Ook Mr Donker kon tenslotte toch geen kabinet vormen 1 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Buitenlandse zaken vormde het grote struikelblok Zal Nederland bij een Russische aanval niet worden verdedigd? Grote luchtaanvallen op steden in Noord-Korea „Michel Swenden' op sleeptouw Tegen acht en twintig personen de doodstraf geëist Vijftigduizend gezinnen zouden gedeporteerd worden Schumacher wordt Zondag begraven Zwitsers bidden voor opgesloten grotonderzoekers Vrijdag 22 Augustus 1952 ,149e Jaargang No. ,198 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Werkwijze van formateur Volgens een artikel in de „New York Times" „ik ben verplicht een lijfwacht te hebben" De Chinese blokkade van Macao duurt voort Truman zal de critiekvan antwoord dienen Oudoom van Foead de Tweede troonopvolger? Tegen z g onbetrouwbare politieke elementen Uit de steden naar het eenzame platteland Oost of West, de lolly's smaken best Eden naar Oostenrijk en Joegoslavië Duitse bankrovers zijn in Frankrijk gegrepen Zakt hef water weer? ra Moeder en haar kinderen amen hoorden ze een zwa> I „Helluphellup!" „Waar I iep Moeder luid, want z, I i van Piet Pakkum herken! I s vijver!" klonk het angsti» I niet uit. Mijn laarzen blij. ie modder steken". Haastig! Pam en Pom met Moeder! achterkant van de tuin en| Piet Pakkum, midden in de I anks de ernst van de sitm.l het Moeder moeite om hagl ie plooi te houden, want j,| :te een potsierlijke indrufc,! aar in de vijver stond. Hetl n slierten aan zijn uniform.! grote waterlelie was achter blijven steken. iatigd, de heer Vogt te ont-1 i dag, voorafgaande aan die vergadering zou worden ge- ttingen werden bestreden I J. Salm, die deze zaak zeerl en opgeblazen noemde. Hij dat de algemene vergade. A.V.R.O. bestaat uit op dal 'aderingen gekozen verte- rrs, Bovendien mogen er ook I leden komen, maar zij mo-l espreken. Als ordemaatregel I 1 twintig jaar van kracht, I die de vergadering willen f ?rst een toegangsbewijs moe. en. Eiser bezat zulk een be- 'enmin als de twee anderen, I gang werd geweigerd. Mr. ;de voorts, dat de heer Vogtj 'uli schriftelijk ontslag hadl i dat het bestuur hiermee! gegaan. ische minister Holt toekt ons land minister voor immi*] de heer Harold Holt, die I Dezoek aan Europa brengt,! ïavond uit Berlijn op Schip-f it. Vrijdag zal hij besprekicJ met de minister van S9c:a«f Joekes, en verschillend 1 autoriteiten. Ko-f na ontvangt de Australische! terdag op het Loo. Zondagf lister Holt naar Brussel. JR. OVERLEDEN 77-jarige leeftijd is gisterenl overleden de heer Jan oudste directeur van j v/h Gebr. Goedkoop. JAG 22 AUGUSTUS 'M I, 402 m.: 7.00 VARA, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 23.00—24.00 VARA. 7.00 Gram.muziek. 7.30 Idem. en weerberichten. 8.18 Gra- k. 8.50 Voor de huisvrouw. ;uziek. (9.35—9.40 Waterstan. „Kinderen en Mensen", eau- Morgenwijding. 10.20 Gram.- 0 Pianorecital. 11.00 Radio- .20 Gram.muziek. 12.00 Dans* 0 Land- en Tuinbouwmede- Sport en prognose. 12.4 .00 Nieuws. 13.15 Mededelin* .muziek. 13.25 Orkestconcert, de huisvrouw. 14.20 Gram.* m. 15.15 Voordracht.) 16.00 16.30 Voor de jeugd. 17.00 17.20 Haarlemse Or* koor en soliste. 18.01 5 Felicitaties. 18.45 „Denk om 19.00 Pianospel. 19.10 „Wat man?", klankbeeld. 19.3* die moest buiten staan", eau* „Op bezoek bij anderen"» 00 Nieuws. 20.05 Berichten, ecital. 20.30 „Benelux", caU* „Van vreemde* bodem", eau* Cabaret. 21.35 „Het Leven be Buitenlands overzicht. 22.1( 22.40 „Vandaag", causerie, 23.00 Nieuws. 23.15- M n, 298 m.: 7:00—24.00 )0 Nieuws. 7.15 Ochtendgym- Gram.muziek. 7.45 Een woord 8.00 Nieuws en weerberich* muziek. 8.45 Gram.* Voor de zieken. 9.30 Voor de .35 Gram.muziek. 10.30 Mor- 11.00 Gram.muziek. 11-30 Gevarieerde muziek. 1230 uinbouwmededelingen. 12.33 12.59 Klokgelui. 13 0° Vocaal Ensemble en soliste, 14.00 „Pioenen en men nu planten", causerie, orkest. 15 00 Gram.muziek. acht. 16.00 Mariniers-kapel, cht. 16.50 Gram.muziek 17 00 17.30 Militaire causerie. 17.45 Fries program* 18.15 Gevarieerde rnU* 18.50 Idem. 19-1® ïnding: „Verklaring en Toe* 35 Gram.muziek. 19.40 Ra" i0 Nieuws en weerberfchten. 20.15 „Kruisridder hoorspel. 21.15 Geva* 21.45 Radio Philharmo- 22.45 Avondoverdenkln^. en SOS-berichten. 23.15 23 4524 00 Gram.muziek- Televisieprogramma vafl I 21.45: 1. „Sponsored P*°' - Pauze. - 2. Gevarieerd Dagsluiting. Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: H. M. KOEMANS Redactie: Achterdam 18, Tel, 5541 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN: Voordam 11, Tel. 3320 Postgiro 187294 ALKMAARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties 16 ct per ip.ra. Familieberichten 20 ctp.mm Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woor den 1.-, elk woord meer 5 ct Uitsluitend contant. Abonnementsprijs, bij voor uitbetaling, 2.02 per mnd, 6.05 per kwartaal plus incassokosten. Weekabonnementen 0.49 (Van onze parlementaire redacteur) VADAT reeds eerder was bekend gemaakt, dat de kabinetsformateur ten paleize in audiëntie was ontvangen, deelde het kabinet der Koningin gisteren in de loop van de middag mee: „Mr L. A. Donker heeft H. M. de Koningin verzocht item te ontheffen van de opdracht tot het vormen van een kabinet. De Koningin heeft dit verzoek ingewilligd". Hiermee is dan de derde phase in deze kabinets formatie afgesloten. Ons staatshoofd is inmiddels reeds begonnen met het horen van adviseurs. Gistermiddag om half zes ontving zij prof. Romme van de KVP op het Paleis Soestdijk. GISTERAVOND heeft mr. Donker zo als gebruikelijk de pers een over zeilt gegeven van het zakelijk verloop van zijn formatiepoging. Bij zijn uit eenzettingen legde hij zich uiteraard enkele beperkingen op. Zo sprak hij niet over personen, terwiil hij eniger mate terughoudend mPende te moeten ziin ten aanzien van die kwesties, die ook in een volgende formatiepoging veer een rol zouden kunnen spelen, in velk geval volledige openbaarheid schadelijk zou kunnen werken. Mr Donker is in eerste aanleg uitgegaan van een viertal nraemissen. Ten eerste, dat na ruim vijf en een halve week van besprekingen tussen de formateurs en de vier fractievoorzitters de vor ming van een vier partiienkabinet als mislukt moest worden beschouwd, aan gezien men het wel over een program, maar niet over de zetelverdeling had kunnen eens worden, en het in begin sel weinig zin had over laatstgenoemde kwestie opnieuw te beginnen. Ten tweede, dat zowel dr Drees als prof. Beel de opzet hadden een parlementair kabinet te vormen, door ook bij de ze telverdeling de fracties in het overleg te betrekken, maar dat gezien de on overkomelijke moeilijkheden, die er uit deze onzet waren voortgevloeid, het geen zin meer had een parlementair kabinet te trachten te vormen. Ten derde, dat derhalve als uitgangsnunt moest worden genomen de eventuele vorming van een extraparlementair drie-partijen kabinet met het ontwerp richtlijnen van dr Drees tot basis, e»n soort program-kabinet derhalve. Ten vierde, dat dr Drees opnieuw minister president zou worden, terwijl de for mateur. indien enigszins mogelijk, geen deel van het kabinet zou uitmaken. Toch ook contact met A.R. PEN en ander nam niet weg. dat mr Donker het èn uit overwegingen van algemeen belang èn uit een oog punt van fatsoen juist achtte bij het begin van zijn poging alsnog te trach ten contact met een of meer antirevo- iutionnairen op te nemen, ten einde de in zijn praemissen gedachte basis te verbreden. Hierbij meende hij aan de A.R. geen aanbod te kunnen doen dan reeds tijdens de f-ormatiepoging van dr Drees was geschied, d.w.z. de porte feuilles van Justitie en Verkeer en Waterstaat, In dit licht moet men de gesprekken met prof. Donner zien, tij dens welke de formateur was geble ken, dat zijn aanbod niet tot een be vredigend resultaat zou kunnen leiden, aangezien van AR-zijde het oorspron kelijk oordeel werd gehandhaafd, in zake de invloed in de sociaal-conomi- sche sector van het regeringsbeleid. Maar alvorens mr Donker uitvoering kon gaan geven aan zijn drie partijen- opzet. had hij een louter toevallige be spreking, waaruit hem duidelijk werd, dat er toch nog andere mogelijkheden voor contact met de A.R. gevonden zouden kunnen worden. Met het onder zoeken van deze mogelijkheid Eco nomische Zaken niet aan een KVP-er, maar aan een A.R. gingen verschil lende dagen heen, totdat uiteindelijk op Woensdag 13 Augustus overeen stemming tussen mr Donker en zijn contactpersonen bestond over het vol gende schema: voor leden van de P.vd.A. vijf zetels, namelijk minister president en Algemene Zaken, Finan ciën, Sociale Zaken, Landbouw en We deropbouw voor leden van de K.V.P. zes zetels, namelijk vice-ministe%pre- sident en Binnenlandse Zaken, twee ministers aan Buitenlandse Zaken. O., K. en W„ P.B.O., en Justitie; voor le den van de A.R.P. twee zetels: Econo mische Zaken, en Verkeer en Water staat; voor leden van de C.H.U. twee zetels: Oorlog en Marine en Overzeese Rijksdelen. Aldus zou de deken, die tot nu toe steeds te smal was geweest om de vier partijen tegelijkertijd te kun nen bedekken, passend zijn gemaakt door het „onechte kindje", de partij loze ministers namelijk, te weren. Op dat ogenblik had mr Donker het ge voel. dat de formatie er bijna was, waar hij van alle door hem gepolste personen reeds zeker was, met uitzon dering van de K.V.P.-ers. (Zie verder elders in dit blad) PROF. ROMME STELT VRAGEN Het Tweede Kamerlid Romme (KVP) heeft aan de minister-president en de ministers van Oorlog, van Marine en van Buitenlandse Zaken schriftelijk de volgende vragen gesteld: Uitgeput en gewond meldt deze Amerikaanse soldaat zich na de hevige gevechten om „Bunker-Hill" in Korea bij een Rode Kruispost voor medische hulp. De ondrage lijke spanning van de slag heeft zijn zenuwen danig aangetast en hij laat zijn tranen de vrije loop. Amerikaans schip door granaat geiroilen Amerikaanse vliegende reuzenforten hebben in de nacht van Woensdag op Donderdag 350 ton brisant- en brand bommen op een deel van de Noord- koreaanse hoofdstad Pjongjang uitge worpen en daarbij „goede tot uitste kende resultaten" geboekt. Opslag plaatsen van goederen, fabrieken en kwartieren van troepen werden ge troffen. De aanval is uitgevoerd door 38 van Okinawa afkomstige vliegende vestingen. De bevolking van Pjongjang was 24 uur tevoren gewaarschuwd dat de aanval zou komen. Woensdag hebben geallieerde bom menwerpers twee honderd aanvals- vluchten uitgevoerd op het veertig km. ten Noord-Westen van Pjongjang ge legen Namjang. Troepenonderkomens, pakhuizen en opslagplaatsen van am munitie zijn vernield. Meer dan honderd geallieerde vlieg tuigen hebben Donderdagochtend een belangrijke cementfabriek in Noord- Korea, gebombardeerd. De Amerikaanse torpedobootjager .Thompson", die tevens als mijnenve ger woidt gebruikt, is Woensdag ter hoogte van de Oostkoreaanse haven Sondjin, in een duel met kustgeschut, door een granaat getroffen. Vier op varenden werden gedood en tien ern- B4ig gewond. Weerbericht Verwachting tot morgenavond: OVERWEGEND DROOG Half tot zwaar bewolkt overwe gend droog weer. Zwakke tot ma tige Westelijke wind. Dezelfde of iets hogere temperaturen. ZATERDAG: Zon op 5.37. onder 19.47. Maan op 8 43, onder 20.17. Aan de regering van president Syng- man Rhee zou heden worden gevraagd te antwoorden op de beschuldigingen van een commissie van onderzoek, vol gens welke aanhangers van de presi dent op onwettige wijze vier millioen dollar hebben verdiend. Volgens het rapport van de commissie hebben in de maanden April en Mei veertien handelaren, allen aanhangers van de president, granen en kunstmeststoffen, die als „hulpgoederen" waren inge voerd, tegen zwarte prijzen aan de Koreaanse boeren verkocht! Indien het antwoord niet bevredigend uitvalt zal de regering moeten worden gewijzigd. Miss Truman in Helsinki: Margaret Truman is gisteren te Helsinki aangekomen. Op een pers conferentie verklaarde zij, dat „het kabaal over het optreden van de lijf wacht te Stockholm overdreven was". Zij voegde hieraan toe „Ik vind het niet prettig een lijfwacht te hebben. Er bestaat echter een bepaling, dat ik er een moet hebben, wanneer ik op reis ben. Zo is het altijd geweest sinds mijn vader president werd". Op zijn wekelijkse persconferentie verklaarde president Truman dat het niet nodig was, nieuwe instructies te zenden aan de lijfwacht van zijn doch ter. BIRMESE REGERING VERSCHERPT HAAR GRENSBEWAKING De regering van Birma heeft strenge veiligheidsmaatregelen genomen om onwettige grensoverschrijdingen door Chinezen tegen te gaan. Van de 447 Chinezen, die Birma in de afgelopen drie jaar zijn binnengedrongen, zijn er 320 teruggezonden. 1. Hebben de ministers kennis ge nomen van de berichtgeving in de „New York Times", volgens welke, ln geval van een Russische aanval, de verdediging van Nederland, in geal lieerd verband, niet zou vaststaan? 2. Zijn de ministers bereid mede te delen of er waarheid is in de evenbe- doelde berichtgeving en, zo ja, de opening van zaken te geven, welke door het algemeen belang wordt ge ëist 3. Staat de regering op het stand punt, dat aan de zware Nederlandse defensie-inspanning in geallieerd ver band onverbrekelijk verbonden be hoort te zijn de zekerheid van geal lieerde verdediging van Nederland ln het geval van een aanval? Verantwoordelijkheid voor incidenten afgewezen De Portugese autoriteiten hebben de eis van communistisch China afgewe zen, dat Macao de verantwoordelijk heid neemt voor de grensincidenten die onlangs zijn voorgevallen en waarbij met mortieren en machinegeweren is geschoten, alvorens China de grens weer openstelt. Onderhandelaars uit Macao hebben zich Woensdag voor de negende maal over de grens naar China begeven om te trachten een einde te maken aan de feitelijke economische blokkade waar aan de Portugese kolonie sinds 26 Juli, door het verbreken van de verbindin gen over zee en te land, is onderwor pen. Het Portugese bewind van Macao heeft Donderdag medegedeeld, dat er gunstige vooruitzichten bestaan voor een oplossing van het geschil met China. TWEE MEISJES VAN BRAZILIAANSE VIJFLING OVERLEDEN. Twee meisjes des Braziliaanse vijf ling zijn overleden. De toestand van de drie andere meisjes is delicaat. Nog een schip in nood De Nederlandse kustvaarder „Michel Swenden", die zoals wij gisteren schre ven voor de Engelse kust in moeilijk heden is geraakt, is thans door de Bel gische sleepboot „Adrien Letzer" op sleeptouw genomen. De „Swenden" bleek tenslotte het roer te hebben ver loren en maakte dertig graden slagzij door het verschuiven van de lading (hout). Bovendien was het schip vast gelopen ten Noordwesten van het licht schip Galloper. Het lag vlag bij een beruchte zandplaat, waar reeds talrijke schepen ten onder zijn gegaan. Hoewel dus thans contact is gemaakt met een sleepboot, blijft de reddingboot van Walton in de buurt om eventueel assis tentie te verlenen. Voorts is gemeld, dat een onbekend vrachtschip enkele mijlen uit de kust voor Calais in nood schijnt te verkeren. Reddingboten uit Calais en Duinkerken zijn ter plaatse. President Truman heeft verklaard, dat de Democratische Partij zich bij haar campagne voor de in November te houden presidentsverkiezingen zal moeten beroepen op hetgeen tijdens het bewind van president Roosevelt en hemzelf geschied is. Hij zeide dit naar aanleiding van uitlatingen van de candidaat der De mocratische Partij, gouverneur Ste venson, dat „de knoeiboel" te Was hington dient te worden opgeruimd. Russische vrouw wil niet terug naar geboorteland Een snikkende Russische vrouw, die met een Italiaan getrouwd is, heeft de politie te Taranto in Italië gisteren verteld, dat Sowjetrussische diploma ten haar willen dwingen naar de Sow- jetunie terug te keren. De vrouw, de 28-jarige Anna Krucik, zei, dat zij de afgelopen twee jaar met tussenpozen van enkele maanden bezoek krijgt van leden van de Sowjet-ambassade te Rome. Elke keer Heten zij geld achter en zeiden haar, dat zij onmiddellijk naar de Sctiujètunie moest terugkeren. Zij voegde daaraan toe, dat de diplo maten regelmatig het land afreizen- om andere Russen te bezoeken, die daar wonen. Het proces m Egypte In het proces, dat thans te Kafr El Dawar, in Egypte, wordt gevoerd, heeft de procureur-generaal tegen acht en twintig beklaagden, die be trokken zjjn geweest ln de wanorde lijkheden van 13 Augustus, de dood straf geëist. Naar functionarissen van het Egyp tische Hof meedelen, zal binnen een of twee dagen de regentschapsraad een koninklijk bevel uitvaardigen, waar bij wordt bepaald dat de 77-jarigi prins Mohamed Ali de vermoedelijke troonopvolger is. Prins Ali, 't oudste lid van de Egyptische koninklijke fami lie, is een oudoom, van de zeven maan den oude koning Foead de Tweede (Faroeks zoon). Hij is vrijgezel en wordt door alle lagen van het Egyp tische Tolk gerespecteerd. Dë laatste jaren heeft hij het grootste deel van zijn vermogen beschikbaar gesteld voor religieuze Instellingen, liefdadig heid en de staat. Terreur in Tsjecho-Slowakije Volgens van betrouwbare Praagse zijde te Wenen ontvangen berichten zijn de Tsjechosüowaakse autoriteiten voornemens bijna vijftig duizend „on betrouwbaar geachte gezinnen" uit de grote steden in Tsjechoslowakije weg te voeren. Dergelijke wegvoeringen hebben in Hongarije en Roemenië reeds plaats gevonden. Volgens deze berich ten geschiedde de wegvoering der ge zinnen uit Bratislava met onnodige ruwheid, hetgeen aanzienlijke veront waardiging verwekte. Het verzoek om een ijs-lolly moge in alle delen van de wereld al zeer ver schillend klinken, de uitdrukking op de kindergezichten bij het verorberen van de koude zoetigheid is naar deze Japannertjes te oordelen, overal dezelfde. Degenen, die vroeger waren gestraft wegens „overtredingen jegens de staat" kregen 48 uur om zich gereed te ma ken. Zij mochten per persoon slechts veertig kilogram bagage meenemen. De anderen kregen tien dagen om zich op het vertrek voor te bereiden. Zij mogen per gezin meubels voor één kamer medenemen. Op de overblijvende bezit tingen is door de staat beslag gelegd. Men verwacht dat het grootste gedeel te van de getroffenen zal bestaan uit „onbetrouwbare politieke elementen" uit de vroegere middenklasse. Met de wegvoeringen wordt beoogd „latent gevaarlijke elementen" uit de grote steden, „waar zij moeilijk onder toezicht zijn te houden", verspreid te vestigen in dun bevolkte gebieden. Een tweede doel is het verkrijgen van wo ningen voor arbeiders, die van het platteland naar de steden zijn overge bracht en voor leden der Tsjechoslo- waakse communistische partij. In een rubberboot over de Atlantische Oceaan De Franse professor Alain Bombard zoekt thans een navigator „met grote wilskracht en prima gezondheid", die hem zal vergezellen op zijn tocht met een rubberboot over de Atlantische Oceaan naar Zuid-Amerika. Zijn vroegere reisgenoot, Palmer, heeft hij in Tanger (Afrika) achterge laten, nadat deze verklaard had, dat het vlot niet zeewaardig was. Een der beklaagden, de twintig jarige Mustafa Khanis, die tot de dood door de strop werd veroor deeld, voor zijn rechters. De geloofsbrieven van de nieuwe Nederlandse gezant in Egypte, mr. W. Cnoop Koopmans, zullen worden gericht aan „Z.M. Ahmed Foead de Tweede, de koning van Egypte en de Soedan. Dit zal zijn onder het voor behoud dat met de erkenning van de titel van de Egyptische vorst niet vooruit gelopen wordt op het recht van het Soedanese volk om zelf over zijn politieke toekomst te beslissen De overleden voorzitter van de West. duitse sociaal-democratische partij, dr. Kurt Schumacher, zal Zondag in Han nover worden begraven. President Heuss zal de begrafenis van de oppo sitieleider bijwonen. Daar Schumacher geen verwanten had, zullen slechts vrienden en officiële personen hij de teraardebestelling aanwezig zijn. Op de regeringsgebouwen van Wurtemberg- Baden, Bremen, Hamburg. Hessen en Nedersaksen is de vlag halfstok gehe- zen. Kanselier Adenauer, die met va- cantie in Zwitserland vertoeft, heeft de socialistische partij twee telegrammen gezonden, één als hoofd van de rege ring en één als leider van de C.D.U. Hij sprak zich met lof uit over de „standvastigheid van de overledene en over zijn verzet tegen het nationaal- socialisme en het communisme". De waarnemend Bondskanselier, Frans Blücher, zeide, dat het Duitse politieke leven met Schumacher een grote figuur verloren heeft. Ook het bestuur van de Partij van de Arbeid heeft in een brief aan de Socialistische Partij Duitsland zijn medeleven betuigd mét de dood van Schumacher. De Britse minister van buitenlandse zaken, Eden, zal volgende maand een bezoek brengen aan Joegoslavië en Oostenrijk, zo deelt het Britse ministe rie van buitenlandse zaken mede. Hij gaat op uitnodiging van deze beide re geringen. De twee Duitsers, die door de West- duitse politie worden gezocht i.v.m. een in de afgelopen week te Frankfort gepleegde bankoverval, zijn door de Franse politie te Besangon, ongeveer 120 kilometer van de Westduitse grens, gearresteerd. burgemeester van marken Bij KB van 20 Augustus is de heer B. G. van Hout met ingang van 1 Sep tember benoemd tot burgemeester van Marken. De heer Van Hout is adjunct commies eerste klas ter secretarie van de gemeente Naarden. De werkzaamheden ter bevrijding van de vier Zwitserse grotonderzoekers, die sinds Vrijdag in de Hoellochgrot bij Muotathal in Zwitserland opgeslo ten zitten, zijn opgeschort. Door de overvloedige regenval heeft zich aan de ingang van de grot een meer ge vormd, dat de toegang volledig afsluit. Men hoopt, dat het water Zaterdag zo ver gezakt zal zijn, dat rubberbootjes de grot kunnen binnenvaren. Men is niet zozeer bevreesd, dat de opgeslote- nen gebrek zullen lijden, daar er voor gezorgd is, dat zich in de grot steeds een hoeveelheid levensmiddelen be vindt. Wel bestaat er bezorgdheid over de dunne kleding van de onderzoekers, daar de temperatuur in de grot slechts 6 graden bedraagt. In de kerken in het gebied van Muotathal, in midden-Zwitserland, zijn speciale gebeden gezegd voor de vier grotonderzoekers. De opgeslotenen zijn de veertigjarige professor Alfred Bögli en drie zijner studenten. Prof. Bögli heeft tevoren reeds ver scheidene afdalingen in de grot ver richt. Gisteren heeft het weer gere gend, waardoor de reddingspogingen werden bemoeilijkt. Men meent, dat de opgeslotenen zich op ongeveer 2300 me ter van de ingang van de grot bevin den.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 1