1 Kopbal van Kuyper bracht drie I minuten voor tijd de beslissing Zwakke geslacht van „De Halter" achtste lustrum vieren gaat Untied knalde penalty tegen paal Jaap Ligthart onttroonde Gerrit Wessels in knappe slotpartij Voortreffelijke organisatie en uitstekende bezetting Doelman Vasbinder was niet onbetuigd. Maar het initiatief bleef de ster van net veld rolt plakt êetêk brandt éefob Ook in returnwedstrijd moest Andijk de punten aan R.K. AFC laten SSS worstelde zich naar kleine zege op Hercules Initiatiefneemsters stuitten in de eerste jaren op veel wanbegrip !n 1952 kwam de klap op de vuurpijl CATAPULT DAMES BEHAALDEN EEN FRAAIE OVERWINNING IN STEDENTORNOOI MAANDAG 5 JANUARI 1953 HOOGSPANNING BIJ ZFC-ALCMARIA (1-0) (Van onze Zaanse sportcorrespondent) TOEN DRIE MINUTEN voor het einde de ZFC-spil Kuijper zijn doelpunt 1 maakt? dat de wedstrijd tegen Alcmaria besliste, zal ieder van mening zijn geweest dat dit de thuisclub toekwam, vooral door de grote meerderheid in de tweede helft ten toon gespreid, maar het was jammer voor de uitstekende Alk- maarse verdediging en niet in het minst voor doelman Vasbinder, die de beste speler van het veld was. j linkervleugel van de gasten liet zich j toch voornamelijk aan ZFC-zijde. IJET VELD WA" door vele roodwitten sneeuwvrij gemaakt, wel bespeel- baar, maar toen de wedstrijd draaide bleek toch dat het moeilijkheden voor de.spelers opleverde. Voor de verdedi- gers ging het nog wel, maar de aan vallers hadden soms de grootste moeite om zich vlug te verplaatsen. A a onge veer tien minuten spelen hadden de spelers zich aangepast, kwamen de aan vallen pas los. De verdedigers bleven echter meester en dat zou nog lang zo blijven. De thuisclub was meer aan vallend, maar de verdediging moest toch voortdurend op haar tellen passen, daar de snelle Alkmaarse vleugelspe lers veel gevaar stichtten. Een vrije schop werd door de ZFC-reehtsbuiten te zacht ingekopt en aan de andere kant was Untied eens bijna van de ZFC-spil losgekomen. De kans van de dag voor de gasten kwam na 22 minu ten spelen. Untied mocht een penalty nemen, maar de aanvalsleider van de withemden schoot keihard tegen de paal. Voor ZFC was dat aanleiding een offensief in te zetten, maar de Alkmaarse verdediging doorstond die vuurproef glansrijk. Verder ging de strijd gelijk op, niettegenstaande het feit, dat Alcmaria iets beter speelde. Voor het doel brachten alle aanvallers er niet veel van terecht. Vasbinder moest zich eens bovenop de bal stor ten; de ZFC-back Kabel bracht aan de andere kant op het nippertje redding, en als we nog vertellen dat aan beide zijden een hoekschop werd genomen hebben we het voornaamste van de eerste helft vermeld. DE tweede helft was onbetwistbaar Voor de thuisclub. De roodwitten kwamen vanaf de aftrap overdonderend opzetten, maar de kansen bleven on benut, omdat het tempo te laag was en de bal veelal te hoog werd gespeeld. Dit uitblijven van succes kwam voor namelijk door het uitstekende verde digen der Alkrnaarders, en bovendien stopte doelman Vasbinder een kopbal van cle ZFC-midvoor Driehuis op ver bluffende wijze. De Alkrnaarders makten zich nu en dan los uit de om knelling en waren dan gevaarlijk. Un tied schoot, met nog vijf minuten te spelen, eenmaal juist naast en ook de Om Zuurbranden op de maag te blussen: Hén at twee Rennies nemen. En z. unt U dan weer zonder zorgen alles eten wat U graag lust; zonder vrees voor die brandende pijn. Kijk eens om U heen hoe tientallen mannen en vrouwen het gebruik van Rennies tot een vaste gewoonte maken. En met succes. Zij weten niet meer wat bran dendmaagzuur is. (Advertentie. Ing. Med.) Drie minuten óór het einde: De bal danste op de Alcmaria lat, werd tot hoekschop gewerkt en daaruit scoorde ZFC het winnende doelpunt. Kuijper, de ZFC-spil, was naar voren gekomen voor deze hoekschop en via zijn hoofd werd de ZFC-overwinning een feit. Een golf van vreugde brak los in de gelede ren van de thuisclub. Aan beide zijden werden nog enige aanvallen onderno men, maar de stand veranderde echter niet meer en met een zeer zwaar be vochten zege voor ZFC kwam het einde. Neem dus nooit zomaar „vloei", vraag om MASCOTTE (Advertentie. Ing. Med.) Beiden ploegen benutten een penally Andijk heeft in de returnwedstrijd tegen RKAFC het jubileumjaar inge zet met een 5-2 nederlaag. Andijk moest deze nederlaag incasseren om dat de gasten, wat snelheid en techniek betrof, sterker waren. Vooral de over het algemeen zwaar gebouwde Andijk- spelers ondervonden op het gladde ter rein veel moeilijkheden. De voorhoede van RKAC, met de jeugdige Kooge als aanvalsleider, wist dit voordeel uit te buiten, hetgeen niet weg nam dat de thuisclub tot de rust uitstekend partij gaf. Na een 1-0 ach terstand slaagde De Braber er in de gelijkmaker lar.gs de RKAFC-doelman te scoren. De Alkrnaarders hadden het antwoord echter klaa en spoedig her namen' zij weer de leiding. Weliswaar werd Popma nog voor de rust voor de tweede maal gepasseerd, maar daar de Andijk-speler De Boer buitenspel stond werd dit doelpunt terecht geannu leerd. Na de thee bleek het de gasthe ren te veel van hun krachten hadden gevergd en dat de winst in de Kaas stad zou belanden. Het vlotte aanvals Feestavond Alcmaria De jaarlijkse feestavond van Alcmaria spel .van d.e ?KAAFC;.prs b,ra?ht vele Victrix stond Zaterdagavond in het teken van het 55-jarig bestaan. Welis waar werd aan dit elfde lustrum op geen enkele manier een officieel tintje gegeven, maar dat neemt toch nie1" weg dat de vereniging weer een mijlpaal heeft bereikt, waarbij het goed is even terug te denken aan die voorbije veel bewogen jaren. openingen in de Andijk-gelederen en spoedig moest de thuisclub tegen een 3-1 achterstand opkijken. Door onge oorloofd spel van de RKAFC-doelman kreeg Prikkel gelegenheid, via een pe nalty, de stand op 3-2 te brengen, maar toen kort daarop de midvoor van de gasten werd „gevloerd" scoorde Van Saase, eveneens uit een strafschop, het^ Het zilveren biljart-tornooi B1™* ?.OU.tHFT t0RN001 om het Zilveren Biljart, dat Zondagavond in e Nachtegaal werd besloten, een sensationeel einde hebben gehad. beslSSLluTnlV- e "rote rivalc'"' Gierrit Wessels en Jaap Ligthart, «e maar knn ml zaude'' gaa" spelen, zat een speler langs de kant, die alleen Dat was dat deze 'wee tegenstanders de punten zouden gaan delen, on z»n mam^e,en/l,e' evenals Wessels en Ligthi RPogTveênamdi.ba" 5*Llte P^tij dus Tfcat w r» icgcusi cn ziin'SnaamShaae,ït<Iie' e.v,ena,'s Wessels en Ligthart, slechts één verliespartjj Roggeveen die een .c !aatste Par'Ü dus in remise zou eindigen was zijn geworden Lietlmrf "^vnei n»4 ongeveer zes Punten lager lag, winnaar veelbelovende inn»™! voelde echter niets voor een puntenverdeling. Deze „ie i».speelde zeer sterk en maakte de partij in zeven beur- bracht het niet verdeel gla"^ v,an VrÜdaS en Zaterdag verloren en ■vnnr »n iasr i-„ i caramboles. Wessels moest zijn t'rophee dus Wessels in zijn vijfde beurt slechts éên carambole produceerde en daarop poe delde, was de partij beslist. De belangrijkste uitslagen van dit week-end luiden: Wessels Ligthart ten uit. Wessels had iets bracht het niet verder voor een jaar aan Ligthart'afsUan.' Roggeveen zeven beurten op hete kolen I IGTHART speelde zeer sterk. Dat blijkt wel uit het feit, dat hij de slotpartij beëindigde met een moyenne van 35.71. Als men weet, dat Ligthart enkele weken geleden Nederlands kampioen tweede klasse werd en dat voor deze klasse een limiet staat van 10,is het duidelijk, dat hij die twee de klasse inmiddels reeds is ontgroeid. Wessels begon overigens met een be hoorlijke serie van 49. Ligthart kwam Ple' Verder dan achttien stuks, maai toen Wessels in de tweede en derde beurt tot een totaal van 61 was geko- men.Ikwam Ligthart, na een serie van pas goed los. In zijn derde beurt ü1aTleen serie van 110 noteren. Wes- ceis scheen het antwoord klaar te heb- Pf"' maar hij strandde in zijn vierde "a 36 caramboles. Ligthart was even zijn concentratie kwijt, antwoord de met, een serie van 29, maar nadat Wessels Schouten Ligthart Schouten Wessels Van Lingen Ligthart Van Lingen De eindstand van dit spannende tornooi luidde: 124 7 250 7 250 17 183 17 250 12 53 12 250 13 56 13 250 13 59 13 49 110 80 56 71 18 124 15 118 29 17.71 35.71 14.70 10.76 20.83 4.41 19.23 4.30 19.23 4.53 vierde doelpunt voor RKAFC. Vlak voor het eindsignaal moest de Andijk- doelman voor een vijfde voltreffer ca pituleren, waarmee de nederlaag voor Andijk tot een feit werd gemaakt. Veteraan Boersen weerde zich nog uitstekend De Alkmaarse krachtsportvereniging organiseerde gisteravond in de goed bezette bovenzaal van café „Tom" zijn eerste woistelcoimpetitiewedstrijd. Dit eerste optreden werd een volledig suc ces voor S.S.S. Het sterke Hercules uit IJmuiden werd namelijk verslagen, zij het met slechts één strafpunt verschil. Dit succes is te meer verheugend omdat de vereniging na een lange down-periode eindelijk weer eens naar buiten optrad. Men hoopt onder leiding van een nieuw en krachtig bestuur binnen afzienbare tijd weer de plaats te bereiken waarop S.S.S. jaren lang heeft getroond, namelijk de eerste plaats in de Nederlandse krachtsport wereld. De eerste partij van de avond was tevens de kortste. De Alkmaarder Kok behaalde in 1 min. 17 sec. een touche overwinning op Kossen. Bijtjes moest zijn meerdere erkennen in Van de Wal, die de Alkmaarder na 4 min. 3 sec. in een liggende heup zwaai nam. Hoogendijk nam echter weer revan che voor S.S.S. door op Dorp in precies 3 min. een touche-overwinning te be halen. De fraaiste partij van de avond was die tussen A. Hoogendijk en Kras. De Alkmaarder was steeds in het offensief en werd tenslotte na 9 min. 45 sec. op welverdiende wijze winnaar. Veteraan N. Schats moest in Schaap zijn meerdere erkennen. De IJmuide- naar besliste de partij na 7 min. 29 sec. in zijn voordeel. Wij hadden bewondering voor de veteraan Boersen die het tegen de sterke en jonge Kraak, een neef van de Stormvogels-doelman, moest op nemen. Boersen had bovendien de pech dat Kraak aanzienlijk zwaarder was, waardoor het voor de S.S.S.-er zeer lastig werd zijn technische meerderheid uit te buiten. Wel wierp hij zijn tegen stander éénmaal in touche, maar jam mer genoeg voor de Alkmaarder viel Kraak buiten de mat. Deze krachtsin spanning was Boersen juist iets te veel geweest en Kraak kon tenslotte, na een lange strijd van vijftien minuten een kleine puntenoverwinning behalen. Met belangstelling hadden velen uit gekeken naar de slotpartij tussen Van Lienen en Deutekom. De Alkmaarder besliste dit fascinerende spel van gre pen en tegengrepen door een heup zwaai reeds binnen de twee minuten. De uitstekend gebouwde athleet Keirsgieter behaalde een overwinning bij het gewichtheffen. In totaal bracht hij 270 k.g. omhoog, 80 k.g. drukken, 85 k.g. trekken en 105 k.g. stoten. Arie van Lienen bleef met zijn prestaties, resp. 85, 80 en 100 k.g., vijf k.g. bij deze IJmuidenaar ten achter. IVA - Blanco tornooi In „Casino" te Den Helder, waar in twee zalen tien tafels beschikbaar waren, hebben „I.V.A." en „Blanco" gisteren een in alle opzichten geslaagd tafeltennis» tornooi georganiseerd. Er waren in totaal 154 deelnemers, een aantal, dat voor dien in Nieuwediep niet werd bereikt. De organisatie was dermate goed ge organiseerd, dat de burgemeester, mr G. D. Rehorst, de prijzen op een redelijk uur kon uitreiken, ofschoon tijdens de „spertijd" boven enkele tafels de ver lichting moest worden uitgeschakeld. Dat betekende een tijdverlies van ongeveer drie uur voor twee tafels, terwijl de bovenzaal niet meer kon worden gebruikt. Alle hulde voor het uitstekende beleid van de beide voorzitters, de heren N. Hemelrijk en J. Sinjewel. BURGEMEESTER Mr REHORST REiKTE DE PRiJZEN UIT Reeds vroeg in de avond waren di verse resultaten bekend. In de tweede klasse (heren) behaalde Brakenhoff (Den Helder) net kampioenschap. Ba- zijn (De Merletten) eindigde als twee de, en Van Spanje (DSS) als derde. In de derde klasse werd J. Water (Enkhui zen) eerste, gevolgd door J. Hinge (DSS) en W. Dirkzwager (IVA). De ti tel in de vierde klasse (heren) wasvoor de Haarlemmer Feitz, die op de hielen werd gezeten door Smit van Effect uit Noord-Scharwoude en W. Maters van IVA. De dames-vierde-klasse bracht als kampioene mej. R. Wormsbecher, van het Alkmaarse DSS. die in de finale met 2111, 2116 zegevierde over me vrouw O. Baten van DSS. Derde werd hier mej. Noordhoff van IVA. In de hoogste damesklasse ging de finale hoe kan het anders! tussen mevr. Sinjewel en mej. Vreugdenhil, die door eerstgenoemde (Blanco) in twee games werd .beslist (21—17. 21—13). Mej. H. Krab (DSS) moest met de derde prijs genoegen nemen. Mevrouw Sinjewel was ook in het damesdubbel vertegenwoordigd. Tezamen met mej. Vreugdenhil legde zij op de eerste prijs beslag, gevolgd door de dames Krab Offman DSS) Wat het herendubbel-spel (3/4) be treft, gingen BruinisWater (Enkhui zen) met de eerste prijs schoot. Het dubbel DuinVisser (Dito) werd twee de. Bijzonder spannend was de eind strijd herendubbel Ov.(le)2e klasse, waarvoor Visser en Benkman (Disnie) aan de tafel verschenen tegenover Poeze en Piederiet van DSS. Eerstge noemde heren zagen de eerste game met 2523 verloren gaan, doch herstelden zich keurig in de tweede, die met 21-14 werd gewonnen. De derde game moest dus de beslissing brengen. Visser en Beukman toonden zich uiteindelijk met 21—15 de sterksten. Het was een fraaie strijd. Veertig jaren dames-turnen 70ALS TE DOEN GEBRUIKELIJK organiseert de vereniging De Halter ook dit jaar weer haar jaarlijkse gymnastiek-revue. Als over enkele weken de keurploegen op het toneel verschijnen om hun kunnen te demonstreren, knots oefeningen worden afgewisseld met balletten, acrobatiek, schetsjes en al die andere onderdelen die de laatste jaren de uitvoeringen van turnverenigingen voor het publiek aantrekkelijker hebben gemaakt, zal dat een bijzondere bete kenis hebben. Deze revue staat nameljjk in het teken van het veertigjarig be staan van de dames-afdeling. Veertig jaar damesturnen; het zal de jeugd van deze generatie waarschijnlijk weinig of niets zeggen. De oudgedienden zullen zich echter nog weten te herinneren op hoewel onwil en tegenstand destijds een handjevol vooruitstrevende dames stuitten. Zelfs in eigen kring moest men op de ledenvergadering van de 23e Februari 1913 ervaren, dat verschillende ver tegenwoordigers van het sterke geslacht niets voor vrouwen in de vereniging voelden. ongemeen J. Ligthart Roggeveen Wessels Pater Van Lingen Ichouten lurger Watertor 12 12 10 8 8 3 3 0 18.66 12.24 18.58 11.38 7.12 7.65 7.11 6.73 118 82. 124 61 70 56 44 37 QF NU op die jaarvergadering de knoop in het voordeel van de dames werd doorgehakt, omdat de financiële positie van de vereniging zeer benard was, vermeldt de geschiedenis niet. Misschien waren ook niet al onze voor vaderen gekant tegen het feit, dat de vereniging met een aantal charmante jonge dames zou worden versterkt. Hoe het zij, de vergadering ging er ten slot te mee accoord en reeds vier dagen later, 27 Februari, vond een oprich tingsvergadering plaats, waar zich zegge en schrijve tien dames als lid op gaven. Aanvankelijk werd besloten, dat deze damesafdeling een eigen be stuur zou krijgen en men heeft zelfs nog overwogen, deze afdeling een an dere naam te geven. Nu waren de da mes, zo in het begin van de twintigste eeuw, blijkbaar nog niet in staat op eigen benen te staan, want veertien dagen later kwamen zij in een alge mene vergadering bijeen, om met el kaar uit te gaan maken of de dames afdeling al dan niet zou blijven voort bestaan. De afdeling werd ontbonden, maar weinige ogenblikken later was de zaak echter weer in kannen en krui ken, zij het met een ander bestuur. JN die periode waren dames- en heren afdelingen volkomen gesepareerd. Mannen werden op het oefenuur niet toegelaten en het werd zelfs als onfat soenlijk gekwalificeerd als de heren zich, na afloop van het oefenuur, met de dames ophielden. Een en ander kon de dames niet verhinderen een uitvoe ring te geven, die klonk als een klok. De lange, zwarte kousen, plooirok tot ver over de knie, de hoog gesloten blouse met lang; mouwen, ondervon den omstreeks het begin van de eerste grote wereldbrand veel critlek. Velen vonden die kleding maar erg „bloot". Niettegenstaande het wanbegrip, dat in die beginjaren bestond ten opzichte van het damesturnen, groeide de afde ling. Na de eerste tien jaren ontston den echter weer enige bestuursmoei- lijkheden en er is o.a. een jaar ge weest, dat de dames in het geweer moesten komen om drie presidentes en drie secretaressen te benoemen. Toch duurde het tot 1927 voordat het zwak ke geslacht zich gewonnen wilde ge ven en tot het besluit kwam, dat het wenselijk zou zijn als de heren zich met de leiding gingen bemoeien. Wij zulljn er wel voor waken te beweren, dat daardoor de damesafdeling steeds groter werd en de prestaties ziender ogen stegen. Dat was waarschijnlijk de natuurlijke groei. Wij zullen niet in details treden over de prestaties en successen die werden behaald. Dat ls o.i. ook niet de grote verdienste van het handjevol moedigen, dat in 1913 in Alkmaar een aanvang maakte met het damesturnen. Veel belangrijker is, dat zij de weg hebben geëffend voor talloze jongeren, dat het in de dertiger jaren als normaal werd beschouwd, dat vrouwen turnsport beoefenden en dat De Halter thans voor een belangrijk dee1 uit vrouwen en vrouwelijke jeugd bestaat. MATUURLIJK kan dit jubileum niet worden voorbij gegaan zonder enke le hoogtepunten te noemen. In de een- ste plaats denken wij daarbij aan Rle van Geene, Clara Post en Co Tonne- man, die in 1948 deel uit maakten van de Olympische ploeg, aan het jaar 1943, toen mevr. LangenbergStek, I. Spicht, mevr. Van KeulenFranken en A. Poe ze deel uit maakten van de Nederland se keurploeg en last but not least aan de klap op de vuurpijl in 1952. Verscheidene jaren had de dames- keurploeg deel genomen aan de ver enigingskampioenschappen. Vier maal achter elkaar werd de tweede plaats bereikt, maar enkele weken geleden kwamen die dames in opgetogen stem ming uit Leeuwarden terug om te kun nen vertellen, dat zij al die andere keurploegen hadden overtroefd. Voor waar het fraaiste geschenk, dat zij zich zelf bij het veertigjarig bestaan had den kunnen aanbieden. Op de feest avond, welke ter gelegenheid van dit veertigjarig bestaan op 22 Januari zal worden gehouden, zullen dit kampioen schap en het achtste lustrum waar schijnlijk op waardige wijze worden gevierd. J. Louis zorgde nog voor een trotse Helderse zege, en wel in de eersteklas- se. Hij moest het in de finale opnemen tegen Van Spanje (DSS) en L. Leering van De Merletten. Louis versloeg beide tegenstanders op overtuigende wijze, respectievelijk met 2112, 2119 en 2111, 2116. Leering werd tweede met een 2112, 2114 zege op Van Spanje. Het echtpaar Baten van DSS, ging in de klasse gemengd-dubbel 3e en 4e klasse met de hoogste eer strijken. Het dubbel NoordhoffGoedegebuur van IVA werd tweede. Het gemengd-dub bel overgangsklasse was voor mej. Krab met Visser (DSS en Disnie), die in de finale het Blanco-dubbel mevr. Sinje welWeemhoff in drie games versloe- gen. Nadat de burgemeester om goed tien uur de vele prijzen aan de gelukkige winnaars had overhandigd, kon de fi nale van de overgangsklasse beginnen. Daarin hadden zich geplaatst Kooy en Visser van het Hoornse Disnie en Louis van het Helderse Blanco. Deze laatste, die in de eerste klasse al met de trophee was gaan strijken, bleek ook nu weer onvermurwbaar. Overi gens was het lot hem gunstig gezind, daar hij van start moest tegen de win naar van de partij Kooy-Visser. Eerstgenoemde, een uitstekend verde diger, trok met 2119 en 2115 aan het langste einde. Louis had in de eerste game met de vermoeide Visser geen moeite, 21—17, maar in de tweede game liet hij zich af en toe gaan waardoor hij tenslotte onzeker werd. Hij won nochtans met 2321 zij het dank zij een onaantrek kelijk tik-tak spelletje. Louis sloeg vervolgens Kooy naar een 2112 ne derlaag in de eerste game, doch in de tweede game moest hij het onderspit delven. Koel berekend werkte Kooy een flinke achterstand weg om met 21—17 te winnen. De derde game had ets weg van geperfectionneerd „ping pong". Regelmatig als de slag van een klok tikte het balletje over de tafel en slechts zelden werd een ferme slag gewaagd. De spelers, beiden van nature verdedi gers, lieten de eer aan elkaar, en dat werd een saaie en langdurige geschie denis. Louis hield dit het langste vol en won met 21—11, zodat de eerste prijs voor hem was. Wederom was burgemeester Rehorst bereid de prijzen uit te reiken, waarna de heer Sinjewel meedeelde dat de verenigingsprijs voor DSS uit Alk maar was. Als tweede eindigde Blanco en IVA legde beslag op de derde plaats. Onze grootouders vonden dit, die lange zwarte kousen, rokken tot ver over de knie en de hooggesloten blouses met lange mouwen te erg. WH ook, maar om geheel andere redenen. Zo omstreeks 1914 was men namelijk van mening dat, als deze dames persé wilde turnen, zij maar wat meer moesten aan trekken. Smaken verschillen. Een unieke pres a e Dat volleybal niet alleen een aardig, doch ook een spel vol onverwachte ver rassingen is, bleek Zaterdag op het ste den-tornooi te Zaandam, waar de beste dames- en heren-teams van district VII elkaar bekampten. Deelnemende teams waren: dames: Ca tapult, Alkmaar; Die Raeckse, Haarlem; Carna en S.E.S., Zaandam; heren: Cata pult, Alkmaar; H.V.S., Haarlem; S.E.S. en Groen-Wit, Zaandam. Onze Alkmaarse heren konden het dit maal, mede door invallers, op de beslis sende momenten niet bolwerken. Met een minimaal verschil in punten gingen de meeste sets voor hen verloren en zij ein digden op de vierd eplaats met totaal 2 punten, tegen H.V.S. 3 punten; Groen-Wit 3 punten en S.E.S. 4 punten. Een resul taat, dat toch zeer goede verwachtingen geeft voor wedstrijden waarbij dit team weer op volle sterkte zal zijn. De dameswedstrijden hebben in tegen stelling met de normale gang van zaken ditmaal meer de aandacht getrokken. Oor zaak hiervan waren de Catapult-dames, die in de eerste te spelen set niet aan de accomodate van de te kleine zaal kon den wennen. Dit team bracht de sensa tie van de middag door het te presteren in de eerste set met 0—14 achter te staan tegen het dames-team van Carna, om ver volgens onder ademloze aandacht van de toeschouwers deze 014 achterstand om te werken in een 1614 overwinning. Het daverend applaus voor deze unieke de monstratie van wilskracht en zelfbeheer sing was dan ook wel op zijn plaats. Met deze benauwde overwinning was de ban van angst voor vreemde zaal en sterke tegenstanders gebroken. Met de regel maat van een uurwerk werden ook alle volgende, sets overwinningen voor dit dames-team, tot men in de laatste wed strijd struikelde over het sterke team van Die Raeckse uit Haarlem, waarvan de eer ste set werd verloren met 14—16 en de tweede werd gewonnen met 15—12. Resul taat: Die Raeckse en Catapult gelijk ge ëindigd en een extra beslissende set om te bepalen, wie zich winnaar van dit ste- rentornooi mocht noemen. Ook deze be slissende set tussen de twee sterkste en aan elkaar gewaagde teams bracht veel spanning voor he publiek. Er werd onder doodse stilte gestreden tot een 13—11 stand voor Catapult was bereikt, waarop Die Raeckse „time-out" (rust) aanvroeg. Na dat de Haarlemse dames zich onderling hadden beraden hoe ze het Alkmaarse team zouden kunnen verslaan, werd de strijd met nieuwe moed voortgezet. Het verschil bleef echter 2 punten en met een 17—15 overwinning mochten de Catapult- dames zich winnaars van dit dames-tor nooi noemen. Eindstand: Catapult 6 p., Die Raeckse 5 p., Carna 1 p. en S.E.S. 1 p.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5