De Landbouwtentoonstelling is begonnen COEBERGH'S Jimmy Brown als diepzeeduiker Alkmaar toont zijn vreugde over de traditionele Landbouwdag Gezellige drukte op Landbouwdag Waarom is de rechtbank steeds zo clement voor dronken autobestuurders? Gezelligheid en sfeer op de Korenbeurs-tentoonstelling VROOM «i- »REEMMA.\.Y Materiële factor is niet het voornaamste Loco-burgemeester opent tentoonstelling Ook standwerkers op de lappenmarkt Netjes opgepoetst voor de keuring Iedere gevangenisstraf die ik eis word* verzacht tot geldboete" Vrijdag is de laatste „zomerse" kaasmarkt BESSEN JENEVER l/oor /y/7/?roerers Y 9l<€«*e Mica ging met de wisselbeker strijken Donderdag 25 September a.s. Gisteravond reeds vele bezoekers Eekhoorntjes nog steeds voortvluchtig FRANKENBERG N.V. Toestand Kerkelaan slecht Burgerlijke stand Kermis werd voor café's druk bezc c WOENSDAG U SEPTEMBER 1952 Terwijl de vee-auto's nog af en aanreden en de toegangswegen tot het Waag plein practisch de gehele tijd waren geblokkeerd vond vanmorgen in café Markt- zicht de officiële opening plaats van de traditionele landbouwdag. Na een inlei dend woord van de voorzitter van de commissie, de heer J. Borst, die de tal rijke genodigden welkom heette, onder wie vertegenwoordigers van Hollandse Maatschappij van Landbouw, LTB en CBTB, burgemeesters van omliggende gemeenten en wethouders en secretarisvan Alkmaar, alsmede de commissaris Van politie, de secretaris van de .Kamer van Koophandel en de Rijksveeteelt- consulent met zijn staf, werd de officiële openingsrede uitgesproken door de loco-burgemeester van Alkmaar, de heer G. van Slingerland. Spreker haakte in op het door de burgemeester in het programma ge schreven voorwoord, en vroeg zich a£ wat de maand September voor Alk maar zou zijn zonder Landbouwdag. Wij verheugen ons er over, aldus spre ker, dat de tentoonstelling dit jaar wat de opzet betreft volkomen is geslaagd. Dit moge blijken uit de hoeveelheid inzendingen, die groter is dan ooit te voren. Alkmaar steekt zijn vreugde over deze dag niet onder stoelen of banken. Waar volk is, daar is nering, al is deze materiële factor niet de enige die de stad tot feestbetoon inspireert. Als agrarisch centrum is het ook voor Alkmaar van belang, dat er een ge- konde land- en tuinbouwstand is en het is daarom prijzenswaardig, dat de ze stand jaarlijks zich bereid heeft ge toond haar producten op de Land bouwdag ten toon te stellen. Het ge meentebestuur, zo besloot de heer Van Slingerland, hoopt van ganser harte, dat de resultaten van de dag evenre dig zullen, zijn aan het vele werk, dat de organisatoren hieraan hebben be steed. Namens het Texeise Schapenstam boek dankte de heer K. Hogetoom de medewerkers aan de organisatie van de schapenfokdag. Spreker wees op de uitbreiding, die het sChapenstam- boek de laatste tijd heeft ondergaan, ondanks het feit dat de prijzen dalen de zijn door het verminderde afzet gebied in Frankrijk. Het is jammer, aldus de heer Hogetoorn, dat het schaap alleen in de specifieke schapen provincies de nodige aandacht krijgt. Het dier heeft stellig grote economi sche waarde voor de veehoudersbedrij- ven op de lichte gronden. Een van de bekroonde konijnen, die op .de. Korenbeurstentoonstelling op het Doelenveld zijn te bezichtigen. De inzending is zeer goed verzorgd en bevat prima dieren. Er was hedenmorgen al vroeg een gezellige drukte in de stad. Van hein de en verre waren er plattelanders naar Alkmaar gekomen en ook de ste delingen bleken niet ongevoelig voor al het moois dat er in de omgeving van het Hofplein te zien was. Daar, op de Nieuwesloot, de Markt straat en het Waagplein was het puik- ■je van Westfrieslands stallen bijeen gebracht. Er waren geiten, bokken, schapen, rammen, merriën met veu lens en koeien, alle van de edelste soort en voor deze gloriedag extra netjes opgepoetst. Ook in de café's aan het Waagplein en de Nieuwesloot was het druk, want tussen de bedrijven door verwisselden hedenmorgen heel wat dieren van eigenaar. De stand van de Alkmaarse exportveiling heeft weliswaar niet de meeste punten behaald de Mica-zuivelstand ging aan de kop maar is toch met een stevige eerste prijs uit de bus gekomen. Een keur van groenten en fruit is hier tot een verrassend kleurrijk tableau geschapen. Bittere woorden van Officier van Justitie „Er gaat practisch geen zitting van de Meervoudige Kamer voorbij of er ver schijnt een automobilist, die dronken achter het stuur heeft gezeten. Daarom wil ik eens in het openbaar verklaren, dat het mij verwondert, dat de rechtbank zich altijd nog clement blijft tonen. Dit toch kan niet de bedoeling van de wet gever zijn. Elke keer als ik gevangenisstraf requireer verzacht de rechtbank deze eis tot een geldboete en het intrekken van de rijbewijzen wordt gedurig slechts als voorwaardelijke bijkomende straf toegevoegd. Het lukt mij nooit een rijbewijs definitief ingetrokken te krijgen. Het spijt mij, dat over dit punt tussen het Openbaar ministerie en de rechtbank niet meer overeenstemming kan bestaan. Het ontbreken van deze overeenstemming blijkt uit de keren, dat de rechtbank gevangenisstraf oplegde, waar ik een geldboete requireerde". Deze bittere woor den sprak de officier van Justitie mr J. C. V. Meischke toen hij Dinsdagmiddag requisitoir nam in de zaak tegen de Bergenaar Hendrik P. De verdachte was tijdens de ver lichtingsavond te Bergen met wat je never, Voorburgjes en bier achter het knoopsgat achter het stuur van zijn wagen gaan zitten en tegen een muur tje op de Groeneweg gereden. Mr dr C. Berkhouwer, die in deze zaak het plei dooi hield, voerde aan, dat zijn cliënt geen „drinker" was, maar dat hij op de bewuste dag door een ongeval in zijn etablissement zodanig overstuur was geraakt, dat hij met wat alcohol een tegenwicht zocht voor zijn gespannen gemoedstoestand. Zodoende was hij 's avonds laat nog in café „Rust Wat' gekomen. Mr Meischke merkte op, dat hij re kening wilde houden met de 65-jarige leeftijd van verdachte en eiste een boete van 300— subs, veertig dagen plus intrekking van het rijbewijs voor de tijd van zes maanden. Uitspraak over veertien dagen. Vrijdag zal het de laatste „zomerse" kaasmarkt zijn, zo is dezer dagen beslo ten. Men had aanvankelijk gehoopt de kaasdragers in hun witte cöstuums rio'g een paar weken, langeir .te kunnen laten draven, maar de kas was léeg. Na Vrijdag zullen de Witte pakken en gekleurde hoeden in de kast gaan voor |mn winterslaap.tot opgev-egf m. half April. De kaasmarkt.,blijft,zoals, bs- kend is, doordraaien, doch aangezien de aanvoerders geen vergoeding meer ontvangen zal het aantal stapels tot een minimum worden' gereduceerd. De fabrieken laten in vele gevallen ver stek gaan. Enige aanvoerders van boe renkaas blijven hun plaatsje op het Waagplein echter trouw. Zoals bekend zal Vrijdag nog een kaaskeuring worden gehóuden, uit- behoud Verduisterende verpleegden Voorts stonden gisteren terecht twee verpleegden uit de St. Willibrordus- stichting. van wie de een, Johannes van Z. uit Nijmegen, zich schuldig had ge maakt aan verduistering en diefstal en gaande van de stichting tot van de kaasmarkt, waarvoor medailles artikel of het prijsniveau en geldprijzen beschikbaar zijn gesteld, samen hangen. Voor de land- en tuinbouwers was er genoeg te zien. Op het Hofplein en de Nieuwesloot draaiden de motoren van verschillende gloednieuwe trac toren en hoorde men het monotoon- stampende geluid van een grote dors machine. Er waren maaimachines, hooimachines, banden in allerlei maat en zelfs bliksemafleiders. De lappenmarkt QP de Laat, het slagveld van dé Lap penmarkt, stonden in schier einde lóze fijép, dicht tegen elkaar aangeleund de omstreeks twee honderd en vijftig kramen, waarin op de brede tafels en onder de grijswitte of bruine tentdaken wederom een bonte verscheidenheid van artikelenwas uitgestald; Behalve de felgekleurde lappen stof, die de naam van de markt moesten waar maken, was er een enorme vo.orraad goederen, wel ke varieerde van sokophouders via schuimspanen tot nylons, stropdassen en bloemen. De belangstelling was goed te noemen, hetgeen voor een groot deel was te danken aan de helder blauwe hemel in de vroege morgen, welke ook talrijke kooplustige huismoeders en dochters uit Alkmaars contreien naar de marktstad had doen trekken. Ook standwerkers lieten zich weer op de Laat horen, al waren er slechts enkele. Doch die er waren, móchten er ook wezen. Een welbespraakte koop man deed dashouders van de hand, maar Was nog lang niet zo vlot en veroverend van de tongriem gesneden als de ge baarde „apotheker" uit Den Dolder, die hier.,weer zijn natq.urgeneesmiddel,en vSn'.jfe'hand deed. ftef. is nog niet te zeggen, of de Lap penmarkt ditmaal ten volle geslaagd kan worden genoemd. De drukte was vanmorgen groot, zoals wij zeiden, maai er waren weer, zoals verschillende koop lieden zeiden, veel meer kijkers dan kópers, hetgeen een symptoom van deze tijd schijnt. Andere stemmen uit de Lappenmarkt deden evenwel een veel optimistischer geluid horen, hetgeen waarschijnlijk wel met de aard van het ervan zal (Advertentie, Ing. Med.) De Korenbeurstentoonstelling op het Doelenveld heeft gisteravond reeds vele bezoekers getrokken. Het was gezellig in de grote tent, waar het licht volop brandde en een muziekje de feestelijke stemming, die er heerste nog verhoogde. De entree heeft iets van een circus. Door de opening in het tentdoek komt men het eerst bij de inzendingen konijnen en de circussfeer proeft men hier nog sterker door de lange rij getraliede hokken, waarin zich weliswaar geen wilde dieren bevinden, maar de beste vertegenwoordigers uit de konijnenwereld. de ander, Lambertus W., een bedrag van 26,20 had verduisterd. De eerste verdachte, die met proef verlof was gezonden en een kosthuis in Heiloo had gezocht, was in kennis gekomen met een meisje uit Limmen, bij wie hij uit een kast in haar ouder lijk huis een bedrag van 50.weg, nam. Voorts had hij een rijwiel ver duisterd, voor welke feiten de officier van Justitie acht maanden gevangenis straf eiste, door te brengen in een bij zondere strafgevangenis. Lambertus W. had de laatste maan den van zijn verpleegtijd bij een tuin der gewerkt met nog enige andere ver pleegden. Hij verklaarde zich bereid het loon van de drie anderen in ont vangst te nemen, maar „vergat" het aan hen af te dragen. Terzake verduis tering requireerde de officier acht maanden gevangenisstraf, door te brengen in een bijzondere strafgevan genis. Het grote succes dat onze schoenen parade In "t voorjaar bij onze cliënten heelt geoogst, deed ons besluiten U ook nu weer de nieuwste snufjes in de schoenenmode te demonstreren. zullen daarom enige mannequins, U de laatste creaties tonen m schoenenmode voor dames eri Little Ladies. U vindt er een keurcollectie elegante modellen in prima afwerking en comfortabele leest; terwijl de grote kleuren variaties en onze voordelige prijzen 't voor U gemakkelijk maken bij. elk toiletje een passend schoentje te vindqn. JDt Parade vindt plaats in onze lunchroom 2.30 en 3.45 u. Vrij entree! ALKMAAR BtllllllllTOIHllHlilBIIWIIIMllBIMIIHSBaWHIIWIII^llMilllllHHWIWIMWIBIieilllUlllilllAWIHIIllieWlWBfflfflWIllHIRIIffiffllfflllWllliffilllffllliWRIIIllW Hoe best ze zijn is af te leiden uit de beoordelingskaarten, die de jury op de hokken heeft laten aanbrengen. Manchette goed", staat op' de een; Beenwerk uitstekend en prima be hang", lezen we op de ander. Voor de leek zeggen deze kwalificaties niet zoveel, maar voor de konijnenfokkers des te meer. Het is een mooie inzen ding met tal van prima dieren. De vereniging Zang en Kleur heeft in de tent een volière laten plaatsen met tientallen vrolijke zangertjes, die met hun hoge rollers concurreren tegen de stem van Frankie Laine, die af en toe zijn duivel zonder hoorns" over de tentoonstelling galmt. Er is aan de stands bijzonder veel zorg besteed en men moet bewonde ring hebben voor de jury, die hier een keus heeft moeten maken. De grote wisselbeker is terecht gekomen bij de Mica, welke firma een juweel van een zuivelstand heeft ingericht, waarin de producten op zeer aan trekkelijke en aesthetische wijze staan geëxposeerd. De stand van de L.T.B. ontving de eerste prijs met medaille. Ook de Alkmaarse export veiling is weer met een verdiende eerste prijs gaan strijken. In dit ere gezelschap vertoeven voorts de stands van de heer Bakker, dahliakweker te Wognum, de Nederlandse fruittelers organisatie afd. Alkmaar, de fa Zaad- noordijk, Tom de Munk, Anton Bruin, Kofa, Tros' meubelinrichting, en het Gazellehuis. De gezondheidsdienst voor dieren is evenals andere jaren ook ditmaal present met tal van statistieken en voorbeelden uit de strijd tegen de runder-tuberculose. Verder is er de Landbouwhuishoudschool en zijn er nog diverse middenstanders, die hun producten op deze tentoonstelling aan den volke vertonen. De eerste' prijs voor de inzending' peren was voor de heer De Boer uit Stompetoren 2de prijs idem, 3e prijs Van Diepen, Alkmaar. Eerste prijs appelen Van der Heide, Westdijk, 2e prijs A. Bakker, 3e prijs De Boer. Winnaar van de collectieprijs fruit werd de heer De Boer. De bekroningen bij de inzendingen konijnen luiden als volgt: VLAAMSE REUZEN (wit). Voedster (jong)J. Mooij, J. Hol lander, T. de Leeuw. Ram (jong)A. W. Geluk. LOTHARINGERS. Zwart-bont. Ram (oud): C. Kramer. Voedster (jong)B. H. Vink. Ram (jong): A. Berkhouwer. HANGOREN. Wit. Voedster (oud): L. J. Schouten, N. Appel. Ram (jong): L. J. Schouten. Konijnengrijs. Voedster (oud): S. G. Groot. Ram (jong): J. Ypma, S. G. Groot, K. Stins. - Voedster (jong): J. Klos, L. J. Schouten. IJzergrauw. Ram (jong): K. Stins, S. G. Groot, L. J. Schouten. Voedster (jong): B. v. Riessen. Bont. Ram (oud): L. J. Schouten L. J. Schouten. Grijs. Ram (jong): Joh. Kieft. NESTEN. Voedster (jong): Joh. Kieft, Joh. Kieft. CHINCILLA. H. H. Dumont, Joh. Schot, Joh. Schot, J. Cramer. HANGOOR. S. G. Groot, S. G. Groot. DE ROXY: De Lucifer: aanbidders I „Ben je jaloersl" Je hebt ook zoveel (Advertentie, Ing. Med.) 47. Jimmy was leep genoeg om te bemerken, dat Krelis Kroosduiker er wel oren naar had hem zijn duikersuit- rusting te verhuren. Alleen wilde de man proberen er een zo hoog moge lijke huurprijs voor te krijgen. „Wat zou 't me kosten als ik de spullen voor een volle week van u huurde?" vroeg hij zonder omwegen. Meneer Kroosdui ker kneep één oog dicht en begon nog heftiger aan zijn snorpunt te draaien. „Dat kost je honderd gulden", zei bij „en bovendien vraag ik een borgstor- ting van nog eens honderd gulden, die je kwijt bent als er ook maar iets aan mankeert als je me de boel terug brengt." Nu was 't Jimmy, die even nadacht, ,,'t Is een hele hoop geld", zei hij „maar goed, ik ga d'r mee aceoord. Ik kom over een half uurtje terug en ken. Er zijn twee flessen bij met sa mengeperste lucht. Ik zal die meteen even voor je gaan vullen. Dat is nog een heel werkje." „U kunt gerust uw gang gaan," antwoordde Jimmy, „want ik kom in elk geval terug. Dit grapje dan breng ik het geld mee. Leg de spul- laat ik me niet ontgaan en als 't me len maar vast klaar, want ik zou 't liefste vandaag nog beginnen met m'n onder-water-jachtpartij". Meneer Kroos duiker knikte en hij zag er nu wat op geruimder uit. Hi.i vond dat de dag voor hem niet slecht begon. „Goed," zei hij. „Ik zal alles netjes in orde ma- erg bevalt dan betaal ik u nog vijftig gulden extra, louter uit dankbaarheid." Meneer Kroosduiker was hierover zo verbaasd, dat hij Jimmy met open mond stond na te kijken toen deze in zijn taxi wegreed. Een vriendelijke dame uit Bergen belde ons hedenmorgen op met de mededeling, dat één der voortvluchtige eekhoorntjes in de tuin van het perceel Nesdijk 67 in Bergen is waargenomen. Een meneer uit Bergen kwam ons per soonlijk mededelen, dat hij het diertje op de Bergerweg 82 gezien had, zodat het vermoedelijk weer op de terugreis is. Een 10-jarige jongen die het diertje in een boom op een erf aan de Berger- weg trachtte te grijpen, was blijkbaar niet zo gewend aan het boompjeklim- men als de eekhoorn en moest zijn moe dige daad met een val en een paar gekneusde ribben boeten. Nu de diertjes blijkbaar niet of nog niet gevangen kunnen worden, is het voor de Redactie niet mogelijk ze op hun zwerftochten te blijven volgen. De heer Zwart, Geestersingel 35, is de eigenaar van de vluchtelingen. Hij is moeilijk telefonisch te bereiken en de eekhoorntjes blijven natuurlijk niet wachten tot de post hem zo nu en dan een briefkaartje bezorgt. Een nieuwe moeilijkheid dus waarvan de pluim staarten inmiddels profiteren. In elk ge val verzoeken wij onze lezers met dank voor de moeite welke zij zich reeds voor de opsporing getroost hebben de Redactie over de onderduikadres sen dezer vluchtelingen geen medede lingen meer te verstrekken. Als de die ren gevangen zijn zullen wij het gaarne vernemen. GESLAAGD Voor het diploma B (middelbare ak te) paedagogiek slaagde aan het Nuts- seminarium te Amsterdam onze plaats genoot de heer J. Bakker. HAVANA. C. T. Luygendijk. ALASKA. D. Zwart. RUSSEN. H. Kuiper. VOEDSTER MET JONGEN LOTHARINGERS. W. Hieltjes. CHINCILLA. J. Cramer. HAVANA. G. de Barbangon. RUSSEN. H. Kuiper. MIDDEN RASSEN WENERS. Wit. Ram (oud): P. Bruinsma. Voedster (oud): S. Volger. Ram (jong)P. Bruinsma, P. .Bruinsma, Jb. Schuit, Jb. Schuit. Voedster (jong)C. Betjes, C. Betjes, S. Volger, J. Weil, Jb. Schuit, Jb. Schuit, Jb. Schuit, Jb. Schuit, W. Korver, W. Korver W. Korver. Blauw. Voedster (jong): J. Hollan der, J. v. Gulik, K. Stins. GROOT-CHINCILLA. Ram (oud): Joh. Schot, S. Volger. Voedster (oud): Joh. Schot, S. Volger, S. Volger. Ram (jong): H. H. Dumont, Joh. Schot, Joh. Schot, J. Cramer, S. Vol ger, J. Eilander, J. Eilander. Voedster (jong): H. H. Dumont Joh. Schot, Joh. Schot, Joh. Schot, 'J. Cramer, S. Volger, S. Volger, J. Eilander. Rijnlander-ram (oud): S. Volger. Voedster (oud)S. Volger. Ram (jong): S. Volger. ZILVERVOS. Zwart. Voedster (jong)W. C. Ren tenaar, W. C. Rentenaar. HAVANA. Bruin. Voedster (oud)C. T. Luygendijk. Ram (jong): C. T. Luygendijk, G. de Barbangon. Voedster (jong)C. T. Luygendijk. ALASKA. Zwart. Kam (jong): C. T. Luygen dijk. Voedster (jong): C. T. Luygendijk. GOUWENAAR. Ram (oud): D. Zwart. Voedster (jong)D. Zwart. KLEINE RASSEN HOLLANDERS. Bruin. Ram (oud): H. Sprangers. Voedster (jong): P. Jonker, J. v- 't Veer, J. v. 't Veer. Zwart. Ram (oud): Joop Hieltjes Blauw. Ram (oud): H. L. de Peus. Ram (jong): P. Jonker, A. Dekker. Blauwgrijs. Ram (jong)B. v. Ries sen. Geel. Ram (jong): H. Sprangers. GOUWENAAR. Ram (jong): B. v. Riessen. KLEIN-ZILVER Lichtblauw. Ram (jong): De Bar- bangon. Voedster (jong): De Barbangon. Midden-geel. Voedster (jong)De Barbangon, E. Vonkeman E. Vonke- man. BLACK AND TAN. Ram (oud)D. Bogerd, G. Ooster» baan. Voedster (oud): D. Bogerd, G. Oos- terbaan. Ram (jong): D. Bogerd. Voedster (jong): D. Bogerd. RUSSEN. Zwart. Ram (oud): H. Kuiper. Voedster (oud)F. Keizer. Ram (jong)H. Kuiper, H. Kuiper, H. Kuiper. Voedster (jong): H. Kuiper, P. v. Essenveld. DWERGRASSEN POOL-ROODOOG. Ram (oud)J. W. Henderikse, J. W. Henderikse. Voedster (oud)J. W. Henderikse. Ram (jong): J. W. Henderikse. KLEURDWERG. Konijngrijs. Ram (oud): F. Keizer. Voedster (jong): J. W. Henderikse. LANGHARIGE RASSEN. ANGORA Wit. Ram (oud): J. P. Russens; H. Kuiper. Voedster (oud): R. Hoetjes; H. Kui per. Ram. (jong): R. Hoetjes, R. Hoetjes, J. P. Russens, P. van Essenveld. Voedster (jong): J. P. Russens, H. Kuiper. KORTHARIGE RASSEN. REX. Wit. Ram (oud): J. Weil, C. Kooy. Voedster (oud): C. Kooy. Ram (jong): Fr. de Ruygh. Voedster (jong): J. Weil. Bruin. Ram (jong): J. Wijn. Voedster (jong): J. Wijn, F. Keizer. Geel. Voedster (jong): J. Wijn. CASTOR. Ram (jong): J. v. Gulik. Voedster (jong): J. v. Gulik. Blauw, voedster (jong): C. Kooy. REX RUS Bruin. Ram (oud): J. v. Gulik. Ram (jong): J. v. Gulik. Voedster (jong): J. v. Gulik. CAVIA'S Zwart. Beer (oud): K. Visser. Beige. Beer (oud): K. Visser. Lila. Zeug (oud); K. Visser. Schrijfmachines Telmachines 0 Rekenmachines Duplicators LANGESTRAAT 24 TELEF. 2394 ALKMAAR (Advertentie, ing. Med.) NOORDSCHARWOUDE - eerste avond in het winterp van de Culturele Kring-Lang in theater Tivoli Dinsdag: prachtige expeditiefilm „Jabo toond. Gedurende ongeveer uur hebben de leden een hunner was aanwezig r met de avonturen" van deze Daarna vond de jaarvergaderl De heer Dockbeer opende i komst, bij afwezigheid van d ter. De spreker uitte zijn over het feit, dat zovele lt deze vergadering waren opg Uit het jaarverslag verna dat dank zij de steun van d Eecen en Hart met een negen maatschappen de zaken draaii den worden gehouden. Er we voordrachtavonden gehouder Het ledental, (630) onderging Het ledental (660) onderging anderingen. Er was een nadi van f 250.—. Hierna ging men over tot de verkiezing. Er waren twee namelijk die van mevrouw maat-Willems en de heer A. beiden niet herkiesbaar. Al bestuursleden werden geko; NOORD-SCHARWOUDE. te toestand van de Kerkelaan kerkeraad van de Ned. Herv. 1 leiding gegeven een adres tot te richten om hier spoedig v< in te brengen, daar vooral d kerkgangers hier bij avonddie lijkheden kunnen ondervinde: straat geeft toegang naar de H maar ook een uitweg naar he dingsplan. Daar nog steeds g< eenstemming is bereikt met Bos over de in de weg staand begint het euvel langzamerh lijdensweg te worden. Men h er in leder geval voor de donki den verandering in deze ver v toestand zal komen. GESLAAGD NOORD-SCHARWOUDE. ren B. v. d. Hoof en K. de Bah den werkzaam bij de garage van de firma Mol en Blom. voor het examen ter verkrijgii diploma Onderhoudsmonteur. RECTIFICATIE NOORD-SCHARWOUDE. verslag van de opening van Zuurkoolfabriek wordt geschre een 5-tons weegbrug. Men li voor 15-tons weegbrug. Geboren: Marie A., d. v. Berkhout en Maartje Kroon; C A M., d. v. Hendrikus W. V Christina A. Goedhart; Anna v. Stefanus Th. Kramer en Ai Ondertrouwd: Mattheus Groot (Warmenhuizen) en G M. Glas. Gehuwd: Jacob Balder ei Koedijk. ZUIDSCHARWOTIDE. Zoa verwachten was, werd de h Zuidscharwoude druk bezocht, het Zondag de hele dag rege er een enorme drukte, die zie zakalijk manifesteerde in de café's. De vele vermakeliikhei den practisch niets te doen, voor deze mensen op de eerste dag een grote strop geworden De twee overige dagen kn: weer op, zodat dit nog veel waakt heeft, al is het de vraag wige exploitanten hun onkoste gehaald hebben. In de café's werd volop ged het café „Fortuin" van de heer werd onder grote belangstelling monstratie van de oud-Hollanc vertoond die men katgooien n Maandagavond vond in café Wer een uitstekende opvoerir van het geestige blijhpel „De °c kist" door de toneelvi O.K.K., onder regie van de Beeldman. Voor de spelenden n zeker een grote voldoening worden, dat de zaal geheel .be De heer Beeldman als baron Ed Hoogwaerden tot Wellighen v goed, ovenals de heer J. Koem rol van William, de buttler. C Beers als freule Angelina van laerd speelde een goede rol. I werd in een vlot tempo opgevc blijspel is een kermisstuk b mendheid. Het publiek uiite zi baarheid door aan het einde applaudiseren. OUDE DUIKER NIET MI IN GEBRUIK ZUID-SCHARWOUDE. E duiker ten Noorden van het maal van de polder Geestmers welke overbodig was geworder sloopt. Het gat dat daardoor oni afgedamd en wordt ingedijkt sluiting op het overige gedeelte Oosterdi.ik. Om de dijk stevig t( is men bezig met het maken schoeiing. WEDEROM WONINGEK TOEGEWEZEN LANGEDIJK. Naar wij vt Is er in deze gemeente weder aantal in aanbouw zijnde wonin gewezen. Het betreft hier acht in het plan centrum Noord-Schs en drie in h-t uitbreidingsplar op Langendijk. Er zijn nog plan binnenkort tien woningen van ef koper type aan te besteden, e in het uitbreidingsplan centre getuigt wel van voortvarendhi de zijde van het gemeentebestu

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2