Café „Rust Wat" mm Jimmy Brown als diepzeeduiker Stad en Omgeving r Zwitserse scl Verdachte was zo dronken dat hij niet meer wist wat hij deed AGENDA Bejaarde vrouw bezweek voor de verleiding van een uitstalling Dodelijk ongeval in Beverwijk Leden van Tintoretto exposeren in het „Schoolhuis" te Heiloo Van de 17 zwembaden zijn er slechts vier met gediplomeerd personee Herenhuis aar Vonnis was twee weken gevangenisstraf E. G. Kayser kampioen hoofdklasse Dinsdag en Vrijdag Gemis aan toezicht werd haar noodlottig Duitse coureurs rijden 31 Augustus in Alkmaar Heer-Hugowaard Meisje aangerand Werk van uiteenlopende kwaliteit en sfeer Het meisje en het monster In kop van Noord-Holland kan nog veel verbeterd worden Schoolzwemmen maakt bad rendabel Egmond aan Zee Wiese won wielerronde ie Egmond aan Zee Zes jaar voor overval te Koedijk Akersloot Antieke kandelaars uit R.K. kerk gestolen Werkstukken vo Pieter Schoen wees de weg Oudorp Herdenking gevalle Verzei iepen politieman Verdediger achtte daarom de opzet niet bewezen „Kan iemand, die in zo verregaande staat van dronkenschap verkeert dat hij absoluut niet meer weet wat hij doet, worden verweten dat hij een bepaald mis drijf opzettelijk pleegt?" Deze interessante vraag, waar anders stilzwijgend aan wordt voorbijgegaan, werd gisteren tijdens de zitting van de Alkmaarse politie rechter opgeworpen door mr P. A. C. Bondam. De rechtbank en de verdedi ging bleken op dit punt volkomen van inzicht te verschillen. Daar de strafzaak waarin deze vraag werd gesteld, te zijner tijd in hoger beroep wordt behan deld, zal mr Bondam de gelegenheid krijgen ook met het Amsterdamse Gerechts hof over deze kwestie te discussiëren. De officier van Justitie, mr J. C. V. Meischke, zeide dat deze verdediging iets nieuws was. Aan de hand van een voorbeeld uit de practijk betoogde de officier, dat de stelling van de verdedi ging niet houdbaar was. Hij bleef bij zijn mening dat het verzet tegen de politie opzettelijk was gepleegd en per sisteerde bij zijn eis. De politierechter sloot zich bij de of ficier aan. Mr Van de Wall Bake was van mening dat de opzet uit het geval zelf voortvloeide. Anders, aldus de poli tierechter, zou voortaan de dronken schap een doekje voor het bloeden zijn en zou iemand die onder de invloed is kunnen doen en laten wat hij wil. Spre ker betoogde, dat, als er geen opzet in het spel was geweest, verdachte zich niet tegen de politie te weer zou hebben ge steld. De politierechter veroordeelde B. hierna tot twee weken gevangenisstraf. Naar mr Bondam ons na afloop van de zitting meedeelde, zal zijn cliënt tegen deze uitspraak in hoger beroep gaan, zodat de zaak over enige tijd in Am sterdam zal voorkomen. De toedracht van het misdrijf was als volgt: Cornelis B. uit Bergen was op 26 Juli voor zaken in Alkmaar. Hij ont moette een kennis met wie hij in een café vyf glazen jenever dronk. Dit bleek zijn rantsoengrens nog niet te zijn; in een ander café nam hij nog weer eens drie glazen en daarna begaf hij zich op weg naar Beemster, waar hij vee apu verhandelen. Opnieuw kwam hij in een café terecht en weer dronk hij enkele glaasjes jenever. Hij hield dit zo lang vol, tot hij absoluut laveloos was en niemand meer her kende. Toen een wachtmeester van de Rijkspolitie hem wilde meenemen om hem op het bureau zijn roes te laten uitslapen, verzette B. zich tegen zijn overbrenging. En hiermede pleegde hij wederspannigheid tegen de politie, een misdrijf waarvoor hij gisteren in Alk maar terecht moest staan. Deze uitspatting werd B. door de rechtbank bijzonder kwalijk genomen. Op 15 Juli had hij namelijk voor de Meervoudige Kamer terecht moeten staan, omdat hij een auto had bestuurd terwijl hij onder de invloed was. De uitspraak in deze zaak zou op 29 Juli worden gedaan en juist in deze periode (op 26 Juli) was B. opnieuw uit de band gesprongen. De behandeling voor de rechtbank had dus blijkbaar niet de minste indruk op hem gemaakt. De officier van Justitie, mr J. C. V. Meischke, vond het gebeurde zeer ern stig en betoogde, dat nu het ogenblik voor straf optreden was aangebroken. Hij eiste "zes weken gevangenisstraf. De verdediger, mr Bondam Jr, be toogde dat zijn cliënt uit hoofde van zijn beroep veel in café's kwam. Vroe ger werd hij nooit dronken, omdat hij zeer goed tegen jenever kon. Verleden jaar kreeg hij last van geelzucht en sinds die tijd stijgt de drank hem veel eerder naar het hoofd. Mr Bondam deed geen moeite de dronkenschap van B. V kleineren. In tegendeel: hij had een getuige a dechar ge meegenomen, die moest bevestigen dat B. zo dronken was geweest dat hij zelfs zijn beste vrienden niet herkende. De verdediger toetste dit feit aan de tenlastelegging van de officier, waarin ■werd gesproken over „opzettelijk krachtdadig verzetten tegen de politie Spreker betoogde dat dit alleen moge lijk zou zijn geweest als verdachte bij kennis was en dit was niet het geval Ook de theorie van de voorwaardelijke opzet ging volgens mr Bondam niet op. In verband hiermee vroeg mr Bondam vrijspraak. Schaakclub VV.V. MEJ. BOUWMAN WINT ZILVEREN TOREN Het kampioenschap van Alkmaar in de hoofdklasse is gewonnen door E. G. Kayser, doordat hij tegen C. P. Wou- tersen remise speelde. Een mooi resul- taat voor Kayser. Ook in 1951 was hij kampioen. In de beslissingswedstrijd behaalde hij l'/2 p., D. Appel Jr. 1 p. en C. P. Woutersen i/2 p. De strijd om de Zilveren Toren werd ook beslist. In de finale kwamen uit mej. C. Bouwman en P. Groenen- berg. Mej. Bouwman, die pas een ge duchte trainingsweek in Maastricht achter de rug had, wist te winnen. Een mooi succes. Mej. Bouwman heeft in Maastricht, in de wedstrijd om het kampioenschap dames een zware strijd moeten voe ren. Zij heeft zich kranig geweerd. Zij verklaarde, dat vooral mevr. Heems kerk en mevr. Roodzand sterke speel sters waren. Zij heeft in Maastricht veel geleerd en hoopt de volgende maal weer de kans te krijgen mede te dingen. Voor de Zilveren Dame werd gespeeld de partij: A. Beemster- boerG. F. v. Brenk, die door Beem- sterboer werd gewonnen. Er zijn nog drie candidaten over, n.l. Seewald. Kayser en Beemsterboer. Door loting is bepaald, dat Beemsterboer moet spe len tegen Kayser. De winnaar van de ze partij moet uitkomen in de finale tegen Seewald. De Alkmaarse veemarkt- De aanvoer op de koemarkt, welke, naarmate het jaar vordert, zich in stij gende lijn bevindt, trok ook deze week veel kopers. De animo was groot, waar aan de langzaam beter wordende kwa liteit ook wel debet zal zijn. De handel was goed, waarbij enkele prima dieren boven de gegeven notering uitkwamen. Het aantal nuchtere kalveren vond zoals steeds gretig aftrek, tegen zeer hoge prijzen. Op de varkensmarkt was de handel vlug. Als gevolg van het feit, dat de vraag het aanbod overtrof, werden hogere prijzen bedongen en betaald dan vorige week. Het verhandelen van var kens geschiedt te Alkmaar met korting op het levende gewicht. Burgerlijke stand Geboren: Anita M., d. van T. L. I.iefting en A. M. Slenters. August C., z. van G. H. J. Schweigmann en M. E. Vergnes. Inneke, d. van R. Prins en G. Bruin. Getrouwd: Dirk den Otter en Jen ny Schipper. GESLAAGD De heer J. P. J- Waldman, onderwij zer aan de Tessel vhadeschool alhier is geslaagd vqor de akte Frans L.O. DINSDAG Victoria Theater, 8 uur Onder narco se (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur- Me «gen is te laat (14 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Kon-Tiki (alle leeft.); Cinema Americain, 8 uur: Het boek der wildernis (14 jaar); Nachtdienst apothe ken: Wanna, Ritsevoort 5. HEILOO. Dorpshuis, 810 uur, Ten toonstelling Tintoretto. BERGEN. Rustende Jager, 1012.30, 14.3017.30 en 19.3022 uur. Expositie Kees Jansen; Kunstzaal Hubers, 1.30—6 uur, expositie Jaap Min; Buurweg 12, Collectie Sala, 10—12, 2—5, 8—10 uur; Buurweg 21, Expositie Jaap Sax, 10 12.30, 25.30, en 810 uur. WOENSDAG Bioscopen als Dinsdag: aanvang der voorstellingen, 2.30 en 8 uur. Tentoon stellingen als Dinsdag, HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag 3.17 15.47 Woensdag 3.52 16.15 te CAMPERDUIN Hoog Laag Dinsdag 3.22 15.52 9.22 21.53 Woensdag 3.57 16.20 9.57 22.20 ▲AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA BERGERWEG 92 BERGEN (Hoofdverkeersweg AlkmaarBergen) DIR. MAX WOISKI (Advertentie, Ing. Med.) „Mijn man en ik vinden het allebei vreselijk dat dit gebeurd is, maar op het ogenblik dat ik het deed, kon ik er niets aan doen. De verleiding was te groot". Dit verklaarde de reeds be jaarde Amsterdamse vrouw Van S., die gisteren voor de Alkmaarse politierech ter terecht moest staan wegens diefstal van vijf paar nylons in een warenhuis hier ter stede. Het was niet de eerste keer dat zij voor een dergelijk misdrijf terecht stond. In 1938 bezweek zij ook een keer voor de verleiding van een uitstalling en werd zij betrapt op het moment dat Voor de op 31 Augustus op het Sport park te houden motorraces zijn o.a. contracten afgesloten met de Duitse coureurs Walter Buttler uit Hückels- hofen, Gerhard Hofemeister en Karl Schmid, beiden uit München. Buttler is op de Alkmaarse baan geen onbekende. Vóór de oorlog heeft hij hier menig succes weten te boeken. Ook de andere motorrenners weten wat zij uit hun machines kunnen ha len. Onlangs eindigden zij respectieve lijk als nr. 2 en nr. 1 op de langebaan- wedstrijd te München-Gladbach. KCB besluit de zomer De tiende en laatste zomerexpositie van het Kunstenaarscentrum Bergen wordt Zaterdag a.s, in de kunstzaal achter De Rustende Jager geopend. Mr A. F. Kamp zal een inleidend woord spreken. Deze afsluiting van het sei zoen zal een overzichtstentoonstelling worden. Een aantal werkende leden zal met schilderijen, aquarellen en gouaches de wanden van het zaaltje vullen. Het werk zal tot en met Zon dag 31 Augustus te zien zijn. Eerst thans is bij de politie aangifte gedaan, dat veertien dagen geleden een 6-jarig meisje op het Westdijkje door een onbekende man is aangerand. Het kind kon geen signalement geven, zodat het zeer twijfelachtig is of men de dader kan opsporen. De aanranding gebeurde 's middags om 5 uur. zij van het rechte pad afweek. Sinds die tijd bezocht zij nooit meer alleen een winkel. Als zij inkopen moest doen, ging haar man met haar mee en deze zorgde er steeds voor dat zij niet de railleerde. Toen zij echter tijdens de Braderie in haar eentje Alkmaar be zocht en hier in een warenhuis enkele briefkaarten ging kopen, werd het ge mis aan toezicht haar voor de tweede keer noodlottig. Zij pakte vijf paar nylons weg, doch nog vóór zij de deur uit was werd haar oneerlijkheid ont dekt. „Mijn man en ik zijn er kapot van. Ik zal het werkelijk nooit meer doen", verklaarde zij gisteren. De officier en de politierechter wa ren beiden van mening dat ondanks deze hernieuwde belofte toch een boete moert volgen. Rekening houdend met het feit dat man en vrouw samen moe ten leven van een maandsalaris *an negentig gulden, veroordeelde.de poli tierechter de vrouw overeenkomstig de eis tot f 25 subs. 10 dagen en- één mnd. gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. 16. Toen Gerrit Gruwel, de portier van de bioscoop ,,'t Bonte Hondje", ver nam dat de twee heren hem alléén wensten te spreken betrok zijn gezicht. Hij wist nu wei zeker, dat het twee ambtenaren van de inkomstenbelasting waren, die hem weer een serie hoogst vervelende vragen zouden voorleggen. „Ik heb feitelijk geen tijd," antwoordde hij onwillig. „U ziet zelf, dat ik druk aan het werk ben. Ik kan hier geen moment gemist worden." Toen nam Bonkie Biezebijter het woord. Hij zei op fluisterende toon: „D'r is wat aan de hand met uw zoon in Braamzijl. Hij zit op 't politiebureau. Wegens een geval van verduistering. Maar wij weten, dat- ie helemaal onschuldig is en daarom is 't goed, dat u meteen met ons meegaat om dat aan de commissaris te gaan ver tellen. Sjonnie en Bonkie Biezebijter ke ken vol spanning naar het gezicht van Gerrit Gruwel. Hoe zou hij deze mede deling wel opvatten? Zij zagen, dat de bioscoopportier opgelucht begón tj glimlachen. Het feit, dat die kerels niel van de belasting -aren, deed hem ve« plezier. „Zo," zei hij, ..heeft Wimpi, weer 's wat uitgespookt! En Jullie "bt. weren dat-ie onschuldig Is. Nou, laat H de heren dan meteen maar uit de drooa helpen. Hij heeft 't vast en zeker wji gedaan. Ik kén dat heerschap. Hij deun nergens voor. Zeg maar uit mijn naaii' dat ze 'm niet lang genoeg kunnen vasi houden!" Vrouw door vrachtauto overreden Gistermorgen omstreeks 10 uur is in de Begijnenstraat te Beverwijk, de vijf tigjarige mevrouw G. J. P. Kamstra—de Ruyter, wonende aan de Alkmaarseweg, door een vrachtauto aangereden, aan de gevolgen waarvan zü hedennacht in het Rode Kruisziekenhuis is overleden. De auto, bestuurd door de heer Van der H., reed door Begijnenstraat in de richting Breestraat en moest voor de slagerij van Van 't Hoff uitwijken voor enige wielrijders, die vóór hem reden. Hij kwam in de smalle straat op het linker gedeelte van de rijweg, waar mevrouw Kamstra juist van het trottoir stapte. Zij werd door de laadbak van de vrachtauto tegen de grond gesmakt, viel met het hoofd tegen de trottoirband en "kréég het linkerachterwiel over het lichaam. Omwonenden verleenden on middellijk assistentie, legden haar een kussen onder het hoofd en brachten haar in huis, daar zij over hevige pij nen klaagde. Na onderzoek door een dokter bleek, dat ze een been had ge broken en dat overbrenging naar het Rode Kruisziekenhuis wenselijk was. Hier bleek dat mevrouw Kamstra ern stige kneuzingen en verwondingen had opgelopen; zo ernstig, dat hedennacht de dood is ingtereden. GROOTEBROEK. 18 Aug. 1952. 13.000 kg aardappelen, Eersteling 11.20 —11.70, Blauwe Eigenheimers 8.30— 9.70; Eigenheimers 10.4010.50; veevoer 3.70; 7750 stuks bloemkool A 4159, A II 22—43, B 38—49, B II 20—29, stek 9—15. De amateur teken- en schildersver eniging „Tintoretto" houdt tot en met 24 Augustus een tentoonstelling van het werk harcr leden, grotendeels wer ken geïnspireerd door Heiloo's fraaie omgeving. Niet alle leden van deze vereniging exposeren op deze tentoonstelling, die is ondergebracht in het z.g. Schoolhuis aan de Willibrordusweg. Toch is het een respectabel aantal stukken, wat de bezoeker te zien krijgt. Er zijn daaronder zeer veel aquarel len, 'n aantal tekeningen, waaronder enige van houtkool en enkele olieverf- werken. De opzet was kennelijk de vele gas ten, die Heiloo thans herbergt, de schoonheid van het dorp en dan spe ciaal hoe het kunstenaarsoog dit ziet, te tonen. De 11 exposerende leden van „Tintoretto" hebben dus ieder op hun manier tafreeltjes geobserveerd en op papier of doek vastgelegd. Velen zochten het bos op, anderen karakteristieke boerderijen en velen onder hen, hoe kon dat anders, het zo fraai gelegen Witte Kerkje. Verder waren er die het polderland schap kozen als motief. Het werk van deze mensen loopt kwalitatief sterk uiteen. Ieder van hen heeft echter ge probeerd het beste te geven wat moge lijk was. Als geheel is daarom deze tentoonstelling ten zeerste geslaagd. Als gast exposeert op deze tentoon stelling J. v. Erkelens met o.a. een zeer fraaie tekening (paddestoel). De artistieke leider van „Tintoretto", de heer Heeck. maakte deze tentoonstel ling waardevoller door inzending van enige ziiner werken. Middels een 30-tal ballpointtekenin gen geeft de heer Troostheide zijn in drukken weer van een reis naar Enge land en hoe! In het knusse atelier van „Tintoret to" onder de hanebalken van 't School huis, zien we wat werk op 't gebied van reclametekeningen van enige jonge enthousiaste leden. Als geheel dus de moeite waard om even te gaan kijken. De toegang is zelfs gratis, al nodigt een kartonnen huisje (met gleuf) u uit iets te offeren. Dit komt n.l. ten goede aan het te stichten dorpshuis. Het bezoek overtrof verre de ver wachtingen en daar verheugen wij ons over. WOGNUM, 18 Aug. 1952. Vr. aard- appelen, middel 10.60, grof 9.60—10.30, blauwe eigenheimers, middel 10.90— 11.80, grof 10.40; 4000 kg slabonen 30 42; snijbonen 3039; tomaten 16—29; netmeloeri 2655; Reine Claude 16— 28; blauwe pruimen 7—13; boeren wit ten 14—20; augurken 1558; rode bes sen 35; rode kool 5,208,80; witte kool 4; andijvie 1720; komkommer 812; perziken 815; Early Victorie 311; Clapps Favorite 1020; suikerpeer 5— 10; bospeen 10; Zigeunerin 1035. LIET gebeurde in de wacht kamer van onze tandarts. We zaten er met nog twee andere leden van de sterke sekse, toen zij binnenkwam. Een fleurige, lichtvoetige verschijning. En ze danste bij het lopen, alsof ze in dit huis van snerpende kreten en vlijmende scheuten naar een ballet kwam kijken. Ze was welgevormd en knap, ontroerend knap. Helaas wist ze dit zelf ook wel en daarom konden wij van haar niet zeggen dat ze charmant was. Immers, een knappe vrouw is een vrouw, die door mij wordt opge merkt en een charmante vrouw is degeen, die mij opmerkt. Het zij zo: schoon heid alleen, vooral in de omgeving van verjaarde tijdschriften en opwekkende muurschriften, omtrent de tarieven en zo, kan vaak voldoende zijn. Daarom was het dat ook. Ze begon aan een omvangrijk toilet, waar bij een klein arsenaal op het tafeltje werd uitgestald. Daar ging een poederknoe del. gevolgd door een rouge- klawabber en begeleid door een pietserig pennetje met een dotje van eén donsje. Daar kwamen lippenstift, nagellak, wenkbrauwendin- ges en nog het één en an der. Wij drieën, mannen, zwegen - diep onder de in druk. En toen zagen we héér. De luis! Een grote luis, die met het air van een Rijks commissaris, Staatsanwalt, door heur haar schreed. Daar legde de luis een glan zend haar terzijde en wurm de zich door een krul naar voren. Boven het massale voorhoofdsplein wachtte de het dus niet, dat wij drieën, vlieg wil vangen. Flang! En daar zag ze haar bela ger, de luis. Een schaamrood bedierf het evenwicht van haar make-up en later over- toog een dodelijke bleekheid baar ganse gelaat, terwijl haar hals rode vlekken ver toonde. Het was wreed, aangrijpena, verschrikkelijk. MU zijn we allen mensen en niets menselijks is ons dus vreemd. Onverklaarbaar luis even, om dan met kloe ke tred beschutting te zoe ken onder het lommer van haar rechter wenkbrauw. Edoch, daar was geen lom mer. Kennelijk kleefden de luizenbenen vast aan de substantie, die daar met kwistige hand neergepleis- terd lag. Hoe het zij, we za gen in starre verbazing het dier radeloze pogingen doeR om zich te bevrijden. De schone cliënte voelde klaar blijkelijk het benarde ge worstel van het stuk onge dierte. Langzaam ging een hand omhoog, listig als de poot van de poes die een mannen, plotseling hevige jeuk en kriebelingen in on ze halzen voelden. Aarze lend werd er getast en daar veegden wij ook een luis uit onze boord. „Asjemenou", zei een me de-slachtoffer. „D'r zitte hier beeste!" Met een blik van een anatomist legde hij het vreemde voorwerp op tafel en bekeek het aandachtig „Hij heb vleugels!" Triom fantelijk werden de minie me uitwasjes van het lui zenlichaam gerukt en den volke vertoond. De schone cliënte was .teruggezonken in haar staat van eerbiedige bespiegeling van eigen schoonheid. Haar luis was geen armeluisluis, maar een insect van onbekende oor sprong. Weg was haar hul peloosheid en onmiddellijk begon ze de onttakelde rechter wenkbrauw in orde te brengen. Wij drieën, mannen, had den het inmiddels druk ge noeg met het vangen van de gevleugelde pestkopjes, die zich overal, achter onze oren, tussen onze stropdas, in onze neusgaten, kortom op alle plaatsen waar een normaal beest nooit zal ko men, hadden verstopt. MIET iedereen zal op een dermate ingewikkelde wij ze hebben kennis gemaakt met de millioenen gevleu gelde gediertes, die gisteren onze stad overstroomden. De meeste Alkmaarders le den tijdelijk aan tranende ogen, verstopte oren en on begrijpelijke niesbuien. Doch laten we ons troos ten met de gedachte, dat het gisteren zonnig weer was. Vandaag regende het en dat is ook niet zo lekker. En bovendien, ze beten toch niet, die gevleugelde treite raartjes? Onvoldoende zwemonderwijs Terwijl in Noord-Kolland talrijke gemeentebesturen en ook diverse partico. lieren zich beijveren om de bevolking in staat te stellen de zwemsport te be oefenen er zijn in de kop van onze provincie niet minder dan zeventien baden, de kleine gelegenheden zonder dagelijks toezicht nog niet meegerekend doet zich het eigenaardige verschijnsel voor, dat In die zeventien zwembaden met elkaar slechts vier gediplomeerde instructeurs zijn. Een voorbeeld hiervan is het bad te Alkmaar, dat voor het grootste deel I van de dag gevuld is met kinderèn, die hier in schoolverband zwemonderricht krijgen. Op deze wijze kunnen Ook de andere inrichtingen rendabel worden gemaakt. Als er maar een plas water ligt, waarin men kan duiken en zwemmen, welnu dan is er al heel wat gepres teerd, zo wordt er over het algemeen geoordeeld. Ergèns is wel een gepen- sionneerde te vinden, die een oogje in het zeil kan houden en die, in het gun stigste geval de adspirant-zwemmers ook nog wel een school- en rugslagje kan leren. Verder gaan de eisen niet en daarmede wordt aan de zwemsport en evenzeer aan de met veel kosten gebouwde baden een groot onrecht aangedaan. De KNZB, die reeds lang met dit euvel heeft te kampen en het met alle macht wil bestrijden, organi seert daartoe in verschillende centra vap het land telkenjare cursussen voor het diploma zwemonderwijs. Ook in AJkmaarV zal* deze;.; winter weer een dergelijke cursus worden ge geven, waarvan de directeur van de Overdekte, de heer' j. v. cl. Griend, de leiding zal hebben. De candidaten, on der wie zich meestal ook een aantal onderwijzers bevindt, krijgen geduren de 9 maanden onderricht ih de ver schillende zwemslagen, reinheid van het water, de methoden van waterzui vering. en een volledige EHBO-cursus met zeer uitvoerige anatomieleer. Het vaak aangevoerde bezwaar, dat de ex ploitatie van de baden de aanstelling van een gediplomeerde kracht niet toe laat, zal vrij zeker worden opgeheven, wanneer het aantal zwemleerlingen, dat onder leiding van een bekwaam instructeur les krijgt, gaat toenemen. Liet het weer zich aanvankelijk niet zo best aanzien, toch is er in Egmond aan Zee nagenoeg geen regen gevallen en werd de wielerronde op de Boule vard een groot succes. Ruim vijftig renners verschenen aan de start. Uit looppogingen werden niet onderno men, Wel probeerde een koppel van vier een voorsprong te krijgen, doch telkens werd het door het' peloton weer ingehaald. Bruggekamp uit IJmuiden kreeg een achterstand van ongeveer een halve ronde, die hij op een schitterende manier wist in te ha len. Hij mocht dan ook de prestatie- prijs in ontvangst nemen. Te ongeveer half negen waren de 70 km afgelegd, met de volgende uitslag: 1. H. Wiese uit Amsterdam in de tijd van 1 uur 55 min.; 2. K. Kayer uit Zuidermeer; 3. A. Kleyn, Zaandam; 4. D. Wallet, Lei- muiden; 5. T. Hofland, Beverwijk; 6. P. Sieveking, Amsterdam; 7. A. Rijn- ders, Amsterdam; 8. Jn. Ottebros, Alk maar; 9. H. Haan, Amsterdam. Egmond beleefde laatste vuurwerk in dit seizoen Zaterdagavond hebben weer tien duizenden genoten van het grote vuur werk, dat op het strand werd afgesto ken. Dank zij het feit, dat de harde wind was gaan liggen, kwamen de nummers ten 'le tot hun recht. Door d<- aanwezigen, die in dikke rijen langs de Boulevard stonden en ook de grote menigte, die op het strand een plaatsje had gevonden, is buitengewoon genoten. Nieuwe num mers waren een kameel en in kleuren uitgevoerd het wapen van Egmond. Het lot. waarop de hoofdprijs is ge vallen, werd in verlichte cijfers be kend gemaakt. Het was nummer 3974 Na afloop begaf zich een brede stroom van voetgangers zich door de Voorstraat hufswaarts. Dank zij de goede verkeersregeling ondervonden de wandelenden goen hinder van het auto-verkeer. De Naco zorgde voor extra materiaal, tot de laatste dienst toe. Het Gerechtshof te Amsterdam heelt I vanmorgen het vonnis van de Techt-1 bank te Alkmaar - zes jaar gevangenis-1 straf met aftrek - tegen de 40-jaris» I radiomonteur G. J. H. uit Alkmaar, we-l gens diefstal met geweldpleging, be-1 vestigd. H. werd er van beschuldigd tezameal met de tot vijf jaar veroordeelde enl in dit vonnis berustende 24-jarige elet.l tricien Van der V. éveheens uit Alk/ maar, óp 4 Maart van dit jaar de leen wonende 67-jarige veehouder Akj kerman in zijn woning te Koedijk hebben neergeslagen en beroofd v: een portefeuille met f 3.000. De procu-l reur-generaal had bevestiging van| het rechtbankvonnis gevraagd. Speurhond vond de diet en zijn buit zonder moeite Gisteren is in het middaguur een bru tale diefstal gepleegd in de R.K. Kerk te Akersloot, Vier antieke kandelaars, ter waarde van f 1600.werden ont vreemd. Reeds gisteravond is het de Rijkspolitie gelukt de hand op de dader te leggen. De dief was een te Akersloot verblijvende Amsterdammer. Met be hulp van een speurhond werd hij opge spoord. Tevens ontdekte men de ont vreemde kandelaars. Deze waren ver stopt in het riet langs de weg bij de I pont. WARMENHUIZEN, 19 Aug. 38.200 kg aardappelen: Schotten 12,30, Koopmans Blauwe 10,10, Bintjes 10,50—11,20, Eigen heimers 10,30II'.IO, Meerlanders 10.10- 10.40; 4600 kg slabonen 35—49: 6000 kg -.vitte kool 9: 6000 kg rode kool 9; 506 kg bieten 4—6,40, PURMERENDER MARKT PURMEREND, 19 Aug. De aan voer van runderen bedroeg ongeveer I 680 stuks. De handel in vette koeien, I waarin hedenmorgen een ruim aanbod I was, was zeer goed terwijl' de prijzen I vast bleven. De goede beesten onder del geldekoeien werden vlot geplaatst, zo-l dat de handel hier geanimeerd verliep. I Op de verse markt was het nog heel I stil. De nuchtere kalveren maken hogel prijzen. Van week tot week ziet menl hier de noteringen stijgen. Vette kalve-[ ren werden goed gevraagd. De note-| ring was f 2 tot f 2.40 per kilogram le-l vend gewicht. De handel in schapen I blijft weinig hoopgevend. Er was slechts I weinig belangstelling. Ook de vraag I naar lammeren is zeer gering. Op del vette varkensmarkt was in de vroegte I een aardige handel te constateren. Hetl aanbod was wat groot, zodat de prij-1 zen later inzakten. Bij het begin werd er f 2.26 genoteerd. Vette zeugen wer den flink boven de f 2 geplaatst. Er was een zeer klein aanbod van biggen, hoewel de handel kalm vjas. De beste I biggen bleken goed verkoopbaar, maar overigens was het stil. MARKTBERICHTEN LANGEDIJKER GROENTENCENTRALt I 19 Aug. 15.000 kg aardappelen: Eigen heimers 10,70, blauwe Eigenheimers 10.40 —10.70, Bintjes 10; 20.000 kg rode kool A 8,50—12,50 en B 4,20—4,70; 20.000 kg j gele kool A 9,80—12,40 en B 5.80—8.10; 5000 kg groene kool 13—18,30'; 35.000 kg witte kool 3,20—9; 2000 kg bieten A 5-" 6,90; 4000 kg peen B 11,70—12,70; 7000 kg uien 4,10, grove 8.60 en zalvernep 22,5025190; 7000 kg slabonen 42,50- 47,20; 1200 kg tomaten; A 27—34, B 20— 23 en C 18; 400 stuks bloemkool: 'A'I 43—49,90 en All 29,10. Poterveilirtg: Eerstelingen A 28-35 mm 29,50—30.50, A 85-50 mm 17. B 28-35 mm 28.50, B 35- 50 min 15,AB 28-35 mm 29,50; Bode Eerstelingen A 28-35 mm 40,90: Eigen heimers AB 28-35 mm 35,10; Blauwe Eigenheimers AB 35-45 mm 28,10; Bint- ;es A 28-35 mm 32,60, A 35-45 mm 20,10. AB 28-35 mm 30.90; Meerlanders A 28-35 mm 34.80, A 35-45 mm 27,40; Saskia A 28-35 mm 26,10-26,20. Aanvoer 75.*000*kg Ernst Sterkt (37 jaar) en Friti seriand hebben sinds vorige wee huis, een café onder de rook va wel de reden van hun verbl wij de benedenzaal van het rest: want naast een zwaar beladen afbeeldingen van pittoreske p belichte hoek stonden twee fig aan een stadsgezicht. Zij waren liet geheel niet opmerkten. Nu zijn witte pet wat verder naa elkaar en wezen vol verrukkin Er hing een wonderlijke sfeer ruimte, die rook naar verf en tijn. Het kostte ons moeite deze rust te moeten verstoren. Maar d sers dachten daar anders over. groetten ons op een wijze, waari goedhartige bergbewoner zich merkt. De penselen en paletten terzijde gelegd en toen luistere naar het verhaal van twee dood mensen met een grote liefde vo; wat leeft. Twee kunstenaars, die twéé jaar op hun scooter stappei het schone in de wereld op hun te vereeuwigen. Dit keer heb Holland als doel van hun reis g Vorige week stapten zij op hui belaste scooter en uitgeleide door vele bewoners uit het dor; lothurn togen de beide vrieni weg. In twee dagen tijd legden afstand af van 740 km en kwan slotte terecht in de Zaanstreek. Natuurlijk, de bewoneré van 1 renhuis waren zeker bereid d< Zwitsers in huis op te nemen. 2 den wel een tent bij zich, maar de vrouw vond het beter dat di ders hun intrek namen in de bi zaal. Dat een dergelijk aanbod b vreugde vervulde behoeft geen Nu was de gelegenheid open, avonds na terugkeer de opgedan en zorgvuldig uit te werken. Wai niet, dat de heren van plan w; dure hotels een gezapig leven te Schilderen wilden zij, het fraa landse landschap met zijn wijc gezichten en imponerende luchl zij hebben woord gehouden, morgen starten zij de motor, d< digde attributen worden opgela voort gaat het op zoek naar natuurtaferelen, grappige dor; stadsgezichten, edele voortbr van vroegere bouwmeesters. In 1 scheiden atelier teruggekeerd de mannen zich geen rust en doorwerken tot 11 uur, half v/el. En zo ontstaat dan langzam een brokje Holland in zijn sc Zondagmiddag werden bij het ment aan de spoorwegovergang t dijk-Zuid de gevallen clubleden voetbalvereniging „St. Louis" uit dam herdacht. Bij het gedenkteke gesproken door de voorzitter van Boys, de heer K. van Baar. Deze in herinnering, dat de hier gevalle leden hadden gestreden voor re vrijheid. Hij spoorde allen aan n; voorbeeld liefde en rec'ntvaardigl betrachten. Hierna werd nog ge door broeder Leonardus. Na hel werden er bloemen bij het monun legd en werden enige ogenblikke in acht genomen. Vervolgens begaf men zich naar voor de tradionele bekerwedstrij voorwedstrijd werd een voetbalnu speeld tussen de junioren van S en Kolping Boys, welke door de j van K.B. met 31 werd gewonn de wedstrijd tussen de oude elftale K.B. overwegend sterker en bleef bezit van de wisselbeker. Met was de stand 30, eindstand 10— Succes voor fanfarecc Het fanfarecorps „Wilhelmina' °P het concours, uitgeschreven zangvereniging „Batavodurem" 1 bij Duurstede, met 323 punten, ee Prijs behaald. In het schitterend Park „Duurstede" werd als verplit nier uitgevoerd „Une Corbeille de ^an Radalphe en als vrij nurr Neerlandia-Ouverture van Ant. He prestatie van het fanfarecorp; a meer te loven, daar het verplicli uier, volgens het oordeel van de ji nioeilijk was. Ook het vrije numr onberispelijk uitgevoerd.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2