H. O. V. speelde „Eroïca" Stad en Omgeving KLOOSTERBALSEM AGENDA Jimmy Brown als diepzeeduiker Jubilaris voor 55 jaar trouwe dienst gehuldigd De verhouding Alcmaria V.V.V.— Federatie De Polderlasti ua een half millioen koeien haalde hij bijna vier millioen K.G. melk Een enthousiaste feestviering Cf/yi/f AJCiS Wrijven met I w G nbnde heerlijk ver» 7 warmende en diepdoordringen de Akker's Kloosrerbalsem ver jaagt de pijn en heeft een wel dadige werking. Spoedig zegt gij Byron Janis gaf verbijsterend technisch pianospel Publiek bracht ovaties Gevonden voorwerpen Gezin van 14 personen op straat gezet Communiqué en commentaar HAASTIGE SPOED Christelijke middenstand had leerzame avond Prijzen op de kaasmarkt Een laatste kans...» Wollen damesjasjes Wollen damespullovers, Wollen damesvesten, Wollen yersey d.-blouses, Meisjessweaters, f Om ie huilen Kon. Marine jaarlijks op 8 October naar Alkmaar Molen nog steeds verbeterd PREDIKBEURTEN VRIJDAG 17 OCTOBER 1952 VIJF EN VIJFTIG jaar is meer dan de gemiddelde leeftijd van de mens en een man, die al die jaren zijn beste krachten en al zijn zorgen aan één en het zelfde bedrijf heeft gegeven verdient zeker de hulde welke de heer N. P. Stok man gisteravond in café Beemster op bet Waagplein ten deel is gevallen. De jubilaris is een markante figuur. Hij is in de tijd, dat hij nog kaasdrager was, ongetwijfeld de meest gefotografeerde man uit Alkmaar geweest. Zyn foto met de karakteristieke snorrekop is over alle werelddelen verspreid en toen Charley Toorop enige kaasdragers wilde uitbeelden was het vanzelfsprekend ook Stok man, die voor het bijna levensgrote beeld op haar bekende schilderij voor mode} heeft gediend. pafé Beemster op het Waagplein was gisteravond vrijwel geheel gevuld met diverse autoriteiten, familieleden en kennissen van de 67-jarige jubilaris, die met zijn vrouw en zijn familie waaronder zijn 91-jarige schoonvader „Opa De Wit" achter een enorm bloemstuk aan de eretafel troonde. Het was jammer, dat Opa Frans niet aanwezig kon zijn en dat ook de heer en mevrouw Jan Frans van de Kooi- meerlaan er niet waren omdat de heer J. Frans juist uit het ziekenhuis ont slagen was en zich nog in ,acht moest r.emen. Zij hadden evenwel hun zoon Piet naar het feest gezonden, die de familie op uitstekende wijze bleek te vertegenwoordigen en, evenals zijn oom, zijn gelukwens geheel op rijm had ge- 2et. De heer Piet Frans, die deze avond de familie vertegenwoordigde, deelde mede, dat minister Mansholt en de heer W. Voorthuizen, directeur van het marktwezen, tot hun spijt niet op dit feest tegenwoordig konden zijn, wat blijkbaar niet verhinderde dat dit met groot enthousiasme gevierd werd. Diverse sprekers 'Allereerst werd het woord gevoerd door de heer H. Mulder, voorzitter van de afdeling Heiloo van de Holland se Maatschappij van Landbouw, die er aan herinnerde, dat er in de landbouw bladen een eregalerij is waarin diege nen vermeld worden, die veertig of vijf tig jaar in eenzelfde functie werkzaam zijn geweest. Gewoonlijk ziet men daarbij de foto van een oud mannetje, maar de heer Stokman, die zelfs vijf en vijftig jaar en dan nog wel bij de zelfde familie werkzaam was, geeft allerminst het beeld van een man, die aan het einde van zijn krachten is ge komen. Een diensttijd van vijf en vijftig jaar vol plichtsbetrachting en trouw komt zelden voor. Mensen als Stokman zijn zeldzaam op de boerenbedrijvep. Het gaat er in dit geval niet om öf men koeien heeft gemolken maar wel hoe men ze heeft gemolken. Spreker stelde er prijs op om de heer Stokman or> deze ere-avond een diploma der Hollandse Maatschappij van Landbouw te over handigen, waarbij hij de hoop ilitsprak dat voor de jubilaris nog vele gezonde en gelukkige jaren'mogen weggelegd zijn. De ingelijste oorkonde was een fraai document waarop in kleuren koeien en paarden in de wei zijn afgebeeld. Op deze oorkonde wordt vermeld, dat aan N. P. Stokman, geboren 21 Februari 1885, hulde wordt gebracht voor vijf en vijftig jaren trouwe dienst bij de fa milie Frans. De oorkonde is onder tekend door voorzitter en secretaris van het hoofdbestuur en van de afd. Heiloo der Hollandse Maatschappij van Landbouw. De jeugdige zoon van de heer JFrans uit de Kooimeerlaan herinnerde m sympathieke woorden aan de zeer vele jaren waarin men de jubilaris twee maal daags naar zijn werk zag gaan. Hij mag dan 67 jaar zijn geworden maar in zijn hart is hij niet ouder dan 18 en zijn glimlach is nog altijd dezelfde als in de tijd dat de Afsluitdijk er is gekomen. Zo heeft hij altijd opa en vader Frans trouw gediend waarvoor een woord van hartelijke dank mag worden gesproken. De heer P. Frans herinnerde er daar na aan, dat de jubilaris als oudste uit het gezin reeds als jongen aan het werk moest om iets te verdienen. Zo werd hij 55 jaar geleden melkknechtje bij grootvader Frans, waar_ hij dadelijk opviel door zijn handigheid, nauwgezet heid en door het feit, dat hij altijd op tijd was. (Advertentie, Ing. Med.) Hij groeide als kool en er was geen koe, welke hij niet baas kon. In zijn lange diensttijd heeft hij niet minder dan 481.800 koeien gemolken en daaruit 3.754.400 kg melk te voorschijn gebracht. Al die jaren heeft hij trouw de kaas markt bezocht. Hij was de meest gefoto grafeerde kaasdrager en heeft zich al tijd een trouw en liefdevol vader voor zijn gezin getoond. Men kent hem van zijn geregelde bezoeken aan de markt in Purmerend. Hij reisde met vee naar vele vreemde landen en hij is de vriend van talloze handelaren. Spreker had er lang over gedacht wat men als jubi leumcadeau zou kunnen geven en was tot de conclusie gekomen, dat een „stoel" het beste cadeau zou kunnen zijn, een zetel waarvan spreker hoopte, dat de jubilaris hem nog vele jaren zou mogen gebruiken. Onder grote hilari teit werd vervolgens uit een pakkist een éénpoots melkerskrukje met op schrift te voorschijn gebracht. „Mis schien", aldus de heer Frans, „had u een andere zetel verwacht" en om de teleurstelling dan direct weg te nemen overhandigde hij de jubilaris een enve loppe met inhoud en wenste hem nog vele gelukkige jaren toe. Dankwoord namens de jubilaris MA een gelukwens door de heer Bere- poot, sprak de heer P. Stokman, zoon van de jubilaris, een dankwoord namens zijn vader. Hij herinnerde er ,GEEN GOUD ZO GOED (Advertentie. Ing. Med.) aan, dat deze in den beginne niet veel van een huldiging, wilde weten, maar door de thans tot Hem gesproken woor den diep getroffen was. Spreker dankte de heer Mulder voor de officiële hulde van de Hollandse Maatschappij van Landbouw en richtte zich daarna hoofd zakelijk tot de familie Frans. Het speet hem, dat de heer Jan Frans door ziekte niet aanwezig kon zijn, maar gelukkig is hij weer op de weg van herstel. Spreker deed uitkomen, dat de gehele familie Frans door haar sympathieke houding het zijn vader mogelijk had ge maakt zijn werk zo lang en met zo grote opgewektheid te verrichten. Hij bracht ten slotte de familie Frans har telijk dank voor alles wat zij al die ja ren voor zijn vader gedaan had. De heer P. Frans sprak vervolgens de hoop uit, dat men over vijf jaar een jubileumfeest zou kunnen vieren als er in de landbouw nog niet veel z(jn voor gekomen. Gelet op de gezondheidstoe stand waarin de jubilaris thans nog verkeert zou spreker met veel vertrou wen zeggen: „dat redden we wei". Nog vele sprekers Vele sprekers hebben daarna op deze jubileum-avond nog het woord ge voerd. Er was accordeonmuzielc en de stemming zat er goed in. Er was een keurig cadeau van de kastelein, dat de nodige geestrijke dranken in grote ver scheidenheid bevatte. Er werd afwisse lend gezongen, gedronken en gespro ken en de velen die ter felicitatie waren gekomen waaronder ook oud-wet houder Klaver zullen wel geconsta teerd hebben, dat wanneer agrariërs onder elkaar zijn, de gezelligheid geen tijd kent. Het was de jubilaris, die het sein tot ophouden heeft gegeven, want om 3 uur in de morgen moest hij weer naar het land om te melken. Plichtsgetrouw als altijd is hij een nieuwe werkperiode ingegaan. De heer Mulder, voorzitter van de afdeling Heiloo van de Hollandse Maat schappij van Landbouw, overhandigt de heer Stokman de fraaie oorkonde der Maatschappij. Het eerste concert door de H.O.V. als opening van het winterseizoen gegeven trok een zeer goede belang stelling. Het programma was zo sa mengesteld, dat iedere muziekmin naar van welke pluimage ook, vol doening kon vinden. Daarvoor boden Beethovfen's Symphonie „Eroïca" en het bekende Pianoconcert van Peter Tsjaikowski voldoende waarborg. Bij het aandachtig luisteren naar Beethovens z.g. Helden Symphonie, waarin de componist zijn innerlijke heldhaftigheid uitviert, konden we niet ontkomen aan de gedachte, dat wel eens al te nadrukkelijk het ac cent wordt gelegd op het revolution- naire karakter van Beethovens mu ziek ook in de geschiedenisboeken - en dat er te weinig aandacht wordt geschonken aan het zuiver mu- zikanteske in de werken van deze meester. Het was juist de objectieve interpretatie van dirigent Verhey, die op dit facet van 's meesters kunst het volle licht wierp. B.v. het brillant gespeelde Scherzo. Treffend was ook de grote melodische spankracht in de finale, die het door het koper schitte rend werd besloten. Na deze zeer lofwaardige vertolking kwam de muzikale sensatie van de avond, in de persoon van de jeugdige Amerikaanse pianist Byron Janis, die een verbijsterende technische vertol king gaf van Tsjaikowski's pianoconcert. Het was virtuosendom in de volle zin van het woord. Byron Janis heeft een bijzonder krachtige aanslag en de technische problemen schijnen voor hem maar kinderspel te zijn. Met grote spanning werd dit phenomenale klavierspel gevolgd, en Tsjaikowski's werk werd bijna middel tot schitte ring van de pianist, als muzikaal doel. Bij al dit verbazingwekkend kla vierspel, blijft het hart echter onberoerd, Byron Jonis' muzikaliteit zal innerlijk nog moeten groeien, om ook boven dien de geest van de componist te kunnen realiseren, van een pianist van plm. twintig jaar kan men dit ook niet verlangen. Zijn dus overi gens zakelijke spel contrasteerde wel sterk met de gevoelig en genuan ceerde orkestbegeleiding, door de diri gent met toewijding erzorgd. Dat de reactie op het spel van deze leugdige virtuoos zeer groot was, en dat hij meermalen werd teruggeroepen, ion men verwachten. Dergelijk technisch klavierspel te beluisteren behoort inderdaad tot de zeldzaamheden. Hoe Byron Janis zich verder nog als musicus zal ontwikke len zal de tijd moeten leren. De Haarlemse Orkest Vereniging heeft weer zéér goed werk geleverd en de gebrachte hulde van het audi torium, dan ook wel verdiend. Ms. Gevonden over het tijdvak van 9 tot en met 15 October 1952 en te bevra gen aan het bureau van politie te Alk maar van 1718 uur op kamer 14, le etage, op de Maan-, Woens- en Vrijdagen van de volgende voorwerpen: shawls, dameshandschoenen, herenhandschoenen, parapluie, portemonnaies met inhoud, al pinomuts, ceintuurs, kinderschoentje, kruisje, corsage (bloemen), jongensjas, bal, pakje zaad, melkbus zonder deksel, vul pennen, regenjas, dekkleed, melkbus, rij wielsleuteltje, broekriem, kinderwant, paar oorbellen, damestas, armbanden, kin derwantje, capuchon, rozenkransen, pad- vindersriem, hondenriem, mondorgel, zak aardappelen, kussen, dekzeil, scheenbe schermer, polshorloge, lapje stof, kinder armbandje, kinderwant, handschoenen klem, kindercape met onderstel wagen, herenhorloge, zakmes, hoofddoek, zak met aardappelen, persoonsbewijs en etui met sleutels. VRIJDAG Cinema Americain, 8 uur: Huwelijks- wals (18 jr); Victoria Theater, 8 uur:. Toen stond de aarde stil (14 jr); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Waar de rechte weg eindigt (18 jr); Harmonie Theater, 8 uur: Marva's Ahoy (alle leeft.) Hotel London, 8 uur: Biljartfinale; Hotel De Nachtegaal, 8 uur: Voorwed strijd kader 38-2; Hotel Victory, 8 uur: Lezing Genootschap Nederl.Frankrijk, Frangois Canac over Madame P. Curie. Sted. Museum, 1012, 25, 79 uur: Tentoonstelling Klein Plastiek: Openb. Leeszaal, 1012, 26, 79.30 uur: Ten toonstelling nieuwe boeken. ZATERDAG Bioscopen als Vrijdag. Aanvang 7 en 9.30 uur. Rex Theater 2)30 uur matinee. Wapen van Heemskerk, 2 uur: Kinder- matinée; 8 uur: ATV Ontwaakt met: „Ik moet met je trouwen". Hotel London, 8 uur: Biljartfinale. Hotel De Nachtegaal, 8 uur: Voorwedstrijd kader 38-2. Sted. Museum en Openbare Lees zaal als Vrijdag. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Vrijdag 2.58 15.14 Zaterdag 3.38 15.52 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Vrijdag 3.03 15.19 21.03 9.19 Zaterdag Gisteren is door ,de deurwaarder het gezin B. uit de Hofstraat, bestaande uit veertien personen, op straat gezet wegens huurschuld. De vader en moe der, die met hun 12 kinderen op de Vest zwierven, werden door het Ne derlandse Lgger des Heils opgenomen en in het gebouw Breedstraat 11 on dergebracht. Met heeft daar de kachel aangezet en de mensen te drinken ge geven. Door bemiddeling van het Le ger zijn de veertien personen bij di verse mensen ondergebracht. De wo ning, die zij moesten ontruimen, was bestemd voor de concierge van de Baptistenkerk. Reeds vier maanden geleden werd de heer B. de huur op gezegd, waarop hij terstond met het betalen van de huurpenningen is op gehouden. Volgens hem was hem een andere, te kleine woning aangeboden, die hij niet kon accepteren. De meubelen van de familie B. zijn thans opgeslagen in het zogenaamde tonnenhuis van de gemeente. TEGEN TROTTOIRBAND GEREDEN. Donderdagmiddag omstreeks kwart voor drie reed mevr. B. uit Alkmaar per rijwiel over de Friese weg. Bij het nemen van de bocht naar de lager gele gen ventweg reed zij tegen de trottoir band. Zij kwam te vallen en moest met een ernstige hoofdwonde naar het Cen- 3.43 15.57 21.43 9.57 taal Ziekenhuis worden vervoerd. De heer Fr. A. H. Otten, bestuurslid van Alcmaria VVV, doet ons namens de besturen van Alcmaria VW en de Federatie van WV's benoorden het Noordzeekanaal het volgende commu niqué toekomen: „In een gisteravond onder voorzitter schap van de heer D. J. Scheffel in „Het Wapen van Haarlem" gehouden gecom bineerde vergadering van de besturen van de Federatie van WV's boven het Noordzeekanaal en Alcmaria VW be legd op initiatief van laatstgenoemd be stuur werd de onderlinge verhouding tussen beide organisaties besproken. Aanleiding hiertoe was een bericht in de Alkm. Crt., waarin gezegd werd. dat Alcmaria VVV 't Gemeentebestuur van Alkmaar had verzocht de Federatie, die, evenals Alcmaria VVV, haar bu reaux in het Waaggebouw heeft, de huur op te zeggen. Na uitvoerige discussie over en weer kwam de gecombineerde vergadering tot de conclusie, dat dit krantenbericht waarvoor het Federatiebestuur ove rigens ook alle verantwoording afwees volkomen onjuist is gebleken; dat dus het Gemeentebestuur bedoelde brief niet heeft geschreven op suggestie of op verzoek van het bestuur van Alcma ria VW. Het bestuur van Alcm. VW voor zover aanwezig sprak tevens unaniem de wens uit, dat het Bureau der Fede ratie in Alkmaar gevestigd zou blijven". Tot zover het communiqué. Wij kun nen ons niet voorstellen, dat het uitvoe rige artikel „De controverse Alcmaria VVVFederatie" in ons nummer van Zaterdag 11 October, waarin o.m. ook ons eerste bericht over de huuropzeg- ging aan een critische beschouwing werd onderworpen, is ontsnapt aan de aandacht van de bestuursleden. De in stemmende commentaren, welke wij van verschillende zijden vernamen, be wijzen het tegendeel. Dat Kien deson» danks vijf dagen na de publicatie van dit artikel tot de redactie van boven staand communiqué besluit, stelt ons teleur. Wij hadden van de bestuursle den, die ons op zo prettige wijze de nodige gegevens voor onze beschouwing van 11 October beschikbaar stelden, an ders verwacht. Het Federatiebestuur wijst, aldus het communiqué, alle ver antwoording voor ons eerste bericht af. Deze zinsnede komt ons lichtelijk over bodig voor. Voor de berichten in ons blad draagt de redactie de verantwoor ding en niemand anders. Noch het Fe deratiebestuur, noch bestuursleden van Alcmaria VW hebben gelukkig enige invloed op de inhoud van enze krant. ADVERTENTIE is zelden goed, maar soms noodzakelijk. Wanneer U zeer snel uw nieuwe bril moet hebben, of „met spoed" een repa ratie wenst, dan weet U dat Hofstede voor U klaar staat. Met de modernste machines en prima vakmanschap komt het in orde. H. H. HOFSTEDE, LANGESTRAAT 61 ALKMAAR (Advertentie, Ing. Med.) Dat de aanwezige bestuursleden van Alcmaria VVV unaniem de wens heb ben uitgesproken, dat het Federatie bureau in Alkmaar gevestigd zal blij ven, doet ons van harte deugd. Indien hiermede een periode van goede samen werking tussen Alcmaria VW en de Federatie wordt ingeluid, dan heeft de kwestie heilzame gevolgen gehad. In de gisteravond in „Het Wapen van Heemskerk" gehouden vergade ring van de Christelijke Middenstands bond heeft de secretaris van het hoofd bestuur. de heer W. P. Hollebrands de taak van de Christelijke Middenstand uiteengezet. Naar aanleiding van zijn belang rijke causerie, stelde een vijftal aan wezigen enige vragen, die uitvoerig werden beantwoord. Het bleek duidelijk van hoe groot belang het is, dat de Chr. Midden standers óók een hechte organisatie vormen. Een organisatie waarmee overal in den lande rekening wordt gehouden. Na de pauze verkreeg Ds. N. den Oudsten het woord. Hij zeide het zéér op prijs te stellen, dat hij temidden van de Ohr. Middenstanders ter plaatse een opwekkend woord mocht spreken. Spreker ging na hoe de ver houdingen in het leven twee duizend jaar geleden waren; daarna hoe het in de middeleeuwen was en ten slotte hoe het tegenwoordig is. Op rustige en overtuigende wijze besprak de predikant de moeilijk heden en mogelijkheden van de Chr. Middenstanders. Hij wekte de aanwezigen op tot organisatie, maar ook tot bestudering van de Midden standspro,blemen. Hij besloot met de woorden: „Zoekt eerst het Koninkrijk Gods, en al deze dingen zullen U toegeworpen worden". Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 7 stapels .boeren kaas, totaal 3400 kg. De prijs was f 2.25. De handel was goed. Dinsdag waren er in Bodegraven 178 partijen aangevoerd, le soort f 2.40f 2.45, 2e soort f 2.36f 2.39, extra f 2.50. De handel was kalm. In Woerden waren er Woensdag 211 partijen, le soort f 2.40f 2.44, 2e soort f 2.36f 2.39, zware f 2.48. De handel was matig. Er waren gister 256 partijen in Gouda aangevoerd. De prijzen waren le kwaliteit f 2.40f 2.44, 2e kwaliteit f 2.37f 2.39, extra zware tot f 2.54. De handel was kalm. In het Stedelijk Museum is de ten toonstelling „Werk van 37 Nederlandse beeldhouwers" Zaterdag (10-12, 2-5 en 7-9 uur) en Zondagmiddag (2-5 uur) voor het laatst geopend. Een dergelijke tentoonstelling zal men niet spoedig weer te Alkmaar kunnen zien. Benut dus deze laatste kans! Moge de laatste dagen het bezoek aan Alk- maars Museum overtuigend bewijzen, dat men in Alkmaar een dergelijke ten toonstelling waard is en waardeert! In de nieuwste modelijn zonder sluiting, in rood en groen (zie afbeel-^ ding) AI./D met aangeknipte lange mouw en ronde hals, in rood, lila en bor- I A Q F deaux V.73 met zeer apart bewerkt voorpand, in zwart, grijs en bordeaux If QF 17.95 II 0.73 met 3/4 vleermuismouw; zeer moderne schouder bewerking in lila, maïs^ ■rr en mosgroen Al 3 met lange mouw en ronde hals van de zo gewenste véloutine, in rood, groen en koren- blauw 3-10 jaar, kleine stijging per maat, C C 3 jaar Bovendien krijgt U voor iedere bestede gulden één jubileumpunt lANGESTRAAl ALKMAAR 67. Na even wat te hebben uitgerust zette Jimmy zijn tocht voort. Het werd nu wat donkerder. Het water werd van lichtgroen donkergroen en het werd moeilijker de dingen te onderscheiden. Maar wel bemerkte Jimmy de aanwe zigheid van waterplanten en dat deed hem geloven, dat hij de bodem van de zee zo ongeveer bereikt had. En inder daad duurde het niet lang meer of hij zag tussen de grillig waaierende water planten rotspunten uitsteken. Jimmy bewoog zich nu langzaam voorwaarts, links en rechts uitkijkend om een glimp van het wrak te kunnen ontdekken. „Ik hoop nu maar", bromde hij, „dat kapi tein Toontje zich bij zijn plaatsbepaling niet vergist heeft, want anders kan ik mij hier een. aap zoeken" Nu en dan schoot er een vrij grote vis langs hem heen en er was er zelfs één, die hem nieuwsgierig aan keek en langzaam met hem mee zwom. Het was net alsof het dier van plan was eens aan hem te snuffelen. Toen dat Jimmy begon te vervelen, probeerde hij hem met zijn harpoen weg te jagen. De grote vis retireerde wel een beetje, maar zij bleef toch in de buurt. Jimmy begon de moed al wat op te geven, toen hij eens klaps op een afstand van ongeveer vijf tig meter iets donkers zag schemeren. Het was net, alsof hij daar de contouren van een schip waarnam. Haastig zwom Jimmy er heen. Zijn hart bonsde van verwachting.... (Advertentie, Ing. .ed.) De toneelvoorstelling, welke heden avond in het Gulden Vlies zou plaats vinden, is afgelast. Het betreft „Waar om jok je, Chérie?", dat zou worden op gevoerd door „Comedia". ■pOEN wij van bovenstaand bericht kennis namen wisten wij niet of wij er verdrietig om moesten worden of ons in een hoekje moesten gaan staan schamen. Want beschamend is het, dat in een provinciaal centrum als Alk maar voor een toneelstuk, op het re pertoire van een beroepsgezelschap, zó weinig belangstelling bestaat, dat de schouwburgdirectie besluit de voor stelling niet te laten doorgaan. Dat is niet de eerste keer. Kort geleden on derging het beroemde negerballet het zelfde lot en in het vorig seizoen heb ben wij dergelijke berichten ook al moeten plaatsen. Het publiek moet twee dingen goed voor ogen houden. Alkmaar moet bij zonder dankbaar zijn, dat het een schouwburgdirecteur heeft, die zich door gebeurtenissen als hier gesigna leerd, geenszins laat afschrikken. In de tweede plaats vragen wij ons in alle erlijkheid en openhartigheid af hoe het centrum van de kop van Noord-Hol land ooit voor „vol" zal worden aange zien, indien het publiek, dat de waarde van dit centrum bepaalt, niet naar de mate van zijn vermogen medewerking geeft en steun verleent aan iedere pot ging om het provincialisme in de kwa de betekenis van het woord kwijt te raken. Want men maakt ons niet wijs, dat de middelen ontbreken, zolang wij vrijwel dagelijks horen, dat Alkmaars publiek zich naar Amsterdam begeeft voor het bijwonen van toneel-, film-, cabaretvoorstellingen en concerten. Het hemd is nader dan de rok. Het gevaar bestaat, dat allen, die het met onze stad als cultureel centrum goed menen, de lust wordt benomen zich nog verder in te spannen. Het re sultaat zou zijn, dat wij zouden komen te leven aan de zelfkant van de grote stad, met alle gevaren voor het hele maatschappelijke leven, daaraan verbon den. Wij hopen van harte, dat bovenstaand bericht het laatste in zijn soort is. Daar kunnen wij allen persoonlijk héél wat aan doen. Ten voordele van onszelf no- tabene! H. M. K. De commandant Zeemacht Neder land, schout bij nacht F. T. Burghardt, heeft zijn grote erkentelijkheid uitge sproken voor de tot de Koninklijke Marine gerichte uitnodiging om op de verjaardag van Alkmaars Ontzet te komen defileren. De commandant heeft zich gaarne bereid verklaard ook voor de toekomst zijn medewerking aan een défilé van matrozen en mari niers op 8 October te verlenen en hoopt, dat deze deelname tot een vas te traditie zal uitgroeien. Het bestuur van de polder kwam Woensdagmiddag onder terschap van burgemeester De voltallig in openbare vergaderi een. Ingekomen was een verzoi de heer H. de Vries te Hensbro algehele ontheffing van de vaa; voor mechanisch voortbewogen onder de motivering dat hij all polder Obdam bevaart voor hi voer van en naar de veiling alda voorstel van het dagelijks besti ingezetenen van de gemeente Her voor de helft in deze kosten ti bijdragen, werd door de verg; aanvaard. De heer A. J. Luke kreeg toestemming voor het p van een onderbemaling. De afwikkeling betreffende de van verbetering van de Aris W wordt thans geregeld. Er is m bekend hoeveel geld hiervoor Provincie zal worden terug onti Met het oog op het bepalen 1 bijdrage door de polders Wdel e ken in de bemalingskosten van i der Obdam, is de rekening over c ste vijf jaren opgemaakt. Daar di heen plm. ƒ480,— was, zou dit plm. ƒ960,komen. Hierbij ko: voornoemde polders ook nog bijdragpn in de kosten van uitg baggerwerk ten aanzien van b< sloten, o.m. Weeresloot en H sloot, mede betrekking hebben deze polders. Daar het belang va werken van Weel en Braken gering geacht werd, vond de v( ring het goed, het t/taal aan bem kosten en uitvoering baggerwer stellen op ƒ1.000,—, welk bedi feite gesteld zou kunnen wort plm. ƒ1.040,—. Molenverbetering la op zich wachten. Het verbeteren van de z.g. molen, waartoe een jaar gelede: het bestuur werd besloten, heeft heden nog geen voortgang kunnt den. Er zijn thans evenwel tekent wezig, dat er nu schot in de zaak Het is de bedoeling, dat voorsha leen de wieken verbeterd v waarna kan worden geconstatet welke capaciteit men kan kome: de Provincie adviseerde voorlopi VOOR ZONDAG 19 OCTOBEI ALKMAAR: Grote Kerk, 10 u Dikboom; 5 uur ds. H. W. Bloe Woe., 7.30 uur Oecum, Avondw. kerk, 10 uur ds. Den Oudsten (H. Rem. Geref. gem., 10.30 uur dr. Haentjens (Baarn). Luth. kerk gracht), 10.15 uur ds. N. J. Pabor Haag). Doopsgez. gem., 10.15 uur (H. A.). Geref. gem„ De Doelen, dienst. Geref. kerk, 10 uur ds. Vt 5 uur ds. Von Meyenfeldt. Gere (art. 41 K.O.), in Waakt en Bidt. 5.30 uur leesdienst. Herst. Apost 10.30 uur dienst. Do., 7.30 uur die Baptisten gem. (in N. Doelen), ds. J. Goesinne van A'dam Ne Gem.schapsbond, in Waakt en Bi t/m. Do. 3 en 8 uur Bijzondere komsten. Leger des Heils, Limrr 22 (William Booth), 10 uur kapt. I 7 uur Openluchtprediking; 8 uui Warner. Dond. 8 uur n.m. Heil dienst. Ned. Leger des Heils, straat 11, Di. 8 uur Ontsp. Samer Woe. 8 uur Wijdlngsdienst. Ver van spiritisten „Harmonia", Hol Nachtegaal. 10.30 uur de heer C ting (A'dgm). Oud-Kaht. kerk, straat, 10 uur Heiligedienst. AKERSLOOT: 10 uur ds. Hor (Wassenaar). BERGEN: Ruïnekerk, 10 uur ds. 7 uur Jeugdienst. Rehoboth, ds. (Den Haag). Geref. kerk, 10 en ds. Scholten. BROEK OP LANGENDIJK: Herv 10 uur ds. De Zeeuw (Voorber. I 3.30 uur ds. De Zeeuw. Geref, 10 en 5 uur ds. Donner. Gerei (Art. 31), 10 en 3 uur leesdienst. - Geref. kerk, 9.30 en 3 uur ds. Hen Doopsgez. gem., 10 uur ds. M. J. ïlius. DE RIJP: io uur ds. Kastein. DIRKSHORNHerv. kerk, 10 i Post. Geref. kerk, 9.30 en 2.15 Van Reeven. »iuR!EHUIZEN: 7-30 uur de heei Albertz. EGMOND AAN ZEE: Herv. gei uur ds. Roobol. Geref. kerk, as. Von Meyenfeldt; 5 uur ds. V Oud-Kath. kerk, 8 en 10 uur e 7 uur Dienst. EGMOND-BINNEN: geen dienst. EGMOND AAN DEN HOEF: 10* Plug. GRAFT: geen dienst. GROET: geen Dienst. GROOT-SCHERMER: 10 uur de U. Albertz. HEILOO: Herv. gem., 10 uur ds. boff. Evangelisatie Kerklaan, os. B. van Gelder (Haarlem); 7.15 G. J. v. d. Poll (Weesp). Gere (In Evang.-gebouw aan de Ke: «.30 uur ds. Von Meyenfeldt; 3.: leesdienst. HEERHUGOWAARD: Herv. gei uur ds. Wiltink. Geref. kerk, 2.30 uur ds. Slomp. HENSBROEK: geen dienst. KOEDIJK: 10 uur ds. Kaptein. LIMMEN: 2 uur ds. Bekius. NOORD-SCHARWOUDE: Herv. j geen dienst. Geref. kerk, 10 en ds. Vegter. OOST-GRAFTDIJK: 7.30 uur ds. hoff. OTERLEEKgeen dienst. OBDAM: geen dienst. OUDKARSPEL: 7 uur ds. Plies OUDORP: geen dienst. SCHERMERHORNHerv. gem., ds. Ij. van Dijk. Geref. kerk, ds. Groenevelt (Voorber. H. A.); 2 ds. Groenevelt. SCHOORL: 10 uur ds. De Jong) SINT PANCRAS: Herv. gem., 10 uur ds. Postma. Geref. kerk, 1 Uur ds. Middelkoop. SPANBROEK: 10 uur ds. Boers STOMPETOREN: 7.30 uur ds. F Evangelisatie, 10 uur de heer V i leu (Schagerbrug). URSEM: 10 uur ds. Meyboom. VEEnhuizeN: geen dienst. «ARMENHUIZEN: 7 uur ds I SAFTDIJK: ge™ di™st Tromp WOUDE: 10 uur ZUID-SCHERMER: 10 uur ds. F

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2