Henco gewee& k gemsse/t/ Westminster w! BLAD Nederlands Legerkorps trekt over de Duitse grens Na hef éérste trekje iets héél bijzonders! Duitse student ontsnapte uit het heir van het Vreemdelingenlegioen Van Hassel en Vervest rekenden af met Duitse rivalen De Oostduitse delegatie wordt officieel te Bonn ontvangen De Italianen houden manoeuvres in gebied van Venetie f Dertigduizend militairen gaan oefenen Een vóór-detachement is reeds vertrokken [metv't Lening van wereldbank voor West-Duitsland? Frankrijk Bey antwoordt Tunis de van .Stagiaire": een nieuw woord met winnende populariteit Jonge arbeiders verruimen hun gezichtsveld Werkgevers moeten het initiatief nemen Dubbel bezoek van de ooievaar „Pachtruzie" te Baarlo duurt voort Voorstel aan Mossadeq wordt niet gewijzigd Eden bracht kabinet op de hoogte Indianen weten niets van Snows „ontdekking" Tiedtke de bandstoten- Geen onderhandelingen over Duitse eenheid In het kader van de NA V O-oefeningen JCoAJt BpAteJk, Harm Smits klopte Van Est in eindsprint Nederlandse schakers in Denemarken van Rosa Spier VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1952 -- rkelijk iets drinken, we Egberts -Koffie ere koffie. (Van onze militaire medewerker) rjERTIGDUIZEND Nederlandse militairen zullen tegen het eind van deze week u de Nederlandse grens overschrijden. Zij vormen tezamen het Ie Nederlandse Legerkorps, onder commando van de Luitenant-Generaal A. T. C. Opsomer. Oorspronkelijk zou dit Legerkorps uit twee volledige divisies bestaan, maar roaterieel-moeilijkheden waren oorzaak, dat alleen de 3de Divisie volledig werd ingericht. Van de 2de Divisie kwamen alleen de staven en verder wat militairen van de ondersteunende wapens op. Zij gaat als „skelef'-divisie mee, een uit drukking welke aan duidelijkheid niets te wensen overlaat. van de Intendance, werd naar Duits land verplaatst, en zal daar het goede Hollandse brood bakken voor het legi oen der 30.000. TEN behoeve van alle aan de manoeu vres deelnemende Nederlandse mi litairen zal een soldatenkrant, een „Legerkoerier in Veldtenue" worden uitgegeven, een krantje van vier pagi na's. met nieuws over de oefeningen, foto's, verslagen, goede wenken, en niet te vergeten een kruiswoordraadsel, waarvoor de Dienst Welzijnszorg prij zen beschikbaar heeft gesteld. Reeds verscheen deze soldatenkrant twee maal voor de troepen te velde in Ne derland. Volgende week zullen in Duitsland nog twee nummers verschij nen. Zij worden aan de troep uitgedeeld in een verhouding van één krantje op twee militairen. Koningin Juliana bezoekt „Sonsbeek 1952" Gistermiddag heeft koningin Juliana een onofficieel bezoek gebracht aan de Internationale tentoonstelling van beeld" houwkunst in Arnhem „Sonsbeek 1952". De Koningin was in gezelschap van een aantal clubgenoten uit haar Leidse stu dietijd. DE 3de Divisie, onder commando van de Generaal-Majoor J. G. Warringa, is samengesteld uit drie Regments Ge vechtstroepen, en wel de 31ste, die ver leden jaar aan de oefening „Counter- thrust" in Duitsland deelnam, daarna afzwaaide, en nu weer voor herhalings oefening onder de wapenen kwam. Ver der de 32ste en 33ste, gevormd doqr dienstplichtigen, die op het ogenblik hun eerste oefeningstijd volbrengen, parate troepen dus, die in de afgelo pen maanden tal van grote oefeningen maakten, als voorbereiding voor de manoeuvres in Duitsland. Bij de staf van het Legerkorps be horen verder nog de Legerkorpstroe pen, samengesteld uit infanterie, artil lerie, cavalerie, genie, geneeskundige dienst, enz. Zij vormen een machtige reserve in de hand van de Legerkorps commandant, die hen kan inzetten, waar zij het meeste nodig zijn. nIT 1ste Legerkorps, de grootste troe la penmacht, welke wij na de oorlog in Nederland op de been brachten, gaat volgende week oefenen met een Bel gisch Legerkorps en met het Britse Rijnleger. Deze oefening vindt plaats in lVestfalen, en wel in de omgeving van het oude stadje Soest (niet te verwar ren met Soest bij Baarn!). INMIDDELS is in de afgelopen dagen al een vóór-detachement naar Duits land vertrokken, om vast de nodige depóts in te richten, waaruit het Ned. Legerkorps zijn goederen zal kunnen betrekken. Want een strijdmacht van 30.000 man heeft elke dag opnieuw heel wat nodig, van brood-en-beleg tot baileybrug-materiaal, van heiboenders tot vouwboten, limonade, benzine, olie, smeermiddelen, tenten, munitie en wat met al. Langs de weg, over het water en langs de rails zijn voor duizenden tonnen van deze goederen aangevoerd, die door de mannen van de Intendance in dagenlange gestage arbeid werden gelost, vervoerd en opgeslagen. Ook de mobiele bakkerij uit Deventer, de trots ,2eker: A merican Cigarettes zijn inderdaad (Advertentie. Ing. Med.) Speciale delegatie gaat de mogelijkheid na Als gevolg van de besprekingen, die de Westduitse ministers Schaffer en Erhard in Mexico tijdens de bijeen komst van de Wereldbank aldaar heb ben gevoerd, zal een delegatie van de Wereldbank nar Duitsland komen. Deze zal de mogelijkheden nagaan voor e.en eventuele lening der hank aan West- Duitsland, De delegatie zal ook aan andere Europese landen een bezoek brengen. Het Franse kabinet heeft eenstemmig het antwoord van president Auriol op een brief van de bey van Xnnis. waarin deze de Franse hervormingsplannen voor Tunesie heeft verworpen goedge keurd. Kringen, die nauwe betrekkingen on derhouden met het kabinet, verklaren niet te geloven, dat Frankrijk het her vormingsplan tegen de wil van de bey zal opleggen. Vort Manteuf el krijgt functie bij Duitse partij De Westduitse vrije democratische partij (FDP) van vice-kanselier Blücher heeft de voormalige pantsergeneraal Hasso von Manteufel benoemd tot voor zitter van haar pas gevormde „commis sie voor veiligheidskwesties". Von Manteufel leidde de tankaanval in de Ardennen, het belangrijkste on derdeel van het tegen-offensief van Von Rundstedt tegen Antwerpen in Decem ber 1944. Een tot voor kort onbekend woord begint in Nederland populair te worden. Dit is het woord „stagiaire". Onder stagiaires kan men verstaan personen met een volledige beroepsopleiding meestal niet ouder dan dertig jaar die zich in het buitenland enige tijd verder in hun vak willen bekwamen of er hun talenkennis willen vergroten. De stagiaires ook vrouwen kunnen stagiaire worden zijn in het algemeen gedurende hun verblijf in het buitenland gelijk gesteld met de werknemers van het land waar ze vertoeven. Dat geldt ook voor de buitenlandse stagiaires, die enige tjjd in ons land komen werken. Ons land heeft namelijk een aantal stagiaire-overeenkomsten met verschillende Europese landen. ook de uitwisseling van jonge arbeiders een positieve bijdrage vormen tot de Europese gedachte. In 1951 werden reeds 448 Nederlandse stagiaires ge plaatst. De meesten in Frankrijk (206), in Zweden (79), Zwitserland (75) en in Engeland (35). In hetzelfde jaar bood Nederland 285 buitenlandse stagi aires gastvrijheid. In deze overeenkomsten is een totaal vastgesteld voor de jonge mensen, die in Nederland kunnen worden ontvan gen en eveneens voor de Nederlandse stagiaires, die voor een jaar (de maxi mum-tijd) in een ander land worden geplaatst. De regering schept dus alleen de voorwaarden voor een uitwisseling van stagiaires. De organisatie in Neder land is in handen van het Rijksarbeids bureau. Gegadigden voor het stagiaire schap kunnen zich melden bij de arbeidsbureaux. Onlangs vertoefde in ons land de voorzitter van de Zwitserse organisatie, welke de uitwisseling van stagiaires regelt. Met vertegenwoordi gers van grote Nederlandse bedrijven heeft deze gedelegeerde een onderhoud gehad. Het initiatief tot een uitwisse ling zal namelijk moeten uitgaan van de werkgevers, wier belang het uitein delijk is, dat hun personeel zijn ge zichtsveld verruimt. In deze tijd van groeiende Europese samenwerking kan Donderdag heeftzieh in het gezin Pot te St. Maartensdijk Zeelandeen zeldzame gebturtenis voorgedaan. Me vrouw Pot-Dane en haar oudste doch ter, mevri Suurland-Pot, die bij haar inwoont, werden namelijk beiden door de ooievaar bezocht. De moeder kreeg een dochter en de dochter een zoon. De kinderen, de moeders en dus ook de grootmoeder maken het uitstekend. Arabieren hielpen hem orgen voor is menu, deze 4» '.rrukkelijke ji's soepen de bekende ode zakjes. pen, bereid 13 speciale en uit de grondstoffen. In Parijs studeerde verleden jaar een 21-jange. Duitser kunst. Zijn ouders, die genaturaliseerd zijn, wonen in Chi cago en zij stuurden hem regelmatig cheques. Hoewel hij volgens zijn zeg gen een tegoed van zeshonderd dollar op een bank had, kreeg hij omstreeks Kerstdagen van het vorig jaar zijn neques niet meer verzilverd. De jon- waïï in moeilijkheden, zijn /a e °P- en daar hiJ Seen uitkomst meer zag, meldde hij zich bil genlesi°en. Hem werd verhaal, dat hij een ].aa"f krijgen bij de legionnairs- krant, doch in plaats van de verwach- P^an. kreeg hij een geweer. In Noord-Afrika is hij toen opgeleid, maar dit beviel de Duitser niet. Hij maakte plannen om te ontvluchten en Arabieren hielpen hem aan kleding. Jn vader was Oostenrijker en zijn moeder een Egyptische, zodat hij Ara- Verzendirig zeepost Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tus sen haakjes, achter de naam van het schip vermeld: Indonesië: m.s. „Kota Baroe" (10 /ik o' ^et*- Antillen: m.s. „Oberon' (15 Sept.); Suriname: m.s. „Nestor' (17 Sept.); Unie van Zuid-Afrika, m.s. Arundel Castle" 13 Sept.); Ca nada: s.s. „Zuiderkruis" (16 Sept.) Argentinië. Chili: m.s. „Maasdam" (18 Sept.); Uruguay en Bolivia: s.s. „17e de Octubre" (18 Sept.); Brazilië m.s. „Alnati" (18 Sept.); Austraile en Nieuw Zeeland: via Engeland (13 Sept.), bisch sprak. Daarbij heeft de jonge man een donker uiterlijk en zodoende viel hij niet op. Met verschillende ka ravanen trok hij een maand lang door de woestijn en ten slotte belandde hij in de havenstad Bona (Algiers), waar hij een Schotse kapitein trof, die be reid was hem mee te nemen naar Port Talbot (Wales). Vandaar bracht de politie hem via Londen naar Har wich. Zijn zuster, die arts te Londen is, verschafte hem geld voor de reis naar Frankfort, vanwaar hij naar Chi cago zou vertrekken, zoals hij vertel de. Eergisteren arriveerde de jonge man in Nederland, doch zijn geld was op en daarom wendde hij zich tot de Rotterdamse politie. De vreemdelin gendienst bracht hem gisteravond naar de grens, zodat hij zijn reis naar Frank fort kon vervolgen. Nu de zaken in kort geding over de Baarlose pachtkwestie door de presi dent der Roermondse rechtbank zijn verdaagd tot 20 September a.s. blijft de status quo gehandhaafd. Dat wil zeg gen dat Baron de Weichs de Wenne zal doorgaan 's avonds te 7 uren een draadversperring om het terrein aan te brengen, die 's morgens te 7 uren ioor de gemeente wordt verwijderd. Een en ander geschiedt om eventu- 'el de gemeente te kunnen laten be boeten met f 500.- voor iedere aantas- 'ing van de „onschendbaarheid" van iet terrein, indien in hoger beroep het •onnis van de Roermondse rechtbank, caarbij de Pachtrechten van de baron erden erkend, zou worden bekrach- igd. De werkzaamheden aan de scho lenbouw gaan inmiddels normaal door- De nieuwe Canadese ambazsadeur in ons land, Thomas A. Stone is met zijn vrouw en dochter in ons land gearriveerd. Voorlopig houdt de familie Stone verblijf in een hotel te Wassenaar. De ganzen in de vijver 'werden spoedig met een bezoek vereerd. Het Britse kabinet heeft Donderdag de Perzische kwestie besproken. Naar verluidt heeft Eden aanbevolen de Brits-Amerikaanse voorstellen voor op lossing van de oliekwestie niet te wij zigen in de zin, als in het afgelopen week-einde door de Perzische premier, ar. Mossadeq, is voorgesteld. De bron der Amazone Een organisatie van Indianen, die be last is met het controleren van de han delingen van alle buitenlandse ontdek kingsreizigers op Braziliaans grondge bied, heeft verklaard niets te weten van de verrichtingen van de jonge En gelse ontdekkingsreiziger Sebastian Snow, die enige dagen geleden beweerde de oorsprong van; de Amazone te heb ben ontdekt. specialist De voorzitter van de Westduitse Bondsdag, dr. Hermann Elders, zal op Maandag 22 September de delegatie van de Oostduitse Volkskamer ontvangen, „om van hen een brief aan te nemen". Hij zal echter met hen niet spreken over problemen, de eenheid van Duits land aangaande. Ehlers heeft deze mededeling gedaan in een telegram aan de Oostduitse delegatie, nadat hjj de zaak had besproken met de voorzitters der parlementsfracties. Johannes Dieqkmann, de voorzitter der Oostduitse Volkskamer, heeft in het begin van deze week in een telegram aan Ehlers verklaard dat een delegatie van vijf man met Westduitse parle mentsleden wenste te spreken over de eenheid van Duitsland. De groep zou een brief medebrengen, welke voorstel len bevat voor „een methode om Duits land als een democratische, vrede lievende en onafhankelijke staat te her enigen, voor deelneming van geheel Duitsland aan het sluiten van een vre desverdrag en voor vrije verkiezingen in geheel Duisland". De partijen voelen niets voor* onder handelingen met Oost-Duitsland. De persdienst van de vrije democratische (liberale) partij, gaf als commentaar „Met hen spreken ja; onderhandelen neen". De socialisten hebben doen weten, dat zij aan besprekingen met de ,De van delegatie niet zullen deelnemen, werkelijke vertegenwoordigers Oost-Duitsland worden als politieke ge vangenen vastgehouden", aldus het commentaar. De Belgen Van Hassel en Vervest doen het maar goed in de biljart vijf- kamp, welke in de Sinjorenstad wordt gespeeld. Van Hassel behaalde een overwinning op Tiedtke, die alleen bij de bandstoten, een specialiteit van de Duitsers, door de Belgische kampioen niet was te benaderen. De uitslagen luiden: Libre: Van Hassel 200 2 196 100.— Tiedtke 45 2 42 22.50 Kadre 47-2: Van Hassel 150 5 82 30,— Tiedtke 136 5 72 27.20 Bandstoten: Tiedtke 50 11 13 4.54 Van Hassel 17 11 3 1.54 Kadre 71-2: Van Hassel 100 5 89 20.— Tiedtke 68 5 25 13.60 Driebanden: Tiedtke 20 34 5 0.588 Van Hassel 16 34 3 0.470 Vervest rekende met de andere Duit ser af. Lugetmann was alleen bij het kader 47-2 onweerstaanbaar en bij de partij in het bandstoten was het een gelijk opgaande wedstrijd. De Duitser won ten slotte met slechts vier caramboles verschil. Hier waren de uitslagen: Libre: Vervest Lutgehetmann Kdre 47-2: Lutgehetmann Vervest 200 1 200 200.— 109 ll 109 109.— 150 4 75 37.50 6 4 5 1.50 «AU verten lit lil het bergachtige grensgebied van Noordoost Italië is Donderdag de oefe ning „Oude Muur" begonnen, een on derdeel van de serie NAVO-manoeuvres tussen de Oostzee en de Bosporus. Ze ven Italiaanse divisies nemen aan deze oefening deel onder bevel van generaal Frattini, bevelhebber van de geallieerde landstrijdkrachten in Zuidelijk Europa. Tien dagen lang zullen soldaten van de „Foigore"-divisie in de rug van een uit Noordoostelijke richting oprukkende „vijand" luchtlandingen uitvoeren." In het gebied van Venetie zullen amphibie- troepen de „vijand" in de flank aantas ten en Alpenjagers zullen in de bergen de door de passen trekkende „vijand" bestoken. De „invaller" zal ten slotte door een pantserbrigade worden terug gedreven. De Italianen zullen worden onder steund door Italiaanse en Amerikaanse jagers en jachtbommenwerpers. Mili taire waarnemers van de meeste NAVO- Ianden zullen de oefeningen gadeslaan. Een geallieerde kolonel verklaarde Don derdag dat het Italiaanse leger op het ogenblik tien maal beter is dan in 1940. CEN zekere professor Malves-Fabre van de universiteit van Bordeaux, heeft in een grot bij La Rochelle (in West-Frankrijk) een schedel gevonden, die naar men gelooft 100.000 jaar cud is. De schedel was gebroken in 117 stukken. En nou kan je eens zien hoe pienter die geleerden zijn, om in die natuurlijk petieterig-kleine stukjes nog een schedel te zien! Dat ze in Frankrijk zo schrander zijn zit hem zeker niet in de nuchterheid van Ma rianne's zonen. Volgens de Franse sta tisticus Alfred Sauvy wordt tien pro cent van Frankrijks nationale inkomen aan drank uitgegeven. Theodoor vindt het maar een onbillijke berekening, want ze vergeten, dat minstens twintig procent van het nationale inkomen dank zij de accijnzen binnenkomt. L! Waar het hem in zit zou niemand kunnen zeggen, maar steeds als Theo door aan drank denkt, haalt hij herin neringen op aan de tijd. dat hij nog lid was van een hengelcollege. Nu moet hij met trots zeggen, dat vijf Ne derlandse visgezelschappen het bij eer hengelconcourg in de buurt van Cleve (Duitsland) van vijf Duitse hengelver enigingen hebben gewonnen. Een ze kere meneer P. Janssen (twee essen) uit Tegelen ving maar eventjes 104 exemplaren. Hij kreeg een wisselbe ker mee naar huis. O Ay, weer zo'n geduchte gedachten-associatie. „Wissel bekers", zo schrijft een lezer te Alk maar aan uw lijfaap, „is de naam die wij de tonnetjes fatsoenshalve geven. En de tonnetjes zijn de afschuwelijke. namelijk uit de 17e eeuw en zijn dus heel wat moderner d,an de tonnetjes. Tja, die raad weet wel raad. Poets overigens de raad van de gemeente Buffel (in Belgie) ook niet uit. Daar bepaalde men. dat de trouwerijen ten stadhuize slechts tegen één algemeen tarief mogen plaatsvinden. En dan te Bandstoten: Lutgehetmann 50 9 23 5.555 Vervest 46 9 13 5.111 Kadre 71-2: Vervest 100 4 71 25.— Lutgehetmann 100 4 66 25.— Driebanden: Vervest 20 36 2 0.555 Lutgehetmann 19 36 2 0.527 De in Antwerpen wonende Neder landse renner Harm Smits heeft de Ronde van Roosendaal gewbnnen. Hij had met Van Est, Schulte, De Vries, Schoenmakers en Vinken op de laatste 25 km een voorsprong genomen en zag kans de eindspurt van deze gevaar lijke concurrenten te winnen. Dat Ger- rit Schulte op de weg weer in topvorm is moge blijken uit het navolgende: Twintig kilometer vóór het einde kreeg hij een lekke band: Hoewel Schulte zeer snel van band kon verwisselen, is het toch een uitstekende prestatie dat hij nog op tijd bij de vluchtelingen was om deel te kunnen nemen aan de eind spurt. Harm Smits noteerde over de 120 km een tijd van 2 uur 53 min. en 18 sec. Na de eerste dag van de sehaakont- moeting DenemarkenNederland leidt Nederland met bVz3% punten, terwijl 'én partij nog niet is uitgespeeld. De uitslagen luiden: Jens Enevoldsen Van Scheltinga VzPoulsenDon- ner 01; Hartvig NielsenCortlever 01; Palle NielsenKramer 10; Ha- rald Enevoldsen—Barendregt 01; Ak- sel NielsenMuhring 10; Bent Lar- senBouwmeester 01; Kupferstuck dr Stumpers VzVz', Verner Nielsen Vlagsma afgebr.; Norman Hansen— Spanjaard Vz—Vz. Olga Pluto en Madame B gaan in Zweden draven Olga Pluto en Madame B, twee uit stekende Nederlandse dravers, zullen met A. Siderius en J. van Leeuwen op de sulkies, deelnemen aan internatio nale draverijen welke te Stockholm worden gehouden. Voorts komen paar den uit Denemarken, Duitsland, Noor wegen en Zweden aan de start. De reis naar Zweden is wel de moeite waard, als men weet dat voor één nummer in totaal f 37.000.aan prijzen beschik baar is gesteld. De winnaar van deze course zal zich eigenaar van f 24.000. mogen noemen. Reims Heeft de leiding in Franse competitie De uitslagen van de Donderdag ge speelde wedstrijden in de eerste klasse van de Franse competitie luiden: Ra cing Parijs—St. Etienne 2—1; Sochaux— Stade Francais 13; NancyRennes 1—2; RoubaixMetz 10; Nimes Montpellier 42; BordeauxMarseille 20; LensRijssel 03. Reims leidt met 6 pnt uit 3 wedstrij den, vóór Bordeaux, Rijssel, Nimes en Roubaix, die 6 pnt uit 4 wedstrijden vergaarden. Onder aan de lijst staan Lens en Metz met 2 uit 4, en Nancy en St. Etienne met 1 pnt uit 4 wedstrijden. Kunst en cultuur middeleeuwse gevallen waarin weke lijks de uitwerpselen der Alkmaarders lalleï mogen piaaisvmaen. nn aan te |- I i I i worden weggedragen. De briefschrij- bedenken dat de Buffelse ambtenaarfceH DrtOX kreeQ de naam ver vraagt of Theodoor daar eens een Van de burgerlijke stand een toga I H y draagt! Ja, „sneer" op wil geven. Welnu, gekwel de meneer O. te A. (voor zijn huisdeur is een bevoorradingsdepot van die wis selbekers!) een „sneer" i„ hier over bodig. De Alkmaarse raad gaat onver vaard maatregelen nemen teget» dit euvel in de kaasstad. Op tien punten in de stad zullen zogenaamde „donder- balken" worden ingericht. Die dateren Voor lezingen, melden bij de cipier. men kan wel erger Buf fels bedenken dan de inwoners van dat Belgische dorpje. De Londense ge meentelijke geneeskundige dienst had tien nieuwe chauffeurs voor de am bulances in dienst genomen'. Eén van die chauffeurs had een uur nadat hij in dienst was getreden, reeds een bot sing, waarbij één dode en twee gewon den vielen. Toen men de zaak ging onderzoeken, bleek dat de man een vals rijbewijs in zijn bezit had. Zelfs mèt rijbewijs is het momenteel ge vaarlijk rijden in de Italiaanse Alpen. Er is vreselijk veel sneeuw gevallen en er doen zieh temperaturen voor van om en nabij het nulpunt. In Cen- traal-Italie was het ook al niet lekker. Daar kregen de mensen een vreselijke schok, toen zich kort na elkaar twee aardschokken voordeden. Drie perso nen liepen lichte verwondingen op. Vele verschrikte dorpelingen brachten de nacht in het open veld door. Ooi- in San José, een stad in Costa Rica werd een aardbeving waargenomen De vulkaan Poas, die tachtig kilome ter ten Noordwesten van de stad ligt. was plotseling gaan werken. Een nieuwe Phlox-variëteit van de Koninklijke kwekerij Moerheim te De- demsvaart, heeft gistermiddag de naam vab de bekende harpist „Rosa Spier" ontvangen. Deze gebeurtenis is te be schouwen als een slot-accoord van de grote huldiging welke de kunstenares bij haar zestigste verjaardag in 1951 ten deel viel. De Zondagse naam van de phlox luidt thans: „Phlox Paniculate Rosa Spier". De P. P. R. S. komt deze winter voor het eerst in de handel. Eénacter-prijsvraag voor de boekenweek 1953 De commissie voor de propaganda van het Nederlandse boek heeft voor de opening van de jaarlijkse boekenweek een prijsvraag uitgeschreven. Aan de Nederlandse schrijfsters en schrijvers wordt gevraagd voor 31 October een één-acter van tenminste 15 en ten hoog ste 25 minuten speeltijd te schreven. Eén situatie is gegeven.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5