aankoop geboden Ons slaap op die v/a Badseizoen in Egmond aan Zee bleef beneden de verwachtingen Nieuws uit de Langedijker Dorpen VERVOLG STADSNIEUWS Groeiend aantal telefoonabonné's DE PROVINCIE IN VOGELVLUCHT kelijk van de :in Op velerlei wijze werd getracht de gasten een prettige vacantie te bezorgen NIEUWS ïrlijnse hoofdweg er afgesloten voorzitter van G.-assemblée Akersloot Schoenmaker moet van zijn leest afblijven Koedijk Oudorp Beemster Castricum Het huis in elf dagen op zijn plaats Heer-Hugowaard Twee dumpwagens in wegsloot „Nut en Genoegen" bestaat 80 jaar Groot-Schermer Zanglust veroverde een tweede prijs Die Janneman Hensbroek DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1952 e vrij gekomen of binnen" n. Natuurlijk is een ieder geenszins betekent, dat de oeft men een woonvergun- ers, die de toewijzing o.a. n van de koper in verhou- aag of de koper c.s. voldoe» en gesteld. Ier verloor de macht /er het stuur ige motorrijder werd giste- ilianalaan aan zijn voor- jhterhand gewond toen hij bij huize Westerlicht de zijn stuur verloor en met L over de straat vloog. Hij ;en snelheid van ongeveer ieter en wipte op de brug il, waardoor hij de motor ip de weg kon houden. D« jor het personeel van Huizo verbonden. en Lichtbedrijven om kampioenstitel lkmaar-terrein wordt Don- 1 een „wedstrijd gespeeld jedrijfselftallen van SOVA Irijven. Het zal de tweede n dat deze teams tegen et veld verschijnen. De in- treffen is het kampioen- leling A. •DUIVENVERENIGING „DE POSTDUIF" rif" hield Zondag een wed- Roermond; een afstand vgn is als volgt: H. J. Struy» ie Blok 2, 3. 4, 11, 14: J. Geerlings 6; A. C. Rabellng Jager 9, 13; C. de Raadt n 16; R. de Beer 17. van de kampioenschappen oude duiven is als volgt: de Jager, 2e A. Geerlings abeling; Midfond: le H. de Rabeling en H. J. Struys; J. Struys, 2e C. Rabeling en en. vogel werd H 51. 129250S van n-generaal werden: le H. j. Rabeling en 3e H. de Jager. TE VOOR FONDS VAN -VERPLEEGSTERS. dbouwdag op 24 September van het erefonds oud-ver en collecte worden gehou- le opvoering van Mercadet ankeniers zijn kaarten te jij de volgende adressen, zich tevens op kan geven ce of collectant: mevrouw Immastraat 1; mevr. P« emerpark; mevr. Pallean, rstraat 11; de heer H. Jan- itlaan 51. 3ENAME ONTDEKKING ar van een bij de groenten- arkeerde auto kwam giste- onaangename ontdekking, agen een gat van ongeveer timeter en een verwrongen ld opgelopen. Vermoedelijk iteruitrijdende vrachtwagen schuldige. De politie heeft onderzoek. E EERSTE PRIJZEN nebureau Redo heeft bij de trijd, die in Purmerend ter van het marktfeest werd wee eerste prijzen behaald r hem ingerichte étalages. SLETEN BANDEN evaarlijk is met vrijwel ver en te rijden scheen de be- n een vrachtauto niet tebe- Alkmaarse verkeerspolitie :en proces-verhaald getracht zicht te doen veranderen. Het badseizoen 1952 heeft niet geheel beantwoord aan de verwachtingen. Dat fs de conclusie waartoe Egmond komt, nu het seizoen practisch is gëindigd. Was de kentering van het getij in andere badplaatsen reeds in 1951 of nog vroeger te bemerken, In 1951 heeft ook Egmond de terugslag ondervonden. Over het hoogseizoen half Juli tot half Augustus zal men in het algemeen niet horen klagen. Toen was alles bezet en kon men hoogstens de klacht horen, dat de bad gasten het geld niet meer lieten rollen, als in de eerste jaren na de oorlog. Ook over de prijzen, die men in het hartje van het seizoen gemaakt heeft, valt niet te klagen, al heeft men hier en daar wat water in de wijn moeten doen. In het voor- en naseizoen is er ech ter lang niet zoveel verhuurd als vo rige jaren. Vooral de hotels en pen sions waren in die tijd slecht bezet en ook gemeubileerd was er toen, in te genstelling tot andere jaren, nog ge noeg te krijgen. Zo heeft ook Egmond dit seizoen een veer moeten laten en de gevolgen ondervonden van de geld- ichaarste, die er nu eenmaal heerst. Algemeen gaat overigens een goede roep van Egmond uit en steeds weer kan men de opmerking horen, dat de badplaats na de oorlog met reuzen schreden v/.oruit is gegaan, aangenaam en comfortabel is geworden en in het gehele land bekend staat, als een goede en prettige familiebadplaats. Feestelijkheden Egmond heeft in het afgelopen sei zoen getracht die goede naam eer aan te doen. Op alle manieren hebben ge meente, VVV en particulieren hun best gedaan om de gasten een prettige vacantie te bezorgen. Niet minder dan drie maal werd een vuurwerk aange boden; in elk der maanden Juni, Juli en Augustus één keer, zodat alle gas ten dit evenement konden beleven. Ook zijn er iedere maand dagenlang strandfeesten gehouden, die een bui tengewoon groot succes werden en de band tussen de gasten verstevigde. Daartoe droegen niet minder bij de diverse avonden „voor en door de gasten", waarvan zulk een goede roep uitging, dat men bijkans vocht om bin nen te komen. Daarnaast werd het nodige geboden op sportgebied. De bekende motorra ces door de duinen werden weder ge houden, evenals het Boulevard-crite rium voor wielrenners. Tal van voet bal- en volleybalwedstrijden werden georganiseerd, waarbij de gasten niet alleen als toeschouwers, maar menig maal ook als tegenstanders fungeerden. Natuurlijk was er ook het nodige amusement, dat niet uit altruïstische overwegingen werd geboden, zoals to neel, cabaret, film, dans en dergelijk vermaak. Vermelding verdient zeker ook het pogen, om eens iets nieuws te brengen, althans voor Egmond. Als zodanig mogen hier genoemd worden de volksdansen en de georganiseerde wandeltochten, die zeer in de smaak vielen. Egmond kan over het afgelopen seizoen niet ontevreden zijn en dit (Ongecorrigeerd) wachtposten hebben op* orvoertuigen der Britse en ;e militaire politie tegenge- ;n deze zich, via de voor- ïrlijnse verkeersweg, naaf lepunt te Dreilinden wilden De aanhouding geschiedde, de beide vorige geleden- een kort stukje gebied van zone, dat zich in een punt 's over deze weg uitstrekt* ire motorvoertuigen moch- orrijden. Paul Henri Spaak is gek» sident van de assemblee v*> en staalgemeenschap. O» den 38 stemmen en op e candidaat, de Duitser V«» !0 stemmen uitgebracht, h anco stem. De absolut* 1 was 35 stemmen. fficieren in vrijh®^ Britse officieren, die P'BSj Berlijn werden gearresté*-, een Britse militaire woef eft verklaard, vandaag 85 lutoriteiten overgeleverd, leid heeft generaal Colem :ommandant in Berlijn, ie autoriteiten tegen de °r- rotesteerd. e weer naar We#*' Duitsland duitse autoriteiten bedrag van 400.000 Dm de invoer van groei nd. Het wag voor N. de G. uit Akersloot, die gisteren voor de economische poli tierechter in Alkmaar terecht moest staan, niet de eerste maal, dat hij het gerechtsgebouw betrad. Reeds vijf keer werd over hem een vonnis uitgespro ken en in al deze gevallen was de oorzaak een arbeidsconflict. De G. had in Akersloot een schoen- herstellersbedrijf, dat hij echter niet mocht uitoefenen, omdat hij niet over de nodige vergunningen beschikte. Daar hij het werk niet wilde staken, kostte hem dit enkele malen een procesverbaal. Toen onlangs een wachtmeester de schoenmaker een be zoek bracht, vond hij deze voor de I zoveelste maal aan het werk. Dit werd t gisteren door De G. tegengesproken, doch zijn beweringen vonden bij de rechtbank geen geloof. De officier van Justitie, mr. J. M. Vellinga, was van mening, dat De G. voldoende was gewaarschuwd en dat het ogenblik was aangebroken om hem hét zelfstandig werken onmogelijk te maken. De eis was tien maanden stil legging van het bedrijf, in welke tijd De G. kan trachten de voorgeschreven diploma's te behalen. Voorts vorderde de officier 25, subs. 10 dagen. De uitspraak was overeenkomstig de eis. geldt zowel voor de inwoners als voor de gasten. Natuurlijk hadden de laat- sten vooral wat zonniger weer kunnen treffen, maar het kon heel wat slech ter en zo was men per slot niet onte vreden. Zo behoort dan het badseizoen 1952 practisch weer tot het verleden en gaat Egmond zich binnenkort alweer voorbereiden op het nieuwe seizoen, waarin, naar men verwacht, eindelijk de hoop op een behoorlijk badhotel verwezenlijkt zal worden. Daaronder nu de schouders te zetten is niets te vroeg nu, wil men in het badseizoen 1953 gereed zijn. JUFFROUW VERHOEVEN OVERLEDEN Op hoge ouderdom is in de Agnes- stichting overleden mej. Verhoeven, die bijna 40 jaar hoofd geweest is van de gemeentelijke kleuterschool. Vanaf de oprichting was zij hoofd der school, totdat de gemeente op last der regering de school in 1934 uit bezuinigingsover wegingen moest opheffen. Zij was een goed bekende in het dorp, bij wie vele nu oud-gedienden de eerste schreden zetten op het pad der ontwikkeling. EEN RIOOLBUIS IS GEEN GARDEROBE Sinds begin van dit jaar mag Egmond aan Zee zich verheugen in het bezit van een modern rioleringssysteem. Nu blijkt echter, dat men van de riolering niet het juiste gebruik maakt. In de afvoerbuizen worden nl niet alleen truien, blousjes, ja, complete gardero bes aangetroffen, maar zelfs boenders, bezems, stoffers enz., waaronder gloed nieuwe! Onnodig te zeggen, dat hierop geen prijs gestéld wordt en dat verstop pingen en stilstand van machines hier van het gevolg zijn. ZO HOORT HET Tijdens de Zondag in Uitgeest ge speelde wedstrijd tussen de reserve- elftallen van USVU en Egmondia moest een speler van USVU uitvallen wegens een blessure. Daarop speelden ook de Egmonders met 10 man verder, totdat de geblesseerde tegenstander na een kwartier terugkwam. Een sportief ge baar en een voorbeeld ter navolging. Al even broederlijk werden de punten met 22 gedeeld. SLUITING STRANDEXPLOITATIE De strandexploitatie der gemeente op het zuiderstrand, zal' op Maandag 15 September worden beëindigd. Men dient er dus rekening mede te houden, dat dan alle tenten en eventueel ander materiaal moet zijn weggehaald. OPHALEN VAN HUISVUIL Het ophalen van huisvuil door de ge meentelijke vuilnisdienst zal van nu af aan voortaan weder 2 keer per week in plaats van 3 keer geschieden. Het op halen zal nu weer op Dinsdag en Vrij dag plaat» hebben. Aan voetbalveld werd de laatste hand gelegd Aan het nieuwe voetbalveld, dat dit voorjaar klaar kwam, maar waarvan het gras zich slecht ontwikkelde, is door de D.U.W. thans de laatste'hand gelegd. Gisteren rolde een 4-tons tan- demwals van de fa. Daalder ever het terrein om de oneffenheden weg te werken en een vlakke ondergrond te krijgen. Het veld zal niet vóór 1 Janu ari kunnen worden bespeeld. Bij de DUW-arbeiders, die aan het onderhoud hebben gewerkt bestond te leurstelling over het feit, dat hun een uurloon werd uitbetaald en geen tarief- loon. Men heeft de onbillijkheid hier van ingezien en de tweede week het loon iets laten stijgen, doch niet in die mate, waarop de arbeiders recht meen den te hebben. Demonstratie rijvereniging De rijvereniging Schermeer zal Za terdagmiddag een demonstratie geven. Door de heren Stroomer en Vethaak zijn terreinen hiervoor beschikbaar ge steld. HERBOUW BOERDERIJ De onlangs door blikseminslag ver brande boerderij van de heer C. Laan aan de Schermerdijk, zal door de aan nemer B. P. van Kooten alhier worden herbouwd. Met de voorbereidende werkzaamheden is reeds een aanvang gemaakt. De boerderij wordt op de zelfde plaats herbouwd. Door h<» aan brengen van brandmuren, stenen sol ders en een met pannen gedekt dak zal er naar worden gestreefd de brandbaar heid aanzienlijk te beperken. CONCERT „WILHELMINA" Zondagmiddag zal het fanfarecorps, bij gunstig weer een concert geven in het plantsoen te Oudorp. Het program ma omvat enige marsen, walsen en ouvertures. Aan deze muziekuitvoering is een loterij verbonden. Burgerlijke stand Geboren: Rijna Hermina, dv H. Mole naar en B. Middelburg; Jan Dirk, zv T. Ton en G. J. J. Rozenboom, geboren te Purmerend. Overleden: Theodorus P. van Kuyk, 72 jaar (overl. te Purmerend). De tuinderswoning van de heer F. Schut, die dagenlang in het centrum van de belangstelling heeft gestaan, is gistermiddag om kwart over vier, na een sensationele tocht over een af stand van een kilometer, op haar nieuwe fundering aan de Alkmaarder straatweg komen te staan. Het'werk, dat elf dagen in beslag nam, heeft geen noemenswaardige schade toegebracht aan het huis. Binnen de vastgestelde tijd van veertien dagen heeft men de verplaatsing voltooid en kan het ex periment geslaagd worden genoemd. De woning zal haar taak nog jaren lang kunnen vervullen. Verbetering Hugo Boys terrein Reeds Zaterdagmiddag hebben verschil lende leden van Hugo-Boys zich actief getoond door mede te helpen aan de ver betering van het Hugo-Boys-terrein, doch tl?*6* ger}?*e opkomst is het niet mogen gelukken alles klaar te krijgen Zoals bekend, behoort ieder' sportter- «ln voor de aanvang van het nieuwe «èlzoen. eens grondig te worden nage- kêken. e Zo ook het Hugo-Boys-terrein Reéds het Oostelijke deel is geheel opge-' kriapt en ook de slechte plekken in het midden van het terrein. Nu echter vraagt het westelijke deel om bijstand, evenals de beplanting rond» het terrein. Het Hugo-Boys-terrein moet ln orde komen, zegt het bestuur, en daarom ver wacht het Zaterdagmiddag vele leden, ge wapend met een schop, die zuV.en tonen „echte" Hugo-Boys-ledèn te zijn. BEZOEK AAN GAASTERLAND EN ORANJEWOUD Zondag gaat de Motorclub „Huyghen- waert een uitstapje maken naar Friesland. Het zal weer een van die prachtige en gezéllige gezelschapsritten worden, zoals Wij die van Huyghenwaert gewend zijn De start zal plaatsvinden om 6 uur 's mor gens vanaf het clublokaal te Heerhugo- waard-Noord. Behalve de leden, die natuurlijk ver wacht worden, zijn ook niet-leden van harte welkom. De lengte van het rit zal ongeveer 300 km zijn. terwijl verwacht wordt dat om uiterlijk 8 uur 's avonds de straten van Heerhugowaard weer be teden zullen worden. BROEK OP LANGENDIJK. Op de voor het snelverkeer zeer smalle Broekhornderweg tussen Heer-Hugo- waard en Broek op Langendijk zijn gis teravond twee vrachtauto's in botsing gekomen. Het waren de dumpwagens van de heren B. uit Broek op. Langen dijk en K. uit Heer-Hugowaard. De bestuurders, waarvan B. een vracht aardappelen vervoerde, keerden naar hun resp. woonplaatsen terug. De aan rijding had tot gevolg, dat beide wa gens in de langs de weg lopende sloot terecht kwamen. De wagen van de hr. B. werd ernstig beschadigd. De aard appelen heeft men echter kunnen ber gen. De dumpwagen van de andere bestuurder bekwam slechts geringe schade. De politie heeft tegen de chauf feurs proces-verbaal opgemaakt. ZUID-SCHARWOUDE. De plaat selijke vereniging „Nut en Genoegen" te Zuid-Scharwoude bestaat dezer da gen tachtig jaar. Om dit heugelijk feit niet onopgemerkt te laten voorbijgaan, v/as besloten, dat de leden met hun vrouwen een uitstapje zouden maken naar „De Hoge Veluwê" Dinsdag werd deze, trip gemaakt on der het mooiste weer, dat men zich in deze tijd maar denken kan. Met een touringcar werd gereden vla Amsterdam naar de provincie Utrecht langs het Koninklijk paleis, Zeist, Den Dolder, en de pyramide van Auster- litz. Vandaar ging het langs Otterloo naar het prachtige natuurreservaat „De Hoge Veluwe". Het mooie zonnige weer en de herfsttinten gaven aan het loof der bomen een fantastisch aanzien. Het bt. Hubertus Slot werd eveneens be zocht. De terugreis ging over Apeldoorn, Hoevelaken en Baarn, met als laatste pleisterplaats de hoofdstad, Na de in- vendige mens versterkt te hebben werd „t ^an ^eze mooie dag een voor- woomf m Öe stadsschouwburg bijge- "^ul,en Genoegen" bestaat tachtig jaar, schreven we hierboven. Zo is het inderdaad. De vereniging, die eens gou den tijden beleefde is in de loop der laren een kleine vereniging geworden. Slechts enkelen zijn haar trouw geble ven. En toch heeft zij reden van be staan De volgende maand hoopt men om de veertien dagen weer bijeen te komen. Het doel is het houden van le- z,"ien -1" onderling verband. Dat wil zeggen, dat de leden om beurten een of ander interessant onderwerp behan' delen op zo'n avond. „Nut en Genoe gen" is niet aangesloten bij het grote Nutsdepartement, maar werkt zuiver plaatselijk. Ze is daarom niet minder belangrijk dan een gewone Nutsvereni- ging. Onopvallend heeft „Nut en Ge noegen" al tientallen jaren gewerkt en men hoopt hier nog vele jaren mee door te gaan. Doch om er wat meer leven in te krijgen, is het niet over bodig, dat er. nieuwe leden toetreden. Het tegenwoordige bestuur bestaat uit de heren J. Renaud, voorzitter; Jac. Wagenaar, secretaris, Jac. Rutsen, pan- ningmeester en S. de Boer alsvice- voorzitter. Wie eens nader kennis wil maken met deze oude, maar niet ver ouderde vereniging, raden wij aan zich met genoemde bestuursleden in ver binding te stellen nu binnenkort weer met de veertiendaagse lezingen wordl begonnen. Kennis is macht, zegt een cud spreekwoord en door lid te wor den van „Nut en Genoegen" verrijkt men zijn kennis in een genoegelijk sa menzijn. Aanbesteding fustloods Noordermark tbond NOORDSCHARWOUDE. Door het bestuur van de veilingsvereniging „De Noordermarktbond" werd Woensdag middag een aanbesteding gehouden voor de bouw van een fustloods met bijkomende werken op het gemeente lijk industrieterrein te Noordschar- woude. Er waren vijf en.twintig gega. digden voor dit werk, waarvan de be groting op 50.000 was geraamd. De uilslag was; 1. Firma Giltjes, Broek op Langedijk 46.793; 2. C. Botman, Heerhugowaard 47.000; 3. Jac. Borst, Heerhugowaard 47.424- 4. P. Engering, Zuidscharwou- de 48.000; 5. F. Hes, Sint Pancras 48.444; 6. L. Kamp, Heerhugowaard f 48.800; 7. P. Kops, Heiloo 50.600; 8. Firma C. de Geus, Broek op Langen dijk 50.600; 9. J. Faus, Nieuwe Nie- dorp 51462; 10. Firma De Haan en Reek, Alkmaar 52.800; 11. K. Bruin, Oudkarspel 53.516; 12. Nic. Borst, Spierdijk 53.630: 13. J. Kout, Zuid- scharwoude 54.925; 14. C. Leegwater, Oude Niedorp 54.980; 15. Firma J. Heidsma, Noordseharwoude 55.000 16. Firma Jac. Rutsen, Zuidscharwou- öe f 55.100; 17. Firma J. Rutsen, Zuid- scharwoude 55.340; 18. K. Schuit, Oudkarspel 55.450; 19. J. Valkonet, Oudkarspel 55.500; 20. N. P. Kardi naal, Noordseharwoude 55.800; 21. P. Buis, Oudorp 56.750; 22. Firma J. Henselman. Noordseharwoude f 57.392; 23. A. de Klerk. Castricum 58.770; 24. Firma wed. .J. Houtenbos, Bergen 59.381; 25. Firma J. Tromp, Oud karspel 60.603. Het werk werd gegund aan de firma Giltjes. De gemengde zangvereniging „Zang- lust" toog Zondag naar Den Haag, om deel te nemen aan het zangconcours, uitgeschreven door het Haagse Tram- Mannenkoor, georganiseerd in het Kur- haus te Scheveningen. Tevens werd de ze tocht te baat genomen om er een „uitdag" van te maken. Om ongeveer acht uur werd gestart met een bus van Hooijberg Tours. Via Alkmaar, Velsen, ging de reis lang de Ruïne van Brede- rode naar het Kopje van Bloemondaal. Hier werd koffie gedronken. De duin streek langs ging het hierna on Den Haag aan waar het Panorama „Mesdag" werd bezichtigd. In de Kurzal wist het koor met 291 punten een goede tweede prijs te be machtigen. een prachtig succes, speciaal voor de directeur Jan Willems uit Alk maar, die nog maar viif maanden het koor dirigeert, 's Avonds werd in Am sterdam een bezoek gebracht aan de Snip- en Snaprevue „Jubeltonen". Het gezelschap keerde 's nachts om over één uur opgewekt op haar uitgangs punt terug. Nieuw visdomein Enkele weken geleden is de sloot aan de Dorpsstraat, tussen de percelen van de heer Molenaar en de heer Spaan van grote hoeveelheden modder ontdaan en behoorlijk op diepte gebracht. Het lag in de bedoeling in deze sloot te zijner tijd een hoeveelheid karper uit te zet ten. De vorige week is hier al een be gin mee gemaakt, en zijn er door de dorpsberoepsvisser, Kieft een viertal karpers in uitgezet van nl.m. 10 pond per stuk. De jeugd uit dit dorpsgedeel te kan men nu dagelijks bezig zien met het voederen der vissen met brood. Plattelandsvrouwen bijeen Maandagavond trad in café P. Lake- man een bijeenkomst plaats van de plaatselijke afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Mevrouw DriessenBakker opende deze bijeenkomst, waarna het bonds lied werd gezongen. Door het .bedanken van mevrouw Cornielje, door vertrek, werd mevrouw Klunder aangesteld als luisterpost. Als afgevaardigde naar de provinciale ver gadering werden aangewezen de da mes SalentijnVlaanderen en Koster Dikstaal. Het ligt in de bedoeling om ook hier een lampenkapcursus te Orga niseren, onder leiding van mevrouw Schermerhorn—Kleinschmidt. De vol gende bijeenkomsten zullen plaatsvin den op 6 October en 3 November. Hierna werd een film gedraaid en volgde een causerie, verzorgd door Rayon-Arnhem, over 'de vervaardiging van de Rayon-garens. In de pauze was er gelegenheid ver schillende stoffen te bezichtigen. Na de pauze werd deze film vervolgd. Aan het eind van de avond werden een viertal Enka Sponsen verloot. DE KERMIS. Nu de kermis voor de deur staat, Is het wel aardig te weten wat, er wordt geboden. Zondag sneelt de plaatseliike voetbalvereniging GSV in competitie, verband een tweetal thuiswedstrijden Maandagmiddag worden er door de heer P. Lakeman kinderspelen georga niseerd met als prijzen o.a. plaatsbewij zen voor de zweefmolen. Maandagavond treedt de toneelvereniging „Thalia" voor het voetlicht in de zaal van de heer van Truijen met bet blijspel in drie bedrijven „Omwille van de smeerDe bekende katknuopelsoort zal alle drie dagen worden beoefend In café Lakeman wordt er priisbiljar- ten om gerookte paling gehouden. De dansmuziek in café Lakeman wordt verzorgd door „The Melodie Kings" o.l.v. C. Borstlap, terwijl „The Rhythm Boys" onder leiding van de heer G. Vreeling in zaal-Van Truiien voor de juiste stemming zal zorg dra gen. OPENING BRUG TE DRIEHUIZEN. Op Dinsdag 16 September zal de nieuwe brug te Driehuizen officieel worden geopend. Deze vernieuwing zal vanzelfsprekend een belangrijke verbe tering met zich brengen zowel voor het rij- als voor het doorvaart-verkeer. n VOOR 52 gulden werden twee Afrikaanse stu denten in Londen de eigenaars van een oude taxi een Austin uit 1929 die hen op een vacantiereis van drie maanden dwars door Europa zou voeren. Twee weken geleden zijn ze met de hoge hoed op wielen naar het vaste land overgestoken en via België, Wesi-Dvit land in Alkmaar terecht, ge komen, waar ze hun ve hikel in de Langestraat hadden geparkeerd. ,'t Ziin vast kunst schilders", misten de voorbijgangers te vertel len toen zij de zwart- gebaarde vreemden in hun nog vreemdere auto zagen zitten, maar dat was toch niet het geval. Louis Levtov, naar niter. lijk en naam een onver valste Rus zijn voor ouders kwamen uit het vroegere land der Tsa ren en zijn vriend Max Nohr. beiden 23 jaar oud en beiden bouwkun dige te Johannesburg, zijn twee gans nuchtere knapen, die met de A scherpe opmerkingsgave van hun jeugd al hadden geconstateerd, dat in Alkmaar „bate mooi vrouwmense" rondliepen. Zij waren speciaal voor de Kaasmarkt gekomen, maar zouden voor die andere attractie gaarne zijn gebleven. JTr staat echter nog meer op hun programma: Frankrijk, Zwitserland, Oostenrijk, Italië, Spanje, Portugal en weer Frank rijk. Daar hebben ze nóg enige tijd voor nodig, 'want de Austin loopt slechts vijftig km per uur. „Genoeg", grijnsde Max Nohr de trotse be zitter van de langste baard het scheermes komt er eerst weer aan te pas als het gewas 10 centimeter dik is) „Met deze snelheid ge nieten we het meeste van de streken waar wij doorheen komen". Waar ze overnachten? Ze wijzen op het open laad- bakje, dut zij zelf op de auto hebben geknutseld: „Ons slaap op die wi". Als het regent kruipen ze onder een zeil e» it het droog dan gooien ze hun slaapzakken op het gras langs de kant van de weg. „We kunnen de Nederlanders goed ver staan", mérkte Louis op, „als ze maar langzaam spreken en niet de halve zin inslikken". Op onze vraag waar zij nu vandaan kwamen, zei hij „Groningen" en dat verklaarde alles. Belden roemden de eerlijkheid van de Nederlanders. In Duitsland durfden ze hun auto, die niet op slot ge draaid kan worden, geen minuut uit het oog verliezen. Hier stondde „w&" de gehele morgen onbeheerd, zonder dat iemand er eenvinger naar uitstak. Ze hebben Alkmaar al ïöeer ver achter zich. deze twee gebaarde AfrikanersDe reis is nog lang en de wagen oud. Toch zal het karretje weer naar En geland moeten, want er is een waarborgsom van drieduizend gulden mee gemoeid. En dat is deze Austin in geen drie duizend jaar waard. Steeds meer zaken en particulieren blijken het nut van een telefoonaanslui ting in te zien en men behoeft niet als in de na-oorlogsjaren zo lang meer op een aansluiting te wachten. Het tele foonnet Alkmaar is uitgebreid met de volgende aansluitingen: 4094 Affourtit, C., secr. afd. Handbal S.V. „De Foresters", Schuine Honds- bosschelaan 30, Heiloo. 5668 Bakker, C. J. P., Brouwerstraat 4. 3284 Bédorf, M. J., Scharloo 4. 4310 Blanken, C., v. Catsstraat 13 hs, te Heiloo. 4655 Boer, W. de, vort., Houthavenstr. 44. 5657 Brandon Bravo L. B., Fontein Ver- schuirstraat 14. 5956 Buitenkant, S., Fontein Verschuir- laan 6, Heiloo. 5855 Bijman, J. P., veehouder en -fokker, Provincialeweg 4, Oudorp. 5869 Café-Rest. Centraal, vergaderzalen, kegelbanen, C. Berkhouwer en Zn, Magdalenenstraat 22. 2263 Capel, mej. M. N. fa Ten Kortenaar, Kennemerstr.weg H 180, post Alk maar. 4233 Centraal Beheer G.A., Coöp. Ver., Koningsweg 2 (uitsl. voor melding werklozen). 5698 Drescher, J. H., tuinaanleg en on derhoud, Hegrenweg 112, Heiloo. 4472 Egas, C„ Westerweg 369, Heiloo, 3709 Gemeentebest. en gem.instell. van Alkmaar, Lichtbedrijven; woonh. monteur G.E.B., De Ruyterstraat 36. 2463 Graaf, Chr. van de, bankbediende, Westerweg 180, Heiloo. 2633 Grootes-Vrijdag, A., Vermeerstr. 30. 5967 Hermes, B„ Forestusstraat 7. 3007 Hoffman, G., De Wildtlaan 19, te Heiloo. 5841 Jacobse, Handel Mij. P. A., grooth. in kruideniersw. en bakkerijgrond stoffen, Laat 135 (bgg tfnr 4317, 4331 of 4351). 3676 Kemme, J. H. J., dir. „Germefa' gereedsch.- en metaalwarenfabriek Kennemerstraatweg 227, Heiloo. 2770 Kersting, A., bouwkundige, Ropjes- kuil 78. 2140 Keuning, R. K., woonark „Titus" a. d. Helderseweg. 4927 Meereboer, A., café ,,'t Wapen van Oudorp", Heerenweg 81, Oudorp. 5765 Middelbeek, D., Kennemerstraat weg 89, Heiloo. 5954 Nederlandsch Leger des Heils, Leeghwaterstraat 3. 2866 Obdam, H., hoofdagent, Trappisten' bieren, Boterbloemstraat 9. Op het platteland leeft de jeugd zich zo nu en dan nog uit in een ze ker straatvandalisme. Thans komt hierover weer een bericht uit War- menhuizen, waar brooddronken jonge lieden, kistjes met aardappelen op de weg deponeerden en het bordje van de Naco-halte een andere plaats gaven. Zulke dingen getuigen inderdaad van veel geest. Te Beverwijk wordt de Rederij kerskamer Kennemerland dezer dagen tachtig jaar. Dat is voor een derge lijke vereniging een eerbiedwaardige leeftijd en er zou alle reden zijn om dat feit luisterrijk te vieren. Doch er is één reden, die dit niet mogelijk maakt: de kas laat de bodem zien. Een verschijnsel, dat trouwens de laatste tijd meer voorkomt. De gemeente Heemskerk krijgt een „bejaardencentrum", dat is de nieu we benaming voor een tehuis voor ouden van dagen. De gemeente laat het tehuis bouwen dat daarna zal worden verhuurd aan de St Agnes- Stichting. Het schijnt, dat hierdoor de huurprijs lager zal worden. In ieder geval komt het nu voor elkaar: een jeugdherberg en een tehuis voor de oudjes. M'n liefje, wai wil je nog meer? meer? In de laatstgehouden gemeente raadsvergadering van Schagen kon een prettige mededeling worden ge daan. Er was nu namelijk officieel vergunning verleend voor de bouw van een nieuwe huishoudschool. Dit is niet slechts belangrijk voor Scha gen, maar ook voor de wijde omtrek. Er is af en toe weer eens iets nieuws onder de zon. Zo is onder de biljarters in Zaandam een hevige strijd ontbrand om de Coca Cola-be ker. Men maakt ons niet wijs, dat daar ook niet een enkel borreltje aan te pas komt Het dorp Wüdenes heeft een dans groep waar het trots op mag zijn. Reeds talloze malen trad deze groep met veel succes elders in het land op en laatstelijk heeft men weer de no dige eer ingelegd door medewerking aan het stadionspel ter gelegenheid van het Aalsmeerse bloemencorso In het dorp Twisk bjj MedembliK is veel deining ontstaan door een schuur, die zonder vergunning was gebouwd en die deswege weer moest worden afgebroken. De gemeenteraad heeft er zelfs een paar spoedeisendé zittingen aan gewijd, waarbij bleek, dat vier van de zeven raadsleden zich niet eens de moeite hadden getroost om de raadsstukken te lezen. Gemoe delijke opvattingen heeft men daar. De drie-jarige Jantje T. uit de Costerstraat heeft zijn ouders gis teren de ganse dag in een vrese lijke ongerustheid gelaten door op zijn driewieler de wijde wereld in te trekken. Na het ont bijt stapte Janneman op zijn fiets om in de straat wat te gaan rijden. Het werd hem spoedig te saai en zo kwam het, dat hij het plan opvatte eens verder te kijken. Met een regelmatige cadans drukten zijn beentjes de trappers naar beneden en terwijl zijn auders om 10 uur de politie opbelden met een verzoek tot opsporing van hun kleine, reed de jeugdige coureur door de lan delijke contreien van Heiloo. De gehele omgeving werd afgezocht zonder een spoor van Jan te ont dekken en daarom gaf de Alk- maarse politie tenslotte het signa lement door aan haar collega's in de omliggende plaatsen. Het duurde tot 5 uur 's middags vóór uit Castricum de verlossende mededeling kwam, dat men Jan neman daar vrolijk rijdende had aangetroffen. Hij werd met spoed naar zijn ouderlijke woning over gebracht. De driewieler ligt mu aan de ketting.... OPBRENGST COLLECTE. De collecte ten bate van de Kanker bestrijding heeft in deze gemeente op gebracht f 57.07.'ft 5658 Piersma, P., woninginr., stoffeerde- rij, Mr P. J. Troelstralcade 24. 5559 Politie Rijkspolitie Hulsaansluitin gen. District Alkmaar (woonhuis owmr J. Ranselaar) Dathenusstr. 28 5861 Pronk, J., Akkerhoornbloemstr. 2. 5458 Putten, P. van, banketbakker, Wes terweg 227, Heiloo. 3319 Ruiter, Th. A., N.V. tegel- en ce- mentwarenfabr. „Alkmaar", Mun- nikenweg 51. 4355 Schermer, F. L. H., Metiusgracht 15. 5766 School, H., gezagvoerder grote vaart, Curtiuslaan 4, Heiloo. 3230 Schuurband, Groenelaan 7, Heiloo. 3993 Slot, L., pluimveehouder, Kerke- laan 55, Heiloo. 5598 Stam, C., kabellasser, Baansingel 40. 3798 Sijtsema, G. J., chef afd. Verstrek kingen Ziekenfonds, Kennemer straatweg 37. 5571 Vogtschmidt, P., naaimachinehandel Dijk 32 5965 Weegh, A. J. op de, smid, Achter weg 59. 5756 Willinge Prins, mej. M. M. A. P., Emmastraat 29. 5911 Wit, W. de, opz. I der PTT, Nic. Beetskade 11. 5460 Zaadwinkel v. d. L.T.B., Houttil 7. 5661 Zanen, T., gepens. dir. P.T.T., He renweg 5, Oudorp. 5666 Zweers, dr H. J„ internist, Emma straat 35. t M STOMPETOREN Het telefoonnet Stompetoren werd als volgt vergroot: 269 Bakker, B., grooth. in landbouw machines en -werktuigen, C 59. 274 Govers, K. J., veehouder-landbou wer, Noordervaart C 16. 266 Kamer, G., landbouwer, Noorder vaart C 83. 267 Keyper, J„ „Drie Koningshoofden", Noordervaart D 33. ZUID-SCHERMER Het telefoonnet Zuid-Schermer kreeg de volgende uitbreiding: 261 Bruijn, J., veehouder, Zuidervaart Akersloot, post Stompetoren. 271 Dekker Azn, Jb., veehouder, Oos- terdijk C 56 Zuid- en Noord-Scher mer, post Stompetoren. 272 Narold, Jac., schilder-beh'ènger- spuitinr., Zuidervaart 391 (b.gg. kiezen Alkmaar 0229-4371). BERGEN In Bergen werd het telefoonnet uit gebreid met de volgende aansluitingen: 2955 Brouwer—Dolstra, mevr. de wed- T., v. Bladerenweg 14. 2121 Coöp. Hollandse Telersvereniging G.A., v. Reenenpark 6 (tijd. aan sluiting). i825 Dutilh, Mr J., Parkweg 5, Bergen aan Zee. 2954 Goede P. de, autohandel, Pr. Hen driklaan 1. 2956 Groenewoud, E., petroleum en bu- tagas, Oude Bergerweg 87. 2965 Reyers, W. L., Dr v. Peltlaan 65. 2966 Roozenboom, J. H., Emmalaan 5. 2961 Schwab, F., Parkweg 21, Bergen aan Zee. 2925 Tijken, H. M. P., Lijtweg 13. EGMOND Het telefoonnet kreeg er de volgende nummers bij: 529 Aberkrom, C., depothouder bouw- machines, aannemers-materiaal en hang- en sluitwerk. Watertoren- weg 17, Egmond aan Zee. 468 Groot, W. M., slagerij, Herenweg 323A, Egmond aan de Hoef. 527 Koppel, C. D. H. v. d-, handel in autobanden, oliën en vetten, Ir de Vassy-boulevard 28, Egmond aan Zee. 516 Korf, K., pension en gemeub. ver huring, Binnen Boulevard 19, Eg mond aan Zee. 519 Polak, W., arts, Boulevard 23, Eg mond aan Zee. 523 Verwayen, J. E„ „De Eenhoorn", Oude Veert 444, Egmond aan de Hoef. 532 Wijker, Koen, manufacturenhan- del, best.lid Woningbouwver. „Eg mond aan Zee", Voorstraat 121, Egmond aan Zee. HLO-EXAMENS. Nu het seizoen ten einde loopt wor den de deelnemers aan de HLO-avon- den op hun vaardigheid getoetst. Vrij dagavond zal in het Sportpark het ath- Ietiek-examen worden afgenomen, waarna Dinsdagavond in de Overdek te het examen zwemmen aan de beurt komt. Over de datum van het wandel examen zal nóg nader worden beslist VERPLAATSINGEN RIJKSPOLITIE Op 16 September worden verplaatst de wachtmeesters A. F. Bals van dé Groep Schoorl, post Warmenhulzen naar de Groep Hoogwoud, post Obdam: G. H. K. Woltjer van de Groep en post Hoogwoud naar de Groep Schoorl, post Warmenhul zen; L. Bos van de Groep Texel, post Den Burg naar de Groep en post Hoogwoud.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3