vervolg stadsnieuws alle "spelers hebben Thans minstens een verliespunt ;an enigszins Drden Geslaagde tekenwedstrijd voor kinderen van Ringers' personeel Blijde intocht van Sint Nicolaas en Zwarte Piet in Heiloo Veiling Warmenhuizen bouwt een nieuwe fustloods projector nieuwe boek -EVEN GAAT ZIJN iüCEN WEGEN 'ER BURGERVADER fERD BELEDIGD BINNENKORT BESLISSING OVER BERGER TRAM DIT alles overdacht ik, onderwijl kijkend naar Tnezelf in een jongere nte' Plotseling zag ik „J?-e tot dusver merk- Hnt n?'1 ontgaan han' o landsverdecliger Een lZ-ne'sie bi' zich! Ongekunstelde Duitse film met sterk religieuze inslag Limmen Coöp. Zuurkoolfabriek niet gewenst? Dick Tober in Auckland aanqekomen DONDERDAG 4 DECEMBER 1952 ETH TAYLOR laat in haar door Servire te Den Haag /ermeeuwenserie werd uitge- van de vrouwelijke hoofd je verzuchting slaken, dat zij ver staat van een brede ri- lat niemand aan de andere stem kan horen. Wij hebben lar op die andere oever ge- r.t het ganse verhaal heeft kunnen zeggen. Het is een is van eenzame zielen, die ons vreemden zijn gebleven. hie gefuigen ANGENAAM boek is de -ie getuigen" van Sj. Leiker, e derde druk bij de Bezige een, zeer bepaald niet. Inte- ;t is eigenlijk een vreselijk r het is zo beknopt geschre- eenvoudig, dat alleen het .iik al een soort beklemming r legt. Het roept bij deze iggestie wakker, dat het ver is precies zo gebeurd moet t ons nogal onaangenaam ge- t op het omslag onder de is vermeld, dat deze novelle t Fries" is vertaald! pt hierdoor de kinderen af zekere verkeersdiscipüne bij terwijl dit minatuurdorp als trekpleister voor de „Sa- rken. lagen achter een projector, ise padvindsters een lezing sterswerk op Groenland. in Rijksweg nr. 9 (Gedeelte lsen-Uitgcest) f 500.000, ver verkeersverbinding over het lanaal bij Velsen f 700.000 en w Velsen f 4 millioen. Voorts maken van een aanleginrich- de veerdienst over het Noord. 1 bij Hemburg f 450.000. i tunnelbouw te Velsen is in :p-begroting f 8 millioen uit- omdat ten tijde van het op- er begroting gemeend werd, :rking van een groter bedrag in van uitvoering niet te re- ou zijn. Het is echter bij na- rzoek mogelijk gebleken het na zodanig te wijzigen, dat louw wat bespoedigd zal kun- ;n, waarmee gehoor kan wor- en aan een algemeen gevoeld In het herziene schema is een bedrag van f 12 millioen lat wordt voorgesteld het ar- f 4 millioen te verhogen. en man drong tot in eetkamer door in Mei van dit jaar, dat een /an Weesp, zekere K., in zo- hitte stemming kwam te ver- t hij na een aantal café's bezocht, besloot om de bur- van Weesp, mr J. Chr. Buur- flink de waarheid te gaan verband met het feit, dat hij varte lijst" was geplaatst, als larvan hem in menige kroeg drupje werd onthemden, 'wonden K. had bij de bur- aangebeld, was zonder toe van de dienstbode doorgelo- de eetkamer, waar de burge- imilie net aan tafel zat, en minder oirbare opmerkingen de eerste burger van Weesp Voor het Amsterdamse Hof, K. gisteren voor dit geval in oep terecht stond, werd drie voorwaardelijk met drie jaar (eëist en bovendien een geld- 40.subs, tien dagen. gin ontving nieuwe arise ambassadeur paleis aan het Voorhout te ïage heeft H.M. de Koningin md de nieuwbenoemde Japan- adeur, de heer Suemasa Oka- tvangen, ter overhandiging 'eloofsbrieven. St. Nicolaastomooi „De Molen" Van Stralen speelde een partij met 6.66 cniarttornooien zitten doorgaans vol ineen en natuurlijk maakt het V^a,SN"colaas.tornooi van „De Molen" zeen uitzondering. Normaal ge- mken zou het gemiddelde van 4.06, rmee Slotboom gisteravond tegen Van w cneelde, voldoende zijn geweest partij te winnen. Maar ziet, Van walen maakte de 100 caramboles in twaalf beurten vol en tegen een dergelijk machts- vertoon was Slotboom natuurlijk niet op gewassen, niettegenstaande het feit, dat h,i aan tachtig punten genoeg zou heb ben gehad. In dit tornooi wordt namelijk met handicap gespeeld. Zoals gezegd verrassingen waren er te over Van Stralen, die met 6.66 van Solt- boom won, kreeg van Wilkes twee ver- liespunten te incasseren. Wilkes speelde met een gemiddelde van 3.46, maar ver loor een uur daarvoor van De Waard, spelende met een moyenne van 1.73 Henk de Graaf was er gisteravond be slist niet in. Hij liet zich in zijn partij tegen Kay, na een behoorlijke start, uit het evenwicht brengen met het gevolg dat de bekerhouder van het vorig jaar zijn eerste winstpartij mocht noteren. Ge ïnspireerd door dit succes trok Kay tegen De Waard met de beste voornemens be zield ten strijde en andermaal liet hij zich het zoet der overwinning goed smaken. De uitslagen, met tussenhaakjes het aantal te maken caramboles, luiden: Van Stralen (100) Slotboom (80) De Waard (70) 70 Wilkes (90) Jonker (70) 70 Louter (70) Kay (80) 80 De Graaf (100) Wilkes (90) Van Stralen (100) Kay (80) 80 De Waard (70) 100 15 22 6.66 61 15 16 4.06 70 34 14 3.05 59 34 8 1.73 70 28 9 2.50 67 28 10 2.39 80 30 13 2.66 77 30 12 2.56 90 26 10 3.46 94 26 27 3.61 80 25 22 3.20 55 25 10 2.20 Over het lot van de tramlijn Alk maar—Bergen zal binnen zeer korte tyd een beslissing vallen, zo is door de minister van Verkeer en Waterstaat medegedeeld, naar aanleiding van de verzoeken van de N.S. tot staking van de reizigers- en goederendienst op lij nen, die aanzienlijke verliezen opleve- len en overbodig zijn, aangezien hun functie practisch reeds is overgenomen door het wegverkeer. Alkmaar DIERENBESCHERMING Zwervend is te Alkmaar aangetroffen een flinke zwarte hond (type jachthond), lief karakter, reu (1 a 2 jaar oud). Thans wordt het dier verzorgd ten huize van mevr. v. Rossum, Anna van Burenstraat. Er is komen aanlopen in de St. Anto- niusstraat nr 2 een klein bruin hondje. Op nr 76 Straatweg, Alkmaar, is komen aanlopen een grijs poesje met witte pootjes. De zwerfdieren moeten de vinders zelf enige dagen bewaren. De inspecteur zal tian trachten deze dieren een plaats te bezorgen Het adres van de Inspecteur is: C. Ver ver, Zaagmolenstraat nr 36 (over de Friesebrug). De stand luidt: 1. Jonker 2. Van Straalen 3. Kay 4. De Graaf 5. Slotboom 6 Wilkes 7 De Waard S. Louter Kolommen betekenen achtereenvolgens: gespeeld, gewonnen, verloren, remise en matchpunten. Het' Rode Kruis deelde plaquettes uit De grote Rode Kruis-campagne 1S53 zal worden gehouden van 25 Mei tot 7 Juni, zo is op de dezer dagen gehou den vergadering van het Rode Kruis medegedeeld. Ook de afdeling Alk maar zal hieraan weer haar medewer king verlenen. Verder staat er een boottocht voor ouden van dagen op het programma. Met Kerst zullen aan de zieken, die reeds lange tijd bedlegerig zijn, pakketten worden uitgereikt. Het Rode Kruis-corps organiseerde voor dit doel onlangs een cabaret-avond, die belangeloos werd verzorgd door het Alcmaria-cabaret. Tijdens de vergade ring werd door dr F. J. Frederikse de Landsteiner plaquette overhandigd aan de heren J. Bakker, Lindenlaan 72 en A. Bakkum, Hoornsekade 9, die ree'ds 15 maal hun bloed beschikbaar hadden gesteld voor de bloedtransfusiedienst. De begroting werd goedgekeurd op een bedrag van 14.750. Tweehonderd inzendingen Expositie in gebouw aan Lindengracht Grote kinderschare voor Nijenburgh De harten van de kinderen (en dl ouderen?) in Heiloo kloppen sneller nu zij weten, dat St, Nicolaas en zijn onaf scheidelijke knecht de weinige viije uren, welke hen in deze eerste Decem- ber-dagen resten, onder het hislori che dak van Huize „Nijenburgh" dooi bren gen. Gistermiddag verscheen St. Nico laas od het balcon om de school eugd te begroeten en vervolgens zijn blij le intocht in Heiloo te houden. Getrouw aan de traditie van tiental len jaren heeft mevrouw Douairière A. van Foreest-Beets de Sint en Piet ook dit jaar gastvrijheid verleend op de .Nijenburgh". Gistermiddag omstreeks half twee kort nadat een regenbui had plaats gemaakt voor de verkwikkende winterzon verschenen reeds de eerste kleuters op het voorplein, in gespannen afwachting van het ogenblik, waarop St. Nicolaas op het balcon zou verschij nen. Dit moment was aangebroken toen de vrolijke marsmuziek van „Eensge zindheid" weerkaatste tegen de witte muren van het oude buitengoed. Achter Eervolle vermeldingen: Ria Bos en het muziekcorps wandelden de leerlin- Negentig kinderen van het personeel van Ringers' cacao- en chocoladefabrie ken hebben deelgenomen aan de teken wedstrijd, waarvoor door de redactie van het Mededelingenblad en de per soneelsvereniging een twintigtal aar dige prijzen was beschikbaar gesteld. Er werden meer dan 200 tekeningen in gezonden, die voor iedereen Zaterdag middag van 39 uur en Zondag van 25 uur geëxposeerd zullen worden in het gebouw Lindengracht 40. Een onafhankelijke jury, bestaande uit mevr. Rie Kooyman, mevr. Mies gnapper, beiden tekenares te Bergen, en de heren Jaap Mooy, kunstschilder te Bergen, Wim Koster, voorzitter van de amateursschildersvereniging Door werken te Alkmaar en Koopmans, agent van politie te Alkmaar, heeft in middels de tekeningen gekeurd en de prijswinnaars aangewezen. De prijs winnaars zijn: Groep I (leeftijd tot 6 jaar): 1. Joke Termöhlen; 2. Peter Schmitz; 3. Trudy van Ham; 4: Dicky v. d. Linden; 5. Jan cie Hoop; 6. Anneliesje v. a. Wal; 7. Harry v. d. Linden. Eervolle vermelding in deze groep; Peter Rietveld, Tonny Iping, Henk Rin gers en Jantje v. d. Linden. Een troostprijs kreeg de jongste in zender Jopie Brinkhof (2y, jaar). Groep II (leeftijd van 7 ~en 8 jaar); 1 Dick Boerman; 2. Ineke v. d. Wal; 3. Jaap van Haneghem; 4. Arie van Gent; 5. Ursula Schmitz; 6. Mieke van Ha neghem. Eervolle vermeldingen; Kees Bek, Elly Ringers, Kees Edam en Rinke de Hoop. Groep III (leeftijd van 9 t/m 12 jaar): 1. Wim Pool; 2. J. Cools; 3. Hendrik Groen en 4. Kees Ramaker. NIET GEREGISTREERD Jan K. uit Alkmaar werd gisteren door de Economische politierechter mr J. A. Markus conform de eis veroor deeld tot f 10,of 5 dagen. K. had ver zuimd zich te laten registreren bij de Vakgroep Detailhandel Bloemen en Planten, waarbij iedere bloemist moet zijn aangesloten. Later had K. zijn ver zuim hersteld. DERDE PRIJS OP KAPCONCOURS De heer J. F. van Mol (kapsalon Ta kes) heeft op het te Amsterdam gehou den A-concours van dameskappers een derde prijs behaald. Er waren 72 deel nemers. LI IJ zat twee stoelen van me af, in de bios coop. Een kwekelingen- gezicht boven de her metisch gesloten uni formkraag, de militaire schoenen van het for maat eens torpedoboot- jagers gedisciplineerd on der zijn zitplaats ge strekt en een baret, die met bruut geweld in „vlotte plooien" was ge dwongen, onder de rech ter epaulet. Een lands verdediger! En nog zo'n aandoenlijk prille! Nog maar twee weken ge leden zat hij tussen zijn eigen bulletjes op zijn slaapkamertje thuis. En nu in de wapenrok Woeste sergeanten-ma joor met stemmen als misthoornsdie vrijwilli gers vragen voor het compies-orkestje en als je dan „ja" roept moet je de WC's schoon maken. En grote bakken aardappelen' met ondefi nieerbaar kruid samen gevoegd tot een soort schoJcbeton, waar je puis ten van krijgt en waarbij je voortdurend neiging hebt tot de overweging Yai je uit louter vader landsliefde „het dierbaar pleske „grond" zit op te eten. Zo ben ik ook eens ge- meest. Zo'n groen, onder voed-lijkend jochie met een koppel in de ver- Keerde stand en altijd een vpen broek, omdat de knopen niet wouen. Dan zie je jezelf opeens zit ten, twee stoelen van je af maar. Van die rijks daalder van thuis ga je duur zitten doen, maar van armoe rook je peuk- jes en in de kazerne zet ten ze intussen je bed scherp, o tempora, o mores. Als eieVChb?el mop*t Ut b.°ars was, ben'alinoer>a dle ni^uwe Bepalingen van de minis ter weer in het water worden teruggegooid. Maar hier zat ze, hoor, in het leefnet! Een ijlblauw hoofd doekje om de natte haren en in de jeugdigheid van haar zestien jaren trots blikkend naar haar sol daat. Merkwaardig! Die soldaat leek me opeens nu niet meer zo'n puber achtig manneke toe. Zijn De kraag oog stond kil en fier, toen het de smeltende blik van het meiske ontmoette. Heus, als je goed keek, 'was het eigenlijk alleen maar zijn costuum dat hem tot recruut stempel de. Dat stond om hem heen gelijk het gewaad van 't mannetje-Miche- lin. Doch verder Hier zat de man die ik weke lijks in het Staatsblad bijlage onderscheidingen ontmoet. Ge kent dat: „de Militaire Willemsorde wegens het zich moedig wagen in de strijd om heuvel 24Sc, daarbij ver achtelijk verwerpend de waarschuwingen van zijn kameraden. vervolgens het zich alleen storten op een overmachtige vijand., enz., enz." T\1T was hem, hoor! Het gelaat althans. Dat kénde het soldatenleven. Ik verwachtte waarlijk een ijzingwekkend ver haal te zullen horen, toen hij zich tot het meisje wendde. Doch hij zei al leen maar: „Pfff, wat 'n hitte hier!" Het meisje, onbenullig: „Doen dan je kragie los, Piet". Piet verschoot even. „Mag mie", zei hij. „Wrom niet?" wilde het meisje weten. „Voorschrift zei Piet aarzelend. Als ik niet beter wist zou ik zeggen, dat het liter om een Top-Hoog-Zeer- Dienstgeheim ging, zo zeer geleek het antwoord op een uitvlucht. Het meisje was er even stil van. „Gossie", zei ze, „wat 'n bedoening". Je mag óók niet veel!" Elly de Hoop, De mooiste tekening van deze groep was, volgens de jury, die van Ada Schuit, maar haar verwanten werken niet bij de firma. Zij ontving echter toch een troostprijs. De tentoonstelling van de kinderteke ningen is van een „inleiding" voorzien, waarin de ontwikkeling van het teke nen bij kinderen met voorbeelden wordt gedemonstreerd. De tekst van die inleiding is van de heer Theo van der Wal te Bergen. gen van de openbare scholen en de kleuterschool via de oprijlaan van „Nijenburgh" naar het voorplein. Staande op het balcon nam St. Nico laas, die zich in gezelschap van me vrouw Douairière A. van Foreest-Beets, mevrouw A. Tomson-Van Foreest en ir Th. G. Tomson bevond, de zanghulde van de schooljeugd in ontvangst. Na door de heer P. Köhne te zijn toege sproken dankte St. Nicolaas voor de hartelijke ontvangst en werd een drie werf hoera uitgebracht op de gast- vrouwe van de Bisschop. .Wachter, wat is er van de nacht MET NACHTWACHE (Wachter, wat is er van de nacht) heeft de Duitse filmindustrie een belangrijk werk geleverd, dat een sterk religieuze inslag heeft, omdat het verschillende figuren naar voren schuift in hun verhouding tot God. Een verhouding, die soms helemaal zoek is, in een ander geval door een noodlottige gebeurtenis vrijwel geheel verloren dreigt te gaan. De zuiverheid, waarmee Harald Braun de tragiek van de, door de oorlog uit het lood geslagen mensen heeft verfilmd, zijn distantie van elke plechtstatigheid, hebben bijge dragen tot het verkrijgen van een ongekunstelde film, die juist hierdoor het bioscooppubliek in het hart zal weten te treffen. Nu schitterde Piets oog in al zijn trots. „Nou mot je nie denken, dat ik 'm niet open durf te zetten", riep hij uit. „Als ik d'r zin in heb gooi ik doodgewoon die knopen los en dan zit ik rustig in m'n stropdassie. Ik heb d'r speciaal één ange trokke. Nou motte ze nie denken, dat ik 't niet durf, want in zo'n geval heb ik maling aan die hele voorschriften!" Het meisje was er even beduusd van. „Je zou ook wel gek wezen' zei ze tenslotte, „om hier te stikke van de warrem- te en dan je kragie nog dicht te hou we ook!" „Zo is 't", kwam Piet resoluut. „As straks 't licht uitgaat smijt ik 'm los. Desnoods vier kno pen tegelijk. En laat ze dan maar 'ns proberen om me d'rbij te luizen. Vorige week Zondag, toe ik met verlof was heb ik ook op lage schoenen ge lopen. Mag eigelijk ook niet. Er volgde een lang ver haal over de wandeling op lage schoenen, waar bij éénmaal een korpo raal verrekte vuil naar Piet gekeken had, zonder nochtans iets te zeggen. Toen doofden de lichten en prompt zag ik Piets hand tersluiks naar zijn kraag tasten. Het was ge beurd. De kraag stond open; zo wijd als moest hij een schip doorlaten. I ATER, na de voorstel- ling, zag ik het stelle tje weer: het meisje an Piet. De soldaat was kennelijk bedwelmd ge raakt in zijn eigen over moed. Zijn kraag stond nog steeds open en een rood-blauw-groen ge blokt stropdasje hing naar buiten. Ik zag nog juist hoe hij aangehouden werd dóór een ser geant. „Je loopt naakt" zei die, zonder gevoel voor verhoudingen. „Mag ik even je naam....?' Hij heette Piet Roden burg. Gedenkt hem ir uwe gebeden. ALBERIK Verfrissende sfeer De spreekwoordelijke Duitse senti mentaliteit is deze film vreemd. In plaats daarvan getuigt zij van een ver frissende sfeer, die zij bereikt met een enkel detail, zoals het tafereeltje met de oude diaconessen op de tuinbank, de sti'éjkke dialogen, de dansscène in de kamer van dokter Cornelia Badenhau- ser en het spel van het dochtertje van dominee Heger. Men maakt kennis met een aantal lieden, dat geestelijk ge schokt uit de oorlog is gekomen. Het verlies van haar dochtertje bij een bombardement heeft dokter Cornelia, voortreffelijk en menselijk gespeeld door Luise Ullrich, volkomen het Ge loof doen verliezen. Haar houding, haar gesprekken zijn a-religieus en zij ge draagt zich daar ook naar, wat bij de diaconessen van het ziekenhuis weinig instemming ondervindt, maar de vro lijke, jonge verpleegstertjes een Steeds weerkerend gevoel van sensatie geeft. Een goed gevonden tegenstelling, die in het verhaal herhaaldelijk naar voren komt. Dokter Cornelia ontmoet op haar weg dominee Heger (Hans Nielsen), die zijn rol van predikant geheel door leeft en hiervan een prachtige creatie geeft. Ds Heger is de onwankelbare gelovige, wiens geestelijke invloed op de vrouwelijke arts niet ongemerkt blijft. Maar ook hij schijnt van zijn voetstuk te worden geslagen als zijn dochtertje, dat tussen hem en dokter Cornelia een sterke schakel vormde plotseling door een noodlottig ongeluk wordt weggerukt. Hij komt de crisis echter te boven en boekt daardoor een belangrijk winstpunt in zijn gevecht voor het geloof van die anderen, die spieken Plaatsing van deze stukken betekent niet, dat de redactie met de inhoud instemt. Zij acht kennisneming ervan wel van algemeen belang. Gas of geen gas? De ondergetekenden, allen bewoners van het Kerkpad te Zuidscharwoude, hebben met de grootste verbazing ken nis genomen van het bericht uit Zuid scharwoude: „Er was wel gas". Zij verklaren hierbij, dat zij gedurende en kele dagen zonder gas hebben gezeten, zodat het bericht van uw niet-gewone correspondent wèl juist was. Zij ver zoeken u dit in uw blad te willen op nemen. Hoogachtend, Jn. Waiboer K. Hissing Wed. Th. de Lange, Kerkpad 10. Mevr. Schoenmaker-Elzinga, Kerkpad 10. C. Komen. K. Schrijver. A. J. v. Veen. N. P. Hart. J. Hart. H. Witte. [Onderschrift redactie: Dit ingezonden stuk heeft ons aanleiding gegeven ons licht eens op te steken bij de directeur van het Langedijker Gasbedrijf. Deze beeft ons kunnen overtuigen, dat bij dit bedrijf nimmer een klacht terzake is ontvangen, wat dit licht-geval wel zeer duister maakt. Zodra er toch een hiaat in de gastoevoer ontstaat, wendt men zich tot het gasbedrijf en het is onverklaarbaar, dat tien percelen ge durende enkele dagen van gas zouden zijn verstoken, zonder dat men hiervan bij het gasbedrijf op de hoogte zou zijn Hier komt nog bij, dat onze correspon dent zich destijds ter plaatse van i: feiten heeft vergewist, waarbij hem van een storing niet- is gebleken. Kan de man, die het initiatief nam tot het verzamelen var deze handtekeningen, zich niet eens met ons in verbinding stellen? Hij kan ons in ieder geval wij zer kunnen maken dan wij op dit ogen blik zijn.] zich bij hun tegenslag minder sterk toonden. Naast dominee Heger is in de film de figuur geplaatst van de kape laan, die op zijn beurt de toneelspeler Gorgas (Ren Deltgen) tracht te over tuigen van de nutteloosheid van diens defaitisme. Beide koppels om het zo maar uit te drukken zijn met elkaar verbonden door de vroegere ver houding, die er tussen Gorgas en dok ter Cornelia Badenhauser heeft be staan. Wat er verder met de hoofdper sonen gebeurt? Of de vrouwelijke arts en de toneelspeler inderdaad tot het ge loof worden teruggebracht, hoe de sym pathie tussen dominee Heger en de dokter zich ontwikkelt wordt door de film in het midden gelaten. Het is ook niet belangrijk. Van meer betekenis is de verdraagzaamheid, die uit dit op rechte verhaal spreekt en die o.a. wordt gedemonstreerd in het feit, dat de pro testanten, wier kerk is verwoest hun diensten mogen houden in de katho lieke kerk. De scène in de toren, waai de dominee en de toneelspeler elkaar ontmoeten als zij beiden van plan zijn zelfmoord te plegen hadden wij graag cadeau gegeven. Het is het enige ge deelte in de film, waarin de soberheid plaats maakt voor een te sterk aangezet dramatisch accent. Nachtwache wordt volgende week vertoond in Cinema Americain. Moeizaam beklom de Sint vervol gens zijn paard „Chevaljos" en ving de zegetocht naar „De Rustende Jager" aan. Tijdens de rit had Zwarte Piet al leszins gelegenheid zijn gulheid te to nen. Hij strooide kwistig moppen en dit gebaar was voldoende om de jeugd in de drabbige sneeuwbrij te laten duiken. In „De Rustende Jager" wer den de hoge bezoekers on en'housiaste wijze toegezongen, waarbij de leerlin gen op de piano werden begeleid door mevrouw De Vries. Zwarie Piet wekte met zijn grappen de lachlust op, terwijl St. Nicolaas een vermanend woord ichtte tot de kinderen die ondeugend waren geweest. De heer J. v. d. Kom mer Jr. maakte van het uitstekend ge slaagde feest film-opnamen, zndat on een van de komende ouderavonden van de o.l. school ook do ouders van het festijn kunnen genieten. St. Nicolaas en zijn knecht brachten ook een bezoek aan de R.K. kleuter scholen alwaar zij de kinderen verrastten met cadeautjes en snoep. Tevens waren zij bij de R.K. zangvereniging „Nieuw Leven" in het Brunogebouw. Hier werden de jeugdleden niet vergeten. In de avonduren toog de Sint naar e K.J.B. in het Gezellenhuis. Het ging ook daar „Spaans" toe, met het resul taat, dat iedereen voldaan huiswaarts keerde. Met deze bezoeken heeft de Goed Heiligman echter nog allerminst zijn taak volbracht. Hem wachten nog eni ge zeer drukke dagen. Vanavond zal hij o.m. de kinderen van de leden van de postduivenvereniging D.V.S. in het Dorpshuis bezoeken. Haagse Comedie met: ,,Als 't kindje binnenkomt" In de serie C van de abonnements voorstellingen in 't Gulden Vlies geeft de Haagse Comedie Maandag een pre mière voor Nederland van het blijspel „Ais het kindje binnenkomt" van Ro ger Mac Dougall. De hoofdrollen wor den vertolkt door Mary Ward en Paul Steenbergen. EEN SYMPATHIEK IDEü De Sint Nicolaasactie, welke momen teel door de plaatselijke winkeliers ge houden wordt, is ten bate van het Hai> moniecorps „Excelsior". Zaterdag 6 De cember is de laatste dag van deze actie. Het Harmoniecorps zal de trekkings avond met muziek luister bijzetten. COÖPERATIE HELP II ZELF. Woensdagavond kwamen de leden- verbruikers van de Coöperatie Help U zelf, alhier, bijeen in het Brunogebouw om de reorganisatie-voorstellen aan te horen van het bestuur. Met algemene stemmen werd besloten, om de winkel aan de Westerweg op te heffen en een z.g.n. rijdende winkel in te stellen, in verband met de minder lonende explo- tatie van het winkelbedrijf. De leden en verbruikers van de Coöperatie zul len daardoor op gemakkelijke en effen- ciële wijze bediend worden. Nieuws uif de Langedijker Dorpen Sint Nicolaas bezocht de Langedijk LANGEDIJK. St. Nicolaas heeft bij zijn bezoek aan Noord-Holland de Langedijk niet vergeten. Behalve de kleuterscholen bezocht de goed-heilig- man ook de lagere scholen. Eén schooi, de openbare te Broek op Langendijk, hield het Sint Nicolaasfeest Woensdag middag met alle leerlingen in het lo kaal van de heer P. Kramer te Zuid scharwoude. Hierbij waren ook de ouders tegenwoordig. Het is een mooie middag geworden. Er waren zang, volksdansen en decla matie. Daarnaast trad met veei succes de goochelaar Emiel Moretti op, die zowel jong als oud op een prettige ma nier wist bezig te houden. Dank zij het werk van de oudercommissie wer den alle kinderen getracteerd en kre gen allen bovendien nog een mooi ca deautje. Damlust behaalde een over tuigende zege ZUIDSCHARWOUDE. Hoewel Dam- lust I in de wedstrijd tegen Texel met vier invallers uitkwam, wist de Langedij ker club te winnen met 137. De uitslag luidde: P. Beers (Damlust I)—C. Dijker (Texel I) 0—2; Th. de Haas S. v. Heerwaarden 20; Joh. Huitema S. Ros 11; J. ZijpC. v. Heerwaar den 1—1; N. Jol—S. Bakker 2—0; K. v. d. HovenJ. Vnke 20; P. Balder—P. Jensen 20; P. v. d. MolenG. Dros 1I; D. HoogeboomP. Kooy 11; Jac. Kra merW. v. Zeyden 11. KERKELIJKE VERKIEZING ZUIDSCHARWOUDE De stem ming voor twee notabelen bij de Ned Herv. gemeente had tot resultaat, dat de heer Joh. Rutgers werd gekozen. Voor de tweede vacature moet een her stemming plaats vinden tussen de he ren W. Freymuth en J. de Ruiter Pzn. VERBRANDE WONTNTG WORDT VERNIEUWD. ZUIDSCHARWOUDE. Het woon huis van de heer Blom aan het Kerk pad, dat onlangs door brand ernstig werd beschadigd, zal geheel worden vernieuwd. Het werk wordt uitgevoerd door de heer J. Rutsen Zn. Van Huize Nijenburghin Heiloo wapperde gistermiddag de driekleur en er waren over het balcon tapijten gedrapeerd. Dit eerbetoon gold Sint Nicolaas en Zwarte Pietdie wij hier in gezelschap van v.l.n.r. ir Th. G. Tomson (gedeeltelijk zichtbaarmevrouw Douairière A. van Foreest-Beets en mevrouw A. Tomson-Van Foreest zien. Besfuur zal crediet van f 130 000 aanvragen WARMENHUIZEN. De centrale veilingsvereniging te Warmenhuizen kwam "Woensdagmiddag in een buitengewone en korte vergadering bijeen. Het enige punt van bespreking vormde het bestuursvoorstel om te komen tot het bouwen van een tweede fustloods, daar het bestaande gebouw te klein is. Voorzitter W. Dekker onthulde, dat het nieuwe bouwwerk op het ongekochte terrein van de Ned. Spoorwegen ten Zuiden van het parkeerterrein tot aan de Straatweg zal komen. Het gebouw zal 28 x 19 meter vloeroppervlak hebben. Men is ook van plan om het parkeerterrein te overdekken. Het gaat hier om een overkapping van 40 by 19 meter, met een oversteek over het water van 3 meter. Als dak bedekking heeft men eboniet-platen uitgekozen. Als beide werken tegelijkertijd worden uitgevoerd, zal dit een belangrijke besparing betekenen. De fustvoor ziening, zo deelde de heer Dekker nog mede, verloopt zonder schadeposten. In verband met de bouwplannen werd machtiging gevraagd tot het aanvragen van een crediet ten belope van maximaal f 100.000. Om de financiëring mogelijk te ma ken, zal het veiling-percentage ve.hoogd moeten worden met c.a. 0.3 a 0.4 pet. Bij een omzet van 2millioen gulden becijferde spreker, dat er f 5000 afge lost zou moeten worden, plus f 4000 voor rente (41/4 proc.) Bij een omzet van f 3y, millioen behoefde het veiling- percentage niet te worden verhoogd. De heren De Groot en Ligthart, beiden van de LTB te Warmenhuizen, betoon den zich enthousiast voor de plannen. De laatste drong er op aan, dat de han del, welke ook gebruik maakt van de bergruimte, daarvoor een billijke huur zal betalen. De voorzitter was het hie- mee eens, hoewel hij zich er niet veel van voorstelde. De heer Nottelman uit Enigenburg voelde veel voor een derde boog, waardoor de aansluitende vaar- sloot ook overdekt zou worden. De voorzitter vond dit niet zo eenvoudig, daar het plan dan zeker f 40.000 méér zou vergen. De heer Dekker, voelde wel iets voor een oversteek van een halve meter, zodat de vaartuigen een plaats in de veiling zouden kunnen krijgen. De heer C. Kroon uit Sint Maarten steunde het voorstel van de heer Not telman. opmerkend, dat de tuinders wel wat geriefelijker ontvangen mochten worden. De heer Biersteker uit Krab bendam sloot zich daar ook bij aan. De heer Burger uit Tuitjenhorn vroeg naar het toekomstbeeld van de veiling, waarbij hij er reeds eerder geoDperde Dlannen van een coöperatieve zuurkool- fabriek op Warmenhuizen nog eens on der de aandacht bracht, daar de veiling is vastgelopen met de afzet van witte kool. Spreker noemde de coöp. fabriek te Noord-Scharwoude als voorbeeld. De voorzitter, zonder geheel tegenstander van dit voorstel te zijn, antwoordde hierop, dat in Noord-Scharwoude een nropn ti/nder- de fabriek had cesricht en niet de veiling. Ook merkte de heer Dekker op. dat Warmenhuizen een overeenkomst had met de fa. Hart te Oudkarspel voor de afzet van witte kool. De doorsnee-nrijs lag hopev dan in Noord-Scharwoude. De heer Dekker zeide het te betreuren, dat de regeling met de fabrikanten door de coöpera tie teniet werd gedaan. De heer Ver duin pleitte voor een sneldienst voor het groentenvervoer op Amsterdam. De voorzitter antwoordde, dat de Beurtbe vrachting te Langedijk altijd bereid was het vervoer op zich te nemen. De heer Blokdijk ï.it Tuitjenhorn meende dat het bestuursplan voor de uitbreiding ver genoeg ging. Hij suggereerde, het bestuur vrij mandaat te geven om de plannen zo goed mogelijk uit te werken. Hiermee ging de vergadering accoord, met dien verstande dat het bestuur machtiging krijgt om een crediet van max. f 130 000 aan te vragen. De 27-jarige Dick Tober uit Wormer- veer is gisteren in zijn acht ton metend jacht „IJmuiden", na een tocht van on geveer 16.000 mijl, in Auckland in Nieuw-Zeeland aangekomen. Hij was uit IJmuiden vertrokken. Dick Tober' verklaarde bij zijn aankomst: „Het was geen avontuurlijke reis en er was slechts één krachtige storm in het Ka naal". Tobers reis ging via Spanje, West-Indië, Panama, Tahiti, de Gezel schapseilanden, Samoa en de Tonga eilanden. Mr. N. S. Blom regerings commissaris voor Indon. aangelegenheden Bij K.B. van 20 Nov. 1952 is ten de- partemente van Buitenlandse Zaken aangesteld tot regeringscommissaris voor Indonesische aangelegenheden mr N. S. Blom, Krachtens een besluit van de ministerraad is mr Blom tevens be last met de zorg voor de ambtelijke coördinatie van de behandeling van In donesische aangelegenheden bij de ver schillende daarbij betrokken departe menten. SPOORWEGONGELUK IN FRANSE SECTOR VAN BERLIJN De Westberlijnse politie heeft een Oostberlijnse machinist aangehouden, die Woensdag in de Franse sector van West-Berlijn met zijn trein was ingere den op een groep van zes lijnwerkers, waardoor drie arbeiders om het leven kwamen en twee werden gewonden. De machinist verklaarde de groep arbeiders niet gezien te hebben.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 7