HET GEHEIM VAN DE SUCCESSEN OP DE WIERINGER SCHAATS Engeland-België een fiasco Nederlandse hockeybond houdt het oog gericht op de toekomst mtolaas- verrassinq/ flinke werkster Gee n vrees voor de Friezen DRAVERIJEN IN HILVERSUM PLAIN en CORK Jongere spelers krijgen hun kans flinke jongen Bestel vtoeatijdio' Zelfs Amsierdam wordt in de schaduw gesteld Andersen toch weer aan de start? Ondanks Turkse baden... r I Utrecht, Communisten uit Perzië stichtten de wanorde in Bagdad Uw advertenti ■n dit blad treft doel Bloeiend trainingscentrum in het Noorden (Van onze correspondent.) fcJET MAG DAN AL NIET PLEZIERIG ZIJN reeds in November het kwik zodanig beneden het nulpunt te zien dalen, dat de kostbare brandstoffen- voorraad in ruimere mate moet worden aangesproken, een feit is het nu eenmaal dat Koning Winter dit jaar vroeg regeert. Hjj heeft ons eerder dan anders naar de dikke, duffelse jas doen grijpen, met zijn koude adem reeds sloot en plas doen stollen en bovendien getracht in grote delen van ons land door een sneeuwdek het sprookje van de goede Sint wat meer luister bij te zetten. Wanneer men echter geleerd heeft zich in de dingen buiten 's mensen wil te berusten, kan er toch nog wel iets prettigs schuilen in de gedachte dat als compensatie voor deze onwelkome zaken, een mislukte voetbalzondag incluis, vooruitzichten zijn geboren die vele harten vol verwachting doen kloppen. De kans namelijk om de gladde ijzers te kunnen onderbinden zit er in. Het legioen der schaatsenrijders staat klaar. Hier en daar zijn de schaatsen reeas uit het vet gehaaid. De Friezen bijvoorbeeld, die blijkbaar het geheim van het .diepvriezen" kennen, rijden reeds van Donderdag af, op ondergelo pen stukken land. De eerste wedstrij den zijn reeds aangekondigd, o.a. he den, Maandagmiddag, te Joure. Korte- baanwedstrijden uiteraard: naar het heet een uitsluitend Friese aangelegen heid. Toch heeft de jarenlang bestaan de Friese suprematie na de oorlog een geduchte knak gekregen. In het laatste schaatsseizoen, 19501951, was het de Wiermger Nan Rotgans die het natio nale kampioenschap kortebaan won, terwijl bij de dames het Wieriger meis je Rina Kooy als ongekroonde konin gin de eerste plaats bezette door in Friesland al de door haar gereden wed strijden tegen de sterkste tegenstand sters te winnen. Aan nationale wed strijden voor dames kwam men toen, wegens de ingetreden dooi niet toe. Wieringen had nog meer cracks die van zich deden spreken: Jan Trompetter en de veelbelovende jonge krachten Si mon Ottens en Nelie Lont. Wierin gen heeft altijd sterke rijders voortge bracht. In vroeger jaren waren het de Wigbouten, Veerdiggen, Lonten en de Ruitenburgen. Later Jan Krijger, Gré Wigbout en anderen. Ook thans heeft men in Wieringen meerdere toprijders, die, het spreekt vanzelf, popelen van ongeduld om hun krachten met anderen te gaan meten. Men vergist zich als men denkt dat zij tenachter zullen komen bij de Frie zen, die al enige dagen op de ijzers staan. De Wieringers en al die andere prominenten uit „Holland" zoals Eiike- ren, Janmaat enz., weten al te goed, dat successen, evenals m andere tak ken van sport slechts na behoorlijke training bereikt kunnen worden. Nan Rotgans voetbalde. Rina Kooy deed aan handbal, Jan Trompetter zat op de racefiets, doch dit alles was tenslotte alleen ingesteld op conditietraining. Maar de successen van Wieringers heb ben toch nog tot iets anders geleid. Op de huldigingsavond van Nan Rotgans als Nederlands kampioen in Februari 1950, werd het initiatief ge nomen tot de oprichting van een af deling Wieringen van de Nederlandse Vereniging tot Bevordering van het Hardrijden op de Schaats, kortweg N.V.B.H.S., een afdeling die in deze jaren is uitgegroeid tot een van de bloeiendste in ons land, met meer dan honderd leden, waarvan er regelmatig dertig tot veertig actief de trainings avonden bezoeken. Een prestatie die zelfs door de afdeling Amsterdam niet kan worden overtroffen. In geheel Noord-Holland boven het Y treft men verder geen afdelingen aan, zodat de actieve Wieringer ver eniging vooral in de Noordkop een bij zondere positie inneemt en vele be oefenaren, ook van buiten o.a. Wie- ringermeer, Anna Paulowna, Winkel, Nieuwe Niedorp tot zich trekt. We kunnen met recht spreken van een schaatscentrum. Tot goed begrip diene dat de K.N.S.B. zich niet met de trai ning bezig houdt. Dit is meer het ter rein van de los van de Bond, maar daarmee samenwerkende N.V.B.H.S.. De N.V.B.H.S. bedient zich voor het kweken van schaatsenrijders van Je zo genaamde droogtraining. Deze droog- training, die ook in Wieringen wordt toegepast, o.a. naar het systeem van de thans 76-jarige Jan Bolt uit Lo:chem, besteedt naast conditietraining ruime aandacht aan de rijtechniek. Niet in de eerste plaats is het streven er op ge richt crakes te kweken, maar .men wil een goede beoefening van de schaats sport propageren. Dat uit een goed ge leide sportbeoefening vanzelf de ta lentvolle rijders naar voren komen, is duidelijk. De besten van hen neemt de KNSB wel onder zijn hoede. Die indoortraining is er op gericht de men sen zo uit de trainingszaal op de schaats te zeten. Zo leidde de eeuwig jeugdige Jan Bolt een achttien jarig meisje op, dat niet kon schaatsenrijden. Door training werden de te slappe en kels versterkt, houding en stijl werden beoefend. Toen er ijs kwam reed dit meisje meteen voortreffelijk. Thans is zij instructrice voor het stijlrijden en de bochtentechniek. Onze meestal korte winters geven niet voldoende gelegenheid tot ont wikkeling van de schaatscapaciteiten. Als men dus op het ijs komt moet men weten hoe te handelen. Hoe beter de lichamelijke conditie hoe beter de re sultaten. Op de training wordt dus ge werkt aan de opvoering van het uit houdingsvermogen. De rijders worden hard gemaakt. Daarnaast wordt aan het nabootsen der schaatsbewegmgen stijl en souplesse alle aandacht besteed De ervaringen in Wieringen zijn buitenge woon goed. Er is een steeds stijgende interesse voor de indoortraining. zodat er dit jaar zelfs met een jeugdafdeling kan worden gewerkt In off'ciële schaatskringen bes'aat hiervoor grote belangstelling. Klaas Schenk, de Neder landse coach, heeft een nauw contact met Wieringen. Vorige week liet ook Kees Broekman zich hier eens zien. Tenslotte zijn demonstratieavonden voor het publiek o.a. van Schenk over zijn Noorse publiek o.a. van Schenk over zijn schaatssport, mede de belangstelling te activeren. Natuurlijk moet men hier voor ook de mensen hebben en we mo gen wel zeggen dat Wieringen met het driemanschap Bosch, secretaris der af deling, Houwing en Trompetter, de beide laatsten ook als oefenmesters, een actieve kern bezit die deze afdeling ver boven andere in het land doet uitrij zen. Hoe zulk een afdeling zich ook op an der terrein kan nuttig maken, blijkt wel uit het feit dat het initiatief werd ge nomen tot de jaarlijkse wielerronde van Wieringen, de stratenloop door Hippolytushoef en de beoefening van de volleybalsport. Een schaatsslijpdemon- stratie van de bekende Havekotte, maakte dat de vereniging zich eigen sljjpmateriaal aanschafte en voldoende ter zake kundige slijpers kreeg. Op uit nodiging van de KNSB stelden de he ren Bosch en Houwing een boekje sa men over de wedstrijdsport, getiteld Punten!)('rekening in een oogopslag" Een handig boekje waarmee het inge wikkelde omrekensysteem voor de ver schillenden afstanden zeer wordt ver eenvoudigd. Men bepaalt zich in Wieringen dus niet alleen tot de wedstrijdsport. De MA afloop van de Olympische Winterspelen lieten twee schaatscracks zich een zelfde op merking ontvallen. De een was in het Noors, de anders in het Ne derlands gesteld. Hjalmar Ander sen en Wim van der Voort zeiden „Het is voor mij het laatste sei zoen". Wim van der Voort heeft intussen zijn besluit reeds inge trokken. Hij traint dat de stuk ken er af vliegen en het ziet er naar uit, dat hij ons land bij de Europese en wereldkampioen schappen zal vertegenwoordigen. Rond Andersen hangt echter nog een geheimzinnige waas. Hjallis traint op het ogenblik de geselec teerde Noorse schaatsenrijders in het bekende Zweedse sportcen trum Valadalen en trekt zelf zeer sporadisch de Noren aan. Het staat vast, dat Andersen zich niet of slechts weinig op het aanstaan de seizoen heeft voorbereid. In de Noorse bladen komt echter duidelijk tot uiting, dat men het besluit van de drievoudige Olym pische kampioen niet ernstig neemt en dat men er wel dege lijk rekening mee houdt, dat hij dit seizoen 'zal starten, zij het misschien pas in de tweede helft. trainng staat open voor iedereen die meer en beter van het schaatsenrijden wil genieten. Waarom in Noord-Hol land alleen in Wieringen? Zijn de Wie ringers op schsatsgebied een klasse ap-rt? Geenszins. Materiaal zit overal. Zeker zijn er mogelijkheden voor de oprichting van frainingscentra in vele andere plsatsen van Noord-Holland boven het IJ. Wij geloven dat slechts een klein stootje nodig zei zijn om ook de schaatsliefhebbers elders tot een ver- geregelde training te animeren. Wij zijn van mening, dat voor de NVBHS in onze provincie nog een groot ar beidsveld break ligt. De uislagen van de gehouden draverijen te Hilversum luiden: Carmen prijs, eerste afdeling: 1 Peter de Grote (A. B. v.d. Veen) 3.10.9, 1.35.5; 2 Peter Bond (P. Heijnen) 3.10.1, 1;36.L (Als eerste aankomende we'geiis hinder lijk rijden in de laatste rechtelijn terug gesteld naar de tweede plaats); 3 Pola Negri. Toto winnend 9,10; plaats 3,50, 1,80, 11,30; gekoppeld 12,70 v.; covercal 5,—. Carmen prijs, tweede afdeling: 1 Quick- line (J. van Leeuwen Jr.) 3.08.1, 1.38; 2 Querida Donum, 3 Phenomenal. Toto win nend: 9,80; plaats: 2,10, 1,30, 1,50; ge koppeld: 14,90; covercal 3,60. Rigoletto-prijs, eerste serie: 1 Luccie Rohda (J. van Leeuwen Jr.) 2.55.7, 1.31.6; 2 Oosting's Lieveling; 3 Querido 1. Toto winnend: 10.60; plaats 3.3,60, 2,ge koppeld 12,90; covercal 12,60. Tweede serie: 1 Olympus (J. M. v. d. Berg) 2.52.5, 1.30.8; 2 Mientje O., 3 Odys seus K. Toto winnend 13,90; plaats 6,60, 540, 13,10; gekoppeld: 12,covercal 20.—. Finale: 1 Querido 1 (J. M. v.d. Berg) 2.56 1.33.6; 2 Oosting's Lieveling; 3 Play- sier. Toto winnend: 3,40; plaats: 1,70, 1,80, gekoppeld 6,10; covercal 4. Faust-prijs: eerste afdeling: 1 Peterhof (W. H. Geersen) 3.35.3, 1.32.1; 2 Oscar Major; 3 Oranje Nassau. Toto winnend: 2,10; plaats: 1,50, 1,90, 2,10; gekoppeld 5,70; covercal 6,20. Faust-prijs, tweede afdeling: 1 Nico the Saint (T. A. v.d. Veen) 3.35.7, 1.32.2; 2 Olympia B; 3 Kondor. Toto winnend 2,10; plaats: 1,50. 1,60, 2,10; gekoppeld 5,70; covercal: 6,20. Madame Butterfly-prijs:, eerste afde ling: 1 Norbert M (N. J. Bloemsaat) 3.33.9, I 30.6; 2 Llon; 3 Postduifje G. Toto win nend: 5.10; plaats: 1,30, 1,30, 1,50; ge koppeld; 7.40; covercal 4.10: Aido-prtjs: 1 Norton Willams (P. A. Strooper) 2.49.9, 1.26.7; 2 Nellie Gregor. 3 New Spencer. Toto winnend: 8,80; plaats: 2,60, 3,20, 1,70; gekoppeld: 14,30; covercal 10,40. Slijkhuis won, doch stond wisselbeker af Wim Slijkhuis heeft Zaterdagmiddag buiten mededinging meelopen in de te Gouda georganiseerde herfstloop over 3400 meter. Hij klasseerde zich eerste in de tijd van 10 min. 37.4 sec., doch stond de wisselbeker af aan de tweede aankomende, J. Fekkes (DSC-DOS, Rot terdam). die een tijd van 11 min. 1,2 sec. voor zich liet afdrukken. Van Kampen Tijdens het week-end werd er druk geskied op Duinrel te Wassenaar. h nis daqblad ..Daily Exoress' Felle critiek op de organisatoren Het bescheiden voetbalprogramma, dat gisteren ten gevolge van de weers omstandigheden kon worden afgewerkt, biedt ons de gelegenheid nog even te rug te komen op de voetbalwedstrijd EnglandBelgië, welke vorige week in het Wembley Stadion werd ge speeld. Zoals bekend, leden onze zui derburen een smadelijke 50 neder laag, een resultaat, dat op zichzelf nog geen aanleiding zou zijn er nog nog maals de aandacht op te vestigen, wa re het niet, dat de Engelse pers de on macht van de Belgen heeft aangegre pen om ernstige critiek te uiten op het beleid van degenen, die deze wedstrijd in het „sportcentrum van het Britse Empire" hebben georganiseerd. „Wembley" is geen plaats voor der gelijke fiasco's" schrijft de bekende Britse sportjournalist Peter .Wilson bo ven zijn nabeschouwing over de match in de „Daily Express". „Mij ontbreken de woorden", aldus Wilson, „om de aanhoudende misère van deze rampzalige voorstelling te be schrijven. Kort vóór rust stond een toeschouwer op, die luidkeels riep „Wie wenst er twee toegangsbewijzen". Toen hij geen antwoord kreeg, verliet hij de tribune en liet de rest van de ongeluk kige slachtoffers, die tot 50 shilling hadden betaald (en dan te bedenken, dat iemand kan worden aangeklaagd als hij geld vergaart onder valse voor wendsels) in de regen achter. De wed strijd EngelandBelgië was een fiasco, aldus gaat Wilson verder, dat nimmer mag worden herhaald. Degenen, die verantwoordelijk zijn voor de uitnodi ging aan dit lachwekkende beklagens waardige team dienen zich te schamen Engeland zou de wedstrijd met 150 hebben kunnen winnen. De twee rede nen waarom dit niet gebeurde, waren: (a) het modderige veld en de gladde bal; (b) omdat de Engelse spelers geen slachtpartij wensten. noteerd! Vermeldenswaard is ook het geen Desmond Hackett in het verslag van de wedstrijd schrijft. „De wedstrijd was een hoon voor de luister van Wembley", aldus deze reporter in de „Daily Express". Over het idool van de Antwerpenaren Rik Coppens ver meldt Hackett: „Na achttien minuten van troosteloze eentonigheid scoorde België bijna. Een pass van Wright gaf Rik Coppens zijn grote kans, maar zijn schot cp het doel geleek meer op het balletje, dat een toegevende oom zijn voetbalminnende neefje zou hebben toegeschopt". Nadat de Duitsers Anderl Ostler en Lorenz Nieberl in hun tweepersoons bobslee met een meteoorachtige snel heid naar een Olympische titel waren gegleden, besloot de internationale bob slee-federatie een gewichtslimiet in te stellen. De Duitsers, die hun overwin ningen in niet onbelangrijke mate aan hun abormale gewicht hadc.en te dan ken, hebben de laatste maanden met Turkse baden en een streng diëet ijve rig getracht onder die gewichtslimiet te komen. Zij zijn vele kilogrammen lich ter geworden, maar moesten dezer da gen toch besluiten niet meer in wed strijden uit te komen- Zij bleven name lijk té zwaar en gaan het komende sei zoen met andere, minder omvangrijke landgenoten, een team vorn en. Het Europees kampioenschap groot biljart kader 47-2 Voor het Europese biljart-kampioen schap 47/2, dat van 8 tot 11 Januari te Groningen wordt gehouden, mag Neder land met één deelnemer inschrijven, evenals andere landen, behalve België, dat in verband met het feit, dat een Belg titelhouder is, recht heeft op twee plaatsen. Ons land zal vertegenwoordigd worden door de nationale kampioen Piet van de Pol. Vermoedelijk zal ech- - ---- - Tot zover de sportjournalist Wilson. - - (SVV, Schiedam) werd derde in 11.02.8. i in zijn oordeel over het Belgische na-I tor nog wel een plaats voor Nederland In de B-klasse won C. van Driel (Trek- - vogels, Den Haag) in 11 min. 16 sec. Schutte overwinnaar in Antwerpen en Pari/'s Plantaz en Hijzelendoorn hebben te Antwerpen een koppelwedstrijd voor amateurs gewonnen. Zij noteerden over de 25 km. een tijd van 31 min. 15.4 sec. Het Belgisch-Italiaanse koppel De- neefRedolfi bezette de tweede plaats vóór de Belgen Van LooyGronde- laer. De internationale omnium, waar aan door Coppi, Buyst, Koblet en Schulte werd deelgenomen, eindigde in een overwinning voor onze landge noot. De puntenwedstrijd over veertig ronden werd een overwinning voor Coppi, met miniem verschil op Schulte, De blonde Bossenaar nam de kilome ter met vliegende start voor zijn reke. ning in 1 min. 7 sec. Buyst had 0.2 sec. meer nodig, voor Coppi wezen de chro nometers 1 min. 8. 2sec .aan en Kob let sloot de rij met 1 min. 9.2 sec. De Australische achtervolging, vier man in de baan, was eveneens voor Schulte. Hij nam in de 5 km. twaalf meter voorsprong op zijn oude rivaal Coppi. Buyst en Koblet waren bij het geweld, dat deze achtervolgings-specialisten ontketenden, kansloos. In het eindklas sement bezette Coppi de tweede plaats. De volgende dag kwamen Coppi en Schulte niet als tegenstanders, maar als koppelgenoten te Parijs in de baan. Zij wonnen daar een 100 km.-wedstrijd voor het Nederlandse koppel Peteis- Derksen. Alle andere koppels kregen een of meer ronden achterstand. De tijd van Schulte-Coppi bedroeg 1 uur 6 min. 22 sec. Vietminh nog steeds in de aanval HE druk van de Vietminh op de Franse legerposten wordt al lengs sterker. Een groot gedeelte van Indo-China is volledig in han den der Vietminh. Bijzondere druk wordt de laatste tijd uitgeoefend op de nog in Frans bezit zijnde Tonkin-delta en de successen van de Vietminh zijn niet uitgebleven. Verschillende Franse posten zijn overmeesterd. In het bijzonder maakte de overmeestering van Nghalio grote indruk in Frankrijk. Wat de troepenverhouding betreft zijn de Fransen in de minderheid. De Vietminh beschikken echter niet over vliegtuigen. Een groot vraagstuk is nog altijd wat er gaat gebeuren met de troepenconcen tratie van de Chinezen aan de Noordgrens van Vietnam. CHIN.VOLKSRER 150.000 man Zaterdag 6 December zijn onze lieve Pappa en Mam ma O. W. ROZING en G. ROZING-KALVERDIJK 12'A jaar getrouwd. Hun liefhebbende kinderen: marre, JOKE en ANNEKE Herenweg 47 Heüoo. 18 Dec. a-3- hopen onze oudera G. v. d. POLL G. V. d. POLLSLOT hun 25-jarig huwelijksfeest te herdenken. Hun liefhebbende kinderen. Broek op L'dijk, Dec. 1952. Seceptie: Maandag 15 Dec in Hotel „Welgelegen", Stationsweg, Broek op Langendijk. van 3.30 tot 6 uur. Heden ging van ons heen, rustig en zacht, onze lieve Broer, Zwa ger, Oom en Neef, de I Heer JACOB BLANK, in de ouderdom van j 88 jaar. M. SNOOIJ— BLANK W. SNOOIJ En verdere Familie I Alkmaar, 29 Nov. 1952. 1 „Huize Westerllcht". Condoleantie-adres: Verdronkenoord 56, Jkmaar. De begrafenis zal plaats hebben Woensdag 3 Dec. a.s.j des nam. J 15.45 uur, op de Ge- I meente Begraafplaats 1 te Alkmaar. Vertrek Kan i, Huize Wester llcht" 15.30 uur. tinale elftal, dat in ons land als een beschikbaar komen. In dat geval gaat zeer gevreesde tegenstander staat ge- ook Kees de Ruyter naar Groningen. (Advertentie, ing. JVted.; derland op hockeygebied in de toekomst 7al hebben hoog te houden. DE COMPETITIE Goed gezien was het ook van het KNHB-bestuur om reeds Zaterdag over te gaan tot de afgelasting van het gehele programma. De gang van zaken heeft be wezen dat dit besluit goed is geweest. Voor ons een goede gelegenheid om de standen weer eens te publiceren, bijge werkt tot en met 23 November. (Van onss fiockey-mede werker.) K.N.H.B. BEHOEFT zich voorlopig nog niet ongerust te maken over de verrichtingen van de nationale ploeg. Ze is nog altijd de sterkste van Europa, al zijn er kapers op de kust, waarbij we bijvoorbeeld denken aan Engeland, Duitsland en België. Daarom is het goed gezien van de organisatoren om nu reeds rekening te houden met de mogelijkheid dat er in de nabije toekomst één of enkele spelers in de nationale ploeg zuilen moeten worden vervangen en in dit seizoen de ogen te laten gaan over het beschikbare spelersmateriaal onder de top. De compeiitiestanden Het gevolg van deze zienswijze is, dat Zaterdag 6 December op het terrein van BMHC te Bloemendaal een proef wedstrijd gespeeld zal worden tussen de volgende twee, uit jongere spelers samengestelde Westelijke ploegen: Elftal A: Dorhout Mees (SCHC); Ter- lingen (Be Fair) en Garrels (HHYC); C. van Heel (HHYC), Snoep (Amsterdam) en Wagener (Hilversum); Gerritsen (HH YC), Bouwman (BMHC), Hooghiemstra 'SCHC), Van Beaumont (TOGO) en Wery HHYC). Elftal B: Hefting (Pinoké); Tuyt (TOGO) an Lamers (Groen Geel); Van Waayen Amsterdam), Korpershoek (Hilversum) -?n Koningsveld (BMHC); Van Eerven Do- ens (Laren), Picauly (Hilversum). Ub- ^ens (HHYC), Nillen (Groen Geel) en erkman (BMHC). Na deze proef wedstrijd wordt een elftal -<an Westelijke coming-men gekozen, wel ke ploeg dan zal uitkomen tegen de ver tegenwoordigende elftallen van Zuid, Oost en Noord. Op deze manier wil men komen tot een sterke, jonge B-ploeg, een ploeg die o.a. tegen België B zal spelen maar ook tegen het Nederlands elftal, een wedstrijd dus waarin de cracks hun plaats krijgen te verdedigen tegen de sterk naar voren komende jongeren. Op deze manier hoopt men te komen tot het sterkst mogelijke Nederlands elftal, tot de nieuwe Neder landse ploeg die de grote naam van Ne- I>AMES: le klai. Gooi 6 BDHC 6 HHYC 6 Be Fair 7 A'dam 6 TOGO 7 Rood Wit 6 H'sum 6 Prom. klas B Kieviten 7 BDHC 2 6 Leiden 6 Strawb. 6 Victoria 7 Aeolus 6 Leonidas 6 Rood Wit 2 6 2e klas C 3e klas C Hurley 4 Alkmaar 6 Be Fair 2 6 11 Laren 2 6 9 Kameleon 5 7 6 5 5 HDS 7 3 DEM 6 3 Eechtrop 6 Strawb. 2 6 BDHC 4 5 Siseo 5 Leiden 2 4 Zuidwijck 3 5 A'dam 2 H'sum 2 6 Kraaien 6 3e klas D Hermes 6 AMVJ 6 Alliance 2 ..6 Hermes 2 6 DEM 2 7 10 VVV 4 9 HIC 2 6 7 HBS 26 4e klas D Alliance 3 Hurley 3 Ev. Sw. 2 5 Strawb. 3 5 Kraaien 2 4 Alkmaar 2 ..4 A'dam 5 4 BDHC 6 5 AMVJ 3 7 Prom. klas C 6 12 A'dam 2 5 6 8 Laren 2 6 5 6 Zandvoort 6 5 6 BMHC 2 5 4 5 Zuidwijck 6 4 4 Alkmaar 6 Voordaan 6 Ysvogels 6 4e Klas E BDHC 5 6 Zandvoort 2 7 HIC 3 6 Eechtrop 2 5 Terriers 5 Ysvogels 3 ..6 Pinoké 4 6 Hoorn 5 HEREN: le klas A TOGO 6 2e klas D Eechtrop 6 Kraaien 6 Adelborsten 6 Alliance 2 ..6 BMHC 4 6 HBS 2 7 Zandv. 2 7 Strawb. 2 6 HHYC 6 A'dam 6 H'sum 6 BMHC 6 Groen Geel 6 Be Fair 6 Laren 6 le klas B SCHC 7 HDM 6 Gooi 5 Kampong 5 Victoria 7 HGC 6 HGC 2 6 D. Stud6 Prom. klas B HHYC 2 6 HDM 2 6 Strawb7 Alliance 6 BNC5 Tempo '34 6 HGC 37 HBS 5 3e klas D 11 6 12 10 BMHC 5 5 9 6 Eechtrop 2 6 7 5 Hurley 3 5 6 5 AMJV 4 4 4 Ysvogels 2 5 4 4 Alkmaar 2 6 0 3 HIC 2 6 0 11 4e klas D 9 Zandv. 3 6 10 7 Eechtrop 3 5 9 7 Alliance 3 5 6 5 5 6 3 Leiden 5 6 4 3 BMHC 8 6 3 3 5 0 11 4e klas E 10 Hermes 2 7 9 8 DEM 5 8 7 6 7 4 Adelborsten 5 6 3 BMHC 7 6 5 3 6 3 2 Kraaien 2 5 2 De Iraakse ambassadeur te Cairo, Na- guib El Rawi, heeft Zaterdagavond mee gedeeld, dat -tachtig leden der Perzischs communistische „Toedeh"-partij os aanstichters zijn geweest van de wan-l ordelijkheden, die te Bagdad hebbe: plaatsgevonden. Hij verklaarde, dat Iraakse regering heeft bevonden, dl deze Perzische communisten enkele da gen vóór het uitbreken der wanordelijk heden Irak waren binnengedrongen waar zij zich tussen de studenten wis ten in te dringen. „Het waren deze cot-- munisten, die hebben aangezet tot gewelddaden en brandstichtingen, waar mee onze demonstratie tegen de toen aan het bewind zijnde Iraakse regerinj is gegaan", zeide de Iraakse ambassa deur. Naguib El Rawi bevond zich ten tijde van de wanordelijkheden in de Iraakse hoofdstad. De bevolking van Teheran (Perzië) heeft Zaterdag gedurende vier uren ge staakt ..uit sympathie voor de nationa listische beweging van Irak en ter her denking van de slachtoffers van de on lusten te Bagdad. Prins bestuurde een Flying Boxcar" Een reeds eerder gekoesterde wens van Prins Bernhard is Zaterdag in vervulling gegaan. Hij heeft eer. „C- 119-F]ying Boxcar" van de Amerikaan se lucntmacht gevlogen. Na het opstij gen van het toestel ging de Prins in het stuurgestoelte zdten. Hij maakte n vlucht van drie kwartier boven het gebied van Hagerstown in de Ameri kaanse staat Maryland, landde en steeg daarna weer op. Na de vlucht toonde i de Prins zich over de prestaties van het toestel, vervaardigd door de Fair- child-fabrieken zeer opgetogen. In zijn hotel te New York onderhield de Prins zich geruime tijd met de „maitre d'hotel", Willem Klaassen. die van Nederlandse afkomst is. Hij ont ving een uitnodiging bij zijn volgende reis naar Nederland de koninklijke fa milie eens op te komen zoeken. De bn-ende Franse mode-ontwerper Jacques Fath heeft toestemming ga- kregen v-or een verblijf van tien da gen in de Ver. Staten. Enige kennisgeving leden overleed tot onze diepe droefheid, na ge duldig gedragen lijden, onze Innig geliefde Moeder, Behuwd- en I Grootmoeder. Mevrouw CLARA MARIA HOOGLAND, in de ouderdom van 63 jaar. Heiloo, D. G. v. d. VALL— RUS CARLA Voorbrug, J. v. WARMELO— RUS W. V. .WARMELO I Heiloo, J. RUS Jr. I. RUS-KOETZIER JANTJE en INA I Heiloo, 30 Nov. 1952. I Kennemerstr.weg 294. De crematie zal plaats heböen Woensdag 3 Dec., 10.30 uur, na aan komst trein richting I Alkmaar 10.10, rich- ting Haarlem 10.30 te Oriehuis-Westerveld. Geen bezoek. Geen bloemen. Heden werd van ons genomen onze jongste lieveling en Broertje HENKIE op de jeugdige leeftijd van ruim 1 jaar. CH. LANGENACKER T. LANGENACKER- VAN HOUTEN HANs Alkmaar, 29 November 1952 j Catsstraat 6. De begrafenis heeft plaats a.s. Dinsdag voorm. elf uur op de i Gemeente Begraaf plaats. ■BEVRAAGD 2 ochtenden p. week, voor het schoonhouden van ma- ^gazijn en kantoor. Fa. G. Geus, Magdalenenstraat i? fgevr., Ifd. p,.m 16 J F- Kansen, Groentenhande ^sleekerskade 18. Hft- Nicolaas en zijn knech u kunt op Omval 17 t- recht. TEL. 5405.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 8