777 PRIJSVERLAGING! YPMA WITTE CHRYSANTEN Stad en Omgeving FEL BRANDJE IN HET CENTRUM AGENDA Vreugde in en liefde voor sport kwam tot uiting de Vragen over de wijkindeling ST4TE (XPRESS jlpte Jimmy Brown als diepzeeduiker Ik maak het pakje helemaal open en dan moet je es ruiken. .je he bi gelijk, verreweg de beste „Amerikaan Interpellatie van de heer Kirpenstein DE ZILVEREN WAAG DEZELFDE TOPKLASSE VIRGLNLA NU 8O fp. 20 GERUILD VOOR GROENTE Uit vele plannetjes kwam de Oostenrijkse school tot stand Verbetering voor onderwijs in Oost In 't Klein deed in het groot DONDERDAG 20 NOVEMBER 1952 Dichte rookwolken boven Groot Nieuwland IJEDENMQRGEN om vijf minuten voor tien uur is de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer voor de derde maal in nog geen week tijds in actie gekomen. Na de brand in de Compagniestraat in de nacht van Zaterdag op Zondag en die in de bollenschuur van de gebr. S. en J. Valkering aan de Hogeweg te Limmen, welke gisternacht plaats vond, wezen hedenmorgen zwarte rookwolken boven het Groot Nieuwland de brandweer de weg naar haar nieuwste operatieterrein. De rode haan had zich gemeld in een perceel waarin gevestigd waren de sigarenmakerij van de heer H. de Vries, de timmermanswerkplaats van de heer J. J. Hulstkamp en de opslagplaats van de firma Rono. De sigarenmakerij, waar de brand ontstond en het vuur in alle hevigheid woedde, brandde uit, de timmer manswerkplaats bekwam alleen ernstige waterschade, terwtfl de firma Rono ernstig werd gedupeerd door het verloren gaan van haar voorraad Kerstartikelen Ook de in de rechtervleugel van het pand opgeslagen papierwaren werden door weekt. Alle drie getroffenen waren verzekerd. Vlammen vonden voedsel in tabak, hout en papier TWEE PERSONEN waren hedenmor gen in het perceel aan het Groot Nieuwland aan het werk, toen de brand ontstond. Het waren de sigaren maker, de heer H. de Vries en een be diende van de firma Rono. De tim merman Hulstkamp was op dat ogen blik thuis, alwaar hij zijn zieke echt genote verpleegde. In de sigarenma kerij brandde de kachel en in haar nabijheid waren dozen met Kerstarti kelen van de firma Rono opgestapeld. Het vermoeden bestaat dat deze dozen hebben vlam gevat. Hoe het ook zij, plotseling hoorde de bediende zijn buurman roepen, dat de zaak in brand stond. Het vuur, dat geen betere voe dingsbodem had kunnen vinden dan in tabak, papier en hout, was niet meer te stuiten. Zowel de knecht als de si garenmaker verlieten ijlings de bran dende werkplaats en sloegen alarm. Binnen enkele minuten was de Alk maarse brandweer, onder commando van de heer J. van Maarleveld, met (Advertentie, Ing. Med.) UITSLAG VEILING Ten overstaan van notaris mr Joh. G C. Zijnen is gisteravond in het Gul den Vlies de veiling bij afslag gehou den van een drietal percelen. Het woonhuis Vogelenzang 7 werd verkocht voor 2200 (opbod 1980; het perceel Stuartstraat 62 werd toegewe zen voor 2585 2350) en Maclaine Pontstraat 22 voor 6835 6510). De verkoop van de kalkfabriek met woning en erf aan de Kannaalweg 23 te Bergen, waarvoor verleden week 7500 was geboden, werd tot 12 Dec. uitgesteld. groot materieel ter plaatse. Zowel op de Oudegracht, als op het Groot Nieuwland werden brandweerwagens opgesteld en via het terrein van de Crema en enkele steegjes, welke op het Groot Nieuwland uitkomen, werd de brand van drie zijden bestreden. Door deuren, vensters en dakkapel vonden dichte rookwolken een uitweg, terwijl in het gedeelte van het pand, waar de sigarenmakerij was gevestigd, de vlammen uit dak en ramen sloegen. De hitte in het nauwe steegje aan de voorzijde van het gebouw, was zo groot, dat de goot van een tegenover liggende woning smolt. De brandweer lieden, die hier hun werk moesten ver richten ondervonden veel hinder van de sterke rookontwikkeling. Desalniet temin gelukte het hun, in samenwer king met hun collega's, die aan de achterzijde en de zijkant opereerden, het vuur binnen een half uur te smo ren. Op dat ogenblik was de weg ge baand voor een nadere inspectie, waar uit bleek, dat de sigarenmakerij en dat gedeelte van het Rono-magazijn, dat in haar onmiddellijke nabijheid lag, waren uitgebrand. In het resteren de deel van het perceel was aanzien lijke waterschade. De omliggende wo ningen liepen geen gevaar. Tijdens de blussing verkeerde men enige tijd in onzekerheid over het lot van de heer De Vries. Aan de vertwij feling kwam echter een einde, toen kwam vast te staan, dat hij zich, even als de bediende, tijdig in veiligheid had kunnen stellen. Het geloei van de brandweersirenes trok op dit uur van de dag velen naar de plaats van de brand. De gemeente politie zorgde er evenwel voor, dat het Groot Nieuwland alleen door bevoeg den werd betreden, zodat de brand weer ongehinderd de blussing ter hand kon nemen. DONDERDAG Cinema Americain, 8 uur: Abbott en Costello „Zij winnen de slag" (alle leeftijden): Victoria Theater, 8 uur: Faust en de duivel (18 jaar-; Rex Theater, 2.30 en 8 uur; Zij was 17 jaar (18 jaar); Harmonie Theater, 3 uur: De mijnen van koning Salomo (alle leeftijden). Gulden Vlies, 7.30 uur: Adspiranten- uitvoering „De Halter". Waakt en Bidt, 8 uur: Bijeenkomst „Snelverkeer Onthouders Vereniging". Wapen van Heemskerk, 8 uur: Feest avond personeel Ned. Spoorwegen. Lunchroom Koopman, Langestraat, 8 uur, Bijeenkomst vereniging van sui kerzieken. Restaurant De Nachtegaal, 's middags en 's avonds: Hoofdklassetornooi bil jarten. Nachtdienst apotheken: Apotheek Har tong van Ark, Langestraat 1. Stedelijk Museum, 10—12, 25, 79 uur: Tentoonstelling werken van Matth. Wiegman. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Het hunke rende hart (14 jaar); Cinema Ameri cain, 8 uur: Tranen over Johannesburg (14 jaar); Victoria Theater, 8 u.: Paula (alle leeftijden): Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Zij was 17 jaar (18 jaar). Stadhuis, 2 uur: Vergadering ge meenteraad. De Nachtegaal: Als Donderdag. Hotel Victory, 8 uur: M. Jean Rous- selot spreekt voor het Genootschap NederlandFrankrijk over Victor Hugo. Stcd. Museum: Als Donderdag. Gulden Vlies, 8 uur: Schola Publica. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Feest avond ULO-schoolver. „Emagozas". Om EIGEN MUZIEK van gramofoon- platen door Uw radio te kunnen spelen hebt U een pick-up nodig. PICK-UPS in uitgebreide zin voor minigroef, langspeel en 78-snelheid. PICK-UPS op standaard, in cassette en in koffer bij: Langestraat, Alkmaar De muziek die U mint wanneer het U zint op gramofoonplaten. (Advertentie. Ing. Med.) Halter adspiranten-uitvoering Directeur Boot was tóch aanwezig A DSPIRANTENUITVOERINGEN hebben altijd hun aparte bekoring en die van De Halter maakte daar gis teravond geen uitzondering op. Het is moeilijk te definiëren waarom de soms onzekere passen van die kleuters iets in ons beroeren, waarom het is dat wij het zo intens jammer vinden als een oefening mislukt, meer nog dan bü het falen van keurturners of turn- stem. MISSCHIEN Is het omdat die kinde ren met een hartveroverende toewij ding hun oefening trachten af te wer ken of misschien alleen omdat men onbewust beseft hoe goed het is jong en gezond, vrolijk en onbezorgd te zijn. Daarom ook heeft het ons waar schijnlijk goed gedaan dat er de laat ste jaren in de gymnastiek voor onze jeugd een kentering is gekomen. Het is niet meer de kadaverdiscipline die hen, op het monotone tikken van een stok, machinaal een aantal lichaams bewegingen laat maken. Er is tegen woordig muziek en er zijn spelletjes, rhythmische bewegingen en alle moge lijke andere dingen die wij vroeger niet kenden. Wij menen dat op deze manier meer liefde tot de sport wordt verkregen en dat de jeügd en dat is nog belangrijker intensiever en met de geest aan de lichaamsoefenin gen deelneemt. Natuurlijk is er een be paalde regelmaat. Niets is er tegen, dat onze jeugd begrip voor orde wordt bij gebracht, maar niettemin zal de vreug de uit hun bewegingen moeten spre ken. En dat is het wat ons op die eerste Halter-adspirantenuitvoering het meest heeft getroffen. Jammer was het dat directeur Boot door ziekte verhin derd was aanwezig te zijn. Toch heb- Het raadslid de heer K. Kirpensteijn verzoekt in de eerstvolgende raadsver gadering de volgende vragen aan het College van B. en W. te mogen stellen: 1. Is het uw College bekend; dat zeer veel verzoeken om ontheffing van de betaling van aanslagen in de reini gingsrechten over het jaar 1951-'52, ge daan door aangeslagenen, die een lager inkomen dan f 2000 per jaar genieten, door de chef van de 2e afdeling der ge meentesecretarie worden afgewezen op de volgende overwegingen: a. dat het volle kostgeld, dat een niet tot de familie behorend inwonende (kost ganger) betaalt, tot het inkomen wordt gerekend; b. dat het inkomen uit ver mogen niet wordt berekend naar de werkelijke opbrengsten van dat vermo gen, maar wordt becijferd overeenkom stig de voor de uitvoering van de Nood wet Ouderdomsvoorziening geldende regeling op 6 of 8% van dat vermogen (respectievelijk voor gehuwden en on- gehuwden)? 2. Is het uw College bekend, dat die aangeslagenen, die een verzoek hebben ingediend, toch vervolgd worden en genoopt worden tot betaling van aan slag en vervolgingskosten, zonder dat zij nog enig bescheid op hun verzoek om ontheffing hebben ontvangen? 3. Is het College met ondergetekende niet van mening, dat de vorenbedoelde interpretaties van het begrip inkomen in dit verband onlogisch en onjuist zijn te noemen en is üw College indien dit zo is, bereid de afwijzingen op sub 1 genoemde gronden alsnog te herzien en de verzoeken om' ontheffing toe te staan? ben wij hem op het toneel gezien. Hij sprak tot ons door de vrije en rhyth mische oefeningen, door de luchtige manier waarop hij een lange serie van passen en bewegingen tot een fraai ge heel weet samen te smelten. Dat de avond, niettegenstaande zijn afwezig heid, uitstekend is geslaagd, is in be langrijke mate te danken aan zijn naaste medewerkers, mej. Borjeson, de heer Jac. Schuyt en de Halter-pianist als wij het zo mogen uitdrukken de heer Visser. Eén ding moet ons ech ter van het hart. Hoewel het natuurlijk uitermate belangrijk is dat alle adspi- ranten op de twee avonden eenmaal op het toneel mogen verschijnen, is het sluitingsuur 11.45 voor velen toch te laat. Hiervoor in de toekomst een oplossing te vinden, lijkt ons voor het bestuur een moeilijke maar nutti ge taak. De melkvoorziening Het raadslid mr. dr. C. Berkhouwer heeft de raad toestemming verzocht het college van B. en W. vragen te mogen stellen over de wijkindeling met be trekking tot de melkvoorziening in on ze stad. Wij laten bieronder de vragen in extenso volgen: le. Is het juist dat, alvorens een wij ziging in werking kan treden van de geldende wijkindeling, door de toetrok ken instanties het advies wordt inge wonnen van Burgemeester en Wethou ders? 2e Is het B. en W. bekend, dat mo menteel een bijkans onveranderde voortzetting van de bestaande toestand wordt voorbereid, hoewel tegen deze toestand door vele consumenten geuite bezwaren en bedenkingen bestaan? 3e. Zijn B. en W. bereid de gegrond heid dezer bezwaren te doen nagaan, met name om te doen onderzoeken in hoeverre een grotere vrijheid aan de zijde der consumenten gerechtvaardigd mag heten en in hoeverre de besturen der organisaties, welke met de melk- leveranciers accoord schijnen te gaan m.b.t. bestendiging in hoofdzaak der huidige wijkindeling, representatief te achten zijn voor alle ingezetenen der stad, zowel vrouwelijke als mannelijke? 4e. Kunnen B. en W. beamen dat, in dien het laatste mocht blijken (niet het geval te zijn en mocht blijken dat een groote(re) categorie der consumenten meer vrijheid wenst van keuze van melkleverancier binnen een bepeikt ge bied gelijk eveneens voorgestaan schijnt te worden door het Bedrijfschap voor Zuivel er van gemeen! ewege naar gestreefd dient te worden, dat zo danige mogelijkheid van ruimere keuze door de consumenten wordt verwezen lijkt? Hoewel nog niet bekend is of alle deelnemers aan het biljarttornooi om De Zilveren Waag precies op tijd in hotel de Nachtegaal aanwezig kunnen zijn, is reeds een voorlopige indeling van de te spelen partijen voor vandaag gemaakt. Naar alle waarschijnlijkheid zullen de twee Tilburgse deelnemers, e 21-jarige Soeterboek en de sterke Franken, om twee uur van start gaan. Verwacht mag worden dat op de zelfde tijd Berkelmans en Peetoom elkaar zul len treffen. In de partij tussen De Kleine Jr en Zondervan, die op vier uur is getimed, kon bet wel eens zeer warm toegaan. De Alkmaarse biljart liefhebbers zullen echter vooral be langstelling hebben voor de wedstrijd tussen Henk Hoogland en J. de Jong. Ook deze wedstrijd zal zeer waar schijnlijk om vier uur aanvangen. Over de indeling van de avondpartijen valt uiteraard nog niets te zeggen. Die zul len eerst worden ingedeeld als de uit slagen van de middagpartijen bekend zullen zijn. Ned. Heide Mij wil bosbouw- cursus organiseren De Ned. Heide Mtp. is voornemens wanneer daarvoor althans belang stelling bestaat hier ter stede, ver deeld over een viertal avonden, een bosbouwcursus te organiseren. Daarin zullen o.a. behandeld worden de ratio nalisatie in de bosbouw, de bestrij ding van nieuwe ziekten, de aankle ding en verzorging van het landschap, de beplanting van wegen, straten en boerenerven en het snoeien van loof bomen. In het ambtsgebouw kantoor van de N. H. Mtp. Blinkenlaan 7 (post Alkmaar) zal men gaarne vernemen of hiervoor belangstelling bestaat. Wanneer dit het geval blijkt zal al les wat met deze cursus in verband staat op de advertentiepagina's van onze courant bekend worden gemaakt. BE snerpend koude No- 'J vemberwind fluit door de kale takken van de bladerloze bomen in de Hout. De verkleurde driekleur ter zijde van het Monument aan de Harddraverslaan is om de vlaggestok gedraaid en het bronzen beeld van Alkmaar's Stedemaagd staat daar even roerloos als altijd. Terwijl op de ze naargeestige Novem bermiddag de duisternis reeds vroeger nog dan anders is ingevallen, mar keert een sn'eeuw-witte bos bloemen een kleine plek aan de voet van 't Monument. Bloemen door een lief devolle (hand gelegd, wit te chrysanten van iemand die een geliefde niet kon vergeten, van één die af stand kon nemen van dit jachtende leven en zich kon bezinnen op de herinnering aan een be minde dode. Want juist deze week is het alweer 8 jaren ge leden, dat hier in de la te middag van die zeven tiende November 1944 onder een gestadig neer- plensende regen het sal vo klonk van een Duits executiepeloton, dat op deze plek een einde maakte aan het leven van zes dappere vader landers. Ooggetuigen van deze misdaad waren er prac- tiseh niet, met uitzonde ring van de bewoners van de nabij gelegen huizen aan de Wilhelmi- nalaan, die mogelijk het drama vanuit hun huis kamers hebben aan schouwd. Eén salvo, dat zich on heilspellend in de omge ving voortplantte, beze gelde het lot van deze mensen, wier stoffelijk overschot enige tijd la ter werd weggevoerd om ten slotte in Bloemen- daal te worden teraarde- besteld. Mede aan hen dichtte Adriaan Roland Holst de woorden op het monu ment: „Zij staat hier in de naam van allen, Die strijdend tot ter dood gegaan, In onze nood ons zijn ontvallen, Doch om van vrijheids- stonde af aan Voor goed weer op te staan". Aan hun offer herin nert ook dit bosje witte chrysanten, dat als een lichtend symbool van lieflijk aandenken de koude, vochtige plek markeert. (Advertentie, Ing. Med.) DIJ de opening van de nieuwe o. 1. school aan liet Zeglis, die op de plaats Is gekomen, waar vroeger de boerderij Oostwijk stond, is door diverse sprekers dank gebracht aan de wethouder van onderwijs en jeugdzaken, de heer R. Bak ker, aan wie het voor een belangrijk deel te danken is, dat er na de oorlog zoveel nieuwe schoolruimte in Alkmaar tot stand is gekomen. Dat het niet zo eenvoudig is om tot een nieuw schoolgebouw te komen schetste de heer Bakker in zijn toespraak, waarmee hij gisteravond de school opende en deze in de aan dacht van het schoolhoofd de heer M. Slabbekoorn aanbeval. Er moest een oplos sing worden gezocht voor het nijpende tekort aan leslokalen, dat zich in de steeds groeiende Oostelijke stadswijk deed gevoelen en verschillende mogelijk heden werden overwogen om tijdelijk enige verruiming tot stand te brengen speciaal voor de Vondel- en Roohdaleschool, die zelfs hun handenarbeid- en gymnastieklokalen aan het huisvestingsprobleem moesten opofferen. Plechtigheid aan Zeglis DARAKKEN werden onderzocht, men schreef op advertenties, waarin lood sen te koop werden aangeboden, over woog het afsluiten van de overdekte speelplaats bij de Vondelschool en het aanschaffen van demontabele lokalen, die op het terrein van de Rochdale- school zouden worden geplaatst en kwam toen al deze plannen weinig bevrediging schonken ten slotte op het idee een houten school te bouwen, dio tijdelijk als lagere en later als kleu terschool dienst zou doen, wanneer de nieuwe school aan het eind van de Troelstrakade gereed zou zijn. Het re sultaat van dit besluit is gisteravond door een groot aantal genodigden, onder wie hoofden van scholen en raadsleden in ogenschouw genomen. Door de tijde lijke bestemming van de school heeft men op het ogenblik de eigenaardige situatie, dat leerlingen, die in de nabij heid wonen naar de Vondelschool moe ten wandelen en dat kinderen uit dat kwartier in omgekeerde richting naar het Zeglis moeten komen. Het volgende jaar echter is dat gewandel voorbij om dat dan de vier klassen van de o. 1. school naar de Troelstrakade verhuizen. Wethouder Bakker lichtte dit speciaal even toe omdat sommige ouders niet begrepen waarom hun kind niet op de nieuwe school, vlak in de buurt kon ko men. Die leerlingen zouden dan na een jaar van school moeten veranderen, wat uiteraard minder gewenst is. De inspecteur voor het 1. o. de heer G. G. C. Vernooy wees op het grote belang, dat een lichte en ruime school heeft voor de vorming van het kind en hij complimenteerde de medewerkers met hetgeen hier binnen de scherp ge stelde grenzen van het budget was ge presteerd. Namens de commissie van toezicht op het 1. o. en de Nederlandse Onderwij zersvereniging sprak de heer C. Mol de wens uit, dat de nieuwe, nog naamloze school een bolwerk zou worden van het openbaar onderwijs. De heer L. B. J. de Wilde, sprekende namens de vereniging tot bevordering van het Christelijk On derwijs, herinnerde aan de huisves tingsmoeilijkheden, waarmee men ook in deze kring heeft te kampen. Verder werd het woord gevoerd door de heren J. Hoekstra, hoofd van de ULO-school, J. Koster namens Volksonderwijs en de heer M. Slabbekoorn die zich verheugd toonde over zijn nieuwe werkterrein. Hij maakte van de gelegenheid gebruik om zijn erkentelijkheid te betuigen voor de gastvrijheid, die zijn collega de heer M. J. Lutterot, hoofd van de Von delschool, een tijdlang heeft willen ver lenen. LUXE POST FOTO-ALBUMS Agenda's en Kalenders Fa. JAN KUHNE, Alkmaar, Verdronkenoord 138 (Advertentie, Ing. Med.) 96. Zonder zich lang te bedenken, pakten Jimmy en kapitein Toontje de drie gevangenen een voor een bij hun lurven en deponeerden hij hen niet al te zachtzinnig ergens tussen het struik gewas. „Blijven jullie daar maar een tijdje liggen", gromde Jimmy. „Als wij niet ons werk klaar zijn, komen wij wel eens naar jullie kijken. Wij heb ben nu verder geen tijd ons met het ge spuis dat jullie zijn, bezig te houden" De gevangenen, aan handen en voeten gebonden als zij waren, moesten zich deze behandeling wel laten welgeval len. Het was alleen heel merkwaardig, dat niemand hunner protesteerde. Geen van drieën gaf een kik toen zij in het struikgewas werden gesmeten en daar verwonderde Jimmy zich wel een beetje over. Maar lang stond hij er niet bii stil. „Vooruit kapitein" zei hij „La ten we zo gauw mogelijk maken dat wij weg komen. Ik snak er naar eens met die meneer Reutelvink kennis te maken" Jimmy en kapitein Toontje wierpen nog een laatste blik op de drie gevangenen die daar tussen de strui ken goed verborgen lagen en toen senlden zij heen, niet beseffende da; zij toch een heel grote fout maakten Zij waren misschien nog geen vijf honderd meter op weg naar de woning van Rinus Reutelvink, toen er uit de boom enig gerucht kwam. „Pssst" siste iemand „Wacht even, jongens, ik kom jullie verlossen. Die sufferd heeft mij vergeten. Ik had me ook zo netjes tus sen de bladeren verborgen". Het was niemand anders dan Bouk Bitter die zich voorzichtig uit de boom liet zak ken! Het vierklassige schooltje bezit grote ramen, waardoor het licht in onbeperk te mate naar binnen kan vallen. Ach ter de school, die vo'gens een ontwerp van openbare werken in Oostenrijk is gemaakt en tegen Nederlandse groente werd geruild, ligt een enorm speelter rein met een gazon van verscheidene meters diepte. Alkmaar-Oost zal hier over een jaar met voldoening zijn kleu ters naar toe sturen. De ouders moeten nu nog even geduld hebben totdat de o. 1. school andere huisvesting aan de Troelstrakade zal hebben gekregen. Dit tijdelijke karakter is er eveneens oor zaak van geweest, dat het meubilair nog bestaat uit oude, tamelijk haveloze banken. ADVERTENTIE De één bemerkt het aan een scheut door z'n borst, de andere voelt z'n hoofd opzwellen, een derde kucht verdacht maar allen worden we op z'n tijd verkouden. Allen hebben we dan een genees middel nodig. Allen grijpen we naar Italiano, heilzaam en lekker. (Advertentie. Ing. Med.) Het klinkt natuurlijk vreemd om te zeggen dat de driehonderdtwintig kla verjassers, die gisteravond in „Het Wa pen van Heemskerk" waren samenge stroomd, allemaal hebben gewonnen, zelfs degenen die om de haverklap een „natte" haalden en maar geen redelijke kaart in hun handen kregen. Winst voor allen in de vorm 'van de vijfhonderd gulden die zij bijeen brachten voor de patiënten van de Alkmaarse lighallen en de Zweedse paviljoens. Een derge lijk bedrag, bijeen gebracht door men sen die een avond hun geliefdkoosde ontspanning konden beoefenen, is niet gering, indrukwekkend zelfs. Hoe het bij elkaar kwam? Doodeenvoudig! De klaverjasvereniging „In 't Klein" werkte voor de vijfde maal in het groot en organiseerde een drive tegen een inschrijftarief van twee kwartjes per persoon. Dat was f 160. De commissa ris van politie stond welwillend tegen over het verzoek een verloting te mo gen organiseren en ook daarvoor be stond bij de klaverjassers een warme belangstelling. Last but not least was de zaal van het Wapen van Heemskerk gratis afgestaan, met het gevolg dat iedere ontvangen gulden winst beteken de. Om de zaak te animeren had een groot aantal middenstanders een schat van prijzen beschikbaar gesteld, zodat de deelnemers niet alleen waren geko men om te kaarten en te offeren. „In het Klein" kan met trots terug zien op zijn lustrum-klaverjasdrive en niet al leen omdat de opbrengst alle records heeft geslagen. Meer nog zijn wij ge grepen door dit prachtige staaltje van gemeenschapszin. INBREKER HAD NOG MEER OPZIJN KERFSTOK Het is politie gebleken, dat de dader van de inbraak bij juwelier Oudes nog meer op zijn kerfstok heeft. Bij het verhoor heeft de jonge man toegegeven zich aan een inbraak door inklimming bij een aannemer hier ter stede te heb ben schuldig gemaakt. Hij ontvreemd de toen enkele gereedschappen en twee vlaggen. Bestelwagen werd door een vrachtauto meegesleurd Hedenmorgen omstreeks elf uur heeft een zware, met bazalt en grind I geladen vrachtauto van de firm Stoel op de hoek van de Stationsweg en het Scharloo een lichte bestelwagen van |j de Blue Band fabrieken gegrepen en deze zeer ernstig gehavend. De be stelauto werd enige meters meege sleurd en raakte onwrikbaar vastge klemd aan de vrachtauto. De bestuurder van de bestelapto had juist een bezoek gebracht aan een winkel. Hij had zijn wagen aan het begin van de Stationsweg geparkeerd j en wilde na het wegrijden de Berger- f weg oversteken naar de Zocherstraat. 1 In plaats van om de vluchtheuvel heen te rijden, ging hij achteruit en stak toen het Scharloo over. Op dat mo ment kwam uit de richting van oe Bergerbrug een vrachtauto van de firma Stoel. De bestuurder trachtte door signaal geven en uitwijken een aanrijding te voorkomen, hetgeen hem echter niet gelukte. Er waren geen persoonlijke onge lukken. Gevraagd net DAGMEISJÏ niet beneden 18 ja Bodegraven'» Levi middelenbedrijf, Drulvenlaan 39. Bakkerij JOH. VAN BAL! Dorpsstraat 80, (N.-H.) ALKMAAR, Fnidse 4217. HEILOO, Rijk Geeft Uw bestellin; wórdt gaarn uitgevi

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2