Noodzakelijk onderzoek op kleuterscholen blijft door gebrek aan tijd achterwege Invoering van schooltandartsendienst is urgent D O.V.E S. op de Ned. Junioren Clubkampioenschappen „Meester' Geenser» afgetreden als voorzitter van v v. Petten Één schoolarts en 10 000 leerlingen Slechte ogen en slechte gebitten Oude Niedorp RAAD KOMT BIJEEN Obdam NIEUWS UIT NIEUWE NIEDORP Een bijzondere attractie tijdens de „Floor" Jan Keuken kampioen Ingekomen en vertrokken personen Burgerlijke stand St. Pancras Gemeente gaat huizen voor bejaarden bouwen Limmen Nieuws uit Heiloo Verscheiden /ongens toonden wat zij waard zijn Kolfbaan Slikker in Warmenhuizen bij tentoonstelling één bloemenpracht Planten deden het goed EGMONDIA HAD EEN GOED JAAR Nalatige leden ziet men liever vertrekken Egmond a.d. Hoet Officiële opening nieuwe schouwburgzaal Dure visite Petten greep punten in matige wedstrijd Springende autoband bracht schade aan woning VERVOLG "STADSNIEUWS De slachtveemarkt van Maandag Ruim 25 jaar gal hij zijn beste krachten DINSDAG 9 SEPTEMBER 1953 Uit het rapport van de schoolarts, de heer G. D. Swanenburg1 de Veye, blijkt, dat het aantal leerlingen van de bij de dienst aangesloten scholen in Alkmaar, Heiloo en Limmen over 1951 10.675 bedroeg. Van dit aantal werden in het afge lopen jaar slechts in totaal 3217 leerlingen volledig onderzocht. Het onderzoek beperkte zich hoofdzakelijk tot de eerste, derde en zesde klassen van de lagere scholen. De heer Swanenburg betreurt het, dat de tijd hem niet toelaat zijn on derzoek uit te strekken tot de kleuterscholen en de scholen voor uitgebreid lager onderwijs. Zijn ervaringen hebben hem geleerd, dat verschillende kinderen, die in de eerste klas van de lagere school worden onderzocht, afwijkingen en stoor nissen op lichamelijk en geestelyk gebied vertonen deze laatste voor een be langrijk deel tengevolge van opvoedingsfouten in de kleuterperiode die moge lijk door een onderzoek op jongere leeftijd voorkomen hadden kunnen worden. Nu worden kleuterscholen en ulo scholen slechts bezocht voorzover de beschikbare tijd dat toelaat. Van de negen kleuterscholen, die bij de dienst zijn aangesloten, werd in 1951 bijvoor beeld slechts een drietal door de school arts bewerkt. Ook het onderzoek van oe jeugd, na het verlaten van de lagere school, is van zeer veel belang voor het opsporen van afwijkingen, die hoofd zakelijk kenmerkend zijn voor de pra- puberteit en de puberteit, en die zowel op lichamelijk als geestelijk terrein liggen. Bij hel onderzoek is voorts komen vast té staan, dat het aantal afwijkin gen van het gezichtsvermogen in de loop van de schooljaren vrij sterk toe neemt, ook zonder dat dit aan de ouders bekend is. Opvallend is ook het aantal kinderen met een slecht gebit, wat door tal van factoren is beïnvloed. Zo komt de heer Swanenburg tot de conclusie, dat de eerste klassertjes wat bun gebit betreft, nog de gevolgen on dervinden van de slechte omstandig heden tijdens de geboortejaren 1942 1945, toen zij tekort kalk, phosphor en vitaminen ontvingen. Het toenemende percentage „slechte gebitten" maakt het tot standkomen en functioneren van een schooltandartsendienst tot een drin gende eis, die door dokter Swanenburg in zijn rapport nog eens uitdrukkelijk wordt herhaald. Het aantal gevallen van tuberculose is zeer miniem geweest, evenals dat van de besmettelijke ziekten. In het rapport wordt veel aandacht besteed aan de houding van de jeugd en de heer Swa nenburg stelt daarbij de vraag of het huidige gymnastiekonderwijs op de scholen wel voldoende is om eventuele afwijkingen te corrigeren. Zijns inziens zouden de kinderen, die hiervoor in anmerking komen, naast de gewone gymnastiek ook deel moeten nemen aan bijzonder gymnastiek door daarvoor be voegde leerkrachten. Ook het school zwemmen is hiervoor van zeer veel be lang en een niet te onderschatten hulp in de strijd tegen de slechte houding bij de kinderen. De raad der gemeente Oude Niedorp is door de burgemeester in openbare vergadering bijeengeroepen op Donder dag aanstaande, des namiddags twee uur. Uit de lijst van ingekomen stukken blijkt, dat Ged. Staten het besluit van de raad tot aankoop van het bouwter rein, waarop t.z.t. het nieuwe raadhuis zal kunnen worden gebouwd, uiteinde lijk toch hebben goedgekeurd. Met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten kan ten behoeve van de woning bouw een geldlening worden gesloten van f 9750. Het belangrijkste punt van de agenda is een voorstel van B. en W. tot het bouwen van enkele woningwet woningen te Zijdewind. VAKDIPLOMA BEHAALD De heer W. Peereboom, alhier, slaagde de vorige week te Utrecht voor het diploma waterfitter, uitgaan de van de commissie voor vakoplei ding Gawalo. Tijdens de tentoonstelling die de Floraliavereniging hier Zaterdag en Zondag houdt, zal er een bijzondere attractie zijn. De Helderse aquarium vereniging „De Gup" zal n.l. in het Angoblokaal een serie mooie bakken opstellen, waarvan de inhoud zeker de belangstelling van het publiek dat de tentoonstelling bezoekt, zal hebben. Op het kaartje dat toegang geeft tot de „Floor" hebben de bezoekers toe gang tot het Angoblokaal. De tentoon stelling zelf wordt in zaai Hees ge houden, terwijl Zaterdagmiddag de ballonwedstrijd voor de kinderen, is op het sportterrein om drie uur. Zon dags op de Kerkstraat ringrijden op fietsen. Dit jaar zorgt de middenstand voor een speciale attractie, doordat in elke etalage een voorwerp wordt ge legd, dat er niet thuis behoort .Het pu bliek moet die artikelen opnoemen en daarbij de gezamenlijke waarde zo nauwkeurig mogelijk opgeven, waar door men mededingt naar één der fraaie prijzen. In de avonduren wordt de Ned. Herv. Kerk door sterke schijn werpers belicht. Er is tijdens de ten toonstelling dus heel wat te zien en te beleven in Nieuwe Niedorp. Bij de lange afstand-kampioenschap pen van de Alkmaarse Wielersportver- eniging „Alcmaria Victrix" is het onze plaatsgenoot Jan Keuken gelukt om het kampioenschap te behalen. De wed strijd ging over een afstand van 100 km. Tweede werd T. Tesselaar uit Ber gen; derde K. de Groot uit Westgraft- dijk. Ingekomen: Cornelis Bakker en echtgenote van Oude Niedorp naar B 134. Adrianus J. Vergeer van Gouda naar A 1. Paulina A. de Graaf van Winkel naar B 69. Johannes van Vugt van Maastricht naar Al. Mathias G. de Ponti van Wijchen naar A 1. Andries Keesom van Voorhout naar C 76. Pe trus Beerepoot en echtgenote van Berk hout naar A 65. Vertrokken: Cornelia J. Poland van A 11 naar Hoogwoud. Maria M. Geboren: Yvonne A., d. van R. Poejes en A. "Witsmeer. Wilhelmina J. M.» d. van J. J. Takken en M. C. Beukers. Adrianus J. M., z. van N. Groot en A. M. Buis Tafeltennissers spelen competitie In de loop van deze maand zal wor den begonnen met een tafeitenniscom- petitie tussen de verenigingen uit Schagen, Wieringen, Twisk en Nieuwe Niedorp. Het spelpeil zal door deze ontmoetingen ongetwijfeld belangrijk kunnen worden opgevoerd. Het Nie- riorper A-team is samengesteld uit de heren C. van Moorselaar, P. van Eeten en J. Bakker; het B-team uil de heren N. Bart, C. Wiedijk en J. Schaafstra. MEEVALLERTJES! Bij de heren V/. Woudt aan de Wes- terweg en Jb. de Beurs aan de Lan- gereis plukt en eet men voor de tweede maal in dit jaar heerlijke aardbeien. De heer Ceder te Heiloo is eerste monteur bij de Fordfabriek te Am sterdam en hoewel hij de gehele dag tussen de auto's zit heeft hij toch niet' geschroomd in zijn vrije tijd ook een 'karretje in elkaar te knutselen. Het is een auto geworden van een uitzonderlijk type met twee wielen voor en één achter. Toch biedt dit wagentje, dat slechts 260 kg weegt, plaats aan vijf volwassen personen en het kan een snelheid halen 'iia.1t 80 km per uur. De afmeting is 3.60 meter lang en 1.60 meter breed. De auto wordt voortbewogen door een 10 pk F.N.-motor. Het chassis is gemaakt van Rijnstaal en de car rosserie is opgewerkt met aluminium. SINT PANCRAS. Sint Paneras, dat men wel eens het villadorp van de Lan- gedijk noemt, gaat woningen voor be jaarden bouwen. Het ligt in de bedoe ling negen woningen aan te besteden, een dienstgebouw, met berg- en woon ruimte ten behoeve van „Het Witte Kruis" en een woning voor een con cierge, alles in één complex. In een gesprek, dat wij met burge meester Kroonenburg over deze aange legenheid hadden, deelde deze ons me de. dat het doel van deze niet alle daagse bouw is om meer woonruimte te krijgen voor jonge paren en andere woningzoekenden. Voor het plan om de ouden van dagen aan geriefelijke huizen te helpen bestaat in Sint Pan eras wel belangstelling. Er hebben zich ongevraagd reeds vijf echtparen voor opgegeven. Of er ook voor niet Sint Pancrassers kans is van deze te bouwes woningen gebruik te maken, zal de tijd leren. Vóór de oorlog was het wel zo, dat mensen vari buiten de gemeente zich hier vestigden. Maar St. Pancras heeft op het ogenblik de handen vol aan de eigen woningzoekenden. Het zijn er bijna vijftig en daarbij komen dan nog enkele krepeergevallen. In 1947. in het jaar dat de tegenwoordige burgemees ter zijn intrede deed, stonden circa drie en twintig personen als woningzoe kenden ingschreven, zodat nu vijf jaar later, dit aantal verdubbeld is. Het is zeker toe te juichen, dat het gemeentebestuur zo voortvarend is om binnenkort tot de aanbesteding over te gaan en dat daarbij samenwerking is gezocht met de afdeling van „Het Wit te Kruis". EERSTE PRIJS BEHAALD De zangvereniging „In Ace Nata", alhier behaalde op de eerste dag van de door het Haagse tram-mannenkoor uitgeschreven nationale zangwedstrij den te Schevingen met 357. Zondag nam de Heiloo'se Athletiek- Vereniging DOVES deel aan de Neder landse Jnnioreo-CSubkampioensehappen om de Wotiler Groencstijnbeker, geor ganiseerd door de Bataven te Leiden. Wat de P.H.-Beker is voor de senioren, is deze wedstrijd voor de junioren. Al leen de grootste clubs in het land kun nen bieraan deelnemen. Van de 14 nummei-s die verwerkt moeten worden moet elke vereniging aan minstens II deelnemen. Om op elk nummer goede krachten te zetten is voor de clubs een hele opgaaf. Behalve DOVES hadden ingeschreven l Amsterdamse, 3 Rotter damse, 2 Haagse, 2 Haarlemse en 1 Leidse club. Allemaal verenigingen dus uit grote steden. Om hieraan deel te kunnen nemen is op zichzelf al een prestatie voor de Heiloose club. DOVES was heengegaan met de we tenschap, dat zij in de achterste regio nen zou eindigen. Maar voor de jon gens was het een prima training. Rong Konijn werd, na in zijn serie le, en in de halve finale 2e te zijn ge weest, 5e in de finale 80 m. Jun. B, en mét zijn sprong van 5,73 m kwam hij als 7e precies buiten de finale. Jan de Groot werd 6e in de 600 m Jun. B. en verbeterde zijn eigen tijd; 1 min. 32,6 sec. Ook Henk v. d. Pol werd 6e, n.l. op hoogspringen met 1.53 m. Henk trof het op de 100 m Jun. A niet, dat hij in de snelste serie zat. Als 4e, tijd 12,2 sec., was hij uitgelopen. Bertus Bosman, ongetwijfeld de snel ste uit het veld 1500 m lopers, hield zijn tempo weer te laag, en kwam in de eindsprint niet verder dan op de 4e De kolfbaan van de lieer Slikker in Warmenhuizen was gedurende de Floraliatentoonstelling in een waar lusthof herschapen. De inzendingen planten van de volwassenen was bui tengewoon goed. Jammer dat de plan ten van de kinderen niet zo goed vol deden. Ook de inzending huisvlijt was zeer bevredigend, wat betreft het aan tal nuttige handwerken. Op ander gebied was echter te kort ingezonden. De jury heeft haar taak ongetwijfeld tot volle tevredenheid verricht. De uitslagen van de tentoonstelling waren als volgt: Planten van de kinderen: Ageratum: 1 Elly Sevenhuijsen, 2 Cor Vlam Pz., 3 Wijnand Paarlberg. Pietje Pul;: 1 Cor Paarlberg, 2 Gerda Leijsen, 3 Peter de Geus. Lobelia: 1 Cees Modder, 2 Rie Wes- tra, 3 Hora Vlam. Onversaagd, hebben wij boven dit plaatje van de heer J. Hoogland geschreven. Ondanks zijn 90 jaren is deze doorgewinterde handelaar nog iedere Maandagmorgen op de varkensmarkt te vinden en hij staat zijn mannetje als het op loven en bieden aankomt. Drie en zestig jaar al kan men hem met opgeheven hand tegenover de slagers uit Alkmaar en omgeving zien staan. Niet om geweld te plegen, maar om de verkopen te bekrachtigen. „Ome Jan" is giste ren door zijn vrienden gehuldigd, zoals unj gisteren reeds uitvoerig berichtten. Vandaag ziet ge hem in actie. Met sigaar en mét wandelstok. Nadat onlangs de drie nieuwe winkel panden aan de Hereweg officieel door burgemeester M. Niele zijn geopend, vond dezer dagen de officiële opening plaats van de grote schouwburgzaal van de heer Jac. den Houdijker, de zaal. die geheel nieuw is opgebouwd. Zij biedt ruimte voor 400 personen en is voorzien van een groot toneel met rui me kleedkamers daaronder. Er bestond grote belangstelling van diverse firma's, plaatselijke verenigingen en collega's uit de omgeving, die hun belangstelling ded«n vergezeld gaan van cadeaux, blor -tukken e.d Voor het verenigings leven zal deze zaal een grote aanwinst betekenen. OP: ENG=T revTiFPTE KANKER BESTRIJDING De opbrengst van de collecte voor de kankerbestrijding bedroeg f 122,68. Een bijzonder mooi resultaat! De voetbalvereniging Egmondia hield dezer dagen in de zaal van de heer Kager haar jaarvergadering, on der voorzitterschap van de heer mr. Spit. Uit het jaaverslag blijkt, dat Eg mondia een goed jaar achter de rug heeft. Ook de prestaties der diverse elftallen waren behoorlijk. Door de hoge kosten van aanleg der verlichting cp' het veld, sloot de kas nog wel met een batig saldo van ruim f 600, maar was er niettemin, als het aanvangssal- do buiten beschouwing gelaten wordt, over het afgelopen jaar een tekort van f 500. Met de begroting voor het sei zoen 1952-1953, die in ontvangst en uit gaven sluit met f 4050, kon de verga dering zich verenigen. Aan de beurt van aftreden waren de heren J. Koelink, P. Zwart en J. Sten- trop. Daar de heer Zwart zich niet her kiesbaar stelde, bracht de voorzitter hem dank voor het vele, dat hij, voor al in de moeilijke beginjaren, voor Egmondia gedaan had. Onder luid ap plaus werd het voorstel, de heer Zwart tot erelid te benoemen, door de verga dering aangenomen. Ook de heer Sten- trop stelde zich wegens drukke werk zaamheden niet meer beschikbaar. In de vacatures werden gekozen de heren J. Mul en G, Heineman, waarna de heer Koelink werd herkozen. In de kascommissie werden gekozen de he ren A. Gouda en C. Groen; in de elftal commissie de heer J. Visser en in de vacature, ontstaan door het bedanken van de heer A. Dekker, de heer D. v. Dam. De elftallen Het eerste elftal is als volgt samen gesteld: doel W. de Lange; achter H. Visser en E. Stam; midden A. Stam, Alb. Stam en W. Gravemaker; voor D. Zwaan, C. G. Zwart, A. Zwanenburg, J. Mul en C. Zwart. Als aanvoerder en reserve-aanvoerder van het eerste elf tal werden gekozen resp. J. Mul en H. Visser, van het tweede elftal P. Zwart en E. Hollenberg. Mag het naar buiten schijnen, aldus de voorzitter, alsof alles goed gaat in Egmondia, omdat het een bloeiende vereniging is met veel leden, gezonde financiën, een pracht veld en behoor lijke prestaties, toch ontbreekt er één ding en daardoor ontbreekt eigenlijk alles. De geest is namelijk niet goed. Dit slaat, zoals voor de hand ligt, voor namelijk op degenen, die ook zelfs deze avond weer niot aanwezig zijn. Het bestuur meent, dat er de laatste jaren genoeg gepraat is, maar aange zien dat niet helpt, zal men nu tot in grijpen overgaan. De leden behoeven niets te doen, zoals bij de meeste an dere verenigingen, aan onderhoud van bet veld, controle bij de kassa enz. Het enige wat verlangd wordt is be hoorlijk gedrag en trainen. Als men zelfs dat niet nakomt, is het toch véél treurig gesteld en zitet het bestuur de nalatige leden liever vertrekken. Van nu af aan zal het bestuur streng op treden tegen ieder, die zich niet be hoorlijk gedraagt, onverschillig of dat is tegenover scheidsrechter, grensrech ters, tegenstanders of mede-leden en of er al dan niet door de bond inge grepen wordt. Voorts zal ieder, die zonder geldig afbericht bij de heer Mul, de training verzuimt, voor iedere keer een wedstrijd niet opgesteld wor den. Hiertoe is het bestuur vast beslo ten, al kost het nog zoveel leden en al Geranium: 1 Bertha Barsingerhorn, 2 Cor Houtkooper, 3 Rie Westra. Salvia: 1 Cor Paarlberg, 2 Erie de Geus, 3 Mientje van Loenen. Fuchia: 1 Jan Barsingerhorn, 2 Elly Sevenhuijsen, 3 Hans Barsingerhorn. Coleus: 1 Wed. Jb. Delver, 2 P. Vlam Sr., 3 W. Sevenhuijsen. Sevenhuijzen (Gerrit), 3 W. Seven huijsen. Fuchia: 1 Wed. J. Barsingerhorn, 2 K. Westra, 3 P. J. Mink. Cufia: 1 W. Sevenhuijsen, 2 Jn. Vlam Kzn., 3 N. Beets. Begonia: 1 W. Sevenhuijsen, 2 N. Sevenhuijsen, 3 Jb. Gutker. Witte Ster: 1 Jn. Gutker, 2 Wed. J. Barsingerhorn, 3 P. Vlam Czn. Snijbloemen (kwekers)' l Jn. Frans, 2 Jb. Vlam. Snijbloemen (amateurs); i p. Vlam Czn., 2 L. Kalverdijk. Bloemschikken: 1 P. Rempt Pzn., 2 L. Kalverdijk. Vrije inzending planten: 1 D. Mink, 2 A. Kroon, 3 P. Vlam Czn. Nuttige handwerken: 1 Mej. Aafje Vlam, 2 mej. Bregta Vlam Pd. Fraaie handwerken: l mevr. C. Hooijenga- deGroot, 2 mevr. Wed. J. Barsingerhorn. Huisvlijt: 1 C. Slikker, 2 Cor Paarl berg. Fruit: 1 J. B. Weener, 2 J. G. Wee- ner. Tuinbouwproducten: 1 c. Barsinger horn, 2 P. Rempt Dz. Er was tamelijk veel belangstelling en het bestuur kan op een paar goed geslaagde dagen terugzien. Bij de familie K. in Petten is op ongebruikelijke wijze een to renvalk het huis binnengekomen namelijk dwars door een grote vensterruitDe vogel meende op dezelfde wijze de hamer weer te kunnen verlaten, doch vloog zich bij die poging tegen een andere ruit te pletter. betekept het voor alle elftallen degra datie. Een goede naam en een sportie ve, prettige cub, waarvan men met ge noegen lid kan zijn is van meer be lang, dan de klasse waarin gespeeld wordt. (Luid applaus). Deheer G. Guï verzocht bij de rond vraag het bestuur, te voorkomen dat de ruilformulieren of de reserve-shirts niet tijdig aanwezig zijn. De voorzitter meende, dat de laatste jaren slechts een keer sprake was, van een nog tij dig hersteld verzuim. De heer C. Dek ker drong er op aan, dat andere ver enigingen, evenmin als Egmondia, ad- spiranten laten betalen voor fietsen stalling. De voorzitter meende, dat Eg mondia alleen maar het goede voor beeld kan geven. De heer Koelink ver zocht de leden eraan mede te werken, dat niemand, beneden op het veld komt die daar niets te maken heeft. De voor zitter sloot zich hierbij aan en ver zocht in het algemeen nog de mede werking van de leden. Ten slotte deel de hij mede, dat de trainer, de heer Kinnegin, in de zaal van de heer Ka ger een uiteenzetting zou geven over de spelmethode en deed een dringend verzoek aan de leden, om deze leer zame avond bij te wonen. SECRETARIE VERPLAATST De gemeentesecretarie, inclusief de afd. sociale zaken en de afd. openbare werken, is in verband met de verbou wing van het raadhuis overgeplaatst naar de zaak van de heer Van Ham, naast het raadhuis. BENOEMING ONDERWIJZERES Na verkregen toestemming van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen tot aanstelling van een extra-leerkracht voor Rijksrekening, is door het gemeentebestuur als onder wijzeres aan de openbare lagere school benoemd mevr. H. M. Glaszde Raadt uit Utrecht. De eerste competitiewedstrijd heeft Petten de volle winst opgeleverd. Het spel van beide ploegen was echter maar van matig gehalte. Petten speelde wel iets beter dan de eilanders en daarmee is de 41 zege dan ook verklaard. Al spoedig gaf De Graaf Petten met een mooie kopbal de leiding en nog vóór de thee zorgden Quak en De Waard voor een veilige 30. Daarna voerden de be zoekers enige tijd de boventoon en konden zij éénmaal doelman Kooij passeren. Kort voor tijd bracht De Graaf de stand op 41. plaats. Een verrassing was het lopen van Jb Wijker op de 300 m Jun. A. Hij won zijn serie in de mooie tijd van 38,6 sec. In de finale bracht Jaap het tot de 3e plaats in de prachttijd van 38,2 sec., hiermede bekende lopers ach ter zich latend, en het clubrecord een stuk omlaag brengend. Ook andere jongens, Foele Klijnsma, Piet de Jongh, C. Wijker en Joop Jonk hebben moedig gestreden, maar konden hfet niet tot een punten aanbrengende plaats brengen. Zondag a.s. gaat de DOVESploeg naar Wieringerwaard voor de laatste Jeugd- Districts-Kampioenschappen, om haar le plaats te verdedigen. Dezer dagen reed een grote 5-tons truck met oplegger ter hoogte van het Blockhovepark op de Kennemer- straatweg, toen plotseling een der voorbanden sprong-. De velgbanden sprongen van het wiel en snelden op eigen gelegenheid verder. In razende vaart vlogen zij over het rijwielpad en tegen de deur van de woning van de postcommandant der Rijkspolitie, de heer Visser, kwamen zij tot stil stand, na deze deur grondig vernield te hebben. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. JAN HUIGEN REGISSEUR BIJ „FALKLAND" De moeilijkheden die zich de laatste tijd bij de Alkmaarse Toneelvereniging „Falkland", die haar domicilie te Heiloo heeft gevestigd, voordeden, hebben zich opgelost in het feit dat een nieuwe regisseur is benoemd, n.l. de heer J. Huigen. Deze is als regisseur geen on bekende in onze omgeving, doordat hij reeds bij verschillende andere vereni gingen als zodanig optreedt. ZES WONINGEN VOOR GROTE GEZINNEN GEREED GEKOMEN De R.K. bouwvereniging krijgt één dezer dagen een zestal woningen voor grote gezinnen gereed. De bouw maakt een riante indruk. De woningen bevat ten twee grote kamers, slaaapkamers, badkamer, douchecel en grote keuken. De woningen staan aan de Butterlaan en zullen binnenkort worden betrokken. Voor de koeien, die vrijwel allen van goede kwaliteit waren, bestond een voldoende belangstelling. Het stug handhaven der vraagprijzen der afgelo pen weken, waar de kopers niet of maar traag aan willen, veroorzaakt een trekkende handel. Gister is het dan ook, niettegenstaande het feit dat er maar weinig varkens waren, bij de koeien zeer lui toegegaas met even ho gere prijzen. Er was een gering kwantum kalveren, maar toch is de handel stug geweest. Zijn het de dalende prijzen van de vorige markt geweest die de aanvoer van varkens afremde, of was het de vrees voor de heersende pest onder deze dieren? We hebben niet kunnen achterhalen wat wel de reden was. Feit is echter, dat het geringe aantal tegen oplopende prijzen vlug verkocht werd. EERSTE IN SCHIETWEDSTRIJD Tijdens de jaarlijkse schietwedstrij den van Steun Wettig Gezag te Over- veen, heeft onze stadgenoot, de heer D. A. Ploeg, in de individuele wedstrijd revolver-schieten met 72 punten de eer ste prijs gewonnen. Tweede werd de heer H. Feikes te Amsterdam met 70 punten en derde de heer J, Otelee te Amsterdam met 69 punten. GEEN CABARET MAAR KLASSIEK TONEEL In tegenstelling tot wat wij gisteren berichtten zullen de Plankeniers Don derdagavond 25 September geen caba retvoorstellingen geven, maar het toneelstuk Mereadet van Honorë de Balzac opvoeren. De baten van deze avond, die in het Gulden Vlies wordt gehouden, komen ten goede aan oud- verpleegsters die in moeilijke financiële omstandigheden verkoren. De plaats bespreking is op Woensdag 10 en Don derdag 11 September, 's morgens van 11—12 uur aan het Gulden Vlies. Bij de comitéleden zijn nog enkele kaarten verkrijgbaar. OBDAM, 8 Sept. 5000 xg sïabonen: A 38—42 en B 20—41; 11.000 kg bieten. A 6,40—6,70, B 4,80—5,80 en mocljo 5; IJ 000 kg peen: B 11.60—12,30 en C 11—11,90; 7500 kg uien 13,60—14,30 grove 9.40— 10,20. drielingen 13,60—13.90 en nep 18,30: 2000 kg Eigenheimers 9,60. Na ruim 25 jaar zijn beste krachten te hebben gegeven aan de voetbal vereniging „Petten" is „meester" Geen- sen afgetreden als voorzitter. Als motief voor zijn bedanken noemde de heer Geensen o.m. de minder prettige geest, welke er momenteel in de club heerst, terwijl ook de leeftijd een woordje be gint mee te spreken. Dat het besluit tot heengaan niet gemakkelijk was, kon de vergadering begrijpen. De heer Geensen was ruim vijf en twintig jaar achtereen een kracht van betekenis. Tot voor enkele jaren was hij actief lid en die activiteit bleef in zijn functie als voorzitter. Hij sprak de hoop uit, dat zijn opvolger er in zal slagen de kracht te vinden om „Petten" tot groter bloei te brengen. Met instemming van de vergadering werd de heer Geensen lot ere-voorzit- tcr benoemd, een onderscheiding, welke hij in dank aanvaardde. Tevoren waren als gewoonlijk een vijftal renteloze aandelen uitge'oot De bezitters van de nummers 16, 18, 30, 32 en 57 kunnen hun geld terugontvangen. De penningmeester had in het voorbije seizoen niet zo erg slecht geboerd, want er was een batig slot van f 127,24. Bij de bestuursverkiezing werd de heer J. Raven met op één na algemene stem men tot voorzitter benoemd- De heren N. Zwakman en W. de Waard werden herkozen, terwijl de heer C. Kossen de vacature zal bezetten. Aan het einde van de vergadering sprak de heer Raven zijn voorganger hartelijk toe, terwijl ook door enkele andere leden prettige woorden tot de heer Geensen werden gericht De Ver gadering was behoorlijk bezocht.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5