Toenerr onr Pia.Pani.PBi in liet nienwe Vorig jaar werden in ons land 2.819.000 varkens geslacht Moior-cross-couniry in Enge/and ©e iWidiueneti B&eJ&dje-i Looneisen rr Vergadering van de Z L.T.B. Coöperatie wil zelf de export van pootaardappelen ter hand nemen Bevredigende afzet Koroskolvers naar Krommenie Fabricage van zuurkool is begonnen Nederlands pluimvee voor Italiaanse boeren DTS rpts'de gelijk tegen LSVV Volop inmaak van bonen Druk vreemdelingenbezoek EEN KLEINE INFECTIE In Enschede zes gevallen van kinderverlamming De bestrijding van de varkenspest BESOMMINGEN IfMUIDEN Egyptische journalist zwemt Kanaal over De Ronde van Duitsland Van Est won te Borgerhoudt De Mercedes 300 S.L. start dit jaar niet meer PATRICIA WENTWORTH Zeilkampioenschappen van Nederland Hef wereldkampioenschap volleybal Het Radioprogramma In bouwnij zijn de Frankrijk wil inmenging d< Premier De Val< Ierland in ons Economische pos reeds hachel Weerberich DINSDAG 19 AUGUSTUS 1953 De afdeling Langedjjk van de Zaaizaadvereniging van de de R.K. Coö peratie voor afzet van pootaardappelen, kwam IViaanuagavond in jaarvergade ring bijeen in hotel „De Burg". De voorzitter, dc he^r Jac. Weel, merkte op, dat de gezamenlijke verkoop aan zjjn doel heeft beantwoord. Een zestal leden heeft gemeend te moeten bedanken, daar het van oordeel was, dat „er bij ver koop over de veiling een hogere prijs gemaakt kon worden. Spreker zei ver der, dat er van de nieuwe oogst ruim tien wagons minder aan pootaardappelen waren opgegeven als gevolg van de vele afgekeurde Bintjes. Hij deed een be roep op de leden om vertrouwen te stellen in de coöperatieve afzet. De secretaris, de heer Jac. Bruijn, deelde mede, dat er 96 wagons van tienduizend kg pootaardappelen wa ren verkocht, w.o. 69 wagons Eerste lingen. Er is aan de leden 18 per 100 kg uitbetaald plus 3 per 100 kg be- vaarvergoeding voor latere levering. Het ledental verminderde met zes en bedroeg aan het einde van het boek jaar 96, verdeeld over 75 bedrijven. De balans sloot op een eindbedrag van 3130.32, met een kapitaal van 1152,23. De verlies- en winstrekening gaf een winstsaldo aan van 173,55. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer J. van Kleef herkozen. In de plaats van J. de Jong, niet her kiesbaar, werd de heer J. Kruijer als nieuw bestuurslid gekozen. Het daarop volgende voorstel was de pootaardappelen voor half October te ontnemen van de leden, die er tegen die tijd af willen. Dit met het oog op de koolhaaltijd. Dit is dan voor die le den, die zelf geen box in de poterhut hebben. Hiervoor moet 1 per 100 kg aan opslagkosten betaald worden tot half November. In verband met de afzet stelde het bestuur voor om tot uitbetaling over te gaan van het po- tergeld in gelijke delen, d.w.z. dat ieder lid naar verhouding eenzelfde bedrag krijgt uitgekeerd. De vergade ring ging hiermede na enige discussie accoord. De voorzitter merkte daarbij op, dat de coöperatie er naar streeft de export zelf ter hand te nemen, dit als een tegenzet voor degenen, die hun pootaardanpelen over de veiling aan de handel verkopen. Het uiteindelijk doel is om de weg van teler naar con sument te bekorten. Er' werd nog medegedeeld, dat het bestuur over de afzet niet ontevreden was. Er werden meer Eerstelingen verkocht dan aanvankelijk gedacht werd. Ook het soort Saskia ging vlot van de hand. Van de late soorten, waar een tekort van is, werd bijna niets verkocht. De grove soorten vinden ook hun weg, daar deze over de ZLTB verladen werden. T.ANGEDT.JK De drie Laneedijker kolfclubs, die nog geen korpskolvers voor de van 5 tot 9 September in Krommenie te houden Nationale Kolf- wedstrijden aangewezen hadden, heb ben nu ook hun keuze gedaan. Voor de kolfvereniging „Vrienden kring" zullen de heren G. Deutekom. G. Hop en G. Langendijk uitkomen. Voor ..Gezellig Samenziin" G. Met- tes, N. Ri.iper en P. Woesten.burg en voor „Onder Vrienden" P. Gelder. P. Langendijk en C. Vlug. De heer Vlug. die nationaal kampi oen is. heeft behalve, dat hij voor zijn club uitkomt, ook zijn kampioenstitel te verdedigen. LANGEDIJK De conservenfabrteken maken op het ogenblik in beperkte mate zuurkool in, ten dele in vaten en voorts in de bekende zuurkoolputten. Over de mogelijkheden voor afzet van dit product valt nog niets te zeggen. Bij koud weer is er gewoonlijk direct vraag naar. Teneinde onmiddellijk in de behoefte te kunnen voorzien, is er daarom alvast een quantum ingemaakt. De prijzen voor witte kool zijn overi gens nogal wisselvallig. Met name Frankrijk schijnt wel gading te maken in verband met de droogte van deze zomer. MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 18 Aug. Aardappelen: Schotse Muizen 89,50 en BI. Eigenhei mers 8,50—lij slabonen 37—53; stoksnij- bonen 3249; stamsnijbonen 20—30; pronk- bonen 1727; komkommers 8—17; toma ten: A 18—26 en Bonken 16—18; bloem kool 10—38; rode kool 5—10; savoye kool 0—7,50; groene kool 8—17,50; spinazie 8—17; postelein 6—18; sla 2—8,50; andij vie 6—14; rode bleten 5—8,50; bospeen 926; waspeen 827; uien 68; Reine Claude's 15—28; Reine Victoria 18—30; augurken: grof-grof 1431, kleine-grof 33 —51, basterd 55—73, grof-fijn 1—1,30 en bommen 7—13; perziken 6—27; druiven: Frankenthalers 1,07—1,18; meloenen: sui ker 36—68, net 3641 en ananas 62; ap pels: Codlin Ceswick 8—16, Earley Victoria 13—24, James Grieve 14—29, Rode Tulp 814 en Zigeunerin 21—35; peren: Clapp's Favorite 6—17 en Noordh. Suikerpeer 6—12. Onlangs heeft de Nederlandse iand- bouwattaché te Rome het aandeel van de Nederlandse bedrijfspluimveehou- ders in het Nederlands geschenk aan agrarisch materiaal aan de boeren in de Po-vlakte, die in de afgelopen win ter tengevolge van overstromingen gro te verliezen hebben geleden, officiee- san het Italiaanse ministerie van land bouw overgedragen. Volgens een Itaiiaar.se verdeling kreeg iedere in aanmerking komende boer vijf hennen en één haan. In totaal wer dén 4200 hennen en 850 hanen naar Italië gezonden. HET K.N.M.l REGISTREERT EEN AARDBEVING Zondagmiddag om 12 minuten over viif werd door seismografen van hei KNMI. te De Bilt een buitengewoon stérke aardbeving opgetekend, waar van de oorsprong was gelegen op eer afstand van 7500 k m in het grensge bied van Tibet en Assam. De vriendschappelijk gespeelde wed strijd tussen LTS en LSVV eindigde in een geiij'; spel (22). De vrij tal rijke bezoeker- hebben een sportieve strijd gezien. Toen het spel begon, pakten beide elftallen direct goed aan en er werd in een hoog tempo ge speeld. Na zes minuten spelen werd de bal goed voor het LSW-doel geplaatst. Carnos stond klaar, maar Leek storm de toe en liet d, bai in eigen doel verdwijnen (1o>Niet ontmoedigd pakte LSVV goed aan en twintig mi nuten later maakte W. Kos goed ge lijk. Hoe de aanvallers ook zwoegden, de verdedigers wisten stand te hou den en met onveranderde stand kwam de° rust. Na de rust was het na vijf mi nuten spelen C. Kos die een voorzet van A. Leek benutte door v. d. Hoven kansloos te slaan (12). Ook nu ging de strijd vrijwel gelijk op met aan beidp zijden kansen die niet werden benut. Toen Schrijver van LSW ver keerd uittrapte plaatste Carnos de bal. ineens terug en schoorde (2—21. In het laatste kwartier bleef de spanning er in maar het spelpeil daalde. NOORDSCHARWOUDE Hoewel de directie van de N.V. Peter Verburg dit jaar eerst van plan was, minder sper- ciebonen in te maken, is zij op dit voornemen teruggekomen. Zo zijn er thans dagen, dat er volop bonen wor den ingemaakt. De firma koopt niet al leen op de veilingen zulks ondanks de hoge prijzen maar oogst ook be- itngrijke hoeveelheden van de teelt op eigen landerijen. Daar het hier om seizoenarbeid gaat, werken er de laat ste tijd veel scholieren in de fabriek, die op deze wijze een extraatje ver dienen. Dit voorjaar is er een aantal vaste arbeiders ontslagen. Zeven hunner zijn thans opnieuw te werk gesteld. Niet allen echter hebben gebruik gemaakt van de gelegenheid, om in het bedrijf terug te keren. NOORDSCHARWOUDE De laatste tijd bezoeken veel vreemdelingen de Langedük. Deze komen niet alleen uit het eigen land, maar ook uit de vreem de. Zij bezoeken niet alleen de veilin gen, maar door bemiddeling van de WV ook meermalen de fabriek van de N.V. Peter Verburg, waar zij de mo derne inmaakmethode bectuderen en het grote koelhuis voor pootaardappe len van de VNT. Over het algemeen legt men grote bewondering aan de dag voor wat men ziet. is dikwijls het begin van langdurige narigheden. Zuivert open huidplekken met de desinfecterende en snel genezende (Advertentie, Ing. Med.) Te Enschede zjjn zes gevallen van kinderverlamming geconstateerd, waarvan het merendeel niet als ern stig wordt beschouwd. De gemeente lijke geneeskundige en gezondheids dienst heeft de sportwedstrijden voor kinderen doen aflasten. De directeur van deze dienst heeft aangedrongen op verkorting van de badtijden in de zwem- en badinrichtingen. In de af gelopen dagen zijn sportwedstrijden tussen Nederlandse en Duitse jeugd- elftallen alsmede vacantiereisjes van jeugdige personen naar Duitsland af gelast. Zondagavond is in de Tweede Ka tendrechtse Haven te Rotterdam do assistent-hofmeester van een Brits schip overboord geslagen en verdron ken. De Nederlandse varkensstapel Is sinds het jaar 1939 met niet minder dan vijf en dertig procent toegenomen. Vorig jaar werden in ons land 2.819.000 varkens geslacht, waarvan 645.000 bestemd waren voor uitvoer. Dit totaal Is zeventien procent groter dan in 1950 en zeven en veertig pro cent groter dan in 1938. Dit blijkt nit het jaarverslag van de Ned. Bond van Varkenshandelaren, dat werd goedge keurd op de jaarvergadering van deze bond, die gisteren in Den Haag werd gehouden. De tijd is voor de handel aldus dit verslag, in zakelijk opzicht niet onbevredigend geweest, al eist deze tijd meer dan goed zaken doen alleen. De groei in organisatorisch opzicht van ons land en van ons werelddeel vragen ook v.i.i deze bedrijfstak veel aandacht. De Nert. Bond van Varkens handelaren en die der veehandelaren zijn tot de Europese veehandelsbond toegetreden. Het groeiende streven naar nauwere samenwerking in West- Europa, ook op het punt van de agra rische productie en afzet, is een be langwekkend en ook een belangrijk verschijnsel. De pest. Geconstateerd wordt, dat de var kenspest vnl. in het Westen van het land heerst. Ongeacht de hinder en de schade, die de handel hiervan on dervindt, moei ;u, zo gaat het verslag voort, de verbod; n en geboden ten aanzien van het veivoer van fok- en slachtvarkens gest; und en opgevolgd worden om algtheie sluiting van de varkensmarkten te voorkomen. Over de thans heersende varkenspest hield dr N. C W Hesse, wetenschappelij ke hoofdambtenaar aan de universi teit te Utrecht een voordracht. Naar zijn mening is de nieuwe uitbarsting sinds 1 November 1951 van „Ameri kaanse import" afkomstig. Het vi rus is waarschijnlijk meegekomen met getderen voor de bezettingstroepen in West-Duitsland De bestrijding van de pest, die uiisUutend varkens aan tast, is heel moeilijk, omdat het con stateren van de infectie eerst in ver gevorderd stadium mogelijk is. Hoe wel niet wetteiiik veipiicht, is inen ting van gezonde, niet besmette die ren zeer aan te bevelen. Enting van t; smette dieren maakt de ziekte door gaans erger. In de V.S. is een nieuwe entingsmethode ontdekt, die de dieren in drie dagen immuun maakt. Deze me thode is thans in ons land in studie. Besommingen van loggers KW 24 f 4320- KW 107 f 3800; KW 17 f 3520; KW 51 f 5310; KW 64 f 2290; KW 69 f 2280- KW 166 f 2960; KW 16 f 2110; KW 26 f 2140; KW 89 f 2020; KW 57 f 1870; KW 169 f 3100; KW 108 f 2300; KW 91 f 1970; KW 125 f 1050; KW 114 f 1540; KW 133 f 2860; KW 34 f 2550; KW 98 f 3070; KW 30 f 1790- KW 12 f 1310; KW 94 f 1650; KW 210 f 1390- KW 53 f 2090: KW 77 f 1220; IJM 228 f 1210; IJM 229 f 1980; IJM 11 f 2130- IJM 276 f 1420: RO 29 f 1760- BU 33 f 2730: AM 16 f 1400; AM 17 f 750- AM 18 f 2590; WI 33 f 2400 KW 31 f 1000; RO 1 f 2060 Prijs per kg: heilbot 2.202.10, gr. tong 3.352.60, grm. tong 1.641.46, kim. tong 1.601.46, kl .tong I 1.22 1.02, id. II 1.16—1.04, tarbot I 2.55—1.55. Per 50 kg: tarbot II 60, id. Ill 47, id. IV 43—30, tongschar 61—50, gr. sch.ol 6146, grm. schol 4743, kim. schol 42—35, kl. schol I 30—24, id. II 16—8, schar 129, verse haring 1411, ma kreel 1410, gr. schelvis 59, grm. schel vis 4727.50, kim. schelvis 3524.50, kl. schelvis I 3120, id. II 288, wijting 10.70—8, gr. gul 30—28, mid. gul 21—8, kl. gul 14—8, kl. haai 25—8, ham 53. Per 125 kg: gr. kabeljauw 140150, gr. koolvis zw. 4237, gr. leng 56. De aan voer bedroeg totaal 10.000 kisten. In Brands Hatch (Eng.) werd een internationale motor-cross country gehouden, waaraan Engeland, Bel- gie, Denemarken, Nederland en Zweden deelnamen. De Nederland- re renner J. van Heulekom neemt een hindernis. 30. Na het avondmaal gingen allen in de kamer zitten en zolang de duister nis nog niet gevallen was, had Piet Pak- kum de grootste praatjes. Hij liet aan Pirn, Pam en Pom zijn revolver zien en vertelde aan Moeder Woeffie lange verhalen over alle stoute stukjes, die hij uitgehaald had. Maar toen Moeder de gordijnen dicht deed en de lamp aanstak, werd Piet zwijgzamer en zwijgzamer. „Wat denkt u, moeten we hier de hele avond zo blijven zitten of kunnen wij rustig naar bed gaan?" vroeg Moeder Woeffie, toen zij zag, dat het tegen tienen liep. „Gaat u maar rustig slapen, mevrouw, ik houd hier de wacht en een knappe, die mij hier vandaan krijgt", zei Piet Pakkum dap per, maar toch zag zijn gezicht een beetje bleek; maar dat kon ook van het schemerlampje komen. Zodra Moe der echter naar boven was gegaan met Pim, Pam en Pom. liep hij onrustig in de salon heen en weer te ijsberen. En om zichzelf een beetje op zijn gemak te stellen begon hii hardop te praten. „Als die meneer Kiekeboe, werkelijk een „geest" is, dan tart ik hem in naam der wet om hier te verschijnen", riep hij luid. „Dan"maar verder kwam hij niet, want plotseling gingen alle lichten uit in de kamer. Het was stikdonker, behalve in het ene hoekje •bij de schemerlamp. Daar stond een witte gedaante. De 27-jarige Egyptische journalist Abdel Monem is er in geslaagd het Kanaal over te zwemmen. Zondagavond was hij bij Cap Griz Nez te water ge gaan, en gistermorgen om 9 uur lag hij minder dan twee mijl buiten de Engelse kust bij Dover. Maar toen werd de zee zeer ruw en voerde het getij hem af in de richting van Folke stone. Na een harde strijd tegen cfe golven slaagde de Egyptenaar er echter in vaste grond onder de voeten te krij gen. Na 16 V, uur in zee te zijn ge weest, zag hii er nog vrij fit uit en deed enkele lichaamsoefeningen op het winderige strand alvorens per motor boot naar Folkestone te vertrekken. Monem had vroeger al twee keer ge tracht het Kanaal over te zwemmen, doch zonder succes. De laatste maal, twee jaar geleden, gaf hij na 18 uren op. De elfde etappe van de Ronde van Duitsland. AugsburgNeurenberg (251 km), is gewonnen door de Duitser Müiler in 6 uur 40 min. Tweede werd de Belg Peeters Op de zevende plaats kwam de Nederlander Van der Zanden in dezelfde tijd als Muller. Op de acht ste plaats werd een grote groep ren ners ex aequo geklasseerd. Hierbij be vonden zich Smits en Lambrichs. In het algemeen klassement leidt de Belg Isidor de Rijck met 72 uur 01 min. 40 sec. Hij wordt gevolgd door ziin landgenoten De Mulder met 72.05 44,5 en Impanis met 72.27.34. De best ge klasseerde Nederlander is Smits, die achtste staat met 72.32.07. Lambrichs is elfde met 72.33.08 en Van dér Zanden vijftiende met 72.40.05. Te Borgerhout in Belgie werd een wegwedstrijd voor professionals over 150 km gehouden. De uitslag luidt; 1 Van Est (Ned.) 4 uur 17 min., 2 De Wachtere, 3 De Poorter, 4 Brusselmans op 150 m, 5 J. Adriaenssens (allen Bel gie). De Mercedes Benz sportwagen van het type 300 SL zal dit jaar niet meer in wedstrijden uitkomen. Mercedes wil het nieuwe type nog eens beproeven, en zich daarbij de ervaringen van dit seizoen ten nutte maken, alvorens voor nieuwe races in te schrijven. 33) DOOR .Bedoelt u, dat hij het portret her kende, maar verrast was, omdat het meneer Lessiter bleek te zijn?" „Ja, iets in die geest". „Dus hij was verrast, ook boos?" Wat kon ze daarop zeggen? Boos was het woord niet. Ze wist niet wat te antwoorden en zei dus niets. Hier gold: „Wie zwijgt stemt toe". „Dus hij was boos toen hij meneer Lessiter herkende; heel erg boos?" Fancy bleef op de tafel voor haar staren, terwijl haar wimpers van angst vochtig werden. Drake klopte weer op de tafel en riep ongeduldig: „Dus hij herkende meneer Lessiter en was boos. Waarom? Ik denk dat u dit wel weet en als 't me niet vertelt, zal een ander het wel doen". Plotseling richtte Fancy het hoofd op, wiste twee tranen weg en zag Drake woedend aan „Vraag het die anderen dan maar!" zei ze koppig. „Maar juffrouw Bell", begon de hoofdinspecteur, doch Fancy schoof haar stoel achteruit en sprong overeind. ,,'t Dient tot niets, me een heleboel vragen te stellen, waarop ik niet kan antwoorden Als anderen dat wèl kun nen, vraagt u het hün dan. En als u wilt weten, wat Carr zei, vraag het hèm dan Hij kan het u veel beter vertellen dan ik" Drake, hoewel verrast door die plot selinge woede, wist zijn waardigheid te uewaren „ik kan u niet dwingen, mijn vragen te beantwoorden, juffrouw Bell, maar bij het openbaar gerechtelijk onderzoek zult u genoodzaakt zijn, te verschijnen en onder ede uw getuigenis af te leggen. In afwachting daarvan is het natuur'ijk uw plicht, de uoMtie zo veel tr.ogeüjk bij te staan". Fancy kwam niet onder de Indruk. Nu hij haar eenmaal boos had gemaakt, was ze niet meer bang. Hij kon baar niet tot spreken dwingen.... dat had hij zelf gezegd en ze zou niets vertellen wat ze niet vertellen wilde, vooral ook niets over Carr's woede toen hij het portret zag. De hoofdinspecteur wierp het over een andere boeg. „Dus meneet Robertson ging uit en daarna juffrouw Cray?" „Ja", klonk het kort. „Hoe lang zijn ze weggebleven?" „Ze gingen niet samen. Hij liep de voordeur uit en zij de achterdeur". „Mooi zo; we zullen hen afzonderlijk behandelen. „Hoe laat kwam juffrouw Cray weer binnen?" Wat hadden al die malle vragen toch te betekenen? Waar wilde hij heen? „Om ruim kwart over negen; de nieuwsberichten waren juist afgelopen" „En meneer Robertson?" „Dat weet ik niet; ik ben naar bed gegaan" „Hebt u hem niet horen thuiskomen?" „Neen en ik kan u niets meer ver tellen". „Een ogenblik, juffrouw Bell meneer Robertson ging immers uit na dat hij het portret herkend had?" „Dat heb ik u al verteld" „Hoe laat was dat?" „Half negen. Ik keek juist op de klok vanwege het radioprogramma". „Dus meneer Robertson herkende het portret en ging bijna onmiddellijk daarna uit. Hij was boos, nietwaar? Sloeg hij de deur achter zich toe?" Ha, hij trachtte haar met een strik vraag te vangen! Nu werd Fancy ra zend. „Vraag het heml" riep ze en snelde de kamer uit. De deur van de eetkamer viel met een slag achter haar dicht en agent Whitcombe vergat een ogenblik alle discipline; hij floot! HOOFDSTUK XX Carr was vrijwel met dezelfde snel heid naar Lenton gelopen als de avond te voren. In de winkel van Jonathan Moore trof hij de eigenaar, die op zijn gemak met de oude Lady Fitchett praatte. Op 'n ander ogenblik zou Carr zich vermaakt hebben met het contrast tussen haar dikke lichaam en grove manieren en Jonathan's elegante ge stalte en uitgezochte hoffelijkheid. Nu echter liep hij aan de andere kant van een antieke boekenkast naar de deur achter in de winkel. Lady Fitchett, wie niet veel ontging, stelde voor het ogenblik geen belang meer in de Spaans-Moorse borden, waarover zij en Jonathan hadden ge sproken. „Wie was dat?" vroeg ze met haar gewone energie. „Ik zou 't u heus niet kunnen zeg gen", antwoordde Jonathan Moore, zo onschuldig mogelijk. „Nu, die man liep uw privé-deur door alsof hij hier thuis was". „Misschien was het een van de knechts". „Een van de knechts, het mocht wat! Hij leek op Carr Robertson". „Dan zal hij het wel geweest zijn". Lady Fitchett behoorde tot het slag mensen, die elke poging tot kalmering woedend maakt. „Je draait er om heen Jonathan", schamperde ze, „Is Carr weer thuis?" „Ik geloof het wel". „Nu, 't was hoog tijd, als je het mij vraagt! Is hij met Elizabeth verzoend?" „Dat kunt u hèm beter vragen", zei Jonathan vriendelijk glimlachend. „Hm", gromde zijn ongemakkelijke klant: „Je vraagt veel te veel voor die borden". „Als u eens wist, hoeveel belasting Ik moet betalen!" „En ik dan!" Inmiddels was Carr verder binnen getreden en had, als van ouds, even gefloten. Als van ouds, om Elizabeth te waarschuwen, dat hij er was en haar antwoord, met licht-ontroerde stem ge geven, was ook als vroeger: „Kom bin nen!" Het volgende ogenblik s^rid hij naast hrar en nam haar in zijn armen Iets in zijn manier van doen joeg haar vrees aan. Hij kuste haar niet. hield haar alleen maar stijf omklemd, alsof hij haar nooit meer zou loslaten „Wat is er, Carr?" Ze was genoodzaakt, de vraag te her halen en zelfs toen antwoordde hjj niet onmiddellijk. Zijn greep werd losser en hij hield haar een armlengte van zich af, de handen op haar schouders rus tend. „Je zult me weer de bons moeten geven, kindlief!" „Maar Carr!" „Ja, James Lessiter is gisteravond vermoord en ze zullen mij wel voor de schuldige houden". „En bèn je niet schuldig?" „Nu zie je het!" riep hij schamper lachend. „Jij verdenkt me ook al!" Elizabeth keek hem met haar grote bruine ogen aan, ogen zo helder als water. „Dat is niet waar, als jij het ontkent" „Goed, ik heb het niet gedaan. Mis schien zou ik hem gedood hebben als ik jou niet had teruggevonden, maar na onze ontmoeting zeker niet. En in geen geval zou ik hem met een pook van achteren de hersens hebben ingeslagen" (Wordt vervolgd; Op de Westeinder plas .zullen op t en 7 en op 13 en 14 September de Ne. derlandse kampioenschappen worden gezeild. De volgende zeilers hebben hiervoor ingeschreven: 6 en 7 September: Drakenklasse; S. Bakker, J. van den Berg, W. van Duyl, J. Hofkes, Th. Keegstra, G. Pfeiffer, H. Verduyn, G. van Wijk. Pampusklasse: W. Blok, J. Damme, J. Sieverts, K. Spaargaren, W. van Staveren, A. Volker Jr, 12 m2 Sharpieklasse: W. Guldemond, W. Jungscldager, Jac. Kraan, Th. Kraan, R. Kramer, ir J. Lokin, B. Ott, J. van Staveren, B. Verhagen, G. Vis ser. Olympiajollenklasse: J. Dijkers, L. Gerhards, J. de Jong, H. Lesage, B. Markus, Jac Stap, B. Willems, H. Wil. lems, J. Verkuylen. 12-voetsjollenklasse: F. Brinkmaan, F. Daniels, B. Hageman, E. Holtrop, i, Koopmans, mej. H. Krebbers, M. Ne- derburgh, A. Reyers, G. de Vries Lentsch. 13 en 14 September: Regenboogklas. se: J. Alberda, F. Bos, L. Hoff Jr., J, Hofland, C. van Staveren, J. van der Velde, K. Vrolijk, L. de Wit. Valkenklasse: P. van Buren, C, Groot, Th. van Helvert, E. Hoppe, G, Jongeneel, J. Keijzer, H. Kirkenier, F, Laagwater, J. Lichtenauer, S. van der Meer R. Mulder, C. Pierrot. W. Ritman, J. van Tienhoven, ir. H. Zuiderbaan. 16 m2 klasse: J. Bakker Dzn., N, Both, J. van Dijk, J. Helder. Joop Hé der, S. van der Steeg, Ja Swart, Tournier, P. Verhoeven. Vrijheidsklasse: B. Boeschoten, Jac.' Bouwhuis. B. Colenbrander, Joh. vai Diemen, Ed Freeh, C. Kist, J, Schoo neveldt. In Moskou is het tornooi om het we. reldkampioenschap volleybal voortge zet. De uitslagen waren: Heren: Tsjechoslowakije—Frankrijk 3—0 (15-4, 15-2, 15-3); HongarijeBulgarije 3—1 (15-13, 16-14, 9-15, 15-10); Rusland- Israel 3—0 (15-2, 15-4, 15-1). Dames: Tsjechoslowakije—Roemenie 3—0 (15-10, 15-12, 15-4). WOENSDAG 20 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 7,00 VARA 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.muziek. 7.30 Idem. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. (9.35—9,40 Waterstanden.) 10.00 Boekbe- spreking. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram.muziek. 12.00 Dans. muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmede* delingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Lichte muziek. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole-Orkest. (13.30- 13.45 Voor de jeugd.) 14.00 Gesproken portret. 14.15 Koor, solisten en Haarlemse Orkest Vereniging. 15.00 Gram.muziek. 15.20 Pianorecital. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Gram.muziek. 17.50 Regeringsuitzending: H. M. Laup. man: „Nieuw-Guinea's grote waterdie ren". 18.00 Nieuws. 18.15 Vara-varla. 18.20 Gram.muziek. 18.35 Amusementsmuziek. 19.00 „Gemiste kansen", causerie. 19.20 Gram.muziek. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Politiek commentaar. 20.15 Accordeonmuziek. 20.50 „Emigranten", hoorspel. 21.35 Gram.muziek. 22.10 „Van oever tot oever", causerie. 22.25 „Rachel worstelt met God", hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.15 Orgelspel. 23.35-24.00 Gramofoon- muziek. HILVERSUM II, 298 m.! 7.00—24.00 NC5V,' 1 7'00 Nieuws- 7-15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberlch- ten. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gram. muziek. 9.00 Voor de zieken. 0.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram.muziek. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram.- ™uz'elt- 12.00 Mezzo-sopraan en plano, !o „o ,,Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Vocaal Dubbel Kwartet. 12.59 Klok gelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Prot. Inter- kerkelijk Thuisfrqpt. 13.20 Mandoline, muziek. 13.50 Gram.muziek. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Gram.muziek. 15.20 Ka merorkest. 16.00 Voor de jeugd 17.20 Orgelspel. 17.50 Militaire causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Gevarieerde muziek. 18.45 Gram.muziek. 19.00 Spectrum van het Organisatie- en Verenigingsleven. LH.15 Boekbespreking, 19.30 Gram.muziek. 19.40 Radiokrant. .20 00 Nieuws en weer- oerichten. 20.10 V(jf minuten. 20.15 Om roeporkest en solist. 21.15 „Onverzorgd en verzorgd spreken en schrijven", causerie. '..30 Vocaal-kwartet en piano. 21.50 Pro- nenade-Orkest en solist. 22.30 Internstio- •aal Evangelisch Commentaar 22.40 Gra- ■nofoonmuziek 22 45 Avondoverdenking. •3.00 Nieuws en S.O S.-berichten 23.15— 24.00 Gramofoonmuzièk. Directie: J. BIJLSMA en C. Kl Hoofdredacteur: H. M. KOEMANS Redactie: Achterdam 18, Tel. 5 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN Voordamll, Tel. 3; Postgiro 187294 Het dreigt met de werk! gaan. Volgens de laatst ge Statistiek bedroeg het aant 2100 gedeeltelijk werklozer op 31 Mei 119.500 werkloa 110.500 mannen en 6600 vro j.l. (119.600), doch wel tegt genoemde datum zijn er van 112.100 op 30 Juni is drijven arbeiders, die vooi Juni in dienst hebben geh voor de uitkeringen krach heidswet. Doch zelfs als n stijgende tendens gesprokei De kwestie 7 De Franse minister van se Zaken, Robert Schumi Parijs verklaard, dat Frar gen is dat de Ver. Natii Tunis gaan bezighouden, 1 voegend dat de mogelijk! dat het punt Tunis op de Algemene Vergadering z opgenomen, daar gemeend „bepaalde landen", die tegen een behandeling vai sische vraagstuk door de waren, hun standpunt he zigd. Schuman besloot met te hij slechts zijn persoonlijl had weergegeven, daar de nisteri'aad nog niet heeft over de mogelijkheid van king van het Tunesische door de Ver. Naties. Ter consultering va dr Weve in Uiri De minister-president vs Eamon dd Valera, is gistere: schap van zijn zoon en zijl Sean Brennan, per K.L.I van Dublin naar Nederlar teneinde de geneesheer-dir het ooglijdersgasthuis te Ut dr. H. J. M. Weve, te consu een oogaandoening, waara: dende is. Prof. Weve bevinc vacantie in eigen land, ma: speciale geval is hij gister: Utrecht teruggekeerd. Tijdens de internation; komst van aquariumhouders 24 Augustus a.s. in Krasnapls sterdam, zullen inleidende gen worden gevoerd over de van een wereldfederatie van houders. Britse Va De leiders van de Britse gingen hebben hun acht mil er gisteren voor gewaarsc hoge eisen voor loonsverhc campagne van het land v Verwachting tot Donderd NOORDELIJKE WI Wisselende bewolking m: verspreide buien. Matige i Westen en Noorden van tijdelijk krachtige No wind. Weinig verandering peratuur. DONDERDAG: Zon op 5. 19.51. Maan op 6 21. one

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6