GLORIEDAG VOOR DE BAPTISTEN Jimmy Brown als diepzeeduiker WAT DE THEATERS BRENGEN plaatwei Huismoeders en meisjes hielpen mee puin opruimen Zonder geld toch een nieuwe kerk Gevangenen maakten speelgoed Hei feesi is voorbij ACtNUA Sini Nicolaas in Schuiierswei Films, declamaties en... geschenken De Sini bij de schooljeugd VICTORIA-THEATER Het complot van Cripple Creek REX THEATER: Lady Godiva Eugen Prokop als solist op derde HOV-concert HARMONIE THEATER: Wereld in vlammen CINEMA AMERICAIN: Het verloren werelddeel 'k 5; bekwaam serieuze kennisr REPARATI KUNSTGEBITT FA. A. J. VAN DEUD een vrou ZATERDAG 6 DECEMBER 1952 DS C. VAN WIER morgen de voormalige Synagoge aan de Hofstraat voor de Baptistengemeente gaat inwijden, zal eindelijk een lang gekoesterde droomwens van vele Baptisten om eens over een eigen kerkgebouw te kunnen beschikken, werkelijkheid zijn geworden. Er heerst begrijpelijke vreugde in de Baptistengemeente, al beseft men zeer wel, dat het verwerven van dit vol waardige kerkgebouw ten nauwste samenhangt met het ontzettende lot, dat meer dan honderd leden van de Joodse gemeente in de voorbije oorlogsjaren heeft getroffen. Uit piëteit willen de Baptisten daarom de gevelsteentjes met Hebreeuwse opschriften handhaven, een geste, die door de achtergebleven Israëlieten op zeer hoge prijs wordt gesteld. Maanden lang hebben de leden van de Baptisten Gemeente ieder vrij ogen blikje besteed aan de restauratie van de voormalige Synagoge. Zelfs huis moeders en meisjes hielpen mee met puin ruimen. Dit is het trotse resultaat van hun onvermoeide arbeid. geschilderd. Door gezamenlijke arbeid ontstond uit de puinhoop een keurig gerestaureerd kerkgebouw, het eer ste dat de Baptisten het hunne kun nen noemen. pEITELIJK HEBBEN de Baptisten niet meer dan een dak en vier mu ren van de Joodse gemeente overge nomen. Binnen deze ruimte was het een volkomen woestenij. Tien jaren achtereen hadden wind en regen vrij spel op deze gewijde plaats en wat de eiementen niet konden vernielen deden de mensen. Zij braken in de oorlogs jaren de vloer op, haalden ieder plankje hout uit het gebouw en zaag den zelfs de zware steunbalken op manshoogte af. Niets, totaal niets bieef gespaard en toen de kleine, niet gefortuneerde Baptistengemcente na de oorlog beslcot deze resten van een gebouw in eigendom over te nemen, stond zij voor een schier hopeloze taak hier orde te scheppen. Geld om het gebouw te laten restaureren was er niet; alles moest met eigen handen worden gedaan en met groot enthou siasme hebben de Baptisten zich van deze taak gekweten. De handen ineen. FR MOEST vijfentwintig kubieke me ter puin worden geruimd. Hiervoor waren geen vaklui nodig en daarom werd de hulp van vrouwen en meisjes in dank aanvaard. Muren moesten worden afgebikt en stoelen afge schraapt. Huismoeders en meisjes han teerden de kwast en het schraapstaal, terwijl de mannen schilderden, gas- en waterleiding aanlegden of andere werkzaamheden verrichtten. Daar ook de kerkbanken waren geroofd, moes ten er nieuwe stoelen komen. Het ge lukte de kerkelijke gemeente de klapstoelen aan te kopen die vroeger dienst deden in het Victoria Theater en ook deze moesten alle worden over- Jonge gemeente. Tot dusverre kwam de Baptistenge meente Zondags samen in het gebouw „De Nieuwe Doelen", dat werd ge huurd van de gemeente. De eerste bij eenkomst werd gehouden op 17 Juli 1946, waarbij dertien leden aanwezig waren. Hun aantal werd steeds groter en samen met dg Helderse gemeente bedraagt het ledental nu zestig. De oorsprong van de Baptisten in ons land dateert van 1846, toen ds Feiser in Stadskanaal uit de Ned. Herv. Kerk werd gezet omdat hij weigerde kinde ren te dopen, wijl zulks volgens hem niet uit de Schrift kwam. Evenals de Apostelen ondergaan de Baptisten de doop door onderdompe ling. Tot dusverre gebeurde deze plechtigheid tijdens diensten in de Overdekte Zweminrichting, doch nu de kerkelijke gemeente een eigen ge bouw heeft verworven, is daarin, on der de preekstoel, een bassin van te gels aangebracht. Het gebouw dat morgen door ds Van Wier wordt ingewijd, ziet er een voudig doch keurig verzorgd uit. Het interieur is in lichte tinten gehouden en er is een moderne verwarmingsin stallatie aangelegd. De Baptisten hebben eer van hun arbeid; de oude Synagoge is weer een gebouw dat ge zien mag worden. De mannelijke en vrouwelijke gede tineerden in de strafgevangenis heb ben, niettegenstaande hun eigen moei lijkheden, die zij in hun omstandig heden ongetwijfeld hebben te verwer ken, toch nog een lichtstraaltje willen brengen in menig behoeftig Alkmaars gezin door geheel belangeloos een aantal stuks speelgoederen voor de kinderen uit die gezinnen te vervaar digen. Vanzelfsprekend wordt deze geste zeer op prijs gesteld en zal er voor worden gezorgd dat het speelgoed, dat er smaakvol en keurig uitziet, op de juiste plaatsen terecht komt. We zijn de Sint gisteravond verschil lende keren tegengekomen. Hij had het razend druk en heeft blijkbaar menige benzinetank leeggereden. Wij zagen hem tenminste in koetsjes en in auto s van uiteenlopende makelij. Soms had hij geen tijd voor een persoonlijk be zoek en deponeerde hij de pakjes voor de deur om na een hevige ruk aan de bel snel te verdwijnen. Want zo is hij, die goede Sint. Bescheiden tn hoge mate. Het Sint Nicolaasfeest is een feest dat in de huiselijke kring wordt ge vierd en de bioscopen, die toch met hun voorstellingen doorgingen hadden slechts een paar eenzamen tot publiek. Mensen, die de gezelligheid van deze avond misten, aan wie de spanning van het uitpakken der surprises voor bij is gegaan. Voor hen was de bios coop ditmaal een toevluchtsoord, waar zij de eenzaamheid niet al te zeer ge voelden. Het Sinterklaasfeest is voor bij, al zal de goede bisschop de vol gende week nog wel eens verschijnen op een of andere verenigingsavond. Want hij heeft zijn programma voor de vijfde niet geheel kunnen afwerken. TIJDELIJK LERAAR AAN DE RIJKSLANDBOUWWINTERSCHOOL Bij beschikking van de minister van Landbouw. Visserij en Voedselvoorziening is benoemd tot leeraar in tijdelijke dienst aan de Rijkslandbouwwinterschool dr. G. van Kleef te Alkmaar. ZATERDAG Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Het complot van Cripple Creek <14 jaar); Rex Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur; De vrolijke avonturen van Lady Godiva (18 jaar); Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur; Wereld in vlammen (alle leeftij den); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Het verloren werelddeel (14 jaar). Lindengracht, 10, 39 uur: Tentoon stelling kindertekeningen. Gulden Vlies, 8 uur: Sint Nicolaas- avond, dansschool Jack Smit. Wapen van Heemskerk, 8 uur: Feest avond buurtver. D.V.V. ZONDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Lindengracht 10, 25 uur: Tentoon stelling kindertekeningen. Valks Lunchroom, 10.15 uur: F. Kiëf spreekt voor De Dageraad. Wapen van Heemskerk, 2.30 uur: Kinderfeest buurtver. Roliea; 7 uur: Dansavond. Gulden Vlies, 8 uur: St. Nicolaasbal, Dansinstituut Arendsen. MAANDAC- Victoria Theater, 8 uur: De dood van een handelsreiziger (18 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: De vrolijke avonturen van Lady Godiva (18 jaar); Harmonie Theater, 8 uur: Wereld in vlammen (alle leeftijden); Cinema Americain, 8 uur: Wachter, wat is er van de nacht? (14 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: Haagse Comedie: „Als het kindje binnenkomt". Wapen van Heemskerk, 2 uur: Ali ben Hassan (openbare lagere scholen) HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Zaterdag 18.50 7.06 Zondag 19.29 7.46 Maandag 20.11 8.32 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Zaterdag 18.55 7.11 12.55 1.11 Zondag 19.34 7.51 13.34 1.51 Maandag 20.16 8.37 14.16 2.37 DOKTERSDIENST Voor spoedgevallen kan men zich dit weekend wenden tot de artsen: E. E. M. van Gilse, Nieuwlandersingel 46 (3136) en K. H. Kolk, Geestersingel 47 (2017). OPENSTELLING APOTHEKEN Te beginnen hedennamiddag 6 uur zal buiten de gewone openingsuren voor spoedgevallen geopend zijn de apo theek Kruisinga in de Koorstraat. Chr. BLO-school begint reeds in Januari In afwachting van de totstandko ming van de nieuw te bouwen school voor Christelijk Buitengewoon Lager Onderwijs, waarvoor de Raad in de vergaderiig van 23 November een school heeft toegestaan, zal reeds met ingang van Januari een aanvang met de les sen worden gemaakt. Deze zullen voorlopig worden gege ven in het vroegere schoollokaal en de daaraan grenzende voormalige consis toriekamer der Ned. Isr. Gemeente aan de Hofstraat, welke lokaliteiten enige maanden geleden eigendom werden van de Baptisten-gemeente alhier. BRIGADIER BLIJFT TOCH HIER. De heer J. Krol, brigadier der Ge meentepolitie alhier, wordt voor de tijd van: twee jaren gedetacheerd bij het Commando Bescherming Burger bevolking alhier. Toen de Baptisten Gemeente enkele maanden geleden de Synagoge in eigen dom van de Joodse Gemeente overnam, kocht ze in feite niets meer dan een dak en vier muren. Tien jaar hadden regen en wind vrij spel in dit kerk gebouw en in de oorlogsjaren werd ieder stukje hout uit de Synagoge gesloopt. Zelfs de zware steunbalken werden op manshoogte afgezaagd. Gisteravond heeft Sint Nicolaas een be zoek gebracht aan de strafgevangenis „Schutterswei". Het eerste gedeelte van de avond werd verzorgd door de heer J. v. Diest, die geluidsfilms vertoonde, welke werden af gewisseld met declamaties door Huib Fenijn. In de pauze werden de gedetineerden getracteerd op chocolademelk en specu laas. Verder werd er hersengymnastiek tussen twee ploegen, onder leiding van de heren Van Englen en Van Diest. Na de pauze leidde de heer Pover een samenzang van Sint Nicolaasliedjes, op de piano begeleid door een gedetineerde. On der het zingen van „Sinterklaasje kom maar binnen met je knecht", schreed Sint Nicolaas, door een lange rij van wach tenden de zaal in en beklom hij zijn stoel op het podium. Hartelijk werd de Sint welkom geheten door de onderdirecteur, de heer Van der Meij, waarna de Heilige zich tot de aanwezigen richtte en een zestal op het toneel liet verschijnen. Har telijk is er gelachen om de Sint, die „Pietloos" was en zijn vermaningen en pluimpjes met humoristische sneldichten doorspekte. In zijn slotwoord dankte de heer Van der Mey de medewerkers aan deze avond. Daarna werden de pakjes uitgereikt. Het was een alleszins geslaagde avond, die voor velen wat zon en warmte op deze hoogtijdag heeft gebracht. Hedèn wordt een zelfde avond voor de vrouwelijke gedetineerden gegeven. VOOR WISKUNDE GESLAAGD Onze stadgenoot de heer H. Wasse naar slaagde voor het examen middel baar akte Wiskunde KI. Verlangend kijken de kleintjes in het Wapen van Heemskerk naar de Goedheiligman, die behalve een hand ook nog wel wat anders had te geven. Nagekomen predikbeurten ALKMAAR. Remonstr. geref. gem., 10.30 uur, ds Rappold. Ned. Leger des Heils, 10 uur, Heiligingsdienst, 8 uur Opwekkingssamenkomst. Woensdagav. 8 uur Wijdingsdienst. OUDE NIEDORP, 10 uur, ds A. de Wilde. NIEUWE NIEDORP. Doopsgez. gem., 10 uur da E. FrankenLiefrinck. (Advertentie. Ing. Med.) Het programma van het Victoria- Theater voor deze week (tot en met Donderdag) is wel afwisselend. Tot eri met Zondag staat op het programma een sensationele film, die zich af- speeld in het Verre Westen. De op windende gebeurtenissen volgen el kaar in hoog tempo op. De eigenaars van de goudmijnen in de buurt van Cripple Creek hebben veel te lijden van ertsdiefstallen en de regering zendt speurders uit om de daders te betrappen. Het wordt voor Bret Ivers en Larry Galland een wel zeer moei lijke strijd, omdat een misdadig com plot voor niets terugdeinst. Silver Kirby, de eigenaar van een hotel, dat tegelijk speelhol is, blijkt een zeer ge vaarlijk individu en eerst na een reeks van soms zeer onwindende avonturen, waarbij de revolver en de vuist een hoofdrol spelen, krijgen de wetsover treders ten volle hun gerechte straf. George Montgomery en Jerome Courtland hebben het 'niet gemakke lijk in deze film als Bret en Larry, maar zij staan hun mannetje. De op namen zijn in technicolor. Vanaf Maandag tot en met Woens dag komt de film naar het bekende toneelstuk: „De dood van een handels reiziger" op het programma met de bekende auteur Frederic March in de hoofdrol, terwijl Donderdag gereser veerd is voor de operaliefhebbers, want dan wordt een enkele voorstel- stelling gegeven van de opera „Paljas'' met Tito Gobbi en Gina Lollobrigida in de hoofdrollen. In deze film wordt flink de draak gestoken met de commerciële achter gronden van de schoonheidswedstrij den, die voor vele meisjes een onweer staanbare gelegenheid blijken te zijn om elkaar met al haar vrouwelijke charme en schoonheid te beconcurre ren. Regisseur Launder heeft deze wed strijden aangegrepen om er een spitse film van te maken, rijkelijk overgoten met Britse humor. Kostelijke vondsten, die het toch al niet treurige verhaal tot een allerplezierigst schouwspel ma ken. Er vallen uiteraard vele mooie vrouwen te .bewonderen en een van hen, Marjorie Clark (de debutante Pau line Stroud) wordt bij toeval winnares van een schoonheidswedstrijd voor de „beroemde Fascination-zeep". Zij gaat de weg van vele schoonheidskoningin nen. Vo] toekomstdromen zwerft Mar jorie van de ene filmstudio naar de andere, voorzien van een zeer aantrek kelijk uiterlijk, maar overigens ge speend van ieder talent. De deuren blijven dan ook voor haar gesloten en zij dreigt als „strip-teaser" in een der derangs revue te eindigen. Maar er was een knappe Australiër was, die niet alleen naar het knapDe gezichtje en het slanke figuurtje had gekeken, maar ook naar het hart van deze teleurge- telde schoonheidskoningin. De titel, die aan deze satyre is gegeven, is ont leend aan een oude legende, van een zekere Lady Godiva in Coventry, die om de belastingdruk voor de bevolking te doen verlagen, ongekleed op een witte schimmel door de stad reed. Als Marjorie tot Lady Godiva wordt geko zen voor een historische optocht be gint haar „carrière". Een vlotte ont spanningsfilm. In het vooprogramma zien we Mickey Mouse en Pluto in een avontuurlijke treinreis. De in België woonachtige Tsjechische violist Eugen Prokop is solist op het derde Abonnementsconcert, dat de H.O.V. Don derdag in ,,'t Gulden Vlies" zal geven. Deze in 1922 geboren violist verwierf ver scheidene grote onderscheidingen, zoals de Jan Kubelik Prijs in Praag en de Carl Flesch Medaille in Londen. Eugen Prokop is reeds in vele landen, zoals Tsjeche- Slowakije, België, Frankrijk, Joegoslavië, Polen en Engeland opgetreden en heeft eveens in verschillende steden van Neder land gespeeld. Op het concert van a.s. Donderdag zal hij met de H.O.V. het vioolconcert van Brahms vertolken. Het programma van deze avond vermeldt tevens het Capriccio Espagnol van RimskyKor sakoff, waarin de vioolsolo wordt gespeeld door Jan Hesmerg, concertmeester van de H.O.V., alsmede het voorspel „Die Meis- tersinger von Nürnberg" van Rich. Wag ner. Het concert wordt gedirigeerd door Toon Verhey. C1 110. Jimmy Brown en kapitein Toon tje hadden samen afgesproken, dat Jimmy de woning van Roel Reutelvmk zou binnen gaan en dat kapitein Toon tje buiten de wacht zou houden, ten einde eventueel bijstand te kunnen ver lenen als dat nodig zou blijken. „Als ik bijvoorbeeld langer dan een uur bin nen blijf', zei Jimmy, „dan verdient het natuurlijk wel aanbeveling dat je eens komt kijken, kapitein, wat er met mij gebeurd is. Ik ben namelijk helemaal niet van plan om véél tijd aan die sin jeur te verbeuzelen. Het gaat er my om zo gauw mogelijk de kist met juwelen in handen te krijgen. Gaat dat niet goedschiks, dan is het jammer voor meneer Reutelvink, maar dan maar kwaadschiks" Jimmy wist het huis van Roei Reutelvink gemakkelijk te vu den. Hij herinnerde zich nog heel goed dat het een licht groen geschilderde gevel had en dat er een groot bord was waar op „Roel Reutelvink, in scheepsbeno- digdheden" stond. Kapitein Toontje stelde zich verdekt op, maar zó, dat hij het huis toch goed in het oog kon hou den en Jimmy stevende er, zonder zich te bedenken, recht op af. De deur was dicht. Het huis zag er nog al uitgestor ven uit. Jimmy overtuigde er zich van of hij de deur niet kon open duwen, maar dat was niet het geval. Er was wel een bel, maar Jimmy voelde ei niet veel voor, daar aan te gaan trek ken. Op zij van het huis was een nauw gangetje en dat stapte hij binnen. Ach ter het huis lag een stuk tuin die dooi een hoge stenen muur was omgeven. Ir de muur zat een klein poortje. Jimnv lichtte voorzichtig de klink op en duw de de deur open Heel veel van de bezieling, waarmee Bertha von Suttner eens haar beroemd geworden roman „De Wapens Neer" schreef, heeft regisseur Harals Braun weten te leggen in zijn film, die het leven van deze idea'liste behandelt. Zo overtuigend en gevoelig heeft hij de veelbewogen levensloop van de grote pacifiste uit de negentiger jaren weer- gegeven, dat men onder de indruk komt van de moed, die deze vrouw, voortgekomen uit een militair milieu, moet hebben bezeten om haar vredes- gedachte uit te kunnen dragen. De film Herz der Welt (Wereld in vlam men) is een moderne versie geworden op „De Wapens Neer", maar zij bezit hetzelfde idealisme. Het is opvallend, dat dit product uit Duitsland moestL komen. De kracht en, naar we vanl harte hopen, de invloed van het ver haal zullen er niet minder om zijn. Hilde Krahl speelt als Bertha von Suttner een van de glansrollen uit haar carrière. Men volgt haar als jong meisje, dat als echte soldatendochter de oorlog aanbidt. Men ziet de grote slag als haar verloofde dodelijk ge wond terugkeert uit de oorlog tussen Sleeswijk-Hölstein en Denemarken en bemerkt haar afkeer voor het milita- tisme als in 1866 baron Von Suttner, de man van wie zij houdt, ook naar hét front vertrekt. Dan begint zij haar strijd voor de vrede. Ze komt in con- tact met de uitvinder van het dyna miet Alfred Nobel en werkt onver moeibaar voor haar ideaal. Eerst staat zij alleen, dan met weinigen, haar in vloed groeit en naar alle waarschijn lijkheid is het voor een belangrijk deel aan haar te danken, dat Czaar Nicolaas II een vredesconferentie be legt met andere Europese staatshoof den. Bertha von Suttner is de eerste vrouw, die in 1905 de Nobelprijs voor de vrede ontvangt. In de zomer van 1914 als de wereld op het punt staat opnieuw in brand te gereken en de mobilisaties de dreigende voortekenen zijn van een snel naderende oorlog sterft deze grote vrouw. Een knanoe film, die men zeker niet mag ver zuimen. Tot en met Zondag vertoont de Ci nema de film „Het Verloren Wereld deel", die de toeschouwers meevoert naar een tropisch eiland, waar de tijd schijnt te hebben stilgestaan. De ex peditie, die op zoek is naar een ver dwenen atoomraket, komt terecht in een oerwereld van adembenemende schoonheid, waarin tal van voor-histo rische dieren leven. Zonder gevaar is de tocht van de expeditie niet en het ontbreekt dan ook niet aan spanning in dit fantasie rijke verhaal. Zij die het plan moch ten hebben zelf naar dit gebied te willen gaan zoeken, kunnen we ver tellen, dat het gehele voor-historische 'wereldie aan het slot van de film ex plodeert. - De journaal; Het Nederlands filmjournaal brei? deze week opnamen, van de herbo:' van Zeeuw-Vlaanderen, waar in li- plaatsje Oostburg een monumd wordt onthuld, dat het herstel van zware vernielingen uit de oorlof symboliseert. Voorts is er de overdracht door de B.P.M. van een nieuwe afdelinl van het Kanqfriingh Onnes-laborato- rium te Leiden en een reportage va" het bezoek van Prins Bernhard aai de hoofdstad van Peru. Het Polygoon- wereldnieuws geeft flitsen van de ver jaardag van Churchill en Pandit Nehroe, van de verkiezingen in het Saargebied, de strijd op Korea en het bezoek van mevrouw Eisenhower aan het Witte Huis. Prinses Margaret ziet men bij de tewaterlating van een schip voor Australië. In de Wereld van Week tot Week wordt voorts de aandacht gevraagd voor een Franse methode voor goedkopere vleesproduc tie: Vlees in cellophaan Ds Dikboom spreekt over probleem oorlog en vrede Men meldt ons: De Ned. Hervormde Kerk heeft eni ge maanden geleden een Herderlijk Schrijven gepubliceerd inzake het pro bleem Oorlog en Vrede. Dit schrijven is aaii de kerkelijke besturen toege zonden ter overweging. Er is geen kwestie van, dat dit schrijven het standpunt inneemt van het radicale anti-militairisme, maar wel is het zo, dat het zich in hoge mate verontrus tend uitspreekt over deze materie. D® afdeling van Kerk en Vrede, die, zoals vaker in de Adventstijd, een Advents- samenkomst houdt, zal Woensdag avond om kwart over acht zulk een samenkomst beleggen in de Remon strantse kerk aan het Fnidsen. Ds J- Dikboom zal hier spreken over „Ver ontrusting en Verwachting" in ver band met het H-nlerlijk Schrijven va de Synode der Hervormde Kerk. f toegang is vrij. i- I Heden 6 Dec overleed ROBERT, die op 3 Dec. geboren. P. J. SMIT HAASE D. SMIT Bergen aan Zee. Hiermede betuigen hartelijke dank voc blijken van medel betoond na het van onze lieve M Omoe JANNETJE KR wed. van J Xn het bijzonder wijkzusters Paarl van Mechelen v< goede zorgen. fam. H. WE fam. S. NOC Uitenboschstraat 8 Gevraagd: in staat alle cai schaden geheel ze te herstellen. Automobielbedrijf WILLEM SCH5 Nassauplein 1 - 't Alkmaai Toneelgezelsc vraagt nog enkele actieve (heren) Inlichtingen bij c A. v. d. KUIJT, St. Annastr te Alkmaar. Te huur: GEM. KAME str. water en stook heid. Voll. pension. Brieven onder No, bureau van dit blac Zo spoedig mogelij TWEE KAME met gebruik van kt Brieven onder No bureau van dit blad 2 Vriendinnen, 28 j zit van eigen home, Brieven onder No. bureau van dit blac Allen, die iets te hebben van, verst zijn aan, borgst hebben lopen voor, v tingen uit borgtocl ben aan, of goederei de en geldswaardige ren onder zich hebl de nalatenschap van LEONARDUS ADRIANUS PL In leven antiquair, gewoond hebbende maar. Spoorstraat Alkmaar en aldaar leden op 13 Novemb gelieven daarvan Januari 1953 opgave aan notaris J. B. v. te Amsterdam, kant dende aan de I gracht 212. Sncl'er, beter en got P.B. STOKMAN, Kennem weg 78, Alkmaar, 1 Een geschenk van b waarde. Een half ja ziekles bij Muzie ZWAAG. Tevens ziekinstr. zonder voo o.a. guitaren 5.— accordeons ƒ10.p Emmastraat 75, Al Telefoon 4425. EHIGRA1 V Verpakking en v ping van Uw ir H- Alie-douaneforma Vraagt vryblyve lichtingen bij de Anno 1874 v. Ostadestraat 39c AMSTERDAM-I Tel. K 2900-22085 er Gevraagd: FLINK M NETTE V Brieven onder No, A AMSTERI Voordam goed kunnende typei opleiding. Leeftijd or Uitsluitend schrifteli,

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2