Wat bedoelt de minister nu wel met „volledige werkgelegenheid?" Be Geldboete geëist tegen een VARA-functionaris draagt't een warm hart toe Reorganisatie van A.R.-partij? de Blijvende onzekerheid over oorzaken van KLM-ramp Ontslagaanvragen bij „Ommelanden Nieuwe Thunderjet voor de Navo inent jimmiiiimiiiiiiiin r van de nacht .LES 'T SCHOONST! De Heer Schouten (AR) wil er meer van weten Zaken van middenstand aan de orde Die belastingen, steeds weer die belastingen niiniiiiiiiinjiiiiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiiiiniiniiitiiuuiuuiniiiiHiiniiuniniiunnuiuinitin 'ft inkt... KRANT De ramp met de Koningin Juliana'' voor de Raad voor de Luchtvaart JUSTITIE BLUFT ZITTEN MET 8400 PAAR NYLONS Jt Steek Mer warmpjes in! D Getuige-deskundige: „Er was brand!" „Stokstraters" voor het Hof in Den Bosch Jeugdige ass boekhouder verduisterde f 18.000 Ook de fietslamp op bij mist overdag? KNAC wendi zich in een adres tot de regering Radiostrijd wettigt niet alle middelen Ex-communist had waar arsenaal van vuurwapens Sitiardse Cocoskoningbezigde uitverkoops"-woordenspel de in Reclameborden rechtzaal Conleciiepakje tegen de kou Oosterpolder heet thans Flevoland-Oost" Nederlanders bestudeer den land- en tuinbouw in V.S. Onderzoek naar houding van prof. Lattimore Senator McCarthy wil onderzoek bij MSA MOSSADEQ IS ZIEK DONDERDAG 4 DECEMBER 1953 lag een iantastische, vonturenlilm Chandler e.v.a. Uw rden ver overtroffen, i jaar ensdag, Donderdag Humor en drama- ipunten. len. Toegang 14 jaar. uitroepen over; dèt is Uw voordeel! c Uw vaat en Uw hele iet ook Uw wollen en mooier maken, flessen in Uw keuken- n wasmiddel met 'c (Van onze parlementaire redacteur.) F debATTEN Woensdagmiddag in Ce Tweede Kamer over de begroting van D Economische Zaken gehouden, hebben bepaald geen sensatie gebracht. fandeel, na een opgewekte woordenwisseling tussen minister De Bruyn en j.heren Welter (K.N.P.) en Gortzak (C.P.N.), begon een wel zeer rustige «nreking. voornamelijk van middenstandszaken. De minister van Economische v-iten prof. dr J. Zijlstra, zal Donderdagmiddag de gemaakte opmerkingen heantivoorden. Alvorens de discussies over de begroting van Economische Zaken hervatten, repliceerden verschillende leden op de rede van minister De Bruyn de vorige avond. De heer Welter (K.N.P.), toonde zich ernstig verontrust er (jp opvattingen en plannen van de minister, die deze bij zijn wederwoord verdedigde met een uitvoerige uiteenzetting over de werkelijke betekenis van de nubliekrechtelijke bedrijfsorganisatie. Een en ander gaf aanleiding tot een levendige discussie, gevoed door vele interrupties van de kant van de heer Weiter. verstrekking aan de middenstand, /er en Zoon 1 HOK met de heer Gortzak (CPN) U kwam minister De Bruyn niet tot overeenstemming. Terwijl eerstgenoem de stelde, dat de PBO beoogt de Een heidsvakcentrale buiten spel te zetten, betoogde de minister, dat de EVC zich zelf al reeds lang buitenspel heeft ge plaatst door zich niet -an de spelregels van overleg en onderhandeling te wil- len houden. _v De heer Schouten (AR) wees er al lereerst op, dat er op economisch gebied zovele onzekerheden zijn en zullen blij ven dat het uitstippelen van vaste be leidslijnen by voortduring op grote moeilijkheden stuit. Hij achtte, gezien ook de vaagheid der regermgsplannen, een debat op dit ogenblik in zekere zin inopportuun. De Alt.-afgevaardigde vroeg de mi nister een duidelijke uiteenzetting te willen geven over de werkelijke bete kenis van het begrip „volledige werk gelegenheid", opdat hierover bij ons volk geen onjuiste verwachtingen en denkbeelden zouden blijven bestaan. Industrialisatie VERVOLGENS besprak dr Schouten y in den brede verschillende proble men rond de industrialisatie, die hij van primair belang achtte voor de bevorde ring van de werkgelegenheid. De belas- tingpolitiek liet hij echter buiten be schouwing, aangezien deze zijns in ziens veeleer onder de verantwoorde lijkheid van de minister van Finan ciën valt. Na enkele kanten van de export en de ruilvoet te hebben besproken, ging de heer Schouten in op de economische integratie in West-Europa. Hij achtte het onjuist de politieke integratie los e stoten van de economische; overigens duchtte hij op dit terrein nog vele moei lijkheden. De werkgelegenheid vormde 't voor naamste thema van de heer Roemers (PvdA). Hij sprak als zijn oordeel uit, dat de huidige werk.oosheid 'n conjunc tureel karakter draagt. Wat doet de re gering om deze te bestrijden? Volgens do PvdA is thans eon actieve politiek geboden; zij is tegen een eenzijdige betalingsbalanspolitiek. Middenstand MA onder meer de electriciteitstarieven te hebben aangestipt, ging de heer Cor- nelissen (VVD) als eerste meer uitvoe rig in op de zaken van de middenstand. Hoewel de wijze, waarop de benoeming van de staatssecretaris voor de midden stand. dr Veldkamp, was geschied zijns Inziens onjuist was, verklaarde de VVD- afgevaardigde zich bereid de daden van de staatssecretaris af te wachten. De eerste daden van deze hadden de in stemming van de heer Cornelissen, maar vele kwesties, zoals de crediet- lyTMAAL willen wij u de ongeloof- waardige, doch niettemin zeer ware geschiedenis opdringen, wel ke ons gisteravond overkwam. Ce zult begrijpen, wat wij menen, wanneer wij zeggen, dat wij van de krant leven. Dit gezegde nu is gisteravond voor ons op de meest letterlijke wijze tot een ontstellen de realiteit geworden. UET was etenstijd en wij zetten ons moe, doch blij aan tafel om van de welriekende hutspot met uien, klapstuk en wat niet al te gaan genieten. Een zeer welkom gerecht in deze koude dagen. Voordat we aan onze tweede vork toe waren, ontdekten we echter plotseling tal van grijze ongerechtigheden in de kloeke wortelsubstantie. EN alsof wij die dag nog niet genoeg kranten hadden gezien: het waren krantensnippers, fijngekookte kran. tensnippers. De hutspot wémelde ervan! Bij nadere informatie bleek, dat de groentenboer de penen had gesneden en om huiselijke strub belingen te voorkomen werd zon der hoofdelijke stemming besloten deze middenstander de schuld te geven. Maar de snippers bléven. ENFIN, we hebben inderdaad met énig succes gepoogd zondersnip pers te eten. Per slot hóórt het niet om onder de maaltijd een krant aan tafel te hebben. We visten, pik ten en scharrelden een gedeelte van het proces in Praag te voor schijn, een flard zitting van de Tweede Kamer en een spoorweg ongeval in Zuid-Frankryk. VOORTS nog wat gemengd nieuuis, enige snippers advertenties en een vleugje hoofdartikel. Toen zijn we maar aan de (journalistieke) huts pot begonnen. We kregen nog een kliekje familieberichten naar bin nen en een restje weerbericht, maar ja, een mens moet toch wat eten, en er was niets anders in huis. H°L dan ook, de smaak van onze krant u-ant het was nog onze éigen krant ook! uiel werkelijk Wet tegen. En zoals u ziet, bleken WV nog in staat dit ware op ons uioord! stukje te schrijven. We nopen niet, dat u vindt, dat aan .'■f Ponnetje te merken is, dat we wlv,t OTee™ds hebben gegeten. We 2ijn vól van deze krant. aan wachten nog op beslissing. Hij verzocht bij de SER een speciale commissie voor middenstandsaangele genheden in te stellen. Zijns inziens is het een leemte in de winkelsluitingswet, dat de aflevering van buta-gas ten plattelande niet onder de algemene uit zonderingsbepalingen valt. Hij was van oordeel, dat het Rijksinkoopbureau te veel dwang uitoefent en aldus oneer lijke concurrentie aan de middenstand aandoet. De heer Verkerk (AR), die zich op verschillende punten bij het vooraf gaande aansloot, verklaarde, dat de middenstand onder een belastingdruk zucht, die de koopkracht ondermijnt. Hij vestigde de aandacht op de moge lijke gevolgen van de huurverhoging voor de middenstand. Nadat de heer De Groot (CPN) het economisch beleid der regering als ka pitalistisch, imperialistisch, ondemocra tisch en oorlogszuchtig had gekwalifi ceerd, vroeg de heer N. van den Heuvel (KVP) om een middenstandsbeleid op lange termijn. Hij meende, dat bij de credietverlening een te voorzichtige po litiek wordt gevoerd. De heer Kikkert (CHU) analyseerde de oorzaken van de huidige werkloos heid en onderschreef de mening van de minister, dat hier een complex van fac toren aan ten grondslag ligt. Hij wilde een positieve investeringspolitiek en achtte een eenzijdige voorkeur voor particuliere of voor overheidsinveste ringen uit den boze. De heer Weiter (KNP) wenste een grotere attractie voor exporteurs, en deugdelijk marktonderzoek. Dynamische exportpropaganda, zoals in Mexico ge voerd voor die artikelen, die niet in 't land gemaakt worden, kan voortreffe lijke resultaten hebben. Prijzen en kwa liteit zullen gebiedend concurrerend moeten blijven. Een struikelblok zag spr. in de financiële politiek, die er op uit is de productie duurder te maken en de producenten verhindert voldoen de vernieuwingen aan te brengen. Hij meende, dat door de zware belastingen speciaal de omzetbelastingen, de wortels van de bedrijven worden uitgeroeid en dat de hoge loon- on ir komstenbelastin gen de koopkracht van de bevolking wegzuigen. Rapport inzake vrouwen- kiesrecht in bespreking Ingevolge een besluit van het Cen traal Comité van Antirevolutionaire kiesverenigingen heeft het Moderamen een commissie benoemd met de op dracht na te gaan of de statuten van de partij dienen te worden gewijzigd en zo ja, in welke zin, en of wellicht wijzigingen in de werkwijze van de partij'moeten worden aangebracht. Het Centraal Comité van kiesvereni gingen zal tevens een vergadering van het centralen-convent bijeenroepen, waarop behandeld zal worden het rapport inzake het passieve vrouwen kiesrecht. De bespreking gaat voorna melijk over de vraag, of het besluit van de deputaten-vergadering van 14 Octo ber 1921 dient te worden gehandhaafd, ja dan neen. De Raad voor de Luchtvaart, bijeen te 's-Gravenhage, heeft in zijn zitting van gisteren de mening uitgesproken, dat het niet verantwoord is een conclusie te trekken over de oorzaken van de ramp met de „Koningin Juliana", die op 22 Maart nabij Frankfort neerstortte en waarbij 45 personen om het leven kwamen. Eén der twee overlevenden, de stewardess Truus Gautier, werd als getuige gehoord. Zij verklaarde, zich niet veel meer van de ramp te herinneren. Volgens haar was de bemanning niet vermoeid en ook was er hoegenaamd niets abnormaals aan boord te bespeuren geweest. Van een techniseVï storing is niets gebleken en ook de radio-verbinding was voldoende. Wel achtte de president het nodig, dat de bestuurders van vliegtuigen be ter worden voorgelicht omtrent de weersgesteldheid op de landingsplaats. Het zou voorts nuttig zijn geweest als de Raad had kunnen beschikken over de registratie van re "csprekken tussen de bestuurders en de verkeersleiding. De uitspraak zal gedaan worden op 5 Januari. Een Haarlemse kousenimportmaat- schappij is veroordeeld tot f 700.- boete er. verbeurd verklaring van 8400 paar Nylonkousen, die uit Engeland naar Nederland waren gebracht, zonder dat er deviezendekking voor deze zending aanwezig was. ...en waar zijn hart vol van is, loopt de geschenkenstroom van overl 't Kost eigenlijk zo weinig (Advertentie Lng JVled.) Een getuige-deskundige, de chef van het vliegbedrijf KLM, was de mening toegedaan, dat zich aan boord wél ab normale omstandigheden moeten heb ben voorgedaan, maar het is niet mo gelijk vast te stellen van welke aard deze waren. Zonder plotselinge gebeur tenissen, als b.v. een brand, zou de. ma chine normaal moeten hebben kunnen landen. Een andere getuige-deskundige oordeelde op grond van de stand van enige teruggevonden instrumenten, dat er een noodtoestand door de bestuur ders moet zijn geconstateerd. De directeur-generaal van de Rijks luchtvaartdienst, die de zitting presi deerde, zeide, dat het onderzoek niet geleid heeft tot een aanvaardbare voor stelling van hetgeen zich vlak voor de ramp heeft afgespeeld. Volgens Truus Gauthier was er geen noodtoestand aan boord, en een besturingsfout moet wor den uitgesloten, gezien de bekwaam heid van de bestuurders. Kleine bende probeerde een man ie beroven Vier bewoners van de beruchte Stok straat in Maastricht, stonden gisteren ovor het Gerechtshof te Den Bosch te recht. Het waren twee vrouwen en twee mannen, die in de nacht van 19 op 20 Januari een zekere C. Meyer, met wie zij tezamen een borreltje hadden ge dronken in een café in de Stokstraat- buurt, hadden neergeslagen, met het oogmerk hem te beroven. Eén der mannen had de verdovende klap op Meyers hoofd toegediend, de tweede man had de algehele leiding van het werk gehad en de twee vrouwen had den de man op kundige wijze gefouil leerd. Door 'n toeval vonden haar han den niets, zodat het viertal alleen zwa re mishandeling en poging tot beroving ten laste werd gelegd. De leider van de bende, de volgens vaste plannen te werk ging, hoorde zes jaar tegen zich eisen, het andere mannelijke lid vijf jaar en de twee dames resp. drie en twee jaar. Uitspraak over veertien dagen. De Maastrichtse rechtbank heeft Dinsdag de 21-jarige assistent-boekhou der P. J. H. T. te Maastricht veroor deeld tot anderhalf jaar jeugdgevange- nisstraf wegens verduistering van f 18.000 ten nadele van een ijzerhandel. De jongeman, die door zijn chef belast was met het zelfstandig kasbeheer en daarop nooit enige controle kreeg, heeft in tien maanden tijd de bijna 20.000 gulden in grotere en kleinere .bedragen verduisterd door knoeierijen in de boe ken en door het afgeven van gefingeer de bonnen. In een adres aan de minister van Ver keer en Waterstaat heeft de KNAC de wettelijke verplichting voor bestuurde! s van motorrijtuigen, om bij dichte mist overdag met brandende koplampen te rijden, en dus niet met paikeerlich- ten, hogelijk geprezen. De maatregel blijkt van grote waarde te zijn, aldus de KNAC, die er thans op aandringt om de verplichting ook uit te strekken tot bestuurders van andere voertuigen, met name ook tot de wielrijders. Deze, doch vooral de bromfietsers, worden bij mist overdag veelal te laat opgemerkt. Vol gens de KNAC verdient het ook aanbe veling, dat de bij zware mist stilstaande motorvoertuigen alsmede de wagens en bakfietsen, tot het voeren van branden de verlichting worden verplicht. Ambtenaar burg. armbestuur kreeg anderhalf jaar De 62-jarige ambtenaar van het bur gerlijk armbestuur in de gemeente Wonseradeel, H. K., is gisteren door de Leeuwarder rechtbank overeenkomstig de eis van de officier van justitie ver oordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van preven tief. Verdachte had zich van 1943 af schuldig gemaakt aan verduistering van gelden. Tegen de secretaris-penningmeester van de VARA, de heer L., is gisteren door de procureur-generaal bij het Am sterdamse Gerechtshof f 150.boete, subs, een maand hechtenis geëist we gens eenvoudige belediging van ir A. Dubois en smaadschrift jegens mr dr A. A. M. Enserinck. De heer L. had in de „Radiogids", het programmablad van de VARA, een ar tikel geschreven, onder de titel „Er was eensdat een antwoord was op een in 1950 van de hand van de heer Enserinck verschenen brochure „Dicta tuur in de omroep". De heer L. betoog de, dat in deze brochure werd getracht de luisteraars het vertrouwen in de om roep te ontnemen en dat de brochure in de radiostrijd een „slag onder de gor del" was geweest. In de pers versche nen uitgebreide publicaties over deze brochure, zonder da't de VARA er iets tegenover kon stellen. De president van het Hof vroeg daarop, of de heer L. dan niet een zakelijk artikel had kun nen schrijven, inplaats van dit zeer per soonlijk behandelde stuk. Veroordeeld ioi 2 maanden gevangenisstraf Voor de politierechter te Middelburg heeft Dinsdag de machinebankwerker J. A. uit Middelburg terecht gestaan, daar in zijn woning een arsenaal van wapens was aangetroffen .Deze man, tot 1945 lid van de Communistische Partij, had twee 'machinegeweren, twee pistoien en 470 scherpe patronen be waard, naar hij zelf zei uit belang stelling voor het mechanisme. De po litierechter veroordeelde hem tot twee maanden onvoorwaardelijke gevange nisstraf en vier maanden voorwaarde- lij!:. De eis luidde zes maanden, waar van vier maanden voorwaardelijk en f 35.— boete of 10 dagen. De officier van justitie wilde aannemen, dat ver dachte thans geen politieke belangstel ling meer heeft en hij wilde deze zaak dan ook los van eventuele politieke be doelingen beschouwen. JEUGDIGE OVERVALLER GEARRESTEERD Het onderzoek van de Haagse recher che naar de Dinsdagmiddag te Den Haag gepleegde overval op een oude dame in de Maarsbergenstraat, heeft geleid tot de arrestatie van een 18- jarige tuinman, G. J. S., die in het be gin van October uit een Rijksopvoe dingsgesticht was gevlucht. Ten huize van diens zuster werden de vermiste voorwerpen: de radio, het reisklokje en de damesportemonnaie, aangetroffen. Gisteravond arresteerde men de jongeman in de woning van zijn meisje, de dochter van een café houder. De andere dader is nog niet ge vonden. Een Sittardse winkelier, plaatselijk bekend onder de bijnaam „Cocoskoning" stond gisteren tegen een achtergrond van twee enorme reclameborden voor de Maastrichtse rechtbank terecht, om dat hij de wet op de uitverkopen had k VJ - Maak u niet bang; dit zijn niet de eerste Marsianen, die een kijkje op Aarde komen nemen. Het zijn slechts drie bemanningsleden van het Amerikaanse vliegdekschip „Eagle", dat een oefenreis in het Poolgebied maakt. En dat costuum weert de kou. overtreden. Op de borden stond name lijk geschreven: „WIJ VERKOPEN UIT onze enorme voorraadAAN SPOTPRIJZEN". Volgens de raadsman van de „Cocoskoning" waren deze zeer handig opgezette aankondigingen op zichzelf juist, zodat het punt „overtre ding van de wet op de uitverkopen' hier niet in het geding behoefde te zijn. De officier van Justitie was echter een andere mening toegedaan en hij eiste derhalve twee geldboeten van ieder 30 of 15 dagen. Uitspraak over 14 dagen. Nieuwe namen De minister van Verkeer en Water staat heeft onlangs de benamingen vastgesteld voor polder, kanalen, ge malen en sluizen in het IJsselmeer. Hij heeft mededeling van dit besluit ge daan in de gisteren verschenen memo rie van antwoord op het voorlopige ver slag van de commissie van rapporteurs uit de Tweede Kamer over de begro ting van het Zuiderzeefonds. De slui zen in de Afsluitdijk bij Den Ooever zullen „Stevinsluizen" heten. Zij zijn genoemd naar Henri Stevin, die van 1614 tot na 1668 leefde en die voor zover bekend het eerst het denk beeld van een afsluiting van de 'Zui derzee heeft geopperd. De Zuid-Ooste lijke polder, bestaande uit de in uit voering zijnde Oosterpolder en de later d. oog te leggen Zuiderpolder, is „Fle voland" genoemd. Deze polder omvat het gebied, dat in de oudheid werd in genomen door het Flevomeer. De be naming Oosterpolder wordt vervangen door de benaming „Flevoland-Oost' er de benaming „Zuiderpolder" door „Flevoland-Zuid". Een negentiental Nederlanders, onder wie jonge boeren- en tuinders, verte genwoordigers van de Rijksvoorlich tingsdiensten, leraren, leraressen, een maatschappelijk werkster en twee boe rendochters, die gedurende een zestal maanden, voorbereid door het M.S.A. in de Verenigde Staten verbleven, is met de „Maasdam" in Nederland terug gekeerd. De Nederlanders bezochten zes ver schillende staten, zij werkten met boe ren mee, bezochten hun vergaderingen en namén aan cursussen aan zes uni versiteiten deel. Na de reis hebben zij te Washington hun ervaringen uitgewis seld, die ook in een rapport zullen wor den neergelegd. Verdachte: „U moet het schrijven va* het artikel zien in de sfeer waarin hei gedaan is". De procureur-generaal zeide in zijn requisitoir, dat het nu eenmaal niet ge oorloofd is beledigingen steeds weer ta uiten, zelfs indien de gewraakte feiten juist zijn. De verdediging werd ge voerd door de oud-minister mr J. A. W» Burger, de voorzitter van de VARA, die zeide voor dit speciale geval de toga maar weer eens te hebben aangetrok ken. Hij schetste de strijd tussen „Het comité van Luisteraars", waarvan da heren Dubois en Enserinck deel uit maakten, en de radio-verenigingen. „Het artikeltje van mijn cliënt was effec tief", zo zeide hij, „want met één slag was het comité van luisteraars geëclip- seerd". De heer Burger ging uitvoerig m op de verhoudingen in de radiowereld en kwam tot de conclusie, dat hier ont slag van rechtsvervolging moet volgen. Arrest op 17 December. Behalve de adjunct-directeur van „Da Ommelanden", hebben thans ook de pro ductieleider en de chef van de condens- en melkpoederfabriek hun ontslag aan geboden. De directeur van de coöp. zui velfabriek heeft inmiddels door de be noeming van B. Volstra uit Leeuwar den in de vacature van onder-directeur voorzien. Een 25-jarige staker van „De Om melanden" is door de politierechter te Groningen tot zes weken gevangenis straf veroordeeld, zulks conform de eis. Deze zuivelbewerker had op 25 October een werkwillige mishandeld, nadat deza geweigerd had eveneens het werk neer te leggen. tl L. Brabham, vice-perident van de te New-York gevestigde „Republic Avia tion Corporation", die zich in Europa bevindj voor besprekingen met techni ci van zijn maatschappij in NAVO-lan- den heeft gisteravond te Frankfort ver klaard, dat Europese NAVO-landa>l thans exemplaren ontvangen van dp nieuwe „F-84-Thunderjets"-straaljager, welke een groter vermogen heeft dap zijn voorgangers en boven Korea reeds zijn kwaliteit heeft bewezen. Hij voegde hieraan toe dat in de op Long Island gevestigde fabrieken van zijn maatschappij reeds is begonnen met de vervaardiging van een nog nieu wer type straaljager. Omtrent dit laat ste model zeide Brabham niet te zullen aarzelen, indien het op een krachtme ting met de nieuwste Russische „Mig"- straaljager zou aankomen. „Ik ben ep eerlijk van overtuigd dat onze nieuwe Thunderjet" beter is", verklaarde hij. Mcqranery gelast De Amerikaanse procureur-generaal Joseph McGranery heeft een federale „Grand Jury" opdracht gegeven een on derzoek in te stellen t.a.v. professor Owen Lattimore. In Juli heeft een sub commissie van de Senaat voor zaken van binnenlandse veiligheid een ver volging wegens meineed tegen Latti more voorgesteld. De commissie kwali ficeerde hem als een „bewust werktuig van de Sowjetrussische samenzwering". Professor Lattimore, die het State De partement van advies heeft gediend in zaken betreffende het Verre Oosten, heeft herhaaldelijk ontkend in eniger lei betrekking te staan tot het commu nisme. De republikeinse senator Joseph McCarthy heeft meegedeeld, dat hij voornemens is de subcommissie v?n da Senaat voor onderzoek, waarvan hij hoofd wordt, aan te bevelen een onder zoek in te stellen bij het bureau voor wederzijdse beveiling (MSA), wanneer het door de republikeinen beheerste Congres zitting neemt op 3 Januari. McCarthy zei, dnt hij verschillende klachten over het MSA ontvangen had, zoals een teveel aan personeel en ver spilling. Het MSA is ongeveer een jaar geleden ingesteld als „opvolger" v n het plan-Marshall en houdt toezicht op de hulpverlening aan het buitenland. Plan voor Europese mond en klauwzeercomrm?s:e In Rome is de door t.e FAO (VN-orga- nisatie voor voedselvoorziening en 'and- bouw) georganiseerde conferentie ter coördinering van de strijd t»»en mond en klauwzeer in Europa, geëindigd. De vertegenwoordigers van zes'ien landen, die de conferentie bijwoonden, beslo ten hun regeringen een ontwerp ter in stelling van een Europese commissie t"P bestrijding van mond- en klauwzeer, in samenwerking met andere internationa le organisaties, toe te zenden. De Perzische minister van Buiten landse Zaken, Hoessein Fatemi, heeft gisteren medegedeeld, dat premier Mo hammed Mossadeq ziek is en sinds Dinsdag geen voedsel meer tot zich genomen heeft De jaarlijkse conventie van het Amerikaanse vakverbond CTn te At lantic City heeft warme waardering uit gesproken voor de keuze van Durkiq door Eisenhower en de verklaring van senator Taft veroordeeld. De echtgenote van Bisschop Dlhe- lius, voorzitter van de Ev,meelis-ne kerk in geheel Dui'sii 1. is I'in'tlag op 70-jarige leeftijd te Berlijn overle den. De typhoon, die Payneville in Zuld- .„frika teisterde, heeft dertien doden en veertig gewonden achtergelaten.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 5