HOOFDPIJN ZWitsaletten Vliegers betrapten uit de lucht dief op heterdaad Deense koning irad op als dirigent Waarschijnlijk spoedige sluiting van de varkensmarkten De zoveel-meterband herstelde een familieband Van Hassel maakte in twaalf minuten 200 caramboles Verdachte trouwde tweemaal KoAt B&tJtefo Er sloop een man onder de omheining Geen visserslatijn KVP bindt de strijd aan tegen verdeeldheid Hoge Veluwe wordt weer gedeeltelijk afgesbten kerkelijk nieuws Deviezenreserve beloopt ruim twee milliard Arnhemse oudjes kregen hun eigen „soos" r Verloop der varkenspest is zeer ongunstig Vliegendelantaarn Nederlandse uitvoerbaar West-Duitsland Maassluis is geen vissersplaats meer Aannemers contra B.enW. van Leeuwarden Wie vraagt vindt zijn broer terug Piet van de Pol stootte uitermate slecht Sportexcessen Hij „dacht" van zijn eerste vrouw gescheiden te zijn Nader onderzoek gelast Nederlands schaaktiental verloor ie Gothenburg Italiaanse ruiter Piero d'lnzeo geschorst Maggini eerste te Prato WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1953 De heer A. Tan Dijk uit Goes maakte met de heer Kampenhout uit Beek (hij Breda) een vliegtochtje in diens Piper- eub boven de omgeving van Breda. Toen ie daarbij boven het militaire kampement te Rucphen vlogen zagen lij, hoe in de diepte een man onder de omheining van het kamp doorsloop, zijn armen vol met militaire kledingstukken, die daar aan een lün te drogen hadden gehangen. Even later zagen zij hem weer terug- •luipen en hem, ditmaal beladen met een groot aantal bussen, het kamp uit lopen en zich in de nabij gelegen bossen verwijderen. De piloot liet zijn toestel dalen en volgde de man op een tiental meters hoogte. De dief, hierdoor kenne lijk in het nauw gebracht, gooide zijn buit weg en trachtte zich in het bos te verstoppen. Onmiddellijk daarna wend de de heer Kampenhout zijn toestel en trachtte hij, laag vliegend de militai ren in het kamp te waarschuwen. Het hielp in zoverre, dat een zeer veront- Toen de heer Swiere uit Wierin- gerwerf gisteren zat te vissen aan de Noordzeekust nabij Groore Keeten, haalde hij na wat botjes en palingen een wat stukkiger vis boven water: een haai van onge veer een halve meter lengte. Een gevecht met het monster vond echter niet plaats. Volgens vissers- lui is het een grote zeldzaamheid dat zulk een vis aan de kust wordt gevangen. Staatsburgerlijke opvoeding wordt weer bestudeerd Het dagelijks bestuur en het partij bestuur van de KVP hebben zich ge wend tot het katholiek bureau voor maatschappelijk en cultureel overleg met de vraag, of dit bureau bet zijne wil bijdragen tot herstel van de rust in de katholieke gelederen. Het bureau zou het initiatief nemen tot de bestu dering van het vraagstuk der sociale en politieke eenheid onder de Nederlandse katholieken, met het oog op de huidige situatie. Tevens is de suggestie gedaan, dat het bureau het probleem der staats burgerlijke opvoeding, in het bijzonder bij het katholieke volksdeel, gaat bestu deren op 13 September zal een bestu- renconferentie" worden gehouden, waar aan het partijbestuur en de dagelijkse besturen der kringen deelnemen. Bij de komende bestuursverkiezingen zal het dagelijks bestuur der partij worden uit gebreid tot een. ook in maatschappeliike zin representatief orgaan. Er zullen voorstellen worden ontworpen tot ver betering van de procedure welke leidt tot de officiële candidaatstelling voor algemene verkiezingen. De samenstel ling en werkwijze van de partijraad zullen eveneens aan een aandachtige bestudering worden onderworpen. Tn verband met de bronsttijd van het edelwild zal ook deze herfst het mid dengedeelte van het nationale park De Hoge Veluwe, bekend onder de naam wildbaan en door een raster gescheiden van bet z.g. cultuurgedeelte, voor het publiek afgesloten zijn van Maandag 15 September tot en met Vrijdag 17 Octo ber a.s. De autoweg van Rijzenburg fin gang bij Schaarsbergen) naar het rijksmu seum Kröller-Müller blijft gedurende deze periode voor elk verkeer geopend van des morgens 8 tot des avonds 6 uur. Men mag zieh echter niet van de weg in veld of hos begeven. Bij voorbaat wordt aangenomen, dat ieder zich in het belang van de noodzakelijke rust van het wild stipt aan deze tijdelijke maatregel zal houden. Onderhandelingen over nieuw baconcontracf mef Engeland De Nederlandse Regerinsr heeft Enge land verzocht onderhandelingen te be ginnen over een nieuw baeoncontract. De onderhandelingen zullen te zijner tyd M orden gehouden. Aan het einde van de lopende maand zullen de Nederlandse baconleveranties onder het oude contract ongeveer zijn voltooid. Dit contract voorzag in de le- vering van 35.000 ton. NED. HERV .KERK H®"^pe,n te Putten: G. C. Roosen- SwJiV we"p Aangenomen naar Sleewijk. H. Brons, candidaat te Scher- penzeel Aangenomen naar Hansweert: A. de Haan. candidaat te Zeist GERE F. KERKEN. Beroepen te Middelstum: J. c Derk sen te 's-Graveland. Beroepen te Mar- rum: J. P. Schouten te Niezijl, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar de Christian Reformed Church in Chinten en Exeter Ontario, Canada): G. J. Hoytema te Monster. GEREF. KERKEN ONDERH. ART 31 K.O. Aangenomen naar Haulerwijk: T. Hoft te Loenen aan de Vecht. Aangenomen naar Waardhuizen: J. van Dijk te Goes Bedankt voor Delft: D. Deddens te Wet- 6inge-Sauwerd. CHR. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Soestdijk: J. van Gen- deren te Zutphen. EVANG. LVTH. KERK. Aangenomen naar Amsterdam: Dr. G. J. Lindmeijer te Dordrecht. Dr. K. H. E. GRAVEMEYER Dr. K. H. E. Gravemeyer, algemeen gedelegeerde van de Generale Synod» der Ned. Herv. kerk, die een beroep aannam naar Zuid-Afrika, is voorne mens 28 October a.s. daarheen te ver trekken. waardigde kampcommandant hen in zijn jeep stond op te wachten, toen het toestel daalde op het vliegveld naast het restaurant waarvan de heer Kam penhout eigenaar is. Hij is onmiddellijk teruggereden om de streek door de mi litairen te laten afzetten. De dief was echter verdwenen, zij het met achter lating van de buit. De Nederlandse deviezenreserve heeft een mijlpaal bereikt: zij is de twee milliard gulden gepasseerd. Zij steeg van 1.195 millioen in begin Januari tot 2.008 millioen op 9 September. Begin Juli van het vorige jaar was er een tekort van 280 millioen gulden. Goud en deviezen belopen thans tezamen 3.230 millioen gulden. BEJAARDE VROUW VERBRAND Gistermorgen is brand ontstaan in de woning van de 78-jarige alleenstaande ongehuwde mej. D. Dijkink te Nijver- dal. Toen buren de woning waren bin nengedrongen bleek hun, dat de kleren' van de oude vrouw in brand geraakt waren. Zij was zwaar gewond en over leed kort daarna. Bouwkosten: nihil Honderdtwintig vrijwilligers sloegen de handen ineen- Dr. W. Drees, „de vader van de be jaarden" heeft gisteren te Arnhem een nieuwe sociëteit geopend, ivaar de drie. duizend geregistreerde Arnhemse ou den van dagen enig vertier in hun doorgaans kleurloos bestaan zullen vin den. Ruim honderd vrijwilligers en twintig oudjes hebben geheel belange loos het tehuis helpen bouwen. Tezamen werkten zij er dertigduizend uren aan. Op 24 Februari j.l. begon men met de bouw. Hoewel er voor ongeveer 70.000 gulden aan materiaal in het gebouw is verwerkt heeft het de initiatiefnemers; de plaatselijke Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers, geen cent gekost. Alle ma terialen zijn kosteloos aangeboden, zo dat men zelfs geen bedelcampagne op touw behoefde te zetten. De nieuwe so ciëteit bevat een recreatiezaal met to neel en bar, een keuken, een flinke gar derobe, een bergplaats en een kleine tuin. Dagelijks kan 't tehuis 300 a 350 oudjes gezelligheid bieden. Behalve 's avonds, is het gebouw de gehele dag geopend. Eens per week is er een caba retavond. Zodra de Arnhemse oudjes de 65-jarige leeftijd hebben bereikt wor den zij voor een bezoek aan lïun eigen „soos" geïntroduceerd. Koning Frederik van Denemarken, die bekend staat om zijn muzikale be gaafdheden, leidde Maandag het Deens Radio Symphonie Orkest. Het lieve lingsinstrument van de Koning is de cello, doch ook met zijn pianospel weet hij menig muziekkenner te boeien. Op een vergadering te Purmercnd is gisteren namens het Hoofdbestuur van de Nederlandse Bond van Varkenshan delaren medegedeeld, dat de varkens- markten zullen worden gesloten. Dit echter onder voorbehoud van de minis teriële besluiten, welke binnenkort zul len worden afgekondigd. Het ziektever loop van de varkenspest heeft zich in onze provincie in een zodanige ongun stige zin ontwikkeld, dat men alleen de markten voor vette varkens wil laten doorgaan, met dien verstande, dat geen slachtvarkens beneden de 80 kilogram levend gewicht mogen worden aange voerd. De handel van boer tot hoer blijft vrij. Ook hierbij is echter een restrictie ge troffen. De onderlinge handel is in zo verre vrij, dat varkens niet over de uit de nieuwe bepalingen voortvloeiende grenzen mogen worden verhandeld. Voor wat het Noorden van het land be- We horen in deze dagen van al lerlei rare verschijnselen spreken. De „vliegende schotels" zijn nau welijks naar de porceleinkast te ruggebracht, of er vliegen weer an dere zaken door het luchtruim. Zo werd dezer dagen de rustige stede Monnikendam opgeschrikt door een merkwaardige atmosferisch verschijnsel. Op een winderige avond hing daar een licht boven de huizen, dat zich vrijwel niet verplaatste, hoogstens af en toe wat heen en weer scheen te slin geren. Er waren wat pratende huurlieden, die het het eerst zagen en er hun aandacht en hun com mentaar aan wijdden. Al spoedig kwamen er meer, die het opmerk ten, of wier attentie ervoor werd gevraagd. Ten slotte was zowat de halve bevolking op de been. Ie dereen giste naar de aard van het verschijnsel. De meningen varieer den van „vliegende schotels" tot het laatste oordeel. De oplossing bleek tenslotte heel wat simpeler te zijn. Enige jongens hadden een brandende zaklantaarn aan een vlieger gebonden en deze opge laten. De Westduitse autoriteiten hebben he- .,Üil V°.or, df lnvoer uit Nederland de volgende bedragen toegewezen: 2.35 mil- rm voor boomkwekerijproducten, l millioen Dm voor producten der ijzer- en ™e'aalverwerkende industrie en 4,2 millioen Dm voor mostfruit. treft, ligt- deze grens vermoedelijk langs de Afsluitdijk. Vervoer van levende var kens van de ene markt naar de andere is verboden. In afwachting van desbetreffende mi nisteriële besluiten wordt de boeren en handelaren aangeraden hun varkens zo veel mogelijk te laten enten en zieh te onthouden van handelingen welke een uitbreiding vn de gevreesde ziekte kun- ren veroorzaken. Definitieve hesluiten omtrent het voorgaande zijn door de overheid nog niet genomen, doch zijn wel spoedig te verwachten als het ver- oop der varkenspest daartoe aanleiding geeft. Mr. Luns neemt afscheid van de Verenigde Naties Mr. J. M. A. H. Luns, tot voor enige dagen lid van de Nederlandse delegatie bij de Verenigde Naties en thans mi nister van buitenlandse zaken, heeft gisteren afscheid genomen van de we reldorganisatie. Hij bracht een laatste bezoek aan Trygve Lie, de secretaris generaal der V.N. Een Reuterberieht kenschetst de nieuwe minister als een „groot, geestig Nederlander, die in de wereldorganisatie diplomatieke ge schiedenis heeft gemaakt". Francis V. Roberts is benoemd tot jaber Information officer bij het bu- eau der MSA in Den Haag. De heer Robeyts is een bekend Amerikaans jour nalist. Het enige vissersvaartuig, dat Maassluis nog bezat, het motorlog- gerzchip Catharinade M.A. 5" van de N.V. visserijmaatschappij „De Hoop", is thans verkocht aan de N.V. G. Kornaat's Handel Maatschappij te Vlaardingen. Het schip zal dit jaar nog onder het Maassluise letterteken blijven varen, doch het volgend seizoen onder nummer VL. S9 de haring visserij gaan 'uitoefenen. Met deze verkoop heeft Maassluis dus als visserijplaats afgedaan. Over aanbesteding van een complex woningen De gemeente Leeuwarden is in een merkwaardig conflict gewikkeld met een groep aannemers over de voor waarden, waarop de bouw van zes en zestig woningen zal moeten worden aangenomen. Het geschil gaat ten eer ste over de vraag, of alleen in massa dan wel ook in percelen moet worden ingeschreven en ten tweede over de ter mijn, gedurende welke de aannemers hun prijs gestand moeten doen. Het staat thans zo, dat de houw van deze woningen niet is gegund; de kans be staat zelfs, dat ze nooit zal worden on dernomen. De woningen waren bestemd voor op het vliegveld werkzame militairen en waren verdeeld in een .complex van vier en vijftig en een van twaalf. Voor bei de complexen en voor de massa werd een inschrijving gevraagd. De aanne mers hebben alleen voor de massa in geschreven. Bovendien deelden de in schrijvers mede, dat zij hun prijs slechts dertig dagen garandeerden in plaats van vijf en veertig, zoals in de bestedings voorwaarden was opgenomen. Ten slotte bleek men slechts zeer weinig on der de gestelde norm te liggen. B. en W. zijn dus niet tot gunning overge gaan. De bouw van deze woningen moet nu blijven liggen, als gevolg waarvan vele militairen ongeveer een jaar op een huis zullen moeten wachten. Jeugdig boekhouder pleegde verduisteringen Verdacht van verduisteringen tot een totaalbedrag van ongeveer veertien mille, heeft de Maastrichtse recherche de twintigjarige kantoorbediende P. J. T. uit Maastricht, gearresteerd. In zijn functie van boekhouder bij de N.V.H. pleegde hij de verduisteringen, door valse noteringen in de boekhouding te maken. In Luxemburg is Woensdagochtend om acht uur door de Westduitse bonds kanselier, Adenauer, en de Israëlische minister van buitenlandse zaken, Sja- ret, het verdrag op de Duitse schadever goeding aan Israël ondertekend. Die tergende, bonzende pijn kan Uw leven vergallen. Waarom langer die kwelling te dulden, ^restrijd Uw pijn met één oi twee - JOé? anti-pijn tabletten (Advertentie, Ing. Med.) EERGISTEREN vierde de Spaanse afdeling van Radio Wereldomroep te Hilversum haar vijfjarig bestaan. Nu zou dit feit voor de buitenwereld on opgemerkt zijn voorbij gegaan, ware het niet, dat de leider van de Spaanse afdeling tot grote verrassing van iedereen en van zichzelf ook op de jubileumdag kon aankondigen, dat dank zij de wereldom roep twee broers, die el kaar sedert dertien jaar uit het oog hadden ver loren, weer met elkander in contact waren geko men. Zo was h.et begonnen: Zaterdag nam een groep Mexicaanse journalisten een kijkje op de Najaars- beurs. Dit geschiedde ter voorbereiding van de ten toonstelling in Mexico, welke volgende maand door Prins Bernhard zal 'worden geopend. Onder de journalisten bevond zich ook een zekere Joa- ehin Sanchiz Nadal, een Spanjaard van geboorte. Nu was Joachin de nieuwsgierigste van het stel Mexicaanse kranten schrijvers. Voortdurend vuurde hij vragen af op de personen, die hem en zijn collega's rondleidden. Dat gebeurde ook tijdens een bezoek aan de studio van Radio-Wereldomroep waarbij natuurlijk speci aal aandacht werd ge wijd aan de Spaanse af deling. Tijdens de bezich tiging werd een korte re portage in de Spaanse taal gemaakt, welke later werd uitgezonden. Gis termorgen arriveerde in Hilversum een lange brief uit Valencia, waarin de medewerking van de Wereldomroep werd in geroepen om zo spoedig mogelijk een familieband te herstellen. De brief was geschreven door Lo renzo Sanchiz Nadal, eea broer van de nieuwsgie rige journalist. Hij had door de radio de stem en de naam horen klinken van zijn broer, die hij reeds had doodgewaand. Prompt schreef hij een lange brief naar Hilver sum en even spoedig speurde de Wereldomroep Joachin op. Deze was weer aan het vragen stel len in Friesland, waar de journalisten op uitnodi ging van de Jaarbeurs r.og een kort bezoek brachten. Straks heeft hij geen adem tot vragen genoeg, want de broeders hopen elkaar binnenkort in Pa rijs te ontmoeten en sinds 1939 is er zo het een en ander gebeurd in de we reld. Te Antwerpen wordt een vijfkamp gehouden waaraan de Duitse biljarter? Tiedtke en Lutgehetmann, de Belgen Vervest en Van Hassel en onze land genoot Piet van de Pol deelnemen. Op de eerste dag kwamen de beide Belgen tegen elkaar uit. Van Hassel was wel bijzonder goed op stoot. In zijn libre partij maakte hij de 200 ca ramboles in een beurt vol. Hij had daarvoor slechts twaalf minuten nodig. De partij in het kader 47/2 was voor Vervest, die bij het eerste treffen al leen de acquit stoot had kunnen maken. Vervest kwam voor de 150 caramboles zesmaal naar de groene tafel. Van Hassel bleef op 136 staan. René nam bij de bandstoten, de partij in het ka der 71/2 en de driebanden revanche door resp. met 5.55, 18.66 en 0.645 te winnen. De gemiddelden van Vervest bedroegen 2.88.7.— en 0.612. Over excessen in de sport verba zen wij ons tegenwoordig niet meer. Helaas zijn die buitenspo righeden daarvoor te talrijk ge- worden. Een 33-jarige Argentijn, Antonio Abertondo, heeft echter toch nog iets gevonden waardoor wij toch heel even sprakeloos werden. Deze Antonio vond het namelijk noodzakelijk aan een zwemtocht in de Missisippi te be ginnen van 467 klometer. Hij ging te St. Louis te water in de hoop te Caruthersville weer voet aan wal te kunnen zetten. Het is hem niet gelukt. Hij heeft het „slechts" 73 uur en 18 minuten vol gehou den, meer dan drie etmalen, en had toen 403 km. afgelegd. Vol slagen uitgeput heeft men An tonio te Oint. Peasant uit het wa ter moeten hijsen. (Van een onzer redacteuren) Voor de Meervoudige Kamer van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar stond Dinsdagmiddag terecht de 35-ja- rige Egberth D. uit Beemster, die er van werd beschuldigd bigamie te hebben gepleegd. Verdachte was in 1941 te Breslau getrouwd, maar - volgens hem - door de Russen uitgewezen omdat hij door de Nederlandse regering statenloos was verklaard wegens dienstneming bij de Organisation Todt. Het desbetreffende departement had evenwel bericht, dat niet was komen vast te staan, dat D. in vreemde krijgsdienst was geweest, zodat hij naar alle waarschijnlijkheid recht zou hebben op zijn Nederlander schap. Hoe het zij Egberth werd althans volgens zijn verhaal uitge wezen en verzocht zijn vrouw met de twee kinderen naar West-Duitsland te komen. Zij weigerde en stemde toe in een scheiding. Hoewel verdachte sinds dien niets meer had gehoord, veronder stelde hijmaar dat de scheiding door een rechtbank in de Russische zone was uitgesproken. Op 5 Maart 1949 tromvde hij voor de tweede maal, nu in Mainz. Hij kwam clandestien met vrouw en kind naar De Rijp, waar hij zich met toestemming van de burge meester, bij wie hij zich meldde, ves tigde. Naderhand bleek, dat de eerste vrouw van verdachte van haar aan vankelijke bereidheid tot een scheiding was terug gekomen. De rechtbank was van oordeel, dat het onderzoek nog niet volledig was en verwees de zaak terug naar de rech- ter-commissaris. VRIENDEN, we hebben ons in de Duitse kampbewakers en Joden- vervolgers altijd deerlijk vergist. Pee- cavi. Daar heb je nou Julius Alber- man, die indertijd met toewijding heeft meegeholpen aan het doden van dertig Russische krijgsgevangenen. De rechters in Neurenberg schetsten hem als een aartsmisdadiger, gespeend van elk menselijk gevoel, en tot de rand gevuld met lage neigingen, van dief achtigheid tot die van lustmoord toe. De doodstraf!, zeiden ze. Het werd levenslang, omdat Julius ook dan ten slotte het mensdom geen kwaad meer kon berokkenen. Toen werd het tien jaaf. omdat hij zich in de nor zo netjes gedroeg en altijd met twee woorden sprak. En nu hebben ze hem maar vrijgelaten, ook al wegens zijn goeie gedrag in de gevangenis. Het is te hopen dat Julius schadevergoeding krijgt voor het onrecht hem aange daan. En een baantje mogen ze hem cok wel geven. Liefst bij het ministerie van Buitenlandse Zaken. O In Preto ria heeft men een electronische micros coop in gebruik genomen, die honderd duizend maal vergroot. Een wollen draad wordt een meter dik onder de microscoop. Maar dat is gezichtsbedrog hoor. Morgenochtend moet Theo- door even weg óm de tienmillioendrie- honderdzesentachtigduizendzevenhon- derdendrieëntwintigste inwoner van ons land (kortweg nr. 10.386.723) de hand te drukken. We zitten er gezel lig bij, zo met zijn tienmiilioen enzo voort, vindt u niet? In hat buiten- tand geloven sommigen nog, dat al die Nederlanders op klompen lopen en de affiches van onze vreemdelingenindus- „trie proberen niet deze mening te ver anderen. De Duitsers hebben anders ook aantrekkelijke zaken, waarmee ze de vreemdelingen willen lokken. Hier een zinsnede uit een voor Amerika bestemde reclamefolder: „Haast u, ais u nog echte ruïnes wilt zien. Komt nog dit jaar, in 1953 kan het wellicht te laat zijn1" Dat deden wij vroeger ook, met onze „zere lappies". Voor een knikker mochten de schoolvriendjes Donkere heer zoekt kennismaking met nette huisvrouw.,. het wondje zien. Nee, geef ons toch eigenlijk maar die beste Belgische mijnheer Docelot. Eens per week gaat hij in Brussel naar de markt om er zes gekooide vogeltjes te kopen. Een half uur na zijn transactie kan men Docelot in één der stadsparken zien, waar hij bezig is de vogels hun vrij heid te hergeven, die ze evenals Krav- chenko niet genoeg kunnen waarde ren. Hij doet dat nou al twintig jaar lang. Vijf en zestighonderd vogeltjes kozen daardoor weer het luchtruim. In een notitieboekje houdt Docelot precies bij hoeveel vogels van elke soort hij vrijgelaten heeft. De leeuwe riken spannen de kroon. Met 1397 staan zij bovenaan, direct gevolgd door de goudvinken, die met 974 stuks ook geen gek figuur slaan. We hebben allemaal geweldig veel horen praten over professor Einstein. Wist u, dat in zijn brein de relativiteitstheorie ont wikkeld werd, terwijl de grote geleer de een kinderwagentje voortduwde, waarin zijn zoontje zat? De profes sor, die door velen als de grootste den ker dezer eeuw wordt beschouwd, is een zeer eenvoudig man. Hij onder vindt veel hinder van mensen, die hem op straat aanhouden en vragen: „Bent u nou professor Einstein?" Stee vast antwoordt de geleerde dan in zijn gebroken Engels: „Het spijt mij, maar dat ben ik niet. Men schijnt mij alge meen voor professor Einstein te nou- den. Iedereen vraagt me of ik in het kort de relativiteitstheorie wil uiteen zetten. In de tweede ronde van dit tornooi moest onze landgenoot Piet van de Pol tegen Vervest aantreden Hij bleef ver beneden zijn normale vorm. In de libre partij stootte de Rotterdammer in zes beurten slechts 10 caramboles bij elkaar. Het ie begrijpelijk dat de Belg onder deze omstandigheden de partij zeer gemakkelijk heeft gewonnen, In het kader 47/2 speelde Van der Pol zo mogelijk nog slechter. Hij had drie beurten nodig om één punt te scoren. Vervest maakte de partij van 150 ca ramboles in drie beurten uit. De wed strijd in het bandstoten was met een. gemiddelde van 2.38 voor Van de Pol, evenals de partij in het kader 7%. Onze landgenoot won de partij van 100 ca ramboles in negen beurten. Bij do driebandstolen moest Van de Pol ten slotte weer het onderspit delven. Ver vest won met een gemiddelde van 0.487. Van de Pol eindigde met 0.439. lp. de tweede ronde van de schaak wedstrijd ZwedenNederland, welke te Gothenburg in Zweden werd ge speeld, hebben onze landgenoten geen kans gezien de voorsprong van één punt te behouden. Integendeel; alleen Kramer en Muhring brachten het tot een overwinning en Sumpers en Spanjaard kwamen met een halve winstpunt uit de strijd. De Zweden wonnen deze ontmoeting dus met 11% tegen 8Va. De gedetailleerde uitslagen luiden: Van ScheltingaStahlberg 01; Don- nerJohansson 01; Cortlever—-Jons- son 01: KramerSundberg 10; Barendregt—Carlsson 01; Muhring Kinnmark 10; BouwmeesterNilsgon 01; SumpersSterner Vlag- smaBergqvist 01; Spanjaard Backlund De bekende Italiaanse ruiter Piero d' Inzeo, die zulke fraaie successen be haalde in internationale concoursen, is door de Italiaanse Hippische Sportbond tot 31 December 1952 geschorst. De re den hiervan is. dat hij bij de Olympi sche Spelen te Helsinki tijdens de Grote Prijs dor Naties te iaat met zijn paard in de ring was verschenen, waardoor hij reglementair werd gediskwalificeerd. Dat had tot gevolg dat de Italiaanse ruiterploeg voor het landenklassement werd uitgeschakeld. De grote prijs van handel en indus trie, te Prato verreden over 211,5 ki lometer, is in de sprint gewonnen door Maggini in 5.35.35, voor Servadei. Mag- ni, Berducci en zeven andere Italianen. De Fransman Geminiani werd twaalfde in 5.42.15, zijn landgenoot Louis Ba- bet dertiende, de Zwitser Kubler veer tiende en Nolten (Ned.) twee-en-twin- tigste, allen in dezelfde tijd als Ge miniani. De wereldkampioen Muller (Did.) en Gina Bartali (It.) gaven op wegens materiaalpech. Zatepek „snelde" naar de rang van groot-majoor Emii Zatopek, die als kapitein werk zaam is bij de generale staf van het Tsjechoslo waakse leger, is op voorstel van de minister van defensie bevorderd tot majoor. Het desbetreffend besluit werd genomen in een gewone zitting van de minsterraad. Aan de president van Tsjecho-Slowakije zal voorts ver zocht worden hem te onderscheiden met de orde van de republiek op grond van zijn verdiensten voor de sport. „Traversee de Menton" voor Robbenzwemmer Kayser Arnd Kayser van de Robben en Ger- rit de Bruin van Neptunus Amers foort, die in verband met de militaire kampoenschappen nog aan de Rivièra vertoeven, hebben voor een prachtig Nederlands succes gezorgd door oestag te leggen op de eerste twee plaatsen in de klassieke „Traversee de Men ton". Kayser maakte in woelig water op het traject van 2300 meter een tijd van 33 min .15 sec., en ae Bruin, die tweede werd. deed er 33 sec. langer over. PRINS BERNHARD NEEMT DEEL AAN HIPPISCH CONCOURS Voor het concours hippique, dat 10 en 11 September te Utrecht wordt ge houden heeft Prins Bernhard voor enkele nummers ingeschreven. Prins Bernhard zal echter alleen op de twee de dag uitkomen. v

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5