Bijna tw deel aan L Stad en Omgeving Jimmy Brown als diepzeeduiker A.R.B. redde vier baders van verdrinkingsdood de AGENDA Kees Jansen: een kundig oppervlakkig schilder en De Geuzengroep is weer terug R. K. A. F. C. verloor na de rust de voorsprong op R.K.V.V.A. Belgische gasten wonnen met kleini verschil van H.SV. Gemeente Oudorp gaat kleine geld lening aan voor woningbouw Aanslag op leven van Henry Kaiser Autobestuurder in arrest Ook de Fr, Waarschuwingsborden werden als klerenhangers gebruikt Gevaarlijke mui voor de kust Engelse was haar vriendin kwijt Mevr. Slaming aan haar verwondingen overleden Gouaches en sepia's in het K C B.-zaaltje Kan men nog spreken van de Bergense School Reis naar Engeland was onvergetelijk Jong-Holland contra een Alcmaria-combinatie Bergen Oefenwedstrijd eindigde Heiloo slaagde er niet in revanche te nemen Veel belangstelling voor H.S.V.—Rapid met 4-3 voor R.K.V.V.A. Alcmaria ging ten onder tegen Neptunus Groet van Nieuwe Niedorp Burgerlijke stand Kathleen Mayon zwom| het Kanaal over Fanny hielp Sagitta aan Prinses Juliana beker Discussie over een hek rond het schoolplein c LAATSTE NIEUWS Sabotage aan motorboot Draken en Regen! komen Zondag twe aan de start MAANDAG 18 AUGUSTUS 1953 Binnen veertien dagen heelt de Alk- maarse reddingbrigade vier mensen van de verdrinkingsdood gered. Zij kwamen allen in moeilijkheden in de mui. de rechtstandig naar zee trek kende stroom, die zich precies tegen over de derde afgang naar het strand in Bergen aan Zee bevindt. De A.R.B. heeft met het oog op het grote gevaar van deze stroom een aantal waarschu wingsborden geplaatst, maar daaraan wordt door de zwemmers niet de min ste aandacht besteed. Zij gaan zelfs zo ver, dat ze hun kleren aan het bord ophangen om op de plek, waarvoor ern stig gewaarschuwd wordt, te gaan zwemmen. Gistermorgen werd dit mevrouw P. K. uit Amsterdam bijna noodlottig. Ook zij kwam in de mui terecht en be gon, toen zij voelde, dat de sterke stroom haar naar zee trok, luidkéels om hulp te roepen. Het was haar geluk, dat de A.R.B., die iedere Zondagmorgen om negen uur uit Alkmaar vertrekt, juist op het strand was gearriveerd en bezig was het materiaal uit te zetten. In minder dan geen tijd stortten de redders zich in zee. Ze slaagden er in mevrouw P. op het laatste nippertje te redden en naar het veilige strand te brengén. De drenkelinge, die verschei dene malen onder water was geweest had haar bewustzijn nog niet verloren, maar was door de angst, waarin zij had verkeerd, zeer geschokt. Na in de hulp post van de reddingbrigade weer wat op het verhaal te zijn gekomen kon zij op eigen gelegenheid vertrekken. Dit voorval moge een ernstige waarschu wing zijn voor de baders om acht te slaan op de borden, die door de A.R.B. zijn aangebracht en ze niet als kap stok te gebruiken. MAANDAG Victoria Theater, 8 uur Onder narco se (18 jaar); Rcx Theater, 2.30 en 8 uur: Morgen is te laat (14 jaar); Harmonie Theater, 8 'uur: Kon-Tiki (alle leeft.); Cinema Americain, 8 uur: Het boek der wildernis. HEILOO, Dorpshuis: 810 uur: Ten toonstelling Tinto'retto. DINSDAG Bioscopen als Maandag. Heiloo als Maandag. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag 2.40 13.05 Dinsdag 3.17 15.47 te CAMPERDUIN Hoog Laag Maandag 2.45 15.10 8.45 21.10 Dinsdag 3.22 15.52 9.22 21.53 VEEMARKT TE ALKMAAR ALKMAAR, 18 Aug. Aangevoerd werd: 8 paarden van 650800, 130 vette koeien 6501100, 5 vette kalveren 150260 en 65 nuchtere kalveren van 40100 per stuki 240 varkens van 2,202,28 per kg. Maar de politie spoorde het verloren schaap op Het 24-jarige Engelse meisje, dat schoorvoetend het Alkmaarse politie bureau binnenstapte om te vertellen dat zij in de drukte haar vriendin was kwijtgeraakt, stond het huilen nader dan het lachen. De beide meisjes wa ren voor een vacantietrip per fiets naar Calais overgestoken en hadden op hun tocht door het continent ook Alkmaar een bezoek gebracht. In een onbewaakt ogenblik hadden zij elkaar hier uit het oog verloren en dit was haast het erg ste wat hun had kunnen overkomen. Het enige wat het meisje aan de politie kon mededelen was, dat zij met haar vriendin over een bezoek aan Den Helder had gesproken. De Alkmaarse recherche, die al voor heel wat hetere vuren heeft gestaan, besloot de helpende hand te bieden. Een rechercheur reed met de politie auto in de richting Den Helder en slaagde er inderdaad in het verloren schaap op te sporen. Het laat zich den ken hoe de meisjes dachten over deze „service" van de politie. Hedenmorgen is in het Centraal Zie kenhuis overleden mevrouw Slaming uit Heiloo, die Vrijdag op de Kenne- merstraatweg nabij de Kerklaan door een auto werd gegrepen en daarbij ernstig werd gewond. Mevr. S. reed op haar fiets over de oude Kennemerstraatweg in de rich ting van het Witte Kerkje en wilde nabij de Kerklaan de straatweg over steken. Zij lette hierbij onvoldoende op het kruisende verkeer en werd gegre pen door een haar achterop komende personenauto. In deerniswekkende toe stand werd zij overgebracht naar het Centraal Ziekenhuis, waar zij heden morgen aan haar verwondingen is be zweken. VAKBEKWAAM De heer J. Bras, Groot Nieuwland 10, behaalde dezer dagen het diploma Vak bekwaamheid voor het rijwielbedrijf. (Van een onzer redacteuren) We zullen de heer W. van Boekhoven uit Delft niet de eer aandoen, een po lemiek te beginnen over de speech, waarmee hij Zaterdagmiddag de ten toonstelling van werk van zijn vriend Kees Jansen in het KCB-zaaltje te Bergen opende. Er zou overigens alle aanleiding toe zijn geweest, gezien de vele misvattingen die de spreker ver kondigde. In een opzicht moeten we hem echter nadrukkelijk tegenspreken. We zjjn het namelijk bepaald met hem oneens, wanneer hij stelt, dat Kees Jan sen eens in staat zal zijn, de Bergense schooi in nieuwe banen te leiden. Om te beginnen vragen we ons name lijk af, of de Bergense school in de zin, waarin Dirk Klomp en anderen dat begrip hebben gebruikt nog wel be staat. Een groot deel van de kunste naars, dat haar vormde, is immers niet meer actief, dan wel overleden of uit Bergen vertrokken. De schilders, die thans nog in Bergen wonen en werken, hebben te weinig gemeenschappelijks in hun artistieke opvattingen, dan dat men nog van een „school" zou kunnen spreken. Velen hunner bevinden zich nog in volle ontwikkeling, zodat aller minst valt te voorspellen, waar zij uit eindelijk zullen terecht komen. Veel belangrijker echter is de waar deschatting, welke ligt besloten in de woorden des heren Van Boekhoven. Letterlijk genomen houden ze in, dat Jansen in de toekomst een schilder van grote, ja hervormende betekenis zou kunnen worden. Het spijt ons voor de spreker evenzeer als voor de bespro kene, dat we het daarmee niet eens kunnen zijn. De waarheid dient echter gezegd. Deze waarheid is namelijk, dat Kees Jansen, voor zover we hem uit de ten toongestelde werken gouaches en sepiatekeningen - hebben leren kennen, een kundig en zelfs virtuoos schilder is, maar ook niet méér dan dat. Hij heeft gevoel voor het schilderachtige in een bepaalde situatie. Hij heeft gevoel voor compositie: zijn werk heeft een zeker evenwicht, onverschillig welk stuk men beschouwt. Bovendien ver toont hij sterke voorkeur voor spreken de kleuren; zelfs gebruikt hij met ken nelijke voorliefde de primaire kleuren: rood, geel, groen, blauw en geeft daar door zijn werk iets bli.i's, iets helders. Maar die helderheid is er dan ook zonder uitzondering. De zon staat bij Jansen de gehele dag in het zenith. Wolken zijn er nooit, op het moment dat hij zit te werken. Daardoor is er ook practisch geen sprake van enige atmosfeer; de zon schijnt in Bergen even hard als in Zuid-Frankrijk en de kleur is er even fel. Hij stelt zich bovendien geen enkel probleem. Zijn werk is in zekere zin naturalistisch al is een modern schil der dat uiteraard nooit volkomen De Geuzengroep is weer In Alkmaar terug, nog vol van de indrukken van de prachtige reis, die zij in Engeland gemaakt heeft. Na de eerste kampweek in Brockenhurst werden de 25 jongens onder leiding van hopman Nieuwen- huijsen in Bath gebivakkeerd, vanwaar uit zij verschillende trips hebben on dernomen. Woensdag heeft de groep de gehele dag doorgebracht in Bristol. Er werd een kijkje genomen op de Suspension Bridge, in de dierentuin en op de Co- bot Tower, 's Avonds zaten de meesten thuis, maar enkele uitverkorenen moch ten met hun gastheren mee naar Castle Combe, een klein plaatsje in Wiltshire, waar zij rond een kampvuur boven op een heuvel zich te goed hebben ge daan aan onmenselijke hoeveelheden gebraden vlees, belegde broodjes, to maten, koek, cake, krentenbrood en li ters cider. De volgende dag, Donderdag, maakten de padvinders een uitstapje naar de Couth Caves, de befaamde grotten in Cheddar. Deze trip, die met twee bussen werd gemaakt, was aan geboden door de Bath Rotary Club. Het werd een schitterende rit over Burgerlijke stand Geboren: Anton H., z. van H. van der Kraan en N. M. Kooij. José F. M., d. van H. van Kessel en G. Wagenaar. Mara H., d. van A. Tijm en H. Kaandorp. Emilie L., d. van J. L. Rijtema en J. J. Koers. Getrouwd Frederikus W. Pronk en Jettie A. Oppedijk. Dirk Buisman en Trientje Czeijki. smalle wegen tussen het hoge rotsmas sief en een prachtig slot van de va- cantie. Do Alkmaarse jongens zijn bijzonder gastvrij ontvangen en zullen de meest aangename herinneringen aan hun bui tenlandse reis bewaren. Bij menig kampvuur zal hierover nog worden ge sproken. een enkele maal toont hij een zekere neiging tot abstrahering van de vorm tot alleen maar kleurplekken, maar men krijgt eerder het gevoel van een zeker aesthetisch spel dan van een innerlijke noodzakelijkheid. Jansens werk is knap, maar niet groot; kundig, maar zonder diepgang; aan trekkelijk, doch niet ontroerend. Er zul len ernstige bezinning en een harde strijd nodig zijn, wil hij ontkomen aan het gevaar, waarmee zijn gemakkelijke manier van werken hem bedreigt: de vervaardiging van aantrekkelijke plaat jes. Dat gevaar is er thans voortdurend. Een.extra compliment verdient Jansen voor de uitstekende wijze, waarop hij zijn werk voor deze expositie heeft verzorgd. Bescheiden lijsten en zorg vuldig gekozen passepartouts maken, dat men door niets van het werk wordt afgeleid bij de beschouwing ervan. Er is openheid en ruimte waarschijnlijk mee een gevolg van de volkomen ge lijke afmetingen der verschillende gou aches hetgeen aangenaam aandoet en een aantrekkelijkheid te meer uitmaakt VAN W. Interessante strijd eindigde in 4-4 gelijk spel Nu de competitie met rasse schreden nadert, is ook Jong Holland aan zijn oefencampagne begonnen. Zaterdag avond was Alcmaria met een combina tie op bezoek welke strijd, mede door de vele doelpunten een zeer interessant verloop had. Het enthousiasme aan bei de kanten laaide soms fel op, als gold het reeds een competitiewedstrijd, doch het verloop .bleef fair. De combinatie van de withemden wist met goed spel de oranje-achterhoede nogal eens uit verband te spelen, hetgeen met goede doelpunten werd beloond. Bij Jong Holland hield men het meer op de ruimte aan, wat vele verrassende situ aties teweeg bracht en soms uiterst lastig werd voor de Alemaria-verdedi ging. Kort voor het einde stond Alcma ria nog met 43 voor. De voorsprong was echter niet groot genoeg om de winst te behouden, daar Jong Holland met een uitstekend doelpunt de stand gelijk wist te maken. De Zondagsschool en het' Kerstfeest Op het Herv. Vormingscentrum De Haaf te Bergen zal op 20 en 21 Sep tember in samenwerking met de sub commissie voor het Zondagsschoolwerk uit de provinciale commissie voor het jeugdwerk der Ned. Herv. Kerk een conferentie worden gehouden voor leidsters en leiders van Zondagsscho len en jeugdkerken. Inzonderheid zal de viering van het Kerstfeest de aan dacht hebben. Mevrouw M. A. Renes- Boldingh zal het vrije Kerstverhaal bespreken, mevrouw Joha. Schipper- Kuiper het Bijbelse Kerstverhaal. De praetische mogelijkheden voor de vie ring van het Kerstfeest op de Zondags school worden behandeld door mej. Jo ke A. van Kuipers en verder zal er een tentoonstelling van goed materiaal zijn. In aansluiting op deze conferentie zullen zo mogelijk in October op ver schillende plaatsen zanginstructiemid- dagen worden gehouden, waar een aan tal Kerstliederen zal worden ingestu deerd. NEGENDE PLAATS IN K.N.S.B.. SCHAAKTORNOOI In de Groep A van het Schaaktornooi voor de 'tweede categorie van de KNSB, dat in de afgelopen week te Maastricht is gehouden, bezette de heer Seewald uit Bergen met één punt de negende plaats. Zaterdagavond speelde HSV tegen Rapid uit Schulen (Belgie) een return- wedstrijd, die in een overwinning voor de gasten is geëindigd. De HSV-ers die in België met 21 hadden verloren, konden dus hun aangekondigde revan che niet nemen. Het was echter voor de ruim 2000 personen langs de lijn een aantrekkelijke wedstrijd. Na een kwartier wisten de Belgen door hun linksbinnen uit een vlotte combinatie de score te openen (01). HSV slaagde erin het spel te verplaat sen en tot tweemaal toe wist de met veel bravour spelende keeper der Bel gen een doelpunt te voorkomen door zich resoluut voor de bal te werpen. Even vóór de rust speelde Ben Mors zich goed vrij en uit zijn fraaie voorzet kopte v. d. Maat onhoudbaar in. Een misverstand in de HSV-achterhoede leverde in de tweede helft de Belgen opnieuw een doelpunt op (12). Ver volgens toonde de achterhoede van Ra pid zich in een grootse vorm. Aanval op aanval werd steeds resoluut on schadelijk gemaakt, doch voor een fraai schot van Haanraads moest de keeper het hoofd buigen (22). Nadat aan beide kanten enkele fraaie kansen onbenut waren gebleven, liet de HSV- keeper een schijnbaar ongevaarlijke bal glippen, waardoor de gasten als overwinnaars het veld konden verlaten. Vóór de wedstrijd waren de Belgen die met tal van supporters bij de HSV-ers de nacht zouden doorbrengen door de muziekvereniging St. Cae- cilia aan de Zevenhuizerlaan afge haald. Voordat de wedstrijd een aan vang nam verrichtte de weer herstelde burgemeester Kalff de aftrap, nadat dokter Wijffels als voorzitter van HSV de gasten had welkom geheten en de De AFC'ers speelden een zeer puti tige oefenwedstrijd aan de Westerweg tegen de Amsterdamse derde klasser RKVVA. In de eerste helft wisten de Alkmaarders het snelle tempo van hun tegenstanders uitstekend bij te houden: Daar zij bovendien in het .benutten van kansen de gasten de baas waren, was de 3I voorsprong, bij het aan breken van de rust, een verdienstelijk resultaat. De tweede helft werd een succes voor de bezoekers. AFC begon al spoedig te worstelen met het hogere tempo, dat de hoofdstedelingen er tot het einde in hielden. Nadat de achterstand in een gelijk spel was omgezet eindigde deze aardige wedstrijd nog met een 43 overwinning voor RKVVA. Alcmaria heeft aan haar proefwed- strijd tegen de tweede klasser Neptunus weinig plezier beleefd. Roemloos gin gen de Alkmaarders met 0-7 ten onder en deze uitslag was nog niet eens ge flatteerd. Van Alcmaria waren Wijnands en Maasen de enigen die zich met wis selend succes te weer stelden tegen de Neptunus-aanvallen; de anderen kon den weinig uitrichten tegen het supe rieure spel van de bezoekers. Met de rust was de stand reeds 0-4. Voordat de competitie begint zullen de Alkmaarders eerst nog oefenwed strijden spelen tegen ZW en het Haag se Quick. OPPERDOES, 16 Aug. Dubbele bo nen: A 43, AB 39—43, B 36—41 en afw. 2025: aardappelen: grote Schotten 10,60,idem blank 10,50 en idem grove 8,70. Volgende week driemaal velling, t. w. Dinsdag, Donderdag en Zaterdag. Dé Groeter Amusements Vereniging organiseerde Zondag in samenwerking met de V.V.V. Groet-Camperduin de derde „Ronde om Groet", een wandel tocht van 25 km door de mooiste ge deelten van polder, bos, duinen en strand. Aan de wandelaars die de bes te gemiddelde tijden maakten, werden de hoofdprijzen uitgereikt. Ondanks het minder gunstige weer, namen 76 wan delaars deel aan deze tocht. Eén moest de wandeling wegens vermoeidheid staken, de anderen volbrachten de tocht. Hoofdprijzen vielen ten deel aan J. v. Loenen uit Bergen en Jac v. Loenen en Dirk Kuiper uit Groet, allen beho rende tot de groep ouder dan 30 jaar. Van de groep jongeren leverden de beste prestaties Dirk Kroes, Groet: v. Rooy Bergen; C. Schaper, Bergen en C. Marees te Groet. Allen die tweemaal een ronde hadden meegelopen kregen een zilveren medaille. De organisatie wag prima in orde. GEBOREN: Mieke, dochter van J. Kool en Maartje Kuijt, Maria Elisabeth Margaretha, dochter van C. Poelsma en F. M. Koomen; Ineke Frida, dochter van A. de Wit en F. Zegel. ONDERTROUWD: J. J. Cramer en R. Haagsma. GEHUWD: J. J. Cramer en R. Haag sma. OVERLEDEN: M. Bakker, wed. van J. Bruin: T. Kooij, wed. van C. Scha- ger; P. Kort. Loop der bevolking INGEKOMEN: P. E. A. Mutsaers van Amsterdam; C. T. Poland van Heerhu- gowaard; A. D. Kaarsemaker van Wer- vershoof; Th. J. M. van Wees van Lang broek; A. Tesselaar van Bergen (N.H.). VERTROKKEN: J. van der Molen naar Winkel; W. Fransman, naar Den Helder; F. N. van de Voorde naar Anna Paulowna. OPBRENGST COLLECTE De collectrices voor de kankerbestrij ding hebben een mooi resultaat weten te bereiken. De totaal opbrengst in de gemeente was f 105. voorzitter van de supportersverenigin, Rood-Geel bloemen had aangeboden I HSV had een fraaie herinneringsb',. I ker in ontvangst te nemen van de Bel',1 gen. Burgemeester Kalff werd verrast I met een fruitmand. Het terrein wa,l fraai opgeknapt en getooid met de Ned. I en Belgische vlag, terwijl St. CaeciliJ vóór de aanvang de nationale liederen I ten gehore had gebracht. Tijdens rust speelde dit muziekcorps enkel» I populaire marsen, wat door het talrij.l ke publiek op hoge prijs werd gesteld, I De eerste dag van het Willem Bruul-tornooi Gisteren werden de eerste wedstrijl den gespeeld van het jaarlijks terujl kerende Willem Bruul-tournoi, naamd naar de heer Willem Bruul, thans overleden voorzitter van Foresters, in leven gemecnte-secreta>| van Heiloo. De Foresters die dit ja; in de 2e klasse afd. N.-H. van de KN\1 uitkomen, hebben kunnen constaterl dat in deze afdeling sterke ploegen aal wezig zijn. De resultaten van dei| eerste dag waren: St. Adëlbërt- Foresters 11, Hollandia T—Knolletl dam 40, BeemsterKaagvogels l-ll ZeevogelsAlkmaar 0—2. Volgendl week worden de wedstrijden voortgcl zet. Daarna wordt het dames-hartdbal.| tornooi van De Foresters gehouden. Fanny Blankers-Koen heeft de Am sterdamse dames athletiekvereniging Sagitta voor de twaalfde maal in suc cessie aan de Prinses Juliana-beker ge holpen. Tijdens de wedstrijden om deze trofee won mevrouw Blankers voor het Zaanse meisje Willy Lust de 80 m hor den in 11,2 sec. Ook het vèrspringen werd een duel tussen deze twee dames. Fanny sprong 6.05 en Willy Lust 5.58 meter. De 100 en 200 m waren voor de Haagse athlete Puck Brouwer. De raad der gemeente Oudorp verga derde Zaterdagmiddag onder voorzit terschap van burgemeester Bakker. Bij de opening betuigde de voorzitter mede namens de Raad zijn deelneming aan de heer Wognum, in verband met het overlijden van diens echtgenote. Van het R.K. Schoolbestuur was een verzoek ingekomen om een afscheiding te maken rond het schoolplein. De bur gemeester zei, dat dit verzoek niet in 15. Bonkie Biezebijter en Sjonnie bleven even samen staan praten om te overleggen hoe zij Gerrit Gruwel zou den kunnen ontvoeren, zonder dat er een haan naar kraaide en toen zij meenden 'n goed plannetje te hebben, liepen zij haastig naar de bioscoop ,,'t Bonte Hondje", waar Gerrit Gruwel juist de binnenrand van zijn admiraals pet afveegde. De eerste middagvoorstel ling was namelijk net begonnen én de brave man was dood-op van het op strijken der dubbeltjes en kwartjes, welke de bioscoopbezoekers hem had den toegeschoven bij het in ontvangst nemen van de plaatsbewijzen. Hij was niet ontevreden, hij was eigenlijk nooit ontevreden. Gerrit Gruwel vond, dat hij een best baantje had. Alleen het feit, dat hij er bij staón moest, mishaagde hem enigszins. Juist op het ogenblik, dat de portier zijn indrukwekkende met goudgalon bestikte pet weer op zijn dik hoofd zette, kwamen twee personen haastig op hem aflopen. Het waren Sjonnie en Bonkie Biezebijter. „U is toch, als ik me niet vergis, de heer Gruwel, is 't niet?" vroeg Sjonnie, die net deed of hij een beetje zenuwachtig was. „Jawel," antwoordde Gerrit Gru wel een beetje stuurs, want hij dacht, dat het twee kerels van de belasting waren. „Die ben ik. Is er wat mee?" Sjonnie deed net alsof hij naar zijn woorden zocht. „De kwestie iszei hij, „dattedatte wij een niet zo pret tige mededeling voor u hebben. Kunnen wij u even alleen spreken....?" behandeling kon worden genomen, aan gezien reeds in 1950 medewerking inge volge art. 72 voor dit plan was ver leend. Het schoolbestuur heeft toen geen uitvoering aan dit voornemen gegeven en later werden de kosten steeds ho ger. Verschillende leden betoogden dat een hek nodig is in Verband met de veiligheid van de kinderen. De burge meester zegde toe, met het schoolbe stuur in overleg te zullen treden. Van de woningbouwvereniging was een verzoek binnengekomen om bouw grond beschikbaar te stellen teneinde daarop twee woningen 'te bouwen. De burgemeester was van mening dat de gemeente er goed aan zou doen een terrein beschikbaar te stellen, de wo ningen te bouwen en deze dan over te dragen aan de vereniging. Dit is de voordeligste manier, daar de gemeente over bouwkundig toezicht beschikt en de vereniging hiervoor speciaal ie mand zou moeten aanstellen. Een en ander zal met de woningbouwvereni ging nader worden besproken. B. en W. stelden voor gebruik te ma ken van een aanbieding om f 19250.— te lenen voor de woningbouw. De rente bedraagt 41/4 procent en het bedrag moet worden afgelost in 25 jaar. De heer Buren was van mening dat het aangaan van een dergelijke lening niet verstandig zou zijn, daar de gemeente over voldoende eigen middelen be schikt. De voorzitter antwoordde dat de gemeente inderdaad een overschot heeft, doch dit mag niet worden ge bruikt voor de woningbouw. De raad stemde hierna toe in de lening. Besloten werd van do heer J. Scha per een stukje bouwterrein te kopen voor f 0.80 per M2. De heer Buren vond de vergoeding die de brandweerlieden krijgen (f 1.per uur te laag, speciaal voor de nachturen. De voorzitter ant woordde, dat hieromtrent richtlijnen zijn gegeven en de brandweer .vrijwil lig is. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer J. C. van Twuiverslaagde een dezer dagen te Haar lem voor Hoofdacte deel A. Het 20-jarige Engelse jabrieks- meisje, Kathleen Mayon, dat er in slaagde om het Kanaal in 16 uur en 55 minuten over te zwemmen, bij aankomst te Folkestone. (Ongecorrigeerd) Volgens een verklaring van Henry J. Kaiser, de bekende bouwer van sche pen en automobielen, heeft iemand een aanslag op zijn leven willen plegen door sabotage te plegen aan de twee snelle motorboten waarmee hij deel zou ne men aan wedstrijden op het meer van Tahoe. Een half uur voor de aanvang van de races ontdekten monteurs dat de I drijfas van een van de boten half was doorgezaagd, en dat de carburatorpomp was volgepropt met stukken katoen, moeren en bouten. In de andere boot, die hijzelf had willen besturen, had I men twintig liter brandstof uitgestort met het gevolg dat delen van de romp doorweekt waren. Een gedeelte van dit ontvlambare goedje was in bergplaatsen in de wand terecht gekomen. De heer Kaiser verklaarde er zeker van te zijn dat dit een aanslag op zijn leven betekende. „Het is een van de meest duivelse dingen waarvan ik ooit gehoord heb", zeide hij, „een werkelijke moordaanslag". De industrieel zeide niet te weten wie hiervoor verantwoordelijk moest worden gesteld, maar hij vermoedde dat het dezelfde lieden waren die tot nu toe steeds getracht hebben alles te vernietigen wat hij wilde opbouwen. Hij gaf geen nadere toelichting op deze laatste verklaring. Het ongeluk te Venhuizen Het onderzoek in het auto-ongeluk te Venhuizen, waarbij de twintigjarige K. S. uit Lutjebroek om het leven is ge komen, heeft er toe geleid, dat de po litie de bestuurder van de verongeluk te wagen, C. D, uit Den Hout, heeft ge arresteerd. Hij zal voor de officier van justitie te Alkmaar worden geleid. S. was verloofd met een dochter van F. AVENHORN, 16 Aug. 17.000 kg aard appelen: grove Schot 10,90—11 20 en midd Schot 11.50—12,50; 5000 kg rode kool 5- 8,50; 26.000 kg bieten: I rond 5,50—6,50 en ii rond 4,10—5,40; 60.000 kg peen: ii 13,10—46,30 en III 11.90—12.90; 23.000 kg augurken; grove 37,70—47,20, basterd 49,10, stek 31 en bommen 15,60; 5500 kg slab-menI 49—50 en II 38—47. (Vai rtVER enkele dagen, om prei U drie zal het startschot vall ment van Noord-Holland, dat U, kwalitatief mag meten me vent Op dit ogenblik, nu de hebben zich reeds büna 180 c tullen in de ,oop van deze w jje tegen dubbel inschrüfgeli Maw., aan deze Alkmaarden kleine'tweehonderd jachten d Leer al eens van nabij hebbe: ken van „de" Meer, in de Di to'n vijfhonderd zeilers, vier d de prijzen maar vooral de eer, Zij, die de zeilsport minnen ten wat een „indewinds" en e rak voor moeilijkheden kun; veren en die niet met verdwa stjan te kijken als zij over g beven of al die andere zeilte 'ren spreken, zullen zonder ei ,[el deze gelegenheid aangr wedstrijden van nabij te volge ganisatoren, de Zaanlandse Z ging, de Zaanse Onderlinge, maarse Roei- en Zeilverenigi Watersportvereniging Uitgees dit jaar wel bijzondere aam steed aan de groeiende pub: langstelling. Niet alleen zal ev dere jaren een geregelde du den onderhouden tussen de Ji te Akersloot en het starteilar staat ook nu weer de gelegc belangrijkste wedstrijden v: volgboot gade te slaan, ook n deling van de wedstrijden 1 terdege met de verlangens va schouwers rekening gehoud, het publiek waren de vele sta kort tijdsbestek wat verwarn om heeft men besloten om bij Zondag met langere tussen; starten, zodat het geheel ova ker zal worden. Zondag starte ken en Regenbogen zelfs twe de toeschouwers zoveel mog het imposante schouwspel, strijd tussen deze grote jachl biedt, te laten genieten. Wi, dan ook met een gerust ge\ ieder een bezoek aan Aker Jachthaven en het starteiland len omdat wedstrijden, op e lijke manier georganiseerd, de leek een genoegen moete nen. Welke Nederlander zal grepen worden door deze typ landse sport, wie zal niet iet ,spanning voelen als de zeiler [chronometers nauwgezet het lïmen en een zo gunstig mog Jsitie zoeken om over de der startlijn te schieten? En welk schouwspel bieden de Valker Regenbogen, Vrijheidsklasser: len, de zestien kwadraten al bollende zeilen door het w; ven. Wie eenmaal iets van strijdsfeer heeft begrepen, e één bezoek reeds voldoende 1 regelmatig terug en dat blijk uit de groeiende belangstelli speciale voorzorgen welke b satiecomité daarvoor heefl treffen. Vele insc Dat echter de Alkmaarder alleen bij het publiek in de si Wordt wel bewezen door het tal inschrijvingen, die waarli; leen uit Noord-Holland zijr gekomen. Niettegenstaande k het Alkmaarder Meer ver zeilcentra is gelegen, komen terdammers, Kaag- en L zeilers naar onze dreven. D de prima organisatie en di sfeer natuurlijk niet vreem die sfeer lokt velen naar he gelegen Akersloot, dat door evenement overal iri den lam kende en vertrouwde klank sregen. Als na de wedstrijdei zeilersfémilie in de jachthav heer Kramers samen komt, i liteit geheel verdwenen en z len vrienden en vriendinnen maar hun best doen om de gezellig mogelijk door te br< WIE IS DEZE BER< De recheche te Amsterc op het ogenblik een omstre rige man met peper- en 2 achterover gekamd haar, en een gezonde bruine ge die waarschijnlijk afkoms het platteland. Enige tijd g' deze heer in de hoofdstad drankjes te veel naar binne en accepteerde hij ten gev van het aanbod van een „1 ge" om hem naar het Muid< tion te begeleiden. De ,,hül ontvreemdde op het station feuille met enig bankpapie beschermeling. De recherch de bestolene zich bekend t< Leider van een reis pleegde malversa De fotograaf J. Jacobi te reeds enige jaren vacantieti Rijnschepen organiseerde, i teerd, daar hij er van wore malversaties te hebben gep scheidene mensen, die d hadden gestort, kregen be de tocht niet kon doorgas kinderverlamming. Toen zi kantoor "-ineen om tun ge halen, troffen zij achter he rechercheur van politie aa meedeelde, dat geen teru konden worden gedaan. dr. buiskool terugge SURINAME De premier van Surinami kool, is Zaterdag in ParamE gekeerd. Hij werd door de sche vrouwenbond met ki begroet en onder bloemei Direct na aankomst begor kaderen met de Landsreger

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2