Vandaag zal faillissement van de Nemogra worden aangevraagd Jimmy Brown als diepzeeduiker AGENDA Opnieuw acht maanden geëist tegen Alkmaarse fabrieksarbeidster Honderd vijftig zwemmers leverden het bewijs van hun bekwaamheid Boeiend orqelconcertvan CorKee trok slechts weinig hoorders Kaaskoningin werd op stadhuis ontvangen Twuijverwei wc DE PROVIN( Helfi van de arbeiders wordtdeze week ontslagen Var» oprichting af gebrek aan liquide middelen Ontsierende muur aan ingang van de stad Marine stuurt op 8 Oct. mijnenvegers Tom Scharlewi won een Austin Zij verduisterde f7500 van een tijdelijke minnaar Rapport was weinig hoopvol. Kunstzwemsters maakten salto'sop muziek van Strauss Van 7 tot 42 A.M H.C. over enkele weken 40 jaar Inspiraiieve geestkracht Een aardige attractie voor steden met een kaasmarkt Verwarring rond een Engelse sleutel VROOM a DREESMAYY Café „De Weegbrug" heeft een nieuwe eigenaar Burgerlijke stand Damclub D.D.D. LAATSTE NIEUWS Het Duits-Joods accoord getekend Nog acht slachtoffers van ramp op Donau Groenten en fruit naar de Sowjetzöne Raad var, Negen bejaard zeker van 'n v Zwaardere lastei de tuinbouv Egmond a.d. H WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1952 wre moeilijkheden, die zich bij de montage-grafkistenfabriek hebben voorge daan en die voor het eerst in het licht der openbaarheid kwamen toen de direc teur, de heer A. Vos, en twee commissarissen in begin Augustus hun ontslag namen, hebben zich thans zo toegespitst, dat het zeer de vraag zaï zijn of de fabriek, waarin door honderden kleine aandeelhouders werd deelgenomen, be houden zal kunnen blijven. Bij de royale opzet van de Nemogra heeft men on voldoende rekening gehouden met de aanlooptijd, die men nodig zou hebben om de productie op volle toeren te laten draaien en het nieuwe product, dat ten slotte een omwenteling in de grafkistenfabricage betekende, ingevoerd te krijgen. Het resultaat is geweest, dat de fabriek vrijwel van de oprichting af te kampen heeft gehad met een gebrek aan liquide middelen, hetgeen thans tot •een algehele impasse in de financieringsmogelijkheden heeft geleid. Vandaag zal het faillissement, van de Nemogra N.V. worden aangevraagd en in afwach ting van de besprekingen met de te benoemen curator zal voorlopig de helft van het aantal arbeiders worden ontslagen. Met de curator zal worden onder handeld over het eventuele afwerken van de nog in voorraad liggende orders. Dit is de reden, waarom de tijdelijke directie nog twaalf man in dienst heeft gehouden. gehouden, waarop worden besproken. QP alle mogelijke manieren heeft men de laatste maand getracht de drei ging van een faillissement af te wente len, maar het vertrouwen van de geld schieters was door de mutaties in de topleiding dermate geschokt, dat het niet meer mogelijk was nieuw kapitaal aan te trekken. Het zal zeer de vraag zijn of de aandeelhouders nog iets te rug ontvangen van het geld, dat zij in de Nemogra hebben gestoken. Vermoe delijk zal de verkoop van het kapitale fabriekspand en het machinepark, dat bij de aanschaffing een kwart milioen kostte, nog juist voldoende zijn om de schulden te betalen, doch enige zeker heid daaromtrent bestaat nog aller minst. Het ziet er dus naar uit, dat de aandeelhouders geen cent van hun in- •vestering terug zullen zien, tenzij ter Raadslid sfe'f vragen Het raadslid G. W. de Jong (PvdA) heeft verlof gevraagd in de eerstvol gende vergadering B. en W. de volgen de vragen te mogen stellen: 1. Is het college van oordeel dat de kort geleden gebouwde stenen muur om de binnenplaats van de in aanbouw zijnde RK ULO school aan de Hoever- weg en de Jan Steenstraat uit schoon heidsoogpunt een minder fraaie afslui ting vormt, omdat de muur gebouwd is aan de rand van de stad en aan een verkeersweg en daardoor afbreuk doet aan de entree van de stad? 2. Is het college bereid mede te de len welke overwegingen hebben geleid tot goedkeuring van de bouw van deze muur? 3. Is het college van oordeel dat in de toekomst voorkomen dient te wor den dat Alkmaar ontsierd wordt door dergelijke bouwwerken en, zo ja, is het college bereid stappen te ondernemen dat de afsluiting van bovengenoemde binnenplaats gewijzigd wordt zodat deze geen afbreuk meer doet aan de entree van de stad? Zoals wij gisteren meldden zal de Koninklijke Marine o.a. enkele eenhe den naar Alkmaar laten opstomen ter gelegenheid van de Ontzetfeesten. Naar wij vernemen zal het flottille uit mijnenvegers bestaan. Welke schepen het zullen zijn is nog niet bekend. Dezer dagen zal hierover de beslis sing vallen. elfder ure nog een oplossing wordt ge vonden, waaraan men in dit stadium ernstig twijfelt. Niettemin wordt dezer dagen een aandeelhoudersvergadering deze kwestie zal Voldoende orders LIET eigenaardige geval bij de Nemo gra is, dat men voldoende orders heeft, zodat de fabriek, wanneer zij een voldoende aanlooptijd had kunnen krij gen, naar alle waarschijnlijkheid zich een bestaansrecht had verzekerd. De kostbare opzet en de begin-exploitatie hebben hiertoe evenwel geen gelegen heid gegeven. Op 19 October werd de eerste steen gelegd voor de fabriek, die in het voor jaar van 1952 is gaan draaien. De le vensduur is dus slechts van korte aard geweest. Het valt zeer te betreuren, dat deze nieuwe industrie, die aan ongeveer veertig man werk verschafte, reeds in een paar maanden tot ondergang is ge doemd, Niet alleen voor de aandeel houders, maar ook voor Alkmaar be tekent oit een teleurstelling, die des te zwaarder valt omdat men zulke hoge verwachtingen van deze fabriek had gekoesterd. Wij kunnen dan ook slechts hopen, dat het heel geringe kansje, dat er nog bestaat ob een voortbestaan van de Nemogra, zal kunnen worden benut. WOENSDAG Rcx Theater, 2.30 en 8 uur: Perrucha, kind van de nacht (18 jaar); Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Tien van het vreemdelingenlegioen (14 jaar): Cine ma Americain, 2.30 en 8 uur: Het lot speelt met mr Denning (14 jaar); Vic toria Theater, 2.30 en 8 u,: Assia Noris' liefdesgeschiedenis (18 jaar). Wapen van Heemskerk, 8 uur: Open bare dansavond en prijsuitreiking bier- priisvraag. Nachtdienst Apotheken: Apotheek Harlong van Ark, Rangestraat 1. DONDERDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Perrucha, kind van de nacht (18 jaar): Harmonie Theater, 8 uur: Tien van het vreemde lingenlegioen (14 jaar); Cinema Ame ricain, 8 uur: Eroica (alle leeft,): Vic toria Theater, 8 uur: Assia Noris' lief degeschiedenis (18 jaar). Wapen van Heemskerk, 8 uur: Ca baret-avond militairen. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEI Woensdag 19.53 8.17 Donderdag 20.46 9.16 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 19.58 8.22 13.58 2.22 Donderdag 20.51 9.21 14.51 3.21 Voor de tweede maal eiste de offi cier van justitie mr J. C. V. Meischke 8 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief tegen de 19-jarlge Alk maarse fabrieksarbeidster Fetje M. Zij had op 27 April een portefeuille met f 7500.verduisterd van een haar on bekende man, met wie zij na verschil lende café's te hebben bezocht, een ritje maakte in zijn auto. Volgens Fetje had zij de portefeuille gevonden toen zij met de man, een ze kere D. uit Kolhorn, op de achterbank van de auto zat. Zij had het kostbare voorwerp in het struikgewas langs de weg geworpen, waar de politie het la ter vond. Het reclasseringsrapport over Het diploma zwemmen is gisteravond in de Overdekte een indrukwekkende demonstratie voor de zwemsport geworden. Er waren niet minder dan 149 can didates voor het grootste deel jongeren, die een beduidende aanhang van familie en kennissen hadden meegenomen. Het publiek stond dan ook vele rijen dik achter de ballustrade om de verrichtingen van de diploma-zwemmers gade te slaan. Over enkele dagen zal de heer Tam Scharlewi in een gloednieuwe Av,stin A 30 rondrijden. Deze wagen was de hoofdprijs van de reclame-actie voor bierverbruik, welke wedstrijd werd uitgeschreven door het Centraal Brou werij Kantoor. Eenstemmig was de jury van oordeel dat Tom Scharlewi uit Alkmaar Neerlands beste bierpropagandist is en dat hem de Aystin toekomt. Maandagmiddag werd hem het heugelijke nieuws door de jury medegedeeld en ontving bij. al vast een. klein, autootje .van het type Austin A 30. Van links naar rechts staan op de foto de heren H. E. Jansenhoofd van de afdeling Verbruiksontwikkeling van het C.B.K., D. J. Schiferli, adj. directeur van Smit's Adviesbureau, G. Staalman uit Amstelveen en de prijswinnaar, de heer Tom. Scharlewi. Voor het diploma A, het voorberei dende getuigschrift van de K.N.Z.B. verschenen 107 zwemmers en zwem sters aan de start. De jongsten van deze groep waren 7 jaar, wat 35 jaar verschil uitmaakte met de oudste deel neemster, een 42-jarige dame uit Alk maar. In groepen verdwenen de can- djdaten in het water om hun opdrach ten uit te voeren. Van de 107, onder wie velen uit Hoorn, slaagden er 99. Het aantal candidaten voor het afleggen van, het examen voor de diploma's B (geoefend zwemmen) en C (vaardig- hèidsdiploma) was eveneens bevredi gend, resp. 34 en 7. Bij het B-examen werden 4 candidaten afgewezen; van de C-zwemmers moest er één zonder het begeerde papier huiswaarts keren. Kunstzwemmen Een aardige attractie op deze avond was het kunstzwemmen van de D.A.W.- meisjes Jetty Piersma, Janny Nol, Het ty Drost en Wil de Groot. Dit viertal voerde met perfecte liehaamsbeheer- sing en goede rhythmiek een „water ballet" op, dat voor Alkmaar als een première gold en waarvan we gaarne een reprise zullen zien. Er is een grondige studie en oefe ning voor nodig geweest om deze uit De Alkmaarse Mixed Hockey Club heeft voor het komende seizoen grote plannen. Natuurlijk starten de teams van de „Mixed" ieder jaar met de beste bedoelingen, maar ditmaal zal er toch wel een bijzondere ambitie zijn om met meer dan behoorlijke resultaten uit de bus te komen. Over enkele weken gaat men namelijk het feit herdenken dat de A.M.H.C. veertig jaar geleden werd opgericht. Het is een verheugend verschijnsel dat, in het jaar van het achtste lustrum, naast een junioren team van jongens, een elftal van meis jes junioren kan worden geformeerd. Ook de veteranen hebben het plan opgevat, zoals dat verleden jaar reeds het geval was, de stick- ter hand te nemen. •m* Om meer dan één reden kan het orgelrecital, dat de organist Cor Kee gister avond in de Grote Kerk gaf een der belangrijkste concerten uit de serie zomer- concerten van dit seizoen worden genoemd. De interessante programmasamen stelling en de zeer muzikale interpretaties vormden een schone eenheid, en daarom was het jammer dat het aantal bezoekers op dit concert minder was dan we doorgaans gewend zijn. tig. Met intensieve aandacht werd door het auditorium het artistieke program gevolgd. Nog één orgelconcert zal in di'. seizoen worden gegeven, en wel door de organist Victor Hens uit Ant werpen. Ms. Een grandiose vertolking van één van Joh. Seb. Bach's bekende Praeludia en fuga's vormde natuurlijk het be kende entrée. Onder de zonen van Bach, die een ingrijpende invloed heb ben gehad op de ontwikkelingsgang van do muziek, behoorde ook C. Ph. E. Bach. Van hem hoorden we een vrij eenvoudig, maar meesterlijk „Adagio" door de organist prachtig geregistreerd. Het was een boeiende muzikale ontdek king. Minder spannend maar voor orgel uitstekend geschreven, was de Pas- sacaglia van G. Muffat. Het hoogtepunt van dit concert, een fuga van de mo derne componist Arthur Honegger, was wel de „noviteit" van de avond. Een simpel thema voor pedaal was het begin van een werk vol melodische span kracht en boeiende chromatiek. Het z.g. moderne bij Homeyer stoort allerminst, omdat de ruteur zijn materiaal met een inspiratieve geestkracht beheerst. Zeer erkentelijk zijn we Cor Kee voor deze muzikale openbaring. Het was een grote overgang hierna te belanden in de rustieke sfeer van het „Magnificat" van Cor Kee, een smaakvol geschreven stuk overigens. Tot besluit liet de orga nist ons een staaltje van zijn waarlijk treffende improvisatiekunst horen. Als motief had de concertgever gekozen een bekend en eenvoudig melodietje, maar dit werd de aanleiding tot een zeer mooie improvisatie met een uit stekende enigszins modern gekleurde climax. Juist met het improviseren be wijst 'n instrumentalist musicus in de volle zin van het woord te zijn. Geluk kig de organist die zich het kan per mitteren met succes te gaan improvi seren. En Cor Kee is die kunst mach- Het kaasstadje Bodegraven, dat na tuurlijk ook alles in het werk stelt om zijn oude roem te handhaven, had het aardige idee een „kaaskoningin" te la ten optreden. Het is weer eens iets anders dan men gewoonlijk ziet en een dergelijke attractie is ook wel eens iets voor Alkmaar. Van wat er in Bodegra ven gebeurde zullen we daarom hier een korte beschrijving geven. De volvette Hollandse boerenkaas heeft thans haar koningin. De in zon neschijn en vlaggedoek badende goede stad Bodegraven, „Boreft" voor de in woners, stond gistermorgen vroeg reeds op stelten bij de intocht van H.M. de Kaaskoningin. Zij reed in een mail- coach door de smalle stralen, omstuwd door fleurige meisjes, landelijke amazo nes en een „hots knots" fanfarecorps in boerenpakjes. Op het raadhuis werd een korte raadsvergadering gehouden, die precies 79 seconden duurde en waarin unaniem werd besloten, om voortaan een na jaarskaasmarkt op de tweede Dinsdag in September te houden. Voorts werden voor de Boreftse vlag de kleuren geel en blauw gekozen. De burgemeester huldigde daarna in de raadzaal het vorstelijk persoontje, dat gehuld was in het zachtgeel van de volvette kaas uitgevoerd in toile de soie. Daarna sprak zij haar troonrede uit, een plechtige hulde aan de zelfka- zende boeren -i aan de handel. De kaasmarkt was druk. Oude kaasbrik ken, ja zelfs gebeeldhouwde en gesne den brikken van zestig jaren en langer her, voerden prachtige partijen kaas aan. De kaaskoningin opende een ten toonstelling, hees de vlag op de markt en luidde vervolgens de bel ten teken dat de handel kon beginnen. Dit was het sein voor het karakteristieke Hol landse „handjeklap". De kaaskoningin was daarna het mid delpunt van een ontvangst ten stad- huize, waar burgemeesters uit de om liggende gemeenten, vooraanstaande personen op zuivelgebied, marktmees ters en tal van anderen haar compli menteerden. Nadien reikte de koningin op de markt prijzen uit voor de beste boerenkaas en ook voor de handelaren, die hun uiterste best hadden gedaan bij de aanvoer. Amerika geïmporteerde vorm van kunstzwemmen in de Alkmaarse Over dekte te kunnen introduceren, maar de moeite is ruimschoots beloond door het succes, dat de meisjes bij haar eerste optreden vonden. Op de muziek van Strauss' Geschichten aus dem Wiener- wald en de Perzische Markt van Ke- telby voerden de zwemsters de moei lijke figuren uit. Zij maakten salto's achterover en wentelden en draaiden zich met een souplesse en maatgevoel, die bewondering afdwongen. Mevrouw G. Pranger bewerkte de basisfiguren tot een choreografisch verantwoord ge heel met vrij veel variaties. Het was een demonstratie, die bijzonder goed heeft voldaan. Na afloop vxan het diploma-zwem men reikte de directeur van de Over dekte, de heer J. v. d. Grient met een toepasselijk woord de bewijzen van bekwaamheid uit. De procureur-generaal bij het Am sterdamse gerechtshof eiste Dinsdag middag in hoger beroep 35 of 14 dagen tegen P. J. B. uit Alkmaar, die door de Alkmaarse politierechter tot een gelijke straf was veroordeeld om dat hij een Engelse sleutel gestolen zou hebben uit de winkel van de heer A. Bood. Verdachte ontkende. Hij was enkele malen in de winkel ge weest, maar over het aantal keren en over de data, waarop dat geweest zou zijn bestond duidelijk meningsverschil tussen verdachte en de getuigen, de heer en mevrouw Bood, die hem een maal met een glanzend voorwerp had den zien vertrekken. Kort hierop mis ten zij een Engelse sleutel, die door de politie bij verdachte thuis was ge vonden. B. verklaarde, dat hij die sleu tel een vroegere maal had gekocht. Toen de getuigen anders beweerden, zei hij doodleuk: „Dan is er een fout in de procedure!" De echtgenote van verdachte kon met haar getuigenis décharge al even weinig licht in deze zaak brengen, zodat de procureur-ge neraal het Hof bevestiging vroeg. Ver dachte begon aan een langdurige ver dediging, die hem, gezien de bestaande verwarring van tijden en keren, wei nig baat bracht. Uitsprak over veertien dagen. Morgenmiddag brengen wij weer in onze gezellige Lunch room om 2.30 en 3.45 uur in onze modeflitsen, de nieuwste modellen voor het komende seizoen. Vrij entrée ALKMAAR 35. Jimmy, kapitein Toontje en Gerrit Gruwel besloten de nacht door te brengen in Het Rode Paard. In de eerste plaats moest er een oogje gehou den worden op de twee gevangenen in de kelder in de tweede plaats was er altijd nog een kans, dat de twee bandie ten die ontsnapt waren, naar de her berg zouden terugkeren en in de derde plaats was het nacht geworden en had den zij slaap. Zij spraken af dat er tel kens twee een paar uren zouden slapen en dat de derde dan de wacht zou hou den. „Gaan jullie eerst maar wat maf fen", zei Jirnmy, „dan waak ik de eerste paar uren". En zo geschiedde het. Kapitein Toontje en Gerrit Gruwel kropen boven op het- biljart, waarbij zij hun jasjas opgerold als hoofdkussen gebruikten. De bioscopportier was wel bang, dat Griet, zijn vrouw, zich een beetje ongerust' zou maken over 't feit dat hij niet thuis kwam. „Maar", zei hij, „nood breekt wet én morgen zal ik haar alles wel uitleggen". Het duurde niet lang of de twee mannen waren weggezonken in de armen van Mor pheus. Zij begonnen zelfs om het hardst te snurken en dat verveelde Jimmy na een tijdje zodanig, dat hij de deur zachtjes open maakte en naar buiten stapte om een luchtje te schep pen. Het was een mooie heldere maan nacht. Alles was stil buiten. Jimmy ging op het kozijn zitten. Heel in de verte sloeg een torenklok tweemaal. (Advertentie, Ing. Med.) Café „De Weegbrug" aan de Korte Nieuwesloot heeft een nieuwe eige naar. Het is de heer Joop Huiberts, die gisteren bij de officiële opening van zijn zaak direct al een volle gelagkamer had. Dit was niet te verwonderen, want de naam Huiberts heeft in cafékringen een goede naam. Een broer van de heer J. Huiberts exploiteert ,De Oude Poor ter" en een andere broer beheert „De Kleine Unie". In deze zaak heeft de tegenwoordige eigenaar van „De Weeg brug" veertien jaar aan de bar ge werkt. Nu de Nacohalte aan de Handelskade permanent is geworden, wil de heer J. Huiberts zijn zaak tevens bestemmen als wachtlokaal voor buspassagiers. Geboren Louise, d. van G. v. El- ten en E. van der Wissel. Johan I. C., z van F. J. Arzbach en G. Renooij. Getrouwd Douwe J. de Witte en Egberdtna E. Pot. TURNLEIDER BENOEMD De heer J. Schuit te Alkmaar is door het bestuur van de Turnvereniging T.O.G. te Hoorn tot leider benoemd. Hij zal op 1 October zijn nieuwe functie aanvaarden, verdachte was verre van fraai en de conclusie, dat met het meisje niets was te beginnen, verre van bemoedigend. De officier van justitie persisteerde dan ook bij zijn in Mei uitgesproken requisitoir. Mr A. V. M. Leesberg bepleitte een voorwaardelijke straf, oftidat naar 'zijn mening deze verdachte een kans moest hebben om weer op het goede Pad te komen. Hij herinnerde er aan hoe' zij vroeger een oppassend meisje was over wie geen enkele klacht werd ontvan gen. Zij is echter gemakkelijk ovef te halen en daarom sprak de raadsman zijn ernstige afkeuring uit over de man, die het meisje had meegenomen. Als deze lieden iets kwijt raken heb ben zij dat aan zichzelf te wijten, al dus mr Leesberg. Zij beseffen de ge volgen niet en evenmin, dat ze een meisje hollend bergafwaarts brengen. Spreker vroeg zich af waarom de re- classeringsambtenaar geen heil meer in verdachte zag. Hij heeft baar een maal bezocht en toen heeft zij het hoofd in de wind gegooid en gezegd, dat ze niet onder toezicht wilde staan. Nader hand heeft ze verklaard zich aan het toezicht te willen onderwerpen, als ze maar niet „de dochter van een domi nee" behoefde te worden. Over 14 dagen volgt de uitspraak. De door DDD georganiseerde wed strijden om de Alkmaarse kampioen schappen en om de onderlinge ere plaatsen zijn beëindigd en gisteravond werden de prijzen uitgereikt. Voorzit ter De Jong heette de aanwezigen in het clublokaal In café Haring hartelijk welkom en memoreerde het verloop der bovengenoemde wedstrijden. Hij roemde verschillende prestaties, bracht velen dank (ook de pers) en besprak moeilijkheden, die zich voordeden. Hij ging daarna over tot het uitreiken van de prijzen In de kampioenswedstrij den. Met hartelijke woorden ging de eerste prijs in de hoofdklasse naar J. Mekken, lid van DDD, die op uitste kende wijze eerste was geworden. De tweede prijs was voor F. Slot van Langedijk, die een partij door tijds overschrijding verloor. L. Verver was overwinnaar in de eerste klasse en kreeg verdiend de eerste prijs.' Voor de tweede prijs in deze klasse moet nog een beslissingspartij gespeeld v/orden. In de tweede klasse werd C. Bijwaard uit Heiloo eerste en P. Korn uit Alkmaar tweede. In de onderlinge competitie van DDD werd de heer Riebeek, die inmid dels naar Amsterdam is vertrokken, maar gisteravond aanwezig was, over winnaar. Verder in groep I L. Verver, groep II Mekken, Groep IV Balder en in groep V Bleeker. De beste clubprestatie in het afge lopen seizoen leverde in DDD I de heer P. Booy en bij DDD II de heer J. Mekken. Zeker mag geconstateerd worden, dat DDD een goede propaganda vOor het damspel heeft gemaakt 'en dit zal zich in de club doen gevoelen in het thans beginnende nieuwe seizoen. Hedenmorgen om acht uur is door de bondskanselier der Westdultse repu bliek, dr. Adenauer, en de Israëlische minister van buitenlandse zaken. Mos je Sharet, de overeenkomst onderte kend op grond waarvan de Duitse bondsrepubliek Israël tegemoet zal bomen in de kosten, welke ziin voort gevloeid uit de opneming door Israël van Joodse vluchtelingen uit Duitsland en uit de indertijd onder Duits bestuur staande gebieden. Zoals bekend is bier mede een bedrag gemoeid van 3 mil liard mark. Voor 31 Maart 1953 zal Duitsland aan Israel 200 millioen Duitse mark beta len en gedurende het boekjaar 1953- 1954 nogmaals 200 millioen Duitse mark, waarbij de Duitse bondsrege ring echter het recht heeft dit bedrag tot 250 millioen mark te verlagen in dien de economische toestand dit rechtvaardigt. De looptijd van de overeenkomst bedraagt dus 12 of 14 jaar. De aankoop van goederen volgt uit sluitend door bemiddeling van de door de regering van Israel naar Duitsland te zenden Israëlische missie. Een lijst van door Israel in Duitsland aan te kopen goederen is reeds opgesteld. In de eerste plaats betreft het hier goede ren, die bestemd zijn voor Joodse vluchtelingen, die zich in Israël vesti- gen. Voorts verplicht de Westduitse bondsrepubliek zich een globaal be drag (450 millioen rijksmark) te be talen ten gunste van de „Conference on Jewish material claims against Ger many". Dit bedrag zal worden aang wend voor de hulp aan en de rehab litatie van Joodse slachtoffers van dé, nationaal -socialistische achtervolging, I die op het ogenblik in verscheidene landen verblijf houden. Van de dertig geredden bij de scheeps ramp op de Donau, zijn thans nog acht overleden, zo wordt uit Belgrado ge meld. Tot nu toe hebben duikers zes lijken geborgen. Het schip ligt op zün kant in ongeveer 10 meter diep water. Het Oostduitse persbureau, A.D.Ni maakt bekend, dat een vertegenwoor diger van de Rotterdamse import- en exportfirma „Centra-fruit", contracten op de Najaarsbeurs te Leipzig heeft ge sloten voor de leverantie van Neder landse groenten en fruit ter waarde van verscheidene millioenen guldens naar de Sowjet-zone van Duitsland. SINT PANCRAS. H korte agenda, welke de Ra Pancras gisteravond voor a gen. Reeds om tien over ha de vergadering afgelopei echter niet mag worden gi dat er geen belangrijke be den genomen. Zo werd er aan de vereniging „Gezins kend, terwijl ook de bepl de opgeknapte Twuijverwei kwam. De voorzitter, b Kroonenburg, deelde med< Prov. Waterleidingbedrijf toe over zal gaan om de k Twuijverweg op te halen. Duif vroeg of het voldoen als de weg met zand a: werd. De voorzitter antwc het zand met een trilmach stampt zoh worden en dat met traaskalk behandelt Worden. Gedeputeerde Staten h «temming verleend tot het 1 negen woningen voor beji aanbesteding zal plaats vi: September. Het raadslid gemachtigd tot stemming b Verkiezing voor het Hoe schap. Op verzoek van de nogmaals 250.beschikt voor verbetering van de ri de Kleimeer, daar de kostf meer hadden bedragen, dar lijk was geraamd. De ver. welke dit jaar vermoedeli. kort zal hebben van 24 325.subsidie, voor de 1 een vaste hulp. Het vorige reeds een dergelijk bedrai waarboven nog een bedrag voor een losse kracht. B. deelden, dat men eerst een; wachten wat de gemeenten Oudorp zouden bijdragen, werkterrein van „Gezinszc eens in deze gemeenten ligt ke verenigingen, zo werd b len hun subsidie-aanvrage October moeten indienen. Voor de beplanting van de Weg werd 350.a 400.— ken. Er zullen bomen en e worden geplant. In de boe weg zullen zes paaltjes me worden geplaatst. De legesi van 1935, werd na enige di gewijzigde vorm vastgesteld zondering van het voorgest tarief voor bouwvergunning de rondvraag becritiseerde Vries het inrichten van e door de heer Schram van 'n woning. De voorzitter achtl zoek om meer bedrijfsruimte houdend.'Het ging hier om woning en geen permanente LANGEDIJK. Verschillen wers aan de Langedijk hebb< ste drie vier jaar de oppe hun bouwerij ingekrompen, z< zonder arbeiders kunnen stelli lonen met de daaraan verboi lasten zijn voor tal van tuin zwarend, dat de uitkomsten drijf al zeer gunstig moeten zij die lonen en sociale las1 kunnen betalen. Met 28 September wordt ni nieuwe last op de bedrijven landbouwpensioenzegels worde 20 pet, verhoogd. De verkoi nieuwe zegels zal op 1 Octo opengesteld. BURGERLIJKE STA! Geboren: Cornelia J., Dekker en C. Dekker. Bei z. van Th. M. Mors en M. I Jan W., z. van A. de Groot e debol. Eduard E. M., z. v, tarezak en J. A. Willemsen. - B., z. van B. A. Wittebrood Kruijer. Jozef J. M., z. va en J. Kuiper. Clothilde J. C. P. Orij en M. D. van den G e t r o u w d: W. M. Groo Waard, beiden alhier. J. C A. de Boer. A. Th. Baart Valkering. In het landelijke Kolhori gen deed een veehouder in morgen de onprettige ontde een van zijn koeien te wate raakt. De reddingspogingen l omslachtig en ten slotte kwa een kraanwagen aan te pas drenkeling op te halen. Er geen kunstmatige ademhaling toegepast. Aan de Zaan zit men om mei niet stil. Men heetf er t een middenstandstentoonste „Zamito", georganiseerd en eerste dag draaide de zaak op ren. De eerste avond al kon tenten geen kip meer bij en niet anders dan lof voor wat middenstand hier heeft gepri De middenstanders uit d laten ook van zich horen, plaatselijke winkeliersverenig: ben namelijk besloten een z T'-t aan te leggen, waarop van de wanbetalers zullen prijken. En üe vinden dan o de deuren gesloten tot de por weer open gaat. Op het eiland Texel z liefst drie wagens gesneuve gens is dit niet zo erg als he! want het waren slechts kim die buiten gevecht werde tijdens de volksspelen op Der het er daar ook heet is toege Een pummel van anderh Hoorn waagde een sprong uit van de bovenverdieping. De stelde ouders zagen dit jv

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2