f*Pim. Pam, Pom in liet nienwe huis Nederlandse infantrie speelt de tweede viool bij „Holdfast" Jan van Gent genoot daverende ontvangst in New York <D,e meAdw^nen B&etdf&ö Amerikaanse chauffeur aangekomen Verwaarloosde jongen sliep in een stromijt Pakjes voor militairen in Korea Jaarlijks défilé in het Oranje-hotel Loco-burgemeester van Toulouse veroordeeld naarspeiu tuisen had dat ooit kunneil denken". Ooit last van Zuurbranden? Mijnwerkersstaking in de V.S, voorkomen Mijndirecties willigden looneisen in India brengt apartheids- kwestie voor de V.N. Bobet in topvorm won Grand Prix des Nations Cor Bakker in de sprint door Vinken verslagen LIKDOORNS SSÏS PATRICIA WENTWORTH Ook hockey deelde in de regen-misère Het Radioprogramma MAANDAG 83 SEPTEMBER 1953 Ontevredenheid Psychologische fout van de legerleiding De lang verbeide gevechtsacties waaraan de Nederlandse troepen, wel ke voor de oefening „Holdfast" naar West-Duitsiand zijn gestuurd, mogen deelnemen, hebben de ontevredenheid over de inactiviteit van de Nederlan ders tydens het eerste gedeelte der oefening niet kunnen wegnemen, „Moesten wij om in Duitsland met onze duimen te gaan zitten draaien uit onze gezinnen en ons werk worden weggehaald?" vragen vele reserve-of ficieren en soldaten zich af. Hoge Nederlandse officieren zijn van oordeel, dat er een psychologi sche fout is gemaakt door militairen, die voor herhalingsoefeningen onder de wapenen zijn geroepen en uit deze categorie bestaat voor een be langrijk deel het Nederlandse leger corps - te betrekken of de voor de in fanterie zo weinig boeiende oefening „Holdfast". Hoewel deze officieren van oordeel waren, dat veel ontevreden heid voorkomen had kunnen worden door een betere voorlichting aan de troep over de aard en t. et doel van de oefening, meenden zij toch, dat de Ne derlandse legerleiding in deze geen blaam treft, omdat de SHAPE te Pa rijs de oefening heeft ontworpen. Een weigering van Nederlandse zijde om deel te nemen aan .Holdfast" zou het aanzien van ons land geen goed hebben gedaan. Overigens is het in de praktijk zo, dat pas wanneer de tanks de vijandelijke aanval zo vertraagd hebben, dat de infanterie in het ach terland haar stellingen heeft betrok ken, de infanterist aan het woord kan komen. Precies deze gang van zaken vindt men weer bij „Holdfast". Hedenmorgen begon eerste dienst te Amersfoort Droevige vondst onder Heelsum Dezer dagen is onder Heelsum in een stromijt een totaal verwaarloosde veer tienjarige jongen aangetroffen. Hij had lange, zwarte haren, zeer dunne armen en benen en sliep onder een zak. Ver moedelijk was hij afkomstig uit een woonwagen en mocht niet meer thuis komen. Het kind werd gevonden op aanwij zing van1 twee jongens, die veertien da gen geleden uit een inrichting te Zut- phen ontsnapten. Dezen waren teza men op een gestolen fiets in Heelsum terecht gekomen. Toen ze in een stro mijt een onderkomen voor de nacht zochten, vonden ze er de slapende knaap en namen toen snel de benen. In Den Haag meldden ze zich bij de poli tie. Eenmaal in de inrichting terugge keerd, vertelden ze van hun vondst in Heelsum en met hun medewerking is het kind toen opgespoord. Getracht wordt de jongen onder de hoede van de voogdij te stellen. Tot en met 4 October zal men aan militairen, behorende tot het Neder landse Detachement Verenigde Naties in Korea per luchtpost pakjes van ten hoogste vijfhonderd gram kunnen ver zenden tegen betaling van het normale internationale tarief van acht cent per vijftig gram. De adressering moet als- volgt luiden: rang, naam en voorletters, legernummer, NDVN. NAPO 5100, Am sterdam Schiphol militair. Hiervan zijn uitgesloten de opvarenden van Hr Als „Piet Hein". Een rat laat zich niet zomaar" vergiftigen Dé N.V. Insecto-Órganon-Oss begint binnenkort met de productie van een nieuw middel ter verdelging van rat' ten en muizen, genaamd Tomorin. Het is een lichtblauw, niet stuivend poe der, dat uitgestrooid moet wordenop de vaste wegen, die ratten en muizen volgen. Onvermijdelijk komt de stof arm hun poten, borst en staart. Gaan de dieren zichzelf zoals ze graag doen likken, dan brengen ze het vergif in hun lichaam. Na vijf dagen sterven ze een pijnloze dood. Waarom deze uitgebreide ©ijze van executie? Onderzoekingen hebben uit gewezen, dat een plotselinge en ge heimzinnige dood van een rat of muis in de gehele kolonie van ongedierte grote ontsteltenis wekt. Schrander als de snelle pelsdragers zijn, gaan ze de oorzaak zoeken, en vinden ten slotte de vergiftigde stukjes brood, kaas enz. De oudere ratten zo hebben proeven aangetoond gaan zelfs zover, dat ze dp vergiftigde lokazen buiten het be reik van de jongere dieren brengen Met de totdusver bekende middelen werd nimmer meer bereikt dan een sterfte van c.a. 20 ener kolonie. „Tomorin", dat langzamer werkt en welks aanwezigheid zelfs door de meest uitgeslapen rat niet kan worden vermoed, garandeert de totale vernie tiging van een ratten- of muizen kolonie. Oud-model paspoorten kunnen niet meer worden verlengd Naar de A. N. W. B. mededeelt, kun nen paspoorten van oud model na 1 October 1952 niet meer worden ver lengd. De nieuwe paspooorten „model 1950" welke men zich moet aanschaf fen, kosten meer, dan wanneer alleen een verlenging in rekening zou zijn ge bracht. Er bestaat echter de mogelijk heid, de paspoorten te laten verlengen, enige tijd vóór de vervaldatum. Hou ders van een oud model paspoort, dat voor 1 Januari 1953 vervalt, kunnen dus nog vóór de gestelde datum van 1 October hun paspoort laten ver lengen, waarbij zij dan als regel een zeker bedrag uitsparen, dit al naar ge lang van de gemeentelijke en/of pro vinciale leges. Vloor de zevende maal is Zaterdag het jaarlijkse défilé gehouden langs dc „dodencel" in het „Oranje-Hotel" en langs het monument, dat in de buiten muur van de gevangenis aan de Van j Door Spaanse Krijgsraad 3eschuldigd van spionnage De loco-burgemeester van de Franse gglgaa S&ffS "SE i *e w— VM1», z- aangrijpende plechtigheid een groteterdag door een Spaanse krijgsraad tot belangstelling. De heer G. Bos, voorzitter van de stichting Oranje-Hotel, heeft voor de aanvang, van de stille tocht een brief van H. M. de Koningin voorgelezen. Des middags hebben alle deelnemers, oud-gevangenen en nabestaanden van oud-gevangenen zich verenigd in een reünie in de grote zaal van het Kur- haus te Scheveningen. De 44-jarige buschauffeur uit New York, George Edward Brennan, die voor een maand met zijn Amersfoortsé. collega Jan van Gent van plaats heeft verwisseld, is Zaterdag op Schiphol aangekomen. Hedenmorgen om zeven uur begon zijn eerste dienst. Het is de bedoeling dat hij successievelijk op al- wordt gepleegd met zijn ambtgenoten gaan^denWtaTvSr'gl\at fmneniandse Zaken en van Fi- Brennan ook in de gelegenheid zal zijn iets van ons land te zien. 1 Bonus op komst' voor de Reserve-Rijkspolitie De Minister van Justitie heeft be paald, dat met ingang van 1 Augustus j.l. aan de vrijwilligers der reserve Rijkspolitie een bedrag van f 1 ter vergoeding van gemaakte onkosten kan worden uitgekeerd voor iedere keer. dat zij voor het onderhouden van ge oefendheid bijeen komen. Ten aanzien van het voorstel om aan het personeel der Reserve Rijkspolitie een premie te verlenen na iedere twee jaren, waarin het de oefeningen naar behoren volbracht, bericht de Minister, dat door hem terzake nog overleg V(jf jaar gevangenisstraf veroordeeld. Viadieu zou Spaanse militaire gehei men In zijn bezit hebben gehad, zulks om ze aan de communisten te overhan digen. Viadieu ontkent dit alles, en zegt al- leen maar als tourist naar Spanje te zijn gegaan. De inlichtingen die hij wenst, moesten slechts dienen om vasi te stellen wat de Spaanse „roden" de den en of er enige waarheid school in een bericht, dat aan de Amerikanen het gebruik van bases en vliegvelden in Spanje was verleend. Viadieu staat bekend als een onverzoenlijke anti communist. India weigerde een gift van Peking China Chinese communistische organisaties, die onlangs een gift van 421.900 ropijen hebben gezonden, ter leniging van de nood in Andhra (India) befcbon haar eis, dat deze gift door 'n communistische organisatie zou worden verdeeld, inge trokken. De Indische regering had het geld teruggezonden, daar zij deze eis niet wilde inwilligen. Nu heeft het Indische Rode Kruis het geld ter ver deling ontvangen. Amersfoortse chauffeur kreeg eerste indruk van het Amerikaanse leven (Van onze correspondent Robert Kiekt) 70IETS heb ik nog nooit meegemaakt ik zal het mijn hele leven niet ver- geten". Aldus Jan van Gent, Amersfoort's persoonlijke ambassadeur in New York, toen hij Donderdagmiddag, ruim twee uur na de landing van het K.L.M.-toestel nit Amsterdam, naast ons in de auto zat en door de voorruit tuurde naar de eerste wolkenkrabber. Het eerste uur van zijn verblijf op New Yorks Internationale vliegveld Idlewild zag Jan weinig anders dan worstelende fotografen, die zich in de nauwe ingang van een bus verdrongen om foto's te maken van Jan achter het stuur met George Brennan, de New Yorkse collega. p- etikette van een heer in het verkeer, „tr kan noq maar esn „Maar het went best", voorspelde hij. i Toen hij zijn foto in de New York- kaarcrior! tuccein bladen zag, werd hij even stil. „Wie TVAARNA hielden de journalisten de gast 'n uur lang bezig: tegen 't einde van de persconferentie zat Jan met zijn vingers op de stoffige vlcer vau de perskamer de bochten in Amers- foorts straten te tekenen en deelde hij de heren mede, dat wanneer twee bussen elkaar daar zouden passeren er nog ruimte was voor een haar speld. „Nou", voegde hij er onmidde- lijk aan toe, „dat is misschien wat overdreven: drie haarspelden 1" De Amerikaanse journalisten wa ren het meest geïnteresseerd bij de grieven, die een Nederlands buschauf feur tegen het publiek heeft. Jan hield de eer van Amersfoort machtig hoog: ,ïk mag m'n klanten wat graag. Ze moeten me natuurlijk geen lapjes van 25 laten wisselen. En, als er op een regenachtige dag eens een wat trage dame bij is, die eerst haar parapluie moet dichtdoen; dan haar koffertje pakken, en daar de handtas moet losmaken, om er een kwartje uit te halen nou ja, dan word ik wel eens ongeduldig De directie van de Third Avenue Transit System en de vertegenwoor digers van de vakvereniging onthaal den Jan daarna op een lunch, die ijlings moest worden onderbroken voor een van de zes televisie-program ma's, waarvoor Jan zal optreden: Om zeven uur had hij eindelijk gelegenheid even in het bad te stappen en een schoon hemd aan te trekken. nB vlucht was uiterst prettig ge weest, vertelde Jan later op de avond, toen hij als gast van uw cor respondent en het gezin van Jan C. ten Braak, die in New York de Vic toria- en Bussinkfabrieken vertegen woordigt, zijn eerste blik op het le ven in New York sloeg. Jan kon zijn blik niet van de bus sen afhouden. Af en toe schudde hij zijn hoofd, wanneer hij een Ameri kaanse methode gadesloeg die in Ne derland nauwelijks zou vallen onder de Zaterdag was Jan om half zes op. Om half zeven stond hjj voor de deur van een televisie-studio en om kwart over zeven zag ontbijtend New York de Nederlandse gast en hoorde het hem met George Brennan de proble men van veilig verkeer in beide ste den bespreken. Hij moest twee „enco res" geven, want het programma werd een uur later opnieuw uitgezon den naar het Midden-Westen en naar (Ie Westkust. Vrijdagmiddag gaf de busmaat schappij een welkomstlunch voor Jan, die tevens dfe afscheidslunch voor George Brennan was. Bij die gelegen heid bood de Amersfoorter de directie van de Amerikaanse maatschappij de prachtige asbak-met-inscriptie aan, die de firma Nefkens hem had mee gegeven. Voor de directeuren van het het bedrijf was er een van de twee Hollandse poppen; de andere ging naar Matthew Guinan, voorzitter van de vakvereniging, waarvan Jan tijde lijk lid-honoris-causa is. 59. Zonder éen enkele stoornis be reikten Pim, Pam en Pom het rhodo- dendronbosje achter in de tuin vlak bij de vijver. „Moeten we hier in" vroeg Pam. „Ja, dat is zo moeilijk niet", fluis terde Pim terug, „want er staat een trapje tegen de kant Je kunt je ge woon laten zakken". Meteen wilde hij als eerste naar beneden gaan, toen er een flauw lichtschijnsel op het trapje viel. „Terug", siste Pim en trok zijn broertjes met zich mee in de schaduw van het bosje. „Ik geloof dat er iemand aankomt!" Pim had zich niet vergist. He* lichtschijnsel werd sterker en even later verscheen er een hoofd 'uit het gat, dat voorzichtig spiedend om zich heen keek. Maar toen het niemand zÈg, kwam even later de rest ook naar boven en voor de verbaasde ogen van Pim, Pam en Pom stond daar een heer, die zij diezelfde middag ook nog gezien had den. De heer bukte zich, pakte een soort deksel met gras en kruiden be dekt en plaatste dat voorzichtig op de opening, waaruit hij te voorschijn was gekomen. Toen wandelde de heer be daard weg, nadat hij het stof van zijn broek had geslagen, terwijl Pim, Pam en Pom de verschijning met open mond nastaarden. „D-d-dat is baron van Pot- tum", stamelde Pim eindelijk. „Wat doet die hier in het holst van de nacht?" ADVERTENTIE Geen glas, geen water, geen nare smaak. Simpelweg één of twee Rennies laten smelten op de tong. Er zijn mensen die nemen Rennies te pas en te onpas maagzuur of niet alleen maar omdat ze ze lekker vinden Dat hoeft nou weer niet. maar 't is wel plezierig altijd Rennies bij de hand te hebben, voor eigen gebruik of om anderen te helpen. Vraag Rennies bij Uw apotheker of drogist. (Advertentie, Ing. Med.) Terwijl de Amersfoortse chauffeur Jan van Gent in New York een over weldigende ontvangst genoot, zette zijn Amerikaanse collega George Bren nan op Schiphol voet aan wal. Hij werd er door een klein meisje met een bloemenhulde verwelkomd. Door het in allerijl sluiten van een overeenkomst tussen de directies der mijnen in het Noorden der V. S. e» Lewis, de leider der Amerkaanse vak vereniging van mijnwerkers, is de aan gekondigde mijnwerkersstaking, welke vandaag zou beginnen, voorkomen. De mijnwerkers hebben een loonsverhoging gekregen van 1,8 dollar per dag. Te vens hebben zij bedongen, dat voor el ke ton gedolven steenkool 30 40 dollarcents zullen worden gestort in het pensioen- en hulpfonds van de mijnwerkers. Dit geldt voor 170.000 ar beiders. Balans van vier jaren strijd op Malakka Van Juni 1948 tot 31 Augustus 1952, zijn in de strijd tegen de communisti sche rebellen op Malakka, 5.197 terro risten gedood of gewond, terwijl 3605 burgers, politiemannen en Britse mili tairen om het leven kwamen. Negen tig procent van de uitgeschakelde re- bellën, waren Chinezen. Hét hoofdbestuur van de Indische congrespartij, die op het ogenblik in India aan de macht is, heeft de alge meen secretaris der V. N„ Trygve Lie, een motie gezonden, waarin de rassen politiek in Zuid-Afrika veroordeeld wordt en aan de V. N. verzocht wordt met spoed op te treden tegen „het met de beschaving strijdige gedrag van de regering van Malan ten aanzien van het gekleurde ras". FRANSEN IN INDO-CHINA WEER IN DE AANVAL. Ongeveer 2000 man van de Franse Unie, hebben Vrijdag een aanval ge opend tegen stellingen van de Viet- minh, in het bedreigde gebied van Tourane, in Indo-China. Resultaten van de actie zijn nog niet bekend. Van Esf zeveniiende De Fransman Louis Bobet ls te Pa rijs winnaar geworden van de Grand Prix des Nations, een wedstrijd tegen, het uurwerk over ruim honderdveer tig kilometer met individuele starts. Wim van Est, de enige deelnemend» Nederlander, bereikte de zeventiend» plaats. Er werd gereden onder voort durende regenbuien. Bobet, die ln top conditie was, legde de afstand af ia 3.29.02; Blomme (Belgie) werd twee de; Marree derde en Jean Bobet, een broer van de winnaar, vierde. Van Est werd zeventiende in 3.47.58. Van de 23 renners gaven er twee op. De Zaandammer Bakker is te Oost burg tweede geworden in een weg wedstrijd voor profs over honderd ki lometer. Voor Bakker werd dezelfde tijd genoteerd als voor de Limburger Vinken uit Geleen, die ln 2 uur 12 mi nuten winnaar werd. Derde werd Mangelaers (Belgie) en vierde Verwij- meren (Breda), voor wie eveneens 2 uur 12 min. werd afgedrukt. Weg «net onhandige likdoornringen en ge vaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeitplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie. Jodium en het pijnstillende benzocaine. Eén flesje NOXACORN Anti septisch Likdoornmiddel van 11.35 bespaart U veel ellende. (Advertentie, Ing. Med.j Ceta-d&m, fESE® nve&té! (Advertentie, Ing. Med.) DOOR „Heel erg", antwoordde ze, nog al tijd lachend, „maar toch wel aardig. Daar dan!!" Meteen boog ze zich voor over, kuste hem even op de wang en snelde, nog even achterwaarts wui vend, de trap af. HOOFDSTUK XXXVIII De Zaterdag ging langzaam voorbij. Catherine Welby kocht enige toilet artikelen, waaronder een lippenstift en nam daarop de eerstvolgende bus naar Melling. Allan Grover profiteerde van zijn vrije Zaterdagmiddag om, na haastig geluncht te hebben, een voet balwedstrijd te gaan bijwonen. Om zes uur gebruikte hij thuis de thee, maakte wat toilet en ging weer uit, met de mededeling, dat hij een spel letje zou doen in „The Feathers". Om half elf kwam hij terug en enige ogen blikken later lag hij te bed, maar scheen met geen mogelijkheid de slaap te kunnen vatten. Zijn moeder, in de kamer ernaast, hoorde hem om en om wentelen en wist maar al te goed wat haar zoon zo hardnekkig bezig hield. Jammer, heel jammer, dat de jongen niet omkeek naar de lieve Gladys Luker, die harerzijds zo gek op hém was, maar ja, hij zou wel tot bezinning komen en op zekere dag solide trouwen, evenals natuurlijk Doris. Allebei zouden ze op hun beurt dezelfde zorgen krijgen over hun kin deren, dat stond ais een paal boven water. Mevrouw Grover trok de la kens over haar oren en sliep in. De Zondagmorgen brak aan, een mooie, heldere ochtend. Juffrouw Fal low, ofschoon nu „buiten dienst" vond na het afdoen van wat huiselijke be zigheden, de tijd om naar Melling House te snellen, opdat haar geen nieuwtje zou ontgaan. Wat zou het b.v. erg zijn als Cyril Mayhew eens gearresteerd was en zij, juffrouw Fal low, dat nieuws vaa iemand anders moest horen dan van zijn moeder! Bij het Poortgebouw gekomen vond ze, dat mevrouw Welby wel heel laat op stond; er kwam geen rook uit de schoorsteen en de melk was nog niet binnengehaald. „Ja, ja, mevrouw Wel by, ik zou ook wel eens een morgen willen uitslapen, gelooft u dat maar". Mevrouw Mayhew had geen alar merend nieuws, maar bood natuurlijk een kopje thee aan, waarna de dames nog even babbelden, tot juffrouw Fallow zich met schrik haar huiselij ke plichten herinnerde en de terug tocht aanvaardde. Ze liep snel de op rijlaan af, maar hield bij het Poort gebouw haar vaart wat in en verwon derde zich, met enige ergernis, dat de melk nog altijd buiten stond. Hoor eens, wat Zondagse gemakzucht kon er mee door, maar nog in je bed liggen om een uur of tien leek toch wel wat overdreven. Juffrouw Fallow was de zuilen aan de ingang van de laan al voorbij, doch keerde onwillekeurig even op haar schreden terug, liep het tuinpad op en keek naar de melkfles, die daar zeker al een paar uren had gestaan. Dat was toch wel een beetje vreemd. Nu ja, mevrouw Welby zou niet graag zien, dat een ander zich met haar zaken bemoeide en als juf frouw Fallowniet zo nieuwsgierig uitgevallen was geweest, zou ze zich hebben omgedraaid en zijn weg ge gaan. Nu echter kon jufrouw Fallow daar niet toe besluiten. Achter 't huis om lopend zag ze, dat alle gordijnen wa ren dichtgetrokken en aile vensters gesloten. Dat was héél vreemd, want mevrouw Welby sliep altijd met open ramen; indien ze was opgestaan, zou ze zeker wijduit gelucht hebben. Toen jufrouw Fallow later over deze ogen blikken sprak, zei ze, dat het was als of ze wat kouds langs haar rug voelde kruipen en ze de onheilspellende in druk had gekregen, dat er iemand dood in huis lag. Na haar inspectietocht bij de voor deur teruggekomen, drukte ze met een vinger op de electrische bel. 't Geluid galmde door het huis, maar niemand antwoordde, niemand deed open. Juffrouw Fallow haalde haar zak doek te voorschijn en wreef haar, on danks de morgenkoude, klamme, zwe terige handen. De stilte in 't huis schepn zelfs buiten merkbaar en joeg haar vrees aan. Ze belde nog eens en nog eens, sloeg eindelijk hard genoeg op de deur om. volgens haar eigen uitdrukking, een dode te doen ontwaken. Maar er ont waakte niemand, er verscheen niemand, Toen zette ze het op een lopen en ren de naar White Cottage. Rietta Cray, die opendeed, zag juf frouw Fallow schreien en begreep uit haar gestamel, dat er iets met Cathe rine Welby niet in orde moest zijn. Een telefonische oproep bleef zonder resul taat en ten slotte togen" ze allemaal te zamen naar het Poortgebouw: Rietta, Carr, Fancy en juffrouw Fallow. Fancy, flink en vastberaden, onder zocht de deur, die niet op slot bleek, al zat de Sleutel aan de binnenkant. Ze liepen naaf de huiskamer, waar achter de gesloten gordijnen het licht nog in de leeslamp brandde. Dat licht kaatste terug op Catherine's goudblonde haar, fel afstekend tegen eén van haar zacht- gekleurde kussens. Ze lag op de divan in haar blauwe morgenjapon en scheen te slapen. Inderdaad, ze sliep, maar voor de eeuwigheid. HOOFDSTUK XXXIX De hoofdcommissaris liet zijn auto voor de deur van mevrouw Voycey stoppen. Zij zelf deed open, maar 'trok zich bescheiden, hoewel innerlijk vol tegenzin, terug en liet juffrouw Silver met de heer Randal alleen. Op zijn vraag, of ze het nieuws gehoord had, keek zij even van haar dadelijk weer begonnen breiwerk op en antwoordde: „O, ja; het is vreselijk". March had zich in de door mevrouw Voycey verlaten stoel neergevleid. „A'ls gewoonlijk", hernam hij, „had u het bij het rechte einde. Dat meisje Luker heeft inderdaad Woensdagavond geluisterd en ziehier wat ze vertelt". Meteen haalde hij enige getypte vellen papier te voorschijn en begon de in houd op te lezen: (Wordt vervolgd) Zowel de voorronde van de damse- hockeydag, welke te Heemstede zou worden gespeeld, als de voorronde voor de heren-hockeydag, waarvoor de Noordhollandse ploegen elkaar te Am stelveen moesten treffen, werden in verband met de gesteldheid van de ter reinen afgelast. In het Oosten, het Noorden en het midden Van het land vonden deze voorronden normaal door gang. Ook in het Zuiden werden de wedstrijden afgelast. DINSDAG 23 SEPTEMBER HILVERSUM I, 402 m.i 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws. 8.10 Granumuzlek. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram.muziek. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstan den. 9.40 Gram.muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Piano-recital. 12.00 Amusementsmuziek. 12.30 Land- en Tuinbouwmedelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Piano en orgel. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen en gr4- mofoonmuziek. 13.30 Promenade-Orkest. 14.00 „Zuid-Afrika en Nederland", cau serie. 14.15 Gram.muziek. 14.40 School- ïadio. 15.00 Gram.muziek. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram.muziek. 16.30 Voor dé jeugd. 17.15 Amusementsmuziek. 17.35 Gram.muziek. 17.50 Militaire reportage. 18.00 Nieuws. 18.15 Orgel en Dameskoor. 18.45 Discotrucage. 19.00 Pianospel. 19.15 Paris vous parle. 19.20 Gram.muziek. 19.40 Amusementsmuziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Amusementsmuziek. 20.40 Medede lingen. 20.45 Ik weet. ik weet wat U niet weet. 21.00 Lichte muziek. 21.15 Konink lijke Militaire Kapel. 21.45 Amateur-caba ret. 22.30 Krontjong-ensemble. 22.45 Bui tenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 New York calling. 23.20—24.00 Gramo- foonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.45 Morgen gebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.muziek, 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Gram.muziek. 9.40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram.platcn. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 An gelus. 12.03 Gram.muziek. (12.30—12.33 Land- en Tuinbouwmededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amuse mentsmuziek. 13.50 Gram.muziek. 14.00 Gevarieerd programma. 14.50 Gramofoon- muziek. 15.00 „Hier vrij Europa". 15.30 „Ben je zestig?". 16.00 Voor dc zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regerings uitzending: K. den Hartog: „Indrukken van Zuid Nieuw-Guinea". 18.00 Zang recital. 18.22 Sportpraatje. 18.32 Metro- pole-Orkest. 18.52 Actualiteiten. 19.00 Nieuws. 19.10 „Thuisfront Tombola". 19.15 „Uit het Boek der Boeken". 19.30 Gram. muziek. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.30 Radio Philharmonisch Orkest. (Om pl.m. 20.55 Actualiteiten.) 21.40 Orgelconcert. 22.10 Gram.muziek. 22.4o Avondgebed en Liturgische kalen der. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gramo- foonmuziek. Experimenteel Televisieprogramma van de KRO. 20.15—21.45: la K.R.O.- Gasten; 2. Weeroverzicht: 3. Caricaturen. Pauze. - 4. „De Apotheker", opera.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3