F TURKSTRAs Ook Mr geen kc Pim. Pam, Pom in hot nionvvo huis BESCHUIT LAFHARTIGE MOORD OP OUDE TUINDER UIT BUSSUM Sanapir/n 3 goeu'e Was de AVRO-vergadering te Maastricht rechtsgeldig? 2k ujeAcLw-enen, B.&eldj&j Buitenlandse grote Grote luchtc in N Twee daders zijn reeds gegrepen Het ging om zijn geld Een nieuwe koninklijke onderscheiding Briise belangstelling voor Nederlands schoeisel Brug in Sittard ingestort Ergerlijke dierenmishandeling KERKELIJK NIEUWS Generaal Kruis schrijft in Zwitsers blad DrSamuelsgedaagdvoor Medisch Tuchtcollege Wereldrecordpoging van Barthel mislukt De Rallye Monte Carlo start op 20 Januari Slijkhuis naar Edinburgh Pro en contra voor de Amsterdamse rechtbank JONGETJE OMGEKOMEN BIJ EEN AANRIJDING Het Radioprogramma Werkwijze van forn DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1952 Heeft U nog boerenkoolstruiken? Een lafhartige moord op een zeventigjarige tuinder uit Bussum, Manus Ver- tteul. is dank zij het feit, dat de man kort voor hij tijdens het vervoer naar het zieKennuis te Naarden de laatste adem uitblies namen van zün aanvallers noemde, gisteren dus nog dezelfde dag, dat de daad werd gepleegd, tot klaarheid gebracht. Eerst werd de vtff en dertigjarige tuinder G. L. uit Naarden gearres teerd, die eerst trachtte zich met een alibi te dekken, doch later zün misdaad toegaf. Daarna de door L. als zün mededader genoemde zes en twintigjarige J. V. uit Hilversum. Daarmede is de vierde moord, die binnen de tyd van drie jaar in Naarden werd gepleegd opgelost. Het was duidelük, dat de onverlaten het op het geld van de oude man hadden gemunt. De portefeuille, waarvan zij hun slachtoffer hadden beroofd, had V. verstopt in het struikgewas bij een voormalig woonwagenkamp, waar zij later is gevonden. De zevenhonderd gulden, die erin hadden gezeten waren verdwenen, maar zün later ook teruggevonden. Manus Verheul was in Bussum een bekende figuur. Men was er vrü algemeen van op de hoogte dat hy enig geld moest bezitten. sleepte hü zich' naar een schuur, doch kon niet verder komen. Daar werd hij later gevonden door een andere tuin der, die op zijn veld aan dezelfde weg wilde gaan werken. Aan deze tuinder deelde het slachtoffer mede, dat hij was overvallen en noemde hij de namen „Luyer en Co". De daders hebben een bekentenis afgelegd. Vermoedelijk is de overval als volgt gepleegd. Toen Verheul 's morgens om zes uur op zijn afgelegen tuin werkte, werd hij aangesproken door twee man nen, die om boerenkoolstruiken vroe gen. Toen V. deze afsneed heeft hij waarschijnlijk met een hamer een klap gekregen. Toen hij zich verzette en een worsteling ontstond, heeft men hem met een mes bewerkt. Men neemt aan, dat V. even bewusteloos is geraakt en de daders hem toen zijn portefeuille ont nomen hebben. De kledingstukken van het slachtoffer waren op de plaats, waar de portefeuille zat, vernield. De oude man kwam weer bij kennis toen de daders waren verdwenen. Hij is toen naar een mestput gestrompeld en bleef daar op de rand zitten. Daarna Voor verdiensten jegens openbare verzamelingen Bij K.B. is een nieuwe draagpenning ingesteld, welke zal worden toegekend aan personen, die zich verdienstelijk hebben gemaakt ten opzichte van we tenschappelijke en kunstverzamelingen welke voor het publiek toegankelijk zijn, met uitzondering van die, welke aan natuurlijke personen toebehoren. De penning draagt aan de voorzijde de beeltenis van de Koningin met het omschrift Juliana, Koningin dei- Ne derlanden. De keerzijde geeft het om schrift „Voor verdiensten jegens open bare verzamelingen" en het wapen van het Koninkrijk, alsmede het woord „Aan", de naam en de woonplaats van de begiftigde en het jaar van toeken ning. De penning zal worden gedragen aan een oranje-moiré lint. Het lint mag ook zonder penning worden gedragen. In dat geval zal op het lint een liggen de palmtak worden aangebracht, van goud dan wel van zilver al naar ge lang een gouden of een zilveren pen ning is toegekend. geneesmiddelen in elk tablet. Niet méér, want overdaad schaadt. Geest en lichaam worden er door verkwikt en pijnen verdwijnen (Advertentie, Ing. Med.) Gisteren is in Sittard een brug over de door de regen sterk gezwollen Ge- leenbeek ingestort, nadat de politie een net van gevlochten' draad voor deze brug in de stroom had aangebracht om op deze wijze te trachten het lijkje van. het achtjarige jongetje, dat Dinsdag in de Geleenbeek was verdronken, op te vissen. Doordat het netwerk dichtslib de, werd de druk van hetwater zo sterk, dat de brug ondermijnd werd en instortte, zonder dat er persoonlijke on gelukken gebeurden. Londense Philipsdirecfeur bij Oldenbroek gedood Ir J. F. van der Laan, directeur bij de N.V. Philips in Londen, is gisteren ten gevolge van een aanrijding in Olde- broek om het leven gekomen Hij stond met zijn echtgenote bij een bushalte te wachten op de bus. Juist toen uit de richting Wezep een luxe auto naderde, wilde de heer Van der Laan plotseling de weg oversteken. Vermoedelijk is hij in de war geraakt doordat in Engeland het verkeer links is en hier rechts. Hij werd door de auto gegrepen en ongeveer twintig meter meegesleurd. Met een schedelbasisfractuur en een verbrijzeld been werd hij naar een ziekenhuis te Zwolle vervoerd, waar hij kort na aan komst overleed. Het echtpaar zou naar Heerenveen vertrekken, om de begrafenis van een familielid bij te wonen Een bewoner van de Uitwijkstraat te Rotterdam vond in de tuin van zijn wo ning zijn kat liggen. Van het dier wa ren drie poten afgehakt of afgeknepen. Een agent van politie nam het deerlijk verminkte dier mee en verloste het door een pistoolschot uit zijn lijden. Om trent het motief van de dader tast men nog in het duister. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Vlissingen (toezegging) (vac. J. C. Sic- kesz) D. Goudszwaard te IJsselmonde. Bedankt voor Elburg en voor Putten: H. Goedhart te Middelharnis. Ger. Kerken. Beroepen te Harme ien: D. Groenendijk, cand. te Amster dam. Tweetal te Zaamslag: J. C. Derk- sen te 's-Graveland en R. A. Hoogkamp te Holten. Giften en legaten De Ned. Herv. Kerk gemeente van Wolphaartsdijk ontving een legaat, groot drieduizend gulden te verdelen tussen diaconie en kerkvoogdij. Docent te Ranto Pao Het hoofdbestuur van de Gerefor meerde Zendingsbond in de Ned. Herv. Kerk, benoemde de heer C. Balke, can- didaat te Baarn tot docent van de theo logische opleidingsschool te Ranto Pao in de Toradjalanden van Midden-Cele bes. Na zijn voltooiing van zijn studie voor zendingspredikant aan de zen dingshogeschool te Oegstgeest hoopt de heer Balke medio 1953 naar Celebes te vertrekken. Dr H. J. Mispelblom Beyer overleden Op zes en vijftigjarige leeftijd is te Arnhem overleden dr H. J. MispelDlom Beyer, Remonstrants predikant, direc teur van het Oolgaardthuis aldaar. Dr Mispelblom Beyer werd in 1896 geboren. Werd in 1922 proponent, om 10 September van dat jaar het predik ambt te Schoonhoven te aanvaarden. Daarna is hij predikant geweest te Dordrecht, Nieuwkoop. Boskoop, Lei den en Rotterdam. 1 Mei 1950 werd dr H. J. Mispelblom Beyer directeur Ool gaardthuis te Arnhem. In Vrijzinnig Protestantse kringen in het land nam de overledene een vooraanstaande plaats in. De crematie zal Vrijdagmid dag op Westerveld plaats hebben. Oriënteringsdagen Theologische Faculteit V.U. Van 6 tot 8 September a.s. zullen de zg. Oriënteringsdagen van de Theolo gische Faculteit aan de V.U. gehouden worden. De bedoeling hiervan is de nieuw aankomende studenten in de theologie gelegenheid te geven met el kaar kennis tet maken en te trachten hen door middel van referaten over de studie, het verenigingsleven enz m te leiden in de universitaire wereld. Allen, die voornemens zi.in zich op li September a.s. voor de theologische stu- die aan de V.U. te laten inschrijven, worden door het bestuur der Theologi sche Faculteitsvereniging aan de v.u uitgenodigd aan deze Oriënteringsdagen deel te nemen. Opgaven voor 25 Augus tus a.s. aan F. H. Veenhuizen. P. de Hoochstraat 10 te Amsterdam, alwaai nadere inlichtingen verstrekt worden. Een zestigtal studenten van de „British Foot and Shoe Institution" brengt deze week onder auspiciën van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen een bezoek aan Nederland. In schoen- fabrieken te Best, Waalwijk, 's-Her- togenbosch en Nijmegen zullen zij zich op de hoogte stellen van de Nederlandse schoenindustrie. Enige leden van het gezelschap bekijken schoeisel, vervaardigd in een Nederlandse fabriek. Het Zwitserse blad „Neue Zuercher Zeitung" heeft Woensdag het eerste van een serie artikelen gepubliceerd, die zijn geschreven door generaal H. J. Kruis, voormalig stafchef van het Ne derlandse leger. De artikelenreeks is getiteld „Vraagstukken bij de opbouw van een Europees leger". In het eerste artikel zet generaal Kruis het „waarom van een Europees leger" uiteen en geeft hij een relaas van de ontwikkeling der machtsver houding tussen Oost en West sedert het einde van de tweede wereldoorlog. Britse oorlogsbodems naar Nederland en Belgie Torpedobootjagers en fregatten van het derde Britse oefeneskader, dat zijn basis heeft te Belfast, in Noord-Ierland, zijn gisteren vertrokken voor een vier daags bezoek aan Nederland en Belgie. Amsterdam zal worden bezocht door de torpedobootjager „Creole" en de fregatten „Loch Talaig" en „Loch Veyatie". Een andere torpedobootjager en twee fregatten hebben koers gezet naar Antwerpen. Zijn kankertherapie aan de orde gesteld Het medisch tuchtcollege behandelt vandaag te Amsterdam de klacht, wel ke de geneeskundig inspecteur van het staatstoezicht op de volksgezondheid in de provincie Noord-Holland heeft inge diend tegen dr. J. Samuels te Amster dam. Dr. Samuels, die vooral bekend is geworden door zijn geruchtmakende kortegolfbehandeling van kankerge zwellen, is beschuldigd van overtreding van art. 1 van het Medisch Tuchtrecht (handelingen welke het vertrouwen in de geneeskundige stand schaden, dan wel nalatigheid of grove onkunde). Hierop staan straffen, als waarschu wing, berisping, geldboete van ten hoogste f 10.000, schorsing in de uit oefening der geneeskunde voor ten hoogste een jaar en uiteindelijk onthef fing uit de bevoegdheid, geneeskunst uit te oefenen. De behandeling is niet openbaar; de beslissing zal dat evenmin zijn. Als ba sis voor de behandeling dient een rap port, dat een commisne onder leiding van prof. dr. J. van Ebbenhorst Teng- bergen over de waarde van de behon- delingsmethode van dr. Samuels heeft opgesteld. Indonesische commissie in Nederland aangekomen Gisteren is een Interdepartementale commissie van de Indonesiche regering in Nederland aangekomen om het Hoge Commissariaat van Indonesië in Den Haag te reorganiseren. De commissie zal voornamelijk een scheiding maken tussen de zuivere ambassadewerkzaam heden en het andere werk, dat. door het Hoge Commissariaat wordt ver richt. De Luxemburgse middenafstandloper Joseph Bartel, die te Helsinki Olym pisch kampioen werd op de 1500 me ter in de tijd van 3 min. 45.2 sec., is er niet in geslaagd het wereldrecord op die afstand, dat met 3.43.0 "op naam staat van Gunder Haegg, Lennart Strand en Werner Lueg, te verbeteren. Het weer was goed, er was vrijwel geen wind, maar de baan van het gemeente lijk stadion van Luxemburg was door de vele regens zacht en zwaar. Het is daarom nog een opmerkelijk resultaat, dat Barthel er in slaagde het Luxem burgs record te verbeteren door als eerste door de finish te gaan in 3.44.6. Niet minder dan vijf deelnemers op dit nummer bleven onder de 3.50.0. De uitslag was: 1. Barthel (Lux.) 3.44.6 (nieuw Lux emburgs record); 2. Mac Millen (V.S.) 3.45.2 (Amerikaans record geëvenaard); 3. Reiff (België) 3.45.2 (nieuw Belgisch record); 4. Herman (België) 3.47.6; 5. Drützler (V.S.) 3.47.8; 6. Gretten (Saar) 3.54.2. De Rallye Monte Carlo, de traditio nele autosterrit, zal in 1953 gehouden worden van 20 tot en met 27 Januari. Op 20 Januari zal in de verschillende startplaatsen het vertreksein worden gegeven. De aankomst te Monte Carlo is op 23 Januari. De klassementsproe ven vinden 24 en 25 Januari plaats en de prijsuitreiking op 27 Januari. Aan de internationale athletiekwed- strijdén, die Zaterdag a.s. te Edinburgh worden gehouden, zal behalve Puck Brouwer en Theo Saat, ook Wim Slijk huis deelnemen. Op welke afstand Slijk huis zal uitkomen, is nog niet bekend. Voorts verschijnt onze landgenoot op 21 September te^ Oudenaarde (Belg.) aan de start, waar hij o.m. de Belgen Reiff en Herman op de 1500 meter zal ont moeten. ItaliëIndia om Davis-Cup Italië, winnaar van de Europese zone in de Davis Cup-competitie, en India, enige ingeschrevene in de Aziatische zone, zullen te Melbourne tegen elkaar uitkomen in een wedstrijd die 24 De cember a.s. begint. De winnaar van deze wedstrijd zal op 29, 30 en 31 Deecmber te Adelaide in de interzone-finale spelen tegen de ploeg van de Ver. Staten die als eerste in de Amerikaanse zone is geëindigd. De winnaar van de interzone-finale komt in de Challenge Round uit tegen Aus tralië, houder van de cup. HET VOLLEYBALTORNOOI TE MOSKOU De uitslagen van de gisteren te Mos kou voortgezette wedstrijden in het tor nooi om het wereldkampioenschap vol leybal luiden als volgt: Heren: Honga rijeFinland 3-0, Tsjechoslowakije India 3-0, RoemeniëIsrael 3-0, Bulga rijePolen 3-0, RuslandLibanon 3-0. Dames: RoemeniëFrankrijk 3-0, Tsje choslowakijeHongarije 3-0. OM DE EUROPESE BOKSTITEL ZWAARGEWICHT Op 21 September zal de Europese bokskampioen in het' zwaargewicht Neuhaus te Dortmund zijn titel verde digen tegen de Brit Williams. 32. „Waar zou meneer Pakkum zijn?" vroeg Pim een beetje angstig. „Ik be grijp er ook niets van", antwoordde Móeder, terwijl zij de hele kamer door zocht. „Ik heb wel een schreeuw ge hoord, zodra de lichten uitgingen...." Verder kwam ze niet, want plotseling drong het tot haar door dat de lichten nu weer brandden. Hoe was dat moge lijk? Wie had de lichten uit- en ver volgens weer aangedraaid. „Zou de „geest" hier geweest zijn, Moeder?" vroeg Pim. „Ik weet het niet, jongen, maar waar is die agent gebleven? Dat zou ik wel eens willen weten." „Mis schien is hij de "geest achterna gegaan en heeft hij 'm al te pakken", riep Pim hoopvol. Maar Moeder schudde het hoofd. „Ik betwijfel het, Pim. Laten we in ieder geval maar eens buiten gaan Was de op 5 Juli j.I. te Maastricht gehouden algemene vergadering van de A.V.R.O. rechtsgeldig? En had het bestuur van de AVRO het recht, daar leden de toegang te weigeren? Dat wa ren de vragen, die gisteren in een pro cedure met verkorte termijn aan de Am sterdamse rechtbank ter beantwoording zijn voorgelegd door een lid, die beide ontkennend meende te moeten beant woorden. Op 19 September zullen be langhebbenden weten, wat de rechters ervan denken. Het standpunt van het betrokken lid, de heer J. J. Nahuis uit Deventer, werd verdedigd door mr Ph. L.J. Reyinga, die betoogde, dat het A.V.R.O.-bestuur drie leden de toegang had geweigerd en daardoor statuten en huishoudelijk re glement had overtreden en dat dit college zich bovendien de bevoegdheid A- •HA - f.' vJiy-.&.hv:. if.- (Advertentie, Ing. Med.) Te Enschede is het vierjarig zoontje van de burgemeester van Zutphen, de heer S. de Jong, het slachtoffer gewor den van een aanrijding. Het ventje zat bij zijn moeder achterop de fiets. Het rijwiel werd door een auto gegrepen. Het kind overleed ter plaatse, de moe der is met een zware hersenschudding naar een ziekenhuis gebracht. Fabriek brandde af onder verdachte omstandigheden Een ernstige brand legde op 24 Juni een fabriekspand in Enschede in de as, waarin een vloerbedekkingsbedrijf en een knopenfabriekje wargn gevestigd. De schade was groot, doch het pand was verzekerd voor een totaalbedrag van twee ton. Na een nauwkeurig on derzoek is de politie thans overgegaan tot de arrestatie van de Pool F. H. K., eigenaar van het vloerbedekkingsbe drijf, en H. E. B., directeur van een handelsmaatschappij, op vermoeden van brandstichting. DE VALERA BLIJFT NOG1 ENIGE DAGEN IN UTRECHT De Ierse premier, Eamon de Valera, zal waarschijnlijk nog enige dagen in het ooglijdersgasthuis te Utrecht ver blijven. Van het advies van de genees heer-directeur prof. dr. H. J. M. Weve zal het afhangen, of de minister-prest dent in Utrecht voor zijn oogaandoe ning zal worden behandeld. had aangematigd, de heer Vogt te ont- slaan, op de dag, voorafgaande aan dij waarop de vergadering zou worden gj. houden. Zijn opvattingen werden bestreden door mr G. J. Salm, die deze zaak zeei onbelangrijk en opgeblazen noemde. Hij zette uiteen, dat de algemene vergade. ring van de A.V.R.O. bestaat uit op dl districtsvergaderingen gekozen verte, genwoordigers, Bovendien mogen er ook de andere leden komen, maar zij mo- gen niet meespreken. Als ordemaatregel is voorts al twintig jaar van kracht, dat leden, die de vergadering willen bijwonen, eerst een toegangsbewijs moe. ten aanvragen. Eiser bezat zulk een be. wijs niet, evenmin als de twee anderen, v/ie de toegang werd geweigerd. Mr. Salm betoogde voorts, dat de heer Vogt zelf op 1 Juli schriftelijk ontslag had gevraagd en dat het bestuur hiermee accoord was gegaan. Australische minister Holt bezoekt ons land De Australische minister voor inrol gratiezakeh, de heer Harold Holt, dij thans een bezoek aan Europa brengf wordt hedenavond uit Berlijn op SchiJ hol verwacht. Vrijdag zal hij besprek: gen voeren met de minister van sool le zaken, mr. Joekes, en verschillet! andere Nederlandse autoriteiten. Kil ningin Juliana ontvangt de Australisch! minister Zaterdag op het Loo. ZondajJ vertrekt minister Holt naar Brussel. JAN GOEDKOOP JR. OVERLEDEN Op bijna 77-jarige leeftijd is gister® te Amsterdam overleden de heer Jan Goedkoop Jr., oudste directeur van dt N.V. Rederij v/h Gebr. Goedkoop, 35) DOOR PATRICIA WENTWORTH „Jongeman, er zal altijd nog gelegen heid zijn om zelfmoord te plegen als blijkt, dat Rietta ernstig gevaar loopt. Ik moet er bij herhaling op aandringen, dat je je mond houdt". „Zelfmoord?" vroeg Carr, verbaasd een wenkbrauw ophalend. „Ja", hernam meneer Holderness, hem verontwaardigd aankijkend, „je kunt evengoed zelfmoord plegen als aan de politie vertellen ten eerste, dat je James Lessiter gisteravond hebt herkend als de man, die je vrouw van je aftroggelde en later in de steek liet en ten tweede, dat je om en bij het ogenblik van de misdaad ter plaatse bent geweest. Je kunt doen zoals je wilt, maar ik denk er niet over, me met zo'n dwaasheid in te laten. Vol gens mij is Rietta lang niet in zulk een gevaarlijke positie als jij. Niemand die haar kent zal geloven, dat zij om geld te bemachtigen zo'n gemene moord zou begaan". „Maar", merkte Carr een beetje ver strooid op, „ik vraag me af, wie het dan wèl gedaan heeft Meneer Holderness sloeg weer met een grote, welverzorgde hand op zijn knie. „Hoor eens hier: James Lessiter had een massa geld verdiend en zulke ka pitalen worden dikwijls bijeen gebracht ten koste van anderen, 't Wil er bij mij niet in, dat hier een wat men noemt locale misdaad" is gepleegd, al heeft de dader allicht geprobeerd, de schijn er van te wekken. Het zal mij benieu wen, of er iets vermist wordt,, want na de dood van mevrouw Lessiter heb ik een nauwkeurige inventarislijst opge maakt. Daarom denk ik me allereerst met de politie in verbinding te stellen en haar te adviseren, die lijst eens na te gaan. Bij de inboedel waren enkele din gen van grote waarde en als één of meer daarvan worden vermist, hebben ze ten minste een spoor om te volgen. En ondertussen blijf ik er op aandrin gen, dat je je kalm houdt. Als ze je vragen, een verklaring af te leggen, zeg je maar, dat je, op advies van je raadsman, daarmee wilt wachten tot het onderzoek. Die houding zal mij tijd geven, om de stand van zaken te ver kennen". Carr knikte even; zijn gedachten waren blijkbaar elders. Hij scheen een innerlijke strijd te voeren. Ten slotte tracht hij er aarzelend uit: „Weet u iets af van Cyril Mayhew?" Meneer Holderness tikte zich enige malen op de knie. „Waarom vraag je dat?" „O, enkel uit nieuwsgierigheid. On langs vroeg ik er Rietta naar, maar ze sprak er over heen. Hoe staat het met hem?" „Ik geloof dat hy moeilijkheden ge had heeft". „Met de politie?" „Ja, daar ben ik bang voor. Hy werd verleden jaar aangehouden". „Wat had hij uitgevoerd?" „Zijn patroon bestolen, geloof ik. De Mayhews waren erg onder de indruk en 't is ook een hard gelag, als je enige zoon de verkeerde weg op gaat. Zijzelf zün zulke respectabele mensen." „Een enig kind wordt dikwyis te veel verwend en Cyril was altijd een ellen dige deugniet". „Heel wat ouders handelen onver standig. Maar waarom informeerde je naar hem?" „Omdat ik hem gisteravond op het station in Lenton zag". „Ben je daar zeker van?", vroeg meneer Holderness, de wenkbrauwen fronsend. „Volkomen zeker". „Heb je hem gesproken?" „Neen, ik zag hem maar bij toeval. Hij stapte uit de laatste coupé en liep vlug weg achter de loketten. Ik geloof niet, dat hij aangesproken wilde wor den en vroeg me af, of hij soms naar huis ging". „Nu, we zullen het de politie eens vragen", zo besloot menee» Holderness. HOOFDSTUK XXI. Toen Rietta Cray haar telefoonge sprek had beëindigd, bleef ze aan de schrijftafel, waarop het toestel stond, zitten. Die schrijftafel bevond zich in de ronding, gevormd door een grote, gebogen ruit, waarmee de bouwer van het huis de voorste muur van de eet kamer een wat levendiger aspect had gegeven. Achter haar was de eettafel, een massief gevaarte uit de tijd van koningin Victoria en veel te groot voor de bescheiden afmetingen van het ver trek. Evenals trouwens de rechte, kwasi-antieke stoelen met hun zittin gen van verschoten brocaatzijde, die allerminst pasten in een villaatje, maar Rietta was er by opgegroeid en zou het nooit in haar hoofd hebben gekregen, iets aan het meubilair te veranderen. Die stoelen, die tafel en nog veel meer waren afkomstig uit het ruime huis in de hoofdstraat van Lenton, waar haar vader de grootste dokterspraktyk van stad en omgeving uitoefende. Maar ja, dit alles scheen nu wel heel lang ge leden. Dokter Cray was gestorven en ze waren op White Cottage gaan wonen. Al bijna dertig jaar, een hele tijd, hield Rietta daar verblijf; ze kon het zelf nauwelijks geloven. Na enige ogenblikken vóór zich uit te hebben gestaard, strekte ze opnieuw haar hand naar de telefoon uit. Ditmaal riep niet Gladys Luker, die het gesprek met Carr tot stand had gebracht, „hallo", maar juffrouw Prosser en dat maakte de situatie vrij 'wat gemakke lijker. Immers wist iedereen te Melling, dat Gladys gesprekken, die ze de moei te waard achtte, van a tot z afluisterde, wat van juffrouw Prosser niet kon wor den beweerd. Laatstgenoemde was niet wat men noemt doof, maar wel een beetje hardhorend en kwam er rond voor uit, dat het eigenlijke werk haar al genoeg te doen gaf. Toen Rietta nummer 21 Lenfold had aangevraagd een aanvrage, die ze nog eens moest herhalen schoot haar eensklaps te binnen, dat juffrouw Pros ser zich best het privételefoonnummer van Randal March zou kunnen herin neren. Na het tot hoofdcommissaris van de „county", chef van de provinciale politie, te hebben gebracht, had hij een aardig huisje wat buiten Lenton ge kocht, daar een bejaard echtpaar als huisbewaarders en verzorgers van zijn kostbare persoon geïnstalleerd en veel belangstelling getoond voor zijn tuin. Een tuin, die er trouwens wezen mocht met zijn beekje, vijver vol waterlelies en zowaar een strookje bos! Het gesprek liet even op zich wach ten en Rietta, die zich zelf reeds ver weet, een dwaasheid te hebben begaan, kreeg al een gevoel van opluchting, omdat Randal niet thuis scheen te zijn. (Wordt vervolgd) VRIJAG 22 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO. 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. 7.0 Nieuws. 7.18 Gram.muziek. 7.30 Idem. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gri mofoonmuziek. 8.50 Voor de huisvrouw, 9.05 Gram.muziek. (9.35—9.40 Waterstan. den.) 10.00 „Kinderen en Mensen", eau serie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Gram. muziek. 10.30 Pianorecital. 11.00 Radio, feuilleton. 11.20 Gram.muziek. 12.00 Dans muziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12.33 Sport en prognose. 12.41 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelin gen of gram.muziek. 13.25 Orkestconcert 14.00 Voor de huisvrouw. 14.20 Gram. muziek. (Pl.m. 15.15 Voordracht.) 16.0 Orgel en zang. 16.30 Voor de jeugd. 17.0) Clavecimbelrecital. 17.20 Haarlemse Or kest Vereniging, kooy en soliste. 18.M Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Denken de bocht". 19.00 Pianospel. 19.10 „W doet Uw man?", klankbeeld. 19.S „Vroomheid die moest buiten staan", eau serie. 19.45 „Op bezoek bij anderen", causerie. 20 00 Nieuws. 20.05 Berichtei 20.15 Pianorecital. 20.30 „Benelux", ca» serie. 20.40 „Van vreemde- bodem", ca« serie. 24.00 Cabaret, 21.35 „Het Leven br trapt". 21.55 Buitenlands overzicht. 22. Gram.muziek. 22.40 „Vandaag", causer» 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15- 24.00 Residentie-Orkest. HILVERSUM n. 298 m.: 7:00—24.(11 NCRV. 7.00 NieuwS. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Een woori voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberict' ten. 8.18 Gewijde muziek. 8.45 Gram. muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor huisvrouw. 9.35 Gram.muziek. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gram.muziek. 11.51 Idem. 12.10 Gevarieerde muziek. Land- en Tuinbouwmededeiingen. 12-si Lichte muziek. 12.59 Klokgelui. 13.0» Nieuws. 13.15 Vocaal Ensemble en soliste- 13.45 Gram.muziek. 14.00 „Pioenen irissen moet men nu planten", causerie 14.15 Kamerorkest. 15.00 Gram.muziek. 15.40 Voordracht. 16.00 Mariniers-kapel 16 30 Voordracht. 16.50 Gram.muziek 17(W Voor de jeugd. 17.30 Militaire causerie 17.40 Gram.muziek. 17.45 Fries program ma. 18.00 Nieuws. 18.15 Gevarieerde - ziek. 18.45 Gram.muziek. 18.50 Idem. 19 Is Regeringsuitiending: „Verklaring en Toe lichting". 19.35 Gram.muziek. 19.40 R3* diokrant. 20.00 Nieuws en weerberichten- 20.10 „Vijf minuten". 20.15 „Kruisriddel van Joegaslavie", hoorspel. 21.15 Geva rieerde muziek. 21.45 Radio Philharmo- niöoh Orkest. 22.45 Avondoverdenking* 28.00 Nieuws en SOS-berichten. 23.15 Salonorkest. 23 45—24 00 Gram.muziek- Experimenteel Televisieprogramma rit NCRV. 20.15 21.45: 1. „Sponsored pro gram", discussie - Pauze. - 2, Gevarieerd programma; 3. Dagsluiting. kijken. Zodra Moeder en haar kinderen I buiten kwamen hoorden ze een zu-jil hulpgeroep. „Helluphellup!" „WaaJ bent u?" riep Moeder luid, want had de stem van Piet Pakkum herkeni! „Hier in de vijver!" klonk het angstj.F „Ik kan er niet uit. Mijn laarzen bliji ven in de modder steken". Haas:-;) renden Pim, Pam en Pom met Moeójf naar de achterkant van de tuin daar stond Piet Pakkum, midden in j vijver. Ondanks de ernst van de sirj. tie, kostte het Moeder moeite om hjl gezicht in de plooi te houden, wantj agent maakte een potsierlijke ind: zoals hy daar in de vijver stond. wier hing in slierten aan zijn unifoti pet en een grote waterlelie was i zijn koppel blijven steken. Directie: J. BIJLSMA en C. KRA1 Hoofdredacteur: H. M. KOEMANS Redactie: Achterdam 18, Tel, 554! ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN: Voordam 11, Tel, 3320 Postgiro 187294 (Van or VADAT reeds eerder was bel in audiëntie was ontvangei loop van de middag mee: „M: hem te ontheffen van de opdr heeft dit verzoek ingewilligd" formatie afgesloten. Ons staat van adviseurs. Gistermiddag op het Paleis Soestdük. GISTERAVOND heeft mr. D als gebruikelijk de p~rs i -icht gegeven van het zakelij van zijn formatiepoging. Bij eenzettingen legde hij zich enkele beperkingen op. Zo niet over personen, terwiil h mate terughoudend meende t zijn ten aanzien van die kw< ook in een volgende form: weer een rol zouden kunnen welk geval volledige ope schadelijk zou kunnen wei Donker is in eerste aanleg van een viertal praemissen. T dat na ruim vijf en een ha van besprekingen tussen de I en de vier fractievoorzitters rning van een vier partijenk: mislukt moest worden beschoi gezien men het wel over een maar niet over de zetelverdi kunnen eens worden, en het sel weinig zin had over laatst kwestie opnieuw te begin tweede, dat zowel dr Drees Beel de opzet hadden een par kabinet te vormen, door ook 1 telverdeüng de fracties in he te betrekken, maar dat gezie: overkomelijke moeilijkheden, deze opzet waren voortgevlr geen zin meer had een pari kabinet te trachten te vorn derde, dat derhalve als uitg moest worden genomen de i vorming van een ext-rapar' drie-partijen kabinet met het richtlijnen van dr Drees tot 1 soort program-kabinet derha vierde, dat dr Drees opnieuw president zou worden, terwijl mateur. indien enigszins mogel deel van het kabinet zou uitn Toch ook contact i UEN en ander nam niet mr Donker het èn uit over- van algemeen belang èn uit punt van fatsoen juist achtte begin van zijn poging alsnog ten contact met een of meer lutionnairen op te nemen, t de in zijn praemissen gedachte verbreden. Hierbij meende hi; A.R. geen aanbod te kunnen reeds tijdens de formatiepogin Drees was geschied, d.w.z. d feuilles van Justitie en Ve Waterstaat. In dit licht moet gesprekken met prof. Donner dens welke de formateur we ken, dat zijn aanbod niet tot vredigend resultaat zou kunne Amerikaans schip granaat getroffe Amerikaanse vliegende reuz hebben in de nacht van Woer Donderdag 350 ton brisant- er bommen op een deel van de koreaanse hoofdstad Pjongjan worpen en daarbij „goede to kende resultaten" geboekt, plaatsen van goederen, fabrie kwartieren van troepen wer< troffen. De aanval is uitgevoe 38 van Okinawa afkomstige v vestingen. De bevolking van P; was 24 uur tevoren gewaarsch de aanval zou komen. Woensdag hebben geallieerc menwerpers twee honderd vluchten uitgevoerd op het vee ten Noord-Westen van Pjongj legen Namjang. Trpepenondei pakhuizen en opslagplaatsen i munitie zijn vernield. Meer dan honderd geallieerd tuigen hebben Donderdagochti belangrijke cementfabriek in Korea, gebombardeerd. De Amerikaanse torpedob „Thompson", die tevens als m ger wotdt gebruikt, is Woens hoogte van de Oostkoreaanse Sondjin, in een duel met kusl door een granaat getroffen. 1 varenden werden gedood en t t'ig gewond. Weerbericht Verwachting tot morgenav OVERWEGEND DROO< Half tot zwaar bewolkt ov gend droog weer. Zwakke tc tige Westelijke wind. De of iets hogere temperaturen ZATERDAG: Zon op 5.37. 19.47. Maan op 843. onder

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6