omoma DE VERMISTE Puistjes Pom in het nieuwe Chefarine .4 Accoord tussen de VS en Spanje Sanap/rin.ówiuge3 Een ei bakken op aardgas uit het Midden-Oosten? Over gebruik en uitbreiding van enige bases Regeling economische hulp Opstand te Columbus is nu ten einde Weer een overval van de Mau Mau Duits Joden-vervolger met pensioen '¥§11111 Koningin Elisabeth las de Troonrede voor Beroep van De Gasperi op Joego-Slavië maar„ O Rijden of... Dj. stilstaan... ,,Asi es Holanda'' een groot succes Plan voor buisleiding van Irak naar West-Europa Vier betrouwbare middelen in 1 tablet PATRICIA WENT WORTH £uMe>i tenö tiaoA Het Radioprogramma Ook Burger en hadden cri WOENSDAG 5 NOVEMBER 1953 volgt Verschillende berichten maken mel ding van een accoord tussen de Ver enigde Staten en Spanje op het stuk van de militaire samenwerking tussen belde landen. Amerika zou krachtens deze overeenkomst het recht krijgen, gebruik te maken van enkele marine havens en vliegvelden en deze zelfs aanzienlijk uit te breiden. Ze zouden echter onder Spaans opperbevel blij ven staan. Gevangenen hebben zich overgegeven D« opstand in de gevangenis van Co lumbus, die vier dagen heeft geduurd, Is gisteravond geëindigd met de alge hele overgave van de oproerlingen. Reeds de gehele dag waren gisteren pa pieren en stukken laken uit de cellen omlaag geworpen, waarop sommige ge vangenen hun capitulatie aanboden. Politie en nationale garde bewaakten het gebouwencomplex, dat de gevange nen bezet hielden, in afwachting van het einde van de opstand. Tijdens de gevechten zijn een gevan gene gedood en vier gewond, ook werd een lid van de politie gewond. De aan gerichte schade wordt op een millioen dollar geraamd. Sedert Zondag hebben de opstande lingen geen voedsel ontvangen. De verwarming was in de nacht van Maandag op Dinsdag, toen de tempe raturen het nulpunt naderden, uitge- schaikeld. De directeur, Alvis, heeft gistermiddag een ultimatum ahn de oproerlingen gesteld. Twee inheemsen vermoord In Kenya zijn gisteren, op de laatste dag van het bezoek van minister Lyttel- ton, twee nieuwe moordaanslagen van de Mau Mau gemeld. Tien leden dezer organisatie overvielen een hoofdman der Kikoejoes en een inheemse politie- j man uit een hinderlaag en staken hen dood. De overval werd gepleegd in het Njeridistrict, tachtig kilometer ten I Noorden van Nairobi De politie heeft Dinsdag een inval gedaan in een woning In de inheemse wijk van Nairobi, vijf personen aange houden die in een plechtigheid een lid van de Wakambastam dwongen tot de eed van trouw aan de Mau Mau en om. honderd staven springstof en een aantal ontstekingsapparaten in beslag genomen. Heinrich Lohse, een van Hitiers meest vertrouwde medewerkers, zal op grond van een uitspraak van een recht bank in Sleeswijk voortaan per maand 270 mark pensioen ontvangen. Lohse was rijkscommissaris in de Baltische ianden, daarnaast rijks verdedigings commissaris, generaal bij de S. A., gouwleider en opperpresident. Hij werd door een zuiveringsgerecht in Bielefeld aanvankelijk tot tien jaren gevangenis straf veroordeeld, ontkwam echter haar Sleeswijk-Holstein, waar het zui veringsgerecht hem milder beoordeelde. Hij werd door dit gerecht ingedeeld in groep drie der belaste personen, het geen met zich brengt, dat hij recht be houdt op het vierde deel van zijn pen sioen als president, een functie waarin hij door Hitier werd aangesteld. Lohse wordt ervan beschuldigd een groot deel der verantwoordelijkheid te dragen voor de deportatie van Joden naar het Oosten. W.-Irian ferug, maar eerst eigen land goed besturen Het blad „Indonesia Raya" schrijft over Nieuw-Guinea o.a.. „'West-Irian moeten wij terug hebben, maar alvorens ons druk te maken over de kwestie West-Irian, doen wij er goed aan ons zelf te zuiveren en het volk en het gebied, dat reeds in onze handen is, zo goed mogelijk te besturen". Het blad wijst er op, dat de kwestie-Inan een geschil is tussen twee staten en der halve op staatsniveau dient te worden opgelost. Al verenigen zich alle tachtig millioen Indonesiërs om schriftelijke verklaringen inzake Irian te onderte kenen, dit zal geen zin hebben, indien de regering niets doet, aldus het blad, dat voorts betoogt, dat het geen geheim is, dat „de redevoeringen van Sukarno dikwerf de positie van de regering bij de onderhandelingen met Nederland en de opbouw van diplomatieke tactieken ter voorbereiding van deze onderhan delingen bemoeilijken". ACHTER HFT „GORDIJN" IN DE CEL Een functionaris van de Westduitse organisatie „Bund Deutscher Jugend" is in Oost-Duitsland, waar hij een be zoek bracht, veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf „op grond van zijn anti-communistische activiteit in West-Duitsland". Ex-keizer Bao Dai van Annam, het staatshoofd van Vietnam, is Dins dag na een verblijf van twee maanden in Frankrijk per vliegtuig uit Nice naar Saigon vertrokken. Zuiver en ontsmet uw huid met de helder vloeibare D»D.D. De jeuk bedaart, de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest CENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN (Advertentie, Ing. Med.) J SUF' De New York Times weet te vertel len, dat Amerika en Spanje hebben besloten, drie grote en verscheidene kleine vliegvelden aan te leggen en de marinehaven te Cadiz tot de grootste van Spanje te maken. Ook zou de ma rinehaven te Cartagena worden uitge breid. Volgens andere berichten uit Madrid echter zou Amerika het gebruiksrecht krijgen van de vloothavens te Cadiz en Huelva en van de vliegvelden te Sevil- la en Cartagena. Amerika zou de nodi ge uitbreidingen mogen aanbrengen. De onderhandelingen over deze kwesties zijn in April begonnen. De Amerikaanse regering bood toen eco nomische hulp in ruil voor militaire steunpunten. Verwacht wordt, dat ook over de hulpverlening wel spoedig een afspraak zal kunnen worden gemaakt, zodat dan eind November het gehele complex verdragen voor ondertekening gereed zou kunnen zijn. Ziiiing van Britse parlement geopend Koningin Elizabeth n, heeft gisteren voor de eerste, maal sinds het overlij den van baar vader de zitting van het Britse parlement geopend. De Koning in, wier slanke, meisjesachtige figuur tje bijna verdween tussen de pracht en praal, waarmee deze plechtigheid krachtens de Engelse traditie wordt omringd, las met vaste stem de door de regering-Churchiii opgestelde troon rede voor, nadat zij de eed op het pro testantse geloof had afgelegd. Slechts even trilde haar stem, toen zij over de dood van haar „beminde vader" sprak. Zij verklaarde, dat de regering voor stellen zal indienen voor de reorganisa tie van de kolen- en staalindustrie en van het vervoer en dat zij zal streven naar versterking van de Europese een heid en naar nauwe samenwerking met de buurlanden van West-Europa. De regering was vastbesloten, de sa menwerking binnen het Gemenebest en het koloniale rijk, die de hoeksteen van de Britse politiek moet zijn, steeds hechter te maken. Voorts zou zij blij ven yveren voor een staatsverdrag met Oostenrijk en voor een billijke rege ling van de kwestie der Duitse eenheid. Later heeft de leider van de Labour- oppositie, Clement Attlee, critiek ge oefend op het stilzwijgen van de rege ring over de plannen voor de herbewa pening en over de positie van de com mando's voor het Midden-Oosten en de Middellandse Zee. Het „schaduwka binet" van Labour besloot een motie van afkeuring in te dienen. De kwestie-Tnëst Belgrado protesteert tegen gedeeltelijke annexatie De Italiaanse premier De Gasperi heeft in een rede ter gelegenheid van de Dag van de Nationale Eenheid van Zuid-SIavië een daad van goede wil gevraagd ter regeling van de kwestie Triëst. De premier zinspeelde daarbij o.m. op de Brits-Amerikaans-Franse verklaring van 27 Maart 1948, volgens welke Triëst aan Italië moet worden teruggegeven. Hij zei hiervan, dat de geallieerden het land een vredesverdrag heboen opgelegd dat zij niet konden handhaven en later een verklaring leb ben afgegeven, die zij als gentlemen niet kunnen intrekken. Joego-Slavië heeft bij Italië gepro testeerd tegen wat het een gedeeltelijke annexatie van de Brits-Amerikaanse zone van Triëst noemt. Het heeft zich nogmaals bereid verklaard, gezichts punten over deze kwestie uit te wisse len om tot een redelijke overeenkomst te geraken. ZWARE HOEST. BRONCHITIS! Dan h^blTtOOp SLUM-OPLOSSEND (Advertentie, Ing. Med.) Oud-premier Chavam wordt vervolgd De Perzische Tweede Kamer heeft de regering gemachtigd, een vervolging in te stellen tgen de oud-premier Ghavan es Soeltaneh. Deze trad in de avond van 21 Juli als premier af, nadat zich in Teheran ernstige onlusten hadden voorgedaan. Hem wordt nu ten laste gelegd, dat hij verantwoordelijk zou zijn voor de dood van twintig personen, die bij de onlusten het leven lieten. (Advertentie, Ing. Med.) Veilig en onbegrensd genezend M koorts griep en pijnen. Kiker SO ublatt.n 80 cl..m 25 tabl.tt.n'«5 ck (Advertentie, Ing Med.) 97. Mochten Pirn, Pam en Pom al verbaasd zijn, de baron was het niet minder. „Hoe bestaat het", mompelde hij in zichzelf, terwijl hij de keuken binnenging. „Ik heb die jongens zo maar vijf cent gegeven. Zonder dat ik het moest! En het gekke is, dat ik het nog leuk vond ook! En driemaal vijf cent is toch maar weer vijftien cent!" Het was op dat moment, dat de baron een stem in zichzelf hoorde, die zei: maar je hebt boer Krelis met één tientje afgescheept, terwijl het er vijf hadden moeten zijnDe baron schrok van zijn gedachten en begon hardop te praten om die stem niet meer te horen. „Tien gulden is toch ook heel wat!" Angstig keek de baron om zich heen in het lege kasteel. „Ge lukkig, mijn BETERE-IK is niet te zien. Hij kan niets gemerkt hebben Onmogelijk!" Ja, de baron zei dit nu wel, maar hij kon zichzelf niet over tuigen. Zijn BETERE-IK had de vorige avond verrassende staaltjes laten zien, zijn BETERE-IK had hem getoond, dat hij hem niet ontvluchten kon! „Maar in ieder geval is hij niet met mij mee geweest naar Boer Krelis", zei de ba ron hardop, terwijl hij de eitjes in de kast stopte. „Vooruit, ik heb mijn plicht gedaan en meer kan zelfs mijn EETERE-IK niet van mij verlangen." De Nederlandse expositie te Mexico City blijkt een zodanig succes te zijn, dat de handelsattaché's van andere lan den zich ernstig bezorgd maken. Het ziet er naar uit, dat de tentoonstelling andere landen, die soortgelijke plannen nadden, „het gras voor de voeten is weggemaaid". Reeds meer dan 150.000 bezoekers hebben Asi es Holanda ge zien en zü zijn daarvoor vaak van zeer verre gekomen. De 100.000ste meldde zich Zondag. Een onbekend gebleven Mexicaan ls zodanig in verrukking geraakt over het carillon, dat er is geëxposeerd, dat .hij met grote teleurstelling vernam, dat het reeds naar Amerika is verkocht. Hij heeft thans een tweede besteld, op de kortst mogelijke termijn te leveren, dat hij aan de president van Mexico ten ge schenke wil geven. Pas na verloop van maanden zal men kunnen beoordelen, in hoeverre de ten toonstelling aan haar doel heeft beant woord. Niettemin worden reeds thans verschillende fraaie bestellingen ge boekt, zoals een order voor veertig autobussen en een voor enkele hon derden tonnen aardappelmeel. Senator Mac Carthy zou het gelijk aan zijn zij hebben Myriam de Haas, een oud-employé van het federale bureau, dat een onder zoek instelt naar de betrouwbaarheid van regeringsfunctionarissen, heeft Maandag verklaard, dat „alle beschul digingen van senator MacCarty betref fende de communistische infiltratie in het bestuur der V. S. op waarheid be rusten". Mej. De Haas, is onlangs ontslagen wegens het verstrekken van gegevens uit geheime documenten intake het on derzoek van het bureau aan derden. Zij vertelde, dat zij senator MacCarty op de hoogte had gesteld van „zo ernstige feiten, dat de onthullingen, die de se nator reeds gedaan heeft, er bij in het niet verzinken." Indonesië bereidt de algemene verkiezingen voor De Indonesische regering hoopt het wetsontwerp voor de algemene verkie zingen binnen een week af te hande len, waarna het ontwerp bij het parle ment zal worden ingediend. De verkie zingen zullen direct, vrij en geheim zijn, heeft de minister van Binnenland se Zaken, Moh. Roem, na afloop van de jongste kabinetszitting medege deeld. De huidige volksvertegenwoor diging kan daarom na de verkiezing van de wetgevende vergadering wor- en opgeheven. De Westduitse autoriteiten heb ben gisteren een bedrag van 1,67 mil lioen D.M. beschikbaar gesteld voor de invoer van vlas- en vlasgaren uit Ne derland. HE AMERIKAANSE firma „Bechtel Corporation" heeft het plan geop perd van KirkOuk in Irak naar Parijs een buisleiding aan te leggen om de Europese landen in staat te stellen het aardgas te gebruiken, dat in grote hoe veelheden in het Midden-Oosten kan worden geproduceerd. De buisleiding zou 4.000 km lang worden en per dag ongeveer 170 mil lioen kubieke meter gas kunnen ver voeren. Volgens het plan zal zij gelegd worden van Irak door Turkije, Grie kenland, Yoego-Slavië en Italië naar Parijs. Vertakkingen zullen het moge lijk maken in elk dezer landen aardgas te distribueren. Naast de eerste zal volgens het plan later een tweede buis leiding komen om de aanvoer van aard gas te vergroten. De „Bechtel Corporation" schat, dat de aanleg van de buisleiding ongeveer drie jaar in beslag zal nemen en circa 425 millioen dollars zal kosten. De aan leg van de tweede buisleiding zal naar raming 350 millioen dollars kosten. De vier geneesmiddelen van Chefarine „4" worden door doktoren in de hele wereld aan hun paiiënien voorgeschreven. Ze zijn volkomen betrouwbaar en hebben millioenen mensen baat gebracht bij pijnen en griep, vu yuv|ii m i 'n^tje doet wonderen.' (Advertentie, Ing. Med.) Nieuwe president in Chili De 75-jarige generaal Ibanez is Maan dag geïnstalleerd als president van Chili. Zijn ambtstermijn bedraagt zes jaar. Enige uren na de installatie ver klaarde Ibanez voor de radio, dat Chili zal samenwerken met de rest van de wereld en in het bijzonder met de an, dere landen van Latijns-Amerika. Onmiddellijk na zijn verklaring werd een op platen opgenomen boodschap van Juan Peron, de president van Ar, gentinië, uitgezonden, waarin deze aan drong op eenheid tussen Chili en Ar gentinië. DOOR. 27) Een en ander behoefde overi gens niets of niemand te verbazen, want Lamb was van boerenafkomst en had het ABC op een dorpsschool ge leerd. Als hij sprak, was de hoofd inspecteur van Scotland Yard een „pro vinciaal" op en top. „Nu, zóver zijn we dus", zei hij. „Na tuurlijk wordt allereerst die jonge Joe Turnberry verdacht. Jammer genoeg hebben jullie jongens bij je studie ge leerd, dat je nooit op voor-de-hand- liggende conclusies moet afgaan. Daar voor zijn jelui trouwens te welopge voed! Daarom gaan jelui zoeken en speuren naar wat anders. Het is net als met die Franse woorden, waarvoor ik je heb gewaarschuwd". Lamb liet een verachtelijk gesnuif horen en ging toen voort: „Dat herinnert me aan het ont bijt, vanmorgen in dat hotel, een zoodje rommel, opgediend met verfranste na men. alsof gewoon Engels er niet goed genoeg voor was!" Lachend -ei Frank: „Ik kan u verze keren, meneer,- dat de Fransen er van gegriezeld zouden hebben". „Hm", gromde Lamb, „als ik zo'n stelletje vreemde woorden zie op de spijskaart van een provinciehotel, weet ik waar ik aan toe ben. Maar laat ons op die Joe Turnburry terugkomen. Hij is de man, op wie, dat spreekt vanzelf, het eerst de verdenking rust en daarom zal ik met hém beginnen. Laat hem binnenkomen". Joe Turnberry, bleek in het gezicht en met bevende handen, betrad schoor voetend de kamer. Toen hij zich tegen over de geduchte Londense politiechef bevond, trachtte hij een wat flinkere toen u houding aan te nemen. Lamb liet hem even staan vóór hij uit de voor hem liggende stukken opkeek. „U is Joseph Turnberry?" „Ja, meneer", klonk het hakkelend. „H'm.... in politiedienst.... h'm. goed karakter.... leeftijdU is ge meenteveldwachter, nietwaar?" „Ja, meneer". „Bij het leger gediend, in de oorlog?" „Ja, meneer, twee jaar". „Onder de wapenen gekomen u achttien was, zie ik. Welnu kende dat meisje Mary Stokes?" „Ja, meneer". „Had u verkering met haar?" „Neen, meneer'. „U zegt neen, anderen zeggen wel". Joe Turnberry slikte even. „Het is niet waar, meneer. Ze wilde me niet". „U bedoelt, dat u verkering met haar wenste en zij niet met u? Maar tocb hebt u haar gistermiddag ontmoet. Ga voort, vertel ons wat u deed. Maar ga eerst zitten". Joe nam een stoel, waarbij zijn zwa re boerenlichaam ongemakkelijk op de rand van de ongemakkelijke zetel hing en zijn grote rode handen tussen de knieën. Hij slikte nog eens en zei toen: „Ze vertelde me, dat ze naar Lenton ging, om een vriendin te ontmoeten. En ik zei: „Moet je dan in donker al leen thuis komen?" Toen vond ze goed, dat Ik haar zou thuisbrengen, na eerst thee te hebben gedronken en naar de film te zijn geweest. Zo is het ook ge beurd". „Op welke voet stond u met haar?" „Op welke voet?" „U begrijpt me best. Kom dan, hoe stonden jelui tegenover elkaar? Ruzie gehad sombs?" Met gesmoorde stem, terwijl het bloed hem naar het hoofd steeg tot de rand van het donkere haar, antwoordde Joe Turnberry: „Neen meneer". „Kijk nu eens hier, mijn jongen, leu gens zullen je niet helpen: je kunt be ter de waarheid vertellen. Inderdaad heb je met Mary Stokes en haar vrien din Lily Ammon thee gedronken". Een papier opnemend, ging Lamb voort: „Lily Ammon zegt het volgende: „Ma ry deelde me mede, dat we met Joe Turnberry zouden theedrinken, dat hij verkering met haar wenste, maar dat zij daar niet op gesteld was. Ook be weerde ze, dat hij altijd zo jaloers deed. Toen we theedronken, kreeg hij het aan de stok met Maryhet was iets over iemand anders, die ze zou hebben ontmoet. Ik weet niet precies wat het was, want ik zag een ander meisje, dat me een patroon voor een trui had beloofd en ging naar haar toe, om er haar aan te herinneren. Bij mijn terug komst vond ik Mary en Joe in een niet erg vriendelijk gesprek.... 't Liep over vingerafdrukken en haar ontmoeting met die kerelik weet niet wie. Hij beweerde, dat ze die vingerafdrukken overal had achtergelaten en vroeg wie ze eigenlijk ontmoet had. Zij antwoord de, dat het hem niet aanging, maar toen kreeg ik er genoeg van, zei, dat ik een afspraak had met mijn vriend Er nie en ging heen!" Aldus Lily Ammon. Wil je nu nog volhouden, dat je geen ruzie had met Mary Stokes?" Joe Turnberry slikte weer iets weg en zei half snikkend: „Ik heb haar niet aangeraakt, meneer. Nooit, dat zweer ik!" De ogen van de hoofdinspecteur, door Frank Abbott oneerbiedig stierenogen genoemd, bleven onbarmhartig en on derzoekend op de ongelukkige Joe ge richt. „Ik vraag je, of je ruzie met haar hebt gehad'. Joe Turnberry keek verschrikt op. „We hadden woorden met elkaar..." „Heb je er nog iets aan toe te voe gen?" „Ze zei me de waarheid.... beweerde dat wat zij deed mij niet aanging dat als ze met iemand wilde omgaan, ik het maar eens moest wagen wat er van te zeggen.... vroeg me, wie ik wel dacht, dat ik was...." Hier bleef Joe steken. „Welen?" „Ik zei, dat het me speet en toen zei Mary „dan is het goed", waarna we naar de Rex, de bioscoop, gingen". „H'm. Hebben jelui nog méér ruzie gehad?" „Nee, meneer". „Nu goed, jelui kwamen naar huis in de bus van tien minuten vóór achten Volgens verklaringen van de andere passagiers hebben jij en Mary Stokes gedurende de rit geen woord met el kaar gewisseld". „Er was niets te zeggen, meneer". „En toen ben je met haar door het dorp naar haar woning gewandeld, langs het pad tussen de meent en het Dodemansbosje?" „Ja, meneer". „Nog altijd zwijgend?" „Er was niet veel te zeggen". „Een beetje gevrijd?" „Nee, meneer". „Haar goedenacht gekust?" Met een pijnlijke trek op zijn gezicht antwoordde Joe andermaal: „Nee, meneer". „En wat gebeurde er, toen jelui aan de boerderij kwamen?" „Niets, meneer. Zij zei: „Goeden avond, Joe" en ik: „Goedenavond, Ma ry! Toen ging ze naar binnen en sloot de deur en ik ging weg". „Zag je iemand of hoorde je iets, waaruit je kon opmaken, dat er iemand anders in de buurt was.iemand ko men of gaan?" (Wordt vervolgd) Deze buisleiding zal het volgens de berekeningen van de „Bechtel Corpo ration" mogelijk maken het aardgas uit het Midden-Oosten in Europa te verko pen tegen minder dan de helft van de prijs, die thans voor aardgas moetwor- den betaald Zweedse delegatie naar KSC De Zweedse gezant te Luxemburg heeft de voorzitter van de Europese Ko- len- en Staalgemeenschap, Jean Mon- net, ervan in kennis gesteld dat zijn re gering betrekkingen met de KSG wil aanknopen. De heer D. P. Spierenburg zal thans naar Stockholm gaan, om vereenkomstig het verzoek van de Zweedse regering de vraagstukken, ver bonden aan de uitzending ener delegatie naar Luxemburg, te regelen. BLOEMEN OP DE NEDERLANDSE GRAVEN IN BELGIë De Vereniging van Nederlandse oud strijders in België heeft dit jaar op Allerzielen bloemen gelegd op alle haar bekende graven van Nederlandse mili tairen in België. Een delegatie met vaandels heeft op 2 November een be zoek gebracht achtereenvolgens aan Leopoldsburg, Lubbeek, Leuven en Brussel. In laatstgenoemde stad woon de de Nederlandse militaire attaché, kolonel B. A. de Veer, de korte, in drukwekkende plechtigheid bij. Zeven iaar ondergedoken Georges Hilaire, secretaris-generaal van het ministerie van binnenlandse zaken in de regering van Pierre Laval van 1942'44 heeft zich bij de gerech telijke autoriteiten gemeld. Hij had zich zeven jaar verborgen gehouden. In 1947 werd hij wegens samenwerking met de Duitsers bij verstek tot vijf jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Volgens de Westberlijnse politie zijn Maandag 34 Oostduitse politie mannen naar West-Berlijn uitgeweken. ZEVENDE SYMPHONIE VAN SCHUBERT. Franz Schubert, de jonge, begaafde onderwijzer, die een jaar na Beethoven overleed, heeft eigenlijk met zijn sympho- nieën altijd min of meer in de schaduw van de grote meester gestaan. Een groot deel van dit werk is zelfs lang vergeten ge weest, maar nu begint men te ont dekken, hoeveel moois er in te vinden is. Schubert kan zo onbe kommerd musiceren en zo'n stroom van melodieën in zijn werk laten vloeien, dat men hem de soms wat overmatige lengte graag vergeeft. Zijn Zevende is stellig niet minder de moeite waard dan zijn veel gespeelde On voltooide en zijn grootse Achtste. Donderdag 20.05 over Hilversum 1, 298 m) DONDERDAG 8 NOVEMBER Hilversum i, 402 m.: 7.00 kro, 10.00 NCRV, 110.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalen der. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Hoogmis. 9.35 Waterstanden. 9.40 School radio. 10.00 Gewijde muziek. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Voor de zieken. 1145 Gram.muziek. 11.50 „Ais de ziele luis tert", causerie. 12.00 Angelus. 12.03 Lunch concert. (12.3012.33 Land- en Tuinbouw- mededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws èn Katholiek nieuws. 13.20 Gram. muziek. 13.35 Pianorecital. 14.00 Pro menade-Orkest en solist. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram.muziek. 15.30 Idem. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Vocaal Ensemble. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram.muziek. 17.40 Voordracht. 18.00 Gram.muziek. 18.35 „Op de Stelling". 18.45 Gram.muziek. i9.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.30 Gram.muziek. 19-45 Toespraak. 20.00 Raaiokrant. i.0.20 Gevarieerd programma. 21.45 Vra gen aan voorbijgangers. 22.00 Reportage. 522.1 Viool en Mozartvleugel. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.- tierichtén. 23.1524.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 AVRO, 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Ochtend gymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 7.50 Dag opening. 8.00 Nieuws 8.15 Gram.muziek. Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gra mofoonmuziek. 9.25 Voor de huisvrouw 9.30 Gram.muziek. 10.35 „Ik weet, ik weet Ï?LU ■r>iet weet"' 10-50 Voor de kleuters. 1100 Amusementsmuziek. 12.00 OrgelsDel 12.25 „In 't spionnetje". 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gramofoon muziek. 12.50 „Uit het Bedrijfsleven". 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gra mofoonmuziek. 13.20 Lichte muziek 14 00 „Ontmoetingen met Christopher filaze", hoorspel. 14.35 Orgelconcert. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Tussen vier en vijf. 16 45 Voor de jeugd. 17.30 Militaire causerie. 17.40 Gram.muziek. 17.45 Regeringsuit zending: Mr. H. J. Wijnmaalen: „Het ar beidsrecht in Indonesië". 18.00 Nieuws. 18.15 Sportprobiemen. 18.25 Orkestcon cert. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19 05 Jazzmuziek. 19 40 Orgel en zang. 20.00 Nieuws. 20.05 Omroeporkest. 21.15 ..Een partij schaak", hoorspel. 22.25 Ge varieerd programma 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactualiteiten. 23.30—24.00 Gramo foonmuziek. (Va PI aanwezigheid van prer middag in de Tweede 1 op enkele katholieke min, verkiezingen zijn sterl noemde mr Oud, professc vooral ook met het oog c welk punt prof. Beel m Be rest van de katholiek eens zwak. Prof. Oud st, formatie van een dergeli De heer Oud meende var PROF. Oud zei o.m., da I rijke belastingverlagini 18 zelfs indien het budget: zou worden verstoord, wiens woorden herhaalde teit aanleiding hadden ge de met mede te delen, di sende gelegenheden de 1 de thans opgetreden sam ^0 proef zou. stellen» Mr Burger begon met een waarlijk progressieve eerste eis is voor de steur A. Het kabinet moet mee dictaat van bestaande i dingen. Een nieuwe gee: baan, maar het zal moe: nu ook politieke gestalte centrale thsins daarbij is, politiek ten bate van he Hierbij komt het vooral de juiste wijze centraal werkgelegenheidspolitiek. zien van de P.v.d.A. sta kabinet met de vraag oi voldoende steun zal zijn een krachtige werkgelegt rvE heer Burger was al nig bevredigd door d« rie van Antwoord ultge tiek inzake Nieuw-Guinf en waarschuwde de n wringen ahn de in liet oi vastgestelde richtlijnen. Prof. Lemaire van de tiseerde met name de t het aantal ministers. Var van een minister voor d Bezitsvorming verwacht goeds. Ook over het s sche beleid van deze reg afgevaardigde niet zondf een te grote Nederlandsi medewerking aan de gratie wilde prof. Lem: waarschuwen: daarentej het regeringsstandpunt Guinea ten zeerste toe. Romme: zorgt voor oi TV/IEN moet eerst leven "Mean filosoferen. Hier besprak de voorzitter v fractie prof. Romme, noodzakelijke voorwaa: voortbestaan. Hij was verheugd ov Nieuw Guinea uit de ij! en hoopte, dat Indonesi verlagen tot het pleger Helaas moest hij const: nadere uitwerking van beleid inzake de werk! geheel ontbreekt. Nede deze gelaten tussen hot de tijd begint nu toch dringen. De regeringsopvattini zinspolitiek had prof. J zonder teleurgesteld. Over de verkiezing! de K. V. P.-leider op, d derlaag der communis valst algemeen belang De P. V. d. A. heeft i de, maar geen beklonl Aan boord van het 6 de Britse tankschip „1 de Amsterdamse drooc is gerepareerd en aan week zou uitvaren, lu lijkheden voorgedaan, van 21 koppen, die u overgekomen, heeft g< boord te gaan, omdat i niet behoorlijk schoon weest. Van bevoegde zijde dort dit ook niet and schip, waar werkliede zig zijn geweest. Zo consulaat in Amsterd; genwoordiger van de Union uit Rotterdam derzoek aan boord ing oplossing 'zal worder v/el, dat de bemamnin zal terugkeren is nog „Brazene" is eigendom rederij Stevinson anc De officier van Jr sterdamse rechtbank jaar gevangenisstraf maanden voorwaarde proeftijd en aftrek v geëist tegen de Amst, woordiger van een ir fotobureau. De verdai houder van het Neder f 14.000.verduister: gebruikt. Uitspraak i Drie jaar wegei van elfjar'- Een 21-jarige mets op 1 Juli j.l. een eli bossen bij de Geitei heeft ontvoerd, is rechtbank tot drie j

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 6