SLIJTERIJ VRIESMAN Twuijverweg zal aan beide zijden worden beplant G. Mettes (Noord Scharwoude) won een fiets DE PROVINCIE IN VOGELVLUCHT Nieuws uit Castricum Zaanse „Baby" ernstig beschadigd VANAVOND INSTITUUT GLOBE C3© 00 VRAAG en AANBOD Wij gaan de herfst in Dansinstituut A. J. Groen DE APPELS VAN EVA Negen bejaarden nu zeker van n woning Zwaardere lasten voor de tuinbouw Egmond a.d. Hoef „Mogelijkheden" boden geen bewijs Limmen Heer-Hugowaard Succesvolle wedstrijden in Krommenie i57°mnEen en dat is inderdaad goed nieuws. ol ISiffi Maaf hiervoor is het dan Bergen Onvoorzichtige daad had bijna brand tot gevolg Foutief ingedeelde landing Oude Nliedorp Dames kregen les in voetbehandeling Stompetoren Warmenhuizen Ergerlijk vandalisme Advertenties: GAAT NIET DOOR Gelden beschikbaar 3 voorname punten van een „VALK-WAS" Ca.é te koop Te koop aangeb. Te koop gevraagd: met de lange, doch ook gezellige avonden! s Oude en Jonge Jenever, Citroen Jenever, Wijnen en Likeuren .DE BESTE RECLAME! ALKMAARSCHE COURANT WOENSDAG TO SEPTEMBER 1952 Raad van Sint Pancras vergaderde SINT PANCRAS. Het was een korte agenda, welke de Raad van Sint Pancras gisteravond voor zich had lig gen. Reeds om tien over halfnegen was de vergadering afgelopen, waaruit echter niet mag worden geconstateerd, dat er geen belangrijke besluiten wer den genomen. Zo werd er een subsidie aan de vereniging „Gezinszorg" toege kend, terwijl ook de beplanting van de opgeknapte Twuijverweg ter sprake kwam. De voorzitter, burgemeester Kroonenburg, deelde mede, dat het Prov. Waterleidingbedrijf er spoedig toe over zal gaan om de kuilen in de Twuijverweg op te halen. De heer C. Duif vroeg of het voldoende zou zijn, als de weg met zand aangeplempt werd. De voorzitter antwoordde, dat het zand met een trilmachine aange stampt zoh worden en dat de stenen met traaskalk behandeld zouden Worden. Gedeputeerde Staten hadden toe stemming verleend tot het bouwen van negen woningen voor bejaarden. De aanbesteding zal plaats vinden op 17 September. Het raadslid Duif werd gemachtigd tot stemming bij de leden- verkiezing voor het Hoogheemraad schap. Op verzoek van de DUW werd nogmaals 250.— beschikbaar gesteld voor verbetering van de rietlanden in de Kleimeer, daar de kosten 2000.— meer hadden bedragen, dan aanvanke lijk was geraamd. De ver. Gezinszorg, welke dit jaar vermoedelijk een te kort zal hebben van 245.krijgt 325.subsidie, voor de kosten van een vaste hulp. Het vorige jaar werd reeds een dergelijk bedrag gegeven, waarboven nog een bedrag van 325.— voor een losse kracht. B. en W. oor deelden, dat men eerst eens moest af wachten wat de gemeenten Koedijk en Oudorp zouden bijdragen, daar het Werkterrein van „Gezinszorg" even eens in deze gemeenten ligt. Plaatselij ke verenigingen, zo werd bepaald, zul len hun subsidie-aanvragen voor 1 October moeten indienen. Voor de beplanting van de Twuijver weg werd 350.a 400.uitgetrok ken. Er zullen bomen en struikgewas worden geplant. In de bocht van de weg zullen zes paaltjes met reflectors worden geplaatst. De legesverordening van 1935, werd na enige discussie in gewijzigde vorm vastgesteld, met uit zondering van het voorgestelde leges tarief voor bouwvergunningen. Tijdens de rondvraag becritiseerde de heer De Vries het inrichten van een garage door de heer Schram van 'n gemeente woning. De voorzitter achtte het ver zoek om meer bedrijfsruimte wel steek houdend. Het ging hier om een nood woning en geen permanente woongele- LANGEDIJK. Verschillende tuinbou wers aan de Langedijk hebben de laatw ste drie vier jaar de oppervlakte van hun bouwerij ingekrompen, zodat zij het zender arbeiders kunnen stellen. De hoge lonen met de daaraan verbonden sociale lasten zijn voor tal van tuinders zo be zwarend, dat de uitkomsten van het be drijf al zeer gunstig moeten zijn, willen zij die lonen en sociale lasten daarvan kunnen betalen. Met 28 September wordt nu weer een nieuwe last op de bedrijven gelegd: de landbouwpensioenzegels worden n.l. met 20 pet, verhoogd. De verkoop van de nieuwe zegels zal op 1 October worden opengesteld. BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornelia J., d. van N. Dekker en C. Dekker. Bernardus M., z. van Th. M. Mors en M. Hopman. Jan W., z. van A. de Groot en M. Har- debol. Eduard E. M., z. van E. Sko- tarezak en J. A. Willemsen. Abel Th. B„ z. van B. A. Wittebrood en A. E. Kruijer. Jozef J. M„ z. van J. Groot en J. Kuiper. Clothilde J. C„ d. van C. P. Orij en M. D. van den Berg. Getrouwd: W. M. Groot en M. de Waard, beiden alhier. J. G. Pekel en A. de Boer. A. Th. Baart en P. J. Valkering. genheid. De heer Duif oordeelde toe zicht bij de schouw van gemeentelan- derijer. noodzakelijk. De voorzitter zeg de zijn medewerking toe en verklaarde zelf ook wel eens mee te willen gaan. GEVONDEN VOORWERPEN. BROEK OP LANGENDIJK. Ge vonden: portemonnaie met inhoud; een paar blauwe kousjes; een geruite zak doek; wit linnen riem; zakmes; hand doek met badpak; hengselmand; vei- lingkist; zwartgekleurde vulpen; bruin geblokte halsdoek; kolenschop; houten trap; kloet; zwembroekje met hand doek; zwart lederen portemonnaie met inhoud; blauw sokje; kinderportemon- naie met inh.; grijsblauwe shawl; brui ne herensok. Inlichtingen op het Groepsbureau der Rijkspolitie te Broek op Langendijk op alle werkdagen van 9 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. AAN WIE DE SCHULD BROEK OP LANGENDIJK Twee wielrijders, de 15-jarige W. uit Zuid- scharwoude en de heer F. alhier, kwa men .lelijk met elkaar in botsing, toen laatstgenoemde de brug van het par keerterrein bij de veiling kwam af rijden. De jeugdige W. die uit Noorde lijke richting kwam aanpeddelen, zag wel een schim en hoewel hij nog uit week, was een aanrijding onvermijde lijk. De fiets van F. werd nogal bescha digd. Beide fietsers kwamen er zonder lichamelijk letsel af. De vraag is nu wie de schade moet betalen. Moedercursus Witte Kruis begonnen ZUIDSCHARWOUDE Het Witte Kruis, afd. Langedijk houdt dit jaar voor de tweede keer een Moedercursus. Er hebben zich 32 deelneemsters opge geven. Dinsdagavond is de eerste les begonnen onder leiding van zuster Ha ringhuizen uit Alkmaar. De cursus duurt veertien weken met één lesuur per keer. Aanrijding Ie Akersloot De officier van Justitie bij de Alk- maarse rechtbank mr. J. C. V. Meischke had de fabrikant Adrianus Z. uit Uit geest gedagvaard omdat hij uit het door de verkeerspolitie opgemaakte proces verbaal had afgeleid, dat Z. schuldig was aan de op 2 Mei te Akersloot plaats gehad hebbende aanrijding, waarbij de 62-jarige C. Rood vrij ern stig werd gewond. Rood werd met zijn fiets door verdachtes auto gegrepen, toen hij komende van de Sluisweg de Uitgeesterweg wilde oversteken. Naar op de tweede zitting bleek, had Roos gedacht, dat hij nog wel vóór de van rechts naderende auto langs kon. Zijn berekening was echter verkeerd geweest. De wachtmeester van de Ver keerspolitie. als getuige gehoord, ver klaarde, dat hij veronderstelde, dat een speling in het stuur misschien noodlot tig had kunnen zijn en het ongeluk wellicht zou hebben kunnen veroor zaakt. Dergelijke „mogelijkheden" ont namen de officier van Justitie iedere grond voor een hechte bewijsvoering en hij requireerde dan ook vrijspraak voor verdachte Z. De rechtbank zal over 14 dagen uit spraak doen. FRAAI SUCCES VAN „IN PACE NATA" Op het op Zondag 7 Sept. gehouden nationale zangconcours in het Kurhaus te Scheveningen behaalde de R.K. Ge mengde Zangvereniging „In Pace Nata" in de ere-afdeling met 357 punten een prachtige eerste prijs, dit betekende tevens het hoogste aantal punten op die dag behaald. Voor directeur Bob Bruschke en Pace Nata" een uitstekende prestatie, „In DE „FLOOR" NADERT Op Zaterdag 27, Zondag 28 en Maan dag 29 September wordt de jaarlijks terug kerende Huis vlij t-Floralia en Tuinbouw tentoonstelling gehouden in de zalen van ae heer KI. Evers te Heerhugowaard. De tentoonstelling wordt deze keer aan gevuld met een collectie postduiven van leden der postduivenvereniging „De Rei gers" te Herhugowaard. De deelname belooft dit jaar weer groot te worden. Kolven ten einde KROMMENIE Onder geweldige be langstelling vond gisteren de sluiting plaats van de nationale kolf wedstrijden in de kolfbaan1 van de Sociëteit alhier. De voorzitter van de kolfbond, L. Mal- lekote ging hierbij niet tot de prijsuit reiking over, vooraleer hij alle perso nen bedankt had voor hun onmisbare medewerking, zonder welke het orga niseren van' deze wedstrijden geen suc ces was geweest. Vooral de beide markeurs, de heren A. Berkhout en J. Seheffer, alsmede de sociëteitshouder J. Bogte. Na de prijsuitreiking werd ge noten van het optreden van de „Dorps kapel" en de toneelvereniging Nieuw Leven. De prijzen werden als volgt gewaar deerd: Kampioensprijs: G. Mettes, Noord- scharwoude 157 pnt. (een herenfiets); 2 G. Hop, Noordscharwoude 155 pnt; 3 J. Schenk, Barsingerhorn 155 pnt; 4 G. Teeling, Koog a.d. Zaan 154 pnt; 5 J. Schermer, Hoogwoud 153 pnt; 6 J. de Leeuw, St. Maartensbrug 153 pnt; 7 N. Rijper, Zuidscharwoude 150 pnt; 8 (aangeboden door gemeentebestuur van Kr'nie) F. Mienis, Noordscharwoude 147 pnt. Alle prijzen bestonden uit bijzon der fraaie gebruiksvoorwerpen, waarbij tevens zeer grote bekers gingen, als mede medailles. Ere-prijs korpswedstrijden: 1 Barsin gerhorn 416 pnt; 2 Vriendenkring, Bar singerhorn 404 pnt; 3 Niet Klappen, Hoogwoud 400 pnt. Ere- en le korpsprijs sajet: 1 De Schone twaalven. St. Maartensbrug, 411 pnt: 2 TOGÏDO, Kr'nie 368 pnt. Ereprijs voor de kolver die de hoog ste le en 2e serie sloeg: F. Mienis, Noordscharwoule 107 pnt. Dezelfde prijs voor sajet: C. v. Beusekom, Alk maar 135 pnt. In het landelijke Kolhorn bij Scha- gen deed een veehouder in de vroege morgen de onprettige ontdekking, dat een van zijn koeien te water was ge raakt. De reddingspogingen bleken vrij omslachtig en ten slotte kwam er zelfs Hrwwf?386? aaT1 te PaS 0m de te ¥len- Er behoefde geen kunstmatige ademhaling te worden toegepast. Aan de Zaan zit men om de drom mel met stil. Men heetf er thans weer een middenstandstentoonstellin^ de „Zamito", georganiseerd en reeds de eerste dag draaide de zaak op volle toe ren. De eerste avond al kon er in de tenten geen kip meer bij en men had niet anders dan lof voor wat de Zaanse middenstand hier heeft gepresteerd, De middenstanders uit de Wormer laten ook van zich horen. De beide plaatselijke winkeliersverenigingen heb ben namelijk besloten een z.g. zwarte 3":t aan te leggen, waarop de namen van de wanbetalers zullen komen te prijken. En t.ie vinden dan op de duur de deuren gesloten tot de portemonnaie weer open gaat. Op het eiland Texel zijn maar liefst drie wagens gesneuveld. Overi gens is dit niet zo erg als het wel lijkt want het waren slechts kinderwagens, die buiten gevecht werden gesteld tijdens de volksspelen op Den Burg. Of het er daar ook heet is toegegaan! Een pummel van anderhalf jaar te Hoorn waagde een sprong uit het raam van de bovenverdieping. De hevig ont stelde ouders zagen dit juist iets te laat gebeuren en snelden toe, doch /oor hun ontsteltenis bleek geen enkele reden te bestaan. De veelbelovende telg had geen enkel letsel opgelopen en scheen zelfs nog plezier te hebben in het geval. Dat is een parachutist in de dop! Het oudo Medcmblik kent jaar lijks maar één gloriedag en dat is die van de harddraverij. Dat is nu reeds zo honderd en tien jaar achtereen. Men heeft nu voor a.s. Maandag niet minder dan duizend oud-stadgenoten uitgeno digd om het feest te komen meemaken. Geloof ons, dat er op die dag wat her inneringen zullen worden opgehaald. Er heerste een hele consternatie In net dorp Bovenkarspel, waar het pla fond van de kleuterschool instortte. E?n gelukkige bijkomstigheid was, dat wt tijdens de vacantie gebeurde, waar- ooor ernstige gevolgen uitbleven. De aalselijke vaklieden hebben de han- oen ineengeslagen om voor een koopje de 2aak weer te repareren. Beyefwijk meldt een lichtpuntje. hebben aldaar opdracht kun nen verstrekken voor de bouw van 156 r,i?offL^0ningen SesProken. De ver plaatsing van het huis te Castricum ,'9 .m het geheel geen bijzonderheid feit te zijn. In Amerika bijvoorbeeld draait men voor deze dingen de hand ls zelfs voorgekomen, dat twaalf villa s op pontons over een rivier Juniores-prijs gummi: A. Swart, Krommenie 94 pnt. Juniores-prijs sajet: P. v. Binsibergen 48 pnt. Junior die het hoogste aantal punten sloeg: A. Swart, Krommenie. De Bergenaar Jan V. was enkele maan den geleden met een dot poetskatoen en wat petroleum bezig bij een garagehouder aan de Middenweg te Heerhugowaard een wagen op te knappen. Na afloop van die werkzaamheden had hij de met petroleum doordrenkte dot poetskantoen in een droge sloot geworpen, waarin zich een hoeveel heid afval bevond. Het was kennelijk zijn bedoeling geweest dit afval op een ge makkelijke manier op te ruimen, want hij had eerst een vlammetje bij de poets katoen gehouden. De hoeveelheid afval en de vuurzee die zich daarna ontwikkel de, waren zo groot dat men in allerijl de vlammen moest blussen. Het was een geluk dat de wind van de garage, die slechts zes meter van de sloot was ver wijderd, af was, daar anders de ongeluk ken niet te overzien waren geweest, ^oe het zij, zonder dat ernstige schade was aangericht, allen een boom was ver schroeid, werden de vlammen gedoofd. Niettemin moest Jan V. gistermorgen voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar ver schijnen, omdat hij schromelijk onacht zaam en onvoorzichtig had gehandeld. De officier van Justitie eiste een boete van f 100 subs, veertig dagen. Over veertien dagen zal de rechtbank vonnis wijzen. Burgerlijke sfand Geboren: Johannes Nicolaas, zoon v. J. Veldt en J. H. Bonekamp, Ondertrouwd: Klaas van der Wijk en Wilhelmina Mathilda van Noort; Dirk de Jager en Hendrikje Nooitge- dagt (Amsterdam); Theodorus Min en Catharina Maria Rood; Dirk Jacob de Goede en Agatha Rijkes. Gehuwd: Petrus Mulder en Maria Johanna de Vos. Overleden: Harmanna Vuijk, 67 jaar. weduwe van Pieter Bijl, wonende te Rotterdam. Zweefvliegers hadden pech De dames-leden van de afdeling van de Bond van' Plattelandsvrouwen heb ben dit jaar het seizoen op veler ver zoek reeds vroeg ingezet. De belang stelling voor de eerste bijeenkomst was bevredigend. Nadat eerst enkele huis houdelijke zaken waren afgehandeld, kreeg de heer Verhoogt uit Alkmaar het woord om een uiteenzetting te ge ven over voetbehandeling. Na deze uit eenzetting werden verschillende vragen gesteld en daarna kwamen de voeten van de dames in de praktijk aan bod. Mevrouw Verhoogt gaf practische les in behandeling, verschillende wenken, waarmee de dames hun voordeel onge twijfeld hebben gedaan. Het was een zeer interessante en leerzame avond. Op de volgende .bijeenkomst zal een demonstratie door de heer Leguit wor den gegeven met de wonderpan. Zoals gewoonlijk waren ook deze ,veek de leden van de E.Z.Z.C. te Cas- tricum-HeemsK .rk aan het zweefvlie gen. De wind was zeer zwak en wispel turig wat de richting betrof. Toen alles gereed stond voor de start hing er juist een flinke bui boven het veld. Zo duur de het vanwege de regen tot 11.15 uur, voordat instructeur J. Steen de „Baby" n kon vliegen. Al spoedig bleek de wind geheel gedraaid, zodat ook van start- en lierplaats gewisseld moest worden. Ook de Kennemer Zweefclub was met een /olledig bemande vliegploeg aanwezig. Het starttempo wilde echter niet vlotten. Wel was er enige thermiek, waarin E. L. Sanders een vluchtje kon maken van ruim 12 minuten, waarbij hij 300 voet wist te stijgen. Zo tussen de bedrijnen door werd ook gevlogen met het E.S.G. lestoestel. Tegen 5 uur in de middag was men deze vlieg dag niet verder kunnen komen dan tot 11 E.S.G.-lesstarts en 7 Grunau-Baby- starts. De laatste vlucht verliep wel heel onfortuinlijk. Door een foutief ingedeel de landing kwam de Zaanse Baby zo on gelukkig op een vleugeltip tegen de grond, dat deze bij de romp in elkaar werd gedrukt door de klap. De vlieger kwam met de schrik vrij. Dat was iemand van de z.g. Scholieren-opleiding, die zojuist z'n eerste vlucht maakte in E.Z.Z.C.-clubverband. De week daarvoor was deze jonge zweefvliege juist ge slaagd voor z'n B-brevet aan de Centrale school voor zweefvliegers te Teriet bij Arnhem. De schade wordt begroot op 1 1200.-. Het toestel werd naar Kromme nie vervoerd en is voor dit seizoen wel uitgeschakeld, zodat alleen zal worden doorgevlogen met het E.S.G.-lestoestel. Plattelandsvrouwen luiden het winterwerk in De Plattelandsvrouwen, afd. Schermer, hebben Dinsdagavond het winterwerk in geluid. Bijzonderheden werden meegedeeld over de „lampekapcursus", waarvan de eerste les reeds door een middag- en een avondgroep met animo werd gevolgd. Ook de cursus in bloemenschikken gaat door en deze week wordt hiermee een begin gemaakt. Na enige mededelingen en het uitbren gen van diverse verslagen, werd het woord gegeven aan de heer Westenberg uit Scha- gen, die op humoristische wijze een tipje oplichtte van de sluier die over ons ziele- leven ligt. Na de pauze behandelde spreker ver schillende karaktertypen. Het komt af en toe voor, dat er er gerlijk vandalisme wordt gepleegd Zo werd het bordje NACO-halte bij de gasfabriek Oudewal vernield, terwijl bij de Zuiderbrug, waar een partij voe deraardappelen was opgeslagen, enkele kistjes op de openbare weg werden ge leegd. Het is te wensen, dat de politie de „flinke kerels" achterhaalt. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE, 10 Sept. 4000 kg aardappelen: bi. Eigenheimers 10,S0—10,60 en grove 10,20 10,50; 17.000 kg rode kool: A 6,20— 13,60 en B 5,70—7,40; 150.000 kg witte kool 4,40—7,90; 18.000 kg uien 14,70— 17,40, grove 12,70—15,10 en nep 16,70 19,60; 4000 kg bieten A 5.40—7,70; 1500 kg peen: B 11 en C 11,60; 19.000 kg sla- bonen; A 37,9043,10 en II 28,1033; 900ti stuks bloemkool: AI 14,70—23,10 en AXI 8—10.50. NOORDERMARKTBOND 17000 kg aardappelen eigenheimers 10.40; beve landers 9.309.90; meerlanders 9.80; koopmans blauwe 9.60; souvenir 9.50; grove aardappelen 88.90; drielingen 3.90; 35000 kg slabonen 3943; slabonen 11 30—37; slabonen afw. 24—27; 14000 kg uien 16.20—17.40; grove uien 12 13.30; drielingen 1617; nep 1820; 2900 kg bieten A 6.40—7.40; B 4—5.60; 2000 kg peen B 10.70; peen C 10; 3900 kg rode kool A 813; B 5.80; 69000 kg witte kool 4.30—4.90; 760 st. bloemkool A 2—10. WARMENHUIZEN, 10 Sept. 1952. 20.600 kg aardappelen, Koopmans BI. 10.90, Bintjes 10.3010.60, Eigenhei mers 11.1011.30; Meerlanders 9.20— 10.20; Schotse Muizen 11.10; 6300 kg rode kool 6.108.20; 1.000 kg gele kool 7.70; 39.000 kg witte kool 4,104.40; 8060 kg slabonen 2"Jj—40; 5500 kg uien, 15.3016.10, drielingen 13. is pn blijft nummer één onder de Virginia Sigaretten Pf'l* De aangekondigde! execu toriale verkoping te Alk maar ten huize van I. REESE a. d. Vermeerstraat 35 op Donderdag 11-Sept. a.s. in bedragen van minstens 10.000 voor eerste hypotheek op woon- en winkel huizen te Alkmaar. Rente 4% Br. onder No. A 494 bureau van dit blad. M „Kraak" helder Weinig ilijtage Keurige aflevering om 8 uur begint een nieuwe cursus BOEKHOUDEN VOOR BEGINNERS bij Verdronkenoord 67 Tel. 4410 f ik ZEG HAAft 20 1 GA NAAR I met vergunning. Prima stand. Alkmaar. Beste zaak. Met won.ruil in Alkmaar. 12.500.—. Inl. Z. W. Bureau, Straatweg 61, Tel. 2329. lot ,15 woorden i I.— elk woord meer 5 cent Batavus JLO, '39, voetscha keling, prima lopend. Ooye- vaar, Broek op Langendijk 250A, Tel. K 2267—532. Etna-kachel, gr. cap., z. g. a. n., prijs f 70,Nic. Beets kade 27. Prima Haard f 40,— en eik, ombouw 2-persoons. Nassau- laan 22. Na 7 uur. Prima Haardkachel. Wester- weg 189, Heiloo. Zo goed als nieuwe kinder- wagen, wijnrood. - Druiven- laan 23. Twee wollen wintermantels a f 15,—, 16-18 jaar. N. Blok ker, Fielkerweg 13^5, Akersloot Wegens ©vercompl.: goed onderhouden Jaarsma-Haard met achter- en vloerplaat en pijp f 45,Schaepmanplein 22 Prima Haardkachel. Pr. Hen drikstraat 16, Haarden, haardkachels, vul kachels, oliekachels, gas kachels, electra-kachels, ledi kanten, spiralen, opklapbed- den, tuimelbedden, divanbed den, bedstellen, dekens, dres soirs, kasten, tafels, stoelen, divans, karpetten, divankle den, tafelkleden, schrijfbureaux enz. Alles voor een beetje geld. J. L. Sostman, Verkoop- lokaal „Hollandia", Ridder straat 16, AJkmaar, tegenover V. en D. Diverse soorten flessen en potten, 's Morgens van 8—10 uur. Baangracht 6. Kinderwagen tevens wan delwagen. Adres: Kanaal kade 32. Jacquet mt 48, kinderwagen (gr. model) en haardkachel (zwart). Jan v. Galenstraat 11 Na 5 uur. Spiegel, gasstel, gordijnval- len, bureau, gordijnroeden m. bronzen ringen, nachtkastje, traploper, hanger met schuiers, electr. lampje en grote was mand. Scharloo 34. Grote vulkachel en 22 mtr kippengaas. Koenen, Berger- weg 67, Tel. 4772. Na 7 uur. Haardkachel (Davo 50). Na 7.30 uur: Leeuwenbekstraat 26, Alkmaar. Tafelbiljarts. J. Hoed, Schar loo 3, Tel. 3756, Alkmaar. Tafelbiljart. Br. onder nr A 489, Bur. van dit blad. Electr. koffer-gramofoon, liefst met Philips' vederlichte pick-up met versterker. Moet beslist in prima staat zijn. - Ridderstraat 16, Alkmaar. Voor uw kaart-, bridge- of gezelschaps spelen hebben wij een prachtige sortering SNAARMANSLAAN 32 TEE. 2453 ALKMAAR diploma erkend dansleraar, gewaarmerkt door het Min. van O., K. en W. CLUB- EN PRIVé-LESSEN. Inschrijving: LYCEUMSTRAAT 48. Gulden Vlies Alkmaar - Telef. 2451 Zondag 14 September a.s., 8 uur, GEZELSCHAP JOHAN KAART Wegens overweldigend succes nog slechts één enkele opvoering van met ENNY MOLSDE LEEUWE in zeven ver schillende rollen. Entree v. 1.50 tot 3.50. Pl.bespr. dag. v. 11 tot 3 uur. De meeste grote bedrijven hebben hun opkomst te danken aan de juiste wijze waarop zij hun reclame ge voerd hebben. In bijna alle gevallen is dit dagblad-reclame geweest. Schakelt voor Uw bedrijf of artikel deze courant in en U bereikt koop krachtige lezers I

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3