Veelzijdigheid van Henk Hoogland deed Rob Overdijk „de das om" Langedijk bovenal kooistreek r Poedels schering en inslag bij treffen tussen Komen en Venneker Jimmy Brown als diepzeeduiker IMPOSANT SLOT VAN BILJART-VIERKAMP Ruiterlijke erkenning KNAAPJE TE WATER ONDER DE HAMER Nieuwe dirigent bij Danza PRESTATIELOOP EN WEDSTRIJD OVER TWEEDUIZEND METER Deelname is vrij voor iedere sportbeoefenaar HULPVERLENING AAN VLUCHTELINGEN Waarom Reclasseringsdag? feWl BS lliillilil. 1 fiBl II j||| Goedkoper productie elders kan gevaarlijk worden De bakens moeten tijdig verzet worden NIEUWS UIT EGMOND AAN ZEE Om 8 uur 45 een bus naar IJmuiden Burgerlijke stand Coöp, afzetvereniging had belangrijk jaar Propagandafilm voor de Luchtwachtdienst Kruideniers spraken over contante betaling en winkelsluiting Ook vele andere zaken werden behandeld Egmond a.d. Hoef HEILOO BANNE OUDKARSPEL VERGADERDE DE KERMIS AAN DE LUIZEKNIP MIET DE KWIEKE Zaandammer Kob Overdijk, de matador in de ragzuivere rappels, maar de Alkmaarder Henk Hoogland, de man met het onverwoest bare moreel, heeft de biljartvierkamp welke Woensdagavond te Heiloo in de „Oude Herberg" werd besloten, gewonnen. Het was echter niet alleen het sterke moreel dat gisteravond, tussen deze twee volkomen tegenstrijdige spelers, de doorslag heeft gegeven. Eens te meer werd het in de partij van 400 caramboles kader 38/2 zonder vrij middenvak, duidelijk, dat Hoogland een zeer veelzijdig speler is. Misschien zijn zijn rappels niet op de millimeter nauwkeurig, maar de manier waarop hij, met de meest ingewikkelde stoten, steeds weer een goede positie voor het ivoor, pardon glas, weet te verkrijgen, is verbluffend. Overigens verstaat hij de kunst van rappelleren evenzeer en zijn kopstoten en piqué's speelt hij met evenveel gemak als een lange trekstoot of een zware driebander. De VEELZIJDIGHEID van Hoogland heeft Overdijk de „das" om gedaan. De jeugdige Zaandammer moet het te veel van het kleine spel .aan de lange of korte band hebben en hij mist de fantasie of de durf om in een wed strijd tegen een dergelijke zware te genstander risico's te nemen. Daar komt nog bij dat Overdijk zich nog maar al te goed kon herinneren op welke manier Hoogland vorige week tegen Komen een achterstand van een kleine 200 caramboles had weten goed te maken. Dat allemaal met elkaar was oorzaak dat Hoogland geen mo ment in gevaar is geweest. Toch was de 6tart van Overdijk niet slecht. Hij begon met een se rie van 17 en in de volgende beurt legde hij 27 vlot gespeelde caramboles op tafel. Hoogland, door niets of niemand uit zijn spel te brengen, antwoordde hierop met series van 60 en 23 en nam daar- HOB OVERDIJK mee de lei- nauwkeurig ding en stond die niet meer af. Even zag het er naar uit dat Overdijk de ballen, na een serie van zes en een poedel, in positie zou krijgen, maar zijn serie van 41 brak af, omdat hij met een nonchalante stoot de ballen „dedans" liet liggen. Na de tiende beurt de stand was op dat moment 182 tegen 121 in het voordeel van Hoogland liet Overdijk door een touché de ballen in goede positie voe" Hoogland liggen en met sterk gespeelde series van 37, 53, 18. 34 en 76 maakte Hoogland de partij uit. In zijn laatste vier beurten bracht Overdijk het niet verder dan tot acht caramboles en bleef dus op 165 staan. Moeizame partij. VENNEKER en Komen, die in de ver liezersronde tegen elkaar uitkwa men, konden er gisteravond niets van. Komen, evenals zijn jeugdige stadge- Met vaste hand en het oog gericht op zijn speelbal, treft Henk Hoog land voorbereidingen om een los- bandstoot te maken, Het zal één van de vierhonderd caramboles worden waarmee hij de biljartvierkamp, 'Welke te Heiloo in „De Oude Her berg" werd gespeeld, op zijn naam bracht. noot de man van de vederlichte rappel stoten, miste de controle over het ma teriaal. Zijn plaatsen was geen enkele maal op maat en hij scheen tegen Venneker, die in de aanvang vrij aar dig op stoot was, een zekere nederlaag tegemoet te gaan. Hoewel evenmin vast, had de Alkmaarder in tien beurten toch maar 193 pt. bij elkaar weten te „wur men" en Komen had het niet verder dan1 98 gebracht, een gemiddelde dus van nog'geen tien. In de daarop vol gende beurten was Venneker zijn ge voel volkomen kwijt. Hij bracht het niet verder dan 64 caramboles en zijn tegenstander kreeg daardoor gelegen heid, dank zij een fraaie serie van 87, zijn; achterstand in een voorsprong om te zetten. De stand was op dat moment 236270. Met kleine series zwoegden beiden naar het einde van deze ver moeiende partij. In zijn laatste tien beurten liet Venneker niet minder dan zeven poedels noteren, waarbij hij door Komen met vijf poedels naar de kroon werd gestoken. Toen Komen in de 36e beurt zijn laatste carambole liet note ren, stond Venneker nog op 368. De Alkmaarder had de nastoot, waarvan hij echter niet kon profiteren door ook maar iets van zijn achterstand weg te werken. Prettige sfeer. MA afloop van de partijen, waarvoor een grote belangstelling bestond, reik te de heer J. Smit met enkele welge kozen worden de prijzen uit. Namens de deelnemers dankte de heer Komen de organiserende vereniging voor de prettige wijze waarop men in de Oude Herberg was ontvangen. Gistermorgen is de driejarige Alex ander Donkersloot spelenderwijs in het water van de Jan van Scorelkade gevallen. Het knaapje was reeds enige meters van de kant gedreven toen de hear I. J. J. Schroevers, directeur van de Rijkslandbouwwinterschool het kind ontdekte. Hij begaf zich terstond te water en haalde de kleine op het droge. Ten overstaan van notaris mr C. J. de Lange zijn gisteravond in het VWapen van Heemskerk enige percelen bij af slag verkocht. De huizen Heiligland 52, 54 en 56 brachten in combinatie f 2135 op (hoogste bod f 1810). Het perceel Noorderkade 37 (hoogste bod f 1600) werd op f 200 afgemijnd en de woning Van Aostastraat 3 te Heiloo werd ver kocht voor f 3860 (hoogste bod f 2760). De operettevereniging Danza heeft tot nieuwe dirigent benoemd de heer L. Pielage uit Beverwijk. Onder zijn leiding wordt thans de operette Zigeu nerliefde van Frans Léhar ingestu deerd, waarmee de vereniging deze winter voor het voetlicht zal komen. In hef kader van de 8 October-viering jf VENALS HET VORIGE jaar organi seert de athletiekvercniging A V onder auspiciën van dc 8 Octobervèr- °P de 88 October een prestatie- In h ™r Jonfens van 11 tot 18 jaar. een HerenruT V.S" de feest8'Ükheden is een dergelijke loop natuurlijk een nret- afw.sseling, maar A.V.A. hoopt K- Uek te0wekkemgStClUnS V°°r de atl,le" ratfZe loop hee£t daar°m niet het ka rakter van een wedstrijd. Een percuti- daf'vn ®thl'ret za! het tempo aangeven. h L™i i! üC gezonde jongen met een behoorlijk doorzettingsvermogen. te tJmnnien ls' Zy'.die kans zk'n tussen de tempoloper en de athleten die de stoet A.V.A. heeft het ditmaal niet alleen bij een prestatieloop willen laten. Dit jaar krijgen alle sportmensen uit Alk maar en omgeving de gelegenheid deel te nemen aan een wedstrijd over 2000 meter. Voetballers, athleten, turners, hockeyers, zwemmers en welke andere sportbeoefenaren er dan ook nog meer in onze stad zijn, zullen met elkaai de strijd aanbinden om de 8 Octoberprijs. De organisatoren verzoeken het publiek de route zo veel mogelijk vrij te hou den. Om twee uur klinkt het startschot voor de prestatieloop en direct na bin nenkomst van de athleten-in-spé gaan de deelnemers aan de wedstrijd uilma ken, wie Alkmaars snelste 2000 meter loper is. Het parcours is als volgt: Start Waagplein, Marktstraat, Hofplein, Nieu- wesloot, Van den Boschstraat, Lange- straat. Schoutenstraat, Laat, Boterstraat, links af Langestraat, Schoutenstraat, Laat, Boterstraat, Houttil, Waagplein (finish). De deelnemers aan de prestatietocht lopen het parcours slechts éénmaal. 400 15 76 26.67 165 15 41 11.— 400 36 87 11.11 368 36 47 10.22 Daarna kregen wij nog even gelegen heid een praatje met de Zaandammers Komen en Overdijk te maken. Zij wa ren het er roerend over eens dat de sterkste speler het tornooi heeft ge wonnen. „Ik heb mijn ogen nit zitten te kijken naar de manier waarop Hoog land de ballen steeds weer in positie weet te krijgen", zei Komen. De Zaan dammer is wat de biljartsport betreft toch ook geen kleine jongen en hij ziet er niet tegen op, als hij zijn dag heeft, een paar honderd caramboles te pro duceren. „Het is een allround biljarter" zei Overdjjk. „Wij met ons kleine spel komen stukken hij hem te kort. Als het even niet wil lukken met de rap pels komen wij tegen een speler als Hoogland niet in het stuk voor". Deze ruiterlijke erkenning van twee tegen standers zegt genoeg ten aanzien van de prettige verstandhouding in dit tor nooi dat voor de biljartvereniging „De Oude Herberg" een schitterend succes is geweest. De uitslagen luiden: Hoogland Overdijk Komen Venneker Huis- en straatcollecte op Woensdag 22 October Behalve de provinciale commissies, die zijn ingesteld door de Nationale Commisise voor Hulpverlening aan vluchtelingen, zijn ook streekcomité's benoemd. Het streekcomité voor Alkmaar zal staan onder voorzitterschap van wet houder M. Coerts te Alkmaar. Leden zijn mevr. Huygens te Bergen en de heren Van Wamel te Heiloo, mr D. Breebaart te Zijpe. ds J. H. Klein Was- sink te Alkmaar, ds Vegter te Noord- Scharwoude, burgemeester Kooiman van Hensbroek en burgemeester Schel- linger van Koedijk, die als secretaris penningmeester optreedt. Het ligt in de bedoeling op Woensdag 22 September een collecte te houden in alle 26 gemeenten van het district Alk maar en omgeving. Men rekent op aller medewerking want de nood is hoog. De gelden zullen hoofdzakelijk worden be steed aan niet-Duitse vluchtelingen die verblijf houden in Oostenrijk en Duits land. Veertig procent van de opbrengst gaat naar het Kindernoodfonds van de Verenigde Naties. In Alkmaar wordt hedenmiddag een bespreking gehouden met de hoofden van V.g.l.o., Ulo- en middelbare scholen ten einde de medewerking te verkrijgen van de leerlingen der hoogste klassen van deze onderwijsinrichtingen. Er wordt een huis- en straatcollecte gehou den- Het plaatselijk comité verzoekt ons opname van het volgende: Er moet een Nationale Reclasse ringsdag zijn omdat reclassering geen taak is van de overheid, maar van de gehele bevolking. Het is vanzelfspre kend. dat niet iedereen zich persoon lijk kan inzetten voor het werk. Er zullen niet zoveel mensen zijn. die niet weten wat reclassering is. Wel zullen er nog zijn die niet weten dat reclas- seren veel werk en veel kosten met zich mede brengt. Wanneer men dat nog niet weet, laat men dan eens inzage van een jaarver slag van een reclasseringsinstelling vragen, dan zal men bemerken dat het reclasseringswerk ieders steun drin gend nodig heeft. Indien men hiervan overtuigd is, dan biedt de reclasse- i-ingscollecte van Zaterdag 4 October gelegenheid, daarvoor een klein offer te brengen. BROMFIETS CONTRA AUTO Een bromfiets en een auto werden gisteren beschadigd, toen de bestuurder van het rijwiel met hulpmotor komende van de Molenbuurt op de hoek Geest en Zevenhuizen geen voorrang ver leende aan de personenauto, die van het Zevenhuizen kwam. Hij was boven dien in overtreding omdat hij op het laatste gedeelte van de Molenbuurt niet eens had mogen rijden. Proces-verbaal tegen hem is opgemaakt. 54. Bonkie Biezebijter en Sjonme hielden diezelfde avond krijgsraad. Ze zaten met z'n tweeën in een duister kroegje aan een tafeltje en daar over legden zij wat te doen. ,,'t Staat nu wel als een paal boven water", zei Bonkie, „dat Jimmy en kapitein Toontje mor gen een poging gaan wagen naar het wrak af te dalen en als 't een beetje !mee zit, slagen zij er de eerste de beste keer in de kist met juwelen boven wa ter te brengen. Hoe moeten wij dat voorkomen? Zij hebben de duikershelm en wij hebben niets! Sjonnie zat som ber voor zich uit te staren. „Met ons tweeën beginnen wij niet veel", zei hij. „Als we nu op de hulp zouden kunnen rekenen van Siem Soep of Bouk Bitter, dan zou ik nog wel een manier weten om die kist juwelen in onze vingers te krijgen. Maar die twee zitten achter slot en grendel. Daar hebben we dus niets aan. Er zal dus niet veel anders overblijven dan te proberen Reutelvink of Kroosduiker voor mijn plannetje warm te krijgen. Dat lijken met alle bei jongens, die wel voor zo'n karwei tje te vinden zullen zijn" zei hij. Bonkie schudde zijn hoofd. „Laat die twee er nu maar buiten", zei hij. Rinus Reutel- vink wil toch niet en die Kroosduiker vertrouw ik voor geen dubbeltje, 't Zou me niks verwonderen als die zelf niet een plannetje aan het uitbroeden is...." nE LAATSTE WEKEN hebben verschillende tuinders uit het tuinbouwgebied van Langedijk en omgeving voor de economische rechter terecht gestaan, als verdacht van meer kool te hebben verbouwd dan waarop ze, volgens hun teeltvergunning, recht hadden. Het vermoeden is juist gebleken, want ze wer den tot soms hoge boeten, subs, gevangenisstraf, veroordeeld. Het is nu eenmaal zo, dat overtreding van verordeningen moet worden gestraft. Waar zou het einde zijn, als men maar ongehinderd zijn gang kon gaan. De economi sche rechter heeft terecht opgemerkt, dat de regeling inzake teeltvergunningen is ingevoerd in het belang van de tuinbouwers, zodat de overtreders, door meer oppervlakte met kool te beplanten, dit belang hebben geschaad. Dergelijke over tredingen behoren streng te worden gestraft. Geen weldenkend tuinder zal het anders zien. Intussen is er ruimte voor de vraag, of de Langedijker tuinbouwers, Hij het uitreiken van bijzondere teeltvergunningen, worden misdeeld. Het is niet gemakkelijk daarop een afdoend antwoord te geven. het laatste jaar nog slechts voor 100 h.a. bijzondere teeltvergunningen werden verstrekt. 4 Men maakt zich ongerust In tuinderskringen maakt men zich over deze gang van zaken wat onge rust: een sterke uitbreiding van de groenteteelt, gerekend over het gehele land, doch niet in dezelfde mate voor Langedijk. Langedijk heeft de laatste kwarteeuw al heel wat slechte jaren gekend, afhan kelijk als het in sterke mate is van de exportmogelijkheden. Als de uitbrei ding van de groenteteelt in andere delen van het land nu afmetingen begint aan te nemen als we hierboven noemden, dan is de vrees gewettigd, dat er voor ■Langedijk als koolstreek gevaar dreigt. Het is niet, onmogelijk, dat elders goed koper kan worden geproduceerd, dan in Langedijk met z'n „klein" land, de ak kers omringd door brede sloten, soms op grote afstand verwijderd van de gebruiken en roepende om verkaveling. rjE LANGEDIJKER tuinbouwer is echter nimmer bij de pakken neer blijven zitten. Hij weet moeilijkheden te boven te komen, is stevig georganiseerd en kan rekenen op de steeds met raad en daad gereedstaande Voorlichtings dienst. Men mag verwachten, dat hij zal weten te handelen naar de raad geving, welke opgesloten ligt in het echt Hollandse spreekwoord: „Als het getij verloopt, verzet men de bakens". ALS WE DE STELLING poneren, dat Langedijk en omgeving de kool streek bij uitnemendheid is, en wel ge durende een tijdvak van ongeveer een halve eeuw, en dat" de tuinbouwers deze teelt gaarne in volle omvang blijven beoefenen, dan zal dit niet veel tegen spraak ondervinden. Dat er naast kool en andere groenten ook vroege aard appels worden verbouwd is algemeen bekend, doch dat de koolteelt zich in deze streek heeft gehandhaafd, zal ieder beamen, die weet, dat de teelt van bewaarköö'l en de vroege en herfst-' kool (men denke hierbij ook aan de 6 zuurkoolfabrieken, die grote hoeveel heden hier geteelde witte kool tot zuurkool verwerken!) toch van grote betekenis is. Nu is, over het gehele land genomen, de oppervlakte met vroege aardappelen en groenten in de laatste 20 jaar sterk toegenomen. Bedroeg die oppervlakte 20 jaar geleden ongeveer 36000 h.a., na 20 jaar was die uitgebreid tot ongeveer 48000 h.a., alzo een vermeerdering van circa 33 pet. Die vermeerdering is niet het deel geworden, van Langedijk. Er is een tijd geweest, de crisisjaren van '30 tot '40, dat hier teeltbeperking moest worden ingevoerd, omdat er geen vol doende afzet voor de tuinbouwproduc ten was te vinden. Vooral akkerbouw gewassen namen toen een deel van het voor tuinbouw gebruikte land in beslag. Later, tijdens en de eerste jaren na de oorlog, is dit wel verbeterd, doch de oppervlakte land met groenten beteeld, nam de laatste jaren aanmerkelijk af. Bedroeg die oppervlakte in 1950 nog rond 1225 h.a., in 1953 was die lot on geveer 940 h.a. geslonken. Die inper king had zijn reden, want het ging met de afzet weer slecht. ALS ER INGEPERKT moet worden, komt de bestaanszekerheid van het bedrijf in gevaar: men kan niet zo maar op andere teelten overschakelen. Te trachten dit te voorkomen wa.» de uitgifte van bijzondere tecltvergunnin- gen voor bewaarkool. Doch enk deze werden aanzienlijk ingekrompen, zodat Gevolg gevend aan veleverzoeken om omstreeks 9 uur een bus naar IJmuiden te laten rijden, heeft de NACO met in gang van de nieuwe dienstregeling, die 5 October ingaat, een bus ingelegd die om 8.45 vertrekt van Egmond aan Zee naar IJmuiden.. De dienst van 7.30 uur blijft tot Castricum lopen, omdat dit een zeer goede aansluiting is op de forensentrein naar Amsterdam (sneltrein vanaf Cas tricum). In de avonduren is op deze lijn ook een verandering aangebracht. De diensten van 18.45 en 20.05 uur vervallen en daar komt voor in de plaats een dienst naar IJmui den om 19.45 uur. Terug uit IJmuiden om 21.20 uur. De late dienst van 22.15 uur vervalt, daarmee ook de aansluiting in Castricum om 23.05 uur. Reizigers in deze trein kunnen via Alkmaar nog Eg- mond aan Zee bereiken. Een nieuwe aansluiting in Castricum komt om 22.05 uur. Daardoor zijn reizi gers, die 21.20 uur uit Amsterdam ver trekken, ongeveer een half uur eerder in Egmond aan Zee, dan wanneer zij door reizen naar Alkmaar. De lijn naar Alkmaar ondergaat geen wijziging. DE RECLASSERINGS-COLLECTE Op 4 October is de Nationale Reclasse ringsdag. Als overal elders wordt ook in Egmond aan Zee een collecte gehouden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan reclasseringsinstellingen van alle ge zindten. Het comité van aanbeveling waarin o.a. zitting hebben de burgemeester en de geestelijken der verschillende kerkgenoot schappen, hoopt dan ook, dat ieder het zijne zal bijdragen deze nationale collecte te doen slagen. Geboren: Selma Chr., d. van S. van der Gaag en L. Visser. Simon L., z. van D. Visser en A. Glas. Berbardina A., d. van G. Dekker en M. A. Wolters. Alberdina H„ d. van W. Blok en A. Visser. Ondertrouwd: Jan Dekker en Aafke C. van Winsum. Bernardus AI- bach, won. te Heiloo, en Dina Dekker. Ge t r o u w d Augustinus H. Bakker en Grietje Krab. Gerrit Hoilenberg en Peternella Blok. Johannes .Sloot en Wil- helmina C. Kramer, won. te Bloemendaal. Cornells M. Witte, won. de Texel, en Agatha Dirkson. Overleden: Theodora J. J. Ver hoeven, 67 jaar, ongehuwd. Jan Hop man, 90 jaar, weduwnaar van G. Dekker. BROEK OP LANGENDIJK. In de vergadering van de Coöperatieve af zetvereniging van pootaardappelen te Broek op Langendijk, welke in café J. de Boer werd gehouden, memoreerde de voorzitter, de heer Jac. Huibers, twee belangrijke gebeurtenissen: de oprichting van de vereniging en de opening van het grote V.T.N.-koelhuis te Noord-Scharwoude. Spreker uitte zijn tevredenheid over de gang van zaken en wekte de leden op trouw te blijven aan het coöperatief beginsel. De exploitatie gaf een winstsaldo aan van f 9788,55. Bij de bestuursver kiezing werd de heer C. de Groot Czn. herkozen en de heer A. Dirkmaat als lid van de raad van toezicht. De voor zitter verzocht de medewerking van de leden, die in het bezit van palen zijn, om deze in te leveren, daar dit een vlotte afzet zou kunnen bevorderen. Niet geruimde poters kunnen na 1 No vember worden opgeslagen in het koel huis. OPBRENGST COLLECTE VOOR DE RECLASSERING LANGEDIJK. De Langedijker dorpen hebben f 140,70 voor de reclassering Op gebracht. Verdeeld over de vier dorpen is dit: Broek op Langendijk f 45,4S, Zuid- Scharwoude f 33,41, Oudkarspel f 31,33 en Noord-Scharwoude 30,51. SINT PANCRAS. Op Dinsdag 7 Octo- ber a.s. zal in café „Het Wapen van Vrone" voor de tweede maal een propa gandafilmavond worden gehouden voor het Korps Luchtwachtdienst. Naast enige filmpjes omtrent het we zen van de Luchtwachtdienst zal de film „De Slag om Engeland" vertoond worden. Een en ander staat in verband met de op te richten popt voor de Luchtwacht dienst te Sint Pancras, waarvan de taak het melden van vijandelijke vliegtuigen n oorlogstijd zal zijn. NOORD-SCHARWOUDE. In Con. cordia kwamen gisteravond ongeveer vijftien Langedijker kruideniers bijeen ter bespreking van de nieuwe winkel sluitingswet. De heer G. Kraakman zei er bij de burgemeester op aange drongen te hebben, dat bij overtreding niet alleen de winkelier, maar ook de koper zal worden geverbaliseerd. De vergadering was het hiermee volko men eens. Spreker zei, dat de verorde ning nog niet in de eerstvolgende ge meenteraadsvergadering op 10 October zal worden behandeld, daar door de betrokken middenstanders nog enkele formaliteiten moesten worden verricht. De winkels moeten 's avonds om zes uur worden gesloten. De klanten, die OPBRENGST VAN PIJLTJESDAG De opbrengst van de Pijltjesdag, ten bate van het Kath. Jeugdwerk in het bis dom Haarlem heeft opgebracht f27,84. „Langs Ongebaende Klingen" De Rustende Jager was gistermiddag tot de laatste plaats bezet, toen het Instituut voor Arbeidersontwikkeling in samenwerking met de Jeugdnatuur- wacht een filmmiddag hield onder lei ding van de heer Ivo Groothedde. Er werden speldjes aan de jeugd uitge reikt, al gebeurde dit, symbolisch aan slechts enkele aanwezigen. Hierna wer den enige filmpjes gedraaid. De hoofdfilm „Langs ongebaende Klingen", uitgebracht door de Ned Heide Maatschappij met in de hoofd rollen Wam Heskes en Huib Orizant. trok aller belangstelling en was zeer leerzaam. OUDKARSPEL: - De banne Oudkarspel vergaderde in het lokaal van de heer S. Klaver onder leiding van de heer L. Kalverdijk. De heren P. Gelder en P. J. Lammerschaag werden toegela ten als bestuurslid en hoofdingeland. Bij de rondvraag drong de heer Jac. Kroon Gzn. er op aan, dat. de kroos machine, welke tijdelijk buiten wer king is gesteld, weer in gebruik zal worden genomen, daar aan het Noord einde te Oudkarspel de laatste tijd weer veel kroos ligt. Hierop zal de aandacht worden gevestigd. Verder volgde nog een discussie over het wa terpeil in Geestmerambacht, dat men zomers te laag vond. Er deden zich echter geen nieuwe gezichtspunten voor. OUDKARSPEL. De kermis aan de Luizeknip—Noordeinde te Oudkarspel heeft een druk verloop gehad. Maandag was het rustig, doch de laatste dag lup het weer vol, vooral des avonds. De attracties, golfbaan en kindedraai- molen brachten veel volk op de been. In café ,,De Rode Leeuw" van J. Dek ker. zorgde Theo Sombroek voor opge wekte dansmuziek. Over het geheel is er in een gezellige sfeer kermis gevierd, zonder dat er zich moeilijkheden voordeden. in de winkel staan, worden echter ge holpen. Men achtte hét gewenst, dat onder het middaguur eveneens werd gesloten, en verder op Woensdagmid dag. Voorts was men niet voor het houden van een koopavond. Verder zullen alle zaken een week vacantie nemen in de tweede helft van Juli en in de eerste helft van Augustus. Bij de verdere besprekingen stelde de heerH. Dekker voor, om als winkeliers op een andere wijze deel te nemen aan de St. Nicolaasattracties. De heer Dekker kreeg van verschillende kanten bijval, daai' men de onkosten voor deze branche te hoog vond in verhouding tot die der andere winkeliers. Een pro cent bijdrage in de kosten werd vol doende geacht. Na stemming spraken de aanwezigen zich met negen stem men vóór, twee blanco en drie tegen uit voor deelname aan de St. N.coleas- attractie, mits de kosten niet méér dan een procent zullen bedragen en de ca- deaux worden aangekocht. Ten slo'.te kwam de contante betaling aan de orde. Het werd wenselijk geacht, dat deze maatregel werd genomen, e\ i"i- als destijds de bakkers dit hebban ge daan. Er werd opgemerkt, dat de bak kers de tuinders wel op de pof ver kopen en de arbeiders niet. Deze hou ding werd becritiseerd. And"rzMIs werd betoogd, dat de regeling wè' goed werkte. Over deze aangelegenheid zul len van alle kruideniers de zwr' ke adressen worden gevraagd, teneirr' te zijner tijd nadere maatregelen te ne men. POLDERVERKIEZING NOORDSCHARWOUDE. Bij de heden gehouden verkiezing is de heer J B e- ringa herkozen als bestuurslid van de Noordscharwouder Polder. SIMULTAAN-SEANCE DAMMEN ZUID-SCHARWOUDE. De vereni ging „Damlust" opende het damse zoen met een simultaan-seance. Het lid de heer Hh. de Haas speelde een wed strijd tegen vijftien andere leden. Hij wist deze kamp te winnen met het fraaie resultaat 21—9. Maandag begin nen de onderlinge competitiewedstrij- VERBOUWING LAGERE SCHOOL IS BEGONNEN ZUID-SCHARWOUDE. De aannemer P. Engering is deze week begonnen met de werkzaamheden tot verbouwing van de oude openbare lagere school te Zuid- Scharwoude tot v.g I.o.-school. Hiertoe worden o.a. de twee binnenste lokalen ge sloopt. Een en ander zal enige maanden in beslag nemen.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3