THEE De Langedijker Groenten Centrale zette ruim een millioen meer om ier Er kwam ruim acht mille bijeen Het onderzoek van de bevolking op t.b.c. MARIA STROO EN CEES PREUYT MUSICEERDEN IN „DE RUS" Noordermarktbond vergaderde Nieuws uit Hefloo Een en vijftig Doves-leden kregen het vaardigheidsdiploma Vokzos" gaf een bonie avond tintjes, iit het >ndere Nelle: Velen hebben aan het succes medegewerkt Volleybalclub Devidifo is herdoopt in Octopus VOLLEYBALCOM PETITIE IN NOVEMBER VOORDRACHT TIJDELIJKE VAKLEERKRACHT Paarden in woonwagenkamp hebben geen stal Plannen voor de bouw van vier pakhuizen Zal Petten er in Petten een V.V.O. komen? Hensbroek ,,'t Viooltje" voor 't voetlicht Nieuwe regeling van het fust-vraagstuk D NIEUWS UIT BERGEN Techniek geheel ondergeschikt aan hel hart Executanten profiteerden van hun jeugd Druk bezoek aan bazar van Vrijz. Herv. Vrouwen vereniging Bonte avond in Buitenzorg Egmond aan Zee Klaverjasclub opgericht Warmenhufzen Vrijdagavond kerk Koedijk DONDERDAG 30 OCTOBER 195Z AAN rovers te hulp n QE ALKMAARSE R.H.B.S. telt onder haar ijverige leerlingen een aantal ervaren musici, acteurs en actrices, als mede een volslagen goochelaar. Daarom moest de Bonte Avond, die haar Schoolvereniging VOKZOS gisteravond In de stampvolle zaal van ,,'t Wapen Van Heemskerk" organiseerde wel een groot succes worden. In zijn openingsrede heette de voorzit ter, Dick Sougé, allen hartelijk welkom, in het bijzonder de heer Massink, oud directeur der school en voorts de direc teur, leraressen en leraren en voor zo ver aanwezig de ouders der scholieren. Hij deelde mede, dat VOKZOS op 7 Februari haar gouden jubileum hoopt te vieren en zou als geschenk gaarne een zo groot mogelijk aantal donateurs willen boeken. Het eerste nummer van het program ma, dat onder leiding van mej. Corne- lissen werd uitgevoerd, demonstreerde wel duidelijk het verschil in de gym nastiek van vroeger en thans. Om de lange, zwarte jurken met matrozen kragen, de strikjes in de haren en de korte en stijve ganzenpasjes, waarmede de stokoefeningen werden uitgevoerd, werd onbedaarlijk gelachen. Een scherp contrast daarmee vorm den daartegen de huidige rhythmische oefeningen met de knots, waarbij de deelneemsters in smetteloos witte, kor te turnpakjes waren gekleed. De Borrahs, een instrumentaal kwar tet, gevormd door Engel de Vrij, Han Bruin, Leo Schagen en Jan Bus speelde zowel voor als na de pauze een aantal populaire tango's en enkele songs op mondaccordeons, waarmede het een da- Verend applaus verwierf. Een vrlijke sketch „Hlland-Belgie met Dick Sougé als radio-reporter te- gen wil en dank en Huib Jongeneel en Coba Blokker als het verliefde paar gal aanleiding tot grote vrolijkheid. Lou Bandy, Kees Manders, Luc van Dam en de Vlaamse zanger Bobbejaan Schol- pen zullen nooit gedroomd hebben nog eens in de nationale voetbalteams te worden opgesteld. Enfin, het werd ten slotte 20—0 voor Nederland. Het mooiste nummer van het pro- Alg. sieunfonds Westerlicht Comiié bracht verslag uit Woensdagavond heeft het Comité „Algemeen Steunfonds Westerlicht zijn eindvergadering gehouden, ter vaststelling van de uitbetalingslijsten voor de slachtoffers van de brand in Huize „Westerlicht", in de naicht van Woensdag 27 Februari 1952. Reeds kort na de noodlottige brand kon in de plaatselijke bladen de op richting van bovengenoemd steun comité worden bekend gemaakt. Het initiatief er voor was uitgegaan van de Rotary Club Alkmaar en al dadelijk werd van verschillende zijden mede werking verkregen. Vertegenwoordi gers van officiële en officieuse instan ties, organisaties en particulieren na men in het comité zitting. Voorzitter werd prof. ir E. L. Selleger (Bergen, N.H.)secretaris de heer K. Kirpenstein, penningmeester drs. J. Slagman. De burgemeester van Alkmaar, mr. H. J. Wytema, verklaarde zich bereid als beschermheer op te treden. Subcommissies werden gevormd voor de inzameling van gelden, kle ding en meubilair en in het gebouw van de Kamer voor Koophandel te Alkmaar kon worden beschikt over ruimte voor Ontvangst van kleding en meubilair. Ook bij het Gemeentelijk Burtau voor Sociale Zaken kreeg men over bergruimte te beschikken en de firma's Bulthuis, Heuseveldt en Vroom en Dreesmann verklaarden zich bereid opslagruimte beschikbaar te stellen. Hetgeen aan kleding en meubilair werd gezonden en opgehaald was zo bevredigend, dat verscheidene bewo ners hierdoor konden worden gehol pen. Hetgeen hierna overbleef werd aan het Kleding- en Dekking-Comité te Alkmaar afgestaan. De totale opbï^ngst aan geldelijke bijdragen bedroeg rond ƒ8100.waar van ruim 4000.door de gehouden straat- en huiscollecte. Bovendien ont ving men van enkele uitvoeringen de netto-opbrengst. Voor de toewijzing van geldelijke bijdragen werden twee lijsten aange legd, voor de bewoners en voor het personeel. Nauwkeurig is nagegaan in welke gevallen steun nodig was en tot welk bedrag. Aldus kwam men voor elke groep der slachtoffers van de brand tot een twintigtal gevallen, waarin geestelijke steun gemotiveerd bleek. Bij de vaststelling van het be drag werd rekening gehouden met de persoonlijke omstandigheden. Er rest thans een bedrag van ƒ600.—, dart voor eventueel nakomende gevallen zal wor den gebruikt. Ter vergadering werd uiting gege ven aan de grote erkentelijkheid voor de hulp, medewerking en steun door zovelen, niet alleen uit Alkmaar, maar ook van elders verleend. De regeling der geldelijke uitkerin gen zal zo spoedig mogelijk haar be slag krijgen. l„,^°?n,SC!agavond hield de Alkm. Vol- ybalclub „Dedivito" een ledenverga- VoïwLit groeid ,ui? een bedrijfs- trnor. rT ?m'. Werc* in het zomersei- VOIIpvKQI SÏTëe basis &eleSd voör een met da™s- en heren voor pïn naam «.Dedivito" werd meer a£«J' 5e?lene v°UeybalcIub niet sloten vnr rt seoobt, zodat werd be- pus" J°"t an onder de naam ..Octo- de club ook ri"' ,°nder deze naam zal comnetit!» deeloemen aan de winter- 2CÏ ™D de Nevobo a£d. Alk- ten /e normale zakelijke pun- steld als te Woensdagavond vastge- i. ?efenavond, waartoe het ge- TOor vnUe uS het nieuwe bi-i uitstek 'okaal van f geschikte gymnastiek- 'l°an> Wft ue .^Jodenschool (Linden- laan), heeft beschikbaar gesteld. gramma, vormde de Prelude van Rach- maninioff, die op uistekende wijze door Marijke Schmalz op de vleugel werd gespeeld. Haar techniek en muzikaliteit kunnen haar in de toekomst veel suc ces brengen. Joop Glastra is een geboren illusio nist. De wijze, waarop hij zowel voor als na de pauze een aantal staaltjes van zijn vaardigheid in de goochelkunst liet zien, was verbluffend. Het tweede gedeelte van het pro gramma, begon met een onder leiding van de heer Distelbrink gegeven de monstratie tot welk peil de lichamelij ke opvoeding op de HBS kan worden opgevoerd. De klasse 3C demonstreerde een aantal rollers, overslagen en sprongen, die veel succes oogstten. De heer van Dam, de zingende leraar met de guitaar bracht volksliederen uit Frankrijk, Engeland, Mexico, Spanje en het Midden-Westen, die een dankbaar onthaal vonden. De sketch Royaal, vlot gespeeld door Joop Muller, Ineke Ober, Cof Druif en Thea Swager bracht grote vrolijkheid evenals het nummer „De zoutstrooier valt om", waarin Coba Blokker en Daaf Smit voor de komische noot zorgden. Een gezllig bal met muziek van „The Diamonds" besloot deze geslaagde avond. Het programma voor de volleybal competitie ziet er voor de maand No vember als volgt uit: DAMES: Klasse I: 17/11 Bergen I— Catapult 2; 18/11 Hooge Huys I—Jong Holland I. 20/11 PCB I—Hooge Huys 2. Klasse II: 17/11 PCB 2—Jong Holland 2; 20/11 The Smash—Rijks Politie; 20/11 SOVA I—Krom; 20/11 Catapult 3 The Smash. Klasse III: 17/11 SVN—Bergen 2; 21/11 De Luxe Serie—Catapult 4, 21/11 SOVA 2—Keusora. Klasse I: 24/11 Bergen 1-Hooge Huys 2; 25/11 Catapult 1—Jong Holland 1; 27/11 PCB 1—Catapult 2, 27/11 Hooge Huys 1Catapult 1. Klasse II: 25/11 SOVA 1-PCB 2; 25/11 Krom—Jong Holland 2; 27/11 Rijks Politie—Catapult 3. Klasse III: 24/11 Zwaluwen—Bergen 2; 27/11 SVNCatapult 4; 27/11 SOVA 2—Zwaluwen; 28/11 Keusora—De Luxe S HEREN: Klasse I: 17/11 PCB 1— SVN 1; 18/11 Jong Holland 1—Povay 1; 20/11 SOVA—Catapult 1; 20/11 Rijks Politie 1—The Smash 1; 20/11 The Smash 1—Hooge Huys 1. Klasse II: 18/11 Stoel—Jong Holland 2; 20/11 Octopus—APSV; 20/11 Cata pult 2Rijks Politie 2; 21/11 SGA 1 Hooge Huys 2. Klasse III: 19/11 Povay 2—Alkm. Artsen; 20/11 SVN 2DeNeBa; 21/11 Catapult 3—SGA 2; 21/11 De Luxe SerieSGA 3. Klasse I: 25/11 Povay 1—PCB 1; 25/11 SOVA—Jong Holland 1; 27/11 Hooge Huys 1—Rijks Politie; 27/11 SVN 1— Catapult 1. Klasse II: 24/11 Octopus—Jong Hol land 2; 25/11 Stoel—PCB 2; 26/11 APSV—Hooge Huys 2; 27/11 PCB 2— Rijks Politie 2. 28/11 Catapult 2—Stoel. Klasse III: 27/11 The Smash 2—De Luxe Serie; 27/11 DeNeBaThe Smash 2; 28/11 Alkm. ArtsenSGA 2; 28/11 Povay 2—SGA 3; 28/11 SVN 2—Cata pult 3; 26/11 Alkm. Artsen—SVN 2. Een Paulus Potterstraat Aan de verbindingsweg van de Jan Steenstraat naar de Hoeverweg is thans een woning gebouwd, welke deel uit maakt van een blok van zes woningen gelegen tussen deze weg en de Ruys- daelkade. Aan deze verbindingsweg zullen nog enige woningen kunnen worden gebouwd, in verband waarmede het wenselijk is deze weg een naam te geven. In aansluiting aan de in het Berger- wegkwartier-Zuid gelegen straten ge geven namen van vermaarde schilders hebben B. en W. gedacht aan de naam Paulus Potter. Zij stellen voor deze straat Paulus Potterstraat te noemen. Door de grote toeloop van leerlingen voor de Kohnstammschool (v.g.l.o.) met ingang van het schooljaar 1952/1953 bleek het nodig het aantal uren voor het onderwijs in de lichamelijke oefening van 14 tot 20 lesuren uit te breiden, waardoor het aantal vakleerkrachten in de lichamelijke oefening bij het O.L.- onderwijs met één moet worden ver meerderd. De tegenwoordige vakleer krachten in de lichamelijke oefening hebben thans een volledige dagtaak. B. en W. willen de te benoemen vakonder wijzer voorshands tijdelijk aanstellen en enige uren per week te werk stellen aan de school voor 3.G.L.O. alhier, ten einde dit onderwijs zoveel mogelijk door één vakleerkracht te doen geven. De datum van infunctietreding is 1 Oc tober 1952. Er is een voordracht van één persoon ingediend, namelijk van de heer K. Boot, tijdelijk vakleerkracht in de lichamelijke oefening aan de O. U.L.- school te Bergen (N.-H.). In het Novembernummer van „Poli- tie-dierenbescherming" het orgaan van de Bond van Politie-Ambtenaren in Nederland tot Bescherming van Dieren treffen wij onder de rubriek „Uit de Woonwagenkampen" de mededeling aan, dat in September weer een 15-tal woon wagenkampen gecontroleerd werden waarbij weer verschillende ernstige ge breken werden geconstateerd. Voor het voor de winter tochtvrij maken van stallen op de kampen b.v. door het vernieuwen van defecte ruiten werd bij verschillende gemeentebesturen een epen oor gevonden. In diverse gemeen ten is voor de woonwagenpaarden slecht gezorgd. Van de controle in Alkmaar wordt gemeld, dat zich hier voor de bewoners een goed ingericht kamp bevindt, maar dat er voor de paarden geen enkele be schutting aanwezig is. Bij de controle werden twee paarden aangetroffen die dag en nacht in de openlucht moeten verblijven. Aan het gemeentebstuur is verzocht stalling voor deze dieren ter beschikking te stellen. Als wij ons goed herinneren heeft destijds ook de heer Eriks in de Raad al eens op een betere voorziening aan gedrongen. Als er op het woonwagen park gebouwd wordt moet men ook eens om de paarden denken. In een gisteren gepubliceerd artikel hebben wij geschreven, dat degenen, die zich in het kader van het bevol kingsonderzoek laten ondervragen over ziektegevallen in hun familie, hun uiteraard zeer vertrouwelijke mededelingen moeten doen ten aanhore van een aantal mede-wach tenden in de rij. We wezen er daarbij op, dat het aanwezige Rode Kruis-per- soneel er voor moest zorgen, dat men zijn mededelingen zo kon doen, dat vreemde oren ze niet konden horen. Terstond bleek ons, dat deze zinsnede, met name door enkele leden van het Rode Kruis volkomen verkeerd is op gevat. Men meende, dat wij een blaam op hun plichtsbetrachting wierpen. Dit nu is zeker niet het geval geweest. De vrijwillige medewerking van het Rode Kruis-personeel, dat daarvoor kost bare tijd en veel moeite offert, is niet genoeg te waarderen. De kwestie is slechts, dat een kleine oneffenheid in het overigens zo vlot verlopende on derzoek het publiek voor onaange name situaties kan plaatsen. We wij zen er echter op, dat het publiek ook zelf moet medeijerken en de gegeven aanwijzingen moet opvolgen. Ten slotte moet het vooral voor de betrokken mensen van het Rode Kruis toch voor de hand liggen, dat opzette lijk onbillijke critiek van deze zijde zeker niet te verwachten is. Als wij, zoals in dit geval, wijzen op een min der goede toestand, dan doen wij dit niet alleen in het belang van het pu bliek, doch vooral in dat van het feil loos verlopen van het bevolkingson derzoek zelf. Het mag als bekend worden veron dersteld, dat Petten vrij arm is aan verenigingen, die zich bewegen op het gebied van ontwikkeling en ontspan ning. Toch hebben de bewoners van Petten even goed behoefte aan bijeen komsten, waarop mooie avonden wor- den gegeven als de bewoners van de stad, terwijl een gang naar de stad veelal tot de onmogelijkheden behoort. Daar er evenwel ook in tal van klei nere plaatsen in onze omgeving ver enigingen bestaan op het gebied van ontwikkeling en ontspanning, die vol doende levensvatbaarheid bezitten en ae bewoners prachtige avonden bezor gen, wil men thans ook in Petten pro beren iets dergelijks tot stand te bren gen. Er is een voorlopig comité tot stand gekomen, dat de mogelijkheden zal bestuderen, waarna men een derge lijke avond hoopt te kunnen organise ren. Valt deze kennismaking in de smaak, dan zal men de vereniging de finitief gaan oprichten. Onze plaatselijke toneelvereniging „t Viooltje" zal op 9 en 12 November zijn winterseizoen openen met een actueel toneelspel, „Pinky, een blank negermeisje", van Cid Summer Ric- kerts. Het is een prachtig spel, met mooie karakters en inhoud, over de strijd die in het Zuiden van Amerika nog altijd tussen blanken en negers woedt. Voorts vermelden we nog dat onze vereniging met de verenigingen uit Spanbroek, Oterleek en Heerhugo- IN de Woensdagmiddag gehouden bestuursvergadering van de Langedijker Groentencentrale kon de voorzittcd van het marktbestuur, burgemeester H. Schelhaas, een optimistisch geluid laten horen: de afzet en prijzen van de ver schillende producten vertonen een gunstig beeld. Hoewel er een regeling voor witte kool werd gemaakt, bleek dat de prijzen hoger kwamen te liggen dan eerst werd gedacht. De oorzaak hiervan was een meerdere afzet zowel in binnen- als buitenland. Wat dit laatste betreft, speelden de weersomstandigheden een belangrijke rol, daar er een grote afzet van zuurkool door ontstond. Verder nam de export naar Amerika belangrijk toe. De producten uien, bieten en wortelen noteerden eveneens hoge prijzen. Er werd medegedeeld, dat de veilingomzet over de maand September 519.515,59 had bedragen. Hiervan was f 156.875,83 van de neerzet-veiling. Dit duidt op een toenemende belangstelling voor deze vorm van verkopen. De omzet van September 1951 bedroeg ƒ368.623,57. De totaal omzet van 1 Januari t.-e.m. 30 September van dit jaar was 4.360.748,47 tegvn 3.107.995,25 in dezelfde periode van het vorige jaar. Daaruit blijkt, dat er een meerdere omzet was van ƒ1.152.753,22. De voorzitter deelde mede, dat Maandag j.l. de pleidooien waren gehouden in het proces-Grofru (de bekende gele kool export-kwestie van 1948). Op 3 December zal de uitspraak volgen. Het bestuur vroeg de goedkeuring op de ontworpen regeling voor het liggeld van vaartuigen in de overkapping. Hiermede ging men accoord. De voorzitter zei verder, dat het dagelijks bestuur plannen had ontworpen voor de bouw van vier pakhuizen op net parkeerterrein. Te zijner tijd zal een definitief voorstel aan de orde komen. r\e stichting Proefbedrijf Geestmeram- u bacht berichtte, dat met de opmer king van de'L.G.G. over het aanleggen van een proefveld voor gelet bewaar kool en de waterstand van dit bedrijf rekening zal worden gehouden. Tussen de Afzetcoöperaties van Pootaardappe- len Broek op Langendijk, Heer Hugo- waard en Koedijk, alle drie aangesloten tij de V.T.N. was een kwestie gerezen over de te heffen veilingpercentage, welke de veilingmeester in verband met rentederving had verhoogd van 1 pCt. tot 1 Yi PCt. De veilingleider, de heer Slot, gaf een nadere toelichting en gaf de raad van alle afgeleverde pootaard- appelen een bon, bij de veiling aan te vragen, opdat een vlotte uitbetaling kon volgen. Ekele leden vonden het niet billijk, dat van tuinders, niet-aangesloten bij een coöperatie, slechts 1 pCt. werd ge heven. Zij oordeelden, dat dit percen tage te laag was en pleitten voor een zelfde heffing voor allen. De voorzitter zei tenslotte, dat het dagelijks bestuur zich nader over deze zaak zal beraden. Wat het fust-vraagstuk betreft, zei de voorzitter, dat men met ingang van 1 Januari een nieuwe regeling in het leven wil roepen. De heer Slot, veiling leider, gaf enkele cijfers, waaruit te constateren viel, dat er belangrijke ka pitalen mee gemoeid zijn Alleen reeds over 1951 was er een tekort van f 16.560.- Spr. drong aan op controle in Bene- lux-verband daar meermalen fust in het buitenland voor allerlei doeleinden wordt gebruikt., In dit verband ging men accoord met een bestuursvoorstel voor de agenda van de Prov. Commissie van de Veilingen. heer Jac. de Vries kwam met een oud chapiter ter tafel, n.l. om te proberen voor jonge tuinders meer teeltvergunningen te krijgen, nu blijkt dat ook in andere gebieden, o.a. de Noord Oostpolder, tuinbouwteeltver gunningen worden uitgegeven. De se cretaris, de heer Visser, zei dat wat het laatste gebied betrof, de aanvragen rechtmatig worden toegewezen. De heer Balder merkte op, dat men hier altijd waard een toneelwedstrijd heeft ge- op beperking had aangedrongen en op OTffr)Tl 1SPPTH 'f*. Vlfinltlft" vol YV4q4* Vl v\ri(l IslïiTTAis nil organiseerd. ,,'t Viooltje" zal met bo vengenoemd stuk op 12 November aan deze wedstrijd deelnemen. De jury bestaat uit mevr. Kuiper- de Winkel, Wognum en de heren Glas, Benr.ingbroek, en Spruit, Heiloo. hetzelfde peil is blijven staan. De uit b-eiding is daardoor naar andere stre ken overgegaan. Nieuwe gezichtpunten kwamen niet voor. Er werd nog medegedeeld, dat de L.C.G. in St .Pancras en in Heer Hugo- JJEJN EIGENLIJK VEEL TE KLEINE schare muziekliefhebbers heeft gister avond in de danszaal van De Rustende Jager genoten van een kamermuzick- programma, dat werd uitgevoerd door de pianiste Maria Stroo en de cellist Cees Preuyt. Het gebeurt niet al te vaak, dat de concertbezoeker volkomen ontspan nen mag luisteren naar muzikanten, die zo fris, zo onbekommerd en zo harts tochtelijk musiceren. MEESTAL IMMERS wordt de uitvoe- ring mede beheerst door een vorm van podiumroutine, door allerlei ande re bijkomstigheden, die de aandacht van de muziek afleiden. Ik geloof, dat Maria Stroo en Cees Preuyt ten volle hebben geprofiteerd van hun jeugd. Zij hebben mij er zelfs van kunnen over tuigen, dat muziek-maken nog niet be hoeft te betekenen, dat ook alle noten er precies zijn. Dit wil niet zeggen, dat de technische beheersing ontbrak, want beide kunstenaars waren wat dit be treft zeer goed uitgerust, maar zij maakten hun techniek volkomen be wust ondergeschikt aan hun hart. Dat was nog niet zozeer merkbaar in de knap naar de vorm gespeelde tweede sonate voor piano en cello van Beet hoven, maar wel in de Brahms-inter- mezzi op. 117 en in de Impromptu's 3 en 4 op. 90 van Schubert voor piano solo. Maria Stroo speelde het tweede intermezzo van Brahms in des prachtig en het eerste zangerige Impromptu van Schubert was één en al melodie. Het leek mij toe, dat de pianiste in het mid dendeel van het tweede Impromptu te veel gegeven had, zodat juist dit klank rijke stuk iets te kort kwam. Cees Preuyt bleek verliefd op de kostelijke stukken van Fauré. de zin gende Fransman. De drie stukken voor cello en piano zijn volkomen voor de strijker geschreven. De piano vervult een geheel ondergeschikte rol, behalve in Elegie, waarin dit instrument het hoofdthema als in een canon tegen speelt. De kleine oneffenheden in toon- vorming vergeef ik Preuyt graag. Het werd alles zo heerlijk zonder bereke ning van het uiterlijke effect gedaan. Maria Stroo besloot met een Sonatine van Ravel. In dit stuk vergde zij te veel van haar tempo. Het eerste deel heet „Modéré" en moet dus als zodanig worden gespeeld. Het gevolg hiervan was, dat in het laatste deel „Animé" het tempo veel te snel werd genomen, hetgeen ontsporingen meebracht. Maria Stroo dankte voor het royale applaus met een prélude van Debussy, waarin zij zichzelf geheel terugvond. Ik ben het Kunstenaars Centrum Bergen zeer dankbaar voor deze avond. Ik hoop slechts, dat voortaan de leden van het K.C.B. en de inwo ners van Bergen concerten als deze met ruimer bezoek willen vereren. Zij doen zichzelf te kort door weg te blijven. H. M. K. De door de Vrijz. Herv. Vrouwen vereniging te Bergen in de openbare lagere school georganiseerde bazar ten bate van het Restauratiefonds van de Ruïnekerk mocht zich in een druk be zoek verheugen. De baten bedroegen f 2678. De bezoekers hebben de naam van de pop niet kunnen raden, zodat deze voorlopig blijft waar zij is. waard vergaderingen zal beleggen met de spruitkool en witloftelers teneinde te bereiken, dat deze producten bij de eigen veiling zullen worden aangevoerd. De heer Slot zei, dat men voornemens was de leden, die rechtstreeks hun wit te kool aan de Coöp. Zuurkoolfabriek geleverd hadden, te beboeten met f 15.- per wagon. Men beschouwde deze ver koop ook niet als administratief te zijn geveild. De uitspraak van de rechtbank in deze zal echter eerst worden afge wacht. De vergadering besloot aan de fa. Smit, die een stand had van Lange dijker producten op de Amato te Am sterdam f 200.subsidie te verlenen. De heer Slot deelde tenslotte nog mede dat de heffing van Deense witte kool evenals van de andere soortèn witte kool f 1.bedroeg. Er wordt waar schijnlijk f 0.50 gerestitueerd. Bij de bespreking over de verkoop van te velde staande kool werd besloten dit eerst in de Vierbond aan de orde te stellen. OUDKARSPEL. Dank zij de vrij willige brandweer te Oudkarspel heb ben de bewoners van het tehuis voor ouden van dagen „Buitenzorg" een ontspanningsavond gehad, waarvan buitengewoon genoten werd. Het was een programma in revuevorm met voor elck wat wils, waarbij schetsen, zang en enige goochelnummers elkaar in een bonte schakering afwisselden. Behalve de manschappen zelf werd er ook door de vrouwen der brandweerlieden aan meegewerkt. Daar de conferencier, de heer Verkroost, door omstandigheden verhinderd was aanwezig te zijn, werd zijn plaats ingenomen door de com mandant, de heey S. Tromp, die de ver schillende nummers goed aan elkaar wist te knopen. Behalve de oudjes, waren enkele bestuursleden van „Bui tenzorg" aanwezig, alsmede burgemees ter Schelhaas en zijn echtgenote. Aan het einde heeft de burgemeester de amateurartisten hartelijk dank ge zegd voor hun geste om de bewoners zo'n mooie avond te bezorgen. Spreker wees hierbij op het verschil in ouder domszorg zoals deze tegenwoordig ge schiedt en voorheen. OLIEBOLLENDAG WAS EEN GROOT SUCCES ZUID-SCHARWOUDE. De olie bollendag van het fanfarecorps „Kunst na Arbeid", welke over de hele Lange- dijk werd gehouden, is een groot suc ces geworden, daar niet minder dan 7500 stuks verkocht werden. Dit fraaie resultaat is verkregen door eendrach tige samenwerking van de leden, de vrouwen van de leden en vele anderen. Van de netto-opbrengst wil men een paar nieuwe instrumenten kopen. EERSTE DEEL ARTSEXAMEN BROEK OP LANGENDIJK. Onze plaatsgenoot de heer J. Donner slaag de aan de Stedelijke Universiteit te Amsterdam voor het artsexamen eer ste gedeelte. Bijna fwee millioen meer omgezet dan in 1951 PVENALS BIJ DE Langedijker Groen- ten Centrale het geval is, geeft het verloop aan de veiling bü de Noorder marktbond een gunstig beeld. Dit kwam wel duidelijk tot uiting in de verstrek te omzetcijfers, welke van 1 Januari tot 25 October bijna twee millioen méér hebben bedragen dan in dezelfde perio de van het vorige jaar. De voorzitter, de heer P. Duijves, deelde in zijn openingswoord mede, dat de veilingomzet van 1 Januari tot 25 October f 5.910.990 had bedragen tegen f 4.050.867 in 1951 en f 5.674.549 in 1950. De doordraai van witte kool is heel wat minder dan voorgaande jaren. Ze bedroeg slechts 17 wagons tegen 251 in 1951 en 915 in 1950. De oogst van win- terkool, die nog maar kort geleden be- i gonnen is, zou volgens de voorzitter wel een behoorlijke teelt opleveren. Vooral rode kool slaat een goed figuur bij de gene die bakplanten hebben uitgezet. Het veilpercentage van te velde staan de bewaarkool wil men verlagen van 3 op l'/«. Het betreft hier de verkoop van tuinder aan tuinder. Het bestuurs voorstel hiertoe werd aangenomen met 12 stemmen vóór en 10 tegen. Voor de vergadering van de Prov. commissie zal een voorstel worden in gediend om de sortering van kleine ex port bewaarkool te verhogen van 135 tot 160 stuik per 100 kg. Met de vier bond en het U.C.B. zal deze zaak be sproken worden. Verder zal een voorstel geformuleerd worden om de minimumprijzen te ver hogen. Een aangelegenheid die niet nieuw is, maar toch om een oplossing vraagt, is het instellen van een aan- voerregeling om te voorkomen, dat er slechts drie dagen in de week voldoen de aanvoer op de veiling komt. De han del ondervindt hiervan veel narigheid. Ook deze materie zal in de Vierbond ter sprake komen. Ten slotte deed de voorzitter nog enkele mededelingen over de opgeleg de boeten in verband met de onvol ledig verstrekt inventarisatiecijfers. Vele abuizen konden achterhaald wor den, zodat het uiteindelijk nog mee was gevallen. Van degene die wel ge- faudeerd hebben, zal in ieder geval wel boete geheven worden. COLLECTE VLUCHTELINGENHULP BRACHT 413,— OP LANGEDIJK. De collecte voor Vluchtelingenhulp heeft alhiar f 413, opgebracht, als volgt gespecificeerd van ae vier Langedijker dorpen: Broek op Langendijk f 161,55, Noordscharwoude f 141,60, Zuidscharwoude f 57,34 en Oud karspel f 52,51, De vorige week werd alhier opgericht een klaverjasclub onder de naam „Het Witte Huis". Er gaven zich dadelijk twin tig leden op, zodat besloten werd all® Maandagen te spelen. In het bestuur wer den gekozen de heren P. Jonker Sr., voor zitter; P. Ekkebus, secretaris; H. Zegerg, penningmeester. Ook in Warmenhuizen zal ter gelegen heid van de Hervormingsdag een buiten gewone kerkdienst worden gehouden en wel op aanstaande Vrijdag om 16.45 uur. In deze dienst zal ds. Post voorgaan. COLLECTE VLUCHTELINGENHULP De collecte ten bate van de hulp aan de vluchtelingen in West-Duitsland heeft in de gemeente Koedijk het mooie bedrag van f 284,61 opgebrahet. In enkele afdelingen heerste veel spanning JJINSDAGAVOND waren vijf en vijf tig leden van Doves opgekomen, om een vaardighcidsproef af te leggen om in het bezit te komen van het diploma verstrekt door het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond. Juryleden waren de dames Lenie Stek, Nel Rampen en mevr. Stenne- berg en de heer Jac. Narold. Een en vijftig van de vijf en vijftig leden die verschenen waren haalden voldoende punten. De dames le en 2e graad en de jongens moesten minstens 39 pun ten halen (6 x 6li> p.) en de meisjes en dames 3e graad 32'A p (5 x 6% p). Spanning was er bij de dames le graad. Bij de verschillende oefeningen was de puntenwaardering voor Gola Kuiper en mevr. Majolée bijna gelijk. Het totaal bracht mevr. Majolée met 44,6 punten op de eerste plaats, een prestatie omdat deze dame een hele turnloopbaan al achter de rug heeft. Gola Kuiper kreeg als no. twee 44,1 p. Bij de jongens was het Jaap Aarsman die met 47.8 punten glansrijk eerste was (no. twee had 44.7 punten). Hieronder volgen de namen van hen die met goed gevolg meededen: Dames le graad: mevr. Majolée 44,6 J:™'a Kuiper 44,1 p., B. v. Raamsdonk 42,9 p., Tim Hartog 40,8 p, Dames 2e graad: Thea Beekman 47,7 p., Annie Snauw 45,6 p., A. Homan 41,8 p., Tini Spaans 39.8 p., Annie Oud 39.1 p., J. Dekker 40.8 p., W. Zwaan 39.8 p. en mevr. Mulder 43.7 p. Dames 3e graad: mevr. v. Vliet 35 6 p., Corris Stuveling 34.8 p., Annie Tim- mens 33,9 p., Elly de Graaf 32,7 p. Meisjes le graad, groep I: Nelly Kop- pes 34 p., Lies Vellinga 34 p., Hanneke Keesman 33.7 p. Ellie Hiehle 32,9 p, Marry Schoen 34 p., Rie de Geus 32 5 p., Corrie Bartelomij 33,2 p. Meisjes le graad, groep II: Riet v. Ammers 34,9 p., Truus Ploeger, 34 7 p Tiny Krelage 33,2 p., Anneke v. Til 34 Yerh°even 34.2 p., Riet Jensen P" ea Köhler 33.9 p., J. Jongkind «32,5 p. Marjetta v. d. Kommer 33.2 p. Meisjes le graad, groep III: Lineke Majolee 39.9 p., Janny Anema 39 p.. Lies Pikart 39 p., Marina de Jager 35 8 p., Nellie Rem 34.3 p., R. Zander 32.8 p., A. Dmgemans 33.8 p., Annette Hoog kamp 38,1 p., Lucienne Roozendaal 37 4 p., Ria de Boer 37,4 p., Joke de Boer 38.5 p., Jean Snauw 37,1 p. Jongens: Jaap Aarsman 47,8 p. A. Jansen 44.7 p.. Jaap Dekker 41.9 p, Jan Pranger 43.2 p., Roel v. d. Pol 40.3 p., Ton Natzijl 41,4 p., Jaap Adrichem i$.l P.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 11