Een zenuwslopende partij bracht Nugter biljarttitel in vijfde klasse In gymnastiekverbond op velerlei gebied drang naar vernieuwingen Jong Holland-defensie was vrijgevig met kansen Stedenwedstrijd Alkmaar-Haarlem Randers leed bij de Watervogels kleine nederlaag (2-1) Nieuw overleg Djakarta-Den Haag Jeugdige Jan Nierop had zijn zenuwen niet onder controle Gilles nam derde plaats voor zijn rekening Marken dankfe daaraan zijn winstpunt Berdos dwong Alkmaar op de knieën Alkmaar kreeg in de return-kegelwedstrijd een achterstand van 479 hout Magere oogst in afdel ing Noord-Holland Gebeurtenissen in groot verband houden ook Turnkring bezig Aanhoudende regen deed het spel geen goed Alkmaars „muurtje" niet afdoende voor Slot P. O. A. met 4-0 door N.O.C, verslagen Weer Hsrevue in Carré LAATSTE NIEUWS Cor Ruys overleden Nederlandse „Firefly'' verongelukt Botsing tussen Hr. Ms. -Van Galen en „Eagle" De eerste biljarttitel van het district Alkmaar in het nieuwe seizoen is op geëist door Joop Nugter, lid van de Drie Ruiten. In een buitengewoon spannende kamp met de jeugdige Jan Nierop kwam Zondagavond deze beslissing tol stand. Deze rivalen startten Zondagvond met gelijke kansen. Beiden hadden twaalf punten uit zes wedstrijden veroverd, met een gemiddelde dat vrijwel gelijk waardig was. De titel is terecht gekomen bij de speler die zijn zenuwen het meest onder controle had en dat dit Nugter was is zeer zeker begrijpelijk. Nierop mist nog de routine van het wedstrijdbiljarten en vooral in de aanvang van de beslissende partij liet zijn zelfvertrouwen hem in de steek. Nierop begon met drie poedels en hoewel Nugter met vier punten uit drie beurten ook onder de maat bleef, had Nierop te lang werk om zijn vorm te vinden. Na de veertiende beurt was Nugter achttien caramboles uitgelopen. Met de stand 3118 in zijn voordeel scheen het dat de titel hem niet meer kon ontgaan. Op het moment dat Nie rop tot de conclusie kwam dat hij niets meer had te verliezen, kreeg hij het ivoor beter onder controle en elf beur ten later was plotseling weer van alles mogelijk. Nugtei- had toen 45 carambo les achter zijn naam staan en Nierop 42. In vier beurten noteerde Nugter daarna vier poedels en Nierop stond in de 28e beurt zelfs met 47 caramboles twee pun ten voor. Maar weer begaven zijn zenu wen het. Op de poedel van Nugter had hij het antwoord niet klaar en met een beheerste serie van vijf stuks maakte Nugter de partij uit en bracht de titel op zijn naam. Onder het alziend oog van markeur Jan Huiberts produceert Joop Nug ter één van de vijftig caramboles die hem later op de avond de kam pioenstitel in de vijfde klasse libre opleverde. Tussen markeur en de aanstaande kampioen kijken de secretaris van het district, de heer Slotboom (links), en de heer Meye- rink (rechts), die als vijfde in dit tornooi eindigde, belangstellend toe. GILLES WERD DERDE De derde plaats ging naar Gilles, die Zaterdagavond met Meyerink remise speelde. Daar Nugter en Nierop met een algemeen gemiddelde eindigden dat ho ger was dan de limiet voor de vijfde klasse, promoveerden zij. Gilles bleef daar juist onder en zal het district Alk maar nu op de Gewestelijke kampioen schappen mogen vertegenwoordigen. Huiberts veroverde door overwinnin gen op Meyerink en Kloet nog vier winstpunten, welke voldoende waren hem op de vierde plaats te brengen. Meyerink, Kloet, Hoogland en Klaren werden resp. 5e, 6e, 7e en 8e. AMJV 2 2 0 0 4-1 4 Kromhout 2 1 1 0 4-3 3 Robaver 2 1 0 1 3-2 2 Zwaluwen 2 1 0 1 1-1 2 AGT 2 1 0 1 2-2 £i Blauw Wit 2 0 2 0 4-4 2 Jong Holland 2 O 2 0 4-4 2 HCSC 2 1 0 1 2-3 2 Marken 2 0 1 1 2-3 1 Dindua 2 0 0 2 1-4 0 Weer is Marken er ln geslaagd in de uitwedstrijd tegen Jong Holland met een winstpunt naar het eiland terug te keren. Tweemaal nam Jong Holland een voorsprong, maar de gasten straf ten even zo vele malen dekkingsfouten van de Jong Holland-defensie af. Aan spanning heeft het op de Overdie zeker niet ontbroken. Om beurten wer den de verdedigingen op de proef ge steld, waarbij het opviel dat Marken aanzienlijk minder gelegenheid gaf tot jjij spel dan de achterhoede van Jong Holland. Toch waren de doelpunten van Marken van uitstekende kwaliteit, want ook het afstraffen van fouten van de tegenstander is een onderdeel van het spel. Meer dan die twee doelpunten ver diende Marken echter niet. Daarvoor hebben de Alkmaarders het de wijd- broeken te lastig gemaakt. Vanuit het middenveld bouwden Romeyn, Dragts- ma en Jansen het spel goed op. De reus, die Marken onder de lat had staan, bij gestaan door een stevige achterhoede was zeer moeilijk te passeren. Tegen 't einde, de stand was reeds 22, scheen het dat Goosens toch nog een lek had gevonden, maar nu kreeg de Marken doelman de onontbeerlijke steun van de lat. Jong Holland nam de leiding In een interessante eerste helft bleef de stand geruime tijd in balans. Een ieder had verwacht dat zonder doelpunt zou worden gedraaid, maar vlak vóór half-time plaatste Tesselaar de bal hoog voor het doel, het leder sprong van de staander in het veld terug, juist voor de voet van de toelopende Kuiper, die hard en onhoudbaar inschoot. De twee de helft was nauwelijks enkele minuten oud, toen de Marken linksbuiten Mar tens een goede voorzet in het doelge bied van Jong Holland plaatste, waar de rechtsbinnen stond opgesteld en de bal keurig in de doelmand kopte. Na een „bekeken" pass van Dragtsma kreeg Kuiper voor de tweede maal een uitste kende scoringskans en ook nu weer maakte deze Jong Hollandiaan daar een dankbaar gebruik van Een aanval van de rechtervleugel van Marken, waaruit de bal andermaal gevaarlijk voor het doel van de gastheren kwam, stelde de linksbinnen in staat het tweede Mar ker en tevens het laatste doelpunt in deze wedstrijd te scoren. Voordat de goedleidende scheidsrechter Hierck het einde floot, kreeg Jansen van Jong Hol land nog een kans. Hij belandde zelf tussen de palen, maar de bal verdween, aan de buitenkant van het doel over de lijn. Zoals te doen gebruikelijk, werden aan het slot van het tornooi vele vrien delijke woorden gesproken. Districts voorzitter, de heer M. de Haas, rekende het zich tot een eer dat hij op de voor avond van zjjn aftreden als pjraeses van het district, het woord mocht voeren aan het einde van deze sportief ge speelde wedstrijden welke hij voor hon derd procent geslaagd noemde. De pret tige sfeer en de rustige leiding van de heer Heury waren daaraan uiteraard niet vreemd. Namens het district over handigde hij bloemen aan de kampioen. Deze bloemenhulde werd gevolgd door die van de voorzitter van de organise rende vereniging, de heer Lover. Het was een sympathieke geste van de heer Nugter dat hij deze bloemen spontaan aan zijn rivaal Nierop overhandigde. De voorzitter van de „Drie Ruiten" sprak er zijn vreugde uit over het feit dat één van zijn leden met de titel was gaan strijken, te meer omdat het in het twintigjarig bestaan van zijn vereniging nog niet was voorgekomen dat een kam pioen kon worden gehuldigd. Namens de spelers sprak de op de „streep" ver slagen Nierop woorden van dank tot de gastheer en gastvrouwe, de heer en mevrouw Huiberts, voor de prettige ont vangst en de uitstekende verzorging van het materiaal. Hét lag voor de hand dat ook mevrouw Huiberts met een paar ruikers bloemen in de wolken werd ge bracht. De strijd van Alkmaar tegen Berdos was wel een bijzonder» pechdag. Zo wel de keeper als spil en linkshalf gaven blijk van weinig verenigingsge- voel en verkozen maar thuis te blij ven. Geheel anders lag de houding van A. Duivenman, die op laarzen bereid was het Alkmaar-doel te verdedigen en Alkmaar in staat stelde om met tien man de strijd aan te binden. Gesteund door de wind nam Alkmaar een licht veldoverwicht en enige zeer goede sco ringskansen werden onbenut gelaten. Het was Berdos, dat de eerste helft afsloot met een 1-0 voorsprong, een doelpunt in duidelijke buitenspelpositie. Door een inmiddels per telefoon opgeroepen derde elftalspeler kon Alkmaar de tweede helft met een vol ledig elftal aanvangen. Nu nam Berdos een licht veldoverwicht en wist de voorsprong op 0-2 te brengen. De Alk maar-aanvallen waren ook niet van ge vaar ontbloot en P. v. Baden wist met een van zijn beroemde kogels de ach terstand te verkleinen (12). Een twee de doelpunt van Alkmaar werd gean nuleerd en kort daarop had Berdos wederom succes (1-3). Alkmaar hield vol en de Berdos-keeper moest nog enige malen in zeer moeilijke situaties redding brengen, daarbij geholpen door Vrouwe Fortuna. Een weifelende hou ding van de Alkmaar-defensie wist de Berdos-aanval af te straffen (1-4) en had Berdos de eerste twee winstpunten op wel zeer goedkope wijze thuis weten te houden. Zondag trok het vUflentwIntig-tal van de Alkmaarse Kegelbond naar de Spaarne- stad om ftn het Kegelhuis van de Haar lemse Kegelbond aan de Tempelierstraat de return-wedstrijd te spelen,, van de ont moeting van veertien dagen geleden, welke Alkmaar een voorsprong had bezorgd van 361 hout. Na de gebruikelijke opening door de voorzitters van beide bonden nam te ruim 11 uur de wedstrijd een aanvang. Na de eerste ronde bleek, dat Alkmaar op deze banen, welke streng volgens de mal van de Nederlandse Kegelbond waren gevlakt, zeer veel hout ten achter bleef bij Haarlem. De stand was toen: Alkmaar 2897 en Haarlem 3151, zodat Haarlem reeds 254 hout op de achterstand van 361 hout was ingelopen. De tweede ronde bracht Alkmaar een achterstand van 225 hout, n.l. 3146 voor Haarlem tegen Alkmaar 2921 hout. De hoogste körpsgooier was voor Haar lem de heer J. Smolenaars (610), voor Alk maar de heer A. Köllrnann (573). Hieronder volgende individuele presta ties van Alkmaar en Haarlem: ALKMAAR Baan D E F G Totaal c. Klerk 63 66 64 50 243 G. Nieuwveen 62 63 58 44 227 J. de Jong 61 43 42 50 196 E. Brink 59 61 63 53 236 D. Sóugé 45 46 59 35 185 Schouten 41 40 45 55 181 W. Laeas 60 65 62 67 254 C. Kaijer 52 54 50 45 201 R. Köllman 43 37 58 54 197 M. Meijssen 60 51 57 46 214 B. Willers 56 53 56 54 219 C. Balder 58 54 63 54 229 G. Bosch 66 77 57 59 259 J. Metselaar 53 58 48 60 219 C. Vlaar 54 59 63 74 250 A. Winder 61 70 65 70 266 M. Witte 56 60 69 68 253 J. v. Spanje 66 70 36 76 248 G. Genefaas 60 40 58 64 222 J. Kelder 64 71 71 50 256 M. de Haas 63 70 59 59 251 H. v. Galen 58 59 68 69 254 J. Eickholt 62 52 54 71 250 S. Schaaf 63 68 71 67 269 A. Köllmaiin 61 58 66 65 250 Totaal: 1452 1445 1462 1459 5829 HAARLEM Baan F G D E Totaal L. Dost 73 53 61 65 252 H. Hölsken 76 72 70 72 290 P. Prins 62 55 64 80 261 B. Boeltjes 69 78 82 77 306 B. Smallegange 66 74 63 76 279 F. Poortman 73 70 54 67 264 A. Santen 68 64 69 64 265 P. Slenters 55 58 59 63 235 G. Doets 51 50 61' 60 222 L. Copier 35 44 65 53 197 J. Gashoek 65 72 66 65 268 J. Dieckman 54 49 67 54 224 Chr. v. Maris 50 66 54 38 208 J. Kales Jr. 78 55 71 58 262 C. Landman' 72 68 58 59 257 J. Kol 31 50 37 54 172 J. Frantzen 64 68 62 61 255 H. Höck 72 79 64 78 293 A. Doornebos 48 72 57 48 225 C. Renting 58 86 72 66 282 B. Jochenus 43 68 44 50 205 W. v. d. Berg 63 65 61 69 258 J. Bruinooge 59 59 57 81 256 J. v. d. Ree 82 53 60 65 260 J. Smolenaars 80 76 76 69 301 Totaal: 1547 1604 1554 1592 6297 Naturlijk werden de meeste terrei nen, waarop Zondag de wedstrijden voor de afdeling Noord-Holland ge speeld zouden worden, afgekeurd. Slechts hier en daar vonden enkele wedstrijden plaats, waarvan de uitsla gen als volgt .luiden: 1 A: BerdosAlkmaar 41. 1 C: WGWSt. Victor 24, Nieuwe NiedorpW'waard 25. 2 A: St. AdelbertJisp 03. 2 C: SchoorlTex. Boys 01. Res. 3 E: Limmen 3DTS 3 36. 4 K: Egmondia 3Alcmaria 7 34. Junioren B: HelderBKC 34, Suc ces—HRC 1—9. G: UitgeestRanders 22. H: DTS bAlkm. Boys b 21. Adspiranten K: Foresters-Bergen 3—0, Egmondia—Jong Holland 11—0, Vrone—Koedijk 0—6. Het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond maakt op het ogenblik een periode van vernieuwingen door. Het streven om de damesgymnastiek aan te passen bij hetgeen internationaal wordt verricht, is niet van de laatste dagen. Het verdwijnen van rek en paardvoltige lijkt een kwestie van maanden. De evenwichtsbalk en de ongelijke brug zullen er voor in de plaats komen. Maar er leven ook wensen om de herengymnastiek aantrekkelijker te maken. Het feit, dat de ontwikkeling van de herengymnastiek die van de damesgymnastiek lang niet kan bijhouden, verontrust velen in het Verbond. Tijdens de Zaterdag middag in Schagen gehouden najaarsvergadering van de Turnkring Hollands Noorderkwartier werden cijfers verstrekt, die veel hadden te zeggen. Sinds 1917 verdubbelde het aantal herenleden van het Verbond tot ruim elfduizend. In dezelfde periode werd het aantal damesleden echter achtmaal groter. In de Turnkring was er ten aanzien van de damesgymnastiek een Salomo's oordeel te beluisteren, ontsproten aan het brein van het TC-lid J. Molenaar. De dames zullen voortaan kunnen kie zen tussen de oude" toestellen of een programma, waarin rek en paard ver vallen en evenwichtsbalk en ongelijke brug de leemte aanvullen. Landelijk zal het wel zover komen, dat de laatste twee toestellen plus rhythmische oefe ningen voortaan officieel worden inge schakeld bij wesdtrijden. Uit een nogal verward rapport over het herenturnen bleek, dat men de be langstelling meent te kunnen stimule ren door het wedstrijdelement een gro tere rol te kunnen laten spelen. Daar naast: de oefenstof is dikwijls niet aan trekkelijk genoeg en wordt teveel on derbroken door spelletjes om hen, die willen turnen, blijvend te boelen. Het feit, dat zeer veel jongens boven de twaalf jaar de gymnastiekverenigin gen de rug toekeren, is daarvan wel het beste bewijs. Overigens werd nog medegedeeld, dat het KNGV meer aandacht wil besteden aan de massa dan aan topprestaties en dat deze ge hele materie (waarin de opvattingen dikwijls regelrecht tegenover eikan der staan) tijdens de eerstvolgende technische bondsvergadering zal wor den besproken. Ook reorganisatie. Behalve de wens om te komen tot vernieuwingen op technisch gebied, zijn er ook plannen om de structuur van het bondsorganisme te verande ren. Al evenzeer een ingewikkelde zaak. Er is een plan om een bonds raad in het leven te roepen en om de twee jaar een bondscongres te hou den. Dit congres zou dein toeganke lijk zijn voor alle verenigingen. Maar, aldus verklaarde kringvoorzitter mr D. Breebaart, een congres is niet han teerbaar als iedereen komt en on vruchtbaar als de meeste verenigin gen wegblijven. Vandaar dat er voor deze reorganisatieplannen een com missie In het leven is geroepen Mr Breebaart heeft ook zitting in de commissie. Het spreekt vanzelf, dat deze hondszaken de vergadering hc pep te bezighielden. Verder was er de sportkeuring, een zaak, die in Je be langstelling is komen te staan door de pogingen van de Federatie van Medische Sportkeuringsbureaux om in Schagen een bureau te stichten. Al gemeen was men er van overtuigd, dat periodieke keueringen belangrijk zijn. De financiële consequenties zijn echter groot en het bestuur meende, dat de stichting van een bureau in Schagen min of meer overbodig was. BQ de bestaande bureaux in Alkmaar en Den Helder kunnen vele clubs te recht, terwijl het in twijfel werd ge trokken of er verschil is tussen de keuring van een huisarts en die van een aan het bureau verbonden arts. De verenigingen kregen vrijheid van handelen en werden opgewekt aan de bestaande keuringen deel te nemen. Ook kringzaken. Er werden ook nog enkele kringza ken afgewerkt. Besloten werd tege moet te komen aan een verzoek van „Turnlust" om de Februariwedstrij- den in Middenmeer te houden. Vorig jaar was er grote belangstelling en Middenmeer heeft er een prachtige gelegenheid voor. De wedstrijden zul len worden gehouden op 14 of 21 Fe bruari er mogen, naar eigen keus twee nummers per vereniging wor den uitgevoerd. De vaardigheidsproeven zullen wor den afgelegd in Barsingerhorn. Het aantal inschrijvingen van dames en heren bleek niet groot te zrjn; wel licht kan het programma 's middags worden afgewerkt. Een gedeelte van de turnsters en turners gaat naar Broek op Langendijk, vermoedelijk op een Woensdag. Bij de rondvraag bleek, dat Lycurgus" uit Schagen de bondsbepalingen in het jaar van een bondsfeest wel wat scherp vindt. De kring kan er echter' niets aan doen, dat de vaardigheidsproeven dan vervallen en dat er een verbod is voor bepaalde wedstrijden. Over een vraag van „Sportlust" (Julianadorp) over 'e mogelijkheid een zwemdag van de Kring te houden, zal de T.C. advise ren. Watervogels heeft gistermorgen tegen Randers de overwinning niet ten ge schenke gekregen. Integendeel, de bezoekers verdedigden zich tot het uiterste en even enthousiast als de gastheren, hoewel de regen zich onophoudelijk en hij vlagen zeer koud en striemend een weg zocht naar de aarde. Van mooi spel viel niet te genieten, hetgeen allerminst verwondering behoeft te wekken. Het veld wtas goed, maar bijzonder glad en de hal was als spek, zodat vooral keepers Vethaak en Maas het moeilijk hadden. Toen scheidsrechter Wester ten slotte het fluitje in het vestzakje van zijn doorweekte shirt had gestoken, ver lieten elf Nieuwcdiepcrs meer dan tevreden het toneel van de strijd. In de eerste helft kwam Watervogels door middenvoor Slot reeds na enkele minuten aan de leiding. Het doelpunt was de bekroning van een fraai, strak schot waarvan Vethaak niet terug had. De Alkmaarders begrepen, dat met deze kleine achterstand nog niets was verloren. Over en weer ontstonden ge vaarlijke momenten, waarop vaak slechts redding kon volgen door gul corners weg te geven. In de laatste phase van de eerste helft hadden de bezoekers het heft volkomen in han den, maar tot doelpunten kwamen zij niet. Éénmaal liet Maas de bal glippen, maar het leder verkoos over te gaan. Een andere keer kreeg rechtsbuiten Teigler, die van dichtbij keihard in de hoek schoot, net geen vat op de doel man van Watervogels, en bij een derde aanval schoot de bal uit de achter hoede naar voren getrapt met grote snelheid dóór,, maar wederom juist over de lat van de Torren. Aan de andere kant hielden Kep, Van der Flas en Vethaak handige spelers als Riedeman, Slot en Van Beekhoven in bedwang. Na de hervatting duurde het nog een Bedrijfssoort Zaterdagmiddag is de eerste wed strijd gespeeld voor het algemeen kam pioenschap van de bedrijven. Op het terrein aan het Zeglis kwamen POA (kampioen afdeling C) en NOC (kam pioen afdeling B) tegen elkaar in het veld. Het werd een 4—0 overwinning voor de B-kampioenen. Aanstaande Zaterdag moet POA zijn krachten me ten met Lichtbedrijven, de kampioen van afdeling A. De laatste en waar schijnlijk beslissende wedstrijd wordt de 4e October, eveneens op het terrein aan 't Zeglis gespeeld. Dinsdag 30 Sep tember gaan BBC en SOVA op het ter rein van Kolping Boys uitmaken welke ploeg voor een jaar de Alkmaarsche Courant-beker in zijn prijzenkast mag bewaren. Ten slotte staat nog een wedstrijd tussen de algemeen kampi oen en de winnaar van de bekerronde op het programma. Het ligt in de be doeling deze wedstrijd op 8 October te laten spelen. De KNVB, afdeling N.- Holland, heeft hiervoor, in verband met het vijftigjarig bestaan, een beker beschikbaar gesteld. De handbalploeg van De Wild ver sloeg Zaterdagmiddag met niet minder dan 7—0 de Krom-dames. Volgende week gaan NOC en Milfleur hun krach ten meten. Ook deze wedstrijd wordt op het terrein aan het Zeglis gespeeld. Texelse Boys haalde winst uit Schoorl Alleen in. de tweede helft moest de wedstrijd SchoorlTexelse Boys even wor den onderbroken, overigens liet Pluvius de voetballers met rust. De gasten waren vóór de rust het meest in de aanval, maar doelpunten bleven uit. Na de hervatting ging het spel gelijk op. Vijf minuten vóór het einde scoorde Texelse Boys het enige en winnende doel punt, zodat de gasten met beide winstpun ten de thuisreis aanvaardden. HZ en PC zwemt in Spanje Op de eerste dag van het inter nationaal waterpolotornooi, dat te Barcelona wordt gehouden en waaraan wordt deelgenomen door de kampioens- oloegen van Zwitserland, Italië, Neder- tand en Spanje, heeft het Haagse H.Z. en P.C. een 63 overwinning behaald op „Utrettskuzen Hellas" (Zwitser land). Voor de Spaanse kampioens- oloeg, C.N.B. (Barcelona), moesten onze landgenoten met 84 het hoofd buigen. In het Amsterdamse Carré vraagt op nieuw de ijsrevue „Winterdroom" de aandacht. En Carré zou Carré niet zün als onze verwachtingen niet werden overtroffen. Daar waren, om enige medewerken den te noemen de wereldkampioen Fe lix Kaspar, die met de Duitse kam pioene Gudrun Olbricht en Nancy Ha- ran meer het klassieke genre vertegen woordigen, het Zweedse kampioenspaar Steven en Topsy dat meer tot het acro batische neigt en de Schotse kampioe ne Jean Cohoun. die zich vooral in de Schotse dans volledig geeft en uitleeft. Voor hen, die het ballet niet op zijn volle waarde kunnen appreciëren, zijn er Frank Wondrous en Jan Tors, die met hun fratsen en originele vondsten de zaal doen daveren van het lachen. Deze medewerkenden met het Winter droom IJs-ballet, het solisten sextet en het Winterdroom-orkest brengen een avond vol charme, gratie en hu mor. En zo het in de bedoeling van Alex Wunnink, de directeur van Carré, gelegen heeft om het publiek enige uren van aangename verstrooiing te geven, dan is hij hierin volledig ge slaagd. Deze ijsrevue. die uit 34 taferelen be staat, wordt zo vlot voor de ogen ge toverd, dat bezoekers van buiten Am sterdam de voorstelling rustig geheel kunnen uitzien om zonder haast de laat ste trein te halen. minuut of zeven, voordat aanvoerder Meijers en zijn mannen zich voor de gelijkmaker gewonnen moesten geven. Linksbinnen Heesbeen van Randers had zich van het leder meester ge maakt, waarna hij meteen een hard en laag schot loste. Op zijn weg naar het Watervogels-doel raakte de bal rechts back Blokker, om vervolgens in de hoek te verdwijnen (11). Voor de Nieuwediepers was dit het teken, om nog meer kracht in de aanval te wer pen. En dat deden zij dan ook, ge steund door wind en regen, waartegen de Alkmaarders niet bestand bleken. Hardwerkende Torren, striemende re gen en een niet te onderschatten windje, dat werden toen de tegenstan ders van Randers. Na twintig minuten werd de druk te groot. Misschien was het doelpunt nooit geboren, als de rechtshalf van Randers de bal niet (per ongeluk) met de arm had gespeeld. Scheidsrechter Wester floot onverbid delijk om Watervogels een vrije schoo toe te wijzen. De mannen uit Alkmaar zagen het gevaar in en vormden een muurtje, terwijl Slot zich achter de bal plaatste. Nadat het fluitsignaal had geklonken, schoot hij recht op de muur, die echter toch een „gaatje" vertoonde. Via één der spelers ver dween het leder in de uiterste hoek, onbereikbaar voor Vethaak (21). En daarmee was de strijd bekeken. Er kwamen althans geen doelpunten meer. Wel heeft het in de laatste minuten nog gespannen om de gelijkmaker want de Randers wilden er toch een puntje uitslepen. Dat het niet gelukte, was voornamelijk te wijten aan het matige spel van hun voorhoedespelers die of te lang combineerden, of te individua listisch te werk gingen. De elftallen speelden ln de volgende opstelling: Watervogels: Maas; Blokker en Meijers; Versluis, Van 't Hert en Been; Van Beekhoven, Van Muliem, Slot, Boendermaker en Riedeman. Randers: Vethaak; Kemp en Van der Plas; P. Teigler, Sol en Th. Bakker; Teigler, Goseling, Baas, Heesbeen en B. Bakker. (Ongecorrigeerd) Gesprek wordt voorbereid De Nederlandse Hoge Commissaris in Indonesië, de heer A. Th. Lamping, heeft vandaag in Djakarta met de mi nister van Buitenlandse Zaken, de heer Mukarto, een onderhoud van drie kwar tier gehad. Bij deze ontmoeting zou o.a. gesproken zijn over hervatting van de onderhandelingen over de Neder landsIndonesische Unie en de kwes tie-Nieuw Guinea, die in Februari ge staakt zijn. Minister Mukprto heeft aan de heer Lamping medegedeeld, dat aan de Indonesische zaakgelastigde in Den Haag, de heer Susanto Tirtoprodjo, in structie is gegeven om met de Neder landse regering besprekingen te voeren over de procedure van de as. onder handelingen, aldus heeft Aneta uit wel ingelichte bron vernomen. In de afgelopen nacht ls in een der Amsterdamse ziekenhuizen, waar hi.1 kort geleden ter verpleging was opge nomen, overleden de bekende toneel speler Cor Ruys. Hij heeft de leeftijd be reikt van 62 jaar. Oefening .Main Brace B(j de NAVO-vlootoefeningen „Main Brace" is gisteren een Nederlandse „Fi refly" tijdens de landing op het Britse vliegdeksctiip „Illustrious" in zee ge stort en gezonken. De Nederlandse pi loot kwam om het leven. De Nederlandse waarnemer kon door een hefsehroefvliegtuig van het Ame rikaanse vliegdekschip „Wright" wor den gered. Het, hefsehroefvliegtuig oe- vond zich in de lucht, toen de „Firefiy" m zee stortte en spoedde zich onmid dellijk naar de plaats van het ongeluk. De verongelukte machine behoorde tot één van de twee Nederlandse „Firefly"-esquadrilles, die zijn gesta- tionneerd op de „Illustrious". Hr. Ms. torpedobootjager „Van Ga len is in de afgelopen nacht in botsing geweest met de .Eagle", het grootste en nieuwste Britse vliegkampschip. Vol gens de berichten, die bij het hoofd kwartier van de oefening „Main Brace" in Pitreavie (Schotland) zijn binnen gekomen, geschiedde de aanvaring bij Noord-Jutland, naar men aanneemt toen de „Van Galen" brandstof over nam van het Britse schip. Een nauw keurige opgave van de schade is nog niet ontvangen, maar aan beide vaar- tuigen schijnt zij slechts licht te zijn. Er zijn geen persoonlijke ongelukken gebeurd. De „Eagle" blijft aan de oefe ning deelnemen. De „Van Galen" gaat naar Den Helder. Het schip kan deze reis op eigen kracht en zonder escorte maken. De „Eagle" meet 36.800 ton, de „Van Salen" 1760 ton. A

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 7