Vannacht is begin gemaakt met de demontage van de machines Magere kas van de 8 October- vereniging blijkt niet uit program Voorzichtigheid bij aankoop van woningen is geboden r Dit jaar geen ronde van Alkmaar AGENDA Jimmy Brown als diepzeeduiker Badseizoei bleef bene N V. Nemogra ter ziele Faillissement werd vanmorgen uitgesproken Kleine aandeelhouders in moeilijke positie Tom Scharlewi kwam luid toeterend het toneel op De verdwenen las Filmavond Herv. Jeugdraad Alkmaarse Dam kam pioen schappen Hoofdstad - Operette in het Gulden Vlies Alkmaarse Boys-defensie bleef ongewijzigd Hel programma Woonvergunning blijfI afhankelijk van de groolie van hei gezin Een prettig en nuffig uitstapje Het feesI voor iedereen Belangloze medewerking maakt grootse viering mogelijk Burgerlijke sfand Parade en de Vrouw door alle eeuwen Nieuwe plannen Militair schouwspel Requiem Motorrijder verloor de macht over het stuur SOVA en Lichtbedrijven spelen om kampioenstitel LAATSTE NIEUWS Westberlijnse hoofdweg weer afgesloten Spaak voorzitter van K.S.G.-assemblée Op velerlei w[ prettig Akersloot Schoenmaker mc zijn leest afbli. Heer-Hugowaai Verbetering Hugo I terrein Britse officieren in vrijhei'' w*phe"d <ïn s<;h0P- die ruw Groente weer naar West' Duitsland DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1953 Vanmorgen Is door de arrondissementsrechtbank het faillissement uitgesproken van de Nederlandse montage-grafkistenindustrie de N.V. Nemogra. Het faillis- ment was aangevraagd door mr. H. Scholten namens de N.V. Houthandel en - zagerij „De Nachtegaal" te Klundert, welke firma wegens geleverd hout een vordering op de Nemogra heeft van f 9.059,77. Het is nu vrijwel zeker, dat de fabriek niet meer kan worden gered, omdat vannacht reeds begonnen is met het demonteren van de machines, die de Nemogra zich in huurkoop had aangeschaft. leende fosdsen. Behalve deze categorie, van wie er verscheidenen in een moei lijke positie zijn geraakt, waren ook de Herstelbank en de Participatiemaat schappij in de Nemogra geïnteresseerd. Vanmorgen bleek, dat niet alleen de Houthandel „De Nachtegaal", maar ook twee andere firma's een request hadden ingediend, die evenwel niet in behan deling zijn genomen. Tot rechter-com- missaris is benoemd mr. J. N. Alblas. Curator is mr. H. Schuurman. Tot laat in de nacht is men gisteren bezig geweest de demontage, die voor het bedrijf de genadeklap betekent, uitgesteld te krijgen, maar de leveran cier, de Zuidhollandse machinehandel, is niet op de voorstellen en verzoeken ingegaan. Nadat de kantonrechter gis teren had beschikt, dat de machines gedemonteerd konden worden, is men daartoe vrijwel onmiddellijk overge gaan. Er blijft "voor de schuldeisers der halve alleen het fabriekspand over, dat met aftrek van het hypotheekbedrag vermoedelijk weinig baten zal afwer pen. Voor de vele kleine aandeelhou ders is dit faillissement een gevoelig verlies, dat, nu de machines zijn weg gehaald, op geen enkele wijze meer ge compenseerd kan worden. Het is lang niet denkbeeldig, dat meerdere faillissementen zullen volgen, omdat vele kleine grafkistenmakers alom in den lande in de Nemogra heb ben geparticipeerd met behulp van ge- Einde van de bieraciie Tom Scharlewi heeft zijn auto. Deze hoofdprijs van de ,,'t Bier is weer best actie" werd gisteravond tijdens een allergenoeglijkste feestavond in Het Wapen van Heemskerk aan hem over gedragen door de heer Jansen, die het Centraal Brouwerij Kantoor vertegen woordigde. De gang van zaken bij deze over dracht was voor de heer Jansen zelf een grotere verrassing dan voor de heer Scharlewi. De heer Jansen verkeerde namelijk in de veronderstelling dat de door de brouwerijen uitgeloofde auto nog niet geleverd kon worden en daarom had hij een miniatuurautootje meegebracht dat hij symbolisch zou overdragen. Groot was zijn verbazing toen op het moment van de huldiging het gor dijn week en Tom Scharlewi luid toe terend in zijn gloednieuwe Austin het toneel kwam oprijden. Er zijn deze avond vele hartelijke woorden gesproken; door de heer Jansen namens de verenigde brouwe rijen, door de heer C. Brouwer, die als voorzitter van de Alkmaarse vergun ninghouders zijn medebestuurslid toe sprak en niet in het minst door Tom zelf, die alle medewerkers dankte en geschenken aanbood. De nieuwe solex die Tom tijdens de bieractie won en die hij deze avond verlootte, werd gewonnen door me vrouw C. J. Schats. Het toneel van het Wapen van Heemskerk was feestelijk versierd met de reclamestukken waarmee Tom tij dens de kermis zoveel succes had. „De Favorites" zorgden er voor. dat er tot 's nachts twee uur volop gele genheid was om te dansen. Vijf minuten nadat in Schagen de trein van 4.13 uur uit Alkmaar weer vertrokken was in richting Den Helder kwam de heer S tot ce ontdekking dat hij zijn actetas had laten liggen in de niet-rookafdeling. De stationschef belde direct naar Anna-Paulowna om daar de conducteur te laten waarschuwen even op de aangewezen plaats naar de tas uit te zien. Ook werd Den Helder nog verzocht naar de tas uit te kijken. Maar geen resultaat. De stationchef in Scha gen kreeg te horen dat de conducteur direct de hele trein had nagekeken, maar dat de tas waarschijnlijk al was mee genomen. 's Avonds tegen half negen kwam de heer S. weer aan het station informeren naar de tas. waar hij kreeg te horen, dat het voorwerp verdwenen was. Op dat moment kwam er een trein uit Den Helder en de stationchef vroeg de heer S. hem nog eens aan te wijzen waar hij dan wel had gezeten. Toen de betrokken persoon de plaats aanwees zei hij tegen de chef dat hij meteen maar even de trein in zou gaan, want. dat zijn tas nog op precies dezelfde plaats lag! Dit was des te opmerkelij ker daar het zelfde treinstel in de tijd tussen 4.13 van Alkmaar en 20.30 uit Den Helder het traject al weer in zijn geheel had afgelegd! De conducteur gaat zich nu een bril aanschaffen. Vrijdag 12 September houdt de film club van de Hervormde Jeugdraad in het Wapen van Heemskerk weer een filmavond. Als hoofdfilm zal worden vertoond „De Hertog van West-Point". De beroemde Amerikaanse Militaire Academie van West-Point is het onder werp geweest van deze spannende, sportieve speelfilm. Het leven van de cadetten van West-Point is uitgestip peld langs vaste banen en Steve Early, zoon van de Amerikaanse ambassadeur te Londen ontdekt dat deze wetten van kameraadschap en militaire discipline niet ongestraft kunnen worden over treden. Deze spannende, onderhouden de film over het harde, maar sportieve leven op een Amerikaanse Militaire Academie, zal vooral de jongeren inte resseren. niet alleen vanwege de vele sportopnamen, maar in hoofdzaak om de geest van kameraadschap en ridder lijkheid welke hier naar veren wordt gebracht. Biliariseizoen oeooend Het biljartseizoen voor Alkmaar en omgeving is Maandag geopend met de persoonlijke kampioenschappen, vijfde klasse. Onder auspiciën van de „Drie Ruiten" en „De Waag" zijn voor deze klasse de voorwedstrijden begonnen. Hieraan nemen o.a. deel de heren J. Hoogland, P. Mensink, P. Gilles, J. Kloet, F. Huiberts, P. Kooij, J. Nierop, A. Meyerink, G. Mantel, J. Nugter, C. Klare, J. Mulder en J. Wensink. Van deze spelers worden er acht in de finale geplaatst, welke zal worden ge houden in de week van 15 tot 22 Sep tember in het café van de heer J. Hui berts aan het Toornburg. De leiding van deze finale werd in handen gege ven van de biljartvereniging „Oude Poorter". Het districtsbestuur heeft gemeend dit jaar geen ronde van Alkmaar te moeten organiseren. Hiervoor in de plaats komt een competitie van de spe lers die met een gemiddelde spelen tussen de 15.- en 25.-. De mogelijkheid wordt open gelaten om aan deze com petitie enkele topspelers te laten deel nemen. Het driebandentornooi, vorig jaar zo'n eclatant succes, wordt in het voorjaar van 1953 georganiseerd. Als men tenslotte nog weet dat dit seizoen verschillende sterk bezette tornooien worden georganiseerd, is het duidelijk, dat het biljartminnend publiek volop gelegenheid krijgt van deze fraaie sport te genieten. Hieronder volgen de eindstanden van de kampioenscompetitie in hoofd-, eerste en tweede klasse: Hoofdklasse: P- 12 6 6 0 18 F. Slot 12 5 5 2 15 12 5 4 3 14 12 3 7 2 13 N. Oud 12 3 5 4 11 M. Oud 12 2 6 4 10 P. Booy 12 0 3 9 3 Eerste klasse: P- L. Verver 9 7 1 1 15 P. Smolenaars 9 5 3 1 13 M. J. Langras Jr. 9 5 3 1 13 J. Schuit 9 5 2 2 12 W. Piederiet 9 3 2 4 8 9 3 1 5 7 9 3 1 5 7 9 1 4 4 6 M. A. Langras 9 2 1 6 5 J. Jorna 9 0 4 5 4 De Hoofdstad Operette, die onder directie van Meijer Hamel, Otto Aurich en Fritz Steiner, een voortzetting vormt van de Fritz Hirsch Operette, geeft op Dinsdag 16 September in het Gulden Vlies te Alkmaar, onder regie van Otto Aurich, een opvoering van de operette „Geschichten aus dem Wienerwald", muziek van Johann Strauss en Fritz Kreisler. In de hoofdrollen treden op; Fritz Steiner, Otto Aurich, Ruth Rhoden, Herman Valsner, Claire Clairy, Marga Graf en twee Weense gasten: Maria Waldner en Erich Scholz van het Wie ner Stadt-theater, die in Oostenrijk ook als filmspelers naam maakten. Zij zullen de rollen vertolken resp. van Aartshertogin Sophie en haar zoon, Keizer Franz Joseph, welke rollen zij ook te Wenen hebben gespeeld. Voorts treden op: Mizzy van der Lanz, Rudolf Kat, Ali van Norden, Ad. Heerings, Wim v. d. Velde, Tineke Ebbenhout, Tabe Bas, Rina Helms, Nel de Jong, Lise Bremer, Pieter Nieuwenhuyzen en Karei Wijnbergen. De orkest- en zang ensembles staan onder leiding van Fredy Salten. Tom Manders ontwierp de décors, de costumes zijn ontworpen en uitgevoerd door Lambert Hofer te Wenen. Meijer Hamel heeft de zake lijke leiding. De opvoering geschiedt in de oor spronkelijke taal. Alkmaarse Boy.s start Zondag op het terrein aan de Sportparklaan met een thuiswedstrijd tegen GVO uit Krom menie. De geblokten komen met een elftal, dat in de achterhoede geen wij ziging heeft ondergaan. Alleen in de voorhoede hebben enkele mutaties plaats gehad. De opstelling is als volgt: Kramer; Metselaar en Krul; Bart, De Ley en P. Blok; Van Zon, C. Snijders, Pater, A. Indri en Knip. DONDERDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Perrucha, kind van de nacht (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Tien van het vreemde lingenlegioen (14 jaar); Cinema Ame- ricain, 8 uur: Eroica (alle leeft.); Vic toria Theater, 8 uur: Assia Noris' lief desgeschiedenis (18 jaar). Wapen van Heemskerk, 8 uur: Ca baret-avond militairen. Nachtdienst Apotheken; Apotheek Hartong van Ark, Langestraat 1. VRIJDAG Victoria Theater, 8 uur: Het testament van Dr Mabuse (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Perrucha, kind van de nacht (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: De blauwe sluier (alle leeft); Ci nema Americain, 8 uur: Fanfan la tulipe (alle leeftijden). Wapen v. Heemskerk, 19.45 uur: „De hertog van West-Point", filmavond Herv. Jeugdraad. BERGEN, 7.30 uur: Gemeenteraad. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 20.46 9.16 Vrijdag 21.55 10.31 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 20.51 9.21 14.51 3.21 Vrijdag 22.00 10.36 16.00 4.36 DINSDAG 7 OCTOBER: 's Avonds half acht: Fakkel optocht door de jeugd. WOENSDAG 8 OCTOBER: 8 uur: Reveille op Stenenbrug. 9 uur: Aubade voor Stadhuis. 9.3011 uur: Militaire parade met défilé. 10.3011.30 uur: Kinderoptocht. 12 u,ur: Herdenking bij Victorie monument. 2.30 uur: Prestatieloop A.V.A. 2.30—5 uur: Optocht: De Vrouw door alle Eeuwen. 7.30 uur: H.O.V.-concert Grote Kerk. 7.308.45 uur: Handbaldemon stratie Waagplein. 9.30 uur: Vuurwerk Noorderkade. Vermoedelijk in de avonduren mars door de Nationale Reserve. De laatste tijd worden wederom in toenemende mate vrij gekomen of binnen kort vrij komende woningen ten verkoop aangeboden. Natuurlijk is een Ieder vrij een dergelijk perceel aan te kopen, wat echter geenszins betekent, dat de koper dit ook zal mogen gaan bewonen. Daarvoor behoeft men een woonvergun ning, te verstrekken door burgemeester en wethouders, die de toewijzing out. afhankelijk stellen van de samenstelling van het gezin van de koper in verhou ding tot de grootte van de woning en voorts van de vraag of de koper c.s. voldoet aan de eisen, die bij toewijzing van woonruimte worden gesteld. Van bevoegde zijde verzocht men ons daarom er nog eens op te willen wij zen, dat de kopers van percelen, die hun nieuw verworven eigendom zelf willen gaan bewonen er goed aan zul len doen om alvorens tot koop over te gaan zich schriftelijk tot het Ge meentelijk Bureau voor Huisvesting, Oudegracht 86 te wenden, teneinde al daar te informeren of hun al dan niet een woonvergunning voor het desbe treffende perceel zal worden verleend. Eventuele kopers wordt alsdan de gro te teleurstelling bespaard, dat in dien zij niet aan de geldende richtlij nen inzake urgentie, doelmatige verde ling van de beschikbare woonruimte, economische gebondenheid aan de ge meente e.d. voldoen zij geen toe stemming zullen ontvangen het aange kochte perceel te mogen bewonen en de woning aan een ander gezin dan het hunne zal worden toegewezen. De kruideniersvereniging „Grosco" van de firma Gebr. de Haas alhier, maakte een uitstapje naar Kampen. Tijdens het diner heerste er, evenals trouwens de hele dag, een prettige stemming; en nu men zelf genoot, ge voelde men behoefte een goede daad te verrichten. Er werd een collecte gehouden ten bate van het „Koningin Wilhelmina Fonds" voor kankerbestrijding, welke f 60.50 opbracht, dat door de penning meester der afdeling natuurlijk dank baar geaccepteerd werd. Na herkamp met Langras Jr. werd Smolenaars winnaar van de tweede prijs. Verver, Smolenaars, Langras Jr. en J. Schuit promoveren naar de hoofdklasse, terwijl Zijp, M. A. Langras en J. Jorna degraderen naar de tweede klasse. Tweede klasse: C. Bijwaard N. Visser N. Langras T. Kom P. de Wijn Bijwaard promoveert naar de klasse. 8 eerste Geboren Laurentia, d. van A. J. Mors en A. van Dijk. Nelly, d. van J. Kampen en A. Bijl. Gehuwd: Theodorus I. Meljering en Emerentia B. Th. Weel. Hendrik C. Hemminga en Veronica Stafecki. Met een geestdrift en een ijver, die alle niet-Ieden van de 8-Octobervereniging het schaamrood op de kaken moet jagen, is binnenskamers gewerkt aan een programma, dat kwalitatief de voorgaande vieringen van Alkmaars Onzet naar de kroon zal steken. Het lijkt een schier onmogelijke taak ieder jaar maar weer iets nieuws te brengen en dan bovendien nog het gebodene in een steeds stijgende lijn te houden. Een woord van waardering voor het bestuur en zijn trouwe com missies van wie toch het slagen van deze hoogtijdag voor negentig procent af hangt is daarom stellig verdiend. Zij zullen daar ongetwijfeld erkentelijk voor zijn, maar liever ware het hun, dat degenen, die getrouw op de achtste October zich verlustigen in de langstrekkende optocht met zijn sprookjesachtig versier de praalwagens of die zich staan te verdringen om toch maar niets van het vuur werk te missen ook eens hun waardering lieten blijken in de vorm van een lid maatschap. De contributies zijn vrijwel de enige bron van inkomsten en toen dan ook liet ledental met een angstwekkende regelmaat bleef dalen heeft het be stuur zich ernstig beraden de feestkock drastisch te couperen. heeft te houden met de vaste punten, die in de loop der jaren tot een tra ditie zijn uitgegroeid. Wij noemen hier van de reveille op de Steenenbrug, de aubade, die dit jaar waarschijnlijk voor het stadhuis zal worden gehouden, de plechtigheid bij het Victoriemonument, de kinderoptocht in de morgenuren, de grote optocht als de hoofdschotel van de middag en tot slot het vuurwerk, het officiële sluitstuk. Hieraan valt moei lijk te tornen en men wil dit ook niet, maar toch laat een dergelijk vrij strak aaneensluitend schema weinig speling over voor nieuwe attracties en varia ties. Dat het het bestuur van de 8 Octo- bervereniging en hierbij bedoelen wij tevens de leden van de diverse commissies niettemin is gelukt de 8ste October, die thans voor de deur staat, een heel bijzonder cachet te ge ven, verdient des temeer bewondering. nE daling is een halt toegeroepen. Gelukkig. Dat neemt echter niet weg, dat de sterk verminderde inkom sten de 8 Octobervereniging in een zeer moeilijke positie hebben geplaatst en dat het alleen aan de belangeloze me dewerking van zovelen is te danken, dat de Alkmaarse burgerij een pro gramma krijgt aangeboden, dat in niets de armzalige financiële positie van de vereniging verraadt. Op deze weg zal men niet kunnen blijven voortgaan en daarom achten wij het onze plicht de burgerij op haar verantwoordelijkheid te wijzen tegenover deze feestviering, die zo nauw aan de historie van onze stad is verbonden. De 8 Octoberviering is een gemeenschappelijk feest; dat de gemeenschap, die hiervan profiteert ook een zeer klein steentje bijdrage. V O ALS wij reeds schreven broedt het bestuur ieder jaar op nieuwe plan nen, waarbij het uiteraard rekening AVER de grote attractie de komst u van de marine hebben we giste ren reeds uitvoerig bericht. Het ligt in de bedoeling de militairen, onder wie detachementen mariniers, matrozen en soldaten, mogelijk aangevuld met een 36. Na verloop van tijd begon het Jimmy te vervelen zo doelloos voor zich uit te zitten staren. Hij werd een jeetje stijf en besloot wat heen en weer ,e gaan lopen. Dp herberg Het Rode Paard lag in een schamel achteraf straatje, maar als je dat uitliep, kwam je in een wat bredere straat. Jimmy stak voorzichtig zijn hoofd om de hoek en keek eerst naar links en daarna naar rechts. Toen had hij moeite niet een kreet te slaken, want op nog geen twin tig pas afstandstond eenzaam ge parkeerd, vlak bij een lantaarnpaal zijn bloedeigen taxi! Jimmy dacht snel na. Wat moest hij doen? De taxi daar laten staan f Of moest hij hem in veilig heid brengen? Als hij hem zou laten staan, dan zou hij hem hoogst waar schijnlijk kwijt zijn en waar moest hij dan zijn brood mee verdienen? Maar het was juist deze gedachte die hem op een idee bracht. De kans was namelijk héél groot, dat de twee kerels die de auto daar hadden achtergelaten, hem nog deze nacht zouden proberen weg te halenJimmy keek goed uit of de kust veilig was en holde toen naar zijn wagen. In plaats van achter 't stuur te springen, rukte hij de achterbank naar boven en kroop er onder. Het wès nauw, maar het ging. „En nu maar eens afwachten", dacht Jimmy, „wat er ge beuren gaat". afdeling adelborsten, op het Stations plein te formeren, waar te circa half tien door de commandant zeemacht Ne derland, schout bij nacht C. W. Slot, de depótcommandant kapitein H. Fuchter en de burgemeester van Alkmaar mr dr H. J. Wytema, een officiële inspectie wordt gehouden. Daarna vertrekken de militairen, voorafgegaan door de mari nierskapel onder leiding van de kapi tein der mariniers Gijsbert Nieuwland voor een mars door de stad, waar voor het stadhuis een défilé wordt afgeno men door de bovengenoemde autoritei ten en het bestuur van de 8 October vereniging. Na het défilé maakt de mi litaire colonne een lange mars, die bij het Victoriepark wordt onderbroken voor een korte uiteenzetting over de betekenis van Alkmaars Ontzet. Op het Stationsplein wordt de colonne ont bonden, waarna de militairen in het R.O.G.-gebouw zullen worden onthaald. De marinierskapel komt in haar volle dige bezetting van 75 man met daarbij het tamboerscorps. Het is nog niet be kend, waar de vloot van mijnenvegers ligplaats zal kiezen. Vermoedelijk zul len de gepavoiseerde schepen óf ter hoogte van de Bierkade óf aan de Ka naalkade komen te liggen. Besprekingen zijn nog gaande met de Nationale Reserve over een mars in de avonduren. Hiervoor heeft men de me dewerking gevraagd van de drumband van de Nationale Reserve uit Amster dam. DEHALVE de kinderoptocht en de grote optocht. De Vrouw door alle eeuwen, die tot de vaste punten beho ren, zal het programma ook weer een door de athletiekvereniging A.V.A. ge organiseerde prestatieloop bevatten. Nieuw is de demonstratie van het zo genaamde zevenhandbal, dat 's avonus van half acht tot kwart vóór negen op het Waagplein wordt gegeven door de zelfde vereniging. Om half acht wordt in de Grote kerk door de H.O.V. onder leiding van Cornelis Jonker een uit voering gegeven van het Requiem van Verdi. Als solisten treden op Erna Spoorenberg. sopraan; Leni Henning, alt; Han Lefèvre, tenor en David Hol- lenstelle, bas. Het geheel staat onder auspiciën van de Nederlands Hervorm de Oratoriumvereniging, De dag wordt dan weer besloten met het vuurwerk, dat ongeveer om half tien wordt afgestoken. Dit betekent overigens niet dat men daarna ijlings het bed behoeft on te zoeken. Er zal 's avonds on kermis, in de café's er op straat genoeg gezelligheid en vertier te vinden zijn. Waarschijnlijk zullen ook enkele openbare gebouwen in floodlight worden gezet. Op de avond voorafgaande aan de Ontzetfeesten, zal lit jaar eveneens weer de fakkeloptoch* voor de jeugd worden gehouden, een festijn, waaraan verleden jaar ruim vier duizend kinderen deelnamen. Aan deze optocht, die op het Waagplein wordt geformeerd, zal door de Alk maarse muziekcorpsen worden medege werkt. Er staat dus een goed en weibezet programma te wachten, dat de feesten van andere jaren zal overtreffen. De routes van de marsen en optochten worden nog nader in het programma boekje bekend gemaakt. Daarin zal men tevens een uitgebreid overzicht vinden van de optocht: „De Vrouw door alle Eeuwen". Voor hen, die het lopen gauw moe zijn. rijden door de versier de straten de bekende treintjes, die hier op de Braderie hun intrede deden. Een 21-jarige motorrijder werd giste ren op de Julianalaan aan zijn voor hoofd en rechterhand gewond toen hij op de brug bij huize Westerlicht de macht over zijn stuur verloor en met motor en al over de straat vloog. HU reed met een snelheid van ongeveer vijftig kilometer en wipte op de brug uit zijn zadel, waardoor hij de motor niet meer op de weg kon houden. Da man werd door het personeel van Huizt Westerlicht verbonden. Op het Alkmaar-terrein wordt Don derdagavond een „wedstrijd gespeeld tussen de bedrijfselftallen van SOVA en Lichtbedrijven. Het zal de tweede maal worden dat deze teams tegen elkaar in het veld verschijnen. De in zet van dit treffen is het kampioen schap in afdeling A. PO STDUIVENVERENIGING „DE POSTDUIF" „De Postduif" hield Zondag een wed vlucht van Roermond; een afstand ven 182 km. De uitslag is als volgt: H. J. Struy» 1, 12; A. de Blok 2, 3. 4, 11, 14; J. Bleeker 5; A. Geerlings 8; A. C. Rabeling 8, 15; H, de Jager 9, 13; C. de Raadt 10; C. Jansen 16; R. de Beer 17. De uitslag van de kampioenschappen behaald met oude duiven la als volgt: Vitesse: le H. de Jager, 2e A. Geerlings en 3e C. Rabeling; Midfond: le H. de Jager, 2e C. Rabeling en H. J. Struys; Fond: le H. J. Struys, 2e C. Rabeling en 3e C. Mouwen. Kampioensvogel werd H 51, 1292505 van H. de Jager. Kampioenen-generaal werden: le H. J. Struys, 2e C. Rabeling en 3e H. de Jager. COLLECTE VOOR FONDS VAN OUD-VERPLEEGSTERS. Op de landbouwdag op 24 September zal ten bate van het erefonds oud-ver pleegsters, een collecte worden gehou den. Voor de opvoering van Mercadet door de Plankeniers zijn kaarten te verkrijgen bij de volgende adressen, waar men zich tevens op kan geven als collectrice of collectant: mevrouw Wytema, Emmastraat 1; mevr. Pa Jong, Kennemerpark; mevr. Palleari, Paul Krugerstraat 11; de heer H. Jan sen, Druivenlaan 51. ONAANGENAME ONTDEKKING De eigenaar van een bij de groenten- veiling geparkeerde auto kwam giste ren tot de onaangename ontdekking, dat zijn wagen een gat van ongeveer twintig centimeter en een verwrongen spatbord had opgelopen. Vermoedelijk is een achteruitrijdende vrachtwagen hiervan de schuldige. De politie heeft de zaak in onderzoek. TWEE EERSTE PRIJZEN Het reclamebureau Redo heeft bij de étalagewedstrijd, die in Purmerend ter gelegenheid van het marktfeest werd gehouden, twee eerste prijzen behaald met de door hem ingerichte étalages. VERSLETEN BANDEN Dat het gevaarlijk is met vrijwel ver sleten banden te rijden scheen de be stuurder van een vrachtauto niet te be seffen. De Alkmaarse verkeerspolitie heeft met een proces-verhaald getracht hem van inzicht te doen veranderen. (Ongecorrigeerd) Russische wachtposten hebben op nieuw motorvoertuigen der Britse en Amerikaanse militaire politie tegenge houden, toen deze zich, via de voor naamste Berlijnse verkeersweg, naat hun controlepunt te Dreilinden wilde» begeven. De aanhouding geschiedde evenals bij de beide vorige gelegen heden, op een kort stukje gebied vaa de Sowjet-zone, dat zich in een punt vorm dwars over deze weg uitstrekt Niet-militaire motorvoertuigen moch ten wel doorrijden. De Belg Paul Henri Spaak is fel' zen tot president van de assemblee w de kolen- en staalgemeenschap. C; Spaak werden 38 stemmen en op I' enige andere candidaat, de Duitser Va' Brentano, 30 stemmen uitgebracht. E' was één blanco stem. De absolu" meerderheid was 35 stemmen. Het badseizoen 1952 hei is de conclusie waartoe E, de kentering van het get te bemerken, in 1951 hei hoogseizoen half Juli tc klagen. Toen was alles be: gasten het geld niet meer over de prijzen, die men te klagen, al heeft men h In het voor- en naseizo ter lang niet zoveel verh rige jaren. Vooral de hc sions waren in die tijd sl< ook gemeubileerd was er génstelling tot andere ja noeg te krijgen. Zo heeft dit seizoen een veer moe de gevolgen ondervonden schaarste, die er nu eenmi Algemeen gaat overigen roep van Egmond uit en kan men de opmerking h badplaats na de oorlog schreden v/.oruit is gegaan en, comfortabel is gewordi gefrele land bekend staa goede en prettige familieb Fe Egmond heeft in het al zoen getracht die goede n te doen. Op alle manieren meente, VW en partici best gedaan om de gasten vacantie te bezorgen. Niet drie maal werd een vuur boden; in elk der maande en Augustus één keer, zot ten dit evenement kondi Ook zijn er iedere maani strandfeesten gehouden, d tengewoon groot succes w band tussen de gasten Daartoe droegen niet mini diverse avonden „voor en gasten", waarvan zulk een uitging, dat men bijkans vc nbn te komen. Daarnaast werd het nod op sportgebied. De bekeni ces door de duinen werdei houden, evenals het Boul rium voor wielrenners. Ta bal- en volleybalwedstrijd georganiseerd, waarbij de alleen als toeschouwers, m maal ook als tegenstanders Natuurlijk was er ook 1 amusement, dat niet uit overwegingen werd gebodei neel, cabaret, film, dans e vermaak. Vermelding verc ook het pogen, om eens iet: brengen, althans voor Egi zodanig mogen hier genoei de volksdansen en de geo wandeltochten, die zeer in vielen. Egmond kan over het seizoen niet ontevreden zij Het was voor N. de G. uit die gisteren voor de econorr tierechter in Alkmaar terei staan, niet de eerste maal, i gerechtsgebouw betrad. Reed werd over hem een vonnis ken en in al deze gevallen oorzaak een arbeidsconflict. De G. had in Akersloot ei herstellersbedrijf, dat hij ec mocht uitoefenen, omdat hij de nodige vergunningen Daar hij het werk niet wild kostte hem dit enkele ir procesverbaal. Toen onla wachtmeester de schoonmak! zoek bracht, vond hij deze 3 zoveelste maal aan het werk gisteren door De G. tegen doch zijn beweringen vonde lechtbank geen geloof. De officier van Justitie, i Velhnga, was van mening, c voldoende was gewaarschuw het ogenblik was aangebrokei hét zelfstandig werken onm "naken. De eis was tien maa -egging van het bedrijf, in t L)e g. kan trachten de voorg diploma's te behalen. Voorts de officier 25, subs. 10 dage .De uitspraak was overeenk *eed!; Zaterdagmiddag hebber getoonrt rtVan Hu6°-BoyS z betering mede te helPen aa S*™*?8 van het Hugo-Boys-ten gerin®e opkomst is het n gilukken alles klaar te krijgen ZoMs bekend, behoort ieder' rein, voor de aanvang van h, keken"' gr°ndi* word Zo ook het Hugo-Bm Reeds het Oostelijke deel is g°h knapt en ook de slechte plekk. midden van het terrein. Nu ech het westelijke deel om bijstanc de beplanting rond- het terrein. Het Hugo-Boys-terrein moet komen, zegt het bestuur, en das wacht het Zaterdagmiddag vele De twee Britse officieren, die Din*- u oys" edén te z'in dag in OostBerlijn werden gearresUe!l zijn, naar een Britse militaire woerd' voerder heeft verklaard, vandaag de Britse autoriteiten overgeleverd. Zoals gemeld heeft generaal Colemf' de Britse commandant in Berlijn, Ml de Russische autoriteiten tegen de f restatie geprotesteerd. De Westduitse autoriteiten hebb*" heden een bedrag van 400.000 Dm w®' I gewezen voor de invoer van grof1 uit Nederland. BEZOEK AAN GAASTERLAN ORANJEWOUD Zondag gaat de Motorclub I waert een uitstapje maken naar Het zal weer een van die pra gezellige gezelschapsritten word W« die van Huyghenwaert gew De start zal plaatsvinden om 6 ui gens vanaf het clublokaal te I waard-Noord. de ledeh. die natuur] ZS w°rden' rijn ook niet-le harte welkom. De lengte van h, ongeveer 300 km zijn terwiil de^atratlm °m U"erlijk 8 uur "'rate" v«n Heerhugowaard - teden zullen worden.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2