ZWITSAL Pim. Paw. Pom in liet nieuwe Imis^l Legertruck met 30 militairen op Texel omgeslagen Nieuws uit Anna Paulowna Een autobestuurder reed met vrachtwagen sloot in Negen passagiers liepen verwondingen op Grote ravage deed het ergste vrezen Geen Deense tankers meer voor Rusland Senator McCarthy werd in Wis consin herkozen Het Radioprogramma Noord-Scharwoude Zuurkooloorlog in een nieuwe phase Oorzaak: Drank £te it-eAchu-atieti fë&Mfei PATRICIA WENTWORTH Schaafwonden? genéést DONDERDAG 11 SEPTEMBER 19S2 In zeven minuien van Den Burg naar De Mok (Van onze correspondent) „Waarom moet het ook altijd zo hard?", klaagde gistermiddag een bewoner van Texel, ontsteld bij het zien van de ravage welke werd aangericht bij het ongeluk met een legervrachtauto, Waarbij negen personen werden gewond. „Daar moeten wel ongelukken van komen! Deze zomer reden ze in zeven minuten van De Mok naar Den Burg", voegde een ander eraan toe. In de vallende duisternis stonden vele bewoners van Texel rond de gekantelde legertruck te kijken. Om ruim kwart over vijf reêd de truck met dertig passagiers van de marine over de Westerweg naar Den Hoorn. De mannen hadden deelgenomen aan een landingsoefening te Oudeschild en waren nu op weg naar de basis De Mok. In de -bocht bij „De Lely" nader de van tegenovergestelde zijde een luxe wagen. De chauffeur van de drietons legerwagen moest daardoor de bocht zeer kort nemen „en" zo vertelde hij later „daarbij kwam ik in de weg berm terecht. Hoe het precies ging weet ik niet, maar onmiddellijk daarna schoot de wagen naar de andere zijde van de weg en belandde daar in de berm, kwam schuin op het wegdek terug en van de rest weet ik me wei nig te herinneren". Een ooggetuige vult dit relaas als volgt aan: „De wagen schoot op twee wielen door de berm en kort daarop vloog hij op twee wielen door de andere berm. Toen kantelde de wagen om!" De auto schoot op de kant liggend nog vijftig of zestig meter over de weg voort. De inzittenden poogden on dertussen zich in veiligheid te stellen. Aanvankelijk liet de toestand zich zeer Naar verluidt zal Denemarken, dat onlangs- bedreigd werd met stopzetting van de Amerikaanse hulp omdat het een tankschip voor de Sowjetunie had ge bouwd, geen tweede tankschip aan de Beide schepen werden in 1948, voor Denemarken lid werd van het Atlan tisch pact, door de Sowjetunie besteld. Senator Joseph McCarthy, een on verzoenlijk bestrijder van het commu nisme, is in de Amerikaanse staat Wisconsin met grote meerderheid als senator herkozen. Zijn democratische tegenstander Schmitt erkende zijn ne derlaag toen, bij de niet-officiële tel ling, bleek dat op McCarthy reeds 130.000! stemmen waren uitgebracht, tegen 42.500 op de democraat. NOORSE PREMIER NAAR DE V.S. De Noorse premier, Oscar Torp, is in New York aangekomen voor een onof ficieel bezoek van drie weken aan de V.S. Hij zal o.a. een onderhoud hebben met president Truman en met Dean Acheson. Hij sprak tegen, dat Noorwegen van plan is zijn militaire verplichtingen te genover de NAVO, op de conferentie van Lissabon aanvaard, te verminderen. ernstig aanzien. Overal lagen de mili tairen verspreid tussen brokstukken van de auto, geweren en andere uitrus tingsstukken. Spoedig was dr. Elias ter plaatse, gevolgd door de artsen Renout en Schalkwijk. Negen militairen waren gewond. Zij werden met marinevaartui gen naar de „ziekenboeg" in Den Hel der overgebracht. Twee militairen had den een hersenschudding, twee een ge broken sleutelbeen en één een gebroken pols. De anderen hadden vleeswonden, die chirurgisch behandeld moeten wor den. Eén marineman had een lichte shock opgelopen en een vijftiental an deren had schaafwonden. De chauffeur bleef ongedeerd. De auto werd zwaar beschadigd. Milder regime gevraagd voor gevangenen van Spandau De geallieerde hoge commissarissen hebben de Russische autoriteiten in Duitsland verzocht er in toe te stern- ben, dat de behandeling van de oor logsmisdadigers in de gevangenis van Spandau wordt verzacht. De Russische autoriteiten hebben tot dusver niet geanwoord op het ver zoek, dat gedaan is na een stap van de Westduitse bondskanselier bij de hoge commissarissen. Britse scheepsbouwers doen geen overwerk meer Leiders van 38 Britse vakbonden héb ben Woensdag op een bijeenkomst van het verbond van vakverenigingen in de scheepsbouw en machineindustrie een verbod uitgevaardigd tot het verrichten van overwerk. Het verbod betreft 3.000.000 technisch geschoolde arbeiders. Er zal, wanneer het in werking treedt, niet langer dan 44 uur per week ge werkt worden. De stap van de vak bondsleiders geldt als represaille voor de weigering van de werkgevers om een loonsverhoging van twee pond ster ling per week toe te kennen. Door het besluit worden alle machinefabrieken en scheepswerven in Engeland getrof fen. Generaal Naguib presideerde de eerste zitting van zijn kabinet te Cairo. Naguib is de enige militair. Vice-premier is Soliman Hafez en minister van buitenlandse zaken is Ahmed Ferrag Tayeh. VRIJDAG 12 SEPTEMBER HILVERSUM I, 402 m.ï 7.00 VARA 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 10.45 AVRO 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 Voor de vrouw. 9.05 Gram.muziek. (9.35 —9.40 Waterstanden.) 10.00 „Thuis", cau serie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Neder landse muziek. 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Alt en piano. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Sopraan, tenor en orgel. 12.30 Land en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gram.muziek. 13.00 Nieuws 13.15 Mededelingen en gram.muziek. 13.30 Dansmuziek. 14.00 Kookpraatje. 14.20 Gra- mofoonmuziek. (Pl.m. 14.55 Voordracht.) 16.00 Gram.muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Gram.muziek. 17.20 Muzikale cau serie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Denk om de bocht". 19.00 Piano spel. 19.15 Prijzenpraatje. 19.30 Bespre king van het Bijbelse toneelspel „De drom der gevangenen". 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.15 Voordracht. 20.30 „Benelux", causerie. 20.40 „Zwerftocht door Italië", causerie. 21.00 Vacantieprogramma. 21.55 Orgel, harp, viool en zang. 21.55 Buitenlands overzicht. 22.10 Gram.muziek. 22.40 „Van daag", causerie. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Groot Orkest. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender, 8.00 euws. 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de radlorToWU09F 5 Gram'muz'ek- School- orkest n on 10.30 Omroep- orkest, 11.00 Voor de zieken. 1140 Man- muziek' 12 30° 1"3 wijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws 13.20 Actualiteiten. 13.23 Pianospel Voor de vrouw. 14.00 „H Tabarro" opera (gr.pl.). 15.00 Schoolradio. 15.30 Piano- recital. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.35 Amu Eementsmuzlek. 18.00 Militaire causerie' 18.10 Pianoduo. 18.30 Gevarieerde mu ziek. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws 19.10 Regeringsuitzonding„Verklaring en toelichting". 19.30 Gram.muziek. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 Omroeporkest en solist, dn de pauze Gram.muziek.) 21.40 „De ontrouw", eau- serie. 21.55 Metropole-Orkest. 22.20 „Om de toekomst van Nederland", klankbeeld 22.40 Gram.muziek. 22.45 „Het Christelijk Oosten", causerie. 23.00 Nieuws. 23.15- 24.00 Gramofoonmuziek. Britse militairen in Oost- Duitsland verdwenen Twee Britse officieren zijn Dinsdag in Oost-Berlijn gearresteerd cii drié Britse soldaten, die zich op de auto weg van Berlijn naar West-Duitsland bevonden, zijn verdwenen. Generaal Coleman. de Britse com mandant in Berlijn heeft bij de Sow- jet-autoriteiten geprotesteerd tegen de arrestetie der officieren en hun onmid dellijke vrijlating geëist. Hij vroeg in lichtingen over de vermiste soldaten. Zwitserse expeditie naar Mount Everest vertrokken Vijf Zwitserse Alpinisten, die zullen trachten de Mount Everest te beklim men, zijn Woensdag uit de hoofdstad van Nepal, Katmandoe, vertrokken voor het eerste gedeelte van hun tocht. De groép, die onder leiding staat van dr. Chevatley, verwacht binnen acht tien dagen Nametsje Bazar aan de voet van de berg te bereiken. In October zal vanuit een basiskamp op een hoog te van 4800 meter de aanval op de berg beginnen. De expeditie zal dezelfde weg vol gen als de andere Zwitserse groep, die in Juli een hoogte van 8400 meter be reikte, doch die door het slechte weer en de zware uitrusting genoodzaakt was de poging op te geven. Ook prachtige geschenkdozen van 50 (Advertentie, ing. Mcd.) Toenemend verzet' tegen de president van Libanon Naar te Cairo verluidt is de rege ringscrisis in- Libanon bijna uitsluitend veroorzaakt door een groeiend verzet tegen de persoon van de president der republiek, Betsjara el Khoery, zijn ge zin en zijn omgeving. De president en zijn kring worden reeds lang beschul digd van corruptie en misbruik van in vloed. Faroek zou in lialië blijven Ex-koning Faroek, die sedert zijn troonsafstand op Capri verblijft, zou van plan zijn zich blijvend in Rome te vestigen. Hij zou enige dagen geleden aan de rand van Rome een villa hebben gekocht. Hij zou zijn dochters aan een onderwijsinstelling in Rome ha,r studie willen laten vervolgen. Proefproces over veilplicht NOORD-SCHARWOUDE De CCD heeft gisteren proces-verbaal opge maakt tegen de coöperatieve conser- venfabriek „Nieuw Leven" alhier, ivegens het verwerken van witte kool, welke niet via de veiling was aange kocht. Zoals wij reeds eerder hebben be richt, is bepaald, dat alle kool door bemiddeling van de veilingen moet worden ingeslagen, om geen onder scheid te maken tussen de particulie re fabrieken en de coöperaties. De coöperaties beschouwew het als een .komedie", dat de door haar leden ge teelde kool moet worden geveild. Daarom hebben zij een proefproces la ten uitlokken, opdat de ecnomische rechter te Alkmaar over deze kwes tie een uitspraak zal kunnen doen. Naar ons werd medegedeeld zal men hangende het proces de kool weer op de veilingen aankopen Wij zijn oenieuwd, hoe deze nieuwe fase in de zuurkooloorlog zich zal ontwikkelen. Marshall in Le Havre geland De voormalige Amerikaanse minister van buitenlandse zaken en gewezen chef van de generale staf van het Amerikaanse leger George Marshall is Woensdagochtend met de „United Sta tes" in de haven van Le Havre aange komen. De generaal bezoekt, als ge meld, Europa in zijn functie van voor zitter der Amerikaanse stichting voor oorlogsgraven, waarbij hij ook in Ne derland zal verblijven. SS-arts van Buchenwald veroordeeld Dr. Werner Kirchert, voormalig hoofd van de medische staf in het concentra tiekamp Buchenwald, is door een Duit se rechtbank te Mtinchen tot 3 jaar gevangenisstraf en dwangarbeid veroor deeld wegens het veroorzaken van de dood van Joodse gevangenen door wei gering van medische hulp. Er was acht jaar tegen hem geëist. Kirchert had alles ontkend. In 1948 heeft een zuiveringsrechtbank Kirchert tot een verblijf van 10 jaar in een arbeidskamp veroordeeld. Deze straf zit hij thans uit. Kirchert is lid geweest van de SS. BESOMMINGEN IfMUIDEN Besommingen van Woensdag 10 Sept. trawlers: RO 48 Claesje f 15.610, IJM 16 Bergen f 26.600, twee trawlers met f 4100; loggers: IJM 210 f 6800. TX 33 f 3240, KW 189 f 580, KW 60 f 650, KW 31 f 1520, KW 128 f 770, WR 7 f 2900, IJM 216 f 650, IJM 226 f 360, IJM 249 f 310, E 496 f 570, E 330 f 1020. Per kg: heilbot 2.55, gr tong 3.70— 3.20, grm tong 2.121.94, kim tong 2.18 —1.93, kl tong I 1.75—1.47, kl tong II 1.33—1.13, tarbot I 3—2,55, Per 50 kg: tongschar 82, kim schol 69—55, kl schol 1 60—47, kl schol II 36 8, schar 2916, bot 2317, v haring 1611,20, makreel 2212, gr schelvis 7258, grm schelvis 6654, kim schel vis 5649, kl schelvis I 5448, kl schel vis II 4613, wijting 3213, gr gul 57, mid. gul 4846, kl gul 3327, kl haai 3518, poontjes 1817, Per 125 kg: gr kabeljauw 212134, gr koolvis zw 7967, Aanvoer: 340 kisten tong en tarbot, 1 kist tongschar en schartong, 1140 kis ten schol, 115 kisten schar, 28 kisten bot 3520 kisten haring, 1730 kisten piakreel, 190 kisten schelvis, 215 kisten wijting, 70 kisten kabeljauw en gul. 16 kisten kl. haai, 6 kisten poon, 74 kisten kool- vis, 35 kisten diversen. De aanvoer be droeg totaal 7480 kisten. (Advertentie. Ing. Med.) 50. Pim's dappere woorden hadden zijn broertjes weer moed gegeven en op bevel van Pim renden ze alle drie naar de keuken. „Vooruit jongens, vlug! Over vijf minuten heb je kans, dat „Kiekeboe" weer terug is. Hier Pom pak jij die zak met erwten eens aan. Misschien kunnen we meneer „Kie keboe" hiermede vangen". Binnen de minuut waren ze weer in de salon te rug en op aanraden van Pim strooide Pom zijn zak met erwten over de ge hele vloer uit. „Zo, en nu maar afwach ten, v/at er gaat gebeuren", fluisterde Pim zachtjes, want hij wilde natuurlijk niet dat de „geest" iets van hun plan netje zou kunnen horen. Pom en Fam knikten, ten teken, dat zij alles begi». pen hadden. Vervolgens slopen zij op hun tenen naar de uiterste hoek van da kamer en juist op dat ogenblik hoor den ze een licht gekraak en stond „Kie keboe", weer gekleed in hetzelfde pak je, in de kamer. „Hoe is het? Zijn jul lie daar nog?" riep hij boos. „Hebben jullie me niet begrepen? Ik heb toch gezegd, dat jullie binnen de vijf minu ten weg hadden moeten zijn of anders.. Verder kwam de geest niet, want hij had onvoorzichtig genoeg een paar stappen naar voren gedaan en gleed meteen uit over de erwten, die Pom zorgvuldig over de grond had uitge strooid! Twee inwoners uit Anna Paulowna, Frans V. en Simon K„ stonden gister morgen terecht voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar, in verband met overtredingen van de Wegenverkeers wet. V. had zich bezondigd aan sterke drank, voordat hij achter het stuur van zijn vrachtwagen was gaan zitten en was dientengevolge in een sloot gere den. K. had, door een kleine onoplet tendheid, zijn wagen tegen een telefoon paal gezet. Zijn snelheid was niet groot, maar hij reed toch nog wel snel genoeg om de telefoonpaal te laten sneuvelen. Tijdens de behandeling van de zaak tegen Frans V., kwam vast te staan dat verdachte reeds geruime tijd min of meer aan de drank was verslaafd. Na het ongeval was hij gaan inzien dat hij op de verkeerde weg was en had zich tot zijn arts gewend1 voor een kuur. Vrijwillig heeft hij in het St. Elizabeth- ziekenhuis te Alkmaar een kuur onder gaan en het is thans zo ver dat hij op de zitting kon verklaren dat hij hele maal geen behoefte meer aan jenever heeft. Voor de president was dat aan leiding op te merken dat het wellicht beter was geweest eerder die kuur te ondergaan, een opmerking waarmede verdachte instemde. Hoewel de Officier van Justitie het prettig vond te mogen constateren dat verdachte op de dwalingen zijns weegs was teruggekeerd, merkte mr Meischke op dat niettemin tegen artikel 26 van het Wetboek van Strafrecht was gezon digd. De officier eiste daarom een ge vangenisstraf van veertien dgen en in trekking van de rijbevoegdheid voor de duur van een half jaar*. Verdediger mr Jonker merkte in zijn pléidooi op, dat zijn cliënt zijn bedrijf onmogelijk kon uitvoeren zonder een rijbewijs. Daar Frans V. zijn beste be doelingen had getoond meende pleiter dat wellicht kon worden volstaan met het opleggen van een boete en een bij komende straf in de vorm van een re gelmatige contróle. De andere verdachte, Simon K„ had op de elfde Juni zich zelf en zijn wagen beschikbaar gesteld voor een autotocht van ouden van dagen. Op een kwaad moment probeerde K. uit een vakje aan het dashbord van zijn auto, een pakje brood te pakken. Hij had 's mor gens geen gelegenheid gehad de inwen dige mens te versterken en dacht daar gelegenheid voor te hebben toen de file wagens met een snelheid van onge veer dertig kilometer door het vlakke polderland reden. Het vakje ging helaas niet vlot genoeg open en voordat hij er erg in had botste de wagen tegen 4e telefoonpaal. Een van de inzittenden sloeg voorover en viel met zijn strot tenhoofd tegen de leuning van de voor bank. Nog nimmer had K„ die reeds dertig jaar een auto heeft bestuurd, een ongeluk gehad. De enige verkla ring welke hij voor dit ongeval kon ge ven, was het weerspannige deurtje aan zijn dashboard en het feit dat de tele foonpalen op de Heerenweg wel zejr dicht langs de rijweg staan. De Officier van Justitie eiste een boete van f 100 subs. 40 dagen. De verdediger zei in zijn pleidooi, dat bij verdachte zeker geen kwade opzet was geweest en dat hij reeds twintig maal als autobestuur der met een tocht van ouden van dagen was mee geweest. Over veertien dagen zal de recht bank in bovenstaande zaken vonnis wijzen. 53) DOOR „Hééft ze dat?" klonk het verbaasd. „Ja, mevrouw Welby, en u is immers een oude vriendin van juffrouw Cray?" „Zeker", antwoordde Catherine, ter wijl ze een sigaret uit een schildpadden Koker nam en een lucifer aanstak. Juffrouw Silver kuchte als een onder wijzeres, die haar leerlingen tot de or de roept. „Het is u allicht niet ontgaan", sprak ze, .„dat de dood van meneer Lessiter Juffrouw Cray in een onaangename, ja ietwat ernstige positie heeft gebracht". „Ik geloof niet, dat dit iemand ont gaan zal zijn", betoogde Catherine, ter wijl ze een dikke rookwolk uitblies. „Daarin hebt u volkomen gelijk, maar als een oude vriendin van juffrouw Cray zult u ongetwijfeld alles willen dóen, om haar van elke verdenking te zuiveren." „Helaas, ik vrees, dat dit boven mijn macht ligt". ..Volgens mij kunt u wel degelijk hel pen. U weet natuurlijk, dat juffrouw Cray j.l. Woensdagavond om tien minu ten vóór halfnegen aan de telefoon is geroepen. Het gesprek heeft ongeveer jleJ]. minuten geduurd en bijna onmid dellijk daarna is ze naar Melling House gegaan waar ze meneer Lessiter heeft gesproken. U had haar immers opge beld. nietwaar?" Catherine trok aan naai sigaret en zei toen op vrij ruwe toon: „Wie heeft U nLln 1 hoofd gepraat?" ,u 7-°u volgens mij niet erg ver- vu0en,met dit te ontkennen. Ver moedelijk zal de telefoonjuffrouw zich ie, ?.Pj!?.fP "°g wel herinneren. En waar- ehijnlijk kent ze evengoed uw stem als "e van juffrouw Cray". „eP PPg'ng tot onverschilligheid, tho-L seamgeknepen ogen, zei Ca therine op haar beurt: „Als ik zeg, dat ik Rietta heb opgebeld, héb ik dat inder daad gedaan. Ik doe het trouwens dik wijls, want ik ben hier alleen en het verdrijft de tijd. In elk geval zult u Rietta er wel naar gevraagd hebben en zij kan het weten." Juffrouw Silver kreeg het warm voor 't grote vuur, nam het gele bontje af en legde dit naast zich neer. Deze kleine gebeurtenis bracht Catherine nog meer uit haar humeur. Dat iemand, die zo'n ding droeg, zich in haar huis had gedrongen en haar nu een soort kruis verhoor afnam, ging toch alle perken te buiten, meende ze. Het antwoord, door juffrouw Silver op kalme toon gegeven, werkte niet bepaald kalmerend. t „Juffrouw Cray v/ordt verdacht en't zou daarom van belang zijn, indien u haar verklaringen kon ondersteunen." „Heel goedzegt u maar wat Rietta heeft verklaard en ik beloof u mijn medewerking". Deze belofte was helaas niet al te veel waard, want juffrouw Cray had perti nent geweigerd, de inhoud van haar ge sprek op Melling House mede te delen. Juffrouw Silver kuchte even en gooide het toen over een andere boeg. „In de verschillende getuigenverkla ringen is o.m. sprake van een memo randum, dat mevrouw Lessiter ter in lichting van haar zoon had nagelaten. Ik geloof, dat het verband hield met de beschikking over sommige van haar eigendommen." „Ik weet het heus niet," antwoordde Catherine, maar juffrouw Silver bezat een scherp waarnemingsvermogen en lette op de geringste symptomen, waar uit zij de een of andere aanwijzing kon putten. Vooral de handen van degene, die waarschijnlijk iets trachtte te ver bergen, hadden steeds haar belangstel ling en zo had ze nu dan geconstateerd, dat de pink van de hand, waarmee Catherine haar sigaret vasthield, even een rukje had gekregen. Na andermaal en nu veelbetekenend gekucht te heb ben, merkte de bezoekster op, dat ze het bijzonder zou waarderen, indien mevrouw Welby eens ronduit met haar wilde spreken. „Ronduit?" vroeg Catherine, die haar verlegenheid onder een lachje trachtte te verbergen. „Ik weet heus niet wat u bedoelt." „Dan zal ik het u uitleggen. Meneer Lessiter was, zoals u weet, meer dan twintig jaar afwezig geweest. Bij u aan huis ontmoette hfj juffrouw Cray, met wie hij daarna opwandelde en sprak over de bestemming, die zijn moeder aan haar eigendommen had gegeven. Op de avond van de moord had u op uw beurt een gesprek met jufrouw Cray, wel tien minuten lang. Liep dat onder houd niet over hetzelfde onderwerp?" „Waarom vraagt u dat Rietta niet?" lachte Catherine. „Ik vraag het u, want ik geloof, dat er tussen u en meneer Lessiter verschil van mening bestond. Op een dorp weet men zulke dingen meestal gauw en 't is algemeen bekend, dat mevrouw Lessiter u het meubilair van dit huis heeft ge leend." Een rookwolk uitblazend, zei Cathe rine koppig: „Mevrouw Lessiter heeft me inderdaad wat meubelen gegeven en ik weet niet, wat 1) dit aangaat." „Juffrouw Cray heeft me de beharti ging van haar belangen toevertrouwd. Het is duidelijk, dat hier twee stand punten in 't geding zijn. Naar wat ik heb gehoord, was het meubilair geleend, terwijl u zegt, dat het gegeven werd. Welnu, nadat meneer Lessiter met juf frouw Cray deze kwestie had behandeld hebt u, op de avond van de moord, haar aan de telefoon geroepen voor een zakelijke kwestie. Later op die avond kreeg ze meningsverschil met meneer Lessiter en wel over een aangelegen heid, waarbij „een kennis" van haar was betrokken Verbaast het u, dat ik een en ander met elkaar in verband breng en tot de conclusie kom, dat meneer Lessiter het eerste standpunt n.l., dat de meubelen slechts geléénd waren verdedigde? Hij probeerde in dit Op zicht de steun van juffrouw Cray te krijgen en ontdekte kort vóór zijn dood het bewuste memoiandum. Volgens mij bestaat er geen twijfel aan, dat dit stuk hem in 't gelijk stelde. Ik geloof, dat hij u dit telefonisch mededeelde en dat u toen juffrouw Cray hebt opgebeld, die tijdens haar bezoek op Melling House zal hebben geprobeerd, hem van zekere plannen dienaangaande af te brengen. M.i. moeten die plannen haar zeer bezorgd hebben gemaakt en 't zal u allicht niet verbazen, dat ik u houd voor de „kennis", waarover het volgens haar ging: In data geval is de hele gang van zaken duidelijk geworden" Catherine Welby, van een ander tem perament dan Rietta Cray, had het re laas met wisselende gevoelens, doch vol argwaan, deels met vrees, aange hoord, maar juist die argwaan en die vrees hadden haar prikkelbaarheid en woede doen toenemen. Ze kreeg het ge voel, alsof al haar gedachten, haar be weegredenen en handelingen met het ontleedmes van een chirurg waren blootgelegd en dat de slimme oogjes van die oude jongejuffrouw precies konden zien wat er in haar, Catherine, omging Een ogenblik rees de idee bij haar op. zich maar te laten gaan en alles wat ze gedacht, overwogen en gedaan had aan het oordeel van haar onverwachte, niet zeer welkome gast te onderwerpen Maar die idee liet ze alras weer varen, zonder te beseffen, tot welke noodlot tige gevolgen dit zou leiden. Haast me! haar antwoord maakte ze niet en het duurde nog even voor ze uitbarstte „U hebt dat alles keurig in elkaar gezet nietwaar? Welnu, ik zou dat schone ge heel niet graag door mijn correcties be derven". Meteen stond ze op, wierp haar sigarettenpeukje in een jadegroen asbakje en zei kortaf: „En nu zou u mij verplichten met heen te gaan" (Wordt vervolgd) MARKTBERICHTEN ZWAAG, 10 Sept. 1952. Latê aard appelen 5.2011.80; spinazie 2.36; uien 615.30; bieten 4.30—7,40; Chin, kool 8.108.80; savoyekool 38.50; groene kool 6.508.70; rode kool 311; sla- bonen 20—45; snijbonen 20—57; toma ten 1644; augurken 16—1.35; breeft- peen ll; waspeen 2628; bospeert 816; andijvie 58; sla 4.20—8.80; bloemkool 822; komkommers 8—16; perziken 326; aardbeien 2.15; Reine Victoria pr. 1658; witte druiven 63 73; Alicante 5894; Frankenthaler 43 82; Prolefic 65: bramen 3174; sui- kermeloen 1153; netmeloen 738; ananasmeloen 3741; Codlin Keswick 320; Ellison Oranje 830; James Greeve. 7—38; Manks Codlin 3—20; Schellinkhout er 1127; Transp. de Cronsels 314; Tonneboer 3—8; Zigeu nerin 8—25; Zoute Bloemé 716; Beur- ré dAmanlis 411; Beurré de Mérode 37; Beurré Hardy 928; Beurré Le brun 315; Bonne Louise d'Avranches 631; Marquérite Muriellat 317; Seign. d'Eapern 321; Triomphe de Vienne 739; Trosperen 313; Beno- nie 21—48, Emil Royal 78. WOGNUM. 10 Sept. 1952. 50.000 kg grove Schotse 10.1010.40; 3500 kg slabonen I 32—41. II 20—35; 7.000 kg uien, middel 5.2016.10. grove 12— 13.30. drielingen 13.30—16.10, nep 18 70; 8500 kg breekpeen, B .11, C 10.80; 5UÜ0 kg bieten A 6.40—7.10, B 5.2u—5.50; augurken 70; Zigeunerin 415; Mar- querite 1215: James Greeve 1536; Triomphe de Viene 1128; Transp. de Cronsels 618; Manks Codlin 821; Beurré de Mérode 59; Trospeer 6— 15; Jacques Lebel 10; snijbonen 20 42; Reine Victoria 16—45: bospeen 14 16; waspeen 815; tomaten 1646- an dijvie 59; Alicante 72—81: Franken thaler 6277; rode kool 3—10.40; gele kool 11; komkommer 815; sla 2.20 4.70; netmeloen 1638: ananasmeloen 3143; bosselderie 2. GROOTEBROEK. 10 September 1952. 150 000 stuks bloemkool. A 28.30— 32,10. B 17,60—33.80, II 9.30—2,70; 12.000 kg bieten. A 6,10—6,60, B 4—4.30; 2500 kg kool, rode kool 5,20—9,20, gele Kool 4 80; 9.000 kg uien, middel 15,60—16,70. grof 13, drielingen 1515.50, nep 1670 18,50. afw. 8; 300 kg slabonen 26—50: 1500 kg peen 9.7010: 15.000 kg aard appelen. Eerstelingen 9,2010: Eigen heimers, blank 10,20. blauw 9.30—10,90; Bintje 9209.40: Meerlander 9—9.20: IJsselster 9.60: Koopmans Blauwe 10 11; Saskia 10; Bevelander 9.10; vee voer 3.603.70. HEM, 10 Sept. 1952. Grove Schot se 10; Bintjes 10.10; Meerlanders 10.60 —11; bloemkool 11—31; sla 3.80—6 40; rode kool 5—12.60; peen 10.30—10.80; uien 5.80—9, middel 16.80, nep 15.80— 18.50, drielingen 14—15.60; tomaten 16 —39; pronkbonen 22—30: slabonen 29— 47; kroten 4.20—6.50; groene kool 10— 10.30: James Greeve 1627; Zigeune rin 11—18;Margriet 8—16; Trospeer 8 —12; Beurré d'Amanlis 8—14; Triom phe de Vienne 10—23; Beurré Hardy 6—24; Manks Codlin 8—16; Transpa rante de Cronsels 7—12; Schellinkhou- ter 8—19; Bonne Louise 15—22; Sigh. d'Espern 6—16; Zoete Candy 7—13; Frankenthaler 51—82; Reine Vict. 10 —47. "fossssssss///////////. (Advertentie, Ing. Med

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5