Alcmaria bleef in laatstewapenschouw onder de maat ;te nieuws Jan Ottenbros voor de derde maal clubkampioen D.A.W. behaalde eerste prijs in sterk bezet tornooi Ned. Kolfbond telt ruim 800 leden Productief RKAFC had geen moeite met Monnikendam Sportvereniging „Nieuwe Niedorp koos een nieuwe penningmeester -lugowaard St. jozefschool 1EILOO Ier reed in het en verdronk Jong Holland klopte met 2-1 Bergen Randers actief -na een lange rustperiode St. Adelbert had last van plankenkoorts Zeevogels verloor de moed en de wedstrijd Egmondia begon met een overwinning Kaagvogels schoot beter dan Koedijk (4-1) Foresters scoorde aan de lopende band Alle punten voor JVC, JHC 1 en JHCa Egmond aan Zee Een duistere kwestie De Rijp N.-Niedorp verpletterde teleurstellend S R C. MAANDAG 8 SEPTEMBER 1953 erd door het bestuur de St. Jozefschool te [oord een ouderavond de zaal van de heer Bangert zette in een 'ijk woord het doel teen, n.l. tot een hech- ïg te komen tussen n het belang van het ig was het woord aan looi, de heer Janssen, op wees dat zij het de plicht hebben hun /oeden en dat de school dat hen bij deze taak waar zij noodzakelij- schieten, e de heer Jansen dat le ijver der kinderen, -oorlogse jaren, sterk Dor middel van week- >op vier cijfers komen, >mus, schoolmis, gedrag et onderwijzend perso- te stimuleren. Dit kan gen wanneer de ouders ide belangstelling voor tonen. proj ectievoorstelling, van deze leermiddelen treerd, besloot deze ge- ovenal leerzame avond. organiseert gezel- naar Friesland kinderschoenen staan- luyghenwaert blijkt vol Naar ons gebleken is leden alles te ge- lotorsportgebied voldoe- ;en. mber wordt een gezel- iniseerd naar Friesland, ongeveer 320 k.m. O.a. ïjewoud en Gaasterland zal de laatste puzzlerit oenschap van Heerhugo- worden, waarbij het en der diverse candida- spanning zal ontbreken, louden bestuursvergade- om over te gaan tot controle-klokken voor inmiddels reeds ont- rder is er nog een grote komen. Bij de volgende nieuw soort controle- gebruikt, waardoor het n de deelnemers reeds ia binnenkomst het aan- afpunten nv"4» te delen, het eerste nummer van „De Benzineridder" le m.c. Huyghenwaert, levenslicht aanschouwd. eftijd in het vak n. Men was in Duitsland verig aan het experimen- kleurenfotografie en de daarvan het nodige op Nederland in de prac- Dat gebeurde vlugger ht had, want in 1914 bij van de eerste wereld- Ie hij van München naar foto's, die de heer Maas van hij een aantal als raarde, herinneren aan Een groep Belgische vrouw Beijer, de laatste van het 3de bataljon regiment infanterie, en elden uit het verleden, ende fotograaf te voor doen beseffen welk een waardering voor een foto de 50 jaren, die de heer toestel in de hand heeft 1926 zegde hii de hoofd- n vestigde zich in Hei lij in 1946 naar Alkmaar il hij dus op 14 Septem- ïg jubileum vieren. Quick behaalde een iendschap Sterk itterschap van de heer bovengenoemde postdui- dezer dagen een leden- ïesloten werd voor de oude en jonge duiven1 /oor de eerstaankomende aille beschikbaar te stel- i. Zwanenburg werd als genomen. Besloten werd e concourscommissie Bre- stone-vlucht houdt en in i inkorfcentra wordt ge en van D. V. S. met hun n zullen deelnemen, wan de wedvlucht vanaf Zondag was: 1 A. Zwart, 3 Mannes Sr., 4 P. Ver es Jr.. 6 Mannes Jr. 7 en H. Pel, 10 P. Verdonk. 8 Sept. 3 Paarden 700 te koeien 600—1150: 25 eren (slacht) 6596; 22 100125; 120 Varkens .31. gecorrigeerd) s motorrijder Abr. Borst 5 gisteravond laat bij de ngelukt. De jongeman richting Callantsoog en is •ong op de Rijksweg in iksaf rechtdoor gereden, zeer grote snelheid heb- ant de motor heeft een idingshek vernield en is oever van het Noordhol- ilijven liggen. Het slacht- water geslingerd en ver- stoffelijk overschot is uit gehaald. c is niemand getuige ge- t ongeval. Een man, die deling van deed in café is zonder adres achter /enen. 4-2 overv/jnning Zondagmiddag hield Alcmaria zijn laatste wapenschouw voor de compe titie 1952-1953 in een wedstrijd tegen de Haagse tweede klasser Quick. In een matige ontmoeting hebben de gasten deze friedly game met 42 gewonnen. Als de voortekenen ons niet bedrie gen gaan de withemden weer een zwaar seizoen tegemoet. Nog steeds heeft men geen oplossing kunnen vinden voor het voorhoedevraagstuk en ook na de wed strijd van gisteren zal het de elftal commissie van Alcmaria moeilijk val len een aanvalslinie samen te stellen, waarvan men, om het maar voorzich tig te zeggen, iets behoorlijks mag ver wachten. Deze linie was in de wed strijd tegen Quick samengesteld uit de spelers De Buyzer, Bedorf, Keesman, Dinkelberg en De Koning. Alleen Din- kelberg kan op een goede wedstrijd te rugzien. Bij De Buyzer gaan langza merhand de jaren tellen en de jeug dige spelers Bedorf en Keesman waren beslist onder de maat. Linksbuiten De Koning heeft vooral voor de rust meer dan eens aardige dingen laten zien, maar of dat voldoende is voor de zware competitie welke voor de boeg staat, menen wij voorlopig nog te moeten be twijfelen. Natuurlijk mogen wij van de ze jeugdige spelers nog geen wonde ren verwachten, maar wat eigenlijk toch v/el als eis mag worden gesteld is, dat zij behoorlijk kunnen lopen, dat de lichamelijke conditie goed is. De snel heid van deze jongelingen en hun re actievermogen viel ons echter tegen en wij kunnen ons niet aan de indruk ont trekken dat zij loop- en sprint-oefenin gen, als een overbodige luxe beschou wen. Behoorlijke defensie. De achterhoede is zeker niet het zwak ste deel van het Alcmaria-team. Wij- nands en Van Meene speelden op de backplaatsen een behoorlijke wedstrijd en ook de kanthalves Brouwer en Pau- lisse hebben zich behoorlijk geweerd. Stopperspil Wassink had zijn dag niet. Van hem weten wij echter nog uit het vorige seizoen dat hij veel beter kan en de bezetting van deze plaats lijkt ons dan ook net twijfelachtig. Afink heeft uitstekende met zeer slechte mo ment enafgewisseld. Twee van de vier doelpunten kunnen zonder meer op zijn rekening worden geschreven. Na dat John Dinkelberg voor de rust Alc maria, tegen de verhouding in, de lei ding had gegeven, overigens met een juweel van een doelpunt, en De Koning na de thee een pass van Bedorf feilloos had afgewerkt, werd de. Alcmaria-de- fensie bij een ogenschijnlijk ongevaar lijke aanval uit positie gespeeld. Voor het doelpunt dat hieruit ontstond kon Afink niet verantwoordelijk worden gesteld. Maar wel toen hij nog geen halve minuut later een tam hoog schot door zijn handen liet glippen waarvan de Quick-midvoor een dankbaar ge bruik maakte de partijen op gelijke voet te brengen. Even later kwam weer een hoge bal voor de doelmond van Afink. Het was een vrij lastige situatie, maar als de Alcmaria-doelman de bal doodeenvou dig over de lat had gestompt zou hij aan alle moeilijkheden een einde heb ben gemaakt, zij het dan ook ten koste van een corner. Nu probeerde hij de bal te grijpen, een poging v/aarin hij hopeloos faalde en het derde Quick- doelpunt tot gevolg had. Kort voor het einde stelde Quick met een vierde doel punt de zege veilig. Voordat Jong Holland en Bergen de komende week de competitie gaan be ginnen, werd Zaterdag aan de Kerke- dijk nog eens wapenschouw gehouden. Enkele maanden geleden hadden, deze clubs elkander nog ontmoet voor de jubileumbeker van de afdeling Noord- Holland. Moest in die wedstrijd Ber gen met 50 voor Jong Holland het hoofd buigen, thans was dat geheel anders. Het is een aantrekkelijke wed strijd geworden. Al moesten de Berge- naren ook nu met een nederlaag ge noegen nemen, het was een eervolle, die ook Jong Holland ten deel had kunnen vallen. Het einde van deze prettige en nuttige oefenpartij lever de een 21 Alkmaarse overwinning op. Keuken de snelste J B-klasser De wielervereniging Alcmaria Vic- trix heeft Zondag het clubkampiocn- schap over.de lange afstand gehouden. De A- en B-klassers, die 100 km moe sten afleggen, gingen zeer snel weg en reeds in de eerste ronde waren er en kele uitlopers, met name K. de Groot en P. Duin. Bij de vijfde ronde was de voorsprong van dit tweetal uitgegroeid tot twee minuten. Eerst halverwege de wedstrijd begon het peloton een felle jacht in te zetten. Jan Ottenbros, J. Keuken en Hoogschagen sprongen eveneens weg en tussen dit drietal en het peloton zat Klaas Slot. De grote groep onder aanvoering van Jan Hen- ning, Scholten en Tesselaar liet al die ontvluchtingspogingen echter niet zo maar zonder meer toe. Het kon dan ook niet uitblijven dat tegen het einde van de wedstrijd allen weer broederlijk verenigd waren behalve Ottenbros en Keuken, die hun voorsprong hadden weten te behouden. Jan Ottenbros won de sprint waarmede hij zijn derde club- Na een lange rustperiode is de Ran- ders-ploeg gisteren gestart in een vriendschappelijke wedstrijd tegen Meervogels. Al is deze oefenwedstrijd dan ook een kleine nederlaag geworden, toch kunnen de Ooievaarsnestbewoners met vertrouwen de zware competitie- strijd tegemoet zien. Op een enkele uit zondering na komen de blauw-roden nog met hun oude vertrouwde opstel ling uit. Wel is het ons opgevallen, dat ook het komende seizoen de voorhoede 't zorgenkind van de elftal-commissie zal worden. Men combineert hier wel aar dig, maar het ontbreekt aan stootkracht. De verdediging is ook nu weer be trouwbaar en aan deze linie zal het ook zeker niet liggen. Aan het spelverloop was wel te merken dat de competitie sfeer nog niet aanwezig was. De rust ging in met een 2-0 achterstand voor Randers. Na de hervatting werd de eer gered, doch toen bleek dat al het kruit was verschoten. Het pas naar de tweede klasse v/n de afdeling Noord-Holland van de KN VB gepromoveerde St Adelbert had in zijn eerste wedstrijd van dit seizoen kennelijk last van plankenkoorts. In de eerste helft viel dat nog niet zo erg op, maar na de thee rammelde het in alle linies. St. Bavo nam spoedig de leiding, maar St. Adelbert kon nog vóór de rust de gelijkmaker scoren In de tweede helft scoorde de voor hoede van St. Bavo doelpunten aar. de lopende band en de Egmonders ver loren tenslotte met 61. Berdos liet ODIZ met volle winst vertrekken Berdos opende het seizoen met een ^e.lstri3d tegen ODIZ. In de eerste nelit had Berdos de leiding. J. van Diepen scoorde het eerste doelpunt (1 U). Met een beetje meer geluk was het hier stellig niet bii gebleven. Na de rust waren de gasten beslist sterker Toch hadden ze geluk toen de stand op 1—1 kon worden gebracht. Twintig minuten vóór het einde bracht de snel le rechtsbuiten van ODIZ met een schitterend doelpunt de stand op 1—2. Hierna gingen de gasten verdedigen] maar Berdos wist het doel niet meer te vinden. Beide puntjes gingen naar het Zuiden. Schoorl is met nederlaag tegen Zeemacht begonnen Begunstigd door prachtig weer en ten aanschouwen "an een vrij talriik publiek, speelde Schoorl zijn eerste wedstrijd in deze competitie tegen Zeemacht. Beide elftallen waren vrij wel tegen elkaar opgewassen, maar de Schoorlse voorhoede was te improduc tief. terwijl de doelverdediger van de gasten Fortuna bij zich onder de lat had. Ongeveer een kwartier na de af- tran bezor^a^ rerMebirnen Klein van Zeemacht zijn club de leiding 01. Het zou bij deze stand blijven. Na de rust zetten de gastheren wel alles op alles om de eer te redden, maar succes hleef uit en Zeemacht nam bei de puntjes mee naar Den Helder. Zeevogels heeft in de wedstrijd tegen Uitgeest bepaald pech gehad. Nadat Kleverlaan de Egmonders de leiding had gegeven, wist Uitgeest de achter stand spoedig in een 21 voorsprong om te zetten. Daarna begon de pech. Rechtsbuiten De Waard maakte name lijk gelijk met een schot dat zo hard was dat de bal door het net vloog. Scheidsrechter Van Beider had niet ge constateerd dat de bal „zat" en kende dus geen doelpunt toe. Even later maakte De Waard opnieuw een doel punt, dat evenmin werd toegekend, om dat de bal volgens de grensrechter- over de-zijlijn was geweest. Door deze tegen slagen gedeprimeerd speelden de Eg monders vrij lusteloos verder. De rust kwam met 21. In de tweede helft wist Uitgeest de voorsprong nog tot 31 te vergroten. De moed was er toen bij Zeevogels ge heel uit en de overwinning van de be zoekers kwam niet meer in gevaar. RCZ begon in de wedstrijd tegen Eg mondia, dat één invaller telde, volle dig. Het spel was echter nog geen vijf minuten oud, of de rechtshalf der Zaandammers viel uit wegens een ver stuikte enkel. Toen RCZ weer com pleet was, kwam het overdonderend opzetten. De Zaandammers waren niet gelukkig toen de bal uit een vrije trap hard tegen de paal geschoten werd. Meer geluk hadden zij toen de Eg- mondse keeper gepasseerd werd en linksback Visser de bal weliswaar uit het doel kon koppen, maar de Zaanse rechtsbinnen daarna gemakkelijk kon scoren (0—1). Uit een vrije schop maakte aanvoerder Mul direct gelijk (1l)Vijf minuten later werd mid- voor Zwanenburg even vrij gelaten en dat betekende 21 voor Egmondia. Nog voor de rust brak rechtsbuiten Zwart door en met een vliegend schot maakte hij er 31 van. Twintig minuten na de hervatting kende scheidsrechter Van der Wal RCZ een strafschop toe en dat bete kende 3—2. Eer de Zaandammers de kans kregen deze morele steun te ge bruiken, benutte een minuut later aan voerder Mul een vrije schop op de /and van het strafschopgebied. Over een haag van spelers schoot hij en wer- 1 elijk subliem in de uiterste boven hoek (4—2). D.e Zaandammers legden daara nog meer het accent op de aan val, doch de verdediging van de Eg monders gaf geen krimp. Het einde kwam met een 42 overwinning voor Egmondia. Kaagvogels heeft de competitie uit stekend ingezet met een 41 zege op Koedijk in een snelle en faire wed strijd Hoewel de gasten de leiding na men, liet Kaagvogels zich niet deprime ren. nam het mitiatief en bezorgde doelman Bloothoofd heel v at meer werk dan de Koedijkvoorhoede Kugel. 't Begon goed voor Koedijk, want al na vijf minuten had linksbinnen E. Dekker met een lage, harde schuiver Kugel machteloos gemaakt. Kaagvogels sloeg terug en vrij spcedig maakte Ott na een algemene aanval gelijk. Dit sti muleerde de Kolhorners tot nog fellere aanvallen en 't was Van Belois, die voor de rust tweemaal de roos raakte. Kugel had het in deze periode niet zo zwaar. Na de hervatting trachtte Koedijk de bakens te verzetten, maar de roodwitte achterhoede gaf niet thuis. En als de Koedijkers er eens doorkwamen, dan bleek, dat ze over weinig schot beschik ten. Kaagvogels kwam definitief in vei lige haven door Ott, die voor een 41 eindstand zorgde. Scheidsrechter Wit had het niet zwaar. kampioenschap in successie behaalde. Van Keuken, die als eerste B-klasser in dit sterke gezelschap de tweede plaats bezette, was het een uitstekende pres tatie. Jan Hennink verzekerde zich van een derde plaats, door de sprint te win nen van M. Pronk, Klaas Slot en Nieuwland. De uitslagen luiden: 1 Jn Ottenbros, 100 km in 2.31.5; 2 J. Keuken; 3 Jn Hennink; 4 M. Pronk; 5 K. Slot; 6 W. Nieuwland-, 7 D. Tesse laar; 8 K. de Groot; 9 M. Hoogschagen; 10 J. Scholten; 11 P. Hofman; 12 E. Belles; 13 P. Duin; 14 G. Visser; 15 Jac. Schuitmaker; 16 P. v. Berkum. C-klasse: 1 C. Hoogmoed, 64 km in 1 uur 47 min. 12 sec.; 2 N. Klemker; 3 G. Pitana; 4 K. Kalis. P.5 C.K. met 7-0 geklopt Foresters is de nieuwe competitie goed begonnen met een stevige 70 overwinning op het Zaanse PSCK. Reeds na elf minuten opende rechts buiten Albach met een harde schuiver de score. Voor de rust brachten Godijn en Van Geelen de stand op 30. Na de rust trachtte PSCK het spel te verplaatsen, doch Foresters speelde zo'n fris spelletje voetbal, dat het voor de PSCK-verdediging een uiterst zwa re taak was aan de vele aanvallen het. hoofd te bieden. Na zeven minuten was het 40 door Van Steeg en acht minu ten later was het wederom Van Steeg die de weg naar het doel kon vinden. Hierna maakte Van Geelen met een keihard schot het halve dozijn vol. Foresters begon het toen wat kalmer aan te doen, zodat de PSCK-verdedi ging iéts meer gelegenheid kreeg om in te grijpen. Toch kon ze niet verhin deren dat, ih de laatste minuut. Van Steeg in samenwerking met de PSCK- doelman de stand op 70 bracht. Hier na floot de goed leidende scheidsrech ter het einde." Duinranders bracht Con Zelo nederlaag toe Duinranders heeft zijn eerste winst punten in deze competitie kunnen boeken door een 21-zege op Con Zelo. Spoedig na de aftrap opende Con Zelo het offensief, dat bekroond werd met een doelpunt, 10. Het zou het eerste en laatste doelpunt van de gast heren zijn. N. Kaag van Duinranders bracht nog vóór de rust met een fraaie kopbal de score in evenwicht (11). Na de rust kwam Duinranders het meest in de aanval, wat ten slotte werd beloond met een tweede doelpunt van de voet van T. Berkhout. De pas gepromoveerde hoofdklasser Merwede organiseerde ter gelegenheid van het sluiten van het zomerseizoen, een polotornooi waaraan deelnamen de hoofdklassers Merwede, GZC, HZ en PC SVH, alsmede de eerste klassers 't Y, Rotterdam AZ en PC Zwemlust en enige sterke tweede klassers w.o. het Alkmaarse DAW, die met Merwede II in de tweede afdeling waren inge deeld. Onze stadgenoten trokken naar Dordrecht met een invaller voor An dre Slikker, die door Wim Bloothoofd werd vervangen. De eerste wedstrijd werd gespeeld te gen Merwede II, een ploeg die in de reserve hoofdklasse uitkomt. Door goed samenspel behaalde DAW een verdien de 51 overwinning. De achterhoede bestaande uit Van Straaten, Boxem, Van der Pol en Ekkel speelde een uitstekende wedstrijd, waartegen de Dordtenaren niet waren opgewassen. De samenwerking tussen de DAW- goalie en zijn midachter was voortref felijk en Boxem en Ekkel veroorzaak ten met snelle rushes tal van gevaar lijke momenten in de Merwede-defen- ne. De aanvalslinie met Hans de Jong, Hans van der Horst en Bloothoofd had een productieve bui en met de regel maat van een klok werden de vijf doelpunten gescoord. DAW-Brandenburg 30 In de winnaarsronde van de tweede afdeling kwam DAW tegen Branden burg in het water met de vaste wil ook deze wedstrijd tot een goed einde te brengen. De ploeg uit Bilthoven weer de zich aanvankelijk uitstekend en het zag er niet naar uit dat ook deze wed strijd een overwinning voor onze stad genoten zou opleveren. Na vijf minuten draaide de DAW machine echter weer op volle toeren en spoedig leverde een uitstekende combinatie tussen Van der Pol, Boxem. Bloothoofd en Hans van der Horst het eerste doelpunt op. van de hand van de DAW-midvoor. Hans de Jong speelde zich weer later op de Meisjes van JHC kampioen Zondag speelde JVC I zijn eerste competitiewedstrijd. In Heer-Hugo- waard werd met Hugo Boys I de strijd aangebonden. JVC had zijn elf tal belangrijk gewijzigd. Drie jonge spelers maakten in deze wedstrijd hun debuut. Voor de rust kenmerkte het spel van deze spelers zich door te veel aarzeling terwijl de goalgetter van JVC geducht bewaakt werd, zodat er van de voorhoede niet veel stoot kracht uitging. JVC kon het dan ook voor de rust niet tot doelpunten brengen. Éénmaal was Hoornsman de backs gepasseerd, maar hij schoot, zwaar gehinderd, in de handen van de keeper. In de tweede helft begon Hugo Boys een flink offensief, maar de achter hoede van JVC was niet te passeren en de schoten belandden in de veilige handen van keeper Smit. Een kwar tier na de rust nam JVC het offensief over. De rechtsbuiten, H. Plagmeyer kreeg de bal toegespeeld en schoot on houdbaar in de bovenhoek. Toen was JVC niet meer te houden. Even later een schot van de rechtsbinnen C. Hoogschagen. de keeper slaat de bal terug, maar Hoogschagen kreeg de bal op zijn been en het was 20. Daarna maakte de middenvoor, P. Hoornsman, er met een mooi schot 30 van. Schoten op paal en lat had den beter resultaat verdiend. Toch wist C. Hoogschagen een bal, die van het hoofd van een der Hugo Boys backs terugsprong over de lijn te werken. Met de stand 40 kwam het einde. Alkmaarse deelnemers in West-Nederland-rit In aansluiting op ons bericht over de West-Nederland-rit, welke door het clubteam van de R.A.C. West is ge wonnen, kunnen wij nog meedelen, dat ae beide Alkmaarse deelnemers, de he ien J. Kokkes en Schipper in het al gemeen klassement resp. de 37e en 15e plaats hebben ingenomen. vleugel prachtig vrij en hij smaakte het genoegen DAW's tweede doelpunt te mogen scoren. Uit een doelworsteling voor het doel van Brandenburg wist Hans van der Horst tenslotte de zege met een derde doelpunt veilig te stel len. DAW keerde dus naar de Kaas stad terug met een eerste prijs uit een tornooi, waaraan verschillende sterke teams hadden deelgenomen. HSV kreeg een nieuw handbalterrein Zonder enig ceremonieel werd Zon dag het nieuwe handbalterrein van HSV te -Heiloo in gebruik genomen, daar het vorige terrein dienst moet gaan doen voor uitbreiding van het R.K. kerkhof. Het nieuwe terrein, dat gelegen is aan de Mallevoortsdijk, ach ter de nieuwgebouwde meisjesschool die over enkele weken in gebruik zal worden genomen is ook slechts tij delijk, daar het bestuur alles ini het werk stélt om op een rustige plaats een terrein disponibel te krijgen. Plan nen bestaan om ten zuiden achter het HSV-voetbalveld een goed terrein te krijgen. Koltwedsirijden in Krommenie Extra prijs van 83-jarige heer Bliek uit Goes KROMMENIE. De officiële ope ning: van de 4ste natiónale kolfwedstrjj- den hier ter plaatse, vond gisteren on der grote belangstelling plaats op de kolfbaan in de sociëteit „Ons Genoe gen". Hierbij heette de voorzitter van de organiserende vereniging Onder Ons en Togido, J. Klooster, allen welkom, waarbij hij een speciaal woord had voor de bejaarde heer Bliek (83 jaar) uit Goes, die als prijs zijn kolf en sajet- tal ter beschikking stelde, omdat het kolven niet meer wilde op zijn leeftijd. De heer L. Mallekote, voorzitter van" de Nederlandse Kolfbond, richtte zich hierna in een uitvoerig betoog o a. tot burgemeester J. C. A. Provily, die hij, evenals de heer Bliek, bijzonder wel kom heette. Vele bekende kolvers, die de Bond dit jaar door overlijden ont vielen, werden herdacht, terwijl hierna bij de meer heuglijke feiten, o.m. de nieuwe geopende kolfbaan te Woimer op 6 October genoteerd stond, die de voorzitter met genoegen heeft bezich tigd. De uitstekende entourage en pri ma baan moeten een grote aanwinst ge noemd worden voor de kolfsport, die zoals bleek, alle aanwezigen na aan het hart ligt. Het vijftigjarig jubileum van „Hou Maat" te Wognum en de in Koog aan de Zaan gehouden kolfwedstrijden be hoorden tevens bij deze heuglijke fei ten, waarbij zeker ook de vlag gere kend moest worden waarop de Ned. Kolfbond nu voor het eerst kan oogen. Het ontwerp hiervan werd gemaakt door de zoon van de helaas te vroeg overleden secretaris van de Bond, wij len Johan de Ridder. Archief opnieuw opgezet. Het uiterst belangrijke werk wat zijn opvolger deed, de huidige secretaris Van Trotsenburg uit Zaandam, werd dankbaar gememoreerd. Het archief van de Bond, dat in de oorlog door van dalisme werd vernietigd, is opnieuw keurig bijgewerkt, Voor eventuele aan vullingen van de leden stond het ech ter nog gaarne open. Vast kwam om. te staan, dat de Ned. Kolfbond momenteel 821 leden telt, waarvan er 667 met gummi spelen en 89 met sajet. Dit laatste is moeilijker en heeft deswege minder beoefenaars. De overige 65 leden nemen niet actief deel aan de sport en zijn donateurs. De voorzitter uitte zijn grote erken telijkheid aan de organiserende vereni ging Onder Ons en Togido, voor de prima wijze waarop deze een en ander regelde, terwijl de baan moeilijk, maar goed is. Het moest de voorzitter alleen nog van het hart dat er bij de grote lijst van deelnemers één te kort staat. Hij zelf staat er niet op en hij wilde toch gaarne meedoen! Hierna richtte de burgemeester van Krommenie zich met een kort woord tot de aanwezigen, hoofdzakelijk om diegenen welkom te heten, die morgen (dus vandaag) bi| de officiële ontvangst in het gemeentehuis wegens plaatsge brek niet aanwezig kunnen zijn, Spr. wenste alle kolvers goede wedstrijden toe, terwijl hij vertrouwde dat de in druk die allen van Krommenie zouden krijgen, gunstig zou zijn. Voor verpo zing raadde spreker aan om tussen de wedstrijden door een luchtje te gaan scheppen in het fraaie Krommenieër Agathapark. Nadat hierna alle aanwezigen de ere- wijn hieven op de kolfsport, werden de wedstrijden, die Vrijdag reeds waren begonne, voortgezet met, de korpswed strijden. Een verdiende 5-2 zege De wedstrijd MonnikendamRKAFC was een half uur oud, toen de ver dediging van Monnikendam wat rust kreeg. Voordien was het alles RKAFC wat de klok sloeg. Regelmatig wei-oen de aanvallen opgezet en daar Ten Ha ve met rechtsbuiten Tijm productief bleek te zijn, had de Monnikendam- goallie zeer veel te doorstaan Vijf maal moest hij in dit half uur de bal uit het net halen. Nadien werd de opstelling van de thuisclub gewijzigd, wat een verbetering bleek. De invaller RKAFC-doelman werd daarna spoedig aan de tand gevoeld en bet duurde niet lang of hij werd met een harde schuiver gepasseerd. De gastheren bleven aanvallen, kre gen nog een strafschop toegewezen, maar Schimmel wist het schot te keren. Na de thee is het spel van Alk maarse zijde wel wat tegengevallen. Uitslagen afd. Nrd.-Holland Eerste klasse A: Dreo —Alkmaar 3—3; EgmondiaRCZ 41; SVAZaanlandia 21; UitgeestMeervogels 31. B: RKDCO—SEW 2—4; Berkhout- Blokkers 5—2; HOSV—KGB 1—1; Sijbe- karspelRK EDO 21; ValkenWW 2—1. C: Hugo BoysJVC 04; Kaagvogels Koedijk 31; N. NiedorpRSC 60; St VictorVrone 51; WGWWieringer- waard 32. Tweede klasse A: St. Adelbert—St. Bavo 16; KnollendamJisp 2—3; Fo resters—PSCK 7—0; Purmerland—RK SVS 3—4; Zaanse Boys—WBSV 3—4. B: HE OMOC 1—3; LSVV—Sparta nen 22; WestfriezenWoudia 12; SVW Spartaan 111. C: Con ZeloDuinranders 12; Flevo Geel Zwart 32; HollandiaKolping Boys 2—1; Petten—Oosterend 4—1; Schoorl— Zeemacht 01. Reserve Eerste klasse C: Grasshoppers 2—Alcmaria 4 4—6; BKC 2—Schagen 2 0—1; Texel 2—Helder 3 2—4; WW 2— Westfrisia 4 0—3; Hollandia 3—Succes 2 2—1. Reserve Tweede klasse D Hollandia T. 2 5—0; SRC 2—Kaagvogels 2 0—2; Vrone 2—VSZV 2 1—1; Water vogels 2—WGW 2 4—1. E: DTS 2—Dreo 2 7—3. Met de zege in zicht werd er schijn baar iets te gemakkelijk over gedacht. Zelfs een tweede tegengoal kon de RK AFC-ers niet inspireren de zaken iets secuurder aan te pakken. Niettemin zijn de Westerwegbewoners goed van start gegaan. Deze eerste duidelijke over winning kan voor het verlop van de competitie van het grootste belang zijn. De Dee'/ise Koninklijke familie heeft na het bezoek van Koning Frederik en Koningin lngrid aan Groenland voor alle leden van het gezinprachtige nationale Groenlandse costuums ontvangen. Koningin lngrid (rechts) met haar drie dochters in haar Groenlandse klederdrachtv.l.n.r. Prinses Anne Marie, 6 jaar, Benedikte, 8 jaar en Margrethe, 12 jaar. De procureur-generaal b(j het Amster damse Gerechtshof eiste Vrijdagmiddag in hoger beroep vrijspraak voor F. A. V. uit Egmond aan Zee, die een andere in woner uit deze plaats, W. Regter, een klap met een stok gegeven zou hebben, ais gevolg van een ruzie in hotel Bel- levue. Er waren twee getuigen die ge zien hadden dat de klap gegeven werd, maar een derde getuige, de echtgenote van verdachte, verklaarde onder ede, dat V". wel had gebrobeerd te slaan, doch dat hij R. niet geraakt had. De procureur-generaal noemde het „een moeilijke kwestie" en meende dat deze mishandeling niet bewezen was. Uitspraak over veertien dagen. Financiële toestand is Burgerlijke Stand Geboren: Geertruida Jacoba, dochter van H. W. J. Mannessen en E. A. Augspurg; Joanna Antonia Elisabeth, dochter van W. M. Alblas en J. A. M. Lips. thans uitstekend In verband met het bedanken van de heer P. Persjjn als penningmeester moesten tijdens de Zaterdagavond ge houden vergadering de leden van de sportvereniging Nieuwe Niedorp een nieuwe functionnaris kiezen. Met over grote meerderheid van stemmen viel de keus op de bestuurscandidaat, de heer H. Vonk. Voorzitter Peereboom deelde mede. dat de heren P. Appel en M. Rootje zich beschikbaar hebben gesteld voor de verzorging van het terrein en dat op het protest tegen de ongunstige (dure) indeling van adspiranten en junioren een afwijzend antwoord was ontvangen. Aan K. Koorn en Aagje Mooij wer den de wisselbekers van de athletiek- dag uitgereikt; de andere winnaars ontvangen een diploma. De benoeming van een E.C. voor de handbalafdeling leverde geen moeilijkhedes op. De he ren J. de Vries, J. Faus en P. Meere- boer zullen hierin zitting nemen. Annie Wit, die vanaf de oprichting bestuurs lid was, zag zich wegens haar a.s. hu welijk en vertrek naar Sijbekarspel gedwongen haar functie over te dragen, terwijl ook mej. "R. Meereboer aftrad. Gekozen werden Bets Meereboer en Gees Poiie. De heer Persijn bracht een financieel verslag uit, waarbij bleek, dat de ver eniging een uitstekend jaar achter de rug heeft. De goede resultaten van het eerste elftal droegen veel bij tot een HRC 5— ontvangst aan entrée's van f 703.30 Er was een flink voordelig saldo. Besloten werd zo spoedig mogelijk met de zaaltraining te beginnen. De heer H. Peereboom zal zich hiermee voorlopig een maand bezighouden, ter wijl de heren C. Stammes en K. Koorn zullen proberen de spieren van de ad- spiranten soepel te houden. ONDERHANDS VERKOCHT De twee boerderijen met landerijen en de z.g.n. betonfabriek met dubbel woonhuis van wijlen mevrouw de wed. J Stammes zijn onderhands verkocht aan de heer N. Stammes te Nieuwe Niedorp. Met vrjjwel dezelfde cijfers als waar- mee SRC het vorige seizoen in Nieuwe Niedorp won, behaalde de thuisclub nu een zege op de Schagers. Deze formi dabele revanche (6-0) danken de Nie- dorpers in de eerste plaats aan de wil om de competitie goed te beginnen en m de tweede plaats aan SRC, dat geen schim meer is van vorig jaar. Stïkkel- man, Tromp en nog enkele goede krachten werden wel heel erg gemist. Als spoedig was het duidelijk, dat de groenwitte stormlinie het Floor (die voor de geblesseerde Druif inviel) niet al te lastig zou maken. Wel waren de eerste aanvallen voor de gasten, doch de man, die Klaver voorbij moest ko men, ontbrak. Noch Kok, noch Baars vonden mogelijkheden or- gevaarlijk te worden. Daarna was het de beurt aan N. Niedorp en het was al spoedig raak ook: een hoge voorzet van Koorn kop te Van Zoonen keurig over Van Nu- !?nd; het uitvallen van Stam nam de thuisclub het het geheel in handen. Na een half uur speelde Kater de bal keurig vrij en Koorn mikte vervolgens het leer afgemeten op het hoofd van Vonk. Weinige ogenblikken later bleef de SRC-achterhoede voor vermeend buitenspel staan. Jes niet (3-0). Reeds zes m.inuten na de hervatting ia,j ^es bij de scherp opge- uatt *1 me* een vliegend schot Van Nuland voor de vierde maal sloeg. Kort hierna werd het door Koorn 5-0. Tot eer van SRC dient ge zegd te worden, dat men de moed niet jet zakken. Maar het lukte niet. Na dat eerst de paal een zesde goal had voorkomen, zorgde Kater in de 32e minuut voor de eindstand (6-0). Scheidsrechter Sannes had het niet moeilijk, deze middag, a-elftal van N. Niedorp deed S, oT. d,°,or de bw'en uit Winkel met 2-0 te kloppen. Doelpunten van Botman en Koorn. De b-adspiranten daarentegen moesten met 2-1 het hoofd buigen voor Winkel b.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3