Mr C. J. de Lange opende de expositie van „Doorwerken" Stad en Omgeving HOOG De sociëteit voor onze o es Alkmaar geen garnizoensstad AGENDA Bejaarden van Heiloo hebben tweemaal per week hun „soos" WUHEN WAT DE THEATERS BRENGEN Spannen v; Folozege's voor het gebrekkige kind Donderdag heropening „Huize Westerlicht" CINEMA AMERICAIN IN DE i>£NARIE Gevonden voorwerpen Damclub Heiloo Bergi en De Alkm 3c Casti Vier „Sfrandlo voor zwe ZATERDAG IS DECEMBER 1953 Gemeente sielle Museum vaker voor ons open!' WANNEER de belangstelling: voor de expositie van „Doorwerken" in de komende twaalf dagen evenredig is aan die, welke gisteravond bij de opening werd getoond, wordt deze eerste tentoonstelling der Alkmaarse Schildcrsvercniging in het Stedelijk Museum een groot succes. De interesse bleef niet beperkt tot de schilders zelf en degenen, die hen nastaan, ook vele vrienden van het Museum waren gekomen. Algemeen was er Veel waardering voor het werk dezer amateurs. Het is niet onwaarschijnlijk, dat velen het van ganser harte eens waren met de herhaaldelijk uitgesproken wens, dat „Doorwerken" vaker de kans zal krijgen om in het Museum te exposeren. Verheugende belangstelling J)IE wens klonk door in het welkomst woord, waarmee de heer H. Heer tjes zich bij ontstentenis van de voor zitter, de heer W. F. Koster, tot de aanwezigen richtte een welkoms woord, dat overigens tevens een dank woord was aan het gemeentebestuur voor het afstaan van de zaal en aan al degenen, die aan de organisatie van de expositie hadden meegewerkt. De wens werd wat nadrukkelijker uitge sproken door mr. C. J. de Lange, be schermheer van „Doorwerken", die er ir. een allerhartelijkst toespraakje op wees, dat iedereen, die zaait, de wens heeft te oogsten. Zo heeft ook elke schilder het verlangen, dat zijn werk in ruimere kring dan in die van zijn gezin en zijn vrienden aandacht en waardering ontvangt. Die wens leeft trouwens in ieder, die iets presteert. Voor schilders is zulks in Alkmaar niet gemakkelijk, omdat hier weinig Voor de inrichting van de sociëteit voor ouden van dagen zijn de volgende giften ontvangen: Gebr. Hoed f 10 mevr. H. f 5.mej. N.N. f 1.de heer J. K. f 1.—, de heer R. V. f 5.—, waardoor het totaal aan geldelijke bij dragen thans gekomen is op f 57. Van mevr. J. A. werd een damspel ontvangen. Allen onze hartelijke dank. Het N. Noord-Holl. Dagblad bevatte Vrijdagavond het bericht, dat de nieu we soos voor bejaarden niet de eerste in onze sTad is. Een ieder zegt het blad zal wel begrepen hebben dat de nieuwe sociëteit bedoeld is voor an dersdenkende ouden van dagen. Het ts echter, zo vervolgt het blad, gebleken, dat reeds enkele ouden van dagen, die de Katholieke soos plegen te bezoeken, gemeend hebben dat de soos in de He kelstraat ook voor hen bedoeld is. Wij willen er op wijzen zo besluit het blad dat zulks niet het geval is. De Katholieke ouden van dagen blijven hun eigen soos trouw. Zo dient het advies althans te, luiden. Wij kunnen mededelen, dat het bo venstaande absoluut onjuist is. Er is geen sprake van, dat de nieuwe soos ook niet voor de Katholieke oudjes zou bestemd zijn. Zij wordt opgezet om een gezellig onderdak te geven aan allen zonder onderscheid van politieke of kerkelijke richting met het uitsluitend doel, de ouden van dagen, die in de winter behoefte aan gezelligheid heb ben, bijeen te brengen om een spelletje te doen, een boek te lezen of zich op andere wijze te verpozen. Het is van zelfsprekend dat daarbij geen enkele selectie gemaakt wordt. Verkoop in Alkmaar gesiart De verkoop van fotozegels ten bate van het Gebrekkige Kind is thans allerwege in het land begonnen. Ook hier is hij gestart. Op een groot aantal adressen in Alkmaar, namelijk bij en kele grote winkelbedrijven en vele middenstandszaken; zijn thans de be kende zegels met de portretten van vooraanstaande sportfiguren verkrijg baar. Deze adressen zijn aangeduid door een sprekend affiche. Uiteraard bestaat de mogelijkheid, dat ook elders belangstelling leeft voor deze ver koop. Dan blijft de mogelijkheid open, de zegels te betrekken op het centrale adres voor deze gemeente: mej. L. van der Wolf, Brouwerstraat 32, telefoon 4836, Alkmaar. Ais ieder geeft een kleinigheid Het valt zeker toe te juichen Wat „Blóemwijk" en „U.K.K." Voor de „bolhoedjes" van plan zijn. Steun dit streven, doe het dra! Was d' heer Jonker vorig jaar reeds Voor de kleuters in de weer, Nu sprong hij, met de heer Jansen, Voor de oudjes in 't geweer. Inderdaad is 't nodig dat men Ook wat aandacht eens besteed Aan dit deel van de bevolking, Dat men al te vaak vergeet. Wie de huidige behuizing In de Hekelstraat beziet. Zegt: „Hier moet verand'ring komen, Want zo blijven kan het niet!" Zomerdag vindt men die oudjes Op een bankje in de Hout, Maar daarvoor is 't in de winter Toch een beetje al te koud. Toen zij achttien, twintig waren, Vonden zij dat geen bezwaar, Want de liefde vlucht zo gauw niet Voor de koude, is 't nietwaar? Daarom moeten wij nu zorgen Voor een echt gezellig huis, Waar de oudjes kunnen zeggen: „Hier voel ik mij nu echt thuis". Geld en allerhande spelen, Die graag worden ingewacht, Kunnen naar d' administratie Van onze courant gebracht. Voor wijk Oost bij de heer Jansen, Bij d' heer Jonker voor wijk West, En dit plan zal zeker slagen Als wij allen doen ons best. Daarom nogmaals: als een ieder Geven wil een kleinigheid, Hebben onze Kaasstad-oudjes Binnenkort hun sociëteit! JABSON goede expositieruimte bestaat. Het gebouwtje in de Kanisstraat moge een goed atelier zijn, voor tentoonstellin gen geeft het onvoldoende gelegen heid; niettemin is het er in het ver leden steeds voor gebruikt. Spr. dank te de heer Th. J. Wortel en in hem het gemeentebestuur, dat het moge lijk was geworden, de expositie in de Museumzaal te houden en sprak de hoop uit, dat zulks in de toekomst vaker zal kunnen gebeuren. Ook zei- de hij te hopen op een goed bezoek. De beeldende kunst wordt heden ten dage nog allerminst algemeen aan vaard. Nu wordt ons de juiste waar dering vaak zeer moeilijk gemaakt, al kan een goede scholing hier veel doen. Alkmaar heeft echter nog geen goed museum voor moderne kunst, zodat men het zal moeten doen met de exposities, die hier van tijd tot tijd worden gehouden. Met de wens, dat deze tentoonstel ling een succes en daardoor een stimu lans voor de leden van „Doorwerken" mocht worden, heeft de heer De Lange haar voor geopend verklaard. Naar wij vernemen zal Alkmaar na het vertrek van het LKL in Januari garnizoensstad af zijn. Het ligt n.l. niet in de bedoeling andere legeronderdelen hier ter stede onder te brengen. Zoals wij eerder berichtten blijft er slechts een eenheid ,an het BKL achter voor bewakingsdoelcinden. Donderdagmiddag zal het in de nacht van 27 op 28 Februari afgebrande en thans weer geheel herstelde gedeelte van Huize Westerlicht officieel worden heropend. De bejaarde bewoners, die na de ramp, waarbij twee van hen het leven verloren, over verschillende Tehuizen werden verspreid en bij particulieren ondergebracht, hebben reeds geruime tijd hun nieuwe kamertjes betrokken en ook de appartementen van het per soneel zijn al weer enige weken in ge bruik. De openings-plechtigheid ge schiedt na afloop van de ledenverga dering van de Vereniging van Diaco nieën „Westerlicht". Nagekomen predikbeurten ALKMAAR: Ned. Leger des Heils, Breedstr. 11, 10 uur: Heiligingsdienst; 4 uur: Kindersamenkomst, 8 uur: Verlossingssamenk.; Woensdag 8 uur: Wijdingsdienst. NIEUWE NIEDORP: 10 uur: ds A. de Wilde; Doopsgez. gem.: 10 uur: da E. Franken-Lifcfrinck. Voor de expositie der schildersvereniging „Doorwerken" zond me j. L. Tulp te Castricum een fors geschilderd „Boerderijtje" in, dat wij hierboven weergeven. ZATERDAG Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Vrouwen en opium (18 jr.); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: De verboden vrucht (18 jr.); Rcx Theater, 2.30, 7 en 9.30 uur: Morgen begint een nieuwe dag (18 jr.); Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: S.O.S. Kind vermist (14 jr.) Stedelijk Museum: Tentoonstelling „Doorwerken". Gulden Vlies, 8 uur: Feestavond woningbouwver. Rochdale. Wapen v. Heemskerk, 8 uur: Tweede donateursconcert Postharmonie. Café Ligthart, 8 u.: revanche-biljartwedstrij den. ZONDAG Bioscopen als Zaterdag. Aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Cinema Americain, 2 uur: „In de penarie" (alle leeftijden). Valks Lunchroom, 10.30 uur: Humanis tisch Verbond, spreker dr W. J. Jong. Wanen v. Heemskerk, 7 uur: Balavond. HEILOO. Aula St. Willibrordus: Uit voering Nieuw Leven. SCHOORL Café Schuyt, 8 uur: Bal avond. H.H.WAARD. Zaal Evers, 7.30 uur: Harmonie met Najaarsstormen". MAANDAG Bioscopen als Zaterdag, aanvang 8 u. Rex Theater 2.30 uur matinée. Paviljoen Kinheim 2.30 uur: Oriën tatievergadering NBHS en „St. Anto. nius". Wapen van Heemskerk, 8 uur: Volksuniversiteit. NRV en Ver. Huis vrouwen. Spreker mr Cornelius Conijn over Australië. Hotel Victory, 5.45 uur: Nijverheid en Handel, dr P. C. Visser over India. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Zaterdag 0.24 13.01 Zondag 1.29 13.50 Maandag 2.18 14.35 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Zaterdag 0.29 13 06 18.29 7.06 Zondag 1.34 13.55 19.34 7.53 Maandag 2.23 14.39 20.23 8.39 OPENSTELLING APOTHEKEN Te beginnen hedenmiddag 6 uur zal buiten de gewone openingstijden voor spoedgevallen geopend zijn de apotheek Wanna op het Ritsevoort. Zondagmiddag 2 uur STAN LAUREL en OLIVER HARDY in: Toegang alle leeftijden. (Advertentie, ing. Med.) Gevonden over het tijdvak van 4 tot en met 10 December 1952 en te bevra gen aan het bureau van politie te Alk maar van 1718 uur op kamer 14, le étage, alleen op de Maandagen, Woens dagen en de Vrijdagen: handschoenen, wanten, sleutels, schaartje, wandelstok, cape, vulpen, geldsbedragen, zadeldek, étui met inhoud, alpinomutsen, tabaks doos met inhoud, shawl, pakje met inh., armbandje, zwembroek met handdoek, portemonnaie, benzinedop, fietstas, vul potlood, parapluie, kinderarmbandje, manchetknoop, mondorgel, voetbal, paar pantoffels, molen, hoofddoeken, étui met v.ulpen en vulpotlood, strik, rozenkran sen, hegschaar, armband, halsketting, paarlen halsketting, kerkboek (R.K.), paarlensnoer, damestas met inhoud, da mestas met bescheiden, gymschoen, por temonnaie, muts, nummerplaat, porte- monnaies met inhoud, handpompje, ket tinkje. actetas met schoolboeken, kam in étui. EEN ZILVEREN JUBILARIS. De heer P. Nieuweboer is Maandag 25 jaar in dienst als vertegenwoordiger bij de N.V. R. S. Stokvis en Zonen. Zijn jubileum zal 's middags op het kantoor te Alkmaar worden gevierd. Veel belangstelling bij de oud/es De zaal v«n het Dorpshuis was Don derdag practisch geheel gevuld met bejaarden van Heiloo, die gehoor had den gegeven ran de oproep re het voorlopig comité tot stichting .van een sociëteit. De bijeenkomst die onder leiding stond van de initiatiefnemer, de heer Majcrlée, kenmerkte zich door een prettige sfeer. Hst resultaat van de besprekingen, wnaraan door velen werd deelgenomen, was dat alle aan wezigen spontaan de „soos" begroetten en terstond een bestuur kozen, dat uit de volgende personen werd samenge- steld: voorzitter de heer J. v. d. Poll; vice-voorzitter de heer Hcïndelink: se- cret-resse mevr. G. S. Darricarrere- v. d. Roest, Bosboom Toussaintweg 7 (Huisjes voor bejaarden;); J. Boon stra, le penningmeester; D. v. Leeu wen, 2e penningmeester: mevr. De Vries en mevr. Spekenbrink. Besloten werd Dinsdag te beginnen van 2 tot 5.30 uur en voortaan iedere Dinsdag en Donderdag. Het Dorpshuis is voor dit doel uit- Donderdagavond werden twee be langrijke partijen gespeeld nl. K. Tuin manA. Dekker en C. de GraafH Verver, die beide werden afgebroken. In eerstgenoemde partij heeft K. Tuin man voordeel, zodat A. Dekker in ieder geval een punt verlies zal moeten in casseren, mogelijk zelfs twee. C. de Graaf staat in de afgebroken partij te gen Verver zodanig, dat de winst hem practisch niet meer kan ontgaan. Groep I: K. TuinmanA. Dekker afgebr.; J. Spaans—A. v. d. Werff 2—0. C. Adrichem—C. Bijwaard 0—2, S. de GeusC. v. Lieshout 02, J. Groenen boomJ. Sprenkeling 20, C. de Graaf H. Verver, afgebr. Groep II. A. SprenkelingA. Kroon 20, B. HofmanUrsem 20, B. Slu'is- manWennips afgebr.. Jb. HelderJ. Kraakman 20, SnelC. de Jong I1 D. Smit—N. N. afgebr. Respecteer de bewaskte overweg Nog steeds maken verschillende per sonen gebruik van de bewaakte over wegen wij bedoelen speciaal die aan de Schuine Hondsbosscbelaan ter wijl de slagbomen zijn neergelaten. Het is soms verleidelijk gauw even de lijn over te steken als de trein het station nog niei heeft verlaten, maar het vereist slechts een geringe zelf- discipbne om hieraan niet toe te ge ven. Tenslotte zijn de Amerikaanse bo men er niet voor niets gekomen. Bospaden alleen voor voetgangers en wielrijders Op de raadsvergadering, die vol gende week Vrijdag wordt gehouden ter vaststelling van de gemeentebe groting zullen tevens aan de orde ko men het voorstel tot uitbreiding van de Vondelschool met twee lokalen en het voorstel tot onttrekking van een aantal paden in het Heilooërbos aan het verkeer, anders dan van wielrij ders en voetgangers. Voorts wordt voorgesteld een perceel grond aan te kopen in de Oosterzijpolder en dit te bestemmen als vuilnisbelt. GESLAAGD VOOR INGENIEUR. Te Delft slaagde aan de Technische Hoogeschool voor werktuigkundig ingenieur de heer B. B. Schierbeek, al hier. Y/i /zs^ry' WA (bij elke (les wijn, gratis een miniaiuurtlesje) (Advertentie. Ing. Med.) HARMONIE THEATER: S.O.S. kind vermist Een van de hoofdfiguren uit deze span nende film is Robbie, het jeugdige wees jongetje, dat per ongeluk in de woon kamer van zijn pleegouders brand ver oorzaakt en bevreesd voor de gevolgen, wegloopt. Hij vlucht naar een kelder van een gebombardeerd huis en vindt daar Chris Lloyd, die zo juist een man heeft vermoord. Chris, die naar het Noorden van het land wil vluchten naar zijn broer Jack, is bang dat Robbie hem zal ver raden en neemt de jonge Robbie mee. Spoedig ontstaat tussen deze twee een grote «genegenheid. Hij keert na een kort bezoek aan zijn vrouw naar Robbie terug en beide arriveren al liftende in een kleine stad. Een gevonden stuk speelgoed brengt de politie op de gedachte, dat de moordenaar het vermiste kind bij zich heeft. Natuurlijk worden de moeilijkheden voor Chris en zijn jonge vriend steeds groter. Wel weten zij het huis van Chris' broer te bereiken,: maar deze weigert onderdak. Ten einde raad vlucht Chris met Robbie in een gestolen motortrawler, maar de vermoeienissen blijken te veel geweest voor Robbie, die ernstig ziek wordt. Daarom keert Chris naar de haven terug en geeft zich zelf ter wille van het kind aan de politie over. Een film van strijd en vriendschap, vooral door Dick Bogarde éls Chris, maar niet minder door de jeugdige Jon White- ley als Robbie op sterke en aandoenlijke wijze gespeeld. Het hoofdnumer wordt ingeleid door een bijzondere film, in technicolor, over Abadan, de stacj die het middelpunt iè van de Perzische oliewinning. REX-TH EATER: Morgen begint een nieuwe dag Het is een tere zaak, die regisseur Leonide Moguy in de film „Morgen begint een nieuwe dag" ter hand heeft genomen. Hij heeft met deze door hem uitgewerkte idee een poging willen doen de mensheid er van te overtuigen, dat een zelfmoord altijd te vroeg is en dat er steeds een nieuwe toekomst open ligt ook voor hen, die geestelijk tot'aan de rand van de af grond zijn gebracht. Het is gewaagd de zelfmoord aan te pakken als hoofdthema van een film, die haar rondgang zal maken door een groot deel van de wereld en dus in staat is tallozen te beïnvloeden. De vraag is nu maar of zij, die hiervoor ont vankelijk zijn, deze invloed "ten goede of ten kwade zullen ondergaan. Wij moeten het antwoord hierop schuldig blijven en hopen mèt Moguy, dat het het eerste zal zijn. De film laat een jonge vrouw, die van plan is zelfmoord te plegen met een arts langs verschillende soortgeijke „ge vallen" gaan. De ene tragische geschie- dens volgt na de andere en ten slotte blijkt het de jonge vrouw, dat haar ver driet in dit leven nog wel is te dragen. Zij durft de nieuwe dag weer tegemoet te treden. In het voor-programma vertoont de Amerikaanse duiker Newton Perry zijn staaltjes op de springplank en onder water. CINEMA AMERICAIN: Vrouwen en opium Een film, die in Noorden van Afrika, maar ook in Zuid-Amerikaanse havens speelt. In de jaren na de wereldoorlog, toen recht en wet voor zo talloos velen hun betekenis hadden verloren, is er door mannen en vrouwen, die bovenal geld en luxe begeerden heel wat ondernomen, dat het daglicht niet verdragen kon. Een mensenleven betekende niet zo veel in de ogen van hen, die alleen, op eigen baat bedacht waren, maar het is te be grijpen, dat in dit wereldje van zwart handelaars van dieven en moordenaars ook talrijke figuren voorkwamen, die niet waren wat zij schenen. In deze spannende film, waar een misdadige kapitein zijn scheepslading refugé's, die hij niet aan land durft zetten eenvoudig laat verdrin ken, zijn de hoofdpersonen betrokken bij een smokkelhandel in verdovende mid delen. Er zijn zeer fraaie opnamen van water en schepen, van schilderachtige havens en er is tegen deze achtergrond een bont gezelschap, dat zich eerst in de laatste scènes in politie-mannen en misdadigers splitst, zodat de spanning tot het einde toe bewaard blijft. Twee hoofdfiguren trekken daarbij de aandacht, die van Mike, Alexander, een uit de oorlog ge komen verbitterd man, die van plan is een grote slag te slaan en daarna als eer zaam burger te leven en een jong, knap meisje, Ingrid Dekker, een refugé, die alleen door haar uiterlijk aan de alge mene slachting op het zinkende schip ont- komt, daarna in aanraking komt met Mike en hem tot zijn dood trouw blijft als zij -bemerkt, dat hij, haar ter wille, het rechte pad heeft gekozen. Die dood laat niet lang op zich wachten, want de toe schouwers maken dat nog mee, eer zij het theater verlaten. Het is een grote verdienste van deze film, dat een paar merkwaardige figuren als de „schatrijke" toeriste. Mrs. Birk, die men voor een politie-spion houdt een vrouwelijke bandiet blijkt en omgekeerd de goedige dokter Curtis zich als inspec teur van de Amerikaanse recherche ont popt. Natuurlijk krijgen de goeden en de slechten hier allen loon naar werken. Interessant is deze fraaie film zeker, niet het minst door het voortreffelijke spel yan figuren als George Sanders als Mike en van Patricia Rock als de lieftallige Ingrid. VICTORIA-THEATER De Verboden Vrucht Wonderlijk, dat men Fernandel zo lang en hardnekkig als komiek voor de ca mera's heeft geplaatst en het blijkbaar nooit heeft aangedufd hem ook eens een karakterrol toe te vertrouwen. Dat hij deze laatste aan kan bewijst zijn creatie van dokter Charles Pellegrin, de eenvou dige arts in Arles, wiens rustige leven georganiseerd wordt door een vrouw, die voor hem niet veel meer is dan een onderwijzeres. Het is daarom heel ver klaarbaar, dat de vijfenveertigjarige dok ter zich in zijn onbewuste heimwee naar een echte liefde, naar een passie, die hij nooit gekend heeft, vastklemt aan de twintigjarige Martine. Hij ontmoet het charmante meisje als de trein naar Arles juist voor zijn neus wegrijdt en met haar brengt hij in een hotelletje de nacht door. Voor Martine, aantrekkelijk en ge wend aan een frivool leven kost het wei nig moeite de ietwat onhandige dokter aan zich te binden. Zijn onstuimige liefde gaat echter ook aan haar niet voorbij. Hij maakt haar tot zijn assistente en bedenkt dé ene uitvlucht na de andere om bij haar te kunnen zijn. Deze verhouding blijft in het stadje, waar iedereen „iedereen" kent niet onopgemerkt en ook Armande weet spoedig, dat haar man en Martine voor elkaar meer betekenen dan van een werkgever en werkneemster wordt ver wacht. Voor Charles wordt de toestand onhoudbaar en evenzeer voor de jeugdige Martine, die een diepe genegenheid voor haar minnaar heeft opgevat. Ze heeft ge probeerd iets voor hem te zijn en nu dat in het kleine stadje niet langer kan be sluit ze te vertrekken. Charles wil haar volgen naar Marseille, maar hoort dat zij bij haar afscheid van een restaurant directeur zegt: „Ik wil geen verboden vrucht zijn". Dan keert hij terug naar zijn gezin, waar Armande op hem wacht. Zij beseft, dat ze in de eerste plaats vrouw moet zijn. Een sterk en gevoelig gespeelde, typisch Franse film, waarin het verhaal en de vertolking, die het kreeg ongemeen weten te boeien. De journaals Het belangrijkste niéuws in het Poly goon journaal wordt gevormd door de thans vrijgegeven opnamen van de Britse atoomproeven op Monte Bello bij Austra- li en het bezoek van Eisenhower aan Korea Men ziet de nieuwe president van de Verenigde Staten met een vliegtuigje van de ene naar de andere divisie rei zen, terwijl intussen in Seoel een grote menigte vergeefs wacht om hem het wel kom toe te roepen. Verder zijn er opnamen van de Britse kroonjuwelen, van demonstraties tegen het toetreden van West-Duitsland tot de Europese defensie-gemeenschap en een tornado in Transvaal. Het binnenlands journaal van Polygoon laat het vertrek zien van Sint Nicolaas, de te waterlating van een baggerzuiger van Pakistan, het gestrande Turkse stoom schip „Bakir" bij Schiermonnikoog, vrou welijke biljartclubs en het tengevolge van de dooi sterk gewassen water van de grote rivieren. Het hoogtepunt van dit Journaal is het turnkampioenschap heren, dat door Klaas Boot werd veroverd. We zien Boot bezig aan het paard. Het wereldnieuws „Van week tot week" brengt eveneens opnamen van de Kroon juwelen en de Britse atoomproeven. Ver der is in dit journaal een reportage op genomen van Bolsward, het Gouden feest van de Sahara compagnie en een Spaans schimmenspel. stekend geschikt, zo nodig kan over twee zalen beschikt worden. Ieder die komt aanlopen en tien cent betaalt is welkom (een kopje thee is hierbij inbegrepen). Men hoopt spoe dig de beschikking te krijgen over vol doende spelen, die gaarne ingewacht worden bij de bestuursleden of het voorlopig comité, dat tijdelijk het nieuwe bestuur ter zijde z j staan. Gememoreerd mag wel worden dat een vijftal verenipingen financieel de sociëteit heeft gesteund. Het dage lijks bestu ir der gemeente wil men uitnodigen de eerste „soos"midd£'g bij te wonen. Een plan, anderhalf jaar geleden ontstaan, is met het tot stand komen van het Dorpshuis, in vervulling gs- g?an. ts goedkop 4» (Advertentie, ing. Med.) Geslaagde propaganda-avond van de groentehandel De propaganda-avond, die de Ber gense groentehandelaren Donderdagav. in de Rustende Jager hadden belegd, is een ongekend succes geworden. Mis schien was de aankondiging, dat iedere bezoeker een zakje fruit zou krijgen, de sterkste magneet, maar een feit was het, dat de zaal tot de laatste plaats bezet was. De heer Tieman hield als vertegenwoordiger van de Centrale Bond een lezing over de grote waarde van groente en fruit voor de volksgezondheid en wees ook op het belang van de export. Verder werd een aantal films vertoond over het onderwerp „Van tuin tot tafel", de diepvriesproductie en de teelt van appelen. Een gratis verloting, waarvoor kis ten appelen en fruitmandjes beschik baar waren gesteld, verhoogde het succes van de avond. DOKTERSDIENST De doktersdienst te Bergen zal dit weekend worden waargenomen door dr Poot (tel. K 2208—2423). Besommingen IJmuiden Besommingen van Vrijdag: VI. 77 Abra ham f 13,160; een trawler met f 13,100, KW 39 f 6750, RO 2 f 5350, KW 19 f 5580, KW 28 f 6940, KW 69 f 6800 en KW 31 f 330. Prijzen: per 1 kg: gr. tong 2,30—2,10, gr. m. tong 1,36—1,26, kl. m. tong 1,35— 1,26, kl. tong I 1,42—1.25, kl. tong II 1,02—0,77 en tarbot I 1,70—1,54; per 50 kg: tarbot III 58, tarbot IV 49—32, gr. schol 38—35, gr. m. schol 38—36, kl. m. schol 4235, kl. schol I 4034, kl. schol II 3620, schar 3617, verse haring 13,5011,10 en wijting 188. Aanvoer: 690 kisten tong en tarbot, 245 kisten schol, 14 kisten schar, 2020 kisten haring, 126 kisten wijting en 5 kisten diversen. De aanvoer bedroeg in totaal 3700 kisten. OBDAM, 12 Dec. Uien 19,70—21, grove - 1919,60 en stek 5—8; bieten: A i3,90, B 13,90 en Modjo 11,70; spruiten 3341; groene kool 9,30. Hallo, jongelui! ZATERDAG 27 DECEMBER A.S. komt JIMMY BROWN ALS DIEPZEEDUIKER voor de kinderen van deAlkmaar- sche Courant in „Het Wapen van Heemskerk". Het wordt een prach tige middag met verrassingen. Nadere mededelingen volgen! i L Heynis serie v> *N HET TORNO keu" werd Vrij: mum aan spanninj staande het feit c Donderdagavond n sprong vrij zeker scheen. Hij heeft i maar de voorspro Leo Heynis en Ja slechts één punt. twee wedstrijden nuwen zich ook nen te werpen, is lijk. LIET zou zeer n als De Vries, n: gisteravond, niet i hebben gehad. V sterk spelende Ja laatstgenoemde zii van der Does ver' geen fouten zou h Nu. ja, dergelijke nen wij rustig acl ziin in de eerste n tweede nlaats spe zoals wü reeds ee de geluksfactor Leo Hevnis behiel duidelijke overwin die lnl dit tornooi vinden. De volled L. Hevns J. de Boer p. v. d. Does J. Bus G. v. d. Berg Y. Feeke J. Bus W. de Vries G. v. d. Berg p. v. d. Does De stand; W. de Vries L. Heynis J. Bus G. v. d. Berg Ys. Feeke P. v. d. Does Th. Schot J. de Boer De opstellingen maarse elftallen verschijnen, luider Alcmaria: Vasb Paulisse; Maasen wer; Schmidt, Dir Buyzer en Genefa Allnnaarse Boy laar en Krul; Ba Van Zon, Van Dol P. Indri. Randers: VetI Kemp; Schut, Th. been; Clement, Li Goseling. RKAFC: Popm: De Lange, N. Tijr Tijm, W. Hoebe, Heynis. Alkmaar: Blok Jong; Bakker, Bri Schoonhoven, Nak HSV (Heiloo): ters en P. Apeldoo Kraakman; Haam Maat, Schuijt, M: Alkmaarse Gisteren, Vrijdag Puimerend om strijd tegen het ee spelen. Het werd maarse cfverwinnin gepromoveerde de: tatie was. De g luidt: PurmerendW\ Jr—D. Appel Sr 1- de Ruiter 01, P. Tak Vz—yj, A. 1—0, C. de Heer- Brandmej. N. C. SchotG. S. Groer J. Schuurman iy Nijman 0—1, Wied) Alkm. Dam< Donderdagav. weri tercompetitie bij de animo voortgezet. in de eerste afd. d worden uitgesteld Van drie spelers. G. v. d. Kuyt wc wisselende kansen wijl P. Veer tegen eindstand van twee tempo verloren wa Langras Jr—H. J. T ■-"C. Dammer zuller den. In de tweede ai hingen en dus ook uitslagen waren; noordijk 0-2, P. N 0-2, maar de revan mannp. Noom w wonnen P. Schippe Derde afdeling. H partijen met een be< geen remises), c F OostenbroekD St velaar—A. Bosman J. Schouten 2-0. Vijf leden van d dmgbrigade „De S je Alkmaar in het net diploma van de tr ïedden Van dr T ur waren voor c J\ Wester en II. Ni v' mei- L. Meyer Zeeuw. Zij werder heren J. Kattestaau ÏNETS i,3en huize van d bestaan tot inentii Woensdag 17 Dec

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2