„Baas" Krabbendam 40 jaar bij het onderwijs Nieuws uit de Langedijker Dorpen Peil in de polder Heerhugowaard opnieuw vastgesteld „Samenwerking" te Heerhugowaard vierde vijfentwintig-jarig bestaan Raad van Heerhugowaard behandelde groot aantal hamerstukken Sportvereniging D.T.S verkeert in bestuurscrisis Invoering peilveranderingen volgt twee jaar na het einde van bagger- en slootwerken Geldlening van twee ton goedgekeurd Bergen Schoorl Fokvereniging maakte goede vooruitgang Nieuwe Niedorp „Hercules-Hebe" maakt moeilijke tijd mee Dames hielden gastdag op „Het oude hof" Warmenhui'zen Hensbroek HEILOO Koedijk Witte kool-prijs in centrum van de belangstellign Besluiten nopens het uitbreidingsplan Leden werden voor de keus gesteld Door het bedanken van secretaris Kooijman Medewerking der leden is allerdroevigst FEEST IN DE R.TS. Rechtvaardig man vol toewijding Wachtmeester Boterhoek? naar Oosthuizen Vliegende grootvader Is gelukkig geland Eer» vliegende driehoek verongelukt Faroek vraagt toelage voor zijn zoon ZATEKÜAU 30 AUGUSTUS 1953 In de Donderdagmiddag, in de raadszaal van Heerhugowaard gehouden verga dering van de Polder Heerhugowaard. was een van de voornaamste punten de Vaststelling van het waterpeil in de verschillende polderafdelingen. Een en #Rder stond ten nauwste in verband met de onderhanden zijnde bagger- en Mootwerken tot verbetering van de afwatèring in de polder. Het ligt in de be doeling om de verschillende peilbepalingen twee jaar na uitvoering van de werken in te laten gaan. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hadden daartoe voorstellen ingediend, die grotendeels werden aangenomen, al of niet met enige wijziging. De vergadering ging aecoord met de toelating van de herkozen bestuurs leden, de heren N. Oudeman, heem raad en C. Broersen en N. de Wit, hoofdingelanden. Aan het personeel van de polder werd 2 procent vacantie- toeslag toegekend alsmede een tege moetkoming in de geneeskundige ver zorging van f 60 voor gehuwden en f 30 voor ongehuwden. Voorts besloot men om met de Voltooiing van het baggerwerk van de Cultuurtechnische Dienst en de D.U.W. door te gaan. Het gewonnen land langs de Oterleker- kolk werd verkocht aan diverse land- gebruikers voor f 1000 per ha. Het peil voor de afdeling I, Amers- wiel, Pannekeet, Hoog Veenhuizen en een gedeelte van Laag Veenhuizen wordt bepaald op een zomérpèil van 2.90 m. min N.A.P. en een wlnterpeil van 3.10 min N.A.P., met dien ver stande, dat bij een droge zomer het peil met 15 cm. verhoogd wordt. Voor de afdeling 4, Rustenburg .Oostertocht en Broekhorn, wordt het zomerpeil bepaald op 3.70 min N.A.P. en het winterpeil op 3.90 min N.A.P. Het zo merpeil kan zo nodig verhoogd wor den met 15 cm. Voor de afdeling 2, Berkmeerdijk met een gedeelte Laag Veenhuizen wordt het zomerpeil op 3.20 m. min N.A.P. gebracht en het winterpeil op 3.40 m. min N.A.P 's Zomers zo nodig te verhogen met 15 cm. Vervolgens werd voorgesteld om voor de afdeling 3, Kilpolder met een gedeelte Rustenburg, het zomer peil te bepalen op 3.50 m„ zo nodig met een verhoging van 5 cm. en het winterpeil op 3.70 m. min N.A.P. vast te stellen. Bij dit laatste punt kwam in het bijzonder het varen in de Kil polder te berde. Men achtte dit van veel belang voor de afzet van tuin bouwproducten naar de Broeker vei ling, ook in de toekomst. De heer Stuit, een der hoofdingelan den, vond het voorgestelde peil in deze afdeling te laag en stelde voor dit respectievelijk te verhogen tot 3.60 en 3.80 m. Met 10 stemmen voor en 9 stemmen tegen werd dit voorstel aan genomen. De speling van het zomer peil werd eveneens op 15 cm. gehand haafd. De vergalering stond onder lei ding van de dijkgraaf, de heer P. Tromp. Deze deelde mede, dat Ged. Staten bericht van goedkeuring had den gezonden op de onlangs gesloten geldlening van f 200.000. CONCERT OP VERJAARDAG VAN H. K. H. WILHELMINA Ter gelegenheid van de twee en ze ventigste verjaardag van H. K. H. Prinses Wilhelmina geeft Bergens Har monie Zondagmiddag om 3 uur een concert in de Muziektuin. Dirigent is de heer D. Visser. Het programma om vat een zevental werken, o.m. de mars „Mooi Bergen" van onze plaatsgenoot en Harmonielid de heer J. C. Beekman. Voorts zal men een trombone-solo van Jan Out kunnen beluisteren in de Bayerische Polka van G. Lohmann. Het Tamboercorps zal ook acte de précence geven en het concert op waar dige wijze besluiten met een taptoe. DOKTERSDIENST OP ZONDAG Morgen, Zondag 31 Augustus wordt de medische dienst te Bergen waarge nomen door dokter Van Gelder, telef. 2027. BURGERLIJKE STAND Geboren Corinna G., d. van Th. P. Wildeboer en Cl. A. Kloosterboer. Jan C., z. van N. Pool en A. Koster. Jan G., z. van C. W. Roijaards en R. ten Holt. Hercules-Hebe, een van de oudste verenigingen van Nieuwe Niedorp, die zich op het gebied van de gymnastiek zeer verdienstelijk heeft gemaakt, heeft de laatste tijden met grote-mOei- lijkheden te kampen. Het is enigszins moeilijk te zeggen waaraan deze moei lijkheden te wijten zijn. Is het een ge brek aan belangstelling, doordat er zo -veel andere takken van sport geko men zijn? Het staat echter vast, dat de nuttige arbeid die door Hercules- Hebe nog steeds wordt verricht, niet gemist kan worden. Het bestuur is daar ten zeerste van overtuigd en wil de zaak nog eens goed aanpakken, waarom ze door middel van de krant een beroep doet op alle leden, om door eendrachtige samenwerking deze moeilijkheden te boven te komen. Aller opkomst op de repetities ls zeer gewenst. De repetities zullen in het vervolg op één dag worden ge houden en wel Donderdags. Het les rooster ziet er nu als volgt uit: Kleu ters vanaf 4 jaar van 23 uur, jongens vanaf 6 jaar 34 uur, meisjes vanaf 6 jaar 4—5 uur, meisjes vanaf 9 jaar 58 uur, jongens vanaf 10 jaar 67 uur, meisjes vanaf 11 jaar 78 uur, se nioren 89 uur en dames en heren vanaf 16 jaar van 910 uur. Een twintigtal dames, leden van de afdeling Nieuwe Niedorp van de Bond van Plattelandsvrouwen, heeft per bus een uitstapje gemaakt. Allereerst werd een bezoek gebracht aan het Ge meentelijk Gasbedrijf in Alkmaar, waar de dames een interessante ex cursie maakten. Daarna werd koers cezet naar „Het Oude Hof", waar een logenaamde gastendag werd gehou den. Mevrouw Visser-Ven gaf een uit eenzetting van het werk van de ver schillende Volkshogescholen en ver toonde daarbij lantaarnplaatjes. Na de broodmaaltijd werd een wandeling gemaakt naar de Zandhoeve, waar de thee werd gebruikt. Een bezoek aan het Troelstraoord in Egmond (natuur lijk werd er in de zee pootje gebaad en tot slot enkele ogenblikken verpo zing op de Alkmaarse kermis, comple teerden dit uitstekend geslaagde uit stapje. Omstreeks half negen arriveer de het gezelschap weer op de Kerke- straat. Cabaret met kermis Niet alleen, dat de voetbalsport met kermis hoogtij viert, dat er Dinsdag volksspelen worden gehouden, de lief hebbers van cabaret kunnen ook hun hart ophalen. Maandagavond wordt namelijk in de Prins Maurits een ca baretavond gegeven, die onder leiding staat van Ger Vreelino en waaraan o.m. meewerken The Rythme Boys, het duo Pander en Tine de Grand. Zo is er dus met kermis voor elk wat wils. Gemeenschappelijk concert Zaterdagavond om acht uur zal er ir. de muziektuin een gemeenschappe lijk concert worden gegeven, waaraan medewerking wordt verleend door Niedorps fanfarecorps en het fanfare corps Hugo uit Heerhugowaard, o.l.v. de *-eer Den Das en Niedorps Ge mengd koor o.l.v. de hoer Harmsen. Ten gehore zullen o.m. worden ge bracht de nummers wélke op de on derscheidene concoursen zijn gegeven. Laten we hopen, dat het Niedorper publiek zich nu eens van de goede zijde laat zien, door in grote getale op te komen. De Fokvereniging „Samenwerking" te Heerhugowaard heeft Donderdagavond op feestelijke wijze haar vijf en twin tigjarig bestaan gevierd. De zaal van de heer KI. Evers was geheel gevuld, toen de voorzitter, de heer N. Blauw Pzn„ de talrijke genodigden welkom heette. Het bestuur van de jubilerende vereni ging had zich temidden van een schat van bloemen op het toneel geïnstal leerd. De heer KI. Reyne, de controleur stamboekhouder, behandelde hierop voornamelijk het technische gedeelte en door middel van twee fraai beschilder de borden kreeg men een duidelijk overzicht wat betreft de melkproductie en vetgehalte over 1927 en 1951. Ir de Vries, de rijksveeteeltconsulent, felici teerde bestuur en leden met de vooruit gang van hun vereniging en belichtte in juiste woorden het doel van een fok vereniging. Spreker was zeer goed te spreken over de gehouden fokveedag die een topprestatie had bereikt. Aan het einde van zijn betoog sprak ir. De Vries een speciaal woord van fe licitatie aan het adres van de boerin nen. Hierna had de prijsuitreiking plaats door ir. de Vries. De voorzitter van de bond van fokverenigingen in Noord-Holland, de heer Laan, bracht namens zijn bestuur de gelukwensen aan de jubilerende vereniging over. Bijna alle sprekers -uitten een bijzonder woord van lof aan het adres van de heer KI. Reyne. Verschillende sprekers kwamen hier na nog op het toneel om bestuur en leden geluk te wensen. Dr. Rempt, di recteur van de gezondheidsdienst te Alkmaar, had respect voor wat er in die vijf en twintig jaar is bereikt. Jan Blauw, de voorzitter van de K.I. Alkmaar en omstreken, feliciteerde en was dankbaar dat hij het werk van de vereniging in de afgelopen 25 jaar heeft kunnen gadeslaan. De heer J. Lont, de voorzitter van de Coöp. Zuivelfabriek Excelsior te Heerhugowaard sprak geestige woorden en het ging hem 'zeer goed af. Namens de vereniging van Plattelandsvrouwen sprak mevr. De Groot-Meereboer gevoelige woorden. Zij doelde vooral op de samenwerking tus sen man en vrouw. De volgende spreker was de burge meester van Heerhugowaard, de heer B. J. F. Sutman Meyer. Deze noemde zijn betoog een demonstratie van het gemeentebestuur dat meeleeft met dit jubileum. Vooral de werkers van het eerste uur wilde hij ten overstaan van dit grote auditorium van harte felici teren. Een fraai bloemstuk werd aan geboden. Verder spraken nog de heer D. Kramer Glijnis als voorzitter van de Fokvereniging Stompetoren, de heer Rooker als voorzitter van de fokvereni ging Opmeer en omstreken en de heer Jan Fijnheer, voorzitter Lutjewinkel. Twintig jaar priester Donderdag herdacht de weleerwaar de heer pater Frans Potveer, de dag waarop hij voor twintig jaar als pries ter werd ingewijd. Ter gelegenheid van zijn twintigjarig priesterfeest werd pa ter Potveer, die leraar is aan het col lege te Maasdijk in Belgie, maar op het ogenblik in Warmenhuizen vertoeft, door het fanfarecorps DSV een serena de gebracht, waarbij veel mensen op de been waren. Van vele zijden werd de jubilaris gecomplimenteerd. Binnenkort komt dorpsfilm Naar wij vernemen zal de vertoning van de dorpsfilm, die een paar maan den geleden onder grote belangstelling en onder aller medewerking werd op genomen, op 25 en 26 October in het Patronaatsgebouw worden vertoond. Natuurlijk zijn allen, die destijds „op de film" zijn gegaan, uitermate nieuws gierig naar de resultaten. ONDERWIJZER BENOEMD Met ingang van Maandag is tot tijde lijk onderwijzer aan de o. 1. school te Hensbroek benoemd de heer J. de Jong te Ureterp (Friesland). ZIEKENLOF VOOR DE RADIO Dinsdagmiddag om half vijf zal over Hilversum II (KRO) een uitzending ilaats vinden van een ziekenlof uit de Kapel van de St. Willibrordusstichting alhier. Na dit officiële gedeelte was het woord aan het Langedijker Cabaret dat met een speciaal voor dit feest gemaakt programma voor het voetlicht kwam. Er werden enkele aardige schetsen vertoond waarom uitbundig is ge lachen. Er was goede zang van mej. Wolfswinkel en de heer Tromp. De heer Prijs, de leider van het gezelschap, zagen en hoorden wij in een nummer betreffende de piano, en zonder de an deren minder hoog aan te slaan vonden wij dit het beste nummer van de avond. Ook de pianist de heer Hop had een groot aandeel in het succes dat dit ge zelschap boekte. In zijn slotwoord deelde de voorzit ter mee iemand vergeten te hebben om zeer zeker veel dank verdient. Het was de secretaris der vereniging, de heer M. Spaan. GESLAAGD Drie zoons van bakker Cor Rood, jan, Simon en Nico, behaalden te Alkmaar het vakdiploma broodbakken. De „West" vergaderde Op de vergadering van de tuinbouw- vereniglng „West", die Donderdagavond in café Het Vergulde Paard werd ge houden is medegedeeld, dat de Vier bond zal trachten de minimumprijs voor witte kool op 4.gesteld te krijgen met een inhouding van t 1,50. Deze verhouding ligt thans 3.50 tot 1.—. Het zal geheel Van de zuurkool- fabrikanten afhangen of deze nieuwe regeling kan worden Ingevoerd. De medewerking van de coöperaties is Hierbij van het allergrootste belang. In zijn openingswoord merkte de voorzitter, de heer S. Visser, op, dat hoewel de prijzen zich op een betrek kelijk laag niveau bevinden, de afzet van de producten in de maand Augus tus opmerkelijk hoog is. Met grote te vredenheid werd gewag gemaakt van de resultaten, die met het bespuiten van de zetkool zijn bereikt. De op brengst is groter dan ooit te voren. Be sloten werd de jagersvereniging gedu rende een jaar een jachtvergunning te verlenen. De nieuwe fustregeling ont moette bij de leden geen bezwaar. Bij de rondvraag werd uitvoerig ge discussieerd over het „opzuiveren" van de aardappelen. Door vrijwel allen is hieraan volledig medegewerkt met uit zondering van enkele tuinders, die zich daardoor blootstellen aan een scherpe re controle. Het bestuur, zo werd mede gedeeld, zal er nauwlettend op blijven toezien, dat de zuiverheid van het ge was op een zo hoog mogelijk peil blijft gehandhaafd. Dame op bromfiets aangereden Gistermiddag om 1 uur werd mevr. J. uit Bergen, toen zij met haar brom fiets de Kanaalweg overstak om de vlotbrug op te rijden door een perso nenauto aangereden. De chauffeur wist door krachtig te remmen en snel zijn stuur om te gooien een ernstig ongeluk te bedanken en dat was iemand die te voorkomen, maar kon toch niet ver hinderen, dat de dame werd geraakt Zij kwam met haar bromfiets te val len en werd bewusteloos en met een wond aan het achterhoofd naar de hulppost van het Rode Kruis gebracht. Na door dr Piers te zijn verbonden is zij naar haar woning te Bergen ver voerd. Vrijdagavond was de raad der ge meente Heerhugowaard in openbare vergadering bijeen. Mededeling werd gedaan van de herbenoeming van de heer D. Sutman Meijer tot burgemeester-De heer P. Tromp wenste de voorzitter na mens de raad met deze herbenoeming geluk, en sprak de hoop uit, dat Hij wederom in volle gezondheid de ge meentelijke zaken zou mogen behartl gen. Het raadsbesluit van 25 April 1952 tot intrekking van de verordening Inen tingsrechten was goedgekeurd bij K B. van 9 Juli 1952. Deze mededeling werd voor kennisgeving aangenomen. N. Schuurman, alhier, krijgt geen onthef fing en restitutie van de door hem over 1952 betaalde rechten voor het schoonhouden van een graf op de Al gemene Begraafplaats te Veenhuizen. Acht inwoners van Heerhugowaard kregen op hun verzoek Ontheffing van de hun opgelegde aanslag in de rechten vuilnisophaaldienst. Op een viertal an dere verzoeken werd afwijzend be schikt. De termijn van ontruiming van een onbewoonbaar verklaarde woning aan de Westerweg werd verlengd, aan gezien er voor de bewoners van deze woning geen andere woonruimte be schikbaar is. De woning aan de Veen- huizerweg 17, die in vervallen toestand verkeert, werd onbewoonbaar verklaard. In verband met het in aanbouw zynde zusterhuis is besloten over te gaan tot de aanleg van een gedeelte van de reeds eerder geprojecteerde verbindingsweg tussen de Verveenweg en de Boslaan. Het benodigde crediet werd eveneens beschikbaar gesteld, voor de afwerking van het gedempte slootgedeelte aan de Verveenweg, Een groot aantal subsidie-aanvragen werd vervolgens vlot afgewerkt. Be sloten werd wegens emigratie van be lastingplichtigen, een viertal heffingen schoolgeld oninbaar te verklaren. En kele raadsleden bepleitten een voor ziening in de heffing van schoolgeld, bij emigratie. De belastingplichtigen zouden na eventuele terugkeer uit het immigratieland, of voor hun vertrek daarheen, de gelden kunnen voldoen. Het bestuur vean de Stichting School- tandverzorging vroeg voor de aanschaf fing van een „dentalcar" (een mobiele kliniek voor de tandarts) een lening van 4500, rentende 3 3/4 procent, af te lossen in twintig jaarlijkse ter mijnen, ingaande 31 December 1953. Tevens werd verhoging verzocht van de subsidie, per 1 Sept. e.s. tot een bedrag van max. 0.13,9 per inwoner. Dit verzoek werd door de raad inge willigd. Vervolgens nam de raad kennis van enkele wijzigingen in de begrotingen vin 1953 en 1952. Het raadsbesluit van 25 April 1952, tot het aangaan van een overeenkomst van geldlening bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten, tot het bedrag waarvoor door houders van rentespaarbrieven en obligatiën in de nationale leningeri voor de woningbouw 1952, ten aanzien van deze gemeente voorkeur is uitge sproken, werd goedgekeurd door Ge deputeerde Staten. Ook werd medege deeld dat aan burgemeester Sutman Meijer volmacht is verleend om na mens de gemeente als burgemeester het stemrecht uit te oefenen, in ver band met de ophanden zijnde verkie zingen van Hoofdingelanden en Hoofdingelanden-plaatsvervangers. De raad nam ook een besluit ten aanzien van de jongste uitbreidings plannen. Besloten werd. over te gaan tot demping van een sloot aan het Kruis. De Kosten hiervan worden ge raamd op 23.000. Het tweede voor stel betrof de demping van een sloot aan de Middenweg te Heerhugowaard- Noord, voor een bedrag van f 33.000. Aan het eind van de vergadering deelde de voorzitter desgevraagd me de, dat er nog geen beslissing is ge nomen ten aanzien van de bestemming van het voormalige distributiebureau, OUDKARSPEL. De gisteravond in café Schilderman gehouden vergadering van de sportvereniging DTS had een stormachtig verloop, doordat het gehe le bestuur en bloc aftrad. De voorzitter de heer H. Kalverdijk moest tot zijn leedwezen melden, dat dit nog nooit eerder was voorgekomen. Hierna deed hij enkele mededelingen. De actie voor het trainingsfonds was niet meegeval len. Dank zij een gehouden bazar kon aan de afd. Handbal financiële steun v/orden verleend. Aan de bond is een fel protest gezonden, aangezien de reis kosten voor de aanstaande competitie zeer hoog zullen zijn, als gevolg van de onpractische indeling. De toestand Van het eerste sportveld is zeer goed. Des tijds was het eerste sportveld niet door d-ï KNVB goedgekeurd. Van de vereni ging „Black Boys" uit Sneek was een schrijven ingekomen waarin dank ge zegd werd voor de gastvrije ontvangst op 23 en 24 Augustus. In het jaarver slag werden waarderende woorden ge wijd aan de heer P. Tromp, dien a acht tien jaar in het eerste elftal gespeeld te hebben, zijn voetbalschoenen aan de wilgen hing. De samensteller van het jaarverslag, secretaris Kooijman klaag de voor de medewerking van de leden bij de werkzaamheden voor het tweede sportveld. In het ledental was een ach teruitgang te constateren van 27 leden. Per 1 Augustus bedroeg het aantal le den 139. In de komende competitie 2al met zeven elftallen worden gevoetbald. De fa. Eecen, houthandel, had een be dankbrief gezonden voor de ondervon den steun tijdens het afgelopen jaar. De training onder leiding van de heer Halle werd onvoldoende bezocht. Over de jeugdelftallen werd een goed geluid gehoord, daar deze in de afge lopen competitie goede resultaten had den bereikt. De handelwijze van één der commissies wérd ernstig becriti- seerd. Ook werd opgemerkt, dat het eerste elftal nog nimmer volledig was uitgekomen. „Aan alle geduld", aldus de secretaris, „komt een einde. Men dient alle laksheid van zich af te schudden, opdat er in de toekomst een optimistischer geest kan ontstaan". Wegens afwezigheid van de penning meester, bracht de heer Nijmeijer het financieel verslag uit. Dank zij de ba zar, die circa f 1000 netto-opbrengst had, kon de rekening sluitend gemaakt worden. De inkomsten hebben bedra gen f 6156,57 en de uitgaven f 5957,86, zodat er een batig saldo van f 198,71 was. Voordat tot bestuursverkiezing werd overgegaan, werd uitvoerig gediscussi eerd ovér de lauwe geest welke de laatste tijd in de vereniging geopen baard werd. Er werd herinnerd aan de tijd van twintig jaar geleden, toen de clubgeest veel hechter was. Nieuwe gezichtspunten kwamen echter niet naar voren. Nadat de vergadering eni ge ogenblikken geschorst was en het bestuur zich had teruggetrokken ten einde de leden gelegenheid te geven dat is verbouwd tot woonhuis. Waar schijnlijk zal dit gebouw betrokken i zich te beraden, "werd na heropening worden door de wijkverpleegster. door de voorzitter medegedeeld, dat Een man, die in tuinderskringen een «guur van groot gezag ls, gaat op 6 September een jubileum vieren. We bedoelen de heer P. Krabbendam, waar nemend directeur van de Rijkstuin bouwschool te Hoorn. Het 1» dan op één dag na veertig jaar geleden, dat hy bij het onderwijs kwam, maar omdat de zevende September op een Zondag valt, hebben de mensen die de heer Krab bendam willen huldigen de feestelijk heden maar op Zaterdag bepaald. Dat is redelijk, want het ligt wel in de lijn der verwachtingen, dat honderden naar Hoorn zullen komen om de jubilaris te feliciteren. De heer Krabbendam is geboortig uit Benningbroek, waar zijn vader kan toorhouder van de PTT was. Met zijn achttiende jaar werd de jonge Krab bendam al onderwijzer en hij ging toen een maandje assisteréh bij de welbeken de meester Holle te Berkhout. Er ont stond een vriendschap voor het leven tussen de oude en jonge meester. De heer Krabbendam had het best naar zijn zin in Berkhout, maar hij werd opgeroepen voor de militaire dienst en vertoefde lange tijd in Den Hélder, waar hij opklom tot reserve eerste luitenant. Na zijn diensttijd word hij onderwijzer te Haarlem en vervol gens te Rotterdam. Hij Was verbonden aan een school waarvan de leerlingen bekend stonden als belhamels, maar cie heer Krabbendam liet helemaal niet met zich spotten en had er een vrucht bare tijd. In 1921 kwam hij als onderwijzer aan de o.l. school .te Wognum en toen tweè jaar later meester Van den Abeele met pensioen ging, volgde de heer Krabbendam hem op als hoofd. Van jongsaf had de heer Krabbendam al belangstelling gehad voor land- en tuinbouw en zijn vrije tijd te Wognum buitte hij uit om de agrarische weten schappen te bestuderen. Hij haalde de landbouw- "n vervolgens dë tuinbouw- akte. De heer Holle trad in die tijd af als hoofdbestuurslid van het Nederlands Onderwijzers Genootschap en in zijn tie door zijn benoeming tot hoofd van een o.l. school te Beverwijk. Hij bleef hier tot 1940, maar verhuisde toen naar Hoorn, waar hij de functie van waar nemend directeur der Rijk3 Tuinbouw' school aanvaardde. De functie van waarnemend direc teur is aan de ETS iets anders dan aan de meeste middelbare scholen. Dr. Riet- sema is directeur, maar de directe zorg voor de school is opgedragen aan de heer Krabbendam, die tevens ook een controlerende taak heeft ten opzichte van het lager tuinbouwonderwijs in het ambtsgebied van de Rijkstuinbouwcon- sulent. Accuraat en toegewijd We mogen de heer Krabbendam ken schetsen als een buitengewoon accuraat onderwijsman, die bijzonder toegewijd is aan zijn leerlingen. Hij poogt voor al zijn jongens op school een vader.te zijn De school met al haar facetten en af delingen verschaft hem handenvol werk en constant een grote dosis kopzorgen. Maar anderzijds is het ook zo, dat als de school dat niet deed, de heer Krab bendam zeker andere dingen zou zoe ken om zielf aan te wijden, want hü is een man boordevol energie en met een groot organisatorisch talent. Een mak kelijk heer is „de baas" niet, maar de leerlingen vinden hem een „fijne vent" en die typische term zullen ze nooit ge bruiken voor een slappeling. De jubilaris pleegt een realistische onderwijsvernieuwingspolitiek te voe ren. Hij is overtuigd van het feit. dat vernieuwing gebiedende eis is, maar bij is geen wilde idealist, die ten koste van alles aan het vernieuwen slaat. De heer Krabbenam doet 't rustig en welover wogen en zal nooit verder springen dan zijn stok lang is. Het vak dat de heer Krabbendam bij uitstek beheerst is de bollencultuur'. Uiteraard heeft hij voor onderzoekingen weinig tijd en bovendien stel. hij zich op het standpunt, dat er eenheid moet zijn in het onderzoek en samenwerking met het laboratorium vor bloembollen- onderzoek te Lisse. Zoals we reeds vermeldden zal er Za terdag 6 September in De Doelen te Hoorn een receptie zün. Deze wordt de heer Krabbendam aangeboden door de Vereniging van Oud-Leerlingen en de Oommissie van Toezicht op de RTS. De receptie begint om half drie. Er zullen het bestuur bereid was, zich onder voorbehoud opnieuw candidaat te la ten stellen, als de leden de gewenste en noodzakelijke medewerking zouden verlenen. Hierop werd tot stemming overgegaan. Het resultaat was, dat ge- kozen werden: de heren B. Heneweer, L. Kalverdijk, M. Maars, A. Schilder man, W. M. van der Velden, B. de Vries en J. Zielstra. De heer Kooij man, die jarenlang de functie van se- cretaris heeft gehad, kreeg van de 28 aanwezige stemmen, er 23 op zijn naam. Ondanks deze uitslag stelde de heer Kooijman zich niet meer herkies- baar. De heer Nijmeijer volgde uit so- s lidariteitsoverwegingen het voorbeeld van de secretaris. Toen men zich voor verdere consequenties gesteld zag, werd besloten de vergadering té be ëindigen en op 18 September opnieuw:; bijeen te komen. NOORDSCHARWOUDE - De wacht meester eerste klasse, tevens post- commandant, de heer S. Boterhoek, is met ingang van 1 September overge plaatst naar Oosthuizen. De heer Bo- - terhoek was de enige nog overgeble ven wachtmeester, die hier tijdens de oorlogsjaren gestationneerd was, daar het politiecorps aan de Langedijk in 1945 geheel werd gewijzigd. „Nieuw Leven" kan draaien pu NOORDSCHARWOUDE - Hoewel de bouw nog niet geheel is voltooid, [jjj hoopt de Coöp. conservenfabriek =,n. „Nieuw Leven" a.s. Dinsdag met de fabricage van zuurkool te beginnen. jc} De dakbedekking is deze week gereed 3e gokomen, alsmede een groot deel van =jC' do zuurkoolputten, zodat inmaak van -ar zuurkool mogelijk is. Naar ons werd kt medegedeeld, zal de officiële opening kg plaats vinden op 18 September. kg kt POLDERVERKIEZING kg NOORDSCHARWOUDE De heer P. Geus Klzn. werd bij enkele candt- daatstelling herkozen als bestuurslid L. van de Dieps- en Moorsmeerpolder. 'pj en ds DOKTERSDIENST LANGEDIJK Zondag is voos ;e- spoedgevallen aan de Langedijk be- In schikbaar dr De Wit, K 2260-524. Na de sprong de Samba... Bernard MacFadden. een uitgeve: T" Uit New York, heeft Vrijdag op wej zeer bijzondere wijze zijn 84ste verjaar dag gevierd. Hij was de Atlantisch! Oceaan overgestoken om, zoals gemeld 1 op deze dag een parachutesprong t< maken boven de Seine bij Parijs. Uit- '1 gerust met een rood wollen pak er schoenen met crepezolen van zevén ei 5 een halve centimeter dikte sprong t MacFadden op 1.000 meter hoogte ui, het vliegtuig. Hij landde veilig, doel niet m de rivier, zoals het plan was n maar op de oever. De jarige noemdi j- zijn neerkomen de ergste schok, die hi - ooit had gehad. t Dat hij deze schok spoedig te bover ll was, moge blijken uit het feit, dat hi s s avonds in een Parijse nachtclub eei i samba danste. Franse dagbladen ga\ hun bewon- t dering te kennen voor het optredei van de „vliegende grootvader". De pro 9 communistische „Liberation" vormdi 2 echter een uitzondering. Dit blad wa- van mening, dat het alles een pro s Eisenhower-„stunt" was en dat er eei t pop uit het vliegtuig was gegooic waarna MacFadden zou zijn opgedokei uit het struikgewas langs de Seint waar hij zich eerst verstopt had. plaats werd de heer Kr; hbendam eeko- "beraard diverse sprekers het woord -NT.. J1b vnopAn Lot nffioSölo zen. Nu, die keus was een goede, want heel ^eel heeft de heer Krabbendam voor hit NOG gedaan. In 1935 maakte hy een mooie promo- voeren, sir na het officiële gedeelte volgt een minder plechtig uurtje waar in allen in de gelegenheid worden ge steld om de heer Krabbendam persoon lijk te feliciteren Piloot redde zich met de uitschietbare stoel Bij Grateley (Hampshire) is Vrijdag middag een z.g. „vliegende driehoek neergestort en onmiddellijk ontploft De bestuurder wist zich dank zy zijn uitschietbare stoel te redden. Het toestel, een „Turbojet" van hel type „Boulton-Paul P-120", was gecon strueerd uitsluitend voor supersonische proefnemingen. Eerst in het begin Var, deze week was van het bestaan van dit vliegtuig melding gemaakt. En zijn ech ter geen resultaten van de proeven be- kend. Men weet slechts, dat het toette: zonder moeite de geluidsbarrière over wint. De plaats, waar het toestel terecht is gekomen, werd onmiddellijk door de politie afgezet. Prins Faroek heeft de Egyptische regering om een toelage verzocht voor de verzorging en opvoeding van zijn zoon, de zeven maanden oude koning Ahmed Foead II. De afgezette monarch meent, dat een passende officiële toelage voor de verzorging en opvoeding van de jonge vorst dient te worden verstrekt, daar de jonge koning op het ogenblik van de liefdadigheid van de Italiaanse re- gering zou kunnen leven gel'jk een of andere Napolitaanse wees. „Het feit" aldus het verzoek „dat de toekomstige koning van Egypte op het ogenblik in omstandigheden leeft, die met zijn waardigheid overeenkomen, is louter te darken aan de zorgen van een ban neling en geenszins aan de huidige Egytische regering".

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3