen en heb' ben niet alleen de teen-agers onder het bioscooppubliek met genoegen geluis terd naar de songs, die Doris Day's faam en populariteit in stand houden. Voor hen, die „On moonlight bay" ondanks Doris Day toch te stroperig vinden, wacht Donderdagavond de voortreffelijke film „Johnny Belinda". De laatste opnamen van de Olympi sche Spelen zijn voor ons zeker de aan trekkelijkste beelden. Wij zien zowel de 100 m vrije slag voor dames, waarop Hannie Termeulen tweede werd, als 'n reportage van de ietwat dramatische race op de 100 m rugslag, waarin Geer tje Wielema zich niet wist los te maken van de kurjdijn. Het buitenlands nieuws presenteert voorts het nieuwe Wolga- Don-kanaal en opnamen uit het rou wende Argentinië. Polygoon-Profilti zond de reportage-wagen o.a. naar een zolderschuit in Amsterdam, alwaar jon geren uit West-Europa de eenwording van Europa in een revue verwerkten, naar Ypenburg, alwaar een uitstekend beeld werd verkregen van de ILSY en naar Schiphol, waar onze zwemsters uit Helsinki arriveerden. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 9 Aug. 20.000 kg aardappelen: Eigen heimers 10,30 en bl. Eigenheimers 9,20 9.70; 35.000 kg rode kool: A 4,30—9,70 en B 3,40—3,90; 30.000 kg gele kool: A 4,40—9,20 en B 3,30—4,80; 70.000 kg witte kool 5,509,40; 600 kg groene kool 10,70; 2000 kg bieten: A 7,70—8,10; 2000 kg uien 10,30 en zilvernep 27,3031,60; 3000 kg slabonen 4048,60; 450 kg tomaten: A 40 en B 3738; 600 stuks bloemkool: AI 35—45,30 en All 25,20—30,10. WARMENHUIZEN, 9 Aug. 68.200 kg aardappelen: Eigenheimers 9,4010,70, Bintjes 9,5010,20, Schotse muizen 11 11,90, Meerlanders 8,109,20 en Doré 11.30; 2880 kg slabonen 4149; 110 stuks bloemkool 28,80; 900 kg bieten: A 5,40— 7 en B 44,10; 10.400 kg rode kool 4,80 —9; 2200 kg gele kool 45,40; 22.700 kg witte kool 6,106,90. NOORDERMARKTBOND, 9 Aug. 40.000 kg aardappelen: Eerstelingen 10.50 11, Eigenheimers 10.4011.20, blauwe Eigenheimers 9,10—9,50, Neerlanders 9.60, Record 9,10, Bintjes 9,509,60, grove 8,7011, drielingen 7,80 en kriel 4,80; 3300 kg zilvernep 2635; zilverdrieling 3 4; 15.000 kg slabonen 4451 en II 40 45; 17.000 kg rode kool: A 610,90 en B 3,103,80; 9200 kg gele kool: A 910 en B 3—3,50; 5600 kg witte .kool 7—9,20; 3100 kg bieten: A 6,90—8,50 en B 4— 4,90; 200 stuks bloemkool: All 2028 en afw. 13. Naarmate het hengelseizoen vordert, begeven zich steeds meer leken op het avontuurlijke hengelaarspad. Talrijke verenigingen, met de meest uit eenlopende doelstellingen, raken gevangen in de ban van de hengelsport en plaatsen een viswedstrijd op het programma. Zo ook het corps „Kracht en Vlugheid" van de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer. Na enige weken „voorvoeren" en een uitgebreide cursus in de kunst om een wriemelende worm aan de haak te bevestigen, toog het gezelschap gisteravond per versierde „ppkkenwagen", die omtrent het doel van de tocht geen twijfel liet, 'Uadr de Omval, alwaar 'onder hét wakend oog van de controleuses mevr. Plomp en mevr. Kokkes een wedstrijd werd gehouden op alles wat voor de haak kwam enlust had erin te bijten. De vangst viel niet „tegen. Naar wij uit doorgaans doch niet altijd betrouwbare bron vernamen, varieerde de vangst van baars, gerookte poon, witvis, pos, po.ling ongerookttot gebakken schol. De eerste prijs werd veroverd door de heer K. v. d. Pol met 9 stuks, gevolgd door de heren H. Plomp met 8 H. Vleugel met 7 en M. Witte met 5 stuks. Alle leden zagen hun kracht en vlugheid om een vis te verschalken bekroond. Er was slechts één uit zondering. De heer J. P. Kossen wachtte tevergeefs. Hij verwierf daar mede de moeizaam verdiende troostprijs. Op onze foto de „loze vissers" voor de materiaalwagenwaarin 46 vissen triomfantelijk werden mee gevoerd. Apropos. De vis links op de foto werd niet gevangen. Zij ont sproot aan het brein van de schilder Chr. Wiedijk en diende als lokaas. UR zat een grote, blonde man met een petieterig klein nim- busje op het hoofd in een Bergen se gelegenheid. Het viel iedereen onmiddellijk op en we zouden wel dwaas zijn als we beweerden, dat zulks niet kwam door het nimbus- je. Dat dingetje hipperde en schommelde boven de blonde kruin en trok allerwege de aandacht. Is het dus vreemd, dat binnen de kortst denkbare tijd alle aandacht gericht was op de blonde man? Niemand had meer oog voor de zwartgelokte dienster. Er was een diep stilzwijgen gevallen en in die stilte hoorden we duidelijk de ge dachten trommelen en roffelen te gen der sqhedelen gebeent.' „Da's Abe!", siste het hier. „Us Abe," verbeterde een ander en een derde hief zachtkens het Friese volks lied aan. Nog erger, een kloeke ambtenaar met vacantie, zei over luid: „Wat 'n benen!" Hetgeen de dienster een kleur deed krijgen. De kleur werd nog heviger, toen de ambtenaar verduidelijkte; „Nou snap je waarom Abe zo geweldig trappen kan." De prins der Nederlandse voet ballers, de Man van Heerenveen, bleef onbewogen onder al die be langstelling. Alleen trild zijnnim- busje nu en dan zachtkens op de wind, die door het open raam kwam. Misschien dacht hij aan zijn laatste, schitterende doelpunt, waarbij hij de bekende doelverde- diger Klaas Kiébelton met bal en al door het net schoot. Wellicht ook poosden zijn gedachten in de hel van Deurne en vloekte hij in het frisse Fries op de midvoor van de rode duivels. JAOCH verder deed de grote Abe niets dan zitten, hetgeen toch opmerkelijk was. De linkerslip van zijn colbertjasje droeg een licht kreukeltje. Toen een jongeman dit kreukeltje gewaar werd en zijn meisje erop attent maakte, verlie ten de blikken der cafébezoekers de nimbus en hechtten zich aan het kreukeltje. En hierop mani festeerde zich plotseling dat echte resolute, het keihard-doortastende, dat we zo goed kennen van onze fijne Abe. Met een welgerichte handbeweging sloeg hij het euvel- tje weg. De caféhouder liet van schrik een glas vallen, toen hij die hand zag gaan. Dat was nu zo helemaal Abe-achlig, zo volkomen overdonderend, dat je er koud van werd. Doch er kwam nog meer. De gigant was opmerkzaam ge worden op een vlieg, die zich rond het nimbusje bewoog. Lang zaam was de hand van de mata dor omhoog gegaan, langzaam met het overleg en de ingehouden dy namiek van een poema, die zijn prooi besluipt. Ademloze stilte heerste nu rondom. Daar sloeg Abe toe! Een luide slag klonk door het lokaal en de brokstukken van de verpletterde vlieg dwarrelden door het venster naar buiten. Voorbij gangers bleven staan om te zien wie daar met een dergelijke kracht een dier vermorzeld bad. Doch Abe keek wederom eenvoudig voor zich, als had hij niet zo juist een grote vlieg verpletterd. Hij hoorde zelfs niet het enthousiaste geroep van de aanwezigen in de zaal. Er was een luid applaus opgegaan en een oud heertje riep opgetogen: „Ferm zo, Bole de Korver!" CNEL maakte men het heertje er ^op attent, dat het hier de grote Abe betrof en niet de Bok de Kor ver van de twintiger jaren, die thans reeds autotochten naar Avi fauna maakt met de Rotterdamse Ouden van Dagen. Het geestdrif tige heertje piepte bedeesd: „Ik wist wel dat 't 'n kanjer van een voetbalier was. Dat zag ik direct. Ik was in m'n jeugd grensrechter, ziet u. Bij het Z.-elftal van de Ra- pendamse Boys." Het ongetwijfeld boeiende betoog van het oude heertje ging verloren in een luid gejuich. De dienster had koffie bij Abe gebracht en schoof met een keurige long-passing van linksuit, een spijskaart op zijn tafel. Het was ontroerend en groots. Het knikje van Abe en het nauwlijks hoorbare „Dank u wel", waarbij de Heerenveense tongval opviel, brachten de zaal in verrukking. „Heerlijke man!" lispelde een grijs aard. Helaas, hoe kort was de vreugde. Er kwamen nog enige grote momenten, toen Abe zijn koffie dronk, betaalde en opstond. Doch het spel was toen al uit. Er zat geen spanning meer in. Wel klaterde het applaus nog even op, toen Abe de autobus besteeg, waar mee hij het schone Noord-Holland had bereisd. Maar tot climaxen kwam 't niet meer. Gelukkig ving het publiek, dat bi, de deur was sa mengestroomd om de grote man uitgeleide te doen, nog enkele woorden van hem op. Abe zei na melijk zacht tegen zijn reisgezellin: „Leuk dorpje, dat Bergen. Alleen jammer, dat de mensen zo saai zijn....!" H, Nolien slaat 5. Tilleström J. Schmidt wint van A. Stumpel Op de derde dag zijn in het A-tour- nooi gisteravond enkele belangTijke be slissingen gevallen. Zo versloeg de Amsterdamse DDV-speler H. Nolten (hoofdklasse A) in een zeer boelende partij de Zweed S. Tillström met 62, 75. Vooral in de tweede set moest Nolten alle zeilen bijzetten tegen de Zweed, die een eigenaardige, onbere kenbare stijl vertoonde en zeer tactisch speelde. Dit was één van de mooiste partijen, die wij hier tot dusver ge zien hebben. Vanmiddag speelt Nolten nu in de halve finale tegen Jn. Schmidt, uit Bergen, die Vrijdag de sterke speler A. Stumpel (Hoorn) met 86, 36, 64 uitschakelde. - Bij de dames versloeg mej. C. van Limburg Stirum, (eveneens uit Ber gen) in twee strait sets het Beverwijkse meisje J. van der Duin (overgangs klasse) met 61, 62. In de tweede ronde van het B-tour- nooi hebben mevr. Jansen en mej. Steilberg de Leidse dames W. en L. Roose goed partij gegeven. De laatsten wonnen in drie sets (63, 68, 61). Hedenmiddag komt Adama van Scheltema, de winnaar van het bad- gasten-tournooi in1 1951, uit tegen G. Verroen (Alkmaar) of tegen mr. Buis kool (Hoorn), die elkaar eerst nog de eer gaan betwisten. De finales van het B- .en het C- tournooi zullen grotendeels vandaag gespeeld worden. De eindstrijd dames enkelspel in het B-tournooi gaat tus sen mej. W. Roose uit Leiden en de jeugdkampioene van Amsterdam, mej. E. Mallee en vanavond om zeven uur staat een interessante partij de halve finale van het dames enkelspel in het A-tournooi, mej. C. van Limburg Sti rum tegen mevr. Rademaker, op het programma. Tot slot moeten we melding maken van het niet meespelen van Volkmaars uit Amsterdam, één van de cracks bij de heren, die zich wegens een onwil lige. rug heeft laten schrappen. Hieronder volgen de uitslagen van de gisteren gespeelde partijen: A-tournooi: Heren enkelspel 2e ron de: H. Nolten slaat S. Tilström: 6—2, 75. Jn. Schmidt slaat A. Stumpel: 86, 36, 64. Gemengd dubbelspel le ronde: mej. C. van Limburg Stirum en Jn. Schmidt slaan mej. J.° van der Duin en W. Groen: 61, 64. Dames enkelspel le ronde: mej. Kruizinga slaat mevr. Schuurman: 6—4, 1—6, 6—2. Mej. C. van Limburg Stirum slaat mej. J. van der Duin: 61, 62. Mevr. Rademaker slaat mevr. Manjoero: 63, 62. B-tournooi: Heren enkelspel le ron de: Dr. Kruizinga slaat H. Borlefs: 46, 6—4. 6—0. Heren dubbelspel le ronde: Abra hams en De Boer slaan Blommendaal en H. Holsmuller: 64. 63. Gemengd dubbelspel le ronde: mej. E. Mallee en de heer Mallee slaan mej. L. Roose en B. Visser: 64, 64. Dames dubbelspel 2e ronde: Mej. W. Roose en mej. L. Roose slaan meyr. Jansen en mej. Steilberg: 63, 6-*8, 61. C-tournooi: Heren enkelspel 3e ron de: P. van Berge Henegouwen slaat H. Finkensieper: 75, 60. B. Visser slaat M. Boeke: 75, 61. J. Scholten slaat dr. Druyff: 68, 63, 63. Heren dubbelspel le ronde: Snijders en G. Groen slaan H< Borlefs en M. Boeke: 62, 63. Gemengd dubbelspel 2e ronde: Dr. Druyff en mevr. Druyff slaan mej. N. Eggermond en A. van Lent: 61, 60. Dames enkelspel 2e ronde: mej. R. Bos slaat mej. M. Bijvoet: 46, 61, 6—1. DOKTERSDIENST OP ZONDAG Morgen, Zondag 10 Augustus, wordt de medische dienst te Bergen waargenomen door dokter Van Gelder, Tel. 2027. Vrijdagochtend omstreeks 11.00 uur vond een aanrijding plaats te Heiloo tussen een bestelauto en een personen wagen. De personenauto (Volkswagen) reed op de Kennemerstraatweg ter hoogte van het oude postkantoor in de rich ting Alkmaar en wilde linksaf de Ker- kelaan inslaan. De van achteren nade rende bestelauto had echter zo'n snel heid, dat de bestuurder niet tijdig kon remmen en tegen de Volkswagen bot ste Deze werd aan de achterzijde zwaar beschadigd. De bestelauto had meer geluk. Een lichte deuk in de radiateur was bet enige gevolg. Persoonlijke ongelukken deden zich bij deze aanrijding niet voor. VRIJDAG 15 AUG. per touringcar naar het SPROOKJESBOS „DE EFTELING" m. inbegrip entree ƒ10.— p.p. VOLGENDE WEEK tevens dagtochten naar Berg en Bos Montferland 't Eiland Texel Rond 't IJselmeer AvifaunaDen Haag en natuurlijk onze VERRASSINGSTOCHT op a.s. Dinsdag m. Inbe grip uitgebr. Lunch voor ƒ9.50. Opgaaf deelname REISBUREAU HOORNT - ALKMAAR Tel. 4009 Tel. 4839 De HYPOTHEEKBANK VOOR NEDERLAND N.V. voor eerste hypotheken op voordelige voorwaarden. Agent H. J. HARTEVELD, Oudegracht 295 te Alkmaar AANGEBODEN Slaapkamer m. str. w.,; m. of z. pension. Brieven onder No. A 308 bureau van dit blad. Te koop: 80 MS KOEMEST. Te bevragen: J. KOEMAN, 't Weeltje F 23, gemeente Berkhout. OPTICIEN JAN DE VRIES N.V. LUTTIK OUDORP 70 ALKMAAR, Tel. 2875 Hulpmotor voor rijwiel. Wei nig gebruikt. Br. onder nr A 312, Bur. van dit blad. Simplex, 125 cc, Villiers; ook ruilen voor Solex. Smid, Broekbeeklaan 17, Bergen. Van particulier: een in pr. staat zijnde personen-auto, merk „Panhard". Benzine 1-14 Na 17 uur te bez.: Anna van Burenstraat '21, Alkmaar. Tel. 5730. Motor Simplex, Villiers, 125 cc, banden 100 pet. v. Leeu wenhoekstraat 2. Box met bodem en 3-wie- lig fietsje. Stationsweg 57, Heiloo. Z. gr. a. n. grijze kinderwagen Zeswielenstraat 9. Pracht radio, met garan tie. Prijs billijk. Stationsstraat 76, Alkmaar. Harley Davidson. 2 cyl., of ruilen voor 200, 250 of 350 cc. Trompstraat 8. Piano, diverse meubelen, vloerkleden, koperwerken enz. Dekker, Spoorstraat 5, Alk maar. Een kinderfiets voor een jongetje van 8 jaar. Br. onder nr A 311, Bur. v. d. blad. Grote spiegels. Aanbiedin gen: Hilckmann, Langestr. 22. SANATORIUM „HOOG-LAREN" vraagt met dipl. M.U.L.O. of daarmee gelijkstaande opleiding. Minimum leeftijd 18 jaar. Aangeboden wordt grondige vooropleiding in prettige sfeer en mooie omgeving v. bos en hei; vrije kost, inwoning, uniform en medische verzorging. Sollicitaties aan de Adjunct-directrice van het Sanatorium „Hoog-Laren", Blaricum, post La ren N.H. Direct uit onze fabriek aan particulieren een prima GARANT-RIJWIEL voor DAMES of HEREN, geheel compleet. Eerste klas; onverwoestbaar met remnaaf, achter wiel, verzwaarde spaken, roestvrij lakwerk, alle nikkelen delen ver chroomde uitvoering, jasbeschermer, prima lamp, eerste klas banden, slot sierbeugel om de kettingkast, prijs 1 145.goedkopere rijwielen in eenvoudige uitvoering 108.Het kan niet beter, dat is tenslotte onze re clame. Franco thuis, enz. Volledige schriftelijke lang durige garantie. Niet volkomen naar uw genoegen, na S dagen gebruik 't volle bedrag terug. Vraagt gratis prijscourant. Ook voor Sportrijwielen. R1JWIELFABR1EK „GARANT" Roermondsplein 30 ARNHEM Telefoon 22529 Leveranciers van Politie en Gemeente-Instellingen. 18 en 25 Aug. 4 dagen naar de Rijn tot RUDESHEIM en WIESBADEN f 80.— p.p. 14 en 28 Aug. 2 dg. naar Königswinter verzorgd f 35.p.p. 25 Aug. 5 dg. vierlandentocht o.a. LUXEM BURG en GEHELE RIJNSTREEK f 97.50 een EXTRA 4 en 6 dagen reis naar PARIJS op 8 Sept. 28 Aug. en 5 Sept. 10 dagen pracht-reis naar Tirol, compl. verz. slechts f 160. Voor al deze reizen is bewijs van Nederlander schap voldoende. Hoorn, KI. Noord 73 Alkmaar Voordam 6. en bij onze Agentschappen. Service-Station voor ALKMAAR Mient 10 - Telef. 4208 'im Wendt V voor het vakkundig emballeren en verzenden van Uu> inboedel, bagage en», tot KEIZERSGRACHT 876 Amsterdam. Telefoon 45096-47794 Transport Opslag Verpakking Verscheping Assurantie - Douaneformaliteiten Agenten tn alle landen Het lidmaatschap der Ver» voor Facultatieve Lijkver branding geeft recht op toepassing van lage crematie- tarieven. Gezlna-contrlbutle l 3v» per jaar. De Vereniging bemiddelt voor gezinsverzekering op speciale voorwaarden. Alle gewenste Inlichtingen: Hoofdkantoor Riouwstraat 186 TeL 554797 's-Gravenhage. HET ONDERLINGE BOEREN VERZEKESINGSFONDS te Leeuwarden wenst de aan haar toevertrouwde verzekeringsgelden bij voorkeur te beleggen als EERSTE HYPOTHEEK OP BOERDERIJEN Inl. bij H. ZEEMAN, Nassaulaan 24, Alkmaar. Het grootste, speciaal ingerichte ver pakkingsbedrijf in Noord-Holland is RUYGHWEG 101 DEN HELDER TEL. 2629 44-jarige ervaring op verhuis- en ver- pakkingsgebied. EMIGRANTEN, KOMT EENS VRIJ BLIJVEND KIJKEN?

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3