Verordening op de winkelsluiting voorgesteld Jimmy Brown als diepzeeduiker r KN A N TO AGENDA Bewoners krijgen vijftig cent per week terug van-5 Februari af Zij hebben zich als gewone wiel rijders te gedragen Paardenhoeven kletterden op het Waagplein en in Achterstraat De Rode Kruis-actie bracht dit jaar vierduizend gulden minder op Pholien zou heden aftreden SOVA VERLOOR MET 1-0 VAN 'T HOOGE HUYS Ni Bridgeclub nu Plan nen tc spee aan de thans reeds aangewezene Ten hoogste 21 vrijgestelde dagen gelijk Medewerkers krijgen Rode Kruis-lepeltje Prettige vergadering voor bewoners van Spieghelstraat en Coornhertkade Zes Een taak voor gemeente en verkeerspolitie gezinnen wonnen hun protest Hoge noteringen Da'ende economische tendenz was ook in de gitten merkbaar Aanbesteding uitbreiding openbare werken LAATSTE NIEUWS In afdeling A moet nu een bes'issingswedstrijd De laatste loodjes gespeeld Wei nnig animo vi De heer H. herdacht Medewerking v gerij onontbe Theo Groc WOENSDAG 3 SEPTEMBER 1952 Op 1 October treedt de nieuwe winkelsluitingswet in werking en komen vroe gere regelingen te vervallen. B. en \V. stellen een nieuwe regeling voor waarbij zoveel mogelijk aan de wensen van de middenstand tegemoet gekomen wordt en, als de wet dit voorschrijft, advies is ingewonnen van de Kamer van Koophandel. Er zijn twee regelingen, A. en B. De laatste behoeft de goedkeuring van de Kroon, de eerste wordt door de raad vastgesteld en treedt 1 October in werking. Al'een p'aatselijke omstandig- Ledert kunnen van verplichte Zondagssluiting doen afwijken De Raad kan bepalen dat het verbo den Is een groep winkels geopend te hebben op Maandag vóór 13 uur, op Maandag, Dinsdag of Woensdag na 13 uur of op Zaterdag na 13 uur, dit laat ste alleen wat betreft de winkels waar uitsluitend of in hoofdzaak waren wor den verkocht die voor gebruik of ver bruik in de uitoefening van een beroep of bedrijf zijn bestemd. De kappers a'leen hebben thans een vernlichte Dinsdagmiddagsluiting. Na 1 October stellen alleen op een halve dag sluiting per week prijs de winkels waar in hoofdzaak vlees en/of vleeswaren wor den verkocht, het bloemenverkopersbe- drijf, de winkels met een kantoorboek handel, de besloten kapperszaken en de winkels waar uitsluitend of in hoofd zaak in voorraad zijn boeken, kruide- r ierswaren of tabaksartikelen. Diverse groepen verzochten uitzonderingen op de voorgestelde verplichte halve dag s'uiting, maar gezien het aantal dagen dat deze sluiting niet zal gelden kwamen zij daarop terug. Ontheffing winkelsluiting ten hoogste 21 werkdagen De Raad kan voor ten hoogste 21 werkdagen per jaar bepalen dat de ver boden een winkel open te hebben vóór 5 uur en na 18 uur of in de markt-, straat- en waterhandel waren te koop te bieden vóór 5 uur en na 19 uur, als mede de verplichte halve dag sluiting niet van kracht zijn. Thans ziin dit de verjaardag van H.M. de Koningin, de be vrijdingsdag, de ontzet-dag en de daar aan voorafgaande en volgende (van 0 t.ot 3 uur), de dag van de landbouw tentoonstelling, de kermisdagen (en de volgende van 0 tot 3 uur), de Tweede Paasdag, Tweede Pinksterdag en Twee de Kerstdag en de dagen welke in elk bijzonder geval door B. en W. worden aangewezen. In de bestaande regeling was de Oudejaarsdag opgenomen, wanneer die op een werkdag valt. Dit kan ver vallen nu de sluiting op Oudejaarsdag reeds in de wet is geregeld. De bevrij dingsdag is toegevoegd omdat op die dag veel inkopen in1 de avonduren wor den gedaan, vooral in winkels met fruit, koek en chocolade. D» straathandel is dan ook langer mogelijk. De beide dagen van 0—3 uur na de laatste kermisdag en de ontzctdag ver dient het eveneens aanbeveling de winkelsluiting niet te laten "elden. B. en W. moeten de bevoegdheid heb ben de resterende dagen in totaal van ten hoogste 21 werkdagen aan te wijzen waarop de verplichte winkel sluiting kan worden opgeheven. (B.v. bij een braderie). Afwijking verplichte Zondags sluiting. De raad kan plaatselijke omstan digheden in aanmerking genomen bij door de Kroon goed te keuren veror dening bepalen dat de verplichte Zon dagssluiting voor de winkels en de markt- en straathandel niet geldt. Zondags na 5 uur mogen wel geringe etenswaren verkocht worden in de straathandel of handel te water. De ver plichte Zondagssluiting geldt ook niet voor winkels waar uitsluitend consump tie-ijs en voor de aflevering daarvan benodigde hulpmiddelen, patates frites of deze waren tezamen plegen te wor den verkocht en evenmin voor de straat- of markthandel in deze artike len. Volgens de bestaande regeling geldt de verplichte Zondagssluiting niet op de Zondagen welke tijdens de kermis vallen, op de Tweede Kerstdag als deze op Zondag valt en op de Zon dag die vooraf gaat aan 6 December. B. en W. menen dat op de laatste dag niet gesproken kan worden van plaat selijke omstandigheden. Gehandhaafd moet blijven de bestaande mogelijkheid tot verkoop gedurende enkele uren op Zondag voor winkels in bloemen en planten die bij ziekenhuizen en be graafplaatsen liggen. Men kan op Zon dag verkoop van bloemen en planten op dezelfde uren toestaan aan houders van verpachte standplaatsen in de na bijheid van ziekenhuizen. De minister heeft reeds te kennen ge geven dat de verkoop tijdens de wet telijk voorgeschreven sluitingstijden van bepaalde waren in de nabijheid van ziekenhuizen en begraafplaatsen op grond van „plaatselijke omstandighe den" kan worden mogelijk gemaakt. Winkelverkoop kan worden toege staan op de Zondag die op 7, 8 of 9 Oc tober valt, doch slechts van 0 tot 2 uur. Valt 8 October on een Zaterdag dan worden de feestelijkheden gehouden op Vrijdag en Zaterdag en beëindigd ab het reeds Zondag 9 October is. Valt 8 October op een Zondag of Maandag dan is het op Zaterdag en Maandag ontzet- feest De feestelijkheden van Zaterdac worden dan eveneens pas beëindigd als bet reeds Zondag 7 onderscheidelijk 8 October) is. Standplaatsen bij ziekenhuizen Het verdient aanbeveling de houders van standplaatsen voor bloemen, plan ten en fruit bij ziekenhuizen gelegen heid te geven hun waren op werkda gen tot 20 i""- t« verkopen in afwij king van de bepaling waarbij het slui tingsuur op 19 uur is vastgesteld. Hierdoor zullen ook de bezoekers van buitengemeenten, die veelal 's avonds de ziekenhuizen bezoeken, een en ander voor de patiënten kunnen kopen. Dat is geregeld in art. 5 van het ontwerp besluit B. De centrale ligging van Alkmaar maakt het van belang, dat winkels on de hierboven vermeldde tijden open ziin. De minister heeft niet de bedoe ling dat een einde wordt gemaakt aan reeds jarenlang bestaande faciliteiten, die in de speciale plaatselijke behoefte Voorzien. Adressen De heer P. de Boer Vroeg zijn winkel in koek, chocolade en suikerwerken aan de Heul op Zondag van 11 tot 15 uur geopend te mogen houden. De bakkerspatroonsvereniging „Alc- maria" en de R.K. Patroonsvereniging „St. Honor" alsmede de afd. Alkmaar van de Ned. Banketbakkersvereniging verzochten, dat de verplichte Zondags sluiting niet zal gelden op 5, 24 en 31 December als deze dagen op een Zon dag vallen en wel van 1018 uur. Eén en ander houdt verband met de aard van het bedrijf. De Raad kan alleen afwijking toe staan als naar zijn oordeel plaatselijke omstandigheden daartoe aanleiding ge ven, maar daarvoor is hier geen reden, omdat de omstandigheden waarop een beroep wordt gedaan voor alle bak kers en winkeliers in het gehele land gelden. Bovengenoemde verenigingen vroegen tevens de aflevering van hun waren mogelijk te maken op 5 Decem ber en op de dag vóór Pasen, Pinkste ren en Moederdag. De wet verbiedt gedurende de tijd dat edn winkel gesloten moet zijn vanuit een winkel of een zijner aanhorighe- den waren ter aflevering aan het pu bliek uit te zenden. Dat geldt niet na 21 uur op 24 en 31 December als dat werk dagen zijn en op Zaterdag 30 December. Uitbreiding van deze ontheffing is wet telijk alleen mogelijk indien, naar 's Raads oordeel, plaatselijke omstandig- Winkels Voorstel winkelsluiting Halve dagsluiting: Maandag na 13 uur: vlees en/of vleeswaren: Dinsdag na 13 uur: Winkels bloe menverkoop, kantoorboekhandel, boeken, kruidenierswaren of ta baksartikelen, dames- en heren kappers. Uitzonderingen verplichte slui tingsdagen: Verjaardag H.M. de Koningin, be vrijdingsdag, ontzetdag (met ge deelte voorafgaande en volgende dag)landbouwtentoonstellingsdag, kermisdagen en gedeelte de daar op volgende dag, Tweede Paasdag, Tweede Pinksterdag, Tweede Kerstdag en door B. en W. nader aangegeven dagen. heden daartoe aanleiding geven. B. en W. nemen aan -lat het voor vele leden dezer verenigingen moeilijk is op de bedoelde dagen tijdig de bestellingen uit te voeren, maar deze moeilijkheden zul len zich overal voordoen, zodat aan het verzoek geen gevolg kan worden gege ven. Bovengenoemde verenigingen ver zochten geen verplichte halvedagsluiting voor hun winkels voor te schrijven. De wetgever had de bedoeling dat de Raad zo'n regeling eerst dan uitvaar digt als er een verzoek daarom uit het bedrijfsleven kwam, zodat geen ver plichte halvedagsluiting is voorgesteld. De afd. Almaar van de Ned. Banket bakkersvereniging heeft gevraagd om de door de Raad aan te wijzen werk dagen waarop verplichte winkelsluiting niet zou gelden, tot een getal van ten hoogste 21 vast te stellen op dezelfde dagen als thans reeds bij gemeentelijke regeling zijn aangewezen, aan welk ver zoek voldaan is. Het verzoek van voor noemde afdeling om een vacantie-rege- ling vast te stellen, is inmiddels inge trokken, zodat dat verder buiten be handeling kan blijven. WOENSDAG Harmonie Theater, 2 30 en 8 u.: Tarzan de aapmens (14 j Cinema Americain, 2.30 en 8 uStrijd om de Apachepas (14 j.); Victoria Theater, 2.30 en 8 u.: Een koninkrijk voor een huis alle lft.) Rex Theater, 2.30 en 8 u A. en C. ma ken schoonschip (alle lft.); Paviljoen Kinheim. 3 en 8 uur: Jonker's Instituut voor Redekunst en Persoonlijkheids vorming. Nachtdienst apotheken: De heer Meurs (apotheek „De Bever"), Emmastraat 36. DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: De vrouw met het geschonden gelaat (18 j.); Cine ma Americain, 8 uur: Rigoletto (14 j.); Victoria Theater, 8 uur: Een koninkrijk voor een huis (alle lft.); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: A. en C. maken schoon schip (alle lft.); Stadhuis, 2 uur: verga dering gemeenteraad. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Woensdag 14.51 3 10 Donderdag 15.37 4.06 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 14.56 3 15 8.56 21.15 Donderdag 15.42 4.11 9.42 22.11 Op de vergadering werd door de voorzitters van -de verschillende com missies rapport uitgebracht over hun bevindingen. Zo merkte de heer W. A. J Spruyt op, dat, volgens zijn gege vens, diverse wijken niet intensief ge noeg waren bewerkt en dat een per- Huurprijs bleek te hooq Op het ogenblik, dat de etagewoningen van de woningbouwvereniging „Goed Wonen" aan de Coornhertkade en de Spieghelstraat in gebruik zouden worden genomen, kwam opeens de mededeling, dat de Rijksbijdrage werd verlaagd en de huren dientengevolge zouden moeten stijgen. De toekomstige bewoners werd hiervan bericht gedaan en hun werd de vraag gesteld of zij, nu de huurprijs met f 1.60 omhoog gegaan was, nog bereid waren de huizen te betrekken. Drie gezinnen bedankten voor de eer. De overige 45 namen noodgedwongen met deze onverwachte verhoging genoegen. Officier waarschuwt bromfietsers Niet echter de zes gezinnen, die reeds in één van de blokken aan de Spie ghelstraat woonden. Zij protesteerden en maakten de zaak met medeweten overigens van het bestuur van de wo ningbouwvereniging bij de Prijsbe- beersing aanhangig. Het resultaat is thans, dat vanavond alle 48 gezinnen op een speciaal daarvoor belegde vergade ring een deel van deze verhoging krij gen gerestitueerd. De teruggave be draagt vijftig cent per wéék en wordt met terugwerkende kracht gegeven van 5 Februari af. De zes gezinnen die al vóór die datum in het complex woonden ontvangen van November tot Febr. nog f 1.60 extra terug. Door hun actie is het Rijk terug gekomen op zijn beslissing om deze etagewoningen, practisch al waren afgebouwd en waarvan de verdeling onder de gegadigden reeds had plaats gehad, voor de verlaagde bijdrage m aanmerking te laten komen. De huren die tot nu toe voor parterre f 9.50, eerste verdieping f 9.25 en tweede verdieping f 9.- bedroegen, zijn nu respectievelijk vastgesteld op f 9.f 8.75 en f 8.50.# Op de vergadering, die vanavond in de zaal van de heer Haring aan de Oudegracht wordt gehouden, zal tevens de mogelijkheid worden besproken van Burgerlijke stand Geboren: Marijke M., d. van G. K. Hagenbeek en T. Paarlberg. Overleden: Petronella A. D. Smo- renberg, 47 jaar, gehuwd met K. v. d. Berg. de vorming van een tuinfonds. „Goed Wonen" wil n.l. ter verfraaiing van het stadsbeeld eenvormige voortuintjes aan leggen, waarvoor de bewoners per week een klein offer zullen moeten brengen. „Zo lang een bromfiets niet zeer duidelijk Is voorzien van een kenteken, dient de berijder van een dergelijk voertuig zich in zijn eigen veiligheid en dat van andere weggebruikers, bij wegkruisingen of verkeersopstakels, te beschouwen als een gewone wielrijder", aldus de officier van Justitie mr. Hol- steyn tijdens een requisitoir dat hij gistermorgen bij de behandeling van een verkeersovertreding hield. Het was geen „bromfietser" die gis termorgen voor de Meervoudige Kamer tc Alkmaar terecht moest staan, maar de Alkmaarder Willem Z. die op de 6de Deecmber van het vorige jaar met een Vauxhall op de Nieuwlandersingel had gereden/Komende vanaf de Kennemer- straatweg had hij, met een snelheid van ongeveer 25 k.m., de kruising van de Emmastraat willen „nemen". Op het moment dat hij het hart van de Emma straat reeds was gepasseerd, botste een bromfietser die uit de richting van de Huishoudschool was genaderd, tegen de achterkant van zijn wagen op. Enkele maanden geleden was de autobestuur der door de kantonrechter tot een boete van f 10.veroordeeld op een te laste legging van de Ambtenaar O.M.. die h6d gesteld dat de autobestuurder voorrang had moeten verlenen aan de van rechts komende bromfietser. De autobestuurder was in appèl gekomen Dc paardenmarkt, die vanmorgen op het Waagplein en in de Marktstraat werd gehouden, kondigde zich reeds van verre aan dcor het massale gehin nik van de 243 aangevoerde dieren. Hoewel het weer niet erg aanlokke lijk was, bestond er voor de markt flinke belangstelling en er werd dan ook levendige handel gedreven. De aan voer was iets groter dan verleden jaar, wat voornamelijk te danken was aan het grote aantal veulens, dat in hoofd zaak voor de slacht werd verkocht en waarvoor hoge prijzen werden besteed, variërende van f 250.- tot f 400.-. Ook van de voljarige paarden was het grootste deel voor de slacht bestemd. De prijzen bewogen zich in deze rubriek rond de duizend gulden. De ganse morgen heeft de Achter straat gedaverd van de paardenhoeven, want bij deze hoge prijzen wil men zich graag terdege overtuigen van de deug delijkheid van de dieren en geregeld moesten de rossinanten dan ook het straatje uitdraven. Met verstand van zaken betastten de kopers de paarden ruggen en aangezien met een koopsom van rond een mille moeilijk van een gift kan worden gesproken, keken zij vrijmoedig in de bek van het door hen begeerde dier. De prijzen waren als volgt; Voljarige paarden 900-1300; 244-jarige paarden 700-900; 144-jarige paarden 60D-800; Werkpaarden t.m. 7 jaar 700- 900; Oudere werkpaarden 600-800; Slachtpaarden 800-1100; Hitten 600-800; Veulens 250-400. Uit het zakenleven Blijkens het Handelsregister, het or gaan van de Kamers van Koophandel en Fabrieken in Nederland, zijn in het rayon Alkmaar o.m. dt volgende zaken ingeschreven: Kleinhandelaren C. v. d. Molen (E.), Alkmaar, van Léeuwenhoekstraat 31. Kleinh. in aard appelen, groenten en fruit. R.L.BZ. Diversen Coöp. Afzetvereniging van Zaaizaad en Pootgoed Koedijk en Omstreken G. A.. Koedijk. Kanaaldijk 259. Afzet van go'edgekeurd zaaizaad en pootgoed ge teeld door de leden enz. Dagt. Ned. Stscrt.: 29 Juli 1952, No. 145. Firma J. M. L. Dijkstra en W. ter Meulen (Venn.), Bergen, Dorpsstraat 23. Pensionbedrijf. Cornelisse-Dekker, Heiloo, Groene- laan 6, Expeditiebedrijf, veevervoer en ongeregeld vervoer. Venn.; D. Corne- lisse en J. Dekker. Opheffing Autorijschool „Safety-First", Heiloo. Kerklaan 47, Autorijschool en luxe- verhuurinrichting. Inschrijving ambtsh. doorgehaald. De Rode Kruis-actie 1952 heeft in Alkmaar het netto-bedrag van 9443,13 opgebracht, wat ruim vierduizend gulden minder is dan verleden jaar. Deze lagere opbrenget heeft het actie-comité, dat gisteravond in Victory zijn laatste vergadering hield, aanleiding gegeven zorgvuldig na te gaan of wellicht op ver schillende punten meer activiteit had kunnen worden betoond. Hoewel uit deze besprekingen enige suggesties voor dc actie in 1953 naar voren kwamen, die naar men hoopt tot betere resultaten zullen leiden, kwam men toch tot de conclusie, dat de vermindering in de opbrengst van dertig procent te wijten is aan de algemeen dalende tendenz. De gemiddelde bijdrage per Alkmaarder bedroeg ver leden jaar 39 cent, nu 26 cent. soonlijk contact met de medewerkers hierin veel verbetering zou kunnen brengen. De heer H. Eckmann, leider van het comité Speciale giften, betwij felde de mogelijkheid van een hogere opbrengst in het volgende jaar. Zijn inzameling onder de zakenmensen had hem tot de overtuiging gebracht, dat de verslechtering van de economische toestand onvermijdelijk in een actie als die' van het Rode Kruis tot uitdrukking komt. De kwartjes zijn dubbeltjes ge worden, aldus spreker. Als voorbeeld noemde hij de zakenman, die vorig jaar nog 25 gulden schonk en zich dit maal bepaalde tot een gift van f 2.50 Pok de inzameling in de bedrijven heeft niet dat succes gehad, waarop men had gehoopt. Slechts in 39 zaken werd medewerking verleend en de op brengst bleef, behoudens een enkele, gunstige uitzondering ,ver beneden de verwachtingen. Besloten werd deze personeelsinzamelingen in 1953 te be perken tot de ongehuwden, opdat de collectriees in de woonwijken niet ge regeld voor het feit komen te staan, dat de gezinshoofden in hun wijk reeds op het bedrijf^ hebben gegeven. De vraag van de voorzitter, de heer P. Cloeck, of een instructie-avond voor de medewerkers nog wel gewenst is, werd bevestigend beantwoord. Met een of andere attractie zal deze avond aantrekkelijk moeten worden gemaakt. Alle medewerkers aan de actie 1952 zullen binnenkort een Rode Kruis- lepeltje krijgen toegezonden uitwaar- dering voor het werk, dat zij hebben verricht. Men was van oordeel, dat dit lepeltje de gedachte aan het Rode Kruis beter zal bewaren dan een feestavond. Aan het slot van de ver gadering bracht dr. F. J. Frederikse het actie-comité namens het bestuur van het Rode Kruis dank voor het vele werk, dat het bij de campagne heeft verzet. Hij hoopte ook het volgende jaar op de medewerking van de dames en heren te mogen rek"""n. wat hem reeds bij voorbaat werd toegezegd. en zo kon het gebeuren dat gisteren de zaak andermaal werd behandeld. Tijdens de behandeling van de zaak zei verdachte onder meer: „Ik weet dat het een gevaarlijke hoek is. Daarom heb ik duidelijk signaal gegeven en mijn snelheid tot ongeveer 25 k.m. terug gebracht. Deze verklaring werd door een getuige bevestigd. Verdachte voegde hier bovendien aan toe dat hij niet had kunnen zien dat de aangere- dene een bromfiets bestuurde en dus, zelfs als zij het knooppunt van wegen gelijktijdig hadden bereikt, verkeerde hij in de mening dat hij geen voorran; had behoeven te verlenen. De brom fietser, die daarna als gteuige werd ge hoord, verklaarde dat hij de auto niet had gezien. Heggen zijn gevaarlijk De officier zei in zijn requisitoir dat hii de bromfietser als de schuldige be schouwde. De man had, wetende welk een gevaarlijke kruising hij naderde, als een normale fietsrijder moeten handelen. Sprekende over gevaarlijke wegkruisingen in Alkmaar zei de of ficier verder dat hier zeker een taak voor de verkeerspolitie en de gemeen te was weggelegd. Op verscheidene punten in de stad kan men heggen aan treffen die het uitzicht ernstig belem meren. Die heggen ziin daar alleen maar voor het plezier van de eigenaars van hoekhuizen, maar het verkeer wordt daardoor ernstig in gevaar gebracht, aldus mr. Holsteyn. Het laat zich begrijpen dat verdediger mr. A. V. M. Leesberg zich bij het requisitoir van de officier volledig kon aansluiten. Over veertien dagen zal de rechtbank vonnis wijzen. Vanmorgen is de aanbesteding gehou den van de bouw van een nieuwe vleu gel aan het kantoor van openbare wer ken. Er waren 22 inschrijvingen. De laagste inschrijving bedroeg f 109.580, de hoogste f 140.950. De uitslag is: J. Opdam, Heiloo f 109.580; S. Schaaf, Alkmaar f 111.700; J. Botman. Wervershoof f 112.500; Kroo- nenburg, Heiloo f 115.450: J. A. de Ko ning, Spanbroek f 115.460; Th. P. Ver- telman, W'hoof f 116500: J. Faus. Nw. Niedorp f 116.700; P. Buis. Oudorp f 116.800; N.V. W. Geels, Amsterdam f 117.300; J. N. Schuvt, Alkmaar f 118.700; N.V. Kuin en Zoon, Opmeer f 120.300; S. M. Smit, Hoogwoud f 121.000: Gebr. Schuyt, Egmond a. d. Hoef f 121.700; G. Tervoort en Zn„ Eg- mond-Binnen f 121.927; Th. A. Hoog werf, Ursem f 123.125; J. A. Dekker, Alkmaar f 125.100: A. Breed, Heiloo f 125.950; J. Smit en Zn.. Enkhuizen f 130.492; Minneboo en Walboom. Den Helder f 140.250; K. Schuit, Oudkarspel f 140.500: P. Kardinaal, Noordscharwou- de f 140.525; J. Kout, Zuidscharwoude f 140.950. De gunning is aangehouden. (Ongecorrigeerd) Storm van protesten in katholieke kring Volgens het blad van de katholieke vakbonden „La Cité" zou de Belgische minister van justitie, Pholien, voorne mens zijn in verband met de protesten, die in het gehele land zijn opgegaan tegen de begenadiging van „de beul van Breendonck" De Bodt en de voorlopige invrijheidstelling van kolonel Coppe- nolle, na de kabinetsraad van heden middag, af te treden. De algemene raad van de C.V.P. zal morgen, bijeenkomen teneinde de poli tieke toestand te onderzoeken. Talrijke plaatselijke afdelingen van de C.V.P. hebben moties gericht aan eerste mi nister Van Houtte en de voorzitter van de C.V.P., waarin zij de beslissingen, van minister Pholien afkeuren. Reeds. 150 doden door orkaan op de Philippijnen Voorzover thans bekend is zijn 150 personen om het leven gekomen door de overstromingen en grondverschui vingen in de Zuidphilippijnse provin cie Zamboanga, die een gevolg waren van een typhoon, op Donderdag en Vrijdag J.l. Volgens officiële ramingen zal men minstens vijf jaar nodig hebben om op te bouwen en te herstellen, wat de typhoon in deze twee dagen heeft ver woest. 29. Intussen zaten Jimmy Brown en Kapitein Toontje nog steeds met z'n tweeën achter de tapkast van de her berg De Rode Ruiter te wachten op de dingen, die komen zouden. Maar er ge beurde niet veel, zodat kapitein Toontje alle gelegenheid had Jimmy alles te vertellen van de ondergang van de .Prinses Allegonda". „Wie is eigenlijk die Siem Soep precies?" vroeg Jimmy aan kapitein Toontje. „Was het de eer ste keer, dat je hem als kok aan boord had?" Kapitein Toontje wilde Jimmy hier juist antwoord op geven, toen de deur van de herberg werd open ge stoten en er een man de gelagkamer binnenstapte. De twee mannen doken dadejjjk achter de tapkast weg, maar kapitein Toontje had net tijd genoeg om te zien wie er was binnengekomen „Als je over de duive] spreekt, trap je 'm op z'n staart," fluisterde hij. ,,'t Is die deugniet van een Siem Soep!" Jimmv knikte, ten teken, dat hii de ander ver staan had Hii verschool zich zo goed mogelijk achter de tapkast.. Siem Soep slenterde de gelagkamer in Hij keek een beetje verbaasd om zich heen. „Wat is het hier een uitgestorven boel," bromde hij, terwijl hij zich met een plof op een stoel liet neerzakken. Met zijn hand begon hij ongeduldig op het ta feltje te trommelen.... Toen zette hij ziin handen aan de mond en schreeuw de „Boukü! Komt d'r nog wat van?" Op hetzelfde ogenblik rees Jimmy van achter de tapkast op en zei: „Bouk is er niet. Kan ik je soms helpen?" Dinsdagavond werden de laatste wedstrijden gespeeld in afdeling A van de bedrijfscompetitie. SOVA had kam pioen kunnen worden, maar in een zeer goed gespeelde wedstrijd tegen 't Hooge Huys konden de spoorman- nen niet tot doelpunten komen. Nu zal in deze afdeling een beslissingswed strijd gespeeld worden tussen Licht bedrijven en SOVA. De uitsla "cu van de in de le helft van deze week gespeelde wedstrijden zijn: Afdeling A: SOVA't Hooge Huys 01, ReinigingPovay I 02. Afdeling B: Krom—NOC 0—1, Rho desiaNotenkrakers 22. Het gewijzigde wedstrijdprogramma voor de 2e helft van deze week ziet er als volgt uit: Afdeling A: (Om het kampioenschap van afdeling A): Donderdag 4 Sept. om 6.30 uur terrein „Alkmaar": SOVA— Lichtbedrijven. Afdeling B: Vrijdag 5 Sept. om 6.30 uur terrein Sportpark: NOCMelk boeren. Afdeling C: Vrijdag 5 Sept. om 6.30 uur terrein Kolp. Boys: POANagen- ?afn afdeling C heeft Stoel II zich voor de rest van de competitie terugge trokken. In de 3 afdelingen zijn de standen thans: 1 Afdeling A: SOVA 10 7 2 1 24— 8 16 Lichtbedrijven 10 7 2 1 29—11 16 Povay I 10 5 4 1 22—13 14 BBC I 10 6 1 3 16— 8 13 Ringers I 10 6 1 3 16— 8 13 Blackboys 10 4 2 4 13—11 10 Postiljon 10 3 3 4 14—15 9 Chevroletboys 10 3 1 6 8 —16 7 Reiniging 10 2 1 7' 8 —25 5 't Hooge Huys 10 1 3 6 5 —18 5 Hulskampboys 10 0 2 8 3 —25 2 Afdeling B: NOC 9 7 2 0 27— 8 16 Centra 10 7 1 2 27—11 15 Stoel I 10 6 1 3 20—19 13 Telefonia 10 4 3 3 19—15 11 APSV II 10 4 3 3 15—12 11 VIVO-Boys 10 3 3 4 19—20 9 Krom 10 3 2 5 17—20 8 Melkboeren 9 2 3 4 8 —17 7 Slagers 10 2 2 6 8 —21 6 Notenkrakers 10 1 4 5 16—26 4 Rhodesia 10 1 4 5 14—21 4 Afdeling G: POA 7 5 2 0 20— 4 12 Alkm. Courant 8 4 4 0 11— 2 12 Lastinaboys 8 4 2 2 24— 9 10 Kofaboys 8 3 3 2 17—17 9 Perzifo 8 3 1 4 14—17 7 Ringers II 8 2 2 3 9 —19 7 Nagengast 7 2 1 4 10—13 5 Povav II 8 1 3 4 8 —15 5 BBC II 8 1 1 6 5 —22 3 „Onze vereniging telt rr Van der Meer, voorzitter opening van de eerste b Der gewoonte getrouw di ledenvergadering, In zyn van het oud-bestuurslid d sportief lid van de vereni| tigste herinneringen zullen Uit het jaarverslag, uitg de heer Ivo Groothedde, v dat de .bridgeclub Sans Ati seizoen 96 léden telde, d waren de heren A. C. Jo Jekel; dat 10 Nov. het 15- was gevierd en dat de tegen de zustervereniginge trek een slecht verloop voo hebben gehad. Het laatstt schijnlijk oorzaak van het weinig leden „systeem" s Bij monde van de heren Versteegh werd medegec kas van de penningmeestei Postma, in juiste orde was sloot met een ontvangst uitgaaf van f 1427,83 en ee van f 1,53. De bestuursverkiezing h taat dat de aftredende t de heren H. J. v.d. Berg, P. Klaver, secretaris en J mij, wedstrijdleider, werdc In de kascommissie werd Nap herbenoemd en als ni gevoegd de heer Elzer. In het nieuwe seizoen een 4-wekelijkse promotie datie-systeem worden gesp bestaan uit 8 ronden. De Zwijger-beker wordt in ronden verspeeld, alleen i schil, dat tussen elke rc weken verschil zal word waardoor voorkomen word heer Rootjes, assistent wi dat de leden die afgevalle: weken achter elkaar er i „voor spek en bonen" bij z Nadat de heer Rootjes had gebroken voor de vii strijden van de Ned. Bridg paren-wedstrijden, georga de bridgeclubs uit Castrii Alkmaar en Heiloo, bracht Meer het bestuursvoorste om te komen tot uitwissel vereniging in het binnen, land. Daar de animo hier groot was zal dit punt alsn stuur nader worden overw De begroting 1952—1953 keurd op een bedrag van inkomsten en uitgaven. Tijdens de rondvraag uiting, dat alle lijnen op i den 28 spellen zuilen spele De ie Het prachtige initiatief, tijdens dc vacantie op ve succes heeft geoogst, heeft der te gaan en het jeugdw enthousiasme waarmee de spelletjes en de handenarbi Bergen is de initiatiefneme juiste vrijetijdsbesteding ii deren zelf, doch ook bU de Het damescomité, dat programma, dat met ee poppenkastvoorstelling we dezer dagen nog eens de passeren, kwam bij de d: den besprekingen tot de dat in Koedijk eeri speelti in de dorpsgemeenschap bare waarde zal zijn. Wil r van de straat hebben en dat er kattekwaad word' dan zal toch in de eers voor gezorgd dienen te er voor de kinderen een beschikbaar is. Van de van het gemeentebestuur zich verzekerd en met gi wen werd er op gerekend bevolking zich achter deze Wij kunnen DIRECT j gewend machinaal te afdeling te leiden. CONFECTIE-AT LUTTIK OUDORP 34 Verdronkenoord 14 Alkmaar. Telefoon VERKADE'S RUITER per 250 gram VERKADE'S AMAND1 per 250 gram per blik, inhoi ALLEENVerdton! Tele'oon 34< Sir

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2