16.45 9 95 DORRESTËIJN FRANS Juiker verlaten reden Alkmaarse Boys bezetten vierde plaats in Kaasstadtornooi Ad Boxem werd Kringkampioen 1500 meter vrije slag een bétere kwaliteit voor lagere prijs! JOH. B. GEELS Dansinstituut HARMS grijk mee voor Haat ling huisvesting igen O.L.O. voor de bouw 22 woningen Rapiditas versloeg Hilversum in de finale Pater had weinig geluk Alcmaria Victrix speelde gelijk tegen Z.V.V. Zes van de acht deelnemers zwommen de afstand uit Maar R.K.A.F.C. sleepte gelijkspel uit vuur Tonegido wint het Willem Bruul-tornooi Limmen klopte Kinheim Bergen Hulde aan de „Moeder des Vaderlands" Nylonkousen Nylonkousen Dameskousen Halfwollen Dekens 12.60 Molion Dekens, wit Molton Dekens 75 Dames Onderjurken Dames-Onderjurken Dames-Onderjurken Wollen damesvesten Angora damesvesten Lange damesjasjes Flanellen herenpyama's Wollen bovenkleding SPENCER HEY Cinderella Slopen Natuurlijk Heden weer normale J. A. DE LANGE Inschrijving nieuwe clubs voor beginners en gevorderden UW ADVERTENTIE IN DIT BLAD TREFT DOEL De floralia- en huisvlijtexpositie Groot-Schermer slaagde goed in Afscheid van „meester" P. Cornielje Veertig jaar bracht Wijker vracht naar Egmond Minimumprijs witte kool zich, doofde de lichten 'elgemoed naar huis. Dit zijn voornemen, maar ïalle en duistere Bakers agen, traden hem plotse- ■personen in de weg, die zwaars en hards een tik gaven, zijn bewegingloos ten en snel naar de ge- taxi van Jimmy Brown de gloed van de dulzen- de been hield, is thans lkleurige facades van de ken en in plaats van voor de Nieuwesloot vandaag elijk hun spullen in de ;t resultaat van de Alk- ïitzonderlijk mooie weer, n de kermiswereld heeft, kermissen worden zeld- vonderen als de inschrü- t aantal dronken lui, dat itifebureau op verhaal was voor een kermisweek vaard. zijn er zo goed als niet rdag liep een dame in de ien snijwond aan de lin- >en zij bij het instappen er autotje werd aangere- :er van de marine bracht et politiebureau door. Hij iofplein gevallen en had ;orting aan zijn rechter- n, waardoor hij niet in weg te vervolgen. Met valletjes was de ongeluk- het kermis-weekend uit- nachtigde in Maart van l W. om de noodzakelijke jndernemen om met in- ;t schooljaar 19521953 a de behoefte aan school de leerlingen der open voor g.l.o. en stelde crediet van f 65000 be en kon toen een demonta- lokaal aankopen of eea lgebouw kopen, dat drie i een speellokaal bevatte as op het terrein van de ostwijk" aan het Zeglis. enden toen reeds dat dit ■abel was omdat dan met het schooljaar 1952-1953 a van de drie parallel- e.m. 3) waarvan er twee delschool en één aan de iol waren verbonden, tij- schoolgebouw zouden kun- ondergebracht. B. en W. oplossing van het school- ;stuk gekomen. De leer- parallelklassen vormen w aangegeven leerlingen te klasse sedert 1 Augus- zang schooljaar 1952-'53) t.e.m. 4) van de nieuwe 'ewoon lager onderwijs te stichten in het Oostelijk gemeente op een terrein de Zwijgerlaan, waartoe 7 April besloot. Door di- ïdigheden is de bouw van bouw aan het Zeglis ver zonder tegenslagen hen- goede hoop, dat het vier- uten schoolgebouw om- iv. a.s. in gebruik zal kun- genomen. De leerlingen we school zijn voorlopig ondelschool en Rochdale- svest. ïkort de voltooiïhg van choolgebouw aan het Zeg en verwacht is het nodig rdere voorzieningen te het aanbrengen van een ngsinstallatie, de vloer en de aanschaffing van rmaturen enz. Geraamd hiervoor boven het reeds •rediet van f 65000 een 21000 nodig zal zijn, ex- sten van de grond, stellen de raad voor als- iet van f 21000 te verle- ekomen stukken voor de houden gemeenteraad is van de R.K. Woningbouw- Joed Wonen" alhier om it de gemeentekas van een ot van f 122.400 en een it van f 597.260 voor de n complex van 66 wonin- Ir. Schaepmankade. ingekomen een verzoek ier. woningbouwvereniging Ihier cm toekenning van rschot van f 76 482 en een t van f 598.260 voor de woningen aan de Oostsa- 'ornelis Buijpstraat. tellen voor beide ver in handen te stellen om 1. MAANDAG 1 SEPTEMBER 1952 Wie er behoefte aan heeft de fraaie, zilveren kaasberrie de hoofdprijs van het Kaasstadtornooi te gaan bewonderen, zal daarvoor een reis naar Weesp moeten maken. Daar staat ze nu als een van de mooiste pronkstukken in de medaill-ekast van Rapiditas. Twee jaren achtereen gelukte het HRC deze trophee te winnen en de penningmeester van de Alkmaarse Boys had al eens met be zorgde blikken het kasboek nagekeken om te zien of er een nieuwe hoofdprüs gekocht kon worden als de berrie definitief in Den Helder zou belanden. Het is echter anders gelopen. Na twee Zondagen van sportief en vaak goed voetbal, is de kaasberrie tijdelijk bezit van Rapiditas geworden. Hilversum won de tweede prijs, een grote beker. HRC moest ditmaal genoegen nemen met een kleine beker en de Alkmaarse Boys, die blijkbaar wilden tonen dat bescheidenheid de gastheer siert, stelden zich tevreden met de vierde prijs. Alle spelers van Rapidi tas ontvingen een draagmedaille en een Alkmaars kaasje. De verliezersronde bracht gistermid dag HRC en de Alkmaarse Boys tegen elkaar in het veld. Het heeft er lange tijd naar uitgezien of deze wedstrijd tussen twee gelijkwaardige partijen on beslist zou eindigen. Een scherp geno men corner bracht echter kort voor het einde HRC in de meerderheid en hoe- Wel de Boys daarna sterk tot de aanval evergingen, konden zij Racing de voor- iprong niet meer ontnemen. De Boysmiddenvoor Pater zal aan deze ontmoeting kunnen terugdenken als „de wedstrijd van de gemiste kan sen". Eenmaal schoot hij in de roos, doch verschillende andere goede kan. sen om te doelpunten liet hij onbenut. Het feit dat hij tijdens de wedstrijd ge blesseerd werd, zal hier niet vreemd aan zijn geweest. Het was opvallend, dat bij Racing practisch alle aanvallen over de linker vleugel werden geleid. Daar stonden Rijkers en Heeres opge steld, die goed op elkaar waren inge speeld. De rechtervleugel werd maar zelden in het spel betrokken. Oud trucje had succes. De aftrap was voor de Alkmaarse Boys, die in de eerste helft van het windvoordeel profiteerden. Niettemin stonden zij reeds na zes minuten met 01 achter, toen Rijkers van ver af een schot op het doel waagde. De bal be landde tegen de onderkant van de lat en verdween via de handen van kee per Kramer in het net. Nog geen tien minuten later echter stonden de par tijen weer op gelijke voet. De links halfspeler van de thuisclub, Snijders, werd aangevallen terwijl hij niet in het bezit was van de bal en daarvoor kende de scheidsrechter op twintig meter van het doel een vrije trap toe. Het scheen of Pater deze zou gaan ne men, doch hij trapt opzettelijk over de bal heen en direct hierna schoot Blok. Hoewel het doel van Racing goed was afgedekt, verdween 0e bal toch hard op kniehoogte in de touwen, 11. Kansen. Na twintig minuten spelen kregen de Boys ophieuw een goede kans. T. Indri schoot hard en laag in en doelman De Haan had hier alle moeite mee. De bal stuitte via zijn borst enkele meters ';c' veld in* doch daar was nie- matnu om van de kans te profiteren. Eenzelfde gelegenheid tot inschieten lieten de Boys voorbij gaan toen De Haan even later vier meter voor het doel „aan de voeten" van Indri lag en Pater de bal vrij kreeg. Een zacht tikje was voldoende om de thuisclub de lei ding te bezorgen, doch in plaats daar van schoot de Alkmaarse middenvoor hard over het doel. Na veertig minuten spelen deed Pater het beter. Zijn schot belandde tegen de onderkant van de paal en stuitte via het lichaam van de duikende keeper in het doel, 21. Nog eenmaal kreeg Pater een goede kans, doch hij mikte de bal precies ln de handen van de keeper. Na de rust. In de tweede helft speelden de Boys sterk teruggetrokken. HRC kon hier door haar spel beter ontpiooien en in de vijfendertigste minuut hadden de Heldersen succes. Rijkers waagde een ver schot, dat juist onder de duikende doelman Kramer in de rechter bene denhoek verdween, 22. Nog geen twee minuten later werd het zelfs 23, toen een van links genomen corner scherp voor het doel kwam en via de hand van Kramer in het doel draaide. Hiermee was het pleit beslecht en had HRC verdiend een kleine overwinning behaald. RapiditasHilversum. Meer spanning zat er in de ontmoe ting tussen de finalisten Rapiditas en Hilversum in de eerste helft tenminste. Na de rust kon Hilversum het tempo niet meer volgen en aan het einde van de wedstrijd leek het er op of de Wees- penaren aan het schijfschieten waren op het doel van hun tegenstanders. Vooral in de achterhoede van de Hil versummers „rammelde" het en keer op keer konden de Rapiditasspelers doorlopen tot in het vijandelijke doel gebied. De Gooise voetballers speelden het grootste gedeelte van de wedstrijd zonder middenlinié. De links- en rechts binnen assisteerden de achterspelers en de spil zocht vaak het gezelschap van zijn middenvoor of trok zich eveneens terug in het doelgebied. Reeds enkele minuten na het begin „kreeg" Rapiditas een 10 voorsprong, toen èn van de achterspelers van Hil versum wilde terugspelen op zijn kee per. Hij deed dit met een boogbal, waar de doelman tevergeefs naar greep. De lange, technisch zeer knap spelende Rapiditasman Van Gemert stelde hier na met een ver, hard schot de zege en de zilveren kaasberrie voor zijn vereni ging veilig. Af ink... linksbuiten Het moet toch wel tot ernstig na denken stemmen als het eerste elftal van een tweede klasser, welke in het vorige seizoen ternauwernood aan de gradatie is ontkomen, veertien dagen vóór de nieuwe competitie in wezen mettien spelers ln het veld komt. In plaats van dat de reserves zich ston den te verdringen om de hoge eer ie beurt te vallen in- het eerste elftal van het oude Alcmaria Victrix te mogen spelen, moest Zaterdagavond „doelman" Afink het witte shirt van de veldspelers aantrekken om op delinksbuiten plaats tegen ZVV te opereren. In de tweede helft zag Afink zich vervangen, maar ook nu was de vervanger van geen betekenis voor het eerste elftal in de komende competitie. Wij kunnen ons tenminste niet voorstellen, dat de elf talcommissie Frits Helderman op het oog heeft voor de linksbinnenplaats. Afink moest vanaf de hem zo vreem de vleugel toezien hoe zijn remplagant in het doel, Vasbinder, een uitstekende wedstrijd speelde en een van de wei nige winstpunten in deze wedstrijd be tekende. Overigens was het een ge noeglijk partijtje met een enthousiast spelend ZW, dat zijn geestdrift meen de te moeten uiten in een uitvoerige conversatie tussen de spelers, en een Alcrraria-team. welks achterhoede de waarde van een hoekschop onder schatte. Een laatste appèl voor de com petitie is het jammer genoeg niet ge worden. Nadat Untied een vrije schop buiten het strafschopgebied listig langs een muurtje van ZW-spelers en ver .buiten het bereik van de totaal verraste Zaan- damse doelman had geplaatst, duurde het tot na de rust alvorens ZW de ge lijkmaker kon scoren. Met een verras send schot beukte de ZW-midvoor de lat, doch even later had hij meer suc ces. Wederom had de Alcmaria-defensie een hoekschop cadeau gegeven, welke bij de midvoor belandde, die slechts een onderdeel van een seconde nodig had om hard in te schieten (11). Deze stand onderging geen wijziging meer. Met het gelijkspel konden de beide verenigingen, die een belangrijk aan deel hadden in de oprichting van de goudetj Noordhollandse Voetbalbond, tevreden zijn. HSV nam 4—2 voorsprong In de oefenwedstrijden, welke HSV en RKAFC tegen elkaar hebben ge speeld, zijn vele doelpunten gescoord De eerste maal nam HSV met een 8-1 overwinning het leeuwenaandeel voor zijn rekening en gisteren werden de acht goals broederlijk gedeeld. Als laatste krachtmeting vóór de competitie had deze laatste wedstrijd aanzienlijk meer waarde. Er werd vrij goed gespeeld; de voorhoedespelers waren niet bang om te schieten en de verdedigingen waren, behoudens en kele fouten, zeer behoorlijk op dreef. Met de stand 3-2 in het voordeel van HSV brak de rust aan .Toen HSV na de hervatting de voorsprong tot 4-2 vergrootte, scheen het dat RKAFC zijn tweede nederlaag tegemoet zou gaan. Maar'een stevig tegen-offensief an de Westerwegbewoners leverde de pu?ten op die noodzakelijk waren om de strijd onbeslist te laten eindigen. Onder buitengewoon mooie weers omstandigheden werd gister het dames- handbaltornooi van de Foresters gehou den. Tonegido uit Wieringen wist be slag te leggen op de eerste prijs in dit jaarlijks terugkerende Willem Bruul- tornooi, door in de finale Foresters met 41 te verslaan. De uitslagen waren TonegidoNieuwe Niedorp 54, Fores ters—CSV 51, Nieuwe Niedorp— CSV 4-0. De propaganda-wedstrijd tussen een tweetal heren-handbalelftallen van To negido en AVA leverde voor de Wie ringers een 7—6 overwinning op. FORESTERS—JONG HOLLAND 1—3 De oefenwedstrijd die Jong Holland Zaterdagmiddag speelde tegen De Fo resters uit Heiloo leverde een verdien de 31 overwinning op voor de gast heren. Nog nimmer was ln de Kring Noord- Holland boven het IJ het kampioen schap Ï500 meter vrije slag heren ge organiseerd. Tijdens de gewone Kring- kampioenschappen is er geen tijd om deze afstand te zwemmen en van ver enigingszijde bestond tot nu toe geen liefhebberij dit kampioenschap apart te organiseren. Dit jaar werd echter het Westzaanse Kroosduikers bereid gevonden deze af stand in de Westzaanse Bad- en Zwem inrichting te laten verzwemmen en de Westzaners troffen hiervoor bij uitstek goed weer. Naast twee series 1500 meter, ieder met vier deelnemers, waren er Zater dagavond tevens nog enkele adspiran- tennummetï, met tot slot een polo wedstrijd tussen Kroosduikers en het tweede zevental van Nereus. De eerste serie 1500 meter werd on bedreigd voor de DAW'er Blankvoort, die een baan voor lag op de 16-jarige Kroosduiker Homveld. K. Besse, DAW, moest na 100 meter wegens kramp de kant op zoeken en P. Klingers, Neptu- nus, gaf na 400 meter met grote achter stand op. In de tweede serie was meer span ning. Ad Boxem, DAW, nam reeds da delijk enige voorsprong en vergrootte deze geleidelijk, zodat hij onbedreigd winnaar werd. Voor het soepele zwem men van deze Alkmaarder had men echter weinig oog, daar aller aandacht was gevestigd op de hevige strijd tus sen A. Nierop Groot van DAW en Coen Goedhart van Nereus. De Alk maarder had vanaf de start een ge ringe voorsprong, maar Goedhart bleef goed volgen. Na 1300 meter gezwom men te hebben zette de Zaankanter een spurtje in en nam onder luide toe juichingen de leiding over. De Alk maarder liet dit evenwel niet op zich zitten en wist weer gelijk te komen. Door deze krachtsinspanning raakte hij echter in de touwen, kwam naast z'n keerpunt en dit veroorzaakte hem zoveel achterstand dat Goedhart de laatste honderd meter met een tiental meters voorsprong kon beginnen, welke handicap te groot bleek voor Nierop Groot. Van Goedhart een tactisch keu rig gezwommen wedstrijd. De uitslag was: 1. en kampioen Ad Boxem, DAW, 22.19.8 min; 2. A. Blank voort, DAW, 22.49.6 min;- 3. C. Goed hart, Nereus, 23.00.4 min; 4. A. Nierop Derde plaais in Wijkerforen iornooi zeer verdienstelijk Door een 33 zege op Kinheim heeft Limmen thans definitief de deide plaats bezet in het Wijkertorentornooi. Voor Limmen Is dat een zeer verdienstelijk resultaat, daar van de acht deelnemen de verenigingen niet minder dan zes derde klassers acte de presence hadden gegeven. Limmen kan dan ook vol goede moed de competitie tegemoet gaan. Een overrompelende aanval van Kin- „f1™ leverde spoedig het eerste doel punt op. Limmen liet zich echter 'liet en. gesteund door de wind. w® d?n tall-oze aanvallen opgezet. Van zün nam de gelijkmaker voor hi? pjvt'ng en vijf minuten later wa« het Bakker die Limmen aan een 21 voorsprong hielp. Dezelfde speler ver grootte na een half uur spelen de voor sprong tot 3-1. Nadat KinheTm de ac^ terstand tot 3—2 had gereduceerd wer. den de kleedkamers opgezocht. In de tweede helft speelde Kinheim aanzienlijk beter. Limmen moest zich voornamelijk tot de verdediging beper. ken. maar dat gebeurde zo goed, lat Kinheim niet eenmaal de weg naar het doel kon vinden. In de ruststand kwam dan ook geen verandering meer. Groot, DAW, 23.11.4 min; 5. B. Hom veld, Kroosduikers, 23.59.4 min; 6. H. de Jong, DAW, 24.46,7 min. De adspirantenwedstrijden. De adspirantenmeisjes "en jongens zwommen 50 meter vrije slag en ook hier heerste in de verschillende series linke spanning. De uitslagen waren; Meisjes; 1. T. Tenkink, DAW, 33.8 sec; 2. H. Rands- huizen, Neptunus, 36.9 sec.; 3. J. Aarts, Nereus, 37.4 sec; 4. W. Herrman, Ne reus. 38 sec. Jongens: 1. J. Cloeck, DAW. 30.6 sec: 2. J. Scheepbouwer, Ne reus 33.7 sec: 3. D. de Vries, Neptunus 33.8 s.; 4 C. Glas, Nereus 37,4 s. Tot slot speelden Kroosduikeres 1 en Nereus 2 een partijtje polo, welke wedstrijd in een 72 overwinning voor de West zaners eindigde. De ruststand was 2—2 gelijk. Bergen's Harmonie gaf ter gelegen heid van de 72e verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina een concert in de muziektuin, na eerst met het tam boerscorps voorop een ronde door het dorp te hebben gemaakt. Met een mars van onze plaatsgenoot, de heer J. C. Beekman, getiteld „Mooi Ber gen", werd het programma geopend. Hierna werd o.l.v. de dirigent D. Vis ser de „Violetta"-ouverture van F. Andrieu ten gehore gebracht. Na de pauze volgde nog een compositie van dezelfde auteur, n.l. „Fruetidor". In de „Bayerische Polka" van G. Loh- mann vertolkte de heer J. Out mees terlijk de trombone-solo. Met „Largo d'Or" van L. Boyer werd het eerste gedeelte besloten. Na de pauze kon het talrijke publiek genieten van „La Poupié de Nürnberg" van A. Adam en de zesdelige ballet-suite „Marion" van S. Vlessing. Tot besluit van deze hul diging speelde Bergen's Harmonie met het tamboerscorps „Taptoe". Zodra de muziek het Wilhelmus inzette, verhief de in de tuin verzamelde menigte zich van haar zitplaatsen om staande en met ongedekt hoofd onze volkshymne te beluisteren. Bergerweg thans voorrangs- weg Nu de Bergerweg geheel is gemo derniseerd, heeft het gemeentebestuur van Bergen deze belangrijke verbin ding tussen Alkmaar en Bergen tot voorrangsweg verklaard. Vanaf de grensscheiding, nabij de brug over de Jan van Scorelkade te Alkmaar, tot even vóór de kruising Dr Van Peltlaan en Natteweg te Bergen, een afstand van 3600 meter, zijn de Bergerweg en de Nieuwe Bergerweg van kilometer- en hectometerpalen met oranje koppen voorzien. Op de zijwegen zijn de be kende waarschuwingsborden, een ro de driehoek met de basis naar boven, geplaatst. Autobotsing bij de Fransman Gistermiddag om even na vier uur vond in de bocht van Zeeweg nabij de tram halte de Fransman een aut'obotsing plaats. Een door de heêr B. uit Alkmaar be stuurde Austin minderde plotseling vaart en werd daardoor door een onmiddellijk daarachter rijdende luxe Ford, afkomstig uit Franeker, aangereden. De Fordwagen werd aan de rechter- voorzijde geheel vernield, terwijl de ach terzijde van de Austin ten dele werd in gedrukt. Een drietal inzittenden van de Ford liepen lichte verwondingen op. ALKMAAR. 1 Sept. 1952. 125 vet te koeien 5001175; 8 vette kalveren 120180; 25 nuchtere kalveren voor de slacht 4296; 16 vette schapen 100 130; 245 varkens 2.102.23 per kg. In de vacantietijd hebben wij niet stil gezetenIntegendeel! Oók in komende seizoen brengen wij U steeds: Enke'e voorbeelden- het een pracht kous 95 in alle tinten geminderd, O 95 zeldzaam mooi LINKS m. nylon versterkt 4 68 normaal 1 98 nu extra koopje Reclameprijs 2.89 extra groot alleen nu m kant en strook prima A 95 charmeuse met schouderband n 95 alle maten prima Ronde hals 25 alle maten diverse kleuren zeldzaam IS* 95 voordelig diverse kleuren OO 95 slechts Ongeëvenaard halve prijs 75 ALKMAAR, STENENBRUG EGMOND AAN ZEE behandeling en spreek uren. Dagelijks van 108 uur. Dinsdags na 1 uur geen spreekuur. Gedlpl. Haar- en Schoon heidsspecialist, Oudegracht 325. Tel. 3528. AANGEB. te UTRECHT: Mooi vrij bovenhuis, bev. suite, zijk., keuken, 3 gr. slaapk., 6.15 p. w. of ben.huis, suite, zijk., keu ken, 2 gr. slaapk. en gr. tuin, 6.35 p. w. E. STOMP, Van Hoorn kade 25bis, Utrecht. Gevr .te Alkmaar, heel huis, 5 kamers, tuin met schuur, h. c.a. 35 p. m. CONVERSATIELES en BIJW. VAN LEERLINGEN Middelt», tcholen. Dr. v. Peltlaan 49, Bergen. Tel. K 2208—2348. WONENGRUIL. Aangeb. te Amsterdam- West geh. vr. bovenhuis, 6 k., keuken, warm water, waranda, gr. plat. Huur 9.75 p. w. voor woning Alkmaar, Bergen of Hei loo. Brieven ond. no. A 428 bureau van dit blad. Lid Ned. Bond v. Dansl. BERGEN, INSTITUUT Loudelsweg 44. Tel. 2144 EGMOND AAN ZEE: DE VERGULDE VALK. SCHOORL: NIC. SCHUYT. PETTEN: 'T WAPEN PETTEN. NOORD-SCHARWOUDE: CONCORDIA. HEER-HUGOWAARD: K. EVERS. STOMPETOREN: Jn. ZWART. Inlichtingen bij bovenstaande adressen. GEVRAAGD een en één ter opleiding. Zich pers. te melden. STOOMWASSERIJ HOLLANDS ROEM, HEILOO. Zaterdag en Zondag is in Groot Scher mer de jaarlijkse tentoonstelling voor Floralia en Huisvlijt gehouden. Hoewel de die in het voorjaar uitgereikte bloemstek- ken niet alle van de beste kwaliteit waren, hebben de inrendingen de ver wachting overtroffen. Met de inzending voor huisvlijt was het al net zo, hoewel er naar de mening van de voorzitter, burgemeester Driesseu, in zendingen waren die kennelijkniet door djö persoon in kwestie zelf waren ver- Wegens de benoeming van de heer P. Cornielje als schoolhoofd te Den Helder, werd Vrijdagavond in de O.L. school in „meesters" eigen lokaal een afscheidsavond gehouden, waarbij mede aanwezig waren burgemeester en wethouders, het nieuwe hoofd der school de heer Klunder en echtgenote, mevr. Driessen, mej. Boekei, de kleu- terschoolonderwijzeres, en verder leer lingen, oud-leerlingen en verschillende ouders, alsmede de oudercommissie, die deze avond had georganiseerd. Door mej. Jenny Rigterink werd namens de oud-leerlingen een cadeau aangeboden, bestaande uit een pente kening van het gemeentehuis van Zuid- en Noord-Schermer. Mevr. Cor nielje kreeg bloemen aangeboden. Nelly Kieft las hierna een gedicht voor dat herinneringen inhield uit de zeven jaar dat de heer Cornielje hier hoofd der O.L. school is geweest. Ook burgemeester Driessen richtte zich in een toespraak tot de schei dende hoofdonderwijzer. Hij besprak o.m. de periode dat de, heer Cornielje hier werkzaam was en noemde dit een moeilijke tijd. Immers, de oorlog had niet nagelaten ook zijn stempel te drukken op de jeugd. Dat de heer Cor nielje er desondanks in is geslaagd de opvoeding en leerstof in goede banen te leiden en behoorlijke resultaten heeft bereikt, stemt tot aller tevre denheid. De burgemeester wenste de heer Cornielje geluk met diens be langrijke promotie en wenste hem een prettige werkkring toe. Namens de oudercommissie wen; de scheidende hoofdonderwijzer een sleutelring met het wapen van Zuid en Noord-Schermer aangeboden Meester Cornielje vond dit een symbolisch moment om de sleutels van zijn oudere ring af te halen en deze aan het nieuwe schoolhoofd, de heer Klunder te overhandigen. vaardigd. De voorzitter hoopte, dat iets dergelijks niet meer zou voorkomen, daar hij zich anders het recht voorbehoudt| de andere inzendingen van deze personen te diskwalificeren. De gedetailleerde uitslagen luiden: Jeugdhengelwedstrijd: le prijs Piet de Heer (78 cm), 2e prijs Ulbe Bergsma (67 cm), 3e prijs Dirk Driessen (50V* cm), 4e prijs Jacob Stekelbos (40Va cm), 5e prijs Hob Goet (40 cm). Kmderplanten: stellen: le Bram Scher mer, 2e Rob Goet, 3e Alie Slooten. Age- ratum: le Ans Lakeman, 2e Nelly Kieft. Balsemien: le Jacob Stekelbos, 2e Nel Kieft, Kinder-Naaiwerk: le Ans Lake man, 2e Anneke Wiedijk. Haakwerk: le Nel Wagenaar, 2e Nelly Kieft. Breiwerk: le Alie Slooten. Borduurwerk: le Alie Slooten. Handenarbeid: le Klaas Wage naar, 2e J. Kieft, 3e Elly Wiedijk. Plan ten: stellen: le C. v. Iwaarden, 2e F. Wiedijk, 3e P. Koning. Witte Begonia: le J. de Bood, 2e K. Keetman. Salvia: le Wed. Vlaanderen, 2e P. Reppen, Knol- Bloeimstukken: le C. Couvert, 2e H. Schermer. Bouquetten: le Jb. Koster, begonia: le A. Koster, 2e C. Pascha. 2c J. Kieft. Huisvlijt: Breiwerk: le M. Pilkes—Beu- mer, 2e G. Pascha—Veldhuis, 3e N. Scher- merhorn—Korver. Borduurwerk: le G. Rol—Berkhouwer, 2e T. v. Iwaarden Wiedijk. Kantbreiwerk: le Deckwitz Buren, 2e Schot—Korver. Haakwerk le mej. M. Kieft, 2é DeckwitzBuren. Onder de inzendingen van planten werd een tweetal prijzen verloot. De uit slag hiervan was: le prijs dn heer H, Kieft Cz., 2e pr(js mej. M. Kieft. Het raden naar de silhouet-tekeningen werd na loting geworden door mevr. Kreb. Het prijsbiljarten om paling werd Za terdag gewonnen door de heer E. Kroes en Zondag door de heer KI. Reitsma. Zondag heeft Reyer Wijker de dag herdacht, waarop hij veertig jaar ge leden de bodedienst Egmond—Alk maar van zijn vader overnam. Reyer Sr. begon in 1875 de dienst met paard en wagen te rijden. Sinds 1901 heeft zijn zoon en naamgenoot hem verge zeld op de dagelijkse ritten naar de Kaasstad en in 1912 nam hij het be drijf van zijn vader over. Hij heeft in die lange reeks van jaren heel wat vracht van en naar Egmond vervoerd Daardoor had hij mede een flink aan deel in de voedselvoorziening dezer gemeente. De heer Wijker heeft giste ren een zeer grote belangstelling mo gen ondervinden. Medewerking gevraagd van de zuurkoolfabrikanten LANGEDIJK. Naar „Groenten en Fruit" mededeelt, zal van de heffing ad f 0,75 per 100 kg op witte kool, welke tot 1 September moet worden betaald, 0.23 per 100 kg worden gerestitueerd. De heffing van f 1,— per 100 kg, die van 1 Sept. af geldt, zal worden gesplitst in een vaste basisheffing van f 0,75 en een opslag van f 0,25. Laatstgenoemde opslag zal worden gerestitueerd indien het bedrag niet nodig is voor de finan ciering van de regeling in de periode van 1 Sept. tot 1 Dec. Inmiddels is men het in veilingkringen nog niet eens over de vastgestelde mini mum- en vergoedingsprijs van 3,50. In de vergadering van „De Vierbond" en de veilingen Broek op Langendijk, Noordscharwoude, Obdam en V/armen huizen is geruime tijd gesproken over de minimum- en vergoedingsprijs van witte kool. De „Vierbond" wil proberen voor Noord- Holland de minimumprijs op 4,— te stel len, met een heffing van 0,50 en een opslagheffing van f 1.— en een vergoe dingsprijs van f 2,50 per 100 kg. Indien mogelijk wil men de inhouding (opslag heffing) van £1.— restitueren Aan de zuurkoolfabrikanten ls voor gesteld mee te werken aan de handhaving van deze minimumprijs van f 4,Een en ander is nog niet in kannen en krui ken. Zoals wij vorige week schreven, verwachten wij in deze nog veei verwik kelingen, daar de tegenstelling tussen Coöperatieve Zuurkoolfabriek en parti- cnliere fabrieken zich eerder toespitst dan afneemt. NOORDERMARKTBOND, 1 Sept. 12.000 kg aardappelen: Eerstelingen 11,50, Eigenheimers 9; bl. Eigenheimers 9,30— 10,50, Bintjes 9,509.70, Bevelanders 8,60, Record 9,40, IJsselster 8,70, grove 9,40— 10,30 en drielingen 6.60; 14.000 kg sla- bonen 36—41 en II 31—34; 1000 kg bie ten: A 5,20 en B 4; 6000 kg uien 11,20— 12,90, grove 8,509,40 en drielingen 12 15; 18.000 kg witte kool 3,80—4,30; 3500 stuks bloemkool; All 8—10 en B II 8. EAN-?EDIJKER groentencen- TR Al .E, j Sept. 1952. 4500 kg aard appelen, Bintjes 9-40; Meerlanders 9.80; IJsselster 9, grove 10.20; 4500 kg rode kool A 7,20, B 5,40; 2.000 kg gele kool A 10.50, B 5; 7.000 kg witte kool 3.50 3.80; 700 kg uien 11.60—11.70; 200 kg tomaten, A 17, B 16; 5.000 kg slabonen I 32—44, II 22,90—28,50; 28.000 stuks bloemkool AI 8—11.50. WARMENHUIZEN, 1 Sept. 5400 kg aardappelen: Schotse muizen 13,70, Eigen heimers 10,20, Bintjes 10—10,10, Meer landers 9.70—9.90; 125 kg bleten A 6.50: 1500 kg slabonen 31—41; 13.700 kg witte kool 4—4.30.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3