L LAXEER-AKKERTJES Ver, Staten krijgen mobiele atoombases im. Pam, Pom in het nieuwe huis FRANS-DUITS OVERLEG OVER TOEKOMST SAAR HERVAT SDe uetdumten B&eldfeA TlIRKSTRAs Alles gaat beter Liberalen winnen bij de Japanse verkiezingen Straks ook in Duitsland een atoomzuil Militair overleg SHAPE in Parijs Hoge Duitse ambtenaar bedreef spionnage Vliegdekschepen daartoe ingericht De Russen hebben een sterke duikbootvloot Geestelijk leven Ds J. J. G. Wuite vijf en twintig jaar predikant SPORT Onrustig, gejaagd! £utiteb eenó ttaaA Het Radioprogramma De zagende pijnen DONDERDAG 2 OCTOBER 1952 Oude wijn in nieuwe zakken Hallstein naar Parijs mei voorstellen Nadat Bondskanselier Konrad Ade nauer weer besprekingen heeft gevoerd met de leiders van de regeringscoalitie, ts thans een aantal concrete voorstellen door Bonn ten aanzien van de toekomst van het Saargebicd geformuleerd. Ter- Wijl in Bonn het interne overleg over deze kwestie nog voortduurt, zal de staatssecretaris van buitenlandse zaken, prof. Hallstein, vandaag naar Parijs vlie gen. Hij zal daar de besprekingen met de Franse regering over de „Europeani sering" van de Saar hervatten, in de hoop, dat ten slotte een bevredigende overeenkomst zal kunnen worden af gesloten. Volgens gewoonlijk betrouwbare kringen zal prof. Hallstein de Franse re gering de volgende voorstellen doen: 1. Europeanisering van de Saar voor vijf jaar, waarna de bevolking van dit gebied zich hierover kan uitspreken in een volksstemming. 2. De algemene verkiezingen in de Saar, die in deze herfst gehouden zou den worden, uitstellen tot de lente. Te gen die tijd zullen, naar men te Bonn als Uw stofwisseling in orde is! Niets beter dan (Advertentie, Ing, Med.) In Japan zijn gisteren voor de eerste maal na het tot stand komen van het Verdrag van San Framcisco algemene verkiezingen gehouden. In de ontbon den Kamer van Afgevaardigden had den de liberalen met 285 zetels de meerderheid in het totaal vam 466. De andere partijen zijn de progressieven (67 zetels), de socialisten (46) en de communisten (22). De eerste uitslagen geven een grote voorsprong voor de liberalen te zien. Hun leider, premier Josjida, zelf werd ook met grote meer derheid herkozen. Over de einduitslag valt op het ogenblik echter nog wei nig te zeggen. Ook communisten uit Italië naar Moskou Een delegatie van zes leiders vara de Italiaanse communistische partij onder leiding van de plaatsvervangende secre taris-generaal Luigi Longo zal deze week naar Moskou vertrekken voor de bijwoning van het komende congres van de Russische communistische partij. Aanvankelijk was in de Italiaanse pers gemeld, dat secretairis-generaal Togliatti en de plaatsvervangende secretaris-generaal Secchia hun partij zouden vertegenwoordigen. Dit werd echter later door een woordvoerder van de pairtij tegengesproken. Westduitsland zal zijn eigen atoom zuil mogen bouwen en uranium mogen delven na de ratificatie van de Con ventie van Bonn, heeft dr Walter Heissenberg gisteren verklaard op een congres van Duitse natuurdes- kundigen in Berlijn. De Duitse atoom geleerden zouden zich echter niet mo gen bezig houden met het onderzoek inzake atoomwapens. BOTSINGEN IN RANGOON Bij de viering van het driejarig be staan van de Mao-regering in Peking door Chinese communisten en hun aan hangers in de stad Rangoon (Birma), is het tot ongeregeldheden gekomen. Toen enkele Chinezen probeerden in een wijk met pro-nationaal China- bewoners de rode vlag met gouden sterren te hijsen, ontstonden de botsin gen, waarbij drie doden vielen. Ook elders in de stad waren betogingen en deed de poütie arrestaties. De presi dent van Birma heeft in een boodschap aan Mao Tse Toeng zijn „hartelijke groeten en beste wensen" gezonden. Scheepsramp in Indonesië Het motorschip „Bawean" van de maatschappij „Kalimantan" heeft Maan- üg een schipbreukeling opgepikt, die waarschijnlijk de enige overlevende is vor'ge week omgeslagen en ge- «oSen-scHip "Ho sinS" van de maat- schappi] „Padjar Padang". Er worden een en twintig leden van de bemanning nm»„JL5ass^glers vermist. Het schip is omgeslagen tussen Djakarta en Padang. DE ITALIAANSE BEVOLKING (cXg£SrPaS gepubliceerde statistieken onHoff fn Tolking ondanks de nmeit jdVak iSSB—1.951 met 10 procent toegenomen. De bevolkings dichtheid is verhoogd van 139 tot 155 inwoners per km2. De kindersterfte is totn580OOO SGnomen nl" van 104.000 Vijf jaar geëist wegens overval Vijf jaar gevangenisstraf is voor het OT?fvfJereCl;-tsh0f ,?eëist tege" een 27-jarige natroos, die in Rotterdam ziin vrnaardu I5anufaeturenhandelaar en fnhnnrt Üd evorvallen en met de inhoud van de kas was verdwenen. De man was door de rechtbank te Rotter- darn veroordeeld tot twee jaar gevange nisstraf en terbeschikkingstelling van de regering. hoopt, het Europese legerverdrag en de Conventie van Bonn door alle be trokken landen, w.o. Frankrijk, zijn be krachtigd, terwijl dan ook de commis sie van de Kolen- en Staalgemeenschap onder leiding van de Westduitser Von Brentano met de uitwerking van een Europese grondwet gereed moet zijn. Men zal dan de vorm van het toekom stig Europa kunnen zien. 3. De drie pro-Duitse partijen in de Saar (Christen-Democraten, Socialisten en de Democratische Partij) moeten toestemming krijgen, haar werkzaam heden te hervatten. Voor de eerste maal sedert generaal Ridgway het Atlantisch opperbevel op zich nam zijn gisteren de geallieerde militaire bevelhebbers op het hoofd kwartier te Parijs bijeen geweest. Zij hebben defensievraagstukken, bezien in het licht van de onlangs gehouden oefeningen, besproken. De conferentie werd bijgewoond door generaal Ridgway, de plaatsvervangen de opperbevelhebber, veldmaarschalk Montgomery, de hevelhebber voor Noord-Europa, admiraal Sir Patrick Brind, de bevelhebber der landstrijd krachten in de centraal Europese sec tor, maarschalk Juin, de bevelhebber van de luchtstrijdkrachten in Midden- Europa, generaal Norstad en de -bevel hebber van de strijdkrachten in Zuid- Europa, admiraal Carney. Virginia 'no> J .1 voor Uw cent (Advertentie, ing. Med.) De Westduitse openbare aanklager stelt een onderzoek in naar de beschul digingen die zijn ingebracht tegen Ludwig Weis, hoofd van het bureau voor de handel tussen Oost- en West- Duitsland te Frankfort en diens mede werker Johann Kraus. Bij het onderzoek is tot dusver ge bleken, dat Weis vertrouwelijke en ge heime inlichtingen van militaire, pol- tieke en economische aard aan een bui tenlandse inlichtingendienst heeft ver strekt. Eerder is reeds meegedeeld dat Weis betrekkingen met Oost-Duitsland onderhield. Beide verdachten zijn zeven weken geleden gearresteerd. Zorin biedt geloofsbrieven bij V.N. aan De nieuwe Russische permanente vertegenwoordiger bij de V.N., Valerian Zorin, heeft zijn geloofsbrieven aange boden aan het secretariaat der V.N. Dit is tegen de regel, want geloofs- trieven moeten aan Trygve Lie per soonlijk zijn gericht. De. Russen doen echter al sinds 1951 alsof Lie niet be staat en zenden alle mededelingen aan het secretariaat. De privé-secretaris van Peron, Juan Duarte, is samen mefde voorzitter van de Argentijnse Kamer van Afge vaardigden naar Parijs vertrokken. De reden van de reis is niet bekend. De Amerikaanse minister voor Mari ne, Kimball, heeft in Parijs medege deeld, dat alle vliegdekschepen der VS zijn, of binnenkort zullen worden, uit gerust voor het vervoeren van atoom bommen. Dit met het oog op het feit, dat men in tijd van oorlog snel de be schikking kan hebben over mobiele atoombases. Binnenkort zullen alle vliegdekschepen vliegtuigen aan boord hebben, die een atoombom kunnen meenemen. Dit betekent niet, dat er thans reeds atoombommen op de sche pen zouden zijn. Overleg geheime diensten V.S. en Engeland Generaal-majoor Shortt, hoofd van de Britse militaire geheime dienst, die zich, in gezelschap van zeven mede werkers, voor besprekingen met des kundigen van de Amerikaanse ge heime dienst in de Ver. Staten bevindt, heeft te New York verklaard, dat hij er niet zeker van is dat zich geen communisten in de Britse geheime diensten hebben ingedrongen, waaraan hij echter toevoegde: „Ik heb geen redenen om aan te nemen, dat het w 1 zo is". Voorts zeide hij niet van mening te zijn, dat de Russen nog door verraad inlichtingen krijgen over atoomwapens. De besprekingen, welke Shortt c.s. met de Amerikaanse geheime dienst- deskundigen voeren, zullen drie weken duren. monden, Horen, geschaafde hnid genéést (Advertentie, ing. Med.) Naar de mening van Kimball bestaat er geen direct oorlogsgevaar, maar men moet bedenken, dat de Russen een groot leger in Europa hebben, dat zeer snel in actie kan komen. De mogelijk heid bestaat daarom, dat de Westelijke wereld tien tot vijftien jaar aanzien lijke strijdkrachten op de been moet houden, maar door samenwerking kan men z.i. de vrede bewaren. Een groot gevaar voor de strijd ter zee noemde Kimball de Russische duik boten, waarvan hij het aantal schat op minstens driehonderd, dat is vier of vijf maal zoveel als de Duitsers er in 1939 hadden. Ten slotte zei de minister, dat wordt nagegaan hoe Amerikaanse schepen, w.o. de grootste met atoomkracht kun nen worden voortbewogen. „Dit is slechts een kwestie van tijd. Kimball- is voornemens een inspectiereis te ma ken door Duitsland, Italië, Grieken land, Turkije en Noord-Afrika. «.g.i Voor ds J. J. G. Wuite predikant van de Doopsgezinde gemeente te Utrecht, is het op 2 October vijf en twintig jaar geleden, dat hij intrede deed in zijn eerste gemeente Veendam-Pekela. Na een verblijf van vijf jaar in deze ge meenten volgde in 1932 een beroep naar Zaandam-Oostzijde. Twee jaar later werd ds Wuite beroepen naar Utrecht, waar hij thans nog staat. Vele functies bekleedde hij in de Doopsgezinde Broe derschap. Maar ook daarbuiten onder vond zijn werk en persoon veel waar dering. Geruime tijd reeds vertegen woordigt hij de Doopsgezinden in de Oecumenische raad en in de centrale commissie voor het Vrijzinnig Protes tantisme. Tijdens de dienst van 5 October zal het zilverèn ambtsjubileum van ds Wuite worden herdacht. BEROEPINGSWERK Ned. Herv. Kerk: Aangenomen naar Petten: (derde predikantsplaats): G. C. Roosendaal te Lienden. Geref Kerken: Beroepen te Putten: J. P. Boer te Zwartebroek. Aangeno men naar Doetinchem: C. Kampen te Bleiswijk, die bedankte voor Grote- gast. Geref. kerken ondh. art. 31 K.O. Beroepen te Eindhoven: K. J. Kap- teyn te Nijkerk. Aangenomen naar IJsselmuiden-Grafhorst: C. van Leeu wen te Zaltbommel-Tiel (verbeterd bericht), BESOMMINGEN IJMUIDEN Besommingen van Woensdag: 2 traw lers f 38.500, IJM I f 25.400; loggers: 1JM 209 f 1500, KW 89 f 10.500, KW 155 f 2900 RO 2 f 2290, TX 33 f 3070, SCH 65 f 3100, Iers 93 f 670, IJM 210 f 5000, 226 f 5500 213 f 470, 249 f 30, KW 128 f 590, 35 f 776, 189 f 260, 31 f 450, 30 f 530. Prijzen per kg: heilbot 2.952.45. gr tong 5.244.30, grm. tong 3—2.60, kim. tong 2.85—2.61, kl. tong I 2.48—2.06, kl tong II 1.93—1.48, tarbot L 2.60—1.75. Prijzen per 50 kg: schartong 8653 grm. schol 7371, kim. schol 7165, kl schol I 64—47, kl. schol II 51—19, schar 2616, bot 4336, v. haring 12.6011, makreel 2110, gr. schelvis 94, grm. schelvis 8376, kim. schelvis 55—50, kl. schelvis I 5143, kl. schelvis II 4219, wijting 3620, gr. gul 6661, midd. gul 58—51, kl. gul 45—26, kl. haai 36—34. Engels schip liep op de rotsen Het zware weer was oorzaak, dat het Engelse beschermingsvaartuig voor vissersboten, Wave, bij St. Ives (Cornwall) op nog geen 7 meter van een huizenrij op de rot sen liep. Direct na het gebeurde werd vanaf de wal een reddingsactie op touw gezet, die er in slaagde de 62-koppige bemanning van het schip af te halen. Onze foto. toont het reddingswerk, waarbij juist een lid van de bemanning langs een kabel van het bedreigde vaartuig veilig aan land wordt gebracht. 68. Terwijl Pim, Pam en Pom ademloos toekeken, zagen zij hoe de baron aan zijn schrijfbureau ging zit ten en één van de dikke boeken open sloeg. „Zo en nu eens even tellen, wat ik vandaag weer ontvangen heb", hoorden ze hem zeggen. „Oh ja, die vijfhonderd-en-twintig gulden van mevr. Woeffie, moet ik er nog bijtellen. Haha, weer vijfhonderd-en-twintig gul den meer en zij zal nu wel zo gauw mogelijk uit dit huis trekken en dan kan ik het weer opnieuw verhuren! Ha ha', dat brengt allemaal geld in het laatje!" Liefkozend liet de baron zijn blikken over de kisten gaan, die overal om hem heen tegen de muren stonden. Vervolgens ging de baron door met cijferen en sloeg eindelijk met een tevreden zucht zijn boeken dicht. „Zo, voor vanavond is het genoeg! Het i« maar een geluk, dat niemand weet, hoe rijk ik wel ben. Anders kwam een ieder bij mij bedelen om een bijdrage, om nog maar niet te spreken van de belasting, die ik zou moeten betalen! Maar nu heb ik vam niemand last! Het hele dorp denkt, dat ik de arme Baron Van Pottum ben. Haha!! En niemand durft hier te komen, omdat „Kiekeboe" dit huis onveilig maakt! Zelfs die bru tale Pim, Pam en Pom zijn nu afge dropen". Kunst en cultuur Meesters van de spotprent In het gemeentemuseum te 's-Gra- venhage zal in verband met de Haagse kunstmaand de tentoonstelling „Mees ters van de spotprent van Daumier tot Steinberg" worden gehouden. Er zullen prenten worden getoond van de begaafdste meesters, die in dag bladen en tijdschriften zoals Punch, Newyorker, Charivarius, Le Rire, de Notenkraker, de Mandril, Fliegende Blatter en Simplicissimus humoristische tekeningen publiceerden. De tentoonstelling zal duren van 8 October tot 23 November. Tezelfdertijd zal een tentoonstelling worden gehouden, welke een beeld geeft van het Haagse muziekleven in de zeventiende en achttiende eeuw. Zij zal schilderijen, tekeningen, prenten, gravures, manuscripten, muziekdruk ken en instrumenten omvatteh. Films van Veit Harlan naar Arabische landen Russische functionarissen hebben on langs aan de Arabische landen twee propagandafilms van Veit Harlan aan geboden. Deze zijn vervaardigd onder supervisie van Goebbels ministerie van propaganda. Het gaat hier om de anti- Joodse film Jud Süss en om de anti- Britse rolprent Oom Kriiger. Deze pro ducten zijn samen met enkele andere van Harlan door de directeur van de Russische filmexportmaatschappij in Oost-Duitsland aangekocht. BakkerLakeman vijfde in zesdaagse te St. Etienne De zesdaagse te St. Etienne is door het koppel Carrara-Senfftleben ge wonnen. De einduitslag luidde: 1 Carara-Senfftleben, Fr., 1526 pnt.; op één ronde: 2 Godeau-Bouvard, Fr., 1453 pnt.; op drie ronden: 3 Piel-Lo- fïerot, Fr., 1354 pnt.; 4 Bareth-Monti celli, Fr., 633 pnt.; 5 Bakker-Lake- man, Ned., 451 pnt. 6 Guillier-Pas- quier, Fr., 413 pnt., op 5 ronden: 7 Ziege-Kilian, Did., 773 pnt.; op 6 ronden: 8 Roffat-Dos Reis N. Afr., 826. Alle andere koppels hebben de strijd gestaakt. John Langenus overleden Op 61-jarige leeftijd is gisteren na een zware operatie te Antwerpen overleden de ook in Nederland beken de oud-internationale scheidsrechter John Langenus. In Belgische en in in ternationale voetbalkringen was Lan genus een zeer geziene figuur. Hij was o.m. de auteur van „Fluitend door de wereld" en van „Onze vrolij ke voetballers". DOOR PATRICIA WENTWORTH Mijnh&rdt's Zenuwtabletten •terken en kalmeren Uw zenuwen. (Advertentie, ing. Med.) 71) „De beeldjes?" „Als meneer Holderness inderdaad de moordenaarwas, moesten ze m.i. wel daar zijn. En ik twijfelde niet aan zijn schuld na het verhaal van Allan Grover". „Dus komt het toch neer op die slotwoorden „Als juffrouw Silver er niet geweest was...." „O, neen", sprak ze, boven de klet terende breinaalden uit het hoofd krachtig schuddende,Ik maak geen aanspraak op enige verdienste. Ik heb slechts een paar bijzonderheden opgemerkt en toen ik Allan Grover ontmoette, oordeelde ik het nuttig, eens met hem te praten". „En die bijzonderheden; mag ik weten, welke die waren?" vroeg March. „Zeker wel, als je dat wenst", ant woordde juffrouw Silver. „Zie je, ik bekeek het geval geheel onbevooroor deeld, want ik kende geen van de be trokkenen, had geen vooropgezette denkbeelden en was daarom op mijn hoede voor de indrukken die ik zou opdoen. Om te begignen met juffrouw Cray, ik vond het absoluut onmoge lijk om aan de schuld van zulk een openhartig, oprecht en nauwgezet persoontje te geloveiv De indruk, die ik van haar neef Carr Robertson kreeg, moest ik hoofdzakelijk uit de mededelingen van derden opdoen, want hij was niet in de stemming om zich door mij te laten ondervra^n. Toen echter juffrouw Cray, klaarblij kelijk in volle oprechtheid, verklaar de, dat hij haar in 't begin voor de moordenares van meneer Lessiter had gehouden en nog altijd aan haar on schuld twijfelde, was ik geneigd de dader elders ie zoeken. Na Allan Gro ver gehoord te hebben, sprak ik ook de derde verdachte, Cyril Mayhew, bij mijzelf vrij van schuld.... 't Leek uiterst onwaarschijnlijk, dat hij de beeldjes uit een kamer, waar meneer Lessiter aan-één-stuk door vertoefde, zou hebben gestolen met de zekerheid dat zo'n diefstal dadelijk ontdekt zou zijn. Hoe meer ik er over nadacht, hoe meer ik tot de conclusie kwam, dat de beeldjes niet alleen ontvreemd waren door iemand die de waarde er van kende, maar tevens die waarde als motief voor de diefstal wilde doen doorgaan, ten einde het ware motief te verdoezelen". „Ja, maar dat kon ook van toepas sing zijn geweest op Carr Robertson". Juffrouw Silver schudde het hoofd. „Oppervlakkig beschouwd ja, maar inderdaad neen! Hij had plotseling ont dekt, dat James Lessiter de man was, die hem van zijn vrouw beroofd had, zijn jaloerse waandenkbeelden als f ei- was het huis uitgerendmaar niet naar Melling House. Integendeel, hij liep helemaal naar Lenton en bracht geruime tijd door bij juffrouw Eliza beth Moore, met wie hij nu opnieuw verloofd is. Ik vind het erg onwaar schijnlijk, dat hij in de gegeven om standigheden nog aan moord zou hebben gedacht, maar als hij 't had gedaan, zou hij zeker niet met de bloederige regenjas thuis zijn gekomen en die aan juffrouw Cray hebben getoond, terwijl hij haar beschuldigend vroeg: „Waarom hebt u dat gedaan?" „Deed hij dat?" „Ja, Randal en 't overUuigde juffrouw Cray van zijn onschuld, evenals mij, toen ik het hoorde. Ofschoon ik hem niet dikwijls gezien had, had ik me toch een duidelijk beeld van zijn ka rakter gevormd. Hij zou mogelijk in drift tot geweld zijn overgegaan, maar hij was niet in staat tot huichelen of stelen. Als hij werkelijk de moord had gepleegd, zou hij zeker niet geprobeerd hebben, de schuld op juffrouw Cray te schuiven". „Ja, dat is zo! En wat nu verder?" „Ten aanzien van mevrouw Welby kon ik maar nief tot een nauwkeurige gevolgtrekking komen. Ik vond haar koud en egocentrisch, onbetrouwbaar en verdacht haar van oneerlijkheid". „Nu, nu", riep March, de wenkbrau wen optrekkend, „dat klinkt niet be paald waarderend. Maar achtte u haar niet tot moorden in staat?" Jufrouw Silver schudde andermaal het hoofd. „Ik kon niet geloven, dat ze er ooit toe zou komen, iemand met een pook de hersens in te slaan. Als ze een moord had willen plegen, zou ze, daar ben ik zeker van, vergif hebben ge bruikt. Intussen was ik overtuigd, dat ze iets wist, maar het zorgvuldig ver borgen hield en dat bleek ook het ge val te zijn". Achterover leunend in zijn stoel, keek March zijn vroegere onderwijzeres met deels ernstige, deels humoristische be wondering aan. „En nu meneer Holderness. Ik zou heus wel graag willen weten, hoe u op de idee van zijn schuld is gekomen". „Op de eenvoudigste manier van de wereld. De hele zaak draait eigenlijk om die gouden beeldjes. Die werden niet zo maar terloops gestolen, maar wel degelijk met tweeërlei doel, dat ik al heb uiteengezet. Ik moest nu nog na gaan, wie er méér van die beeldjes af wist. Juffrouw Cray en meneer Carr Robertson had ik al uitgeschakeld en mevrouw Welby, reeds onder verden king van andere verduisteringen, zou wel zo slim zijn geweest, geen verdere risico's op zich te nemen. De Mayhews kenden de beeldjes al zolang, dat ze er heus geen speciale aandacht meer voor hadden. Zeker, de wanhoop en terneer geslagenheid van mevrouw Mayhew troffen me, maar ze werden verklaard door de angst over haar zoon en meneer Mayhew was, naar me al spoedig bleek, een in Melling algemeen geacht man. Bovendien was hij eerst tegen elf uur uit Lenton teruggekomen en om half elf had meneer Robertson reeds de moord ontdekt. Als vanzelf gingen mijn gedachten toen naar meneer Holder ness. „Maar mijn beste juffrouw Silver.." Zij keek haar ex-leerling een tikje afkeurend aan. „O", hernam ze, „ik wil niet beweren, dat ik hem verdacht, maar zijn naam kwam bij me op als die van iemand, die zeker de waarde van de beeldjes moest kennen". „Ja, maar in de inventarislijst etc. waren ze eenvoudig als „vergulde beeldjes" vermeld". Juffrouw Silver kuchtte. „Ik voor mij", ging ze voort, vond dat nogal vreemd. Iedereen wist, dat mevrouw Lessiter op zeer goede voet met haar zaakwaarnmer had gestaan en volgens jufrouw Cray sprak ze graag met haar vrienden over de beeldjes, waarop ze, omdat het familie-erfstukken waren, erg trots was. Het kwam me dus als onmogelijk voor, dat meneer Holderness niet volledig zou zijn ingelicht. Ook viel mij op, dat hij, toen meneer Carr Robertson zijn advies vroeg, deze aan ried, alles aan de politie mee te delen, 't Ligt niet op de weg van een rechts kundig adviseur, zijn cliënt iets aan te bevelen, dat tot diens onmiddellijke ar restatie moet leiden en nog wel in zulk een vroeg stadium van de zaak. Ik ver onderstel, dat de arrestatie slechts uit bleef, omdat juist toen een nieuwe ver dachte opdook in de persoon van Cyri) Mayhew. Intussen vroeg ik me af, waarom meneer Holderness dat gevaar lijke advies had gegeven". (Wordt vervolgd) (Advertentie, Ing. Med.) CANTATE NO. 201. „Der Streit zwischen Phoebus und Pan" één der weinige Wereldse canta tes die J- S. Bach schreef en het levende bewijs voor het grote gevoel voor humor van deze ogenschijnlijk zo strenge meester (23.15 uur over Hilversum 1, 402 m.); of naar STRAWINSKY VND SCHOENBERG een program ma gewijd aan het werk van deze twee' groten onder de moderne musici, die beiden op hun wijze baanbrekers zijn of zijn geweest. Voor toestelbezitters een goede gelegenheid om met hen kennis te maken (22.35 uur over NWDR 309 m.) VRIJDAG 3 OCTOBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gramo- foonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram.muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Pianorecital. 11.30 Gram.muziek 11.15 Metropole Orkest. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gramofoon- muziek. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Reportage. 13.25 Amusementsmuziek. 13.55 Kamerorkest. 14.45 Kamerkoor. 15.15 Voordracht. 15.35 Gram.muziek. 16.00 „Tweejarigen voor voorjaarsperken", causerie. 16.15 Gram.muziek. 16.30 In strumentaal trio. 17.00 Gram.muziek. 17.30 Militaire causerie. 17.40 Gram.muziek. 17.45 Fries programma. 18.00 Gram.muziek 18.10 Idem. 18.15 Idem. 18.30 Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenigings leven. 18.45 Kamermuziek. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Regeringsuitzen- ding: Verklaring en Toelichting. 19.30 Vocaal Ensemble en solisten. 20.00 Radio krant. 20.20 Weense muziek. 20.50 Repor tage. 21.10 Gram.muziek. 21.30 Radio Philharmonisch Orkest en soliste. 22.25 Kunstrubriek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-berichten. 23.15 „Het Evangelie in Esperanto". 23.30—24.00 Vocaal Ensemble en solisten. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO. 16.00 VARA, 19.30 VPRO. 21.00 VARA, 22.40 VPRO, 23.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.33 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gram. muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.05 Gram.muziek. 9.40 Voor de kleuters. 10.00 „Kinderen en Mensen", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Gram.muziek. 10.30 Schoolradio. 10.50 Orgel en zang. 11.15 Radiofeuilleton. 11.35 Pianorecital. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en Tuinbouw mededelingen. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gram.muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Mu- sette-Orkest. 13.50 Gram.muziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.20 Vocaal-kwartet. 14.50 Voordracht. (In de pauze: muziek.) 15.10 Weense muziek. 15.30 Dansmuziek. 16.00 Gram.muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Gram.muziek. 17.20 Muzikale cau serie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „Denk om de bocht". 19.00 Klein koor en koperkwartet. 19.15 Orgelspel. 19.30 „Moreel Beraad", causerie. 19.50 „De Nationale Reclasseringsdag", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.15 „Het zingende hart". 20.30 „Benelux", cau serie. 20.40 „Leven op de aarde", cause rie. 21.00 Metropole-Orkest en solisten. 21.45 „Het leven betrapt". 22.05 Buiten lands overzicht. 22.20 Swingensemble. 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avond wijding. 23.00 Nieuws. 23.15 „In huwelijk en gezin", causerie. 23.30—24.00 Gramo- foonmuziek. Experimenteel Televisieprogramma van de NCRV. 20.1521,45: 1. Journaal; 2. Wintermode 1952; 3. Weerbericht. - Pauze. - 4. Hongaarse muziek en -volks dansen; 5. Dagsluiting. van rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen worden snel en af doende verdreven door Togal. Er is geen beter middel tegen dan Togal. Togal baat waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apoth. en drog. f 0.95, f 2.40 en f 8.88. (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 7