Raad van Vakcentralen is van grote betekenis Teuk DËBRAIINE uiker naai zilver yceum Open oog voor wijzigingen in structuur van onze samenleving e interesse voor hinelabriek Regering is zelfstandig gebleven NIEUWS UIT UITGEEST Rechtspraak in de Eindelijk in raadsvacature openlucht voorzien De heer C. Klaver aanvaardt benoeming Beemster Burgerlijke stand Castricum Bloembollenveiling „West-Friesland" Grote aanvoer en toch prijshoudend Heemskerk Wijk aan Zee Nieuwe Niedorp Raad komt bijeen Snoekwedstrijd tegen Den Helder gewonnen Kolhorn „Kaagvogels "-nieuws Heg stond in dew eg... Aartswoud Dirkshorn DONDERDAG 30 OCTOBER 1953 'oontje een vrij grote ot tilde, begonnen zij en ware vreugdedans i sloegen elkaar wild en tracteerden elkan- ppelijke porren tussen j is voor de bakker," lie. „De kist met ju- i de kist met juwelen nou gaan wij 'm een» geven!" ovaties van de ioljeugd dat het gepresteerd kwart eeuw lang niet 'erdient geen enkele eer een bepaalde in- i het R. K. Lyceum, ■nkt men ook niet aan h aan hetgeen in het en twintig jaar binnen tot stand is gebracht, is; een goede sfeer, om, vreugde en goede icht door mensen. Het toevallig, dat tegelü- Lyceum, als instelling, itoren en drie der do* eren jubileum mochten engelukkig, want eft een talrijk publiek, uit spontane jongeren, an het Lyceum, in de ze zes jubilarissen het •en feest van het Lyceum iratorcn, dr Sluymer. an Dijk, alsmede de in Kesteren en De Wolf de bloemetjes gezet, eensehap heeft deze zes zo menig opzicht de op de school ten. goede ed, een groot aantal ;ies gebracht. Tot ons t de hulde, die namens Ie leerlingen werd ge- leze afkomstig was van i nauwste contact met hebben gehad, lingen gaf spontaan en korte karakterschets (ilerende docenten en uit applaus, dat uit de zaal en wel afleiden, dat de n geliefd zijn bij hun heer Dominicus sprak mens de leraren en ook ie warme, persoonlijke op een goede verstand- de docenten. woord spraken de pre- de Hoogeerw. heer De- obs en de rector van het ppers. De jubilerende cu- t met een gigantische reerd en de leraren ont- het college van cura- en en de leerlingen ge- r couvert. De heer Van imens de jubilerende cu- heer Vlas, op innemende wijze, namens zijn zil- EN heeft burgemeester •ma ten jitadhuize een he spoorwegdeskundigen ze deskundigen' maken in van de Internationale een studiereis door Europa ndaag een bezoek aan de ilaehinefabriek Alkmaar, nieuwste technische in- en getoond. Wytema maakte van l gebruik de buitenlandse een en ander te vertellen ischoon van Alkmaar en eilijkheden die het ge- ondervindt om de oude i voor het nageslacht te 3ch tegemoet te komen n het moderne verkeer. aldus de burgemeester, grachten die wij hebben, nze stad een bijzondere rij willen ze niet missen /erkeerswegen voor in de ;en. Spreker zeide te ho sten een prettige herinne- bewaren aan dit bezoek twisseling van ideeën zou de versterking van de anden over de gehele we- r van de Machinefabriek ieer J. F. Ie Blansch, ver- enkele bijzonderheden liedenis van deze stad en ikkeling van de Machine- zich nationaal en inter- n uitstekende reputatie ren. f het gezelschap zich naar met vlaggen versierde fa- Ie deskundigen met veel tldaar vervaardigde ter- aties op spoorweggebied ercee' Noorderkade nde op een beslissing van Den B. en W in openbare de gemeente gekocht het erf, gelegen aan de Noor- 37. groot 250 m2 voor de B00.—. wordt thans het besluit te nemen. (Van onze parlementaire redacteur) QNDER HET SPIEDEND oog van S.D. en Gestapo hebben de vertegenwoordi gers van het Nederlands Verbond van Vakverenigingen, het R.K. Werklieden verbond thans Katholieke Arbeidersbeweging geheten en het Christelijk Nationaal Vakverbond zich reeds sinds 1941 beraden over de toekomstige ver houdingen in de werknemersvakbeweging. Daarbij hebben zij zich op het stand punt gesteld dat zjj een zo groot mogelijke samenwerking wilden bereiken, met behoud van de verscheidenheid, welke in de drie richtingen ligt opgesloten. Dit beraad leidde, zoals kort na de bevrijding in Mei 1945 werd bekend gemaakt, onder meer tot het in het leven roepen van de Raad van Vakcentralen. Het feit, dat niettegenstaande er in de laatste tijd nogal wat tamelijk geruchtmakende publiciteit rond de Raad van Vakcentralen is geweest de samenstelling, de werkzaamheden en de betekenis van deze Raad velen slechts zeer ten dele bekend zijn, gaf ons aanleiding terzake een nader onderzoek in te stellen. INE RAAD van Vakcentralen wordt gevormd door de voorzitters als mede één der bestuursleden van elk der samenwerkende vakcentralen. Slechts wanneer alle leden van de Raad met een bepaald voorstel accoord gaan, wordt een overeenkomstig be sluit genomen. Verklaren de vertegen woordigers van één der centralen, dat een aan de orde gesteld punt voor hen van principiële betekenis is, dan wordt dit punt, indien daarover bij de be sprekingen geen overeenstemming wordt bereikt, van de agenda afge voerd. De samenwerking van het NW, de KAB en het CNV in de Raad van Vak centralen heeft ten doel „met eerbie diging van eikaars principes en zelf standigheid, in overeenstemming met de eisen van het algemeen belang, de algemene sociaal-economische en so ciaal-hygiënische belangen van de werknemers te behartigen". Daartoe vergadert de Raad zeer regelmatig; in beginsel eens in de veertien dagen, in tijden van hoogspanning echter vaker. Op het ogenblik heeft de Raad van Vakcentralen vaste commissies voor de volgende onderwerpen: financiële aan gelegenheden, sociale verzekering, lo nen en prijzen, volksgezondheid, vak opleiding, Dienst Uitvoering Werken, over.bruggings- en sociale bijstandsre geling, ondernemingsraden, publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie, zieken fondswezen, arbeidsbemiddeling en In donesische aangelegenheden. De commissie Indonesische aangele genheden is belast met het geven van advies over alle aangelegenheden be treffende in Indonesië werkzame Ne derlanders en aldaar gevestigde orga nisaties van Nederlandse werknemers; de commissie financiële aangelegenhe den houdt zich in het bijzonder bezig met interne financiële vraagstukken der samenwerkende vakcentralen. Kentering in de verhouding 70NDER twijfel is de betekenis van de Raad van Vakcentralen groot. In vele gevallen toch zijn de samenwer kende vakcentralen door overleg in de Raad in staat ten aanzien van belang rijke sociale en economische proble men tot een gemeenschappelijk stand punt te komen. Dat dit van groot ge wicht is bij onderhandelingen met de werkgevers-organisaties, tijdens be sprekingen in de Stichting van de Ar beid en gedurende overleg met de re gering over deze problemen, behoeft wel geen nader betoog. In dit opzicht moet de vraag worden gesteld: Hoe staat de regering ten op zichte van de Raad van Vakcentralen? Is zij in feite de gevangene van de Raad of kan zij, niettegenstaande het veelvuldige overleg met de Raad, haar beslissingen in onafhankelijkheid ne- men? Op grond van de ons terzake door ingewijden verschafte inlichtingen en ter beschikking gestelde documenten, zijn wij tot de conclusie gekomen, dat het antwoord op deze vragen luidt: In de eerste jaren na de bevrijding was de regering in navolging van de werkgevers in zeer sterke mate ge neigd gevolg te geven aan de door de Raad van Vakcentralen geuite wensen en verlangens; na 1948 komt er gelei delijk een aanmerkelijke wijziging in deze houding van de regering. Met na me in de laatste jaren heeft zij ver schillende zeer belangrijke beslissin gen genomen, die in belangrijke mate afweken van de terzake publiek ge maakte of tijdens het overleg met de regering door de Raad van Vakcentra len naar voren gebrachte verlangens. Structuurwijzigingen 7IJ, DIE bepleiten dat de regering zich geheel behoort te onthouden van ieder overleg met de in de Raad van Vakcentralen samenwerkende werkne mersorganisaties, sluiten hun ogen voor de werkelijkheid, voor de ingrij pende wijzigingen, die zich niet alleen in Nederland maar ook elders in de loop van deze eeuw in de politieke en maatschappelijke structuur voltrokken. Wijzigingen, die er toe leidden, dat niet alleen alle sociaal-economische or ganisaties van werknemers zowel als van werkgevers, van boeren zowel als vuil ambtenaren, van middenstanders zowel als van groot-industriëlen maar ook tal van culturele, technische en andere organisaties een geheel an dere positie en taak kregen dan in vroeger jaren. Zo zouden thans vele uiterst belang rijke beslissingen op sociaal-econo misch en ander terrein niet genomen en met het door het algemeen belang vereiste succes uitgevoerd kunnen worden, als bedoelde organisaties daar aan niet van ganser harte en daadwer kelijk zouden meewerken. In dit licht bezien brengt al reeds een gezond op het algemeen belang gericht regerings beleid met zich mee deze organisaties ook te betrekken bij de voorbereiding van dergelijke maatregelen. Moet men aannemen, dat er zich tussen de drie in de Raad van Vakcen tralen samenwerkende organisaties nimmer belangrijke meningverschillen voordoen, en a fortiori, dat de grootste werknemersorganisatie, het NVV, „de dienst uitmaakt"? De feiten staan een bevestigend antwoord op deze vragen niet toe! Integendeel, de geschiedenis van de in Maart 1951 door de regering toege stane loonsverhoging met vijf procent bijvoorbeeld leert geheel anders. Zoals men zich zal herinneren, werd deze na een uiterst moeilijk overleg door de regering genomen beslissing door elk der daarbij betrokken vakcentralen zonder meer onbevredigend en onvol doende geacht. Direct nadat de regering haar be sluit had genomen bleek nu, dat het NVV en een aantal bij het NVV aan gesloten organisaties op het standpunt stonden, dat bedrijfstaksgewijze tegen deze beslissing „actie" gevoerd en zo nodig gestaakt moest worden, tenein de aldus te trachten van de betrokken werkgevers een hogere loonbijslag dan die van vijf procent te verkrijgen. „In de kring van het CNV bestond er echter zo vermeldt zijn jongste jaarverslag geen twijfel over, dat deze activiteit van de zijde van het NVV zowel om organisatorische als ook om principiële redenen te veroor delen was. De mogelijkheid, dat Nederland in die dagen rondom 22 Maart 1951 in het avontuur van een stakingsactie tegen een Overheidsbeslissing gestort zou worden, was zeker niet denkbeeldig. En het is niet overdreven als gesteld wordt, dat het tegenwicht, gelegen in de overtuiging ter zake van de confes sionele vakbeweging, alsmede het open overleg tussen deze vakbeweging en het NVV over deze zaak zulk een avontuur hebben afgewend". Aldus heeft de Raad van Vakcentra len niet alleen grote betekenis voorde werkgevers, maar ook -direct voor de publieke orde en het algemeen belang! Chauffeur vrijgesproken BESOMMINGEN IjMUIDEN Besommingen van Woensdag: VI 77 Abraham f 21500, Ym 10 Hattem f 18900, een trawler met f 19600; KW 75 f 6540. O 198 f 3050, Ym 209 f 9590, Ym 230 f 330, HD 125 f 2350, YE 93 f 320, WR 67 f 3320, KW 35 f 510, KW 60 f 560. Per 1 kg: heilbot 3.25—2.15, gr. tong 3.10—-2.30, grm. tong 1.981.85, kim. tong 1.92-1.77, kl. tong 1 1.56—1.47, kl. tong 2 0.96—0.87, tarbot 1 3.20—2.30. Per 50 kg: tarbot 2 77—72, tarbot 3 60—55, tarbot 4 57, tongschar 8179, sehartong 4234, grm. schol 94, kim. schol 70—57. kl schol 1 56—45, kl. schol 2 45—12, schar 2418, V. haring 2011, makreel 25—12. Per 50 kg: gr. schelvis 7571, grm. Mhclvis 79-51, kim. schelvis 57-48, schelvis 1 57—48, kl. schelvis 2 45— Acting 30-14, gr. gul 64—67, mid. so m W- Bul 26, kl. haai 31—24, ham tip, 1?' kake 40. kla hake 1 46, poon- knnlvi kl- koolxis zw. 33-32, kl. Koolvis vat 41—38. Br^-nnhri ks: gr. kabeljauw 260—160, an zw- 7871, gr. kolvis wit 94 gr. leng gg. kisfprT honk® kisten tong en tarbot, 3 scha "one ?cr' kisten tongschar en schar 445 f.5,klston schol, 63 kisten makreel 2851Sv-n harin§- 2385 kisteR wiltiïio sn l- ,Isten schelvis, 380 kisten kisten leng 181" kabeüauw en gul, 5 ham 13 kiften--Sten kI' haai' 3 kisten 4n izietor ,i; poon' 109 kisten koolvis, kisten diversen. Totaal 4490 kisten. visserijbericht Oct. Woensdag voerden 52 f 4632 P°nd snoekbaars t n SrL; i pond rode baars °-55 -i U.b3, 4bl pond voorn f 0 08-f 0 10- 1355 P°0ndbto' 0 09-f 0.11; li pond karper f 0.38, 28 pond lijnaal f 0.95—f 1.—. al les per pond. WILLEM BARENDSZ VAART ZATERDAG UIT. Pwalvisvaarder Willem Barendsz zaï Saterdag weer uitvaren. Omstreeks net middaguur wordt het schip in dt sluizen verwacht. Een vrachtwagenchauffeur sloeg enige tijd geleden nabij Bus en Dam links af, zonder zich echter te realise ren, dat men in zo'rr geval richting be hoort aan te geven en ook de achter lichten naar behoren moeten werken. Toch stond hij niet als verdachte te recht. Dit was de chauffeur W. H. H. uit Assendelft, die met zijn auto tegen de vrachtwagen was gebotst. Aan de hand van het verkeersreglement en omschrijving van de lastige situatie ter plaatse trachtte de raadsman van ver dachte, mr. Houtman, de kantonrech ter van de onschuld van zijn cliënt te overtuigen. „Indien u zich misschien van de toestand plaatselijk wil over tuigen, stel ik mijn wagen ter beschik king, dan kunnen we direct wegrij den", aldus de verdediger, wiens be toog aan duidelijkheid niets te wensen overliet, En zo geschiedde. De heren verwisselden hun imposante zetels voor een knus zitje in een luxe wagen en snelden voort naar Bus en Dam. Daar aangekomen ward de onschuld zekerheden, cn daarmee de onschuld van verdachte onomstotelijk vastge steld. De chauffeur W. H. H. werd ont slagen van verdere rechtsvervolging. Legerwagen met Nationale Reserve in de sloot Een drie-tons legerwagen met vrij willigers van de Nationale Reserve, die op het fort Aan den Ham een oefenavond hadden bijgewoond, ge raakte op de terugweg naar Zaandam nabij de spoorwegovergang bij de Bus en Dam in de berm van de weg en kantelde. Behoudens het feit dat een der vrijwilligers in de sloot terecht kwam en de begeleidende sergeant snijwonden aan het gelaat en aan het hoofd .opliep, kwamen de overigen met de schrik vrij. De wagen is opge takeld en naar Zaandam vervoerd. Begin van brand aan de Hogeweg Bij de familie Smit aan de Hogeweg werd een begin van brand crntdekt. De brandweer was met slangenwagen spoedig aanwezig en wist erger te voorkomen. De vuurhaard bleek in de schoorsteen aanwezig te zijn, welke laatste van een zeer bedenkelijke kwa liteit bleek te zijn. Dat het spoedig ingrijpen erger voorkwam, bleek wel uit het feit, dat het behangsel in de kamer reeds in brand stond. Twintig huizen bijna gereed De nieuwe woningen aan de Middel, weg en De Witstraat naderen hun vol tooiing. Reeds zijn enkele gezinnen bezig hun huis te installeren. Dit wil echter nog niet zeggen dat alle twin tig woningen reeds zo ver zijn dat dit kan piaats vinden, aangezien het eer ste blok eerder gereed zal zijn dan de volgende. Binnen vier weken, verzeker de men ons, zullen alle woningen kun nen worden bezet, hetgeen een belang rijke stap in de goede richting van de vermindering der plaatselijke woning nood zal betekenen. Koe aan de haal en met auto in botsing Tijdens het verweiden van vee door en van de veehouder G. Noom van de Bus en Dam geraakte een der koeien op de provinciale weg. Het dier kwam daar in botsing met een personenauto en werd op slag gedood. De auto zelf werd ernstig beschadigd, maar per soonlijke ongevallen kwamen niet voor. In de vacature van raadslid, ont staan door het bedanken van de KVP- wethcruder C. P. van Diemen, is na het niet-aannemen van de heren J. Palm boom, G. Twaalfhoven Jz. en G. van der Eng Az., de heer C. Klaver te Gropt-Dorregeest aan de beurt. Laatst genoemde heer heeft thans verklaard zijn benoeming als zodanig aan te nemen, zodat de KVP-raadsfractie in de toekomst weer compleet zal zijn en een nieuwe wethouder kan worden gekozen. Opbrengst van collecte voor vluchtelingen De collecte voor het Vluchtelingen comité, waaraan muzikale medewer king werd verleend door de twee plaatselij ke harmonieverenigingen, heeft ƒ310,44 opgebracht. Ook op an dere manieren zal nog gepoogd war den gelden in te zamelen. Zo stelt het comité zich voor een uitvoering te geven, waaraan medewerking zal wor den verleend door de plaatselijke amu sementsverenigingen. De collecte voor de kankerbestrijding heeft ƒ201.op gebracht. Ondertrouwd Hein Groot, won. te Purmerend, en Fietje Qlij. Gerrit Koopman, won. te Purmerend, en Maria Kramer. Overleden Josephine B. Gödde, 53 jaar, echtgenote van H. A. Visser. GESLAAGD VOOR CANDIDAATS ELECTRO-TECHNISCH INGENIEUR De heer P. Waterhout alhier slaagde te Delft voor het candidaats-examen voor electro-technisch ingenieur. De dames kunnen in het vervolg werkelijk op rozen lopen. Een Parijse ontwerpster kwam op het grappige idee in de hak van de schoen, die gedeeltelijk uit plexi glas is gemaakt, een rozenmotief te verwerken. Men kan zelfs kiezen tussen verschillende soorten rozen. Personeelsvereniging P.W.N. vertoonde films Naast enige toneel- en cabaretavon den organiseert c.e PWN-personeels- vereniging ieder winterseizoen ook enige avonden op populair weten schappelijk gebied. Zo had men ditmaal de Shell Neder land N.V. te 's-Gravenhage bereid ge vonden een filmavond te verzorgen over het ontstaan van de olie-industrie. Gisteravond vond de vertoning plaats in Hotel Borst te Bakkum; zij werd door vele leden uit de gehele omtrek bijgewoond. De heer. J. Verhoef, employé van de Shell, gaf voor de aanvang een uit eenzetting over de olie-industrie en de te vertonen films. Met het doel enige afwisseling te. brengen werden bovendien enkele films van een ander genre vertoond. Studieconferentie in „Koningsbosch" Op de tweede dag van de conferen tie van ULO-lgraren in Noord-Hol land. welke plaats vindt in „Konings bosch", heeft de heer H. de Lange uit Amersfoort in de morgenuren een lezing gehouden in de recreatiezaal van de Jeugdherberg. De heer De Lamge besprak enige ervaringen bij het toepassen van nieu we richtlijnen bij het moderne taal onderwijs. In de middaguren heeft het gezel schap onder leiding van de heer E Kortenoever een duinwandeling ge maakt, waarbij o.a. het kampeerter rein werd bezichtigd en het natuur historisch museum. Dorcas-bazar met verloting De dameskrans Dorcas van de Ned Herv. Gemeente houdt ook dit jaar een verloting van huishoudelijke voorwer pen, die veelal door de dames zelf zijn vervaardigd. Vanaf gistermiddag waren de voorwerpen in de Ned. Herv. kerk keurig uitgestald. Het bleek een waar. devolle verzameling van handgeknoopte Smyrna kleedjes, wollen goederen, als damesvesten, kleuterondergoed, speel goederen en andere gebruiksvoorwer pen. Hedenavond zal de trekking plaats vinden. De opbrengst van deze verlo ting is in de eerste plaats bestemd voor de zending en de Algem. Ned. Blinden bond. Men verwacht een groot aantal loten tegen de geringe prijs van vijftig cent te verkopen. Gezien de grote be langstelling welke er reeds de eerste dag was, zal dit zeker slagen. SOLISTEN BIJ „DIE SCHÖPFUNG" De R. K. zangvereniging „St Caecilia', die de Schöpfung van Josef Haydn in studie heeft genomen en voornemens is deze op 29 Januari 1953 uit te voeren, heeft de medewerking gevraagd aan de heren H. Marcker, tenor en L. Rom merts bariton. Met een sopraan worden nog onderhandelingen gevoerd. COLLECTE VOOR ONTHEEMDEN. De onlangs in onze gemeente gehou den collecte ten bate van ontheemden en vluchtelingen heeft f 566.53 opge bracht. EEN GOUDEN ZAKENJUBILEUM Het was gisteren vijftig jaar geleden dat de firma Schuyt de Boer aan de Maerelaan een manufacturenzaak op richtte. Men beschikt thans over een nieuwe zaak aan de G. van Assendelft- weg, hoeg Maerelaan. Een groot aan tal bloemstukken, felicitaties en geluk wensen mochten de firmanten in ont vangst nemen. BOERENKOOL IN DE IJSKAST De firma Kneppers en Van Egmond neemt deze week proeven met het in vriezen van boerenkool, hetgeen voor de eerste keer geschiedt. De boeren kool wordt niet gesneden. De struiken gaan geheel in de vrieskast. „DE STRANDMEEUWEN" SCHUDDEN DE KAARTEN De uitslagen van de onderlinge klaver- jaswedstrijden van De Strandmeeuwen zijn: 1. H. Verdonk 4606 p., 1 mars; 2. J. Paap 4588, 2; 3. N. v. d. Meij 4577, 2; 4, H. Bodewes 4556, 2; 5. mevr. Muys 4503, 2; 6. N. de Boer 4470, 2; 7. S Bol 4430. 2; 8. L. Schellevis 4379, 1; 9. M. G. Seyssener 4339, 2; 10. N. Bol 4298, 0; 11. P. de Boer 4161, 1; 12. Ant. v. d. Meij 4156. 4; 13. J. V. d. Meij 4153, 2; 14. C. Paap 4140, 0; 15. J. Meijs 4076, 2; 16. R. Huisstede 3904, 2; 17. Groos Johan 3848, 1; 18. B. Vrijburg 3724. 1; 19. mevr. Paap 3537, 1; 20. mevr. Seysener 3510, 2. „DENK EN ZET" De damclub Denk en Zet speelde enige wedstrijden voor de onderlinge competitie De uitslagen waren: W. v. Klaveren U. Klein 20; N. de Boer—W. v. Klaver ren 11; B. ZuiderduinN. de Boer 2—0; L. DiepgrondW. van Klaveren 11; w. v. d. Elzen—J. v. d. Wel 2—0; J. v. d. Wel R. Mahlberg 11; F. van SonN. Strunt 2—0, CURSUS E.H.B.O. Het bestuur van de Wijk aan Zeeër Reddingbrigade is overgegaan tot het or ganiseren van een cursus EHBO, die onder leiding zal staan ,van dr. W. Netelenbos en zal aanvangen op Maandag 3 November. De aanvoer voor de veiling van 29 October 1952 was weer beduidend gro ter dan die der vorige week. Er waren 7700 manden gladiolen en lelies aange voerd. Trots de grote aanvoer hand haafden de prijzen zich gemakkelijk. Alles werd verkocht. De tulpenpiantgoedveiling bestond uit 550 manden, waarvan veel door de molen gaat. Notering was als volgt (14 op, 1214, 1012, 810): Abu Hassan 4—4.20, 2.20—2.25, 1.30; Acca Lau- rentia 2.502.90, 22.55, 11.35, 1.05; Adinda 1.80—2.20, 1.55, 1.25, 0.85; Albino 3.60, 3.35, Allard Pierson 2.95, 2.50, 1.50, Agnita 2.50—2.65, 1.95— 2.70, 2.052.25, 1.251.30; Aranquez 3 3.10, 2.20—2.75, 1.40—1.55, 0.95—1.05; Are de Triumph 2.05—2.20, 1.70—1.85, 1.10 1.35, 1; J. S. Bach 1.55—1.75, 1.45—1.75, 1.05—1.20, 0.95—1.10; Bloemfontein 1— 1.15, 0.90—1.20, 0.75—0.90, 0.65—0.90; Boulogne 3.15, 2.55—2.65, 1.502.25, 1.20; Brillant 3.45, 3.50, Blazing Fire 2.40, 1.40, 1.05; Benjamin Britten 4.05, 2.55, Ceasar 0.85,0.85; Cherbourg 2.65, 1.95; Clingendaal 2.55—2.60, 1.95—2.15, 1.10—1.30, 0.90—1; Crimson Glow 2.45, 1.902.05,1.251.30, Cavalero 1.70, 1, 0.90; Dr Dentz 2.90, 2.10, 1.45, 1.15; Early Sunrise 2.75, 2.05, 1.55, 1.10; Dr Fleming 1.60—1.90: 1.70—1.95, 1.15—1.40, 0.95; Firmament 3.20, 2.85, Gen. Eisenhower 2, 1.50—1.60. 1.10—1.15, De Goede's Triumph 3.15, 2.60, 1.70, 1.05; Gold Dust 2.60, 1.75—1.95, 0.90—1.30, 0.70—1; Gold Lac 1.85, 1.35, Golden West 1.65, 1.251.65, 1.20, Gretha Garbo 350—3.70, 1.95, 1.10; Gloriosa 3, 1.55, 1.20; Han van Meegeren 1.50, 1, 0.75; Hanny Schaft 3.60, 2.25, Harry Hopkins 6.25—6.70, 3.70—4.10, 2.45; Hawaii 2.10, 1.65—1.75, 1.15—1.25, 1.10; Hollands Glorie 1.45, 0.60, Hop mans Glory 3.954.20, 2.352.90, 1.50 —1.70; 111 de France 3.55, 2.60—3.10, 1.40—1.90, 1.05—1.10; Java 2.10—2.15, 1.85, 1.35, 0.75; Joh. Strauss 1.051.35, 0.80—1.15, 0.85—1.15, 0.60; Joh. van Ko nijnenburg 66.10, 5.505.85, 2.403.50, 2.052.45; Juniklokken 2.602.65, 2.30 —2.80, 1.45—1.95. 1—1.15; Kardinal Spellman 4.05, 3.20—3.75, 1.75—2, 0.85— 1.35; Lavendel Dream 1.852.60,1.60. 1.05; Leeuwenhorst 1.702.05, 1.501.70, 1.45—1.60, 0.95—1.20; Lilac Wonder 1.15 —1.35, 1—1.15, 0.80—0.90. 0.70—0.85; Limburgia 2.75. 2.10, 1.80, 1.101.25; Louis Mayer 3.453.80, 3.45, 1.90, Jo Wagenaar 4.50, 3.95, 2.40, 1.45: Lilac Times 7.05, 6.40. 4.55. 3.10; Majuba 4.60, 4.10, 2.65, Mansoer 3.25—3.35, 2.75— 3. 1.801.85. 1.25; Marks Memory 3.10, 2.602.90, 1.60, Maskerade 3.05. De raad van Nieuwe Niedorp is door de burgemeester in openbare vergade ring bijeengeroepen op aanstaande Vrijdagavond om half acht. Voorgesteld wordt o.m. om een wachthuisje te doen plaatsen aan het kruispunt Provinciale v/egTerdieker weg. De kosten wor den geraamd op ongeveer f 1200. Parti culieren hebben hiervan f 174,25 bij eengebracht, de Naco zal f 500 bijdra gen, de gemeente zal de rest voor haar rekening moeten nemen, waar nog bij komt een jaarlijkse bijdrage van f 50 aan de provincie voor het aanleggen van vluchtheuvels. Verder komt aan de orde om een tweetal percelen, on rendabel gebied, aan de waterleiding te doen aansluiten en de meerdere kosten ten bedrage van f 118,87 geheel voor rekening van de gemeente te nemen. Tegen het voorstel van B. en W. om het landpad van de Dorpsweg naar de Provinciale weg aan het openbaar ver keer te onttrekken, omdat de heer ,T. Kater hier een vruchtentuin wil aan leggen, zijn bezwaren ingediend dooi de heren J. Wetsteen en G. Benit, die vrezen, dat men nu het dorp zal trach ten te bereiken via hun landerijen. B. en W. menen dat het pad gevoeglijk kan worden onttrokken, daar er prac- tisch geen gebruik van wordt gemaakt. Vijf-en-twintig leden van de visclub „Den Helder" en even zo veel van de vis club „De Niedorpen" hebben Zondag de strijd aangebonden in een sportieve snoek wedstrijd. De snoek liet zich goed van gen en er werd uiterst gezellig gevist. De leden van De Niedorpen hadden meer ge luk en vingen in totaal 227 cm méér snoek dan hun collega's uit Den Helder, waardoor ze beslag legden op de medaille. Er werd gevist aan de Langereis vanaf de Winkeierdijk tot de Mallegatsbrug en wel zes keer een half uur, telkens over 15 m. per deelnemer. De controleurs Dek ker en Gjaltema hebben er in deze wed strijd wel een twintig km opzitten. Bij de prijsuitreiking in de „Prins Maurits' dankte de voorzitter van Den Helder voor de prettige ontvangst. Op 9 November zal een returnwedstrijd in Den Helder wor den gehouden. De uitslagen waren: le J. Bakker» 2e P. Heijnis, 3e D. de Ruijter en 4e J. Smit, allen leden van De Niedorpen; 5e J. Baart, 6e J. Cabak en 7e P. Winkel, leden van Den Helder. Aan J. Smit werd een prijs toegekend voor het vangen van de grootste snoek na de vastgestelde prij zen. De gevangen snoek werd verdeeld onder de controleurs en de heren S. Mod der en Rus. De grootste snoek, die ge vangen werd, had een afmeting van 701/» centimeter. Goed resultaat De dames van de Niedorper Handbal- dub hebben in Amsterdam een goede prestatie bereikt, door tegen het sterke i-ynden gelijk te spelen. Door Bets Mere- boer nam N.-Niedorp de leidng, maar Lynden maakte binnen de minuut gelijk. Nogmaals wist N.-Niedorp een voorsprong te behalen, maar toen oefende Lynden een zeer sterke druk op het N.-Nièdorp- doel uit. Dat het ten slotte tot een 2—2 gelijk spel kwam is voornamelijk te dan ken aan het uitstekende keepwerk van Guus Keijzer. Niet meer in de regen Het wachthuisje voor de passagiers die per autobus willen reizen is aan de Pro- v.ncialeweg in gebruik genomen. Het ge heel ziet er keurig uit en kan als een enorme verbetering worden beschouwd. Als de jeugd nu maar zo verstandig is. om haar vernielzucht niet op het huisje te botvieren. Een aanblik op het in de nabijheid gelegen reclamebord zou het ergste doen vrezen. 1.85, Memorial Day 2.502.60, 2.05— 2.30, 1.35—1.60, 1.10; Modern Times 4.10—4.20, 4.05—4.30, 2.25—2.30, 1.60; Montgomery 4.05, 1.85, 1.25; Morning- kiss 1.95—2.45, 1.90—2.25, 1.10—1.90, 1.05 1.25; Nieuw Europa 4.204.30, 3.70 3.80, 2.30—2.70, 1.601.75; Normandië 2.35, 1.35; New York 2.65, 1.60, 1.10; Odin 2.55, 1.65, 1.05, 0.80; Or chid Lilac 2.05, 1.35; Paul Rubens 3.50—3.75, 2.55—3.20, 1.70—2, 1.055—1.25; Picardy 4—4.25, 3.15—4, 2.05—2.80, 1.60 1.90; President Truman 4.20, 2.45, Pactolus 2.75—2.80, Pinkie 2.40, 1.95, 1.25; Red Fox 2.95, 2.20— 2.60. 1.601.70. Roma 6.10—6.15, 4.05 5.15, 3, Rosa van Lima 2.702.85, 2.10—2.45, 1.65—1.90, 1.20—1.25; Rijzende Zon 2, Spotlight 2.55, Red Charme 2.35, 1.30, 0.85—1; Salmans Glory 4.50, 2.55, 1.55; Sil houet 1.90—2.50, 1.60—1.65, 1.25—1.30, 1; Sneeuwprinses 1.051.40, 1—1.15, 0.80 1, 0.70; Sweet Seventeen 4.05, Van Tienhoven 2.803.50, 2.602.70, 1.70—1.85, 1.20; Tivoli 2.70—2.85. 1.05 —1.75, Uhu 4.80, 4.85, Van guard 3.05, 3, 1.55—1.70, 1.20; Vincent van Gogh 5.85, 5.20—5.50, 2.30—3.20, 1.60; White Herald 1.50. 1.10, Van Wijnbergen 1.25—1.55, 1.25, 0.60, 0.60. 24 op, 22—24, 20—22, 18—20: Lelie Regale 37-40, 30—33, 24—26, 19—26; Lelie Henry 21, 17, 16, 9; Lelie Creel- man 41, 35, 29, 24. Het tweede elftal van Kaagvogels 1» door een overwinning op Watervogels 2 gelijk met deze club boven aan de ranglijst komen te staan. Beide hebben nu drie verliespunten. Het was 'een rommelige wedstrijd, waarin vooral van Watervogelszijde te ruw werd ge speeld. Deze club vergat in haar wil om te winnen de sportiviteit. De neder laag was daarom te meer verdiend. De uitkomsten van het derde elftal worden beter. Ditmaal een 32 neder laag tegen Petten, het kon volgende week wel eens een overwinning wor den. Het vijfde elftal moest tegen Cal- lantsoog 2 een lelijke veer laten en werd met niet minder dan 70 geslagen, na tot rust goed stand te hebben gehou den. De junioren zijn wel heel zwaar ingedeeld en de resultaten zijn er dan ook, naar. Nadat de rust met 42 was ingegaan, volgde de ineenstorting en het einde kwam met 113, zodat de Watervogelsjunioren wraak namen voor de nederlaag van hun oudere broeders. De B-junioren namen in de strijd te gen de HRC e junioren eerst de lei ding, maar moesten ten slotte toch er kennen, dat de Heldersen wat beter voetbalden. Het einde kwam met 42. Adriaan S. te Kolhorn betoonde zich niet bijzonder verstandig, toen hij voor de Alkmaarse rechtbank stond, omdat door zijn schuld een aanrijding was ver oorzaakt. Hij had op 9 Augustus j.l. met zijn auto zijn erf verlaten, zonder goed it te zien of er misschien verkeer na derde Het uitzicht werd hem trouwens onmogelijk gemaakt door de aanwezig heid van een heg op zijn erf. Wat eigen lijk elke dag had kunnen geschieden, ge beurde nu: een motorrijder, die een passagier op de duo had, moest zo plotseling stoppen, dat de duopassagier van de motor viel en een heiligbeen- fractuur opliep. Toen de officier van Justitie, mr. A. V/. Holsteyn, informeerde of S. zijn heg al wat had bijgeknipt, antwoordde deze, dat hij dat niet nodig oordeelde. Toen hij echter de eis 100 gulden boete subs 30 dagen had aangehoord, zei hij snel, dat het uitzicht aan weerszijden van de uitrit al belangrijk was verbe terd. Later bleek echter, dat dit door de toevallige medewerking van het seizoen kwam. Uitspraak over 14 dagen. Uitslagen schaakcompetitie De uitslagen van de laatst gespeelde wedstrijden voor de competitie van D.O.S. waren als volgt: N. KistemakerK. R. de Jong »/r—V2; D. Bruin—J. W. Rein- ders 10; J. BruinA. Klok 10; A. van der Welle—F. Groet 0—1; A. Klok— P. Klare 0—1; W. BeersJ. Bruin 01. Het N.A.O. bracht goede amusementsmuziek In afwijking met vorige keren, was het van „Ontwikkeling" een zeer goe de keuze het winterseizoen in te zet ten met het geven van een muziek avond. Het Niedorper Amusementsorkest, onder leiding van de dirigent B. Per- sijn gaf in café Bakker voor een goed bezette zaal een programma, dat door de muziekliefhebbers niet gauw zal wor den vergeten. Na een inzet van de her kenningsmelodie, volgden achtereen volgens diverse tango's, walsen en passo doble's, welke dit orkest met zijn bon te bezeting van violisten, accordeon- en saxophonisten etc. op een wijze naar voren bracht,' welke af was. Ook kon ons de accordeonsoli en de zang van mevrouw Keuken, begeleid door het orkest, zeer bekoren. Aan het einde bracht de voorzitter van „Ontwikke ling", burgemeester Breebaart huideen dank aan de muzikale dirigent en zijn gezelschap. Spreker releveerde voorts, dat de 101ste uitvoering was gegegeven Buitengewone dienst Wij wijzen onze lezers er op, dat er aanstaande Vrijdag ter gelegenheid van de Hervormingsdag een buitengewone dienst wordt gehouden in de Nederlands Hervormde kerk in Dirkshorn om 20 uur, waarin ds. Post zal voorgaan. 's erger dan pijn! I Onmiddellijke verlichting en M spoedige genezing van Uw J huidaandoening geeft het beroemde huidgeneesmiddel (Advertentie, Ing. Med.)

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3