Vluchtelingen belagen het Westduitse leven half zware shagM Toekoms van d« Zwits Men ziet ze liever gaan dan komen Hoe de mens uit het Brabantse Oefelt Prinsjesdag beleefde Op hei puin (2) Beieren zijn verbitterd over de bestaande wantoestand Inwoning leidt tot drama's Chefarine „4" doet wonderen I 't Was drukker dan hij had gedacht KoJit E Raad v. Europ icheson prijst K.S.G. Ml«4 Overvallers rekenden buiten de vrouw Geen juwelen doch de cel Apeldoornse chef-kok in arrest gesteld Geen goed woord Geen Oostduiise dorpen Noordhollands elftal tegen sterke bondsploeg I v-i Speciale melange voor liefhebbers van 'n geurige en pittige cigar til I [Nederlandse critiek Brits negativisme Brits g( staking in Liba blijft voortduren Generaal Ridgway ons land bezoeke Weerbericht WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1952 IIET VLUCHTELINGENPROBLEEM in Duitsland is één der grootste opgaven waarvoor de Dnitse volkshuishouding en trouwens geheel Europa zich ge steld zien. Het grijpt diep in alle geledingen van het leven der Duitsers in en heeft langzamerhand zulke spanningen doen ontstaan, dat men Duitsland wel de tijdbom van Europa heeft genoemd. De enorme volksverhuizing die sinds het verdrag van Potsdam plaats vond heeft In de wereldgeschiedenis zijn weerga niet en men kan niet nalaten respect te hebben voor de manier waarop men dit gigantische probleem althans voorlopig de baas is geworden. „Zonder de mede werking van de individuele Duitser hadden wij het nooit, maar dan ook nooit geklaard" verklaarde Hans Lukaschek, de Duitse minister voor vluchtelingen zaken onlangs. Dat Oost- en West-Duitsers zich in de letterlijke zin van het woord hebben weten te „schikken", mag een prestatie zijn, zonder wrijving is het niet gegaan. MERKWAARDIG is hoe men in ver- schillende streken van Duitsland te genover de vluchtelingen en verdreve nen staat. In industriegebieden als het Ruhrgebied en het Wupperdal, met een ruime arbeidsmarkt en waar verhou dingsgewijs een geringer percentage is neergestreken (wellicht omdat de woon- capaciteit van deze geteisterde gebieden zeer gering is), worden zij vrijwel zon der meer geaccepteerd, en als ieden van de grote Duitse familie opgenomen. Tn streken als Sleeswijk Holstein en Beie ren staat men echter bij wijze van spre ken met blikkerende tanden tegenover elkaar. De oorzaken zijn tamelijk duidelijk. De betreffende provincies zijn in hoofd zaak landbouwgebieden en bezitten geen industrieën, die ook maar een ge deelte van de vluchtelingenstroom werk kunnen verschaffen. De anderhalf mil- lioen werklozen, die Duitsland telt. zijn dan ook in deze provincies geconcen treerd. Verder bedraagt de vluchtelin- genbevolking in Beieren en Sleeswijk 30 procent van de oorspronkelijke. (In het Ruhrgebied 12 procent). Dat de in- woningnood in deze gebieden tot on telbare inter-huiselijke conflicten aan leiding geeft en de controverse West duitsersvluchtelingen verscherpt, is begrijpelijk. V7ANDAAG nog las ik in een Duitse 1 krant dat een hulsheer zijn onder huurders had „uitgerookt" door maar liefst zijn hele huis in brand te steken. In Duitsland zijn dergelijke gevallen aan de orde van de dag en zorgen voor een welkome sensatievulling der Duitse krantenkolommen. Deze tragedies hadden voor enige ja ren nog een des te dramatischer ver loop, omdat de Westduitsers toen nog geen inwoning gewend waren,, terwijl de vluchtelingen, door hun belevenissen reeds ten einde raad, niet meer de fut hadden om tegen nog meer moeilijkhe den op te tornen en de hand aan zich zelf sloegen. Vooral het platteland schijnt de regering in dit opzicht veel zorgen te hebben gegeven. Zo las ik van een geval, dat een nit Polen verdreven vrouw, die haar man reeds had verloren met haar kinderen bij een boer ingekwartierd werd. Met de zweep werd ze het erf afgeranseld- De volgende morgen vond men haar in een sloot. Uit wanhoop had zij zich verdronken. Met ijzeren hand wist de West-Duitse regering deze excessen de kop in te drukken. In het onderhavige geval werd de boer van al zijn bezittingen onteigend ver klaard en zijn boerderij aan een oorlogs invalide gegeven. Een regelrechte re- pressaillemaatregel dus. Gistermorgen hebben twee jongelui van 21 en 17 jaar gepoogd, een overval te plegen bij een juwelier aan de Hei- ligeweg te Amsterdam. Ze hielden de verbouwereerde eigenaar een ongeladen stengun onder de neus en voegden hem toe: „Nu weet je het wel, hé?" Ze we ten het thans intussen zelf ook, want Ze zijn gepakt en opgesloten. De heren hadden er niet op gerekend, dat een rechercheur hen reeds had ge- schaduw.d toen ze nog buiten voor de winkel rondzwierven. Evenmin hadden ze rekening gehouden met de aanwe zigheid van de vrouw van de juwelier, die in het kantoortje achter de winkel prompt de alarminstallatie in werking stelde, toen de heren met hun sten be gonnen te dreigen. Toen de heren het signaal hoorden, namen ze haastig de benen. Een hun ner liep de recherceur in de armen, de andere werd door een groep burgers nagezet en op het Rokin gepakt. De ju welier vermist niets. Naar ziekenhuis overgebracht De Apeldoornse chef-kok H. H., die een Haarlemse uitgever voor een be drag van f 26.000 zou hebben opgelicht is gisterochtend te Arnhem aangehou den H. had daar Zondagavond in een pension een kamer gehuurd, en gezegd, dat hij niet gewekt behoefde te wor- den. Toen hii gistermorgen nog mets van zich had 'laten horen, werd de hospes ongerust en waarschuwde de politie. Deze herkende de slaper, die buiten bewustzijn bleek te zijn. als de gezoch te chef-kok. Hii is voorlopig ter obser vatie in het Gemeente-ziekenhuis te Arnhem opgenomen. Premies voor verbetering van woningen Voor de verbetering van woningen, die wegens technische gebreken of slechte indeling onbewoonbaar zijn ge worden of dreigen te worden, kunnen thans, op ruimere schaal dan voorheen, premies worden verstrekt. De premie bedraagt maximaal f 1400 per verbeterde woning en wordt toege kend uit het z.g. Terlingenfonds, dat mede door belangrijke schenkingen van particulieren tot het verstrekken van de premies in staat is gesteld. De premieregeling voor woningsput- sing. ingevolge welke regeling voor el ke door splitsing verkregen woning een premie van maximaal f 2100 kan wor den verleend, blijft onverminderd van kracht. Voor inlichtingen dient men zich te wenden tot het gemeentebestuur of tot de directie van de Wederopbouw en de Volkshuisvesting in de provincie.^ Mijnwerker kwam om het leven In het ondergrondse bedrijf van de mijn Oranje-Nassau4 te Heerlen is Maandagavond tengevolge van een in storting de 29-jarige gehuwde mijnwer ker H. de Vos uit Heerlen om het leven gekomen. TK heb een gesprek gevoerd met Herr Keinhardt, een hoge ambtenaar van de stad München. Hij heeft geen goed woord voor de vluchtelingen over. „Stel je voor", zegt hij verontwaar digd, „is me daar een vluchteling bur gemeester van een Beiers dorp gewor den Zoiets is toch ongehoord?" „En dan te bedenken hoe al deze in dringers over het algeméén bevoordeeld worden! Credieten, om een nieuw be staan op te bouwen, krijgen zij bij de vleet, terwijl wij West-Duitsers, die toch ook van voren af aan moesten begin nen op onze puinhopen op een houtje kunnen bijten. We krijgen niks, geen cent „Moet je eens kijken" zegt hij woe dend, „zie je daar die kapitale villa?" Hij staat op en neemt me mee naar het raam. „Die is van mijnheer de vluchte ling. Hij had geen broek meer aan z'n achterste. Krijgt eventjes 200.000 Mark en laat zich daarvan het snoeperigste huisje in Ober-Beieren bouwen". De heren werken zich in ons bestuurs apparaat en bevoordelen op ongehoorde wijze hun lotgenoten, daarbij dankbaar geholpen door onze gebrekkige en een zijdige wetgeving. Een wetgeving, die de vluchtelingen van alles toestopt, ech ter iedereen, die op „normale" wijze al les verloren heeft, door bombardemen ten enz. glashard vergeet. Ik kan me niet aan de indruk onttrek ken, dat Herr Keinhardt wat al te kei hard met het vluchtelingenprobleem af rekent. Ik weet, dat Beieren een land is met een gesloten cultuur en verder ver wend is door het vreemdelingenverkeer. Dat de Beieren zoals men mij in Noord-Duitsland vertelde de vluchte lingen beschouwen als „vreemdelingen die niet betalen" en hen daarom als „paria's" zouden behandelen kan ik nauwelijks geloven. Niettemin geeft Keinhardt's aggressie me te denken Als ik hier en daar nog eens de pu blieke opinie peil en m'n licht opsteek bij officiële instanties krijg ik toch de irdruk, dat excessen in de „bevoorde ling" der vluchtelingen voorkomen. Hoe Herr Hess, die uit Oost-Berlijn is gevlucht en dus berooid naar Reck linghausen (Ruhrgebied) is gekomen, met zijn hoedenfabriekje zo veel geld heeft kunnen oversparen, dat hij zich na zes jaar een villa van maar liefst 600.000 Mark heeft kunnen laten bou wen, is iedereen een raadsel. Niettemin voltrekt het wonder zich. [)E onregelmatige verdeling der vluch- telingenmassa's over West-Duitslanó is weer een ander probleem. Inderdaad zijn de mensen zeer onvakkundig „in geblikt". De Franse zóne sloot doodleuk haar grenzen voor de enorme vluchtelingen stroom, terwijl de Amerikanen op hun manier al te grote concentraties uit el kaar sloegen door vestigingen van Oost- Duitse dorpen, die in hun geheel over kwamen, te verbieden. Hun voorwendsel was dat hiermede de assimilatie aan de West-Duitse cultuur bevorderd werd en te voorziene spanningen zouden wor den voorkomen. Een massa van 13.000.000 laat zich ech ter niet door een paar Amerikanen inti mideren en tegenwoordig is gebleken dat de opzet der Amerikanen, hoewel goed bedoeld, geen positief effect heeft gesorteerd. Eén en ander is de verdeling der 13.000.000 echter zeker niet ten goede gekomen. Thans staat de Dnitse rege- ring voor de enorme opgave om deze massa nogmaals over het Westduitse ge bied te herverdelen. Doortastend en voorzichtig gaat zij hierbij te werk. Zij wacht er zich voor de vrijwillige mede werking der vluchtelingen te forceren en ziedaar, het lukt. Vergissingen ko men voor. Ongeorganiseerde „uitbraak" van groepen is niet altijd te vermijden. Maar het ziet er naar uit, dat zij deze opgave aankan. Gelukkig voor Duitsland. Een opluchting misschien ook voor heel West-Europa. Vriendelijk Groningen zendt taart aan de Koningin Een Groningse deputatie zal ter ge legenheid van de Groninger vriendelijk- heidsmaandH. M. de Koningin een taart aanbieden. Deze taart, welke vervaar digd wordt door leerlingen van de Gro ninger Bakkers Vakschool, zal Dinsdag 23 September worden aangeboden. H.M. de Koningin heeft deze geste zeer op prijs gesteld. TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN F 0.79 i Advertentie, Ing. Med.) Slot jubileumviering Als sluitstuk van de viering van het Gouden jubileum van KNVB, afdeling Noord-Holland, speelt het Noordhollands KNVB-elftal Zondag een jubileumwed strijd tegen een sterke bondsplqeg. De wedstrijd wordt gespeeld op het ZFC- terrein te Zaandam en zal om half vijf aanvangen. De opstelling van het Noordhollands elftal is als volgt: Keizer (Volendam); Dangermond (Westfrisia), Kabel (ZFC); Molenaar (KFC), Kuiper (ZFC), v. d. Horst (ZFC); Heyster (Helder), K. Smit (V'dam), Simons (Westfrisia), Stelling (Westfrisia) en Roos (ZFC). Reserves zijn: Snabilee (OSV), De Geus (V'dam) en Deriga (OSV). Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: H. M. KOEMANS Redactie: Achterdam 18, Tel. 5541 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN: Voordam 11, Tel. 3320 Postgiro 187294 (Advertentie, Ing. I Generaal Marshall bracht bezoek aan Margraten In zijn functie van voorzitter van de Amerikaanse monumentencommissie heeft generaal Marshall gistermorgen een bezoek gebracht aan het Amerikaan se militaire kerkhof te Margraten. De generaal arriveerde per vliegtuig uit Parijs op het vliegveld Beek. Later op de dag bezocht hij ook Amerikaanse kerkhoven in Belgie en Luxemburg. (Van onze speciale verslaggever) MEN MAG het geloven of niet, maar sinds deze eenvoudige mens uit het Bra- 1K bantse Oefelt de derde Dinsdag van September in Den Haag geweest is een droom, die vele jaren gekoesterd werd en nu dan toch eindelijk in vervulling is gegaan wordt hij met gans andere ogen door z'n dorpsgenoten hekeken. De burgemeester, die 's anderen daags nog wel eens stuurs het hoofd kon omdraaien sinds een akkevietje over eeu woning, groet nu weer minzaam. En meneer pas toor, die waarachtig ook niet van de gemakkelijksten is, heeft het bestaan hem zo maar op straat staande te houden, en eens wat te praten over de jongste van de zeven, die altijd een zorgenkind is geweest. En dat alles, omdat deze mens het nu al maanden geopperde plan Prinsjesdag voor de eerste en wellicht tevens laatste keer van zijn leven persoonlijk te gaan beleven stug doorzette, en dat plan niet onder stoelen of banken gestoken heeft. HE Nederlandse Spoorwegen hebben soms vreemde passagiers. Zo komt er vandaag op het Centraal Station te Am sterdam een heuse walvis aan. Het beest maakte de reis vanaf Hamburg in de vierde klas (open wagen). De dame, die bekend staat om haar kille aard, weegt zestig ton en ze is 23 meter lang. De wagon waarmee ze vervoerd wordt is dertig meter lang. Het is de grootste spoorwagon van Europa; een ding met acht draaibare assen. Nu vraagt u na tuurlijk wat ze met die walvis willen gaan doen. Welnu, ze zal gedurende tien dagen op het Centraal Station, bij de oprit aan de Westzijde te kijk wor den gezet. Daarna verhuist de Poolzee- bewoonster naar Den Haag, Rotterdam en Utrecht. Het dier, dat destijds door een Deense rijkaard werd aangekocht, draagt de naam „Mevrouw Haroy". De heren die haar vingen hebben haar het hart uit het lijf gesneden om dat apart ten toon te stellen. Dat hartje weegt in zijn eentje al 300 kilogram. Edward Szcyoka, een Amerikaans soldaat in Korea, ontving van zijn echtvriendin een brief van drie en twintig meter lengte. Het brave vrouwtje had er vier er, dertig dagen aan zitten schrijven. Of het nu allemaal zuivere liefde tot haar echtgenoot was, zou Theodoor niet dur ven zeggen. Een vriendin van haar had namelijk eens een brief van 12 meter lengte aan haar echtgenoot in Korea ge schreven en mevrouw Szcyoka wilde dit record verbeteren, p De Engelse ambtenaar der Posterijen. Edward O'- Sullivan, woonachtig in Ludlow, bad «num hij een flinke drukker, p Men leest voortdurend over opstanden in gevan genissen. Nu ook weer in Bikaner, een plaats in India, waar de gevangenen op bevel van de directeur van hun hotel hun snorren moesten afscheren. Het be gon de directie namelijk knapjes te ver velen, dat de gevangenen op arrogante zulk een prachtige staat van dienst wijz? hu,n snorren stonden op te achter de rug, dat zijn. chefs hem een draaien, als ze instructies of vermanin- aanbeveling gaven voor een cursus in gen van hun bewakers ontvingen. Toen het herkennen van valse bankbiljetten, de barbiers kwamen, gingen zestig ge- Edward bewees na afloop, dat hij zich vangenen in hongerstaking, om hun de leerstof volkomen eigen had ge- snorren jeilig te stellen. Vijf dagen maakt, want kort na zijn examen be- lang weigerden ze elk voedsel. Einde- gon hij met het drukken van valse lijk vielen de lip versieringen onder het bankbiljetten. Na zijn ontdekking kreeg meedogenloze mes. p Te Goshen in - ----- Amerika, geviel liet dat een uitermate zwaar varken, dat de volgende dag naar een expositie gestuurd zou wor den, plotseling verdwenen was. Na acht en zestig dagen zoeken, vond men het beest terug. Het lag op de bodem van een uitgedroogde put. Wonder boven wonder waren de levensgeesten nog niet geweken, maar het varken was in die tijd 150 pond afgevallen, p Nu Eisenhowers kansen op het Amerikaan se presidentschap beginnen te stijgen, worden de verkiezingsattributen, die zijn aanhangers plegen te gebruiken, be langrijk duurder. De herendassen met „I like Ike" erop kosten voortaan drie dollar, inplaats van 1.59 dollar, p De uitspraak van de week pikt Theodoor uit een Amerikaans blad, waarin hij las; „Een man, die twee vrouwen moet onderhouden hoeft niet altijd een biga mist te zijn. Het kan immers best zijn, dut zijn dóchter pas getrouwd ia....?" 't Was weer een prinsheerlijke Prinsjesdagl Afijn, 's morgens voor dag en dauw keerde hij deze derde Dinsdag van de maand zijn dorp de rug toe. Op het fietsje richting Nijmegen en vandaar rechttoe, rechtaan met de electrische trein naar het Haagje. Mens, mens, wat een drukte al direct daar buiten dat station. Kerels, die op je afstui ven met wimpeltjes van oranje of rood, wit en blauw. Voordat je 't weet heb ben ze zo'n ding al op je jas geprikt. Wel feestelijk, als je ze gratis cadeau zou krijgen. Maar, nee, zei ik, toen ze dachten, dat ik van plan was er iets voor te betalen. „Niet nodig, zeun", gaf ik te verstaan, toen de verkoper er goed aan dacht te doen om maar vol te houden. En daarbij tikte ik beleefd tegen m'n Zondagse zwarte pet, die moeder voor deze schone gelegenheid voor me te voorschijn gezocht had. 't Is druk 't Is drukker in de stad dan deze eenvoudige buitenman zich gedroomd heeft. En zo voelt hij er verstandig aan te doen, zich zo gauw mogelijk tnaar een plaatsje te verzekeren langs de route, die de koninklijke sprookjes stoet straks zal hebben te gaan van het paleis Noordeinde naar Binnenhof, zo als een vriendelijk behulpzame agent van politie met witte handschoenen aan hem heeft verteld. Aan de Korte Vijverberg meent hij dat plaatsje te hebben gevonden. Achter hem ruist de hoog spuitende fontein, waaronder de eenden en meeuwen, die hier hun vaste domicilie hebben, zich nu en dan baden. Vlak voor he.n zit ten mensen, die een klapstoeltje mee brachten en zich in de nachtelijke uren al op deze plaats nestelden. Even verderop ziet hij wachtenden op sinaasappel- en gro'entenkistjes, en mensen, die een trapleertje mee van huis sleepten, om zich boven de menigte te kunnen verheffen, terwijl er ook lieden zijn, die langwerpige dozen onder de arm dragen, die met kennis van zaken periscopen werden genoemd door de mensen, die er om heen stonden. Politie te paard scheert om de haverklap voor de rij wachten den langs, ontzag inboezemend en ruimte houdend, met het achterdeel van de glanzende dieren, die driftig Nederlandse bridgepli onderging wijxigin| De heer Filarski heeft zich, een sterfgeval in zijn familie, tei ten trekken uit de Nederlandse ploeg, welke van 19 tot en met tember te Dublin deel neemt Europese kampioenschappen, is thans als volgt geformeerd; W. Goudsmit (Amsterdam), J. (Amsterdam), mr. G. Kramer (1 J. M. Kater (Rotterdam,) M. Ca( sterdam) en B. Kaiser (Amsts LEGEROEFENINGEX IN SP! Het Spaanse leger is een oefed begonnen tegen een „vijar.:| de Zuid-West-kust nadert en tr verbindingen met de rots van C| af te snijden. De Spaanse strijdkrachten Noorden hebben een oefening i dagen gehouden tegen een „vija Spanje over de Pyreneeën bis trappelen op het met zand be plaveisel. Schavuiten van jonnj zich een verheven plaatsje v| hadden in een hoog boven de uitstekende lantaarnpaal, wortfj gemaand dit voorkeurplaatsje laten. Patair Een walm van vettige olie de Oefellenanr, wanneer hij poosje de luid gevoerde g< om hem heen beluisterd heef:) derwijl hij de honderden ïr.J verwerkte van deze ook voor[ genaars altijd nog bijzondere dag. Het is de braadwalm vanl tates frites kraam, volop in be: in de buurt voor deze bijzon: legenheid een standplaats heel, innemen naast ijswagens, fru.: e.d. jn het anders zo deftige van onze residentie. E: Na uren wachten kondigt geroffel en gejuich aan, dat d vrouwe in haar gouden koets gegaan is naar het Binnenhti schoten klinken van het Malief teken, dat dit jaarlijkse cerf van Prinsjesdag begonnen is. Reeds Ziet deze mens de ci ters in ltlcurig livrei de Ik draaien. En dan komt er bc« de meniglie, die allengs om h is aangegroeid tot een om dikte. Hoofden rekken zich ren. Stoeltjes, kisten en trap) den in stelling gebracht. Eei gedrang Ontstaat. En dan iemand, juist wanneer de laai met hofdames gepasseerd is ci den koets met de minzaam landsvrouwe zijn uren verdedi ke grond zal voorbijgaan, ei arm op zijn lioofd. Het gilmi je zakt hem t.ot over de ogei hoort hij uit duizend kelen kreet „Lang lev® de Koning: Verduisterd is de zon die het se morgen zo stralend gehot' en duizenden m eer dan ané op de been gebracht heeft. Eerst wanneer de hele sf# is, en hij weer w at losser ko: tussen de dring ende menigte kans z'n mooie pet, verfomfj' zijn ogen weg trekken, ruiters van de Ikleurige stoe:| nog juist het Binnenhof op Terug in Oefelit heeft de^e standig gezwegem over de lingen, die het feestend Den' bereid had. y ,i De minzame /groet van 'I meester en het*, vriendelijk® met de pastoor,V die het t(' spiegelen dat hilj zich met bezoek verworven had, zij» resultaten die hi|i zich metw en opoffering ve.roverd heelt nu nog prijs tei geven.... J: liever de ieugera maar v® dat. 't een bijzondaer schone t>« verder de bioscocjpp maar la»' len, wat hij aan leigen waart® kort geschoten i®. JJE Duitse delegatie heeft giste blee in Straatsburg tevergeefs in de vorm van een klacht ov [dit gebied op de agenda van de I zU een voorstel in de Assemblei van pers en partijen in de Saa politieke commissie van de Ass I derlandse afgevaardigde Van de socialistische afgevaardigden on leitie van het Saargebied" in Eur I werd wel door de Assemblee be zaak toch in de Assemblee werd Ivan de Saarkwesiie toch geen b |piet de vorm van een klacht h >e Gasp'eri en de Engelsman I werking genoemd. iE „klacht" der Duitseri werd diend door de Westberlijnse lelijke afgevaardigde Tillmani -erklaarde dat het voorstel we laan in het bewustzijn van de iak van een vereniging van I ie Saarkwestie, zeide hij. kan orden opgelost op de grondsk iet herstellen der democratische :n en kan niet buiten het pr< luropa worden geplaatst. Het ten van de Saar in de Raad van ia is indertijd gegrond op de O' ing, dat de Saarbevolking zie len vertegenwoordigen in de Eu issemblee. Dan moet men er oc ior verkiezingen kunnen be (ver zijn toekomst. Dit stelt v lat alle democratische partijen r 'orden toegelaten. Een Saarlandse socialist zei 1 iet debat, dat er geen enkele Sa Ier is, die niet voor Europa en luropeïsering- van de Saar is. ien referendum nodig onder in tionaal toezicht, dit na de besp gen tussen Schuman en Adenaue |E Engelse conservatieve afgi digde Boothy zeide tijdens h< iat te twijfelen aan het feit o ileine federatie (van de Schutpa len) in Europa wel voldoende De Amerikaanse minister van •nlandse Zaken, Achesön, heeft ioediging en steun beloofd vo ispanningen van de Europese Lngen om tot nauwer eenheid 1 iken. Hij noemde de eerste V Eomst van de Assemblee der I en Staalgemeenschap en haar l onmiddellijk de vorming van eei Rpese politieke autoriteit te be: 'fen een bewijs van de kracht e Belang van de beweging voor ee van Europa. j Het parlement van de KSG ko 10 Januari weer in Straatsburg 1 Oppositie verzocht om attreden van de preside De Libanese oppositiepartijen, ^^andag een algemene staking dagen hebben afgekondigi Protest tegen „corruptie in het P*re leven" hebben gisteren geefs getracht de staking te bc gen. De weigering van de staken een spontane eis tot hervormir *jjn, onafhankelijk van alle polit De eerste minister Saeb Salam gisteren vele nieuwe maatregele nomen om zich van civiele am ren, die verdacht worden van ci tie, te ontdoen, maar hij is nog met in staat geweest een volledi binet te vormen om het uit drié bestaande „kabinet van zaakwi mers", dat hij vorige Week hee: vormd, te vervangen, riv achttien oppositieleden va Ejfbanese Kamer van afgevaarr ebben de Kamervoorzitter een szonden, waarin om het aftrede: de president van Libanon, Betsji Khoery, wordt verzocht. eneraal Ridgway, de geall opperbevelhebber zal volgende een kort bezoek aan Nederland gen. Hij zal op 24 September naa deriand vliegen, op 25 Septembe sprekingen voeren met minister stafchefs en het noenmaal gebr rnol Koningin Juliana, alvorens parijs terug te keren. ILaat U niet 1? inger door UjjJl kwellen, maar *g/erdrijf tl kiespijn, zenuwj Dijn, spierpij"' tische of periodi' eke pijnen aio Verwachting tot morgenavon KANS OP BUIEN Vannacht in het binnenland 1 en daar mist en plaatselijk lie nachtvorst, overigens wisselend wolkt met enkele buien en mor overdag ongeveer dezelfde tem ratuur als vandaag. Zwakke matige wind ujt Westelijke rich' gen.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6