Bergen stelt zijn natuurschoon veilig door aankoop van „Oude Hof" en andere percelen r AGENDA Eeuwenoud particulier bezit nu eigendom van gemeente Wordt „Kranenburgh raadhuis? fyfG Jimmy Brown als diepzeeduiker Laien alle Bergenaren de vlag uitsteken Een historische datum r)R J. HEMELRIJK (P.v.d.A.) noem- de deze 'aankoop een ware St Nico- laasverrassing. Niemand had een grotere verrassing kunnen bedenken. Van de twee levenskwesties van Bergen, het „Oude Hof" en de verbinding tussen Bergen en Bergen aan Zee is de eerste thans opgelost op een wijze, waarmede de familie Van Reenen de gemeente voor altijd aan zich heeft verplicht. ~'Toaos. -Nor en omgeving Als Dirk Klomp nog leefde Inenting tegen pokken K.v. K. herinnert N.S. aan toezegging uit 1926 De heer Greve ontving de zilveren legpenning van de gemeente Veertig jaar bij het gasbedrijf Het garnizoen voor de VARA-microfoon BURGERLIJKE STAND Brugwachter gehuldigd Zangdienst Kapelkerk LAATSTE NIEUWS Prins Bernhard wordt morgen terugverwacht: DONDERDAG 4 DECEMBER 1953 ^(ANDAAG wappert van het gemeentehuis van Bergen de nationale driekleur. Hiermede wil de gemeentelijke overheid uitdrukking geven aan haar im mense vreugde over het historische besluit van de gemeenteraad om over te gaan tot de aankoop van het ,,Oude Hof", het „Maesdammer Bos", de „Muziek- tuin",^ „Kranenburgh", „De Vinkenkrocht", „De Ziekenweid", alsmede terreinen ten Westen van de Meerweg en ten Zuiden van de Sluislaan, De burgerij wordt opgewekt morgen het gemeentebestuur ir. zijn vreugdebetoon te volgen en even eens de vlaggen uit te steken. Hiervoor is alle reden. Door de overdracht van bovenstaande eigendommen van de Erven van Reenen aan de gemeente Bergen voor de totale koopsom van 530.300,is een bezit, dat eeuwenlang in parti culiere handen wa3 onder de bescherming van de overheid gesteld. Door het besluit, dat gisteravond met algemene stemmen werd genomen is het Bergense natuurschoon beveiligd. De vrees, dat dc unieke bosgronden zouden worden verkaveld tot bouwterrein, is weggenomen. Bergen zal Bergen blijven. ijdeld dank zij de tegenstand in de ge meenteraad en het werk van de WV onder leiding van Dirk Klomp. Een groot stuk bos-, duin- en heidegrond werd door de gemeente voor f 100.000 gekocht. Toen volgde de kwestie-Wes- terbos en de bebouwing van de Spar renlaan, waardoor het "eservaat een schoon gelaat met een geschonden neus dreigde te worden. De gemeente kon het complex kopen voor f 100.000. Wederom wist Dirk Klomp raad. Indien het ge meentebestuur zich bereid verklaarde de helft van het bedrag te voteren, zag hij kans f 10.000 uit de zakken van de burgerij te kloppen. Hij slaagde hierin wonderwel, waarna de resterende f 40.000 van de provincie werd verkre gen. Toen de Prov. staten dit besluit hadden genomen, hadden de initiatief nemers gezegd „En nu het Oude Hof nog. Dit mag niet verkaveld worden". De toenmalige gemeente-architect, de heer J. H. Roggeveen, de beschermer van Bergens natuurschoon bij uitstek, kwam met een bouwverbod. Deze vlie ger ging evenwel niet op. Het raadsbe sluit werd vernietigd en verspreide be bouwing moest worden toegestaan. De plannen van Dirk Klomp en Rog geveen zijn vanavond dank zij de tact van de heer Blauw, de steun van de heer Schmidt en de toeschietelijkheid van de heer Jochem van Reenen werke lijkheid geworden. „KRANENBURGH" RAAD HUIS? Wat er met de gekochte terreinen zal gebeuren, zal nog nader worden beslist. Het is evenwel, aldus spr., de wens van de familie Van Reenen en van de bur gerij, dat „Kranenburgh" Bergens toe komstige raadhuis zal worden. Bij zijn bezoek aan „Kranenburgh" was spreker diep onder de indruk gekomen van dit gebouw. Het is vlak bij het dorp gele gen, het heeft stijl, het biedt de moge lijkheid tot uitbreiding en is de juiste plaats voor een eerbiedwaardige raad als de onze. Spr. hoopte, dat de villa deze bestemming zal krijgen. „Er is geen gemeente langs de kust, die in verhouding tot haar zielental zo'n groot natuurreservaat bezit", zo vervolg de dr Hemelrijk. Bergen mag zich nu met recht de parel op de kroon van Noord-Holland noemen. Spr. stelde voor de burgerij op te wekken Vrijdag de vlag uit te steken om hiermee uiting te geven aan haar vreugde over de aan koop en haar waardering over de steun, die rijk en provincie hebben -verleend. VERSOBERING HE fractieleider van de K.V.P., de heer Ellis, kon het optimisme niet delen. Hij wees op de financiële offers, welke Bergen zich zal moeten getroos ten. Op de begroting van 1953 staat een post van f 14.000.doch hiermede is de aankoop niet betaald. Nog tal van jaren zal een aanzienlijk bedrag voor dit doel moeten worden uitgetrokken. En dat terwijl tal van sotiale maatregelen meer geld zullen vorderen, en nutsbedrijven met verlies werken, grote kapitaals-in vesteringen te wachten staan en de be lastingen en heffingen reeds hoog zijn. De burgerij zal dienen te beseffen, dat de weelde van dit bezit versoberingen op ander gebied noodzakelijk maakt. Hij hoopte op de medewerking van de bur gers te mogen rekenen en voegde daar aan de wens toe, dat hij de zaak te pes simistisch zou blijken te zien. U\E heer Van Rees Vellinga (VVD- Middenblok) bracht hulde aan de particuliere bezitters, die dit goed heb ben beheerd en zoveel natuurschoon hebben in stand gehouden. Hij verzocht de raad ook even stil te staan bij het gewicht van het besluit voor de familie Van Reenen, die gebouwen en terrein jarenlang haar eigeni om kon noemen „ALS U STRAKS het voorstel van B en W. zult hebben aanvaard, zal een grote oppervlakte dorps- en natuur schoon zijn overgegaan in overheidsbe zit", aldus leidde de burgemeester, dr W. Huygens de behandeling van het voorstel in. „Het besluit, dat genomen gaat worden is een van de belangrijkste daden, welke de Bergense overheid kan verrichten. Er zijn twee belangrijke kwesties in Bergen: het „Oude Hof" en de Tram, doch de eerste mogen wij als de voornaamste zien. Het behoud van het „Oude Hof" en de andere complexen is niet alleen een Bergens belang, maar ook een belang van de provincie, ja van geheel Nederland, waar het natuur schoon schaars wordt. Het rijk en de provincie erkennen, dat de Bergense overheid hier goed werk vericht. Het is onze taak Bergen te bewaren als een van de longen van Nederland. Elk voor zich waren de percelen, welke thans gekocht zullen worden, zorgenkinderen in het uitbreidingsplan, daar de eige naars het recht hadden de grond te ver kavelen. Deze dolken op het natuur schoon van Bergen zijn thans afgewend; het uitbreidingsplan kan nu worden herzien. „Gaarne wil ik namens het college van B. en W. onze grote erkentelijkheid betuigen jegens de Erven Van Reenen. die de onderhandelingen tot een goed einde brachten. Bijzondere dank zijn wij ook verschuldigd aan de directeur van Gemeente Werken, de heer J. P. Blauw, die de onderhandelingen op uitstekende wijze, met veel verstand van zaken en beleid heeft gevoerd. „De derde December 1952 zal voor Bergen een historische datum zijn", zo ging de burgemeester verder. „Oo deze dag zal het hart, de kern van Bergen, dat eeuwenlang particulier groot grond bezit was, overgaan in handen van de overheid. De aankoop vergt van Bergen grote financiële offers. Er zal in totaal f 450.000 moeten worden geleend, doch het stemt tot grote voldoening, dat een kwart van de koopsom afkomstig is van de burgerii en van velen die met Ber gen sympathiseren. De Nationale Wo- ningbouwlening, die in Bergen werd ge propageerd onder de leuze „Schiet uit uw slof voor woningbouw en Oude Hof" bracht f 125.000 op. Zoals eertijds is aan gekondigd, zal dit bedrag voor de aan koop van het „Oude Hof" worden be stemd. „Ik ben ervan overtuigd", zo be sloot dr Huygens zijn speech, „dat alle Bergenaren zich over uw a.s. besluit zullen verheugen en geef u de verzeke ring, dat wij ons met de dorpsgenoten verblijden". De heer Brak, sprekende namens de P v.d.A., uitte zijn waardering jegens de familie Van Reenen, die geen gebruik maakte van de gelegenheid de bossen aan grondexploitanten te verkopen, maar het gehele complex aan de gemeente wil overdoen. Hij sloot zich gaarne aan bij de hulde, welke aan de directeur van Gemeente Werken is gebracht en wilde hierin tevens de heer J. H. W. Schmidt betrekken, die als makelaar zeer be langrijk werk heeft verricht. Ten slotte sprak de heer Brak de wens uit, dat ook de gronden, die or.der het grondbe drijf zullen ressorteren zoveel mogelijk recreatieoord zullen blijven. DERTIEN MAAL „JA" TJERTIEN MAAL klonk een volmon- dig „Ja" toen burgemeester Huy gens vervolgens het historische voorstel in stemming brach,. Hiermede had de gemeenteraad met algemene stemmen besloten tot de aankoop van de volgen de eigendommen van de Erven Van Ree nen: de buitenplaats „Het Oude Hof" met erven, tuin en grond, samen groot 16.20.30 ha; het „Maesdammer Bos" groot 9.24.37 ha, de „Muziektuin" aan de Eeuwigelaan groot 1.90.50 ha, de terrei nen ten westen van de Meerweg groot 8.21.30 ha en een perceel grond ten zui den van de Sluislaan groot 70 aren voor een t°taal bedrag var: f 310.000.De villa „Kranenburgh" met bijgebouwen en aanhorigheden, erf, tuin en grond aan de Hoflaan groot 2.74.85 ha werd ge kocht voor de som van f 100.000.het complex genaamd „De Vinkenkrocht" groot 8.15.19 ha eveneens voor f 100.000, een perceel grond bekend als „De Zie kenweid" aan dc Kerkedijk groot 2.10 ha voor f 16.800,en enige bermen met wegen en stroken grond, tezamen groot 5.89.40 ha voor f 3500.Het totaal der koopsom bedraagt alzo f 530.300. Twee-en-twintig jaar geleden, in 1930, maakte het gemeentebestuur een begin met de veiligstelling van Bergens kost baarste bezit. Een belangrijke zaak gaf hiertoe de stoot: bet plan om een weg te maken van „Duinvermaak" naar „De Fransman". Dit plan kon worden ver- en deze thans aan de gemeente verkoopt. Hij uitte zijn grote waardering voor de royale geste van de familie. De raad is blijvend, doch de raadsleden zullen door anderen worden vervangen. Spr. wilde de toekomstige raadsleden op het hart drukken wat het doel van deze aankoop is geweest, t.w. het bewaren van Ber gens natuurschoon. Alleen in uiterste financiële noodzaak z°u men tot gedeel telijke bebouwing van het thans gekoch te goed mogen overgaan. De jaarlijkse lasten, welke de aan koop met zich brengen, schatte de heer Van Rees Vellinga op f 20.000. Dit offer kan. de Nederlanse Spoorwe gen duidelijk maken, dat Bergen mis schien bereid is ook voor het behoud van de tram financiële offers te bren gen. IN HET BELANG VAN BERGEN HE KERN van ons besluit is", aldus sprak mr D. Sluis (Prot. Chr.), „dat de gemeente thans de bestemming van de grond in eigen hand heeft". Wij zullen thans moeten zoeken naar het punt waar het financieel mogelijke en hetgeen het behoud van het natuur schoon ons toelaat aan elkaar grenzen. Over de bestemming van het gekochte zal nog veel besproken worden. Indien wij echter alles doen in het belang van Bergen, zal zeker een bevredigende op lossing worden gevonden. Mr Sluis sloot zich gaarne aan bij de waardering voor hetgeen de familie Van Reenen, de heer Blauw en de heer Schmidt hebben ge daan. Voor de familie Van Reenen acht te spr. het een grote voldoening, dat zij thans de zekerheid heeft, dat de gron den in ongeschonden staat blijven ge handhaafd. De heer J. Broersma (CPN) volgde de vorige sprekers in zijn vreugde over het behoud van een prachtig stuk na tuurschoon. Het belangrijkste is, dat wij iets hebben verhinderd, waarover het nageslacht ons in gebreke had kunnen stellen. Bij voorbaat wilde de heer Broersma verklaren, dat buiten de terreinen, die als .bouwgrond zijn geprojecteerd nimmer iets verkaveld zal mogen worden. Waar zulke grote bedragen voor de landsverdediging worden uitgetrokken, heeft de lande lijke overheid ook de taak het behoud van het natuurschoon te steunen. Mocht Bergen moeilijkheden onder vinden bij het nakomen van zijn finan ciële verplichtingen dan zou het rijk z.i. moeten bijspringen. Na hulde te hebben gebracht aan de heer Rogge veen en wijlen Dirk Klomp richtte de heer Broersma zich tot de voorzitter: „Ik heb wel eens critiek op u gehad, maar vanavond wil ik verklaren, dat ik bij u verschillende gunstige kwali teiten heb ontdekt. U hebt ijver en VERSCHILLENDE gemeente raadsleden hebben gister avond herinnerd aan het baan brekend werk, dat wijlen de heer Dirk Klomp voor Bergen heeft ge daan. Dr J. Hemelrijk vermeldde in zijn historisch overzicht van de acties, welke zijn gevoerd voor het behoud van Bergens natuur schoon, de verdiensten van deze grote Bergenaar, die vele jaren geleden reeds de woorden sprak „En nu het Oude Hof nog. Dat mag niet verkaveld worden". „Als fiirk Klomp nog leefde", aldus Pr Hemelrijk, „dan zou hij van avond op de verstribune zitten en met een glunderend gezicht genie ten van zijn succes". doorzettingsvermogen getoond als het gaat om de verdediging van de be langen van Bergen. Voor hetgeen u in deze hebt gedaan, maak ik u mijn com pliment". De heer J. Swaag (VVD-Middenblok) herinnerde aan de bebouwingsbepaling, welke indertijd in het uitbreidingsplan was opgenomen. Hiermede werd te diep ingegrepen in andermans eigen dommen. Het raadsbesluit werd dan ook vernietigd. Thans blijkt, dat de familie Van Reenen steeds het plan heeft gebad het gebied te laten zoals het is. Hiervan kunnen wij thans pro fiteren. Dank bracht de heer Swaag aan de heer Blauw, die de onderhandelingen voortreffelijk heeft gevoerd en besloot met de wens, dat hetgeen nu is ge kocht nog jaren een goed bezit zal blij ken tot heil van Bergen en zijn bevol king. De burgemeester sloot zich bij deze woorden aan en stemde volmondig in met het plan de bevolking van Bergen op te wekken morgen (Vrijdag) de vlag uit te steken. Hij gaf de gemeenteraad de verzekering, dat reeds Donderdag de vlag van het gemeentehuis zou wap peren en de driekleur Vrijdag opnieuw zou worden uitgestoken. De burgemeester van Alkmaar brengt ter algemene kennis, dat de kosteloze inenting tegen pokken in het Centraal Ziekenhuis met ingang van 8 Decem ber wederom zal plaats vinden. Alkmaar, 4 December 1952. De burgemeester voornoemd, WYTEMA. 108. Een kort onderzoek was voor Jimmy voldoende om tot de conclusie te komen, dat kapitein Toontje en hij voorlopig van de heren Bonke Bieze- bijter, Sjonnie en Siem Soep geen last meer zouden hebben. Zij lagen alle drie buiten westen. Dit auto-ongeval had net iets te veel van hun constitutie ge vergd. Erg onder de indruk was Jim my niet. Hij legde de drie heren netjes naast elkaar onder een boom en ging toen eens kijken wat er van zijn brave auto was overgebleven. Hij stond even in gedachten verzonken naar de over blijfselen te kijken („die ben je kwijt, Jimmy", dacht hij. „Je hoeft niet eens meer een kraanwagen te bestellen"), toen het hem te binnen schoot, dat er ook nog een zekere meneer Roel Reu- telvink bestond en dat het heel wat nuttiger zou zijn deze een bezoek te brengen, dan bij de ruïne van zijn auto te staan suffen.... Jimmy draaide zich om en wilde juist zijn tocht voortzet ten, toen hij in de verte zijn naam hoorde noemen. Het was niemand an ders dan kapitein Toontje, die er aan kwam zetten. Kapitein Toontje was niet alleen, want over zijn rechter schouder droeg hij de heer Bouk Bit ter! „Hééé, Jimmy!" riep hij verheugd. „Wat ben ik blij, jou in levende lijve aan te treffen. Ik was bang, dat die schavuiten je te pakken hadden gekre gen. Ik heb deze heer maar voor alle zekerheid meegenomen. Ik vond hem ergens langs de weg. Hij was juist be zig weer overeind te krabbelen en toen heb ik hem uit securiteit maar een tik op z'n kersepit gegeven". DONDERDAG Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De melk weg heeft geen wegenwacht (alle leef tijden); Harmonie Theater, 8 uur: Drei gende trommen (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Kinderogen (18 jr.); Victoria Theater, 8 uur: operatie Cicero (14 jaar). Wapen van Heemskerk en Gulden Vlies, 2.15 uur: St. Nicolaasfeest lagere scholen. Wapen van Heemskerk, 6.30 uur: Toneelvoorstelling voor de vijfde en zesde klassen en V.G.L.O. Gulden Vlies, 8 uur: Cabaretavond Landarbeidersbond. VRIJDAG Victoria Theater, 8 uur: Het complot van Cripple Creek (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De vrolijke avonturen van Lady Godiva (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Wereld in vlammen (alle leeftijden); Cinema Americain, 8 uur: Het verloren wereld deel (14 jaar). OPENSTELLING APOTHEKEN Voor spoedgevallen is na 6 uur ge opend apotheek Wanna op de Mient. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Donderdag 17.28 5.42 Vrijdag 18.08 6.24 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Donderdag 17.33, 5.47 11.33 23.47 Vrijdag 18.13 6.29 12.13 0.29 Sluiting van Bergerweg De Kamer van Koophandel en Fa- brieken voor Hollands Noorderkwartiei heeft zich tot de directie van de Ned, Spoorwegen gewend teneinde te bevor deren, dat de in 1926 gedane toezegging zal worden nagekomen om de duur der sluitingstijden aan de Bergeroverweg tot het strikt noodzakelijke te beper ken en deze krachtens de toentertijd gegeven opdracht niet langer dan 6 mi. nuten achtereen voor de rangeerdien»» af te sluiten. Voorts heeft de Kamer verzocht de verlichting van de overweg bij km 38 990 van de spoorweg Den Helder— Amsterdam te St. Pancras te verbete ren. Op dit laatste verzoek is van de N.S. het volgende antwoord ontvangen: In het kader ter verbetering van de veiligheid bij overwegen is een urgen- tielijst aangelegd van overwegen, waar de huidige verlichting moet worden aangepast aan de eisen van de moderne tijd. De onderhavige overweg is in deze lijst opgenomen en verwacht mag wor den, dat de overweg in de loop van 1953 van een moderne verlichting zal worden voorzien. Het ligt niét in onze bedoeling het weinig effectieve stop licht wederom aan te brengen. Gisteren herdacht de heer F. H. Gteve de dag, waarop hij vóór veertig jaar in dienst trad bij het gemeente-gasbedrijf Alkmaar. Ter gelegenheid vrn dit heuglijke feit is de jubilaris, in het bijzijn van zijn echtgenote, dochter en schoon zoon en in tegenwoordigheid van een deputatie van het personeel, op hartelijke wijze gehuldigd door de wethouder en de directeur der Lichtbedrjjven. Wet houder Leesberg richtte, als afgevaardigde van het gemeentebestuur, het eerst het woord tot de jubilaris. Spreker noemde het een groot Voorrecht de heer Greve te mogen feliciteren met deze voor hem zo grote gebeurtenis. De wethouder memoreerde de bui tengewone staat van dienst van de heer Greve en wees daarbij op diens onbe rispelijke dienstvervulling. Ook in de vakbeweging heeft de jubilaris steeds een vooraanstaande plaats ingenomen en veel bijgedragen tot het ontwikkelen en bevorderen van goede sociale ver houdingen in het bedrijf, waardoor tevens de zo belangrijke teamgeest werd gestimuleerd. Spreker bracht naar voren, dat de jubilaris de moeilijke kunst verstond om kleine moeilijkhe den van sociale aard, welke zich on der de personeelsleden voordoen, steeds naar genoegen op te lossen. Hij wees er op, dat door toedoen van de heer Greve de goede geest onder het personeel daadwerkelijk is bevorderd. Spreker waardeerde het standpunt van de jubi laris, dat bij verbetering van de socia le positie van de werknemers ook hun verantwoordelijkheidsgevoel ten op zichte van het bedrijf dient toe te nemen. Als aewijs van erkentelijkheid overhandigde spreker de jubilaris de zilveren legpenning der gemeente Alk maar met dè gebruikelijke gratificatie. De directeur der Lichtbedrijven, de heer P. I. Wesdorp, noemde het een voorrecht vrij veel persoonlijk contact met de jubilaris te hebben gehad. Im mers, de heer Greve heeft de behoefte redelijke belangen van collega's te be hartigen en hij deed dit veelal mei suc ces. De heer Wesdorp durfde dan ook beweren, dat weinig deuren in Alk maar niet voor de jubilaris zijn open gegaan bij het verrichten van zijn werk zaamheden als" klachtenfitter. Dit is een zeer moeilijke functie, die de heer Greve op een onverbeterlijke wijze vervult. De geest van het bedrijf is goed; hieraan heeft jubilaris veel bij gedragen, waarvoor zowel bedrijf als personeel hem dank verschuldigd zijn. Spreker feliciteerde jubilaris en fami lieleden op hartelijke wijze en betuig de hem zijn dank voor alles, wat hij in het belang van het bedrijf heeft ver richt. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer J. Molenaar, die namens het personeel een tweetal fraaie ca- Alkmaa rse gastvrijheid Carillonklanken luidden gisteravond het programma in, dat de VARA wijdde aan het Alkmaarse garnizoen en de goede verstandhouding tussen de militairen en de burgerij. De comman dant van het opleidingsdepót, kapitein H. Fuchter vertelde, dat de goede naam die de Alkmaarse burgers in de mobi lisatie bij de Nederlandse militairen hebben verworven, nog steeds bij het leger leeft. Toen het BKL naar Alk maar werd verplaatst had men hem dit tenminste gauw ingefluisterd en het pleit voor onze burgerij, dat dit ver trouwen, dat dertien jaar geleden werd gevestigd, niet beschaamd is. De microfoon werd vervolgens opge steld in een tweetal gezinnen, waar de militairen een gastvrij onderdak heb ben gevonden en aan het slot van de korte reportage zei burgemeester Wy- tema, dat Alkmaar de Nederlandse sol daten steeds hartelijk heeft verwel komd. Het is alleen jammer, dat zij in een onmogelijk gebouw zijn gehuis vest. Kort vóór de oorlog werd een be gin gemaakt met de bouw van een nieuw kazernement, dat door de oorlog nimmer werd beëindigd. Al mag de huisvesting dan veel te wensen over laten, van één ding kunnen de soldaten overtuigd zijn: dat de burgerij hen een goed hart toedraagt. Wat in de uitzending niet werd ge zegd is, dat het garnizoen over een maandje al weer vertrekt, alle goede woorden en beste verstandhoudingen ten spijt Geboren: Joseph P. C., z. van J. G. van Zanten en A. C. Schoen. Wilhel- mina H. J. M., d. van E. Wasslnk en H. W. Jacobs. Jacoba M., d. van O. Ob- dam en J. M. Ravenstijn. Robert P., z. van D. Molenaar en P. Keijzer. Overleden: Gerritje M. Boogh, 79 jaar, wed. van H. Ltjnbach. F. H. GREVE Zilveren legpenning..,, deaux aanbood en de jubilaris even eens hartelijk gelukwenste. Hierna tra den nog als spreker naar voren de heer T. Mijlhoff, die namens de Personeels vereniging en het Personeelsfonds feli citeerde, de heer C. Severein, die na mens de meteropnemers-incasseerders gelukwensen overbracht en de heer Th. Groot, als vriend en oud-collega. Aan het slot van deze bijeenkomst bracht de jubilaris, mede namens echt genote en familie dank voor de hulde, welka hem was gebracht. Ook in huiselijke kring mocht de ju bilaris van vele zijden blijken van be langstelling ondervinden. Op 1 December was voor de heer W. van Nimwegen, brugwachter bij de Schermervlotbrug te Alkmaar, de dag aangebroken dat hij de dienst van de Rijkswaterstaat wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd moest verlaten. In een korte, doch gevoelvolle toe spraak heeft de Rijkshavenmeester, de heer De Boer, de trouwe plichtsbetrach ting en accurate werkwijze van de heer Van Nimwegen geprezen. De zeer goe de verstandhouding tussen de perso neelsleden onderling zal steeds ee: prettige herinnering aan de dienst t de Waterstaat geven. Namens het zamen ijke personeel van de Schermt- vlotbrug bood de heer Van Leeuw®, hoofdbrugwachter, mevrouw Van Na wegen een bouquet bloemen en de he® Van Nimwegen een kistje sigaren aai Hierna moest deze korte plechtigheid worden beëindigd, omdat een ongedul dige schipper door luid toeteren te ken nen gaf dat hij de brug wilde passeren- De aandacht wordt gevestigd op de Advents-zangdienst, die op 7 December in de Kapelkerk aan de Laat wordt ge houden. De dienst wordt verzorgd door de Oecumenische Jeugdraad Alkmaar (overkoepelend lichaam der Doopsge* zinde, Hervormde, Lutherse en Remon strantse jongeren) en is bestemd voor ouderen en jongeren. De zangdienst, waarin het gesproken woord in hoofd zaak een verbindende functie heeft, is in Alkmaar vrij onbekend. De Oecu menische Jeugdraad hoopt, dat ook m onze gemeente velen van allerlei scha kering tezamen zullen komen om met elkander die prachtige liederen ts zor gen, die de Kerk ten dienste staan- ve dienst, die om 7 uur begint, woidt ge leid door ds J. Dikboom, Hervormd predikant te Alkmaar. Organist is de heer H. van Westrienen. (Ongecorrigeerd) Naar wij vernemen wordt Z.K-B- Prins Bernhard van zijn reis door Zui Amerika Vrijdagochtend 5 December OP Schiphol terugverwacht.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2