Tinus Metzelaar snelde naar de titel Cor Bijman deed hei falen der Duitse motorrenners vergeten Stormvogels moest Zilveren Bal aan Eindhoven laten JDe iWuLaenen fë&eldf&ó Om het langebaankampioenschap van Nederland Kroon sterkste junior in Alkmaarse races uivuuuKna wonderolie Fanny hielp Sagiiia aan nieuw record VSV veroverde de Arol-beker Nederlands tennis-team door Italianen „gekraakt', Janus van der Zande won twintig km.-loop Ceta-detwi vlddxHuxHer om door PATRICIA WENTWORTH Records voor snelwandelen en horden verbeterd VOETBAL IN FRANKRIJK Uitslagen Engelse league Het Radioprogramma MAANDAG 1 SEPTEMBER 1953 (Van een onzer redacteuren) Ml AT men van verre haalt, behoeft niet altQd best te zyn. De waarheid van dit gezegde moet gistermiddag Tjjn doorgedrongen tot de motorcommissie van „Alcmaria VW", die op de laatste Zondag van de Alkmaarse kermis op de ■intelbaan van het gem. sportpark op voorbeeldige wijze motorraces organiseerde. Want, dat 7000 toeschouwers het strijdperk voldaan hebben verlaten, danken de organisatoren niet aan de drie Duitse coureurs Gerhard Hofemeister, Karl Sehmid en Walter Buttler, maar voornamelijk aan onze gewestelijke cracks Tinus Metzelaar uit Limmen en de jonge, veelbelovende renner Cor Bijman, tot voor kort woonachtig in het Westfriese dorpje Wognum en thans inwoner van Hoorn. Deze twee jongens uit onze onmiddellijke omgeving hebben de motorraces van gisteren de glans van een sportief succes verleend. Tinus Metzelaar mocht zich na de kampioenswedstrijden langebaankampioen van Nederland noemen en Cor Bijman, leerling van de kampioen, bewees zijn lessen uitstekend geleerd te heb ben door de Kermisprijs en de eerste plaats in de Handicaprace te bemachtigen. De Duitsers telden niet mee. Ze werden in het algemeen klassement van de inter nationale wedstrijden resp. zevende en achtste, om de eenvoudige reden dat er geen negende en tiende plaats te verdelen was. •Een glunderende Tinus Metzelaar uit Limmen na het behalen van het langebaankampioenschap van Nederland. V.l.n.r. de heer E. Mak, penning meester van „Alcmaria VVV", de vader van de kampioen, de heer Metzelaar Sr., de heer W. Schmidt, vice-voorzitter van Alcmaria VVV", Tinus Metzelaar, mevrouw Metzelaar en d'e heer J. Moejes, sportcommissaris. De eindstand leverde voor Van Dijk de verdiende eerste prijs op, voor Met zelaar de tweede en voor Van Hemel rijk de derde. Een bijzonder applausje kreeg Nico van Gorcum, die in de bocht ten val kwam, maar overeind krabbelde, zijn motor greep en rustig de race vervolgde. De drie Duitsers kwamen niet tot één enkele opmerkelijke prestatie. Voorzover zij aan de start verschenen, hadden zij een permanent abonnement op de laatste plaatsen. Hun optreden in Alkmaar was een grote teleurstelling. £OR BIJMAN deed deze sportieve tegenslag spoedig vergeten. In de strijd om de Kermisprijs met vliegende start (op zichzelf reeds een attractie) reed deze jongeman met een zo wel dadige élan, dat de knaap uit Hoorn met Metzelaar en de Haagse junior Bobby Kroon de held van deze prach tig geslaagde raceg werd. Reeds tij dens de training had Bijman zich on derscheiden en nu hij in een sterk veld met renners ais Wiilard, Houwe- ling, Sleutel, Verhoef en Roestenburg, die toch al heel wat jaartjes in de rennerswereld meedraaien, zijn krach ten kon beproeven, was Bijman eerst recht in zijn element. Drie enerveren de manches brachten hem evenzovele fraaie eerste plaatsen. In de eerste „omloop" leverde hij een spectaculaire nek-aan-nek-race met Verhoef. In iedere bocht opende de Amsterdammer een offensief, maar uit iedere aanval kwam Bijman onder laaiend enthousiasme van het publiek als triomfater te voorschijn. In de laatste ronde kreeg Verhoef machine pech, maar Wiilard stond klaar om zijn taak als belager van de leider over te nemen. Bijman verwees ook hem resuluut naar de tweede plaats. Jammer was het, dat Wiilard even later een enkel kneusde en van ver dere deelneming moest afzien. Ver hoef zag echter kans zijn motor te repareren en was in de tweede man che weer present. Belust op revanche schoof Verhoef onmiddellijk na het vertrek naar de leidersplaats. Bijman moest uit derde positie een aanval lanceren en deed dit zo furieus, dat ÏYE ruime voorsprong, welke Tinus Metzelaar dit seizoen in het klasse ment voor het langebaankampioenschap van Nederland had vergaard, kon gis termiddag eigenlijk niet meer in ge vaar komen. Tinus reed min of meer voor de eer, doch kweet zich van deze taak op uitstekende wijze. Hij liet er geen enkele twijfel over bestaan wie dit kampioenschap heeft verdiend. In de eerste manche bracht zijn pijlsnelle start hem reeds in de eerste bocht op kop en al trachtten Co Boef en Van Hemelrijk hem ook te benaderen, de knappe techniek van de oranje-helm maakte hun voornemen illusoir. Ver moedelijk werd Metzelaar door dit suc cesje wat overmoedig, want in de twee de manche nam hij de bochten dermate ruim, dat Van Hemelrijk hiervan wel gebruik moest maken. Handig glipte de Hagenaar binnen door en liet de toe komstige kampioen verder stof happen. Waakzaam geworden door deze stunt van Van Hemelrijk nam Metzelaar in de derde en beslissende manche geen enkel risico meer. Opnieuw was hij snel weg. In prachtige soepele stijl gleed hij door de bochten om op het rechte eind zijn snelheid te verhogen. De Haagse coureur, die hem met taaie volharding volgde, kreeg geen kans hem dezelfde kool te stoven. Een vro lijk lachende Metzelaar zag zich even later omhelsd door zijn niet minder ge lukkige echtgenote. Deze overwinnings- kus was de inzet van een hartelijke hul diging met een grote krans, twee fraaie bekers, de gelukwensen van de offi cials, een triomfale ere-ronde en een radio-interview, dat hem voor de AVRO-microfoon door Peter Knegtjes werd afgenomen. TN de internationale wedstrijd 500 cc 1 voor senioren moest Metzelaar onder de lenzen van de filmcamera's van Po- J - ..«lawiar lygoon, de eer laten aan de veteraan Gerrit van Dijk, die twintig jaar gele den al een populaire deelnemer was. Met twee eerste plaatsen maakt Van Dijk een glorieuse rentrée op de Alk maarse sintels. Reeds in de eerste manche kreeg Metzelaar een voor proefje van wat hem te wachten stond. Met een snelle start greep Metzelaar de leiding maar Van Dijk demarreerde in de eerste ronde en stootte zijn rivaal van de troon. Hoe Metzelaar zijn ma chine ook tot de hoogste snelheid op dreef en met welk een verbluffend ge mak hij door de bochten schoof, Van Dijk bleef voor en werd met gering verschil winnaar in de zeer snelle tijd van 1 min. 43,8 sec. In de tweede rit nam Tinus revanche en dus moest de derde race de beslissing brengen. Zij werd een getrouwe copie van de eerste. Ook nu een strijdlustige, prachtig rij dende Van Dijk met in zijn spoor een eerzuchtige Metzelaar en in de derde positie Co Boef. In de voorlaatste ron de aarzelde Metzelaar even en dit was voldoende om Boef de tweede en Van Hemelrijk de derde plaats te bezorgen. I IKDflORNQ KRWIJOERD MET Weg met onhandige Ukdoornringen en ge vaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de ptin weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver- septisch Likdoornmiddel van f. 1.86 bespaart U veel ellende. (Advertentie, lng. M.ed.) hij zijn concurrent op de laatste me ters voor de finish kon passeren. Deze zege schonk hem het zelfvertrouwen om in de derde manche Verhoef ge decideerd te kloppen. Dat Verhoef aan het slot van de race een lekke band kreeg, was niet meer van bete kenis. Hij was op dat moment reeds een geslagen man. Met de verovering van de Kermis prijs waren de successen van Bijman nog niet uitgeput. Ook in de Handi cap-race vierde hfl triomfen. Als de sterkste deelnemer kreeg hij de groot ste handicap, doch dit bleek geen be zwaar om zich in korte tijd heer en meester van het veld te kunnen noe men. Zelfs toen Bijman in de noorde lijke bocht slipte en een valpartij dreigde, verloor hij zijn zelfbeheer sing niet. Rustig dwong hij zijn motor weer in het rechte spoor en stuurde haar vervolgens naar de overwinning. W/AT Bijman waard is en hoeveel hij nog voor de toekomst belooft, bleek in de internationale langebaan- wedstrijd, alwaar hij o.m. leermeester Tinus Metzelaar ontmoette. Opnieuw had Bijman, in tegenstelling tot Met zelaar, een slechte start en voordat hij het wist, zag hij zich in gezel schap van de Duitsers Karl Schmid en Walter Buttler in de achterhoede. Dit was zijn eer te na. De Hoornse coureur verschoof op zijn zadel, draai de de gashandle van zijn machine open en begon zijn opmars naar de voorste gelederen. Zijn sprong dwong bewondering af. De een na de ander zag hem opzij komen "en vervolgens passeren en toen hij „Sleutel voorbij stoof, keek hij Metzelaar in de rug. De geroutineerde kampioen) die als geen ander op de hoogte is van de capaciteiten van zijn leerling, was op zijn hoede. Vlijmscherp nam hij de bochten en nauwgezet stuurde hij langs de binnenkant van de baan, als wilde hij de comingman voor de ogen van 7000 toeschouwers 'n laatste instructie ge ven hoe een race te winnen. Metze laar stormde als eerste over de finish en naast de vreugde over zijn nieuwe zege, moet het Metzelaar een grote voldoening zijn geweest, dat Cor Bij man enkele meters achter hem onbe dreigd de tweede prijs opeiste. In de strijd tussen de junioren spande Bobby Kroon de kroon. Zijn voornaamste concurrenten waren H. A. Bagrjn en P. Kaag uit Hoorn. Op de korte baan had Kaag zich tweede in de serie geplaatst en ook in de eindstrijd deed hij verdienstelijk werk. Kroon won weliswaar met Bagijn als goede tweede, maar Kaag liet zeven renners achter zich en kwam als derde door. De langebaanwedstrijd over vijf ronden bracht bijna het zelfde beeld. Opnieuw nestelde Kroon zich aan de kop van het peloton en wederom wierp H. A. Bagijn zich op als zijn gevaarlijkste tegenstander. De Rotterdamse coureur had echter geen rekening gehouden met Kaag, die de titanenkamp om de eerste en tweede positie rustig had gadegeslagen en op het beslissende moment listig in greep en zich voor de tweede plaats meldde. Fanny Blankers-Koen heeft tijdens de op de sintelbaan te Amsterdam ge houden Nederlandse estafettekam pioenschappen opnieuw bewezen nog steeds een der snelste loopsters ter wereld te zijn. Zij toonde dit vooral in de relay, waar zij voor haar vere niging Sagitta de 200 meter liep tegen Puck Brouwer, die voor Celebes op dezelfde afstand uitkwam. De voor sprong welke Fanny op de eerste 50 meter nam bleek voor Puck Brouwer zilveren medaille op de 200 meter te Helsinki te groot te zijn en met bijna twee meter verschil met de Ce lebes-athlete kon Nel Buch aan de 100 meter beginnen. Sagitta won de race en dank zij de felle strijd op de 200 meter, kon voor de Amsterdamse club de nieuwe Nederlandse recordtijd van 53.9 sec. worden afgedrukt. De Sagitta-dames bleven hiermee 0,9 sec. onder haar nationale record van 54,8 sec., dat zij op 6 Augustus 1950, even eens in de hoofdstad hadden gemaakt. De belangrijkste uitslagen van ae wedstrijden luiden: 10 x 100 m. dames: 1. Sagitta 2 min. 06,6; 2. Celebes 2 min. 08,3; 3. Gita 2 min 11,3. 10 x 100 meter heren: 1. Vlug en Le nig 1 min. 49; 2. AAC 1 min. 50,2; 3. AV '23 1 min. 52,8. 4 x 100 meter dames: 1. Sagitta 48.4 sec.; 2. Celebes 49,2 sec.; 3. Gita 49.9 sec. 4 x 100 meter heren: 1. Vlug en Le nig 42,2 sec.; 3. AAC 1 43 sec.; 3. DOS 43.5 sec. 4 x 100 meter heren: 1. Vlug en Le nig 3 min. 24,3 sec.; 2. Trekvogels 3 min. 24,3; 2. Trekvogels 3 man. 26,3; 3 A.V. '23 3 min. 30,2. Relay dames: 1. Sagitta 53,9 sec. (nieuw Nederlands secord); 2. Celebes 54,8 sec.; 3. Gita 56,1 sec. 4 x 1500 meter heren: 1 AAC 16 min. 36.2 sec.; 2. DOS 16 min. 44.4 sec.: 3. Trekvogels 16 min. 56,2 sec. De uitslagen waren: Langebaankampioenschap van Ne derland: Eerste manche: 1 Metzelaar, 1 min. 46.4 sec, 10 pnt; 2 Van Hemelrijk, 1.47,0 J 9 pnt; 3 Boef 1.48,0 8 pnt. Tweede manche: 1 Van Hemelrijk, (jap) 1.45.0, 10 pnt; 2 Metzelaar (jap) 1.47,2, 9 pnt; 3 Van Gorcum (jap) 1.47,8 '8 pnt. erde manche: 1 Metzelaar (jap) 1.45,6, 10 pnt; 2 Van Hemelrijk (jap), 1.46,0, 9 pnt; 3 Van Gorcum (jap) 1.48,0 8 pnt. Eindklasement: 1 en kampioen van Nederland: Metzelaar, 29 pnt; 2 Van Hemelrijk, 28 pnt; 3 Van Gorcum, 22 p. Kermisprijs, senioren: 1 C. Bijman; 2 H. Verhoef; 3 Roestenburg Internationale wedstrijd, senioren: 1 G. J. van Dijk; 2 M. Metzelaar; 3 W. van Hemelrijk. Junioren: 1 B. Kroon; 2 H. A. Begijn; 3 P. Kaag. Junioren 5 baanronden: 1 K. W. Be gijn; 2 J. W. Hutteman; 3 P. Verbrugge. Lange baan junioren: 1 B. Kroon; 2 P. Kaag: 3 H. A. Begijn. Langebaan senioren: 1 M. Metzelaar 2 C. Bijman; 3 H. Steutel. Handicap-race senioren: 1 C. Bijman; 2 H. Steutel: 3 Roestenburg. De nieuwe langebaankampioen van Nederland voor de microfoon. Na zijn succes op de Alkmaarse sintels werd Tinus Metzelaar door de radioreporter Peter Knegtjes (links) geïnterviewd. f Pim. Para. Pom in het nieuwe huis 41. Pim, Pam en Pom vonden het uiteindelijk helemaal niet erg, dat hun oude hok alweer opnieuw bew/ond was, want nu moesten zij wel naar de Zwarteweg nummer dertien terug. We moeten nu te weten zien te komen, wie die „geest" is", riep Pim, die als altijd weer het hoogste woord had. „En dan zullen we hem meteen vertellen, dat hij gerust kan ophoepelen, want dat wij niet van plan zijn om voor hem het veld te ruimen". „Ja, maar als je een waarschuwing wilt geven, dan zul je hem toch eerst moeten zien, niet waar? Wij hebben die „Kiekeboe" toch zelf nog nooit gezienzei Pom bedachtzaam. „Juist en daarom moe ten we vannacht niet naar bed gaan! We zullen hem opwachten en dan een* een hartig woordje met hem spreken". „Nu je het daar toch over hebt", riep Pam eensklaps. „Kijk, daar heb je me neer Vossestaart. .Daar mogen we óók wel eens een hartig woordje mee spre ken, nu Moeder weg is". Meteen ren den de drie broertjes op de wagen van meneer Vossestaart af. Maar meneer Vossestaart bleek helemaal geen tijd te hebben om Pim, Pam en Pom te woord te staan. „Ja jongens, met klachten moet je maar bij me op kan toor komen. Ik heb nu verdraaid wei nig tijd, zie je. Tijd is geld voor een zakenman, moet je weten". En meteen startte meneer Vossestaart zijn motor. Nadat Stormvogels in de finale van het Zilveren bal tornoi te Rotterdam een 2—0 voorsprong had behaald op Eindhoven, moesten de IJmnldenaren in de tweede helft genoegen nemen met drie goals van de Liehtstadbewo. ners. De Stormvogels aanvalslinle bon het in de tweede helft niet tot doel punten brengen, zodat de Zilveren bal dit jaar naar Eindhoven is verhuisd. Ook te Maastricht werd om een Zilveren bal gestreden. Kimbria zege vierde hier in de finale met 50 over Chevremont. VSV verrichtte te Amsterdam een uitstekende prestatie door, via een 81 overwinning op Be Quick in de halve finale, de eindstrijd van het AROL- tornooi te bereiken. De Velsenaren kwamen uit tegen Zeeburgia dat AFC met 30 had verslagen. De finale ein digde onbeslist (11) maar VSV bleek sterker in het nemen van strafschop, pen. De jubileumbeker van DWS kwam terecht bij Haarlem. De uitslagen van dit tornooi luiden: VolewijckqysDWS 21, HaarlemVitesse 10. Verlie zersronde: VitesseDWS 01. Finale: HaarlemVolewijckers 32. Overal in de lande werden vriend schappelijke wedstrijden gespeeld. Hier van luiden de uitslagen: Quick (Nijm.) Wilhelmina '08 11. Go aheadNEC Ook op de tweede dag van de tennis interlandenstrijd Nederland-Italie heeft het Nederlandse herenteam geen enke le partij kunnen winnen. De wedstrijd, welke op de Mets-banen te Schevenin- gen werd gespeeld, eindigde dus in een 120 overwinning voor de gasten. Van der Zande van Olympia '47 is gisteren in 1 uur 12 min. 19 sec. win naar geworden van de te Rhenen gehou den Grebbe-loop. Van Ginkel legde de twintig kilometer af in I uur 16.02 en behaalde hiermede de tweede prijs. etvHooeeZ. ftee&f (Advertentie, lng. Med.) De Rus Vladimir Oukhov heeft het wereldrecord 50.000 meter snelwande len, dat met 4 uur 28 min. 7.8 sec. op naam stond van de Italiaan Dordoni, verbeterd en gebracht op 4 uur 20 min. 30 seconden. De Rus Youri Litouev brak een ander record. Op het nummer 200 meter hor den heren was hij 0.1 sec. snelelr dan zijn landgenoot Lounev op 1 October 1949, toen deze met 23.6 sec. een Euro pees record vestigde. 44) Zijn volhouden deed Rietta van ge dachten veranderen. Waarom zou ze hem verdriet doen, terwijl hij haar zo graag wilde helpen? „Wees niet mal, Henry," zei ze kalm. „Natuurlijk haat ik je niet. Je bent een van mijn allerbeste vrienden. En ik ben niet.... niet ondankbaar, heus niet. Als er iets is, dat je voor mij kunt doen, dan graag. Maar ik bij nu zo moe.... te moe om nog méér te praten. O, begrijp dat alsjebliet en ga dus weg." En hij was juist verstandig genoeg, om inderdaad weg te gaan! Die avond werd juffrouw Silver aan de telefoon geroepen. Mevrouw Voycey, die het toestel van de haak had geno men, hoorde een prettige mannenstem vragen: „Zou ik juffrouw Silver kun nen spreken? Ik ben een oud-leerling van haar, Randal March." Juffrouw Silver legde haar breiwerk neer en nam de hoorn over. „Goedenavond, Randal. Ik ben bljj, je stem te horen, een heel duidelijke stem als ik het zeggen mag". „Dank u, ik houd me aan hetzelfde compliment. Ik heb u opgebeld, om u mee te delen, dat ik morgen voor zaken in Melling moet zijn. En ik zou daar niet graag komen zonder mijn nederige hulde aan uw voeten te leggen, 't Is me niet mogelijk een bepaald uur te noe men, maar vroeger dan halfvier zal het wel niet worden, geloof ik". „Nu, ik zal thuis zijn, dat beloof ik je. Mevrouw Voycey gaat, geloof ik, naar een vergadering op het raadhuis, maar ze zou het zeker erg op prijs stellen, als je een kop thee bij me wilt komen drinken". Randal zei vriendelijk: „Uitstekend, heel graagen belde af, zonder juf frouw Silver gelegenheid te geven, het gesprek met de beoogde informaties naar de gezondheid van zijn moeder en zusters te besluiten. Ze keerde dus te rug naar de salon en vertelde mevrouw Voycey de korte inhoud van het ge sprek. Deze mededeling moest met enige tact geschieden, want feitelijk zou Cecilia Voycey niets liever hebben gedaan dan de vergadering in kwestie eraan te geven en de hoofdcommissaris zelf op de thee te ontvangen. Juffrouw Silver moest haar van dit idee zien af te brengen en het laten voorkomen, als of Randal March's bezoek slechts een beleefd gebaar was jegens zijn vroegere onderwijzeres. Snel voortbreiend aan de andere helft van het manteltje voor de kleine Jose phine, sprak de „lieve Maudie" enige woorden van meegevoel tot haar gast vrouw. de „lieve Cecilia". „Ja, wat is het toch altijd vervelend dat men niet op twee plaatsen tegelijk kan zijn! Jij bent immers presidente van de plaatselijke vrouwenvereniging en dat is uiteraard heel belangrijk, nu Kerstmis alweer in aantocht is; er zou den maar weinig dames in staat zijn, je taak over te nemen. Intussen, als juf frouw Ainger...." Cecilia Voycey kreeg een kleur van schrik. „Maar lieve Maudie", riep ze onthutst. „En ik dacht nogal lieve Cecilia, dat je haar zo flink vond", zei haar gast met een bescheiden kuchje. „Maar ze zet een domper op alle ge voelens", verzekerde mevrouw Voycey op een toon van christelijke lijdzaam heid. „Ik heb nooit beweerd, dat ze niet flink is en dat zal ik ook nooit beweren, maar met flinkheid kun je de mensen geen vrolijke ogenblikken bezorgen en als we een of andere uitvoering of voor stelling organiseren, willen we er wat plezier van hebben. Dagmar Ainger daarentegen zou iedereen laks en lui noemen, om dan zelf alles zo in te rich ten, dat je je precies voelde alsof je maar stukken op haar schaakbord waart. Neen, al zou ik graag hier blij ven, ik mag geen risico nemen, want ik ben de enige, die tegen haar is opge wassen". Cecilia ging nog een poosje op dit dankbare onderwerp door en besloot met de woorden: „Ik kan me niet voor stellen, hoe Henry het met haar uit houdt. Maar ja, hij kan altijd zeggen, dat hij een preek moet voorbereiden en zich dan in zijn studeerkamer op sluiten!" Juffrouw Silver merkte vriendelijk op, dat het steeds verkeerd was, zich met andermans zaken te bemoeien. En stuurde daarop het gesprek behendig in een richting, die regelrecht naar de persoon van Catharina Welby leidde. „Een knappe vrouw, vind ik. Toen ik vanmorgen bij juffrouw Cray kwam, was zij daar ook. Is ze al lang weduwe?" „O, ja", zei mevrouw Voycey, op dit punt terdege ingelicht. „Toen ze met Edward Welby trouwde, dacht natuur lijk iedereen, dat ze voor haar leven ge borgen was. maar bij zijn dood liet hij haar niets dan schulden na. Ik weet heus niet wat ze had moeten beginnen, als mevrouw Lessiter haar niet het Poortgebouw had laten bewonen". „Hm!", kuchte juffrouw Silver. „Ik zou gedacht hebben, dat ze niet in Mel ling had kunnen aarden". „Lieve Maud, als je het mij vraagt, doet ze dat ook niet, maar ze kan ner gens anders zo goedkoop leven. Tijdens de oorlog ging ze hier weg en ik ge loof. dat ze een goed baantje als chauf- feuse aan het departement van Oorlog had. Ze was n.l. gewend, veel met de auto van mevrouw Lessiter te rijden. Natuurlijk dachten we allemaal, dat ze zou hertrouwen en ik geloof, dat ze feitelijk al verloofd was. Maar ze had geen geluk, want de man in kwestie moet in het buitenland gesneuveld zijn.... dat wordt tenminste beweèrd. Toen ze aan Oorlog niet rneèr nodig was, kwam ze in Melling, terug. Doi-is Grover heeft Bessie wel verteld, dat Catherine nog altijd veel brieven uit India krijgt, dus misschien levert dat nog wat op. En ze gaat heel dikwijls naar Londen. Ja, het zou heus veel be ter zijn, als ze maar weer trouwde". Juffrouw Silver begon haar keurige blauwe breisteken af te hechten. HOOFDSTUK XXVII De hoofdcommissaris legde de stuk ken, die hoofdinspecteur Drake hem had laten zien, weer neer. Hij vond Drake ijverig, flink en buitengewoon onaangenaam, maar liet noch van het een noch van het ander iets blijken. Drake, die altijd klaar stond om het woord te nemen, begon zijn verhaal. „U ziet, dat het medische rapport het tijdstip van de dood tussen negen en elf uur stelt. We weten nu, dat hij om negen uur nog leefde, want mevrouw Mayhew hoorde hem zowat om die tijd spreken. Als we wisten wanneer hij zijn laatste maaltijd had gebruikt, zouden we nog wat precieser gunnen zijn, maar nu hij zijn koude avondeten heeft la ten staan, is dat niet mogelijk. Hoe dan ook, de dokters menen, dat de moord niet later dan elf uur kan gepleegd zijn. (Wordt vervolgd) 42, TEC—Longa 1—3, Theole—Zwolse Boys 13, NACBerchem Sport (Bel- gie) 24, Gronings elftalPSV 01, BWFeyenoord 11. Willem II, Ajax en DFC speelden wed strijden in Belgie. De uitslagen zijn: AnderlechtWillem II 51, Standard Luik—Ajax 21, Antwerpen F. C. DFC 2—0. Voor de eerste divisie van de Franse voetbalcompetitie werden de volgende wedstrijden gespeeld: ReimsLe Havre 50; SochauxR. C Parijs 33; Mar seilleStade Fran<;ais 32; Rijssel Metz 30; RennesBordeaux 10; RoubaixNancy 2—2; MontpellierSt. Etienne 20; NimesSete 31; Nice— Lens 31. Nu alle clubs twee wedstrij den hebben gespeeld leiden Rijssel, Marseille en Reims met 4 pt. Daarna komen Nice en R. C. Parijs met 3 pt-, Onderaan staan Metz, St. Etienne en Stade Fransais. die nog geen enkel punt hebben vergaard. De uitslagen van de wedstrijden wel ke Zaterdag voor de Engelse 1< igue werden gespeeld, luiden: Arsenal— iun- derland 12; BlackpoolBolton Wan derers 30; Cardiff—Sheffield Wednes day 40; Charlton AthleticWolver hampton 22; ChelseaPortsmouth 20; Manchester CityManchester Uni ted 21; MiddlesbroughPreston North, end 11; Newcastle UnitedTottenham Hotspur 1—1; West Bromwich Albion Burnley 1—2. DE BELGISCHE POLITIE VERLOOR Het Nederlands Politie-elftal heeft gisteren in Breda een 41-overwinning behaald op het elftal van de Belgische politie. De doelpunten werden gemaakt door Kools, Van Onselen (2 x) en Huy- brechts. Mermans scoorde voor Belgie. DINSDAG 2 SEPTEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO. 8.00 AVRO. 10.45 VARA, J 2.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gram.muziek. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muziek. 8^45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstand den. 9.40 Gram.muziek. 10.45 Reportage Vergadering N.V.V. 12.00 Gevarieerde muziek, 12.30 Land- en Tuinbouwmede- delingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Planoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelin gen of gram.muziek. 13.20 Dansmuziek. 14.00 Voor de huisvrouw. 14.15 Gram. muziek. 15.00 Gram.muziek. 15.45 „Nu de schooldeur openzwaait", causerie. 16.00 Orkestconcert. 16.30 Volksliederen. 16.50 Kinderkoor. 17.15 Gram.muziek. 17.25 Zuid-Amerikaanse en Spaanse muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte muziek. 18.40 Orgelspel. 19.00 Pianospel. 10.15 Paris vous parle. 19.20 Gram.muziek. 19.30 Or kestconcert. 20.00 Nieuws. 20.05 Operette muziek. 21.05 Ik weet, ik weet, wat U niet weet. 21.20 Mededelingen en gram. muziek. 21.30 „Het Spook in de Opera", disco-causerie. 22.15 Grieks Orkest. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 New York calling. 23.20 Dansmuziek. 23.50 •—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM H, 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische leiding. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram.muziek. 9.40 Lichtbaken. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.muziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram.muziek. 12.00 Angelus. 12.03 Gram.muziek. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Actua liteiten. 13.25 Amusementsorkest en solist. 14.00 Gram.muziek. 14.50 Hier Vrij Europa. 15.20 Gram.muziek. 15.30 Ben je zestig? 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zie- kenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Rege ringsuitzending: J. J. v. d. Laan: Indo nesië en Australië. 18.00 Gram.muziek, 18.20 Sportpraatje. 18.30 Metropole-Or- kest en solist. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 Lichte muziek. 19.20 Gra mofoonmuziek. 19.30 Idem. 20.05 De ge wone man zegt er 't zijne van. 20 30 Franse muziek. 21.00 Gram.muziek. 21.10 Edinburgh Festival: Sopraan, alt, tenor, bas en piano. 21.35 Gram.muziek. 21.45 Kamerorkest en solist. 22.35 Gram.muziek. 22 45 Avondgebed en liturgische kalen der. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gramo foonmuziek. Experimenteel Televisieprogramma van de VARA. 20.15—21.45: 1. Actualiteiten; 2. Weeroverzicht; 3. Filmbeelden uit het Amerikaanse bedrijfsleven. - Pauze. - 4. „Her-examen voor Barnstetter"t televisie spel.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6