DE VERMISTE £ui&teb eeriónaak I Pim. Pam.Pom in lie! nieuwe luiis I Zwitsaletten Vierenzestig schaakvelden onder de schijnwerper Het WEK DE GAL IN UW LEVER OP nieuwe Bokssport eiste opnieuw een s'acMoffer Faanhof won tiende étappe van Ronde van Argentinië VERKOUOHEIDaïo'SiM RESTAURATIE VAN MONUMENTEN PURMERENDER MARKT ZIJN boek j Kunst en cu'tuur Hensbroek Geslaagde Sinterklaasfeesten Schermerhorn Sint Nicolaas kon goochelen Bevolkingsonderzoek eind Januari KOU, GRIEP, KOORTS PATRICIA WENT WORTH LIEFDE OVERWON MARKTBERICHTEN Het Radioprogramma DINSDAG 9 DECEMBER 1952 DE COMPETITIE VAN DE N.H.-SCHAAKBOND _r COMPETITIE der N.H. Schaakbond heelt een zeer vlot verloop. Doch de D uitslagen zijn van dien aard dat men tot de conclusie moet komen dat er fel gestreden wordt en de „kanspaarden" het hard te verduren hebhen. kunnen hierbij wijzen op het zeer gdede resultaat van Weenink uit Bever- ik Pas gepromoveerd naar de 1ste kl. A. won zij haar beide i teeen V.V.V. 2 met 5 '14'/> en Zaandam 2 met 73. Er blijkt ii Y/eenink boekte twee successen in Ie klasse A nar Mat 1 verrichtte geen grote din- r gen. Een gelijk spel tegen Zaandam overwinning op jannen hierbij wijzen op het zeer gdede resultaat van Weenink_uit Bever- J «-nnvniviniTnoprl tltltjr flP 1 it.3 lrl A uifwi linr hoirlo wedstrijden, l" tegen V.V.V. z met oyzeji .„.aiiu.iiji met Ir.r mijtsL in deze afde- r* nog van alles mogelijk. Alleen V.V.V. 2, welke nog geen enkel punt uit de ïïjde wedstrijden scoorde, staat gevaarlijk onder aan. 4e klasse B: Opmerkelijk was hier de flinke overwinning van Saende 2 tegen Castricum 2. De Zaandammers wonnen met liefst 1y2. Zaandam 5 boekte tegen VAS 6" een 46 neder laag. 4e klasse C: De wedstrijd Pat Mat 4 —Weenink 3, welke voorlopig in 54 eindigde, is na wederzijds accoord 55 geworden. Kijk Uit 5 verloor in deze afdeling haar eerste wedstrijd met 6 3 tegen Zaandam 6. Voor de volgende ronden staan er belangrijke partijen op het program ma. MSC 1 ontvangt VAS 2, waarin de Amsterdammers de beste papieren hebben, terwijl Heemstede 1 haar kans tegen Rolland zeer zeker zal benutten. Pat Mat 1 gaat bij Oppositie op bezoek. Willen de Beverwijkers nog een kans maken dan moeten zij winnen. Wee nink 1Schaakmat is een open wed strijd, met iets betere kansen voor de thuisclub. Weet ze die te benutten, dan kunnen er kampioensillusies groeien. Voor de andere afdelingen zijn, me de door de hangpartijen, de verhoudin gen iets meer gecompliceerd, waardoor het onmogelijk is mogelijke kanspaar den aan te wijzen. Na afloop van het oude jaar kan, ook in de competitie der N.H.-Schaak- bond, de balans worden opgemaakt en het debet en credit der tientallen wor den vastgesteld. Tot zo lang laten wij het maar aan Caïssa over. gen. o en een megere - - -- Lhaakmat 1 (vermoedelijk 5J/>—4V4) zullen de Beverwijkers tot grotere strijdlust moeten aansporen teneinde het kampioenschap te veroveren Wi menen dat de wedstrijd Weenink-Pat Mat hier wel de beslissing zal moeten brengen- Aan een voorspelling durven wdi ons. gezien de goede resultaten van Weenink niet te wagen. In de overgangsklasse worden harde «tr-Sf van VAS ITertoorat kreeg nu dezelfde bittere pil te slikken van Heemstede, ook 8 1 Rolland 1 cnliVnt het ook niet bij halve maatre- leïèn te laten en bond MSC uit Den tteirter met 8—2 aan haar zegekar Zaandam 1 verloor met 64 van VAS 2 zodat de Amsterdammers stevig aan de kop staan. De uitslag Zaandam-Rol- ]an(j i33) is nog niet bekend. De be i/Lino in deze groep zal wel op het eind vallen daar VAS 2-Heemstede elkaar in de laatste ronde pas zullen ontmoeten. 2e klasse A. Hier geeft Schaaklust de toon aan. De Andijkers wonnen .met 7^3 van KTV "en met 6-4 van Cais- sa. terwijl Krommenie-Purmerend beide een punt verspeelden (5—5). 2p klasse B. Hier treffen een aantal clubs elkander waar weinig peil op te trekken valt, gezien de uitslagen. Pat Mat 2 begon siecht tegen VAS 5 en verloor met 4i/,— 5'/,. ASC 3, dat mei 7—3 van Saende 1 won verioor echter met de zelfde cijfers van de Pion-W. Ook Kiik Uit 1 liet een steek vallen tegen Saende, daar de afgebroken 2 par tijen wel niet meer dan een punt zul len opleveren, zodat een gelijk spel het resultaat zal zijn Maar tegen Pat Mat 2 staan hadr papieren mteret slecht. N afbreken was de stand 2 V»2\4, noen de arbitrage brengt Pat Mat 3 punten in het laatje. Voor Pat Mat 2. dat met 9 man speelde een kranig re sultaat. VAS 5—Pion-W. werd voorlopig 4y2— 4- De uitslag der laatste partii zal dus beslissen wie hier de leiding krijgt. Derde klasse A: ASC 4 speelde in korte tijd twee wedstrijden. Tegen Zaandam 3 werd het voorlopig 4—5, doch in de thuiswedstrijd tegen MSC 3 konden de mannen van Geus slechts lrt punt scoren (8)41 Heemste de'4 deed het zeer goed tegen Aalsmeer 2 (5—5), terwijl VW 4 in de 3e klasse B vrij had doordat jammer genoeg Dirkshorn zich uit de competitie terug trok. 3e klasse C: Pat Mat 3, dat haar eerste wedstrijd tegen Lasker won (4y,5)4) kreeg het tegen Schaakmat 2 zwaar te verduren. De uitslag 3)4 3',4 geeft echter nog goede hoop, daar de" drie afgebroken partijen nog wel eens twee punten zouden kunnen op leveren. Weenink 2 bracht het voorlo pig tot 44 tegen Lasker. Castricum kan tot 19 December de kat even uit de boom kijken. 4e klasse A: KTV 2 gaat hier flink aan de kop. Tegen Aartswoud speelde zij gelijk, doch de wedstrijd tegen KTV 3 werd een ware .broedermoord" (9—1). Het treffen met VVV 5 zal haar een heel eind op weg helpen om kam pioen te worden. Precies een maand, nadat de Franse vlieggewicht Honoré Pratesi aan de gevolgen van tijdens een bokswed strijd opgelopen verwondingen be zweek, heeft te Londen opnieuw een bokser kort na een ontmoeting het le ven gelaten. De 30-jarige Leonard Da vidson, die Donderdag j.l. na afloop van een amateurwedstrijd naar het ziekenhuis moest worden overgebracht is gistermorgen overleden. Sinds het einde van de tweede wereldoorlog zijn veertien boksers, onder wie acht ama teurs, kort na in Engeland in de ring te hebben gestaan, gestorven. De tiende etappe van de Ronde van Argentinië van Cordoba naar San Francisco (210 km) is gewonnen door onze landgenoot Faanhof vóór de Itali aan Logli en de Argentijnen Varisco, Valmitjana, Arregui en Benvenutti. „GROTE PRIJS" VOOR VRACHT AUTO'S Tsjechoslowakije is met een nieuwtje gekomen od het gebied van de „Gro te Prijs". Dit land heeft namelijk een Grand Prix uitgeschreven voor vracht auto's, tijdens welke de chauffeur en de medepassagier stenen zullen moeten op- en afladen. De equipe, die het min ste brandstof verbruikt en het kleinste aantal stenen gebroken heeft wordt als eerste geklasseerd. Als de verkoudsheidskiemen zich vastzetten, raken uw ademhalingsorganen verstopt. Het natuurlijke afweermiddel, de bloeds omloop, raakt ln de knel. krijgt het be nauwd; de besmetting woekert voort. Geef de microben geen kans. Ga ze te lijf met MENTHO-REX. Wrijf borst, keel en rug er flink mee in en de 8 geneeskrach tige oliën van MENTHO-REX jagen het bloed weer door de weefsels. MENTHO- REX verdrijft de kou via de bloedsomloop, zonder dat u iets hoeft in te nemen. Grote pot MENTHO-REX f. 1.25. (Advertentie. Ing. Med Aan de Staatscourant ontlenen wij de volgende subsidiebedragen, die in 1953 door het Rijk beschikbaar zullen wor den gesteld voor de restauratie van monumenten: Bergen (N.H.) N.H. Kerk en toren f 32.500.—; Castricum, N.H. Kerk f 24.000.Enkhuizen, Wester- kerk f 64.000.en complex Wierdijk f 50.000Hoorn, perceel Gerritsland f 10.500.en Bossuhuizen f 15.000. Oosterblokker, toren f 20.000.Oude Niedorp, N.H. Kerk f 32.500.Stompe- toren, toren f 14.000.Wognum, toren f 3000.—; Zwaag, N.H. Kerk f 27.000.—; Voorts is opgenomen een lijst van monumenten, die dringend restauratie behoeven, doch waarvoor in 1953 nog geen subsidie beschikbaar is. Uit deze lijst stippen wij de volgende monumen ten aan, met daar achter de restauratie bedragen: Alkmaar, Kapelkerk f250.000; Beverwijk, N.H. Kerk (dak) f 60.000; Hensbroek, Kerk f 35.000 en toren f 20.000; Hoorn, perceel Kuil 32 f 25.000 en Foreestenhuis f 30.000; Medemblik, Westerhaven f 12.000; Oosterblokker, N.H. Kerk f 350.000; Oosthuizen, N.H. Kerk f 120.000; Schellinkhout, N.H. Kerk f 250.000 en toren f 70.000; Schermerhorn N.H. Kerk f 65.000; Warmenhuizen, N.H. Kerk en toren f 160.000. Het aanbod van runderen bedroeg hedenmorgen 550 stuks. De handel in vette koeien verloopt vrij kalm. Ook op de Geldemarkt was in de vroegte weinig leven. Op de verse markt was het aanbod slechts klein. De handel bood hier een weinig geanimeerd beeld. De nuchtere kalveren gaan vlot en tegen hoge prijzen van de hand. Ook op de schapenmarkt was het nu wat drukker. De lammeren noteerden aan zienlijk hoger en ook vette schapen werden beter gevraagd. Op de varkens- markt was bij een groot aanbod, de prijs laag; inzet f 2.Waarschijnlijk zal deze prijs in de loop van de morgen nog dalen. (Advertentie, Ing. Med.) U zult 's morgens „kiplekker" ufTbed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln aw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL- LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Levernilleties (Advertentie, Ing. Med.) BERT VOETEN KREEG DE JAN CAMPERT-PRIJS Vijverbergprijs ging naar Theun de Vries In zijn vergadering van 6 December heeft het bestuur van de Jan Campert- stiehting besloten de Vijverbergprijs 1500) toe te kennen aan Theun de Vries voor zijn roman „Anna Casparii". Er waren 24 inzendingen. De Jan Cam- pert-prijs 500) viel ditmaal de dich ter Bert Voeten ten deel voor zijn uit 41 inzendingen uitverkozen dichtbundel „Met het oog op morgen". Uit een geringer aantal inzendingen werd van Pierre H. Dubois de bundel essays „Een noudinr in de tijd" be kroond met de Essay-prijvan de stich ting 500). Het bestuur achtte „Nog pas gisteren" van Maria Dermoüt als „uitvoerige no velle van zo bijzondere literaire kwali teit", dat het meende dit werk afzonder lijk te moeten bekronen met een prijs van 500. Eveneens viel een prijs van 500 ten deel aan mr. Abel Herzberg, voor zijn „Kroniek var de Jodenvervol ging", „de uitvoerige zeer bewogen en daarnaast zeer objectieve beschouwing", aldus de jury, voorkomende in het ver zamelwerk „Onderdrukking en verzet". Vorige week kwam Sint Nicolaas op bezoek bij de kinderen van de kleuter school en de laagste drie klassen der o.l.s. in de zaal van de heer Kossen. Toen de kinderen gezeten waren, werd de hoge gast binnengeleid door het hoofd der school. De voorzitter der oudercommissie heette St Nicolaas en de vele ouders en kinderen van harte welkom. Het verheugde hem, dat zo vele ouders waren gekomen. De kinde ren zongen onder leiding van het hoofd der school enige liedjes. Verschillende kinderen moesten bij de Sint komen, kregen een pluimpje of een vermaning. Van Zwarte Piet kregen ze enige mop pen. Daartussen door werden de kinde ren getracteerd. Verscheidene kinderen zoneen een versje of zeiden een versje op. Nadat de Sint vertrokken was, werd de poppenkast vertoond door Remidol uit Bergen. Vertoond werd; De ontvoe ring van Jantje. De kinderen hebben hiervan ten zeerste genoten en ze leef den luidruchtig mee. Na afloop dankte de voorzitter prof. Remidol voor het ge- bodene. Tevens maakte hij van de ge legenheid gebruik om de goede gevers hartelijk te bedanken voor hun gulle gaven. De kinderen kregen daarna nog een cadeautje en taai en gingen zeer blij naar huis. De oudercommissie kan op een geslaagde middag terugzien. Zaterdagavond 6 December was er Sint Nicolaasfeest voor de grote kinde ren. Ook waren in de zaal van Kossen de leerlingen van de hoogste klassen uit Ursem aanwezig. Weer waren ver scheidene ouders in de zaal om mee te genieten van het marionettentheater ..De Poppentent" uit Amsterdam. De voor zitter der oudercommissie heette allen welkom, in het bij* onder de burgemees ter en echtgenote. Eerst gaf een lid van het gezelschap, dat uit Amsterdamse onderwijzers en onderwijzeressen be stond. enkele goocheltoeren ten beste waarmee hij veel succes oogstte. Daar na volgde opvoering van ..Aladin en de Wonderlamp". Wat de dames en he ren met hun ponnen presteerden, was jn één woord schitterend. Het décor, de verlichting, de poppen, wat aankleding en uitbeelding betreft, alles was bui tengewoon goed. De inhoud zullen we maar niet weergeven. We volstaan met te zeggen, dat er biizonder is genoten en we hopen, dat dit gezelschap hier nog eens 'zal komen. De voorzitter dank te namens allen het gezelschap voor het gebodene en dit dankwoord was zeer verdiend. Sinterklaas bezocht ook de Platte landsvrouwen. De voorzitster kon ondanks de gladde weg een groot ge zelschap hartelijk welkom heten. Mevr. Molenaar-De Jong gaf een keurig ver slag van de algemene vergadering in Alkmaar. Mevr. v. d. Molen-Kuiper had ook een uitgebreid verslag van de ver gadering in Utrecht. Verwelkomd met het zingen van Sinterklaasliedjes kwa men de goede Sint en Zwarte Piet bin nen. Menige dame moest op het matje komen om een vermaning of een goed keuring van Sinterklaas te ontvangen. Ieder kreeg een verrassing van de Sint. 126. Mevrouw Babbelgraag had zich gelukkig gauw hersteld van de schok, die de baron haar gegeven had. „Twee duizend gulden, het is geen kleinigheid, Pieter. Geen wonder dat ik zo even van mijn stokje ging". „Ik ben er zelf ook verbaasd over", zei de baron. „Maar mijn BSTERE-IK„Ja, dat is nu allemaal prachtig en ln ons geval is het ook wat anders", viel mevrouw Babbelgraag hem in'de rede. „Maar, m'n beste Pieter, je kunt nu plotseling niet alles weg gaan geven. Eerst heb je alles altijd opgepot, neem me niet kwalijk, dat ik het zeg. en nu wil je alles ineens weggeven. Nee, Pieter, dat moet je niet doen. Je moet verstandig blijven. Tenslotte heb je toch ook nog je eigen landgoed te onderhouden en moet je zelf ook leven!" „Precies, zo is het,", riep de baron verheugd. „Je bent een verstandige vrouw Micsje en ik wou dat jij eens met mijn BETERE IK kon praten en hem dat aan zijn ver stand brengen". „Wat praat je toch voor onzin Pieter van Pottum." riep mevrouw Babbelgraag verbaasd. „Jiij bent te lang alleen geweest. En dat is duidelijk te zien ook! Moet je eens kij ken. In hoeveel tijd is hier geen stof afgenomen?" Met een vies gebaar veeg de mevrouw Babbelgraag langs de richeltjes van de deuren en over de schilderijlijsten. „Nee Pieter, je moet nu ook eens aan je zelf denken en je kasteel wat laten opknappen!" Zaterdag was het schoollokaal vare meester Cuypers geheel gevuld met kinderen en belangstellenden om Sint Nicolaas en zijn zwarte knecht te ver welkomen. Burgemeester Driessen en zijn beide zoons en de gemeente-secre taris en diens echtgenote, de heer en mevr. De Vries, gaven mede van hun belangstelling blijk. Precies twee uur arriveerde St. Nico laas. die zich door de smaakvolle ver siering van het lokaal zichtbaar verrast toonde. De drie meisjes, die dit gedaan hadden, Ria van Leyen, Nel Oostwou- der en Mery Voerman moesten dan ook direct op het podium komen om een pluimpje in ontvangst te nemen. Het was een grote verrassing voor de kin deren dat de Sint zo'n goede tovenaar bleek te zijn. Duidelijk demonstreerde hij, hoe het hem mogelijk was zoveel sigaretten cadeau te geven aan de va ders van de kinderen. Hij pakte ze bij tientallen uit de lucht. Zelfs mond harmonica's greep hij zo maar uit het niets weg. Natuurlijk hadden Sint en Piet gezorgd voor een gulle tractatie. Aan het slot deelde Sint Nicolaas prach tige cadeaux uit. De heer G. J. de Groot, dankte als voorzitter van Volks onderwijs de Sint voor zijn bezoek, wenste Piet van harte beterschap met spit in z'n rug. Eind Januari 1953 zal de bevolking van Schermerhorn worden doorgelicht voor het t.b.c.-onderzoek. Een goed on derzoek heeft dan alleen resultaat als niemand zich hieraan onttrekt. Het is voor de volksgezondheid van het groot ste .belang dat iedereen aan de oproep gehoor geeft. Om de bevolking van het nut van de ze doorlichting te overtuigen zullen huisbezoekers met alle gezinnen per sooniijk contact opnemen. Nadere gegevens o.a. omtrent de plaats van doorlichting zullen nader worden bekend gemaakt zijn snel en afdoend te bestrijden met: ..'n ZW/TSALpreparaat/ (Advertentie. Ing. Med.) DOOR. 56) IN DE GOEDKOPE, doch beschaaid uitgevoerde „Zilvermeeuwen-serie" biedt uitg. „Servire" een derde druk van Comforts „Zijn Liefde Overwon", het verhaal van een man die zijn drif ten tot vriend heeft gemaakt en die hoor een geweldige zelfbeheersing in rtaat is, ook de vriendschap van dieren winnen. Het één volgt uit het an- zegt de schrijver en hij brengt •™ag". zijn hoofdpersoon, naar India, hi) gelegenheid genoeg heeft om v»tleer in praktijk te brengen. Het ken 's tameHjk ijl en zo doortrok- kriijta5 mystiek, dat men de indruk dia 'Comfort zelf nimmer in In- weest Bewe®st. of er té kort is ge- Hefhehï™ te kunnen oordelen. Voor nen Lvan dit soort lectuur kun- aanbeveC^"Liefde Overwon" zeker niets mins" „et verhaal sluit met de dood dan een opwekking uit breekt h« „aan geheimzinnigheid ont- 61 ®ergens. Ik ben niet je lieve kind", viel ze hem met nadruk in de rede. „Ik ben Grant's vrouw. Als je 't aan juffrouw Silver kunt vertellen, kun je 't mij ook doen. Ik kan mijn mond houden maar weten wil ik". Frank keek onwillekeurig naar juf- a°iUw. Zilver, die even knikte. „Als je 't me niet vertelt" riep Cecily met de voet stampend, „ga ik naar Len- ton en vraag de hoofdinspecteur te spreken". Kalmerend vatte Frank haar hand, die ijskoud aanvoelde. „Goed dan. Cisga zitten. Ik weet met. hoeveel je precies gehoord hebt. maar zo Itaat de zaak ervoor". Ze luisterde, niet alleen met haar oren, maar met haar gehele wezen naar het door Frank duidelijk en volledig gedane relaas. Toen hij tot het punt, waarbij zij de kamer was binnengetre den. kwam, maakte hij de opmerking: „We hebben dus Caddie, met drie alibi's die al of niet vals kunnen zijn. Grant absoluut zonder alibi's en Mark Harlow in dezelfde positie". „Mark!" riep Cecily uit. „Ja, hii was een van de drie mannen in de „Stier". Nadat we bij Grant ge weest waren, hebben we hem, Mark. opgezbeht. Volgens zijn zeggen is hij Vrijdag een wandeling gaan maken en heeft hij niemand ontmoet. Natuurlijk kan hij dit 'tegen en juist toen Iouise hebben vermoord, maar hij beweert, naar Lenton te zijn gegaan en een film te hebben gezien. Zaterdag daarop, dc dag, dat de moordenaar het lijk ver voerde. had Harlow, naar hij zei, weer gewandeld en ook toen geen sterveling ontmoet. Zaterdag de zestiende had hij met anderen in Lenton geluncht en daarna een borrel met hen gedronken. Per auto, door hem zelf bestuurd, was hij naar huis gereden. De bedienden waren uit, dus had hij een koud avond maal gebruikt. Hij zegt, dat hij tegen half acht is thuisgekomen, wat hem m.i. tijd genoeg gaf om naar „Tomlin's Hoeve" te fietsen en Mary Stokes te vermoorden, gesteld, dat hij het ge bruik van de auto te riskant vond. Al les bij elkaar genomen, had zowel Grant als Harlow volop gelegenheid om de twee moorden te plegen en wat Caddie betreft is er alleen de verkla ring van Maisie Traill te zijnen.gunste. Van de drie mannen is Grant misschien een tikje meer verdacht, omdat we weten, dat hij Louise heeft gesproken, wat ons van de anderen niet bekend is. Maar als je het mij vraagt, geloof ik, dat Caddie de man is. Immers, Loui se Rogers had Ferrand verteld, dat ze de hand van de man die haar beroofd had overal zou herkennen. Welnu, Caddie heeft het bovenste kootje van zijn linker-wijsvinger verloren.... en dat is volgens mij nogal een belang rijk feit. Grant heeft een wit door schemerend litteken en Harlow's han den vertoonden niets bizonders. Wel zat er een kleefpleister op de rug van zijn rechterhand, maar toen hij het er afdeed zagen we alleen maar een vrij diepe schram. Hij zegt, die aan een prikkeldraad te hebben opgelopen en niets wijst er op, dat de schram moest dienen om een oud litteken te verber gen. Wel heeft hij nogal vreemd ge vormde handen. De wijsvinger is langer dan de vorige en wat de duimen be treft Hier viel Cecily hem in de rede: „Die maken het hem mogelijk, zo ver de piano-toetsen te bespelenze hebben extra-lange kootjes". „De vraag is nu, of zoiets Louise Ro gers bij de lichtflits van een ogenblik zou zijn opgevallen. Neen, ik voor mij geloof, dat tegen Albert in dit opzicht de sterkste aanwijzing bestaat. Me dunkt, het geheel ontbreken van een vingerkootje moet wel erg duidelijk zijn geweest". „Dank je, Frank", zei Cecily, die op stond en de kamer verliet. 't Was even stil in het vertrek. Toen merkte Frank on. dat ze tenslotte de puzzle nog moesten oplossen. „De moordenaar moet wel iemand uit de streek zijn, want niemand anders kan hebben afgeweten van het Houtvesters huis, laat staan van de kelder eronder en ook kan geen ander een motief hebben gehad om Mary Stokes te ver moorden. En de kans is heel groot, dat het één van de drie mannen is, die zich op de avond van de vierde in de „Stier" bevonden. D.w.z. Albert Caddie, Grant Hathaway en Mark Harlow". „Wat denk je van meneer Harlow?" vroeg juffrouw Silver met haar tradi tionele kuchje. „O, wat hem betreft, kan Rome af branden zolang als niemand hem stoort in zijn gefiedel, zijn muziek en niets anders. Hij schrijft liedjes voor re vue's en door die lelijke moorden is hij er bij één de kluts kwijt geraakt! We stoorden hem terwiil hij bezig was allerlei vreselijke geluiden uit een piano te halen. Hij had blijkbaar een hoogst artistieke bevlieging, maar was wel zo vriendelijk, ons zijn welwillen de medewerking toe te zeggen. Daar hij een van die lui schijnt te zijn, die nooit op de klok letten, was het resul taat niet bijster groot. U had op dat ogenblik de chef eens moeten zien. Hij werd vuurrood in het gezicht en toen Harlow achteloos zei, dat hij niet precies wist naar welke bioscoop hii Vrijdag de 8e was gegaan en welke film hij ge zien had, vreesde ik, dat de ogen van mijn geachte superieur uit hun kassen zouden springen. Achteraf vroeg hij mij in ernst of ik dacht, dat Harlow daar inderdaad geweest was, maar ik zei, dat er een heleboel van dit soort kna pen waren en dat het grotendeels aan stellerij was, speciaal in dit geval. En dat bleek ook zo te zijn, want toen meneer het vuur wat nader aan de schenen werd gelegd, was hij wel zo goed zich te herinneren, dat hij de „Empire" had bezocht en kon hij zelfs vrij wat over de film verteilen, o.a. het feit, dat hij een nieuwe ster met erg mooie benen had gezien. U hebt er allicht wel van gehoord. Klopt het?" „Perdita Payne?" vroeg juffrouw Sil ver glimlachend. „U weet ook alles!" lachte Frank. „Welnu, hij was zo goed zich die benen te herinnerenen ze zijn de moeite waard". Juffrouw Silver was, blijkens een licht wenkbrauwfronsen, van oordeel, dat dit onderwerp nu genoeg was be handeld. „Ik hoorde", zei ze, „even na 't nieuws van zes uur het politiebe richt". „O, ja. dat wilde ik u juist vertel len we werden dadelijk na de uit zending door een café in Ledlington opgebeld. Louise heeft daar tamelijk laat de lunch gebruikt ze vertrok pas half drie en heeft er de weg naar Lenton gevraagd. Ze was alleen en daarmee vervalt Smith's anders zo verleidelijke theorie, dat ze iemand had meegebracht, die baar in Deeping zou vermoordenb.v. die zielige Ferrand". „Hoe ziet die meneer Ferrand er uit, Frank?" „Wilt u zich soms bij Smith aan sluiten? Ik vond Ferrand een onschul dige jonge vent.... erg verliefd op Louise en helemaal in de war. Volgens mij is er aan die kant niets te ontdek ken." „Neenmisschien niet." (Woidt vervolgd) ALKMAAR, 8 Dec. Tomaten A 20 50; witlof 4579; bloemkool 821; rode kool 610; savoye kool 68.50; groene kool 9—16.50; spruitkool 1846; boerenkool 9—17.50; andijvie 940; bos- peen 11—18; bieten 615; winterpeen 5.5015.50; waspeen 1326; uien 6 21.50; prei 1122.50; soepgroenten 6—16; peterselie 4.505.50; knolselderij 6.50 20; Goudreinetten 823; Comtesse de Paris 1630; Gieser Wildeman 618. NOORDERMARKTBOND, 9 Dec. - 5000 kg bieten: A 11—14.10, B 12.60— 13.60, C 6.30; 1000 kg peen: B 12.30— 12.70, C 12.80—13.70, D 9.40; 10.000 kg uien 18.1021.50; grove uien 16.5018.20; 900 kg anduvie I 21, afw. 69.20; 2500 kg gele kool 5.509; 9500 kg groene kool 6.309.80; 90.000 kg Deense witte kool 5.207.30; 8000 kg Succes witte kool 55.50. LANGEDIJKER GROENTENCEN- TRALE, 9 Dec. 10.000kg rode kool I f 8.30—f f10.60; II f 6—8.30; 10.000 kg gele kool I f 6.709.30; 40.000 kg groene kool A 7.60—f 11.10; B f 5—6,70; 50.000 kg Deense witte kool f 6f 7.70; 6000 kg uien f 19.6021.60; grove uien f 19 f 21.60; grove uien f 19f 20.60: drie lingen f 24.40f 24.80; 1500 kg bieten B f 12.90; 1000 kg spruiten I f 26 f 35.60; 60 kg witlof IB f 65; IIB f 52. HET GELDERS ORKEST onder leiding van Jan Out. Dit enthou siast musicerende orkest komt met de Nulde Symphonie van Bruckner voor de microfoon. De nummering van deze symphonie lijkt dwazer dan ze in werkelijk heid is. Ze duidt aan, dat het werk is ontstaan vóór de beken de negen, die de gewone numme ring hebben ontvangen, maar waarschijnlijk later is gepubli ceerd. Het is een der minder be kende composities van Bruckner, welke overigens de aandacht ten volle waard is. (Woensdag 20.20 over Hilversum I, 402 m). WOENSDAG 10 DECEMBER HILVERSUM I, 402 m.: 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.13 Gewijde mu ziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gram.- muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram.- rnuziek. 10.10 Idem. 10.30 Morgendienst. K.00 „Het leven op het land", hoorspel. 12.00 Sopraan en piano. 12.30 Land- en Tuinbouwmededelingen. 12.33 Gramo- fconmuziek. 12.37 Adventsstonde. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws. 13.15 Prot. Inter kerkelijk Thuisfront. 13.20 Banjo-Orkest. L3.50 Gram.muziek. 14.00 Kamerorkest en solist. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Strijk kwartet. 15.30 Gram.muziek. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Orgelspel. 17.50 Militair vraaggesprek. 18.00 Lichte muziek. 18.30 Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenigingsleven. 18.45 Geestelijke liede ren. 19.00 Nieuws en weerberichten. 19.10 Boekbespreking. 19.25 Een goed woord voor een goede zaak. 19.30 Buitenlands overzicht. 19.50 Gram.muziek. 20.00 Ra diokrant. 20.20 Orkestconcert. 21.10 „Fi guren rondom Calvijn", causerie. 21.30 Gram.muziek. 21.40 Pianorecital. 22.00 „In de Arabische Wereld", causerie. 22.10 Strijkkwartet en solisten. 22.30 Inter nationaal Evangelisch Commentaar. 22.40 Gram.muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O S.-berichten. 23.15 24 00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 m.: 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 19.30 VPRO, 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gram.muziek. 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.18 Gram.muziek. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gram.muziek. 9.25 Idem. 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram.muziek. 12.00 Accordeonorkest en solist. 12.30 Land- en Tuinbouwmede delingen. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Com mentaar. 13.20 Gevarieerde muziek. 13.45 Gram.muziek. 14.00 „De weg omhoog", causerie. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Voor de jeugd. 15.30 Idem. 15.50 Pianorecital. 16.10 Voor de jeugd. 16.45 Voor de zie ken. 17.15 Dansmuziek. 17.50 Regerings uitzending: Henk Dennert: „Antilliaanse dichtkunst". 18.00 Nieuws. 18.15 Vara- varia. 18.20 „De rechten van de mens", toespraak. 18.30 Lichte muziek. 19.00 Verwacht de Partij van de Arbeid het niet te veel van de Mens en te weinig van God?" discussie. 19.20 Gram.muziek. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20 05 Politiek commentaar. 20.15 „De dochter van de houtvester" operette-hoorspel. 21.35 Omroeporkest 22.20 ..Groei, bac teriën en antibiotica", causerie. 22.35 Strijksextet. 23.00 Nieuws. 23.15 Orgel spel. 23.30—24.00 Gramofoonmuziek.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 3