Stad en Omgeving r Tandtechniker kiezen van trok in café een bezoeker vi ijf Alkmaarder Jan Dekker behaalde zijn A-brevet Jimmy Brown als diepzeeduiker u Borreltjes dienden als verdovingsmiddel Eis: 5 maal f 300.- De heer Berger kwam één dag voor de coulissen AGENDA De Dijk operatieterrein van landmeters De commandowisseling bij het garnizoen Alkmaar Geschichten aus dem Wienerwald een handig muzikaal procédé Ondanks gemis aan vaste lijn werd vlotte op voering een groot succes .25 /aar geleden. Marktbeeld aan Langedijker veiling stemt tot tevredenheid Minimumprijs witte kool Goed spel van ensemble Egmond aan Zee Vergadering Egmondse Volleybalclub Rapide bepaald op t 3 50 Dam'ust zal aan club- competitie deelnemen Rijks Politie leidt bij schietwedstrijden Piet Booy maakte de langste vlucht Hensbroek Vele woorden 1 LAATSTE NIEUWS Scheepsbotsing op dl Nieuwe Waterweg Namen der omgekom* piloten bekend Dirkshorn Schuld op aangifteb verzwegen Bergen Cursiste woonde openin Staten-Generaal bij WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1952 Tegen het beroep van tandtechniker zal niemand bezwaar hebben, maar zodra deze technicus zich gaat bemoeien met het trekken van tanden en kiezen komt de rechtbank er aan te pas. Voor Jacob K. nit Alkmaar was het overigens Biet de eerste maal, dat hy terecht moest staan wegens het onbevoegd uit oefenen van de tandartsenij. Nieuw was de omstandigheid, waaronder hü zijn practijk had uitgeoefend. Op zekere dag had een landbouwer uit Oudkarspel, die in een Alkmaars café een paar flinke borrels naar bin nen had gegoten, geklaagd over zijn ge bit. „Ik moet het beslist eens na laten kijken", mompelde hij tussen twee slok jes door en zie zonder dat hij nog ver der behoefde aan te dringen zweefde Ja cob naderbij, met een compleet instru mentarium. Landbouwer Van V. mocht op een stoel plaats nemen, nadat hij als verdovingsmiddel nog gauw een paar al coholische versnaperingen had genut tigd en daarop nam de trekkerij een aanvang. Vijf kiezen werden uit zijn mond gerukt en daarover scheen de man zo opgelucht, dat hij het feest in het café nog enige tijd voortzette. Tot het zelfs de 'kastelein te erg werd. Hij deponeerde zijn gast op straat, waar de politie hem aantrof. Zo begon het pro ces tegen verdachte K. Uit het verhoor was komen vast te staan, dat hij in nog vier andere gevallen zijn diensten had aangeboden, o.a. met het maken van afdrukken van boven- en onderkaken en het leveren van protesen. Eén van zijn patiënten toonde zich over zijn hulp zeer tevreden, maar volgens tandarts A. E. Tondu, die de mond van Van V. had onderzocht was het werk van verdach te niet bepaald fraai en allerminst hy giënisch gebeurd. De officier van justitie, mr A. W. Hol- steyn, noemde de practijken van ver dachte uitermate gevaarlijk en requi- reerde vijfmaal driehonderd gulden boe te subsidiair vijfmaal dertig hechtenis en verbeurdverklaring van de in beslag genomen instrumenten. De rechtbank zal over veertien dagen uitspraak doen. Stroperij Eveneens in hoger beroep stond te recht de landbouwer Willem J. G. uit Egraond aan Zee. die door de kanton rechter wegens stroperij was veroor deeld tot f 10 en f 8. G, beweerde bij hoog en bij laag. dat de verbalisant, de jachtopziener J. de Waard, onmogelijk door zijn verrekijker had kunnen zien dat hij bezig was een strik te zetten. De Waard, zo betoogde hij, was, nadat hij hem (verdachte) in het duin had ontdekt, naar de plaats toegelopen en had daar een strik gevonden. Wie zegt echter, dat de strik daar niet al lang had gestaan? Volgens getuige De Waard moest de valstrik er kort geleden zijn gezet om dat het paaltje nog zo goed als nieuw was. Als het langer in de regen had gestaan had dit te zien moeten zijn ge weest. De off. v. j. had zichzelf van de situatie ter plaatse op de hoogte gesteld en met eigen ogen gezien, dat iemand, die op gehurkte wijze op de plaats zat, waar de strik werd gevonden, gemakke lijk van de observatiepost van de jacht opziener af herkend kon worden. Hij eiste voor dit geval en voor het feit, dat verdachte een maand later met een klem in het duin werd gesnapt, 2 x f 50 f 2 x 20 dagen. Uitspraak over 14 dagen. Vanmorgen werd de heer G. J. Ber ger, de jubilerende chef-expeditie bij Vroom en Dreesmann, met zijn echtge note op het privékantoor ontvangen en door de directie hartelijk toegesproken. De grote verdienste van deze bekwame medewerker, die plichtsbetrachting en accurate werkwijze op het eerste plan stelt, kwam in de toespraak tot uit drukking. De gebruikelijke oadeaux, een enveloppe met inhoud voor de feesteling en bloemen voor mevrouw Berger, werden daarbij niet vergeten. Diverse chefs en afgevaardigden van het personeel namen daarna het woord en roemden hem als vriend, collega en chef. Ook hun woorden gingen van geschenken vergezeld. Nadat het ge hele personeel de heer Berger met zijn 25-jarig jubileum had gecomplimen teerd, werd het feest in intieme kring voortgezet. Ook daar mocht hij nog vele felicitaties in ontvangst nemen. WOENSDAG Victoria Theater, 2.30 en 8 uur. Het testament van Dr Mabuse (18 jaar); Rex Theater, 2,30 en 8 uur: Perrueha, kind van de nacht (18 jaar); Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: De blauwe sluier, (alle leeftijden); Cinema Amerieain, 2.30 en 8 uur: Fanfan la tulipe (alle leeftijden). Café Huiberts: Biljartkampioenschap- pen. Leger des Heils, Limmerhoek, 2.30 en 8 uur: Bazar. DONDERDAG Victoria Theater, 8 uur: Het testament van Dr Mabuse (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Perrueha, kind van de nacht (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: De blauwe sluier (alle leeft.); Ci nema Amerieain, 8 uur: Fanfan la tulipe (alle leeftijden). Café Huiberts: Biljartkampioenschap pen. II <>G W \TER TE BERGEN AAN 7.EE Woensdag 3 05 15.21 Donderdag 3.33 15.53 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Woensdag 3.07 15.26 21.07 9.26 Donderdag 3.38 15.58 21.38 9.58 Landmeters van Openbare Werken zijn op het ogenblik bezig de Dijk in tekening te brengen en bij het zien van de rood-witte palen is er al direct een stroom van veronderstellingen ont staan, die tenslotte uitmondde in d' stellige bewering, dat er verschillende percelen met de grond gelijk gemaakt zouden worden. Zover is het echter nog lang niet. De dienst van Openbare Werken had om voor eventuele ver anderingen een juiste schets te kun nen maken een nieuwe up-to-date kadastrale tekening van de Dijk nodig en daaraan wordt thans gewerkt. Als één van de toegangswegen naar het Waagplein en de binnenstad geniet de straat uiteraard een extra belangstel ling en het ligt in de lijn der ver wachtingen, dat men t.z.t. met plannen zal komen om de situatie ter plaatse te verbeteren. De verkeerscommissie breekt zich al jaren het hoofd over de toegangswegen naar de binnenstad en bij de voorstellen zal de Dijk ongetwij feld niet vergeten zijn. Majoor Quanjer: laatste militair die Indonesië verliet Zoals wjj gisteren reeds meldden, gaat de commandant van het garnizoen Alkmaar, luitenant-kolonel D. J. ter Haar onze stad verlaten, om te wor den opgevolgd door de majoor der Ja gers, P. J. J. Quanjer. Overste Ter Haar Is overgeplaatst naar Breda, waar hij Territoriaal Bevelhebber Zuid-West als garnizoenscommandant van Breda zal worden. Zijn opvolger te Alkmaar heeft even als overste Ter Haar verschillende ja ren in Indonesië doorgebracht. Hij ■werd in 1909 te Probolinggo geboren- In Nederland doorliep hij de H. B. S.. waarna hij cadet werd. In 1933 vertrok majoor Quanjer, destijds als tweede luitenant, naar het toenmalige Neder lands Indië. Hij werd bevorderd tot eerste luitenant en na de oorlog volg de ztjn promotie tot kapitein. Eind 1950 vertrok kapitein Quanjer als laatste Nederlandse militair uit In donesië. Na zijn terugkeer werd hii bij de Stoottroepen geplaatst, doch iater ging hij over naar het Garderegiment Jagers, terwijl hem de rang van majoor werd toegekend. Majoor Quanjer heeft nog drie broers in dienst. De militaire loopbaan van de ver trekkende garnizoenscommandant van Alkmaar, begon reeds in 1917, toen hij te Kampen bij het Instructie-bataljon werd geplaatst. In 1924 werd hij offi cier bij het KNIL. Na een groot aantal jaren in Indonesië te hebben doorge bracht. keerde overste Ter Haar naar Nederland terug. Ongetwijfeld zullen de vele vrienden en relaties, welke de vertrekkende gar nizoenscommandant zich in Alkmaar verworven heeft, hem bij zijn afscheid de hand komen drukken, tevens de ge legenheid benuttend om zijn opvolger welkom te heten. Motorrijder in het nauw Het gevaarlijke punt Dubbele Buurt- Paternosterstraat heeft gisteren bijna een slachtoffer geëist. Doordat een mo torrijder op de Paternosterstraat snel naar links uitweek wist hii een botsing met een van de Dubbele Buurt komen de personenauto te voorkomen, maar hij raakte daardoor van de wal in de sloot, omdat van tegenovergestelde richting een vrachtauto naderde Door zjjn manoeuvre, die hem naar de linker' kant van de straat bracht vloog de no. torrijder tegen de vrachtwagen Hii sloeg tegen de grond en klaagde over pijn in zijn rechterbeen. Dokter Nij- man verleende de eerste hulp. DE BIERBRON IS UITGEPUT Het perceel Langestraat, hoek Mient waarin sedert jaren een café-bedrijf was gevestigd, zal een andere bestem ming krijgen. Het wordt verbouwd tof winkelpand, waarin een zrak in leder waren zal worden gevestigd. De operetteliefhcbber, gewend aan Léhar, Kalmann c.d. zal zich ondanks de zeer vlotte en muzikale vertolking van Geschichten aus d-em Wienerwald toch wel een beetje onwennig hebben gevoeld tegenover dit zeer handig in elkaar gezette muzikale procédé van zangteksten op vioolnummers zoals „Licbes- freut en Licbesleid" van de violist Kreisler en de charmante melodieën van Johan Strauss. Hij miste de componist, die de gehele handeling in cén muzikale gedachte had samengevat. het optreden van de Hoofdstad Operet te, gezien de opendoekjes, zeer gewaar deerd en dat is begrijpelijk. We zien dit ensemble gaarne op ons podium terug, maar dan weer eens mét een officiële operette. Dan komen ook de speciaal kunstzinnige operette-liefhebbers weer eens aan hun trek. Ms. In de Alkmaarsche Courant van 5 September 1927 had de redac tie een onderhoud met de heer Westerhof (leider der SDAP- raadsfractie) over de wethou dersverkiezing. Het ging over de door de rechtse raadsgroepen met de Vrijheidsbonders geno men beslissing om een meerder heidscollege buiten de SDAP om samen te stellen. De heer Westerhof verzekerde, dat indien dit zou doorgaan en de zijnen met opzet werden ver- drongen van den bodem des .rechts, zijn fractie de toegewor pen handschoen zou opnemen en de meest felle oppositie zou voe ren. In een vergadering van zijn fractie met die van de V.D werd besloten de meest felle op positie te voeren totdat dit on recht hersteld zou zijn. De rechtsehe raadsfractie verga dert vanavond met de Christ. His- torischen en V.B.-fractie voor het opstellen van de af te leggen ver klaring waarin gezegd zal worden waarom tot de vorming van een meerderheidscollege werd beslo ten zonder daarbij overleg te ple gen met de Soc. Dem. en V.D- fractie. Reeds morgen aldus het bericht mag een onrustige raadsvergadering verwacht wor den. De talrijke bezoekers in 't Gulden Vlies geen plaatsje was er meer on bezet hebben dit artistieke bezwaar voor lief genomen en ten voile genoten van de vocale, instrumentale en spel- kwaliteiten van dit voortreffelijke en semble. Het verhaal ging natuurlijk over de gelieven, die elkaar uiteindelijk toch krijgen, hetgeen overigens uitstekend werd gespeeld. Ruth Rhoden, Herman Vainer en Mizzy v. d. Lanz zongen weer met een muzikale bewogenheid, welke het hart van de luisteraar wel moet veroveren. Het bekende trio Otto Aurich, Fritz Steiner en Claire Cairy bleek zeer vindingrijk te zijn in de „note comique". Het koor, in bescheiden aantal, bestond uit zeer goed stemmateriaal en sorteer de een succesvol effect. Het spel had vaart en tempo zoals men dat in een dergelijk stuk moet eisen. Décors en costumering waren weer tot in de puntjes verzorgd. Ook de klei nere rollen, en dat waren er veie, wa ren uitstekend bezet. Een extra compli ment verdient wel de dirigent «Fredy Saltcn. die met zi.in betrekkelijk klein ensemble de gehele avond voortreffe lijk musiceerde en het geheel een gro te vitaliteit verleende. Het publiek heeft „Kijk uit"~actie is voor niets er niet Maandagavond vergaderde de Egmondse Volleybalclub Rapide, onder voorzitter schap van de heer De Waal. In zijn openingswoord deelde de voorzitter mede, dat in de korte tijd van het bestaan van de club, er flink gespeeld is. In Castri- cum werden mooie resultaten behaald. De eerste tijd was natuurlijk de moeilijkste, Materialen moesten worden aangeschaft, enz. Wij zijn aldus spreker nu door deze tijd heen en het bestuur hoopt op een flinke opkomst op de oefenmiddagen. De speeltijden werden weer vastgesteld op Zaterdagmiddag van half vier tot half zes. Eesloten werd het aantal leden uit te brei den. De minimum leeftijd van toelating werd gesteld op 14 jaar. De leden werd verzocht in hun omgeving propaganda te maken voor deze mooie sport. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij alle be stuursleden. De leiding van deze spelen berust -weer bij de heer De Waal. Als commissaris van het materiaal werd aan gewezen de heer J. de Graaf. Voorts werd besloten om met de volleybalclubs uit Castricum, Limmen, Heemskerk dit sei zoen een competitie te spelen. Castricum zal dan het centrum zijn, omdat dit voor allen het gemakkelijkst ia te bereiken. Wegens gebrek aan een geschikte zaal werd besloten, dat er tot eind November gespeeld zou worden. Is er in die tijd geen zaal beschikbaar, dan wordt er twee maan den gestopt en in Februari zal het. èpel tyordeVi hervat. FRAAI SUCCES VAN „ZANGLUST". SINT PANCRAS. De zangvereni ging „Zanglust", directeur de heer P Kist, behaalde op een gehouden zang concours te Scheveningen, de eerste prijs met 346 punten. Een fraai succes! BROEK OI» LANGENDIJK. In de Dinsdagmiddag gehouden vergade ring van het bestuur der Langeuqker Grocntcncentrale uitte de voorzitter van het marktbestuur, burgemeester H. Schelhaas, zijn tevredenheid over de gang van zaken aan de veiling. Over liet verloop van de neerzétveixing was de voorzitter heel goed te spreken, daar hier meer producten verkocht worden; zonder al te veel dwang of veilplicht is dit geschied. Het is dus niet nodig, elders te veilen. Ais voor beeld noemde spreker de afzet van spercieboncn, die een levendig markt beeld te zien geven. Over de bloem kool liet spreker zich minder optimis tisch uit. Door de luizenplaag in het Geestmerambacht verkreeg men een mindere kwaliteit product en daardoor lagere prijzen. De uienprijzen liepen belangrijk op door de export. Met de wens, dat de gunstige ontwikkeling aan de veiling zich mocht doorzetten en met een speciaal woord van wel kom aan de ere-voorzitter, de heer S. de Boer, verklaarde spreker de verga dering voor geopend. Medegedeeld werd, dat er een werk geversvereniging voor tuinbouwveilin gen is opgericht. De gewijzigde statu ten zijn koninklijk goedgekeurd. Aan de proeftuin West-Friesland is hon derd gulden subsidie toegezegd. De Nederlandse Uienfederatie deelr de mede, dat de totale oppervlakte van geteelde uien in ons land dit jaar 4862 ha. bedroeg, tegen 5077 ha. in 1951 en 0260 in 1950. Voor Noord-Holland was dit resp. 596 ha., 662 ha. en 808 ha. Voor poot- en plantuien waren de cij fers dit jaar 710 ha., tegen 656 in 1951 en 762 in 1950, voor zilveruien resp. 243 ha., 188 ha. en 165 ha. De opper vlakte zaaiuien in Engeland bedroeg in 1952 1860 ha., of 404 ha. meer, in Duitsland 1296 ha. zaaiuien tegen 937 in 1951 en aan plantuien 523 ha. tegen 606 ha. Denemarken bleef op het oude peil: 425 ha. Bij de rondvraag werden nog enkele zaken besproken. Zo werd aan de orde gesteld de minimumprijs van de witte kool. De heer Slot, de veilingleider, deelde mede, dat men geprobeerd had de minimumprijs op f 4 te stellen, doch dat dit niet gelukt was. Het resultaat der besprekingen, o.a. met de coöpe ratieve zuurkoolfabrieken, was, dat de minimumprijs werd bepaald op f 3.50 en de heffing op f 1, terwijl de opslag heffing of restitutie werd vastgesteld op f 0.25. Het Centraal Bureau heeft toegezegd, dat men aan het einde van de campagne zal nagaan, hoe het met het witte-koolfonds staat en dat men misschien f 0.50 in plaats van f 0.25 wil terugbetalen. Het idee kwam naar voren om het Vólgend jaar éérder mét een meer bevredigende 'regeling ie komen. De heer J. de Vries deelde mede. dat hij een adres had gevonden voor de originele Langedijker rattenklem- men. Besloten werd, de leden de gele genheid te geven deze via de veiling te bestellen. De lieer Bijpost had eèn klacht over de naverkoop na afloop van de veiling, De veilingleider toonde met voorbeel den uit de practijk aan, dat het daar mee nog al meeviel. Als een wagen niet vol is, wordt een koopman in de gelegenheid gesteld bij te kopen, maar alleen op dezelfde dag. De heer Slot deelde nog mede, dat van Dinsdag af om de veertien dagen een pootaardap- pëlveiling zal worden gehouden. Voorts deed hij een beroep op de medewer king der leden bij het gebruik van fust. ZUIDSCHARWOUDE. De vereniging „Damlüst" vergaderde in het lokaal van de heer P. Kramer te Zuidscharwoude Onder leiding van de heer Huitema. De voorzitter sprak zijn genoegen uit over de goede opkomst, waarin hij een gunstig voorteken inzag voor de komende winter competitie. In verband met een ingekomen schrij-, ven werd besloten deel te nemen aan de nederlaagwedstrijden van de damclub „S. E.A." te Heerhugowaard, dit naar aan leiding vanhet twintigjarig bestaan van die vereniging. De belangstelling voor de door de bond georganiseerde oplos wedstrijden bleef be neden de gestelde verwachting. De bond vroeg nu 50 cent per lid als bijdrage, be halve voor degenen, die aan de we^strij.; dqn deelnemen. Hiermede ging de ver-1 gadering accoord. De leflen P. Beers en F. Slot zullen, weer deelnemen aan de kampioenswed' strijden voor Noord-Holland. De heer Th. de Haas bracht verslag uit van de zomercompetitie tussen de vier] Lfingedijker dorpen. Aanvankelijk be stond er wel belangstelling voor deze wed1-] strijden, doch het werd steeds minder] zodat ér geen kampioenstitel uit de striji kwam. In Alkmaar werd met succes deel genomen aan de aldaar gespeelde wed strijden. In de hoofdklasse eindigde Slo| als tweede en De Haas als vierde op dl ranglijst. Voor de clubcompetities zal met twefl tientallen worden ingeschreven. De derlinge wedstrijden zullen op dezelfd| wijze worden gehouden. Na enige discui sie werd de contributie bepaald op f 0,5! per, lid en per week gedurende de win termaanden. Zomers zal er geen contri butie geheven worden. Op de eerste competitie-avond zal simultaanseance gespeeld worden. De on aerlinge wedstrijden zullen 6 October eet aanvang nemen in het clublokaal van dl heer Kramer. Bij de politie-schietwedstrijden in Breda heeft het vijftal van de Alk- maarse gemeentepolitie in de eerste klasse met pistool een totaal van 230 punten geschoten. De Rijkspolitie uit het district Alkmaar schoot een serie van 237 en gaat daarmee nog steeds aan de kop. Vandaag worden de wed strijden voortgezet, zodat de rijkspoli tiemannen hun kans op de titel nog in de kruitdamp kunnen zien opgaan. De papieren liggen echter gunstig. Bij het karabijnschieten behaalde de R. P. een totaal van 228 punten, Burgerlijke stand Geboren: Anna B., d. van A. van der Wardt en M. Dekker. Margaretha H Md. van J. Poland en A. Schipper. Wilhelmus J,, z. van W. J. Mooij en S. M. Borjeson. Getrouwd: Joseph J. M. Hogeling en Helena J. van der Klooster. Cor nells Sehoemaker en Johanna Wester. Overleden: Maria A. P. Martens, 74 jaar. NIET 2 MAAR 20. In ons verslag over de vergadering van het Centraal Hengelaars Verbond is door het wegvallen van een cijfer, de verkeerde indruk gewekt alsof de hengalaars, die bevoegd zijn tot het vissen met levertd aas een aantal met name genoemde vissen beneden de maat (aas) tot een aantal van 2 stuks mogen behouden en vervoeren. Dit aantal moet 20 zijn. DIERENBESCHERMING Zwervend zijn te Heiloo aangetroffen -wee syperse katertjes, pl.m. acht weken. Adres: Martens, Aostrastraat nr. 1. Te Alkmaar een sypers poesje, K. van 't Veer- traat nr 1. Adres Inspecteur: C. Verwer, Zaag molenstraat 36, Alkmaar. De 7-jarige Johanna K. stak gister morgen zonder op het verkeer te letten met haar autoped de Kanaalkade over ter hoogte van de Herenstraat. Een passerende auto, waarvan de .bestuurder onmogelijk een botsing kon voorkomen, greep het kind, dat met een lichte hersenschudding en een bloeduitstorting in de knie naar het ouderlijk huis moest worden vervoerd. De najaarsfeesten in Saone et Loire Wij hebben gister gemeld, dat de najaarsfeesten in het departement Saone et Loire (Fr.) ditmaal worden bijgewoond door vertegenwoordigers van alle met Frankrijk bevriende lan den. Uit ons land zo werd gemeld gaat de burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot, naar Macon. Naar wij vernemen woont niet alleen onze oud-burgemeester, maar ook onze tegenwoodige burgemeester deze fees ten bij. Mr. H. J. Wytema vertoeft met vacantie in deze streek en ontving een persoonlijke uitnodiging. OPPERDOES, 16 Sept. Grove uien 18, driel. 15, nep 17.50; dub. bonen 38— 43: ronde biet A 8.709, B 7.507.80; groene kool 5.405.80. Zweefvliegen in Castricummer duinen Zondag werd er weer flink ge vlogen boven de duinen van het gewestelijk Zweefvliegterrein der Kon. Ned, Ver. van Luchtvaart, „De Bra bantse landbouw" te Castricum-Heems- kerk. De E.Z.Z.C. was aanwezig met het E.S.G.-lestoestel en de Kennemer Club met hun Grunau-Baby. Onder leiding van P. Booy werd op de kortere Oost- West baan om 10.33 uur als eerste de E.S.G. ingevloggn. Gestart werd in Oos telijke richting met weinig of geen wind tegen. In de middag verwachtte het weerbericht n.l. sterke wind uit N. O. 'richting met een snelheid tot 30 km. per uur. Dit bleef echter de hele dag uit. Zo bleef het mooi rustig weer, wat vooral voor lesvlitgen prima is. Diverse Zaanse Babyvliegers waren niet op het vliegveld aanwezig, maar maakten hun tijd nuttig om de verleden week stuk gevlogen toestel weer op te bouwen en te repareren. Om 12.0" was de K. Z. C. klaar voor de start en stond ook hun Her en Baby .daar Ook dit toestel werd ingevlogen door de heer Booy en maak te er meteen een Therm.ek vluchtje van, dat bijna 13 minuten werd, en als lang ste vlucht van de dag genoteerd bleef. De Zaanse club maakte, deze dag 24 starts, waarbij Jan Dekker uit'Alkmaar op keurige wijze zijn A-brevet haalde, en Rinus v. d. Starre ook uit Alkmaar ziin kans schoon zag en z.g. rond vloog op de E. S. G (In Alkmaar begint de Victory.). De K Z C. maakte 13 Baby starts plus 3 EZZC-ers op hun Baby. terwijl de KZC-beginners op de Zaan se ESC hun start maakten. Er bestond weer veel publieke be langstelling bij de start- en Herplaats en velen konden de verleiding niet weerstaan om toch de afzettingen te passeren. Men bevindt zich dan echter op verboden terrein. In den vervolge zal hier strenger tegen overtreders worden opgetreden. Laat ook niet als kijklustige voor „het aangenaam ver pozen de eigenaar de schillen en de dozen". De zweefvliegers zijn verplicht ondanks hun drukke bedoening, ook nog de rommel van een ander op te ruimen! 41. Roel Reutelvink, die handelaai was in scheepsbenodigdheden, lag nog op één oor, toen er die ochtend hard op zijn deur werd gebonsd. „Hé, wat, wie is daar?" vroeg hij op een ver stoorde toon. Aan de andere kant van de deur hoorde hij iemand zeggen: „Roel, doe 's gauw open, wij zijn het, Sjonnie en Bonkie. We hebben gróót nieuws." Het liefste had Roel zich nog ?ens omgedrni'f maar daai was hij toch ook wee: te nieuwsgierig, voor, ,,'t Zal wat rijn, als 't voor de heren komt", mompelde hij, terwijl hij op stond, z'n sloffen aanschoot en to zijn nachthemd naar de deur liep en deze ontgrendelde. Roel Reutelvink was een lange, magere ke.el, koopman van beroep, maar uiterlijk leek hij meer op een zeerover, welke indruk nog v.erd verstevigd, doordat hij een zwarte lap droeg voor zijn rechter oog. Hij zag er nogal onguur uit „Nou vertel me maat eens wat jullie op ie lever hebt", zei hij tamelijk onver schillig. Bor.kie Biezebijter en Sjonnie deden hem het hele verhaal. Hoe zij Jimmy hadden ontvoerd en daarna Gerrit Gruwel en hoé de zaak was scheef gelopen, waardoor én Bouk Bitter én Siem Soep vermoedelijk achter slot en grendel waren gezet ccor Jimmy Brown en kapitein Tpon- tjeRoel hoorde het hele veinaal zwijgend aan, maar hoe meer de twee mannen vertelde:'., hoe somberder werd zijn gezicht Toen het verhaal uit was,, zei hij ajleen; „Nou, jullie hebben dat zakie aardig verknald!" VOORDRACHT ONDERWIJZER Op de voordracht voor de benoemii van een onderwijzer aan de o.l. scha te Tiensbroek staan, vermeld de, hem 1. J. de Jong. Ureterp (Fr)', thans tp lijk onderwijzer aan de o.l. school Hensbroek; 2. A. J. Rus, Noord-Scha woude; 3. P. Harder, Medemblik. De benoeming zal ingaan 1 Oclobl DE FLOOR De herfsttentoonstelling, die ook land- en tuinbouwgewassen omvat, dit jaar worden gehouden op 20 enf September. Zondagavond treedt de bekende neelvereniging „O.K.K." van Zuil Scharwoude op met het blijspel Engel in de kist". Alvorens lot officiële openinj overgegaan, hield burgemeester sen een korte toespraak, waai wees op de ligging van Driehui centrum van vermaak uit vroe; den. W'ij staan hier, aldus de meester, op oude grond, waar' vroegere bewoners steeds strijd i water moesten voeren. Middc werd tot bedijking overgegaan, werden hier 3 huizen gebouwd, nederzetting oorspronkelijk I woud werd genoemd, doeh latei omgedoopt tot Driehuizen. I droogmaking van de Schermer een brug de verbinding van de: der met het dom. Tot het jaar II dit een smalle brug. daarna we belangrijke verbetering tot sta: bracht. Spoedig kwam men ech de conclusie, mede in verband n steeds zwaarder en drukker wo verkeer, dat de onderbouw der 1 een uiterst slechte conditie ver en een gevaar opleverde voor h keer. Daardoor werd het plan perd in deze toestand definitief t( zien met ais uiteindelijk result opening van deze geheel 'vern brug die naar men hoopt een ree jaren van profijt zal zijn voor h- keer en in het bijzonder voor h< Driehuizen. De officiële o; Hierna werd overgegaan tot ficiële opening. Het doorknippt het lint werd verricht door de 8 Dirk en de 3-jarige Jan Driesse wijl de schaar werd gedragen kussen door de 6-jarige Loui Weer. Tot de aanwezigen bij de? ning behoorden o.a. de heer Vi: genieur van de Waterstaat, de merShiaatschappij N.V. Nelis uit lem, de heer Cornelisse, de gen architect de heer de Jong en vc deren. Tevens waren aanwe2 raadsleden van Zuid en Noord L mer. De eerste wielri.idster die opening de brug passeerde, bic Driehuizen geboren te zijn en w ciaal voor dit feestelijk gebeure baar echtgenoot uit IJmuiden fietsen. Zij vertelde dat zij in g jaar in Driehuizen was geweest zich er dan ook geen bijzonde over herinneren. Het bleek mevr Doudart de la Gree-Nool te zi. dochter van de heer Jan Nool. Woorden van dank en Na de opening trok het gezc naar de zaal van café K. Slooten burgemeester Driessen zich mi dankwoord richtte tot alle werk medewerkers bij de tot standk van deze prachtige brug. Zich gemeente-architect, de heer de wendende, dankte hij deze voi belangrijke werk door hem verri onder zijn toezicht tot stand gel Ingenieur Vink dankte hij voc waardevolle adviezen en verzocb de dank over te brengen aan hi lege van Gedeputeerde Staten vi Provinciale financiële bijdrage. C C.S.M. heeft financieel bijgedrag! dat de heer Cornelisse werd vc de dank hiervoor ta willen ove gen. De heer Krijnse Locker zal graaf en hoogheemraden van de meer voor hun medewerking Een matroos omgekomen Het Duitse ms. „Vesta", dat met v lading erts onderweg was van Kolt naar Rotterdam, is in de afgelojK nacht op de Nieuwe Waterweg hoogte van Vlaardingen met het brt. metende Deense ss. „Otto Peten in aanvaring gekomen. Het is zo zmJ beschadigd, dat het schip aan de gro( moest worden gezet. Op het ogenh. zit de achtersteven van de „Vesta" der water en steekt het voorschip boven water. Bij de botsing is eenjj van de bemanning bekneld geraakt.: man kon helaas niet tijdig worden i lost, zodat hij bij dit ongeval om I leven is gekomen. Een andere opvarende is overbol gesprongen en wist zwemmende del te bereiken. Hij was volkomen uil put en is met een shock in het harf ziekenhuis te Rotterdam opgenoir| Zijn toestand is goed. Men is begoa| met het lichten van het schip. Het ongeluk bij Britsum De luchtmachtvoorlichtingsdienst 1' hedenmorgen de namen van de f, ren bij Britsum omgekomen voor publicatie vrijgegeven. De s>' offers zijn de 31-jarige reserve-?' ,i luitenant vlieger J. F. Stubbe en If| jarige -rcserve-tweede-luitcnant-# R. H. Mulder, beiden uit Amstc® Luitenant Stubbe ontving zijn vM opleiding in Engeland en behaal®'1 1945 zijn brevet. Luitenant '"l kreeg in Nederland zijn opleidin? werd in begin 1950 sergeant-vliej" f Het lot wilde, dat luitenant gisterenmorgen zijn eerste opera!'®' vlucht in dit verband maakte. serve-vlieger vas hij voor korte zogenaamde maandvlieger weer ®w de v-aponen gekomen. Vlieger-er' had hij zeker als militair en piloot maar het vliegen in '°r met straalvliegtuigen eist nu eerri een speciale techniek. Welke vlieg'LJj andere aangevlogen heeft is nes- vastgesteld. Beiden waren eer:st geleden aan het squadron tpegey J Pon tragische bijzonderheid ongeval is nog, dat luitenant J aanstaande Dinsdag in het huwen) i treden. Luitenant Mulder is SetVJ!.l en laat een vrouw en een baby maanden achter. Opnieuw t 75.boete t tegen arts Door de procureur-generaal Amsterdamse gerechtshof werd dagmorgen opnieuw f 75 boete tegen de arts P. G. uit Dirkshorn hij bij het invullen van een bu woon aangiftebiljet een schuld, had aan zijn dorpsgenoot C. V. niet heeft vermeld. De arts heef am mee ondervonden dat niet alleen ij lage aangifte beboet kan wordei V dat ook het verzwijgen van sc lldoor de fiscus niet wordt geacce i V. had bij het invullen van „zijn' jde „postjes" die hij aan de arts rgeleend circa f 11.000 vergi te vullen en daarom had hij aan zocht de schuld ook op zijn bilj te vermelden. Hierdoor had d zijn f 11.000 schuld sar\en met n hele andere gelden die hij geleer ook niet genoemd op zijn aan gift Ook V. had op deze morgen Jnoetcn staan, doch doordat de; ;hinderd was, werd de zaak tege voor onbepaalde tijd aangehoudi H Hoewel de arts zijn aangifte laag had gesteld was volgens de generaal het feit dat G. had gt Btoch een „valse" aangifte. Al w: «delict dan niet van ernstige a werd de Staat er niet door ber een geldboete vond hij toch i plaats. Evenals de politierechter maar, door wie de heer G. eerde tot f 75 of 25 dagen was veroo was de procureur-generaal oc mild. Zijn eis luidde: bevestigi' het vonnis der Politierechter. Dank zij de welwillende me king der betrokken autoriteiten mogelijk geweest, dat mej. H. Be Aalsmeer, deelneemster aan de weekse vormingscursus voor a zinsverzorgsters op de Volkhogi te Bergen N.H., de opening v Staten-Generaal in de Ridderza meemaken. Zij was de gelukkige, die al tegenwoordigster van de groei van de 80 plaatsen, die voor g< den beschikbaar zijn, mocht in Daartegenover echter had zij d plichting op zich genomen bij komst een uitvoerig verslag aa mede-cursisten uit te brengi dank zij de vriendelijke hulp enkele plaatselijke firma's, de streekse uitzending der zittin televisie hebben kunnen volgen Dat door deze persoonlijke e gen de belangstelling voor ons Kundig leven sterk werd gestin en de inleidingen en discussies cursus over dit onderwerp een betekenis kregen, behoeft geen Bovendien bleek hier welk ei langrijk hulpmiddel de rechts televisie-uitzending kan zijn.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2