Stalin voelt voor een gesprek met Eisenhower Kon. Juliana: die alle iwisi en tweedracht overwint" e Mau Mau- moorden in Kenya Russische spion door Haagse politie gearresteerd Churchill in begin Januari naar de VS De Gaulle-man formateur RUSSEN SCHOTEN W.-BERLIJNS POLITIEMAN DOOD Truman: „Bidt voor uw vijanden" cember 1952 lersiman Zaterdag 27 Dec. 1952 VERENIGDE NOORDHOLLANDSE DAGBLADEN 149e Jaargang No. 305 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Dulles: Russische voorsiellen i.a.v. de vrede altijd welkom" ten zijn Talrijk rgen Sowjet-leider antwoordt op schriftelijke vragen Brits Kon. Paar Kerst '53 in N.-Zeeland Vliegramp in Perzië eiste 24 levens Aanhoudend zacht weer met buien Weerbericht Twee Ambonezen door 17-jarige Amsterdammer ernstig gewond Nederlandse contactman zou hoge positie krijgen na de komst van de Russen Franse kabinetscrisis Sowjets wilden een West-duitse familie ontvoeren Protesten over en weer TIEN ARABIEREN IN ISRAEL GEDOOD Weer ernstige explosie in Japan Pogingen bleven echter zonder succes Frankrijk dankt Libanon en Israël DE WERELD ViERDE HET KERSTFEEST X-stralen op pak/es voor Eisenhower Wervingsactie voor B.B. begint op 16 Maart Ijsmassa's op IJselmeer sterk gekrompen Pater De Greeve vierde zestigste verjaardag Trekkingslijsten van de Staatsloterij in de krant II me kerstboom, zien mgt vol glanzende al prijkt een letter de bedoeling? Dat ran die lettergrepen rumenten opsporen, verstopt heb. Zoek erwacht ik uiterlijk ie in de bus van ■au van dit blad. ;de inzending wordt oek! Doe dus allen Hen een heel goed TANTE PAULIEN. vele zakken, •rijenvloed, ip hangen pakken, ionuftocht doet. nd drie pakjes, jes in zijn zak, '.and vijf pakjes sjes en een pak) ik verspreidt een ke geur: kraakte 't zakje n met likeur, ■m en ribben onse teddybeer; hobbelpaardje, jen zo, meneer? ribben zijde ntje voor zus, :md tezamen nd-autobus. n parapluutje •.nloze knop. e ongeduldig: schiet nou ópl 5 DOORENBOS. - vrede op aarde jezegd in mensen lij heftig, zich naar sinds jij weg bent meer in mij .Ik hei) evoeld dan juist van- naar Mattson. Tor" elf voor het eerst in* Ivia. Nerveus ver van zijn handschoe- evige handen. A» kan ik me dat best jij zoudt die M* mij kunnen terug" ;ene wat ik juist z° jij misschien ook, het op volgen, stil. Het park veren maanlicht, a Zou je merken t de hare en drukte zou ik zeker, Sylvt®> f, die te voet door de de oprijlaan kwam lijn auto was blijven it begrepen waarom zijn vrouw bij buiten op het bord nan wist het wel..-- Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: H. M. KOEMANS Redactie: Achterdam 18, Tel 5541 ADVERTENTIES en ABONNEMENTEN: Voordam 11, Tel. 3320 Postgiro 187294 ALKMAABSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties 16 ct per m.m Familieberichten 20 ci p. m m Vraag en Aanbod (alleen 2e hands goederen) tot 15 woor den 1.-, elk woord meer 5 ct Uitsluitend contant Abonnementsprijs, bij voor uitbetaling. 2.02 per mnd f 6.05 per kwartaal plus incassokosten Weekabonnementen f 0.49 MAARSCHALK STALIN beeft schriftelijk geantwoord op enkele hem eveneens schriftelijk gestelde vragen van de diplomatieke correspondent van de „New York Times" Reston. Op de vraag of Stalin diplomatieke besprekingen met vertegenwoordigers van de regering-Eisenhower, waarbij rekening gehouden wordt met de mogelijkheid van een gesprek van maarschalk Stalin en generaal Eisenhower over het verzwakken van de spanningen in de wereld, zou toe juichen, werd door Stalin bevestigend beantwoord met de woorden: „Ik voel veel voor deze suggestie." Stalin verklaarde mede te willen werken aan nieuwe diplomatieke pogingen om een einde te maken aan de oorlog op Korea „omdat de Sowjet-Unie hier belang bij heeft". Op andere hem door Reston toegezonden vragen antwoordde de Russische leider: „Ik geloof nog steeds, dat oorlog tussen de Ver. Staten en de Sowjet-Unie niet als iets onvermijdelijks kan worden beschouwd tndat onze landen in vrede kunnen blijven leven." Op de vraag, waar de oorzaken van de huidige tegenstelling moeten worden gezocht, zei Stalin: „Overal waar de politiek van de koude oorlog tegen de Sowjet-Unie haar aggresitieve uitdrukking vindt." JOHN Foster Dulles, de a.s. minister J van Buitenlandse Zaken van de V.S., heeft gisteren na een telefoonge sprek met de a.s. president van Ame rika, Eisenhower, een verklaring uit gegeven, vaarin maarschalk Stalin wordt uitgenodigd concrete voorstel len" te doen ter bevordering van de vrede. Volgens deze verklaring zulten dergelijke Russische voorstellen door de a.s. regering van de V.S. in „ern stige en welwillende" overweging worden genomen. Dulles zei met be langstelling van de publicatie van Stalins antwoorden kennis te hebben genomen. „Indien dit betekent, dat maarschalk Stalin concrete voorstel len kan doen aan het nieuwe bewina Leden van het geheime Mau Mau ge nootschap hebben aan de vooravond van Kerstmis bij overvallen in verschei dene delen van Kenya tien Kikoejoes, onder wie een vrouw, gedood. Verder werden moordaanslagen gedaan op ze ven inheemsen, onder wie drie kinde ren en een vrouw. Het merendeel van de aanslagen werd in het Nyeri-reser- vaat gepleegd, ongeveer 100 km. ten Noorden van Nairobi. De Nieuwzeelandse premier, Sidney Holland, heeft in zijn kerstboodschap meegedeeld, dat koningin Elizabeth de Tweede en de Hertog van Edinburgh volgend jaar Kerstmis in Nieuw-Zee- land zullen zijn. Midden October werd te Londen of ficieel bekend gemaakt, dat de konin gin en haar echtgenoot in December 1D53 uit Engeland zullen vertrekken en h:t merendeel van Januari in Nieuw- oelarid zullen doorbrengen. Vervol gens zal een bezoek aan Australië wor den gebracht, waarna op de terugreis Ceylon wordt aangedaan. Donderdagavond is een vliegtuig van de Perzische luchtvaartmaatschappij tengevolge van de mist bij het vlieg veld van Teheran neergestort. Vier en twintig personen kwamen om het le ven. Er is slechts één overlevende. Het toestel kwam uit Abadan. NAGU1B NAAR DE V.S. Ee waarnemende Egyptische minis ter van buitenlandse zaken Fathi Ra- droean heeft verklaard, dat de Egyp tische premier generaal Nagum voornemens is een bezoek te brengen aan generaal Eisenhower na diens in stallatie in het Witte Huis. De datum van 't bezoek is nog niet vastgesteld. De minister zei, dat het bezoek v.n.l. ten doel had de nieuwe Amerikaanse president geluk te wensen. OORZAAK RAMP MET GLOBE- MASTER De Amerikaanse luchtmacht deelt mede. riat de ramp met de Globemaster 'e take Moses, waarbij Zaterdag 86 per- sonen omkwamen, te wijten is aan de omstandigheid, dat voor het opstijgen fnige bedieningsorganen niet ten volle in werking zijn gesteld. Hoewel Liet Eèrste Kerstdag droog is gebleven, trok gistermor- geil een regenstoring over rnet vr\) veel wind. Over koude Lieb- beii wij niet te klagen gehad, daar de temperatuur boven de vijf graden Celsius bleef schom melen. Het komende weekeinde staan ons buien te wachten, daar eej?. lagedruk-gebied van IJsland ftacir Êngeland is getrokken. Gis teravond bereikte ons alweer een randstoring met vooral in het Zuiden enige regen. Het is iets kouder geworden, maar beneden normaal zal de temperatuur riog niet komen. De vorst is ver naar het Noorden gedreven en ook in Oost-Rusland komt nog vorst van betekenis voor. Onze blik moet in de komende dagen echter in de richting van de Oceaan wor den gerichtwant van die kant kunnen wij voorlopig niet anders to aanhoudend onbestendig meer verwachten. Verwachting tot morgenavond: JETS KOUDER Overwegend zwaar bewolkt met Plaatselijk mist en hier en daar enige regen of motregen. Iets kouder met in het binnenland vannacht temperaturen om het vriespunt. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtin gen. in de V.S., nadat dit in functie is ge treden, kan hij er verzekerd van zijn, dat zij met grote ernst zullen worden onderzocht". Dulles zei voorts, dat daarvoor en voor de uitwisseling van gedachten, bedoeld om wegen te vin den -ter bevordering van de vrede en de internationale goede verstandhou ding altijd de diplomatieke kanalen of die van de Ver. Naties ter beschikking staan. Persoonlijk hebben noch Truman noch Eisenhower commentaar gele verd op de uitlatingen van maarscha.it Stalin. In ambtelijke kringen te Washington blijft men voorts van mening, dat de Sowjet-Unie eerst meer blijken van goede trouw in haar buitenlandse politiek moet geven voordat een ontmoeting tussen Eisen hower en Stalin kans van slagen heeft. Steekpartij in hoofdstad In de Schaepherderstraat te Amster dam heeft op Tweede Kerstdag een 17- jarige Amsterdammer tijdens 'n vecht partij een 23-jarige en een 24-jarige Ambonees met een mes verwondingen in de buik toegebracht. Beiden zijn in zorgwekkende toestand naar het Wil- helmina gasthuis overgebracht. Be da der is in arrest gesteld. WORDT MARTY UIT „DE" PARTIJ GEZET? De partijcel van de gedegradeerde Franse communistenleider André Mar ty heeft diens uitzetting uit de partij geëist, zo deelt 't partijbesteuur mede. Volgens het partijreglement kan een lid slechts worden geroyeerd op voorstel van de cel waartoe hij behoort. Marty is beschuldigd van afwijkende principes. TAE Haagse politie heeft Dinsdagavond op de Houtrustbrug in Den Haag de 37-jarige Russische journalist Lev Constantinovitch Pissarev die sedert Februari 1951 in Nederland optrad als correspondent van het Russische pers bureau TASS, onder verdenking van spionnagc gearresteerd. Bij zijn arrestatie bleek hij in het bezit te zijn van geheime documenten. Een protest van de Russische ambassade tegen de aanhouding van de TASS-corrcspondent is door de Nederlandse regering van de hand gewezen. Ook werd het verzoek van de Russische ambassade om een Sowjet-vertegenwoordiger het verhoor van Pissarev door de rechter-commissaris te laten bijwonen, afgewezen. dat de machtige arm van de Sowjet- Unie hem wei zou weten te grijpen, indien hij hun vertrouwelijke bespre kingen aan anderen zou overbrieven. Hierop nam de Haagse politie haar maatregelen en Dinsdagavond wera Pissarev na een onderhoud met zijn contactman op de Houtrustbrug gear resteerd. De Britse premier, Winston Churchill heeft officieel bekend gemaakt, dat hij begin Januari een bezoek zal brengen aan New York cn Washington om be sprekingen te Voeren met generaal Eisenhower cn president Truman. Churchill vertrekt 31 December met de „Queen Mary" voor een verblijf van twee weken op Jamaica. Onderweg zal hij 2 of 3 dagen in New York de gast zijn van Bernard Baruch. Tijdens zijn verblijf aldaar zal hij informele bespre kingen voeren met generaal Eisenhou- wer. Churchill zal ook een bezoek bren gen aan president Truman in Washing ton. Vijftienduizendste schip te Rotterdam aangekomen Gistermiddag is in de Rotterdamse haven 't vijftienduizendste zeeschip van dit jaar binnengekomen. Deze kerstver rassing betekent een naoorlogs record voor Rotterdam, want het getal 15000 kon na de bevrijding nog niet worden genoteerd. Het vorige jaar arriveerden te Rotterdam 13.556 zeeschepen. Voor de jaren 1949 en 1950 bedroeg het aan tal binnengekomen schepen resp. 11.604 en 12.883. TN verband met de kabinetscrisis in u Frankrijk verzocht president Aurioi de leider van de Franse socialisten, Guy Mollet, een nieuwe regering te vormen. Mollet wees dit verzoek af en zeide, dat de socialisten niet aan een nieuwe regering zullen deelnemen. Op eerste Kerstdag heeft de president vervolgens de Gaullistische afgevaardigde Jacques Soustelle een nieuwe regering te vor men. Na afloop van een gistermiddag gehouden bijeenkomst vanzde parlemen taire fractie van de RPF, de partij van generaal De Gaulle, is vernomen dat Soustelle de opdracht tot het vormen van een nieuwe regering zal aanvaar den. Soustelle zei, dat hij zou pogen de crisis op te lossen volgens de richtlij nen van generaal De Gaulle. Russische militairen hebben op de morgen van eerste Kerstdag een West- berlijnse politieman in de Franse sec tor doodgeschoten. De agent stierf op weg naar het ziekenhuis. Hij had met een aantal collega's Russische militai ren tegengehouden, die gewapend met automatische wapens, honderd meter de Franse sector van Berlijn waren bin nengedrongen om drie Westduitsers te ontvoeren. De drie mensen werden gear resteerd toen zU een. woning bij de Oost- duitse zonegrens verlieten. Twee Russi sche militairen sleurden hen over de grens. Een der arrestanten, een vrouw van middelbare leeftijd, viel flauw. De andere twee vroegen de Russen de Een woordvoerder van het Israëlische leger heeft Donderdag medegedeeld, dat Israëlische veiligheidstroepen in de af gelopen week tien „Arabische indrin gers" hebben gedood, één gewond en 37 gevangen genomen. Gisteren hebben acht personen het leven verloren bij een magnesium-ont ploffing, die zich heeft voorgedaan in een magazijn van photo-artikelen te Nagoja in Midden-Japan. Vijf wonin gen werden door de ontploffing en de tegelijkertijd ontstane brand verwoest. Acht personen werden gewond. Direct nadat premier Pinay was afgetreden, heeft Vincent Auriol, de president van Frankrijk, ge sproken met mogelijke candidaten voor het premierschap. Op de foto de heer Teitgen en Georges Bi- dault, die na hun onderhoud met Auriol door de pers worden ge- interviewd. De gearresteerde Rus, die zich az Nederlandse taal reeds vrij goed had eigengemaakt, had volgens de Haagse politie gepoogd verscheidene lagere ambtenaren en ook officieren te be werken om hem inlichtingen van mili taire en economische aard te verschat ten, doch steeds zonder succes. Pis sarev placht zijn „slachtoffers" uit te nodigen voor voetbal- en ijshockey- wedstrijden en hun vervolgens kost bare borrel- en dinerpartijtjes aan ie bieden. Op deze wijze poogde de Rus vriendschapsbanden aan te knopen. Een van deze contactpersonen, die de zaak door kreeg, lichtte de politie in, waardoor de zaak aan het rollen kwam. Pissarev wist dit echter niet en begon, toen hij meende bovenge noemde contactpersoon voldoende in zijn macht te hebben, met grovere mid delen te werken. Indien deze Neder lander agent van de Sowjet-Unie zou worden, zou hij een hoge positie krij gen, wanneer de Russen hier zouden komen. Toen de Nederlander echter niet direct toehapte, dreigde Pissarev Ramp ..Champollion De Franse regering heeft de regerin gen van Libanon en Israël haar dank betuigt voor de hulp, die inwoners van beide landen hebben geboden aan de opvarenden van het voor de Libanese kust gestrande en in tweeën gebroken Franse passagiersschip „Champollion". De kapitein schrijft het ongeluk toe aan slecht zicht en aan het feit dat op het vliegveld van Beiroet onlangs een nieuw lichtbaken in gebruik is geno men, waardoor hij is misleid. Bey van Tunis bekrachtigt méér decreten De Bey van Tunis, de 71-jarige Sidi Lamine, heeft Donderdag zijn zegel ge hecht aan vier decreten, w.o. twee, die een onderdeel vormen van het Franse hervormingsplan. De andere twee de creten betreffen hydro-electrische wer ken en de salarissen van burgers, die werken bij de Franse vlootbasis van Bizerta. DEENSE KONINGIN-MOEDER ERNSTIG ZIEK Koningin Alexandrine, de 74-jarige moeder van Koningin Frederik van De nemarken. die de vorige week een ope ratie heeft ondergaan is, volgens een gisteren uitgegeven medisch bulletin „zeer zwak' RUSSEN LIETEN AMERIKAANS OFFICIER LOS De Amerikaanse luitenant Horace Sincore, die 24 November j.l. door de Oostduitse politie op Oostduits gebied was gearresteerd, is Vrijdagochtend door de Sowjet-autoriteiten vrijgelaten. HER TRADITIE getrouw hebben ver- schillende staatshoofden en geeste lijke leiders zich ter gelegenheid van het Kerstfeest met een boodschap ge richt tot hun volken of geloofsgenoten en de mensheid in het algemeen. Op Eerste Kerstdag sprak H.M. Koningin Juliana via de zenders van Hilversum een Kerstboodschap uit. De Paus richt te zich in het bijzonder tot de „armen eu verdrukten". President Truman hield de laatste officiële radiorede voor zijn aftreden op 20 Januari a.s. Koningin Elizabeth van Engeland sprak haar eer ste Kerstrede uit tot de volken van het Gemenebest. Ook de Egyptische pre mier, generaal Naguib, sprak tot zijn volk. {JET licht schijnt in de duisternis, dit is altijd weer het heil dat wij zoe ken en waarvan wij de uittreding ver wachten van alles wat ons hart be zwaart, aldus begon Koningin Juliana haar rede. Wij beleven en verwerken het ieder op onze eigen manier en toch ook weer allen samen. Het is goed stil te luisteren en te kiiken naar wat het Kerstfeest ons brengt, voordat wij zo straks een nieuw jaar ingaan, een jaar waarvan wij beseffen, dat het voor ons en voor de gehele wereld uitermate be langrijk zal zijn en dus ook voor elk van ons afzonderlijk. Aan zovelen dringt zich in onze tijd de vraag op: Wat kan ik nog doen als enkeling? En dat lijkt dan vaak zo goed als niets. En toch is dat niet zo. Be staat de wereld soms niet uit enkelin gen, uit persoonlijkheden? De moge lijkheden ten goede, ieder mens gege ven, zijn verbazingwekkend. Hoe ont zaglijk groot is niet de actieradius van een mens, die naar zijn geweten han delt? In ieder mens is de mogelijkheid gelegd een opbouwend element in de maatschappij te zijn. Het goedwillende nu in alle enkelingen tezamen, is ook collectief tot allerlei in staat, evenals het totaal van het kwaadwillende in alle enkelingen tezamen. De keus daar tussen moet bepaald worden door het geweten der gezamenlijke mensheid. Als ik u en mijzelf nu een ding toe zou willen wensen met dit Kerstfeest en ook in 't komende jaar, dan is 't dit dat ieder voor zich van uit zijn persoonlijk geloof ertoe zal meewerken het geza menlijk geweten levendiger te maken en op te voeren tot sterker krachtsuit straling. We voelen dan een kracht over ons vaardig worden, die overwinnen kan al wat twist en tweedracht is. Zo kan men het leven in stille kracht beleven en bevrijden en 't Kindeke in de Kerstnacht geboren heeft ons voor alle tijden als boodschap achtergelaten: Hebt goede moed. Ik heb de wereld overwonnen". PAUS PIUS DE TWAALFDE: „Ik betreur het verlies van persoonlijkheid van de moderne mens mede door de techniek. Laat ons zijn bewaarders en bevorderaars van de menselijke waar den". KONINGIN ELIZABETH van Enge land vroeg voor haar te bidden „opdat God mij de wijsheid en de kracht mo ge geven om Hem en u allen alle dagen van mijn leven trouw te dienen en om de plechtige beloften na te komen, die ik bij mijn kroning op 2 Juli zal doen". PRESIDENT TRUMAN deed een be roep op zijn landgenoten om voor hun vijanden te bidden „opdat Gods geest deel zal hebben aan hun levens en in hun landen zal heersen". GENERAAL NAGUIB sprak over ra dio Cairo in het Engels, Frans, Italiaans Duits en Arabisch. Hij wenste alle Christenen in Egypte en in de wereld geluk en voorspoed en woonde in de St. Jozefskerk de kerstmis bij. HET FEEST TN DE kleine kerk van Bethlehem werd de mis bijgewoond door pelgrims en herders uit de omgeving. Zelfs aan het front in Korea, waar een grimmige kou de heerst, waren Kerstbomen opgesteld. Dank zij een speciale vervoersdienst konden de troepen van de V.N. langs het gehele front godsdienstoefeningen bijwonen. De kerstpakketten die door vreemden aan generaal Eisenhower wa ren gezonden, werden eerst door leden van de geheime dienst met x-stralen onderzocht. In Parijs en Brussel was het prachtig weer. Duizenden kinderen liepen in Rome mee in een processie: In vele delen van Oost-Europa deelde „Grootvader Vorst" inplaats van het kerstmannetje aan kinderen geschen ken uit. vrouw naar haar woning terug te mo gen brengen. De militairen lieten de vrouw naar haar huis brengen De be woners sloten direct de deur Toen verschillende Westberlijnse po litieagenten zich naar de plaats van het geheuren spoedden, werden zij direct onder .vuur genomen. Een van hen werd getroffen. Er kwam weldra assistentie in de vorm van vijf met karabijnen ge wapende politiemannen. Zij openden vuur en joegen de Russische militairen op de vlucht. De Franse commandant in Berlijn heeft bij de Rusische autoriteiten ge protesteerd tegen het doodschieten van de Westberlijnse politieman. De vertegenwoordiger in Berlijn van de Russische controlecommissie heeft bij de Franse commandant geprotesteerd tegen provocaties van Westberlijnse politiemannen, die Donderdagmorgen getracht hebben Russische militairen aan de grens tussen de Russische zone en de Franse sector te ontvoeren. In Noord-Holland De volgorde der aanvangsdata van de werving van vrijwilligers voor de organisatie Bescherming Bevolking, is thans na ampel overleg vastgesteld. Op 19 Januari 1953 zal de première plaats hebben in de provincies Noorcr Brabant, Limburg en Overijssel. In Noord-Holland (behalve in Amster dam, Hilversum en 't Gooi) zal de wervingsactie op 16 Maart beginnen. Door de aanhoudende sterke dooi zijn de ijsmassa's op het IJselmeer de laatste dagen sterk ingekrompen. Al leen van de Westdam van de Prinses Margrietsluis tot op tien km. van de Ringdijk naar Urk zit een ijsveld met twee ijsbergen. In dit ijsveld is ook ai een gedeelte open water. Sterke mo torschepen zullen tussen Urk en Lem mer geen grote hinder van het ijs on dervinden, mits zij overdag varen. Ver der is alles open water. Pater Henri de Greeve, die na een langdurige ziekte thans weer geheel hersteld is, heeft op eerste Kerstdag in intieme familiekring zijn zestigste verjaardag gevierd. In de loop van de middag heeft een afgevaardigde van het voor die gelegenheid samengestelde huldigingscomité hem namens vele dui zenden radiovrienden een belangrijk be drag als verjaarsgeschenk overhandigd, waarmee hij zich in zijn woning te Berg en Dal bij Nijmegen opnieuw kan in richten en zijn bibliotheek op peil kan brengen. Aangezien nog steeds gelden binnenkomen, deelde de afgevaardigde mee, dat in de loop van de volgende week nog een aanvullend bedrag kan worden tegemoet gezien. Vijffien jaar wegens roof overval Dinsdag heeft de rechtbank te 's Hertogenbosch de 36-jarige Van B. uit Eindhoven wegens diefstal met ge weldpleging tot 15 jaar veroordeeld. Zijn medeplichtige, een 40-jarige vrouw, werd van rechtsvervolging ont slagen. De rechtbank gelastte haar op neming in een krankzinnigengesticht. Het paar had in Feoruari de 72-jarige lompenkoopman H. Keur te Vaikens- waard, neergeslagen en van zijn geld beroofd. De koopman overleed twee dagen later. Van B. had de inlichtin gen gekregen van zijn medeplichtige. Van de oudstrijders zijn er 15 millioen invalide.... Volgens een overzicht van de Wereld bond van oud-strijders zijn er vijftien millioen invalide oud-strijders. Van hen werden er zeven millioen invalide in de laatste wereldoorlog. De Ver. Sta ten werden in de afgelopen oorlog het zwaarst getroffen: 1.919.573 invaliden, waarvan een kwart psvehiatrisebe ge vallen. In Duitsland zijn ruim ander half millioen oorlogsinvaliden. Prinses josephine trouwt op 9 April in Luxemburg De oppermaarschalk van het Belgi sche hof heeft medegedeeld dat het hu- weliik van H.K.H. prinses Josephine- Charlotte met Z.K.H. Jan van Luxem burg on 9 April te Luxemburg zal wor den voltrokken. TREINONGELUK IN BRAZILTë In de Braziliaanse staat Sao Paulo liep een trein uit de rails. Twee wagons kantelden en één stortte in een rivier. Vijf personen kwamen om het leven, acht werden ernstig gewond. Vanaf 1 Januari zullen wjj weer re gelmatig de trekkingslijsten van de Staatsloterij in onze eourant opnemen. Wij geloven, dat wij zeer velen onzer lezers hiermede een groot genoegen zullen doen. De redactie.

Alkmaarsche Courant | 1952 | | pagina 1