PELS' advocaat Hoogland en Heynis lieten zich het zoet der overwinning goed smaken Firma Th. KRAAKMAN ZOON r Jimmy Brown als diepzeeduiker Stad en Omgeving Ongeveer 4300 gegadigden voor melkverstrekking op lagere scholen AGENDA SUBSIDIËRING VAN HET TONEEL Voo Rochdale-leden was het Zaterdag uitgaansavond Volleybal heeft definitief zijn plaats in Alkmaar veroverd Een liter per week TEGEMOETKOMING ziektekosten tot het einde bewaard De spanning bleef OUQE WAAG f 7.20 per liter CITROEN f 5,95 per Liter ADVOCAATv a f 4.30 per Fles JONGE WAAG t 6.50 per Liter BESSEN vanaf f 5,50 per Liter LIKEUREN v.a. f 6,55 per Fles Muziek, zang en accrobatiek Gediplomeerde redders Worden de mensen dommer? Bestrijding van de rassentheorieën Het gaat te langzaam! MAANDAG 15 DECEMBER 1952 S en W. willen f 7700 in tekort bijdragen CNIGE jaren geleden heeft een schoolmelkcomité een onderzoek ingesteld naar het aantal scholen, dat aan verstrekking van melk aan leerlingen van lagere scholen wenste mede te werken. Men besloot daarna niet tot melkverstrekking over te gaan. Enige tijd geleden voerde het comité opnieuw besprekingen met de hoofden van alle openbare en bijzondere scholen voor gewoon en buiten gewoon lager onderwijs met een vertegenwoordiger van het Centraal School melkcomité uit Den Haag en met de directies der beide Alkmaarse melkinrich tingen. Uit aan de ouders gezonden circulaires bleek dat niet minder dan 3514 leerlingen van de tegenwoordige klassen 2 t/m 6 voor deelneming werden op gegeven. Daaronder zijn nog niet begrepen de leerlingen, die met ingang van het schooljaar 1952/1953 op school zijn gekomen en aan de schoolmelkverstrek- king zullen deelnemen. Dat zyn er 800, zodat er in totaal 4300 deelnemers z«n. AAN deze leerlingen zal vier maal per week gedurende de morgen schooltijd liter melk worden ver strekt, waarvoor de ouders 20 cent per week betalen. Ouders waarvoor dit een bezwaar is, kunnen worden vrijge steld, maar het is ook mogelijk dat er ouders zijn die vrijwillig meer dan 20 cent betalen en dat de prijs voor ande ren op minder dan 20 cent wordt ge steld. De administratie moet zo een voudig mogelijk worden genouden om het personeel zo min mogeiijk te be lasten en het onderwijs zo weinig mo gelijk te laten stagneren Het comité is dan ook voor een uniform tarief van 0.20 óf voor kosteloze verstrekking. Het Centraal Schoolmelkcomité te 's-Gravenhage is bereid de maximum bijdrage van 5 cent per liter te betalen. Ingevolge een K.B. is ook over 1952 ondermeer ten behoeve van het per soneel bij het L.O. een tegemoetko ming toegekend in de kosten in ver band met ziekte. In de salarisveror dening van het onderwijzend personeel bij het voorbereidend l.o. in deze ge meente is bepaald, dat in gevallen waarin deze regeling niet voorziet zo- zeel mogelijk de voor het gewoon L.O. geldende regelen worden toegepast. B. en W. menen daarom (lat de be doelde „Interimregeling ziektekosten 1952" ten gehoeve van het personeel bij het bijzonder L.O. wellicht zou kun nen worden toegepast. Evenwel is een raadsbesluit daarvoor wenselijk. B. en W. stellen gemakshalve voor te beslui ten, dat alle toekomstige regelingen betreffende de vergoeding van ziek tekosten ten behoeve van het onder wijzend personeel bij het L.O. ook van toepassing zullen zijn op het personeel bij het bijzonder voorbereidend L.O. De uitkering voor ongehuwden is 1.9 pet van het bedrag van de jaarwedde met een maximum van f 30.per jaar. Wie in 1952 een deel van het jaar in dienst waren, maakt aanspraak op een evenredig deel der tegemoetko ming. Zij op wie het ziekenfondsbe- sluit van toepassing is, komen hier voor niet in aanmerking. Aangezien slechts een gering aantal onderwijze ressen bij het voorbereid 'nu L O. recht heeft op de uitbetaling van meergenoemde tegemoetkoming zaï deze jaarlijks pl.m. f 450 kosten. B. en W. stellen voor aan hot onder wijzend personeel bij het bijz. voorb L.O. alhier uitkeringen te doen ais ware de Interimregeling 1952 van toe passing. Tevens wordt voorgesteld in alle gevallen waarin ten behoeve van het onderwijzend personeel bij het L.O. in de toekomst een uitkering als hier boven bedoeld wordt toegekend, aan het onderwijzend personeel der bijzon dere scholen voor voorb. L.O. alhier een uitkering tot een gelijk bedrag en ónder dezelfde voorwaarden te verle nen. De winkelsluiting Diverse ondernemingen hebben weer adressen aan de Raad gericht met be trekking tot de winkelsluiting. De N.V. Jamin te Rotterdam vroeg vast stelling van een verordening met be trekking tot ontheffing van de win kelsluiting op Zondagmiddag voor chocolateriebedrijven en verzocht te vens om niet tot vaststelling van een verplichte halve-dags-sluiting voor alle chocolaterieën over te gaan. B. en W. stellen de Raad voor het eerste deel van dit verzoek om advies in hun handen te stellen en het tweede deel voor kennisgeving aan te nemen on der mededeling dat voorshands van de behoefte tot eèn verplichte halve-dags- sluiting voor alle chocolaterieën niet is gebleken. B en W. stellen tevens voor enkele verzoeken om advies in hun handen te stellen. Daartoe behoren een schrij ven van de N.V. Jamin te Rotterdam met mededeling, dat zij met betrek king tot haar in het perceel Lange straat gevestigde chocolaterie voor het instellen van een koopavond is, bene vens een adres van de Raad voor het grootwinkelbedrijf te Amsterdam met verzoek een wekelijkse koopavond op Vrijdag tot 22 uur te willen instellen. Kalkoven verkocht Ten overstaan van notaris mr. Joh. G. C. Zijnen is de schelpkalkfabriek aan de Heiderseweg bij afslag verkocht voor f 11.900,—. Bij opbod hadden de perce len, bestaande uit fabriek en woning, f 7500,bereikt. Zij werden gemijnd op f 4400,Koopster was de N.V. Verkoop- Kantoor Schelpkalk te Amsterdam. Driekwart eéuw reputatie per fles De directies der beide melkinrichtin gen zullen de melk in flesjes met een inhoud van K liter leveren tegen 0.27 per liter. Voor 1953 wordt een gemeentelijke bijdrage in het tekort geraamd van 7684, wat evenwel ve-- hoogd zal kunnen worden als er in de loop van 1953 een grote toeloop van leerlingen is voor de eerste klassen met ingang van het schooljaar 1953- 1854 en door de omstandigheid dat nog niet opgegeven leerlingen tot het melk- drinken zullen overgaan. B en W. stellen in verband met een en ander voor aan het plaatselijke schoolmelkco mité voor 1953 een bijdrage tot ten hoogste 7700 voor de melkverstrek king te verlenen. Dierenbescherming Zwervend is te Bergen aangetroffen een klein hondje (zwart wit korte staart, type fox). Adres. mevr. v. d. Toveren, Berger- weg 14 Bergen. Ter beschikking zijn twee jonge ge zonde poesen. Adres: mevr. Pot, Piet Boendermakerweg 41, Bergen. Er zwerft een jonge hond, met hals band om, in de omgeving van de Jan van Scorelkade en in de omgeving van de Sta tionsstraat zwerft een grote cyperse poes. Ter beschikking is een klein wit kees hondje, pl.m. drie jaar oud. Adres: In specteur C. Verwer, Zaagmolenstraat 36, over de Friese brug. MAANDAG Cinema Americain, 3 uur: Vrouwen en opium (18 jr.); Victoria Theater, 8 uur: De verboden vrucht (18 jr.) Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Morgen begint een nieuwe dag (18 jr.); Harmonie Theater, 7 en 8 uur: S.O.S. Kind ver mist (14 jr.) Paviljoen Kinheim, 2.30 u.: Oriënteringsbijeenkomst NBHS en „St. Antonius". Wapen van Heemskerk, 8 u.: Volksuniversiteit, NRV en Ver. Huis vrouwen. Spreker mr. Cornelius Conijn over Australië Hotel Victory, 5.45 uur: Nijverheid en Handel, dr. P. C. Visser over India. DINSDAG Bioscopen: als Maandag Gulden Vlies, 8 uur: Ballet-recital Sonia Gas- kell Wapen van Heemskerk, 8 uur: Kinderavond Bloemwijk. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Maandag 2.18 14.35 Dinsdag 2.59 15.15 TE CAMPERDUIN Hoog laag Maandag 2.23 14.39 20.23 8.39 Dinsdag 3.04 15.20 21.04 9.20 DIENST APOTHEKEN Voor spoedgevallen is na 6 uur ge opend: Apotheek Wanna op het Ritse- voort. AANTREKKELIJKE lORNOO EN j'WEE neuueii zich gis- teravonu het zoet ae* overwiinuuig gocu laten smaKen. m net calé van Ue neer nec^er was net i*iet noogiana me daar het Kaastiragersioniooi op zyn naam Dracht en in de ouae Herberg zette JLeo «teynis met een triomtanteiij- «.e glimiacn rond zijn lippen de keu m het rek. beide tornooien hadden een uitermate spannend verloop en de win naars kwamen met slechts één winst partij verschil uit de bus. LJET is nog geruime tijd dubieus ge- weest of Hoogland de ere-palm in de wacht zou mogen slepen. Hij moest daarvoor van Piet Kamp, die de laat ste wedstrijden onstuimig was komen opzetten, winnen. Kamp had een iets Voor zes beroepsgezelschappen I 4 393 65 Voor de subsidiëring van het toneei is op de begroting voor 1951 een be drag van f 5000 uitgetrokken. Blijkens opgave van de stichting „Centiaal Coördinatiebureau voor het toneel" hebben zes gecoördineerde be roepsgezelschappen in dat jaar 23 voorstellingen in Alkmaar gegeven. Deze voorstellingen waren als volgt verdeeld: Het Amsterdamse Toneelge zelschap 6, Comedia 6, De Haagse Co- medie 3, De Nederlandse Comedie 2, Het Nederlands Volkstoneel 3 en Het Rotterdams Toneel 3. Hieronder be grepen zijn twee zogenaamde goed kope voorstellingen, waaraan de plaat selijke ondernemers in totaal f 206.35 ten koste hebben gelegd. B. en W. achten het wenselijk over 1951 aan subsidie weer een bedrag van f 200 per voorstelling, dus in to- Te'e oon 2604 Plalle Sfeenenbrug 1-14 (Verdronkenoord) ,nf'»iir»iiTw^i|iTrrl(Tiiu>rrniii^^TinuiDBgw->gnirw (Advertentie, ing. Med.) Woningbouwvereniging bood een goed revue-programma IK hoop, dat U er met Uw uitgaven rekening mee wilt houden, dat er Maan dag ook nog huur moet worden betaald", zei de heer C. Couwenhoven, voor zitter van de woningbouwvereniging Rochdale, Zaterdagavond tot zijn leden toen hij in het Gulden Vlies de jaarlijkse feestavond met een kort woord in leidde. Zijn waarschuwing was eigenlijk overbodig, want geen van de bewoners toch zou het hebben gedurfd de bode voorbij te sturen na de mooie avond, die het bestuur hun Zaterdag heeft aangeboden. Het was een zeer gevariëerd pro gramma met muziek, zang, acrobatiek en een vlotte conférence verzorgd door Nol van Dijk en Willie Rex. Dit tweetal wist er een goede stemming in te pra ten en Nol van Dijk, die de nummers met een gezellig babbeltje aan elkaar koppelde, had een levendig contact met de zaal. gewoond door de directeur van het Huisvestingsbureau, de heer J. Spaans, de architect van Rochdale, ir C. Kees man, de heer Oosterlee, ambtenaar van Bouw- en Woningtoezicht en ambtena ren van de afdeling Musici van het Ar beidsbureau, werd besloten met een bal o.l.v. „The Musical Players". Het was een plezierig feest, dat de volgende week voor de rest van de leden nog eens zal worden herhaald. Daardoor kwam het ook, dat de aan wezigen spontaan meezongen met het showorkest „De Martins" onder leiding, van Martin Erich, dat verschillende keren voor het voetlicht kwam en zijn optreden besloot met een Zuidameri- kaanse show, die bij het publiek veel waardering vond. Tini Alma zong opera melodieën en de pianist, Leslie Davis bracht zijn gehoor in verrukking met het „Warschau Concerto" en „De Vuur- dans". Een van de hoogtepunten uit het programma waren de vier Osmani's, van wie de jongste een ruggegraat van rubber moet hebben. Met het grootste gemak vouwde zij zich dubbel en met bewonderenswaardige souplesse ver lichtte ze op de top van de menselijke pyramide de meest ingewikkelde toe ren. Een goed nummer acrobatiek, dat met veel gratie werd gebracht. De heer Couwenhoven sprak in zijn sluitingswoord zijn erkentelijkheid uit aan het adres van het Gewestelijk Ar beidsbureau, dat de artisten had ge ëngageerd. De avond, die o.a. werd bij- Schildei-s jubileren De afdeling Alkmaar van de Bond van Nederlandse schilderspatroons gaat Woensdag feestvieren. De afdeling be staat dan precies een halve eeuw en voor deze gelegenheid recipieert het bestuur bestaande uit de heren Th. de Visser, voorzitter; Jac. Narold, secreta ris; H. de Groot, penningmeester, J. Koeman en D. Karbaat 's middags in het Wapen van Heemskerk. De recep tie wordt besloten met een diner in in tieme kring, waarna 's avonds André Carrell het gezelschap komt vermaken. Toen in 1902 de afdeling werd opge richt telde zij haar leden ook onder de R.K. schilderspatroons. Deze hebben later hun ejgen afdeling gevormd. Het ledental bedraagt thans 23. taal f 4600 beschikbaar te stellen. Daaruit worden dan eerst de plaatse lijke ondernemers gesubsidieerd in het verlies, dat zij door het geven van de twee voorstellingen tegen verlaagde toegangsprijzen hebben geleden. Het resterende bedrag zullen B. en W. dan toekennen aan de stichting „Cen traal Coördinatiebureau" ter verde ling aan de beroepstoneelgezelschap pen naar verhouding van het aantal gegeven voorstellingen. De verdeling is dan als volgt: aan de commissie voor goede toneelkunst gevormd uit en door de besturen van de Alkmaar- se Bestuurdersbond on de plaatselijke afdeling van het Instituut voor ar beidersontwikkeling f 127.97; aan de schouwburg-exploitant W. C. Mooij, f 78.38 en aan de stichting „Centraal Coördinatiebureau voor het toneel", ter verdeling aan de vorengenoemde beroepsgezelschappen naar verhou ding van de in deze gemeente gegeven voorstellingen f 4.393.65. Vorige week werden in de Alkmaarse Overdekte examens afgenomen voor de diplima's van de N.B.R.D. Voor het diploma A slaagden: B. Gro- inger, J. Janssen, mej. A. Keesman en de heren H. M. Haverhoek, D. Leeuwen kamp en W. Vis. Voor het diploma B slaagden: de dames J. Duin en T. Schats. Voor het Voorbereidend diploma slaag de: de heer H. Huijbers. Allen werden opgeleid door de instruc teurs van de Alkmaarse Reddingsbrigade. In Maart 1953 zullen^er wederom examens worden afgenomen. VEEMARKT TE ALKMAAR Opgaven van het aangevoerde vee op 15 December: 6 paarden van 500—800, 140 vette koeien van 600—1225, 2 gras kalveren van 120—280, 30 nuchtere kal veren van 4085 en 23 vette schapen van 100130 per stuk; 370 varkens van 1,85 ot 1,98 per kg. beter moyenne en zou dus bij een ne derlaag van Hoogland als winnaar zijn uitgeroepen. Na de 21e beurt zag het e. naar uit dat Kamp inderdaad ging winnen. Hij had een voorsprong van 25 punten genomen. In de daarop volgende dertien beurten kon Kamp echter even zoveel caramboles verzamelen. Hoog land rook zijn kans, werkte met kleine, maar nuttige series zijn achterstand weg en bracht met een slotserie van 18 de partij op zijn naam. De voorzit ter van Alcmaria Victrix, de heer A. Haring, vond het uiteraard plezierig dat hij de trofee aan een clublid .mocht uit reiken. Hij uitte niettemin waardering aan het adres van de andere deelne mers en aan de gastheer van dit tornooi de heer Hecker. De eindstand is: P. Hoogland 12 42 4.00 P. Kamp 10 21 4.08 C. Beërs 10 31 3.78 P. Rolie 6 31 3.94 Th. Schot 6 30 3.48 L. Sluys 6 26 3.05 S. Poetskoke 4 30 3.93 A. Dekker 2 21 2.85 QOK de laatste partijen in de Oude Herberg werden onder hoogspan ning gespeeld. Daar W. de Vries Za terdag over Th. Schot struikelde, moest hij Zondag van Leo Heynis winnen om op de eerste plaats in het tornooi om de zilveren keu te eindigen. Ook Bus was nog in de rekening als De Vries won en hij zelf in staat zou zijn Van der Berg te verslaan. Daar Heynis zijn rivaal De Vries geen schijn van kans gaf en Bus in Van der Berg zijn meer dere moest erkennen ging de eindzege naar Leo Heynis. die gezien zijn alge meen moyenne onbetwist de sterkste speler van dit tornooi was geweest. De voorzitter van de Oude Herberg, de hr. J. Smit, reikte met een toepasslijk woorden tot de organiserende vereni- Vries namens de spelers waarderende oorden tot de arganiserende vereni- ging sprak en de gastvrouwe, mevrouw Jansen, een bloemenhulde bracht. De voornaamste uitslagen luiden: G. v. d. Berg 175 16 31 10.39 J. Bus 57 16 37 3.56 L. Heynis 175 18 41 9.72 W. de Vries 83 18 24 4.61 De eindstand: 8.93 L. Heynis 11 73 J. Bus 9 55 5.73 G. v. d. Berg 8 52 6.22 W. de Vries 8 48 6.16 P v. d. Does 8 64 5.46 6 41 5.06 4 38 4.59 2 27 4.38 Prettige sfeer, maar De Alkmaarse volleybalcompetities vorderen snel. De dames hebben de eer ste helft reeds afgewerkt en bij de herenafdelingen moeten nog slechts zes wedstrijden worden gespeeld om de eerste helft vol te maken. Volleybal heeft definitief zün plaats in Alkmaar veroverd. De belangstelling wordt met de week groter en het spelpeil, hoewel vooral in de lagere afdelingen nog zeer matig, gaat stap voor stap vooruit. Er wordt met grote animo gespeeld, maar toch moet ons iets van het hart. Vorige week namelijk moest een wed strijd worden gespeeld tussen twee reserve-teams. Het ene team was aan vankelijk met vier gerechtigde spe lers verschenen, zodat er niet kon worden gespeeld. De tegenstander had de wedstrijd dus reglementair ge wonnen. Er werd besloten dan maar een vriendschappelijke wedstrijd te spelen. Halverwege de eerste set, onge veer een half uur na de officiële aan vangstijd, verscheen een vijfde speler en daar ook een speler van het eerste team aanwezig was, werd het verzoek gedaan of de reglementaire winnaar alsnog wilde spelen. Dat verzoek werd afgewezen. Onsportief? Wij zijn vam mening van niet. De kwaliteit van de spelers in de 2e en 3e klasse is niet wn die aard dat zij bijvoorbeeld op behoorlijke wijze de door die eerste klasser geserveerde ballen kunnen verwerken. Het- was namelijk naar de maatstaven van die tweede klassers gemeten, een sterk speler en zij had den de wedstrijd zonder meer ver- JQr W. J. Jong, rector van het Jac. P. ThysseMontessori Lyceum te Overveen, sprak Zondagmorgen voor de gemeenschap Alkmaar van het Humanistisch Verbond over het onderwerp: „Worden de mensen dommer?", een vraag, die ten nauwste verband houdt met de kwalitatieve zijde van het bevolkingsvraag stuk. Bij de behandeling daarvan denkt men veelal aan de vraag of er al dan niet te veel mensen komen, maar ook is er altijd nog de onzekerheid welk soort mensen ons nageslacht zal vormen. Het is deze vrees, die ten grondslag ligt aan alle rassentheorieën. In een andere vorm duikt deze thans op in allerlei be schouwingen over het „dalende intelligentiepeil der Westerse volkeren". DE „minder intelligente", „lagere groepen" dezer maatschappij pian- ten zich, zoals uit de geboortecijfers blijkt, sneller voort. Daardoor zou de gemiddelde intelligentie achteruitgaan, net aantal zwakzinnigen toenemen en onze cultuur bedreigd worden. Iet is typerend, dat, evenals zulks bij de rassentheorieën het geval is, dit ver schijnsel wordt voorgesteld 'als een „sluipend kwaad", dat in al zijn drei ging onderkend zou worden door psy-, chotechnici, waarbij spreker de namen van professor Sirks en de doktoren Waardenburg en Van dei Heyden noemde. In een even belangwekkend als diepgaand betoog heeft dr Jong getracht de voorgaande beschouwin gen zoals niet geheel te weerleggen dan wel hun beperkte geldigheid te bewijzen. Hij betoogde, dat de theo- (Advertentie, 117. Jimmy Brown had in zijn avontuurlijke leven heel wat knek- nartijtjes moeten opknappen, maar hij was niet vaak een tegen stander tegengekomen die het lang tegen hem wist vol te nouden Nu eens lag Jimmy boven en dan weer lag Roel Reutelvink boven. Het werd een partijtje catch-as-catch-can, waar een belangstellend publiek graag tien gul den per plaats voor zou hebben neer geteld. De meubels vlogen in het rond en een grote staande schemerlamp viel onderste boven nadat Jimmy met zijn voet er welbewust een harde trap tegen had gegeven met de bedoeling, dat de koperen kap door de ruiten van een der ramen zou vliegenNu in deze opzet slaagde Jimmy ten volle. Kletterend vloog de schemerlamp door de ruiten! „Als kapitein Toontie dat nou maar hoort," dacht Jimmy, „dan zal hij we) begrijpen, dat ik een beetje assistentie kan gebruiken. Die Reutel- vink is een taaie rakker en als dat gat er nu nfear niet wasJuist op eer. ogenblik dat Jimmy tijdens aen woes'.e worsteling weer eens onder lag, slaag de Reutelvink erin Jimmy tot vlak bij de rand van het valluik te duwen. Hij wendde nog een allerlaatste krachts inspanning aan en steunend en blazend werkte hij de heftig tegenspar'.elenrie Jimmy over de rand van het donkere gat rie van de bovengenoemde psyebo- technici net zo gevaarlijk was als de Duitse rassentheorie, die zich in het bijzonder tegen de joden richtte. Deze toonden zich evenwel bij de opstand in het ghetto van Warschau en bij de strijd om de onafhankelijkheid van Is raël tegen de zeven aanvallende Ara bische legers geduchte vechters. Dr Jong hekelde de grootste schande, die Nederland zich na de oorlog op de hals heeft gehaald, omdat het prot.- chiistelijk deel van ons volk de Zuid- Afrikaanse rassentheorie van Malan heeft geaccepteerd. Spreker besireed, dat het kinderaan tal van „mindere groepen" op de duur tot een onhoudbare situatie op cultu reel gebied zou leiden, hoezeer ook de erfelijkheidsfactoren wei degelijk een rol spelen. Onder de academici is een gedeelte, dat minder intelligent is dan de knapste houthakker of f lesser spoe ler. Voor de humanist geldt slechts de vraag, wat er met een bepaald meisje of jongen te bereiken is, ongeacht het milieu, waaruit zij voortkomen. Met intelligentieproeven, die variabele re sultaten afwerpen, dient men voorzich tig te zijn, want wij missen het recht om de mogelijkheden van onze kinde ren op grond van onvoldoende gege vens te beperken. Voor de Sociëteit van Ouden van Dagen is dit weekend ruim 10 gulden ontvangen, zodat de initiatiefnemers thans f 67.50 in kas hebben. Ze zijn dus nog niet aan de benodigde 500 toe en als de inzameling in hetzelfde tempo doorgaat als thans het geval is vrezen we, dat de winter voorbij is, voordat het bedrag is ontvangen. Dat gaat natuurlijk niet. Het is de bedoe ling de oudjes zo spoedig mogelijk een gezellig onderdak te verschaffen, zodat zij nog vóór de Kerst in hun nieuw in gerichte soos kunnen zitten. Laat die 500.niet alleen neerkomen op de schouders van ,,de kleine man", die ook in dit geval blijk geeft groot te zijn in zijn medeleven met anderen. Hiei onder volgt de verantwoording: De heer P. de G.; dam- en domino spel. De heer Bruggeman: domino- en hal- maspel, de heer L. T.: twintig boeken De heer A. K. f 2.50, P. de B. f 2.50, C. H. S. f 1.—, M. f 0.50, De J. f 0.50; H. L. f 0.50mej. J. S. f 0.50; couvert N.V. f 2.50. Alle gevers betuigen wij onze welgemeende dank. loren. Nu is dat laatste niet zo be langrijk. Dat onvolledige team heeft echter de beschikking over verschei dene andere spelers en als er met een invaller moet worden gespeeld, zo re deneerde de tegenstander, den is het niet noodzakelijk met een invaller te komen die in het eerste team speelt. Dit is echter geen incidenteel geval, Verscheidene wedstrijden zijn tot nu toe gespeeld met invallers. Wonder lijk genoeg kwamen die invallers maar zelden uit lager spelende teams en wij zijn van mening dat deze manier van handelen niet bevorderlijk is voor de prettige sfeer welke tot nu toe bij de meeste wedstrijden heeft geheerst. Daar het team van Krom zich bij de dames heeft moeten terug trekken, zijn de standen in de damesafdelingen op de helft van de competities als volgt: le Klas Catajpult I P.C.B. I Catapult 2 Jong-Holland I Hooge Huys I Hooge Huys 2 Bergen I S.O.V.A. I Catapult 3 Rijks Politie Jong-Holland The Smash P.C.B. 2 Catapult 4 S.V.N. S.O.V.A. 2 Luxe Serie Keusora Bergen 2 Zwaluwen 2e 6 3 3 1 0 1 0 Klas 5 3 5 5 2 I 5 2 5 1 5 0 3e Klas 6 5 6 4 6 3 6 3 6 1 6 1 6 0 18— 2 12 13— 9 8 12— 8 7 10—12 5 10—13 5 9—14 4 3—17 1 13— 6 11— 7 11— 8 10— 9 9—11 2—15 17— 4 11 15— 6 9 12— 9 7 11— 9 7 7—14 3 6—14 3 4—16 2 gaat de de teams In de eerste klasse heren strijd voornamelijk tussen van Catapult en 't Hoge Huys. Wij zijn nieuwsgierig hoe dit duel zal eindigen. De Catapult teams zijn overigens zeer sterk. Niet minder dan vijf van de zes fungeren als lijstaanvoerders. De stan den zijn hier: le Klas Catapult I 7 7 0 0 21— 0 14 Hooge Huys I 7 7 0 0 212 14 Rijks Politie I 8 4 13 1511 9 The Smash I 8 2 4 2 14—15 Jong-Holland I 6 3 12 12— 9 7 P.C.B. I 7 2 2 3 10—15 S.O.V.A. 7 0 3 4 6—18 3 S.V.N. I 8 0 3 5 7—21 3 Catapult 2 S.G.A. I Hooge Huys 2 Octopus Rijks Politie A.P.S.V. PCB 2 Jong-Holland 2 Stoel Pavay I Catapult 3 DeNeBa Luxe Serie Alkm. Artsen S.G.A. 2 S.V.N. 2 The Smash 2 Povay 2 S.G.A. 3 De uitslagen luiden: Dames Klasse III S.O.V.A. 2—S.V.N. 7.00 Heren Klasse I Rijks Politie I—Jong Holland 1 9.00 0-3 S.V.N. I—Cataoult I 8.00 P.C.B. I—S.O.V.A. 9.00 Rijks Politie IPovay I 9.00 Klasse II P.C.B. 2—Cataoult 2 8.00 Jong-Holland 2S.G.A. I 8.00 Hooge Huys 2Octopus 7.00 Rijks Politie 2Stoel 8.00 S.G.A. I—A.P.S.V. 7.00 Klasse III S.G.A. 3—The Smash 2 7.00 The Smash 2—Alkm. Artsen 9.00 Alkm. ArtsenS.G.A. 2 9.15 Luxe Serie—S.V.N. 2 7.00 DeNeBaCatapult 3 8.00 S.G.A. 2—Povay 2 8.00 De resterende wedstrijden zijn: S.O.V.A.-Jonf-Holland I 16-12 Julia naschool; P.C.B. I—Jong-Holland 16-12 Julianasehool: StoelHooge BWP 2 18-12 Lindenschool; Catapult i Hooge Huys I 18-12 Lindenschool Je™ Holland 2—A.P.S.V. 18-12 Linden school; The Smash 2—Alkm. Artsen. Klas 7 7 0 0 7 7 0 0 8 4 1 3 8 2 4 2 6 3 1 2 7 2 2 3 7 0 3 4 8 0 3 5 Klas 8 7 0 1 8 4 2 2 7 3 3 1 8 3 2 3 8 3 2 3 7 2 3 2 8 2 3 3 7 2 1 4 7 0 0 7 8 0 2 6 Klas 8 8 0 0 8 6 0 2 8 5 1 2 7 4 0 3 8 2 3 3 8 2 2 4 7 2 1 4 8 1 2 5 8 0 1 7 21— 4 li 16—12 U 15—11 15—14 14—13 I 13—13 I 14—15 1 9—15 S 1—21 1 7—22 2 24— 218 20— 9 12 18—12 U 13—11 8 13—17 7 13—17 8 10-16 5 10-20 4 6—23 1 0-3 0-3 2-2 3-0 3-0 0-3 3-0 3-0 2-2 1-3 uitg- 3-1 2-2 1—3 2-2 OPPERDOES 13 Dec. Ronde bie ten A 14.20—14 50 B 13.50-13.70. C 6.5 modio 8.509.00. Snees Deense den gewoon 19.00-.19 70. grove 18- ^.RO, drielingen 25.40, gele kool o. 7.80.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 2