hhhhh NAVO-landen zullen het in Lissabon gestelde doel verwezenlijken Spaak steekt de regering een „olijftak" toe Vijftig divisies tegen eind 1952 Engels kerkblad veroordeelt Edens tweede huwelijk |De communistische partij in de Sowjet-Unie komt bijeen Nieuwe machthebbers in Egypte hebben teugels vast in handen %oAt BeiJteJk De samenwerking is aanzienlijk toegenomen [Miss Turkije gekozen tot Miss Europa faifa op kosfen van de staat naar Mekka Niet van invloed op zijn politieke carnere zijn Nieuwe opvattingen in hof- en societykringen |W/'We vijfjarenplan sinds 1928 in voorbereiding Stijging der productie met zeventig procent Princess -vliegboot zal troepen vervoeren Duur van diensttijd nog steeds een twistpunt Van een Arabische prins en een siudenie op Sardinië Kunstenaarsfederatie iaat protest horen Leiders van de Wafdparfij afgetreden Maher dankt het volk Het heilige tapijt naar Mekka J - DOHOSBDAO XI AUGUSTUS 195? 3103 - Langestraat 82 iintelende show met songs en tal van )ristische momenten stellingen: rRIJDAG 8 uur f ZATERDAG elke d 7 uur en 9.30 uur DAG2uur, 4.30uur, uur en 9.30 uur ENSDAG Matinée 2.30 uur Alle leeftijden ing van BiGMAülS ILIJKE MIDDAG EL" '5 en 1— (b.i.) cent extra. a auto's: vrienden en jkwensen, journalisten angen aan de telefoon, af en aan met koffie in alle kamers straalt een huis der vreugde! lood gewaand werd, is tv gezaghebbende NAVO-kringen .te Parijs is gisteren verklaard dat de NAVO- 1 staten het in Februari te Lissabon gestelde doel van het tegen eind 1952 I ^schikken over een strijdmacht van vijftig gevechtsklare divisies voor de verdediging van West-Europa, zullen verwezenlijken, zij het met wellicht enkele jleine wijzigingen. Deze verklaring werd afgelegd na de door de NAVO-raad ^houden bijeenkomst, waar dit onderwerp werd besproken. „Er is geen voorstel gedaan om de gestelde doelen, hetzij door één, hetzij door meer landen, te be perken. In vele gevallen is de Raad integendeel meegedeeld, dat de regeringen v.in bepaalde landen wel moeilijkheden ondervonden bij het verwezenlijken van liet NAVO-verdedlgingsdoel. doch dat zij zich niettemin aan haar te Lissabon aan gegane verplichtingen zonden houden", aldus de verklaring van gezaghebbende >'AVO-zijde te Parijs. HE Amerikaanse vertegenwoordiger, in de N.A.V.O.-raad, Draper, beeft onder meer meegedeeld, dat de V. S. in de afgelopen zes maanden voor bijna zeven honderd millioen dollar „off shore"-contracten in Europa hebben ge plaatst, om de Europese productie te helpen. Een gedeelte der nieuwe Ame rikaanse contraeten van deze aard is geplaatst ten bate van een verenigde CUNZELLl BASAR „Miss Europe 1952" Miss Turkije, in het dagelijkse leven Ijeiieten Gunzeli Basar, en wonende te llstanboel, is te Napels gekozen tot ss Europa 1952. Zij behaalde 74 puil en werd onmiddellijk gevolgd door [Hiss Frankrijk met 73 punten. Derde Miss Griekenland en vierde Miss Juitsland. lüe Nederlandse Betty van Proosdij lerö niet geplaatst, evenmin als de Vertegenwoordigers van Finland, Ita- Oostenrijk, Zweden en Ierland. De Indonesische vice-president drs |Moh. Hatta, is gisteren met zijn echt genote en enige ambtenaren met een ■toestel van de K.L.M. voor de bede vaart naar Mekka vertrokken. Aan de Ivooravond van het vertrek waren dui zenden naar het vliegveld Kemajoran leegaan om hem uitgeleide te doen. Aanknopend aan commentaren in In donesische bladen, waarin gezegd werd, laat de staatsfinanciën niet voor parti- Iculiere doeleinden gebruikt moeten llvorden, zeide de voorzitter van het or- Igamsatiecomité op Kemajoran, dat de [persoon van Hatta en zijn functie van [vice-president niet te scheiden zijn en leat het derhalve normaal is, dat de [staat de reiskosten draagt. Hij zeide, ■dat, indien de regering niet bereid zou [zijn geweest de reiskosten te dragen, lee Islamieten het zich tot een plicht Izouden hebben gerekend voor de reis Ivan de heer Hatta en zijn gezelschap p zorgen. Blijkens een mededeling, die enige Wagen geleden door het secretariaat van Ide vice-president gedaan werd, was IHatta voornemens de reis als particulier |te maken, doch de regering achtte zulks ■tiet overeenkomend met de functie van jyice-president en besloot daarom, dat op staatskosten zou reizen. Europese vliegtuigen-productie, waar voor de N.A.V.O. kortgeleden aanbe velingen heeft gedaan. Het gemeenschappelijke „infrastruc tuurprogramma" (verbindingen) is in uitvoering. Vele luchtbases worden aangelegd en het werk aan verschil lende andere militaire doelen heeft goede voortgang. „Er zijn zeer opval lende aanwijzingen voor de toegenomen politieke en economische kracht der Westeuropese staten en hun toenemen de geneigdheid tot onderlinge samen werking", zei Draper, hieraan toevoe gend. dat gedurende het na de bijeen komst te Lissabon verstreken halfjaar het E.V.G.-verdrag en de contractuele overeenkomsten met West-Duitsland zijn getekend, de Europese betalings- unie op geslaagde wijze is uitgebreid, de financiële crisis, waardoor de West europese economie in de afgelopen winter is bedreigd, werd afgewend en het verdrag voor de Europese steenko len- en staalgemeenschap in werking getreden is. De N.A.V.O.-raad heeft gisteren be sloten, dat binnen twee weken zal worden bepaald, waar de volgende ministerbijeenkomst zal worden gehou den. Waarschijnlijk zullen de ministers in December vergaderen, al staat een aantal landen een vroegere datum voor. (Van onze correspondent te Londen) AP de dag, dat de 55-jarige Anthony Eden met zijn 33-jarige bruid. Miss ClariS- sa Spencer-Churchill, voor een korte huwelijksreis naar Portugal vertrok, pu bliceerde het Anglicaanse kerkblad „Church Times" enig commentaar op dit „meest onverwachte huwelijk van het jaar". Als het de redactie van de „Church Times" om verbreiding van haar standpunt was te doen, dan is ze hier onge twijfeld uitstekend in geslaagd. Zelden heeft een artikel zo veel aandacht in de Engelse pers gehad als de kanttekeningen, welke de „Church Times" by Eden's huwelijk meende te moeten plaatsen. Het kerkblad, dat in Engelse protestant se kringen een prominente plaats inneemt en ook buiten de grenzen een goede reputatie geniet, valt over het feit, dat het eerste huwelijk van de Engelse mi nister van buitenlandse zaken ontbonden is. In 1950 verkreeg Eden een schei ding van zijn eerste vrouw, met wie hij in 1923 in de echt was verbonden en die hem twee kinderen had geschonken. Voor het Hof van Echtscheidingen werd toendertijd aangevoerd, dat de echtgenote van de „Foreign Secretary" voor goed naar Amerika vertrokken was. TN Eden's tweede huwelijk meent de „Cburch Times" gerede aanleiding te hebben gevonden om op het kwaad van echtscheidingen te wijzen, in 't bijzon der op de omstandigheid, dat hertrou wen na een wettelijk voltrokken schei ding tegenwoordig in de hoogste krin gen geaccepteerd wordt. Een jaar of dertig geleden zou een minister van buitenlandse zaken z'n carrière hebben verspeeld, als nii een tweede huwelijk had aangegaan. Nog geen zestien jaar geleden moest de hertog van Windsor een keuze maken tussen zijn kroon en een gescheiden vtouWDe stap van de „Foreign Secretary", zo zegt het blad, toont, evenals die van de Ameri kaanse Democraten (Adlai Stevenson is de eerste gescheiden man, die candi- daat voor de presidentsverkiezingen is gesteld!) aan, hoe ver de publieke opi nie ten aanzien van echtscheidingen en tweede huwelijken ten slechte gewij zigd is- j „Op het ogenblik", concludeert de „Church Times" tenslotte, „wordt het klaarblijkelijk als de gewoonste zaak van de wereld beschouwd, dat degene, die de hoogste posten in het openbare leven bezetten, de kerkelijke wetten ongehinderd en zonder gevaar voor be risping kunnen brekenMisschien is 't onvermijdelijk, dat in een tijd, waar in echtscheidingen hand over hand toe nemen (in 1931 bedroeg 't aantal echt scheidingen in Engeland acht per dui zend huwelijken; in 1951: 45! eorr.) ze in elke maatschappelijke kring door dringen. Maar in de ogen van een heidense generatie mag hertrouwen na scheiding respectabel zijn, het kan nooit worden goedgepraat". T\E indirecte aanval van de „Church u Times" op Eden's tweede huwe lijk mag door vele Britten als „van weinig smaak getuigend" of zelfs als „belachelijk" gekenschetst worden, het is en blijft een feit, dat een Engelse po liticus of vooraanstaande functionaris het dertig jaar geleden niet had moeten proberen na scheiding opnieuw te trou wen. Het had hem zijn carrière gekost, zijn vrienden en de eventuele gunst van het Hof. Groot-Brittannie was éen van de weinige landen, waarin het trouwen met een gescheiden man of vrouw, of het aangaan van een tweede huwelijk als een ernstige tekortkoming Op 5 October zal te Moskou het ne- I tent lende congres van de communisti- |sche partij der Sowjet-Unie beginnen, [haar zal ondermeer aan de orde komen J het tweede vijfjarenplan voor de ont- wikkeling van Rusland in de jaren 11951 tot 1955. Dit is het vijfde plan van I die aard sinds 1928. Het congres had 1 feeds in 1942 bijeen moeien komen, [maar de oorlog maakte zulks onmoge- I lijk. De laatste vergadering is gehou- [ien in 1939. Het is de bedoeling van het plan, de I industriële productie met zeventig pro- leent te verhogen. De richtlijnen noe- Iwen streefgetallen, welke in procenten I aangeven, hoeveel er meer moet wor ld® geproduceerd dan in 1950. De per centages zijn o.m. vlees 90 procent, bo- 1 'er en plantenvet 70 procent, thee 100 Procent, wijn en wijnbouwproducten wO procent, bier 80 procent, schoenen procent, kousen en sokken 100 pro- I cent, naaimachines en horloges 100 mo- I Cent. De productie van de staatsbedrij- 1 v'en zou met zeventig procent moeten l Lijgen. De olieraffinage zou moeten worden verdubbeld, de productie van Ik nü bronnen onder de zee- [™dem sterk dienen te worden ver- I koot. Verder zijn voorstellen opgeno men tot uitbreiding van bestaande scheepswerven en het bouwen van nieu we. Er zullen negentig .procent meer nieuwe ondernemingen moeten komen; het voor dit doel beschikbare kapitaal wordt met zestig proeent vergroot. Er is voorts een voorstel, om het po litieke bureau en het organisatie bureau van de partij te vervangen door één presidium. Verbeteringen zullen moeten worden aangebracht in de be staande ziekenhuizen: er zullen nieu we inrichtingen en sanatoria moeten verriizen. De universiteiten moeten 30 tot 35 procent specialisten meer afleve ren. De arbeiders in de industrie moe ten 50 procent, die in de landbouw 40 procent meer produceren. In Belgie minder gevallen van kinderverlamming In de laatste weken is het aantal ge vallen van kinderverlamming' in Belgie afgenomen, terwijl in de week van 27 Juli tot 2 Augustus nog 83 gevallen werden geregistreerd, bedroeg dit ge tal voor de week van 11 Augustus tot 17 Augustus nog slechts 60. Verwacht wordt, dat het aanta) gevallen in de lopende week nog lager zal zijn. Daar de zomer echter nog niet voorbij is en zich nog hoge temperaturen kunnen voordoen, blijven de getroffen maatre gelen onverminderd van kracht. in de aangelegde ethische maatstaven werd gezien. De „overtreder" of „overtreedster" werd, vooral als hij of zij tot de „upper ten" behoorde, uit het sociale leven „gebannen", hetgeen minder uitnodi gingen en geen omgang met de leden van het Engelse koninklijke huis bete kende. Parnell, Ierland's grootste staatsman, heeft in 1890 ervaren wat het betekent van een vrouw te scheiden en een an dere te trouwen, In één van de verga derzalen van het Lagerhuis moest hij met bitterheid in het hart aanhoren, hoe zijn vroegere vrienden en aanhan gers hem een stem van wantrouwen gaven en zijn carrière braken. En ook de brillante diplomaat, Sir Charles Dil- ke, moest het openbare leven om de zelfde reden verlaten. Sinds 1927 zijn er 28 Lagerhuisleden bij echtscheidingsprocessen betrokken geweest. De meesten hebben hun loop baan ongehinderd kunnen voortzetten, doch enkelen, in het bijzonder degenen, die kiesdistricten met sterke religieuze elementen vertegenwoordigden, hebben hun carrière moeten opgeven. Nog in Maart van dit jaar gaf het jonge veel belovende parlementslid, Nigel Fisher, te kennen, dat hij zich niet meer her kiesbaar zou stellen, omdat het echt scheidingsproces, waarbij hij betrokken was geweest, „de conservatieven wel eens een zetel zou kunnen kosten". TN Engelse hofkringen is de bloedeloze revolutie al evenzeer voortgeschre den. Werd scheiden, hertrouwen, of een huwelijk met een gescheiden man of vrouw, tot vlak voor de eerste wereld oorlog als een ernstig sociaal kwaad gezien, tegenwoordig neemt men veel minder strenge maatstaven aan. In de tijd van koning Edward VII en zelfs in die van koning George V zou de ge scheiden en met de eveneens geschei den Vivien Leigh hertrouwde acteur Sir Laurence Olivier nooit tot ridder zijn geslagen. En Sir William Davison, die de Tories in 1929 wegens de ontbinding van zijn huwelijk verdeelde, zou twin tig jaar geleden nooit in de adelstand kunnen zijn verheven. Ook in Amerika, dat lange tijd in de Engelse invloedsfeer heeft gelegen, schijnen de Hollywoodse opvattingen omtrent het huwelijk tegenwoordig met minder gefronste wenkbrauwen beke ken te worden dan vroeger. Gouverneur Stevenson is de eerste Amerikaan, wiens echtscheiding geen invloed op zijn candidaatsstelling voor de presi dentsverkiezingen heeft gehad. Volgens een reeent onderzoek in de V.S. zou 15 procent der bevolking weigeren op een gescheiden en hertrouwde man te stem men. Tachtig procent had echter geen enkel bezwaar („stemmen op een ge scheiden politicus", zei een Amerikaan tegen ons, „is hetzelfde als de hulp in roepen van een gescheiden dokter") en vijf procent wist het niet. Een grote menigte was naar Cowes op het eiland, Wight getogen om de officiële tewaterlating van de 140 ton metende vliegboot „Prin cess", het grootste watervliegtuig, dat ooit in Engeland gebouwd werd, bij te 'wonen. Het buiige weer verstoorde echter de plech tigheid. De belangstelling voor dit nieuwste product van de Saunders- Roe vliegtuigenfabrieken waS er desondanks niet minder om. De „Princess" was oorspronkelijk be stemd om dienst te doen op de Zuïdamerikaanse luchtlijn van de B.O.A.O. De vliegboot zal nu ech ter gebruikt worden voor het ver voer van troepen. De spanwijdte van de vleugels bedraagt ruim 66 meter. De hoogte van het toestel is 17 meter en de lengte 45 meter. Het wordt door tienmotoren voort gestuwd. - De leider van de socialistische oppo sitie in Belgie, oudpremier Spaak, heeft in een hoofdartikel van het blad van zijn party „Le Peuple" voorgesteld, een commissie in te stellen, waarin de drie voornaamste partijen vertegenwoordigd zün, en verder militaire deskundigen zitting zullen hebben, voor het bestu deren van de buitenlandse politiek, de landsverdediging en het geschil over de duur van de diensttijd. Spaak noemde zün voorstel „een olijftak", die de katholieke regering wordt toegestoken. Zoals bekend heeft de Belgische re gering vorige week de diensttijd van twee jaar „voorlopig" tot 21 maanden verminderd. De socialistische leiders zijn echter van mening, dat een dienst tijd van 18 maanden voldoende is om Belgie aan zijn verplichtingen op grond van het Atlantische verdrag te laten voldoen. Het bestuur van het Algemeen Bel gisch Vakverbond (ABW), heeft Woensdagmiddag een resolutie aange nomen, waarin wordt verklaard, dat de regering niet haar belofte is nageko men, om de duur van de militaire dienstplicht in Belgie gelijk te maken EEN RADIO-AMOURETTE? Vijf-en-zestighonderd kilometer heeft prins Talal Aziz van Saoedi- Arabie per vliegtuig afgelegd voor het nakomen van een afspraakje met een meisje in Sardinië, dat hij tot nu toe slechts kende uit radio gesprekken. De een-en-twintigjarige prins, de tweede zoon van koning Ibn Saoed, is een hartstochtelijk korte-golfamateur, evenals de 24-jarige Sardini- sche studente Maria Marras. Ruim een jaar hebben zij lange radio gesprekken gevoerd, de prins van zijn paleis in de woestijn uit, de Italiaanse studente gezeten in een zolderkamertje in haar woning te Cagliari. Dinsdag stapte de Arabische prins in een eigen vliegtuig en vloog naar Sardinië. Later keerde de prins weer naar Arable terug. Maria Marras wilde na afloop niets zeggen over de mogelijkheid van een „romance" of een wederbezoek aan Saoedi-Arabie. Zij verklaarde slechts, dat zij elkander over twee dagen via de radio weer zullen spreken. met die, welke in de andere landen, die deel uitmaken van de Europese Verde digingsgemeenschap, geldt. Het ABW verwerpt de militaire dienstplicht van 21 maanden en eist opnieuw, dat de ge lijkschakeling van de militaire dienst tijd in de Westeuropese landen onmid dellijk wordt verwezenlijkt. Verder is het ABW van oordeel, dat deze duur der militaide dienstplicht tot een mini mum beperkt moet worden door een herziening van het stelsel der vrijstel lingen en een hervorming van het sys teem drr vrijwilligers. Zoals bekend zijn de Belgische socia listen voorstander van het invoeren van een vrouwelijk vrijwilligerscorps voor de hulpdiensten van de Belgische strijd krachten. Van Katholieke zijde heeft men zich hiertegen steeds met kracht verzet. Hef conflici-Pos-Siicusa Het dagelijks bestuur van de Neder landse Federatie - van Beroepsvereni gingen voor Kunstenaars heeft in ver band met de moeilijkheden tussen da Stichting voor Culturele Samenwer king en de heer W. Ph. Pos, de direc teur van de Toneelschool te Amster dam, een open brief tot de Sticusa ge richt. Hierin wordt geprotesteerd te gen het feit, dat de stichting, op motie ven, die met de deskundigheid van de heer Pos niets van doen hebben en die derhalve als onzuiver moeten worden aangemerkt, heeft besloten, de heer Pos niet naar' Suriname uit te zenden. Nederlandse documentaires in Venetie bekroond De Nederlandse documentaire „De zwarte stroom" heeft op het filmfestival te Venetië een prijs gekregen. Zoals be kend werd „De zwarte stroom" ter ge legenheid van het jubileum der staats mijnen vervaardigd door de Zwitser Bolzi voor de fibnproductiemaatschap- pij Cefima te Amsterdam. „De zwarte stroom" is daarna hergemonteerd voor Venetië. Als beste documentaire kreeg de Ita liaanse rolprent „Leonardo da Vinei" van Luciano Emmer een prijs. Ook de Nederlandse documentaire over een hartoperatie, vervaardigd door de heren De Vogel en Varossieau van de universitaire film kreeg een prijs. Grote belangstelling voor exposities ih Purmerend De nationale tentoonstelling van da- meshandwerken en de grote tentoon stelling van handel en industrie te Fur-, merend zullen Maandag 8 September worden geopend. Woensdag 10 Septem ber begint de grote expositie voor fruit, akkerbouw en tuinbouw. Voor de te houden veetentoonstelling op 11 September is -het aantal inzendin gen voor de afdeling fokvee reeds gro ter dan verleden jaar. Uit talrijke berichten blijkt, dat gene raal Naguib en zijn aanhangers na de verwüdering van Faroek steeds steviger in het zadel komen te zitten en de maatregelen, die zij tijdens de staats greep aankondigden onverwyid door voeren. Een woordvoerder van de Egyp tische regering heeft medegedeeld, dat de ambassadeur in Londen, Abdel Fat- tah Amr, zonder dat hyzelf zijn ont slag beeft ingediend, als afgetreden wordt beschouwd. Voorts werd door Reuter in Cairo vernomen, dat de lei- der en de secretaris-generaal van de Wafd-partij, de sterkste politieke party van het land, n.l. Moestafa Nahas en Serag el Din zouden zijn afgetreden. Dit is echter later door Nahas zelf en een lid van het partybestuur ontkend. Nahas was premier en Serag el Din minister van Binnenlandse Zaken ten tijde van de anti-Britse woelingen in de Suezkanaalzone na de opzegging van het Brits-Egyptische verdrag in het vorige jaar. Nahas zou worden opge volgd door Abdel Salam Goma, die een grote rol in de partij speelde na de recente staatsgreep. yRIENDEN? de Britse soldaten op Cyprus jubelen de staatsgreep in Egypte toe. Voor het eerst sinds Juli mogen zij weer met verlof. O Het stel len van een prijs van 10.000 roepies door de regering 'van Birma op het hoofd van de Karen-opstandelingenlei der „Saw Seaplane" is door de rebellen beantwoord met het stellen van een prijs van 1 roepie 4 anna's op het hoofd van de president van Birma. Eer. insect bedreigt de rijstoogst in Japan Om hier voor eens en altijd een eind aan te maken werd elf ton insecten poeder per vliegtuig van Dusseldorf via New York en San Francisco naar Tokio gevlogen.Wij wachten nog steeds met spanning op de uitslag van een ir Barcelona gehouden bierwedstrijd waarvoor de 31-jarige Baltazar Alergi? uit Valencia favoriet was. Deze bier- is-weer-best-borst vestigde onlangs een Spaans record door in 57 minuten tien liter bier door het keelgat te gieten Een lid van het Britse bezettingsleger in West-Duitsland kwam liftend naar Frankrijk om daarbosbranden te stichten. Toen hij le Vidauban voor de nitifflifiHiiiniiiiffiBffitsiMiiiBnmriniimffliiniiüiinwiraiifnnmn „Met dat kleine chimpanseetje op Madagascar?" derde maal zijn vernietigende arbeid verrichtte, werd hij op heterdaad be trapt. Davis Shuman, een muziek leraar in New York heeft een „hoe kige trombone" uitgevonden, waarvan de geluidsopening naar rechts in plaats van naar voren is gericht. Het instru ment vergemakkelijkt het spel, verbe tert de muzikaliteit en stelt de musicus in staat beter te zien. Wij willen hier aan nog toevoegen, dat de trombonist nu om een hoekje kan blazen. Heel Walsall in midden-Engeland blikt met trots op de 23-jarige Vic Reeves, die 31 dagen en 7 uur heeft doorgebrocht in een ton, welke was bevestigd aan de top van een viaggestok. Volgens Reeves is dit een nieuw wereldrecord, hetgeen we voetstoots aannemen. En tot slot van deze rariteiten-rubriek ditmaal een schokkend bericht uit Leipzig. In de komende herfst zal daar op de Messe een Chinese schrijfmachine te zien zijn, die 250 toetsen heeft en waarmee men van links naar rechts, van rechts naar links, van boven naar beneden en van beneden -naar boven kan tvpeil. Jam mer, dat-ie niet diagonaal tikt. Gisteren is het „heilige tapijt" naar Mekka gezonden. Duizenden Egyptenaren waren bij deze plechtigheid, die reeds duizend jaar een gewoonte vormt, aan wezig. Met het vertrek van dit tapijt uit Egypte wordt de uit tocht ingeluid van tienduizenden Egyptenaren, die dit j aar de Moslemietische pelgrimstocht naar Mekka zullen maken. Premier Aly Maher vertegen woordigde de regentschapsraad en leidde de plechtigheid. De strijdkrachten brachten een saluut van 21 kanonschoten en een leger- fanfare speelde het volkslied. Toen generaal Naguib op het balkon verscheen ontving hij een daverende ovatie. Premier Aly Maher heeft een bood schap uitgegeven, waarin hij zegt: „De premier wenst alle inwoners van Egyp te, zowel Egyptenaren als vreemdelin gen, oprecht te danken voor het ver trouwen en steun aan de politiek van zijn regering". Ook heeft hij meegedeeld, dat Egypte zal deelnemen aan de interparlemen taire conferentie, die van 28 Augustus tot 3 September in Zwiserland zal wor den gehouden. Hoewel de Senaat en het Huis van Afgevaardigden in af- v. achting van verkiezingen zijn ontbon den „bestaat in Egypte een normaal parlementair leven", aldus de premier. Op de agenda van de conferentie staat o.m. bespreking van de opzegging door Egypte van het Brits-Egyptisch verdrag van 1936 en het verdrag op het gemeen schappelijk beheer van de Soedan van 1899. DE DRIEVOUDIGE MOORD IN FRANKRIJK Het Franse weekblad „Samedi-Soir" heeft een beloning uitgeloofd van 500.000 francs, voor inlichtingen, die leiden tot de arrestatie van de moorde naar van de familie Drummond.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5