Gekrakeel in N.W.B. en K.N.S.B. \Domwm HUNTER fpim.Pam en Pom in het luchtruim Financi I oven In beide bonden staan de partijen fel tegenover elkaar "AKKERTJES J Geen plah huisari Daar ging de liefde £buUefi eefid tiaoA MxSiVoop Rossolimo en O Ke% drongen Donner van leidersp'aats WEK DE GAL IN UW LEVER OP Minister Mansholt sprak op d slotdag van Agrarisch congre De verzoeningskansen steeds kleiner BIJ HOEST EN KEELPIJN Kou, koorts, griep, L. derde positie Reeds 80.000 voor oud-verpleegsters Onderzoek gevraagd naar de gruwelen in Korea HOEST, GRIEP... Emigrantenafvaarten regeringsschepen Digestif Rennies om Zuurbrand te blussen; Hel Radioprogramma Uitstel van oplo aanvaardt Meer zeggensc Aziaten en int Zware branden Argentijns pl |.Ridgway bied vliegtuigei Economische c te Prai MAANDAG 13 JANUARI 1853 (Van onze sportredacteur) gISTEREN was één van die Zondagen waarop de sportenthousiasten zich met een boek of krant naast de haard plaatsten. Zo verging het ons ook. Van lezen kwam echter niets. Onze gedachten verwijlden bij de sport en waren evenals het weer, mistroostig. Wij piekerden over de vraag: „Wat toch *on de oorzaak kunnen zijn, dat in verschillende sportorganisaties de laatste tijd zoveel scherpe conflicten konden ontstaan, die het belang en het aanzien *an de sport schade hebben gedaan?" ÏN DE EERSTE plaats is daar het conflict tussen de N.B.V.L.O. en de N.W.B. Het gevolg van vele menings verschillen tussen deze organisaties, die hun werkzaamheid op het gebied van de wandelsport hebben gevonden, is, dat dit jaar hoogstwaarschijnlijk tege lijkertijd twee Vierdaagsen worden ge houden. Hoe wij dit draaien en wenden een feit blijft dat de ver tot over onze landsgrenzen bekende Vierdaagse van Nijmegen, aan belangrijkheid zal inboe ten en dat de Vierdaagse te Apeldoorn het voorlopig alleen zal moeten hebben van de leden van de NW.B. Dat kan niet anders betekenen, dan dat een be langrijk stuk propaganda voor de wan delsport gaat verdwijnen. Nu zal ons dat niet kunnen weerhouden om, als wij daar .behoefte aan hebben, een wan deling door de duinen, langs het strand of door het polderland te maken. Wij hebben nu toevallig geen behoefte om In groepsverband langs 's herenwegen te tippelen, maar er zijn andere men sen naast de mannen en vrouwen die de voorkeur geven aan wandelen in groepsverband, die nu eenmaal een prikkel moeten hebben om tot actie te komen. Wij denken daarbii vooral aan de inwoners van steden die in hun naaste omgeving niet zo riikelilk met natuurschoon zijn bedeeld en die om één of andere reden uit hun dagelijkse sleur moeten worden gesleept. Deze mensen hebben een „Vierdaag se", die tot hun verbeelding spreekt, nodig en wij kunnen niet zien dat Apeldoorn en Nijmegen 1953 tezamen, Nijmegen 1952 in de schaduw kunnen stellen. Wat ook de bezwaren van het N.W.B.-bestuur zijn tegen de N.B.V.L.O.. de overweging dat de belangen van de wandelsport met twee Vierdaagsen al lerminst zijn gediend, had moeten pre- veleren. Als inderdaad het beleid van de heer Breunesse tegen de belangen van de N.W.B. Indruist, blijft het voor ons bevreemding wekken, dat door het organiseren van een tweede Vierdaagse de moeilijkheden van de baan zullen raken. Het enige wat daarmee wordt bereikt is dat de partijen nog feller tegenover elkaar komen te staan, het geen nimmer in het belang van de wandelsport kan zijn. Hoe aan die moeilijkheden een einde te maken? Wij zouden het niet weten, maar een insider zei ons kort en bon dig: „De hele zaak liquideren en van de grond af aan een organisatie op bouwen met mensen die hun persoon lijke belangen en eigen belangrijkheid ondergeschikt kunnen maken aan de sport". QOK in de schaatssport is men reeds enige tijd doende de vuile was bui ten te hangen. Wij zijn ervan overtuigd, dat het voor de schaatssport zeer moei lijk is een organisatie in het leven te roepen, die in staat zal Zijn alle ver uiteenlopende belangen van haar leden te dienen. De langebaan- en kortebaan- rijders staan in wezen net zo ver van elkaar af als de amateur en prof-voet ballers. De schoon- en kunstrijders heb ben vrijwel niets met elkaar gemeen ei) hebben nauwelijks belangstelling voor de hardrijders. Het is dan ook moeilijk aan te wijzen waar de fout bij de SL'JM-OPLOSSEND (Advertentie, Ing. Med./ K.N.S.B. of bij de uit deze organisatie getreden clubs verenigd in de N.IJ.B. zit. Het is echter duidelijk, dat er fouten zijn gemaakt als een aantal verenigingen en bloc uittreedt en een belangrijk gewest als Zuid-Holland de banden met de K.N.S.B. dreigt te verbreken. De werkelijke moeilijkheden in de schaatssport zijn in wezen gekomen toen de rijders een organisatie, de N.V.B.H.S., in het leven gingen roepen om hun belangen bij het bestuur van de K.N.S.B. te bepleiten. Wij zien het al gebeuren dat de actieve voetballers, naast hun normale club nog eens een vereniging gingen stichten om hun be langen bij het bestuur van de K.N.V.B. te bepleiten. Het is immers duidelijk, dat de toprijders geheel andere belan gen hebben dan de K.N.S.B.-leden die zo maar voor hun genoegen een baan tje rijden? Bovendien weten de actieve sportbeoefenaars in vele gevallen wei nig of niets van de organisatorische moeilijkheden er. het kon dan ook niet uitblijven dat tussen de K.N.S.B.. des tijds onder presidium van mr. Eecen, en de N.V.B.H.S. ernstige moeilijkhe den rezen. Die controverse is blijven bestaan. Er kwamen bestuursmutaties in de K.N.S.B. waardoor de N.V.B.H.S. meer zeggingschap in de K.N.S.B. kreeg. Het gevolg was. dat verschillende ijs- clubs uittraden en zich in de N.IJ.B. gingen verenigen, clubs die in gedach ten het oude bestuur van de K.N.S.B. trouw bleven. Met het gewest Zuid- Holland is dat in feite ook het geval. Het komt er op neer, dat de opposanten van thans de mening zijn toegedaan, dat dc N.B.V.H.S. een te grote stem in het kapittel heeft en dat daardoor de wezenlijke belangen van de schaats sport niet worden gediend. Daarbij komt, dat wij ons niet aan de indruk kunnen onttrekken, dat bij al die me ningsverschillen persoonlijke kwesties een rol zijn gaan spelen, met het ge volg, dat de partijen thans vrijwel on verzoenlijk tegenover elkaar staan. Het Hoogoven Schaaktornooi Dr Max Euwe thans in rk rook Hunter Mild Mijn smaak is Hunter Navy Cut En beiden hebben gelijk als ze xeggen: Ha!... HUNTER Heerlijk? Hunter Mild in 'n pakje Navy Cut in 'n doosje (Advertentie. Ing Med.) U suil *s morgen® „kiplekker** uit bed springen. Elke dag moet uw lever een lltet gai t» BW ingewanden doen stromen, anders ver» leert uw voedsel niet, het bederft. U raakt ferstopt, wordt humeurig en loom. Neen» de plantaardige CARTER'S LEVERPII-t» LETJES om die liter ga! op te wekken en Bw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doe» ftromen. Eist Carter's LeverpiUetjea. (Advertentie. Ing. Med.t Als ge U hangerig en luste loos voelt, kruip dan vroeg onder de wol, maar neem eerst een glas hete melk of thee eneen paar ...die helpen direct! (Advertentie,, Ing. Med.) ROSSOLIMO was de enige deelne mer aan het Hoogoven Schaaktor nooi, die tijdens het weekend de volle winst uit zijn partijen haalde. O'Kelly deed het met een hai.e punt minder en daar Donner eenmaal remise speel de en zjjn andere party verloor, heb ben de Belg en de Fransman onze landgenoot van de kop verdrongen. Dr Euwe deelt, daar hij anderhalve, punt behaalde, thans de derde plaats met Donner. Onze landskampioen speelde Zaterdag tegen Van Scheltin- ga een Konings-Inüische partij. Bei den verschaften zich spoedig kansen, Euwe op zijn konings- en Van Schel- tinga op zjjn damevleugel. Toen Van Scheltinga de open b-lijn dreigde te gebruiken voor een actie, kon Euwe dit gevaar nog juist bezweren en niet lang daarna werd tot remise beslo ten. In een rustige partij tegen Heiden - feld verkreeg dr Euwe spoedig een goede positie. Nadat hij in korte tijd twee pionnen had overmeesterd, dwong hij Heidenfeld tot opgeven. Het was geen partij waarin schokken de dingen vielen te noteren. Dr Euwi beweas echter dat hij in staat is mi nimale voordelen in maximale winst om te zetten. De uitslagen van Zaterdag luiden: Toran, SpanjeBouwmeester, Ned- M-Ve't Rossolimo, Fr.—Donner, Ned. 1-0; Van Scheltinga, Ned.Dr Euwe, Ned. %-%; Heidenfeld, Z. Afrika Trott, Engel. 1-0; Cortlever, Ned. Füster, Hong. 0-1, Kramer, Ned. O'Kelly de Galway, Belg. afgebr. De resultaten van Zondag waren: Bouwmeester, Ned.Kramer, Ned. Donner, Ned.Toran, Spanje Vz-Vs', Dr Euwe, Ned.Heidenfeld, Zd. Afrika 1-0; Trott, EngelandRossoli mo, Frankrijk 0-1, Füster, Hong. Van Scheltinga, Ned. O'Kelly de Galway, Belg.Cortlever, Ned. 1-0. De afgebroken party uit de viern* ronde tussen Kramer en O'Kelly de Galway is zonder verder te spelen door beide spelers remise gegeven. Na de vüfde ronde luidt de stand: 1 en 2 O'Keïly de Galway en Rossolinir 4 pnt., 3 en 4 Donner en Dr Euwe 3% pnt.; 5 en 6 Bouwmeester en Toran 3 pnt.; 7 en 8 Van Scheltinga en Kra mer 2Va pnt.; 9 en 10 Cortlever en Füster. 1% pnt.; 11 Heidenfeld 1 pnt.; 12 Trott 0 pnt. Gemeente Philippine deed haar naam eer aan De opbrengst van de rebusactie voor het Erefonds voor Oud-Verpleegsters bedraagt op het ogenblik meer dan f 80.000.—. Het Erefonds streeft er naar de netto-opbrengst tot f 100.000.op te voeren. Er werken op het ogenblik 85 plaat selijke comité's. Da gemeente Philip pine, die zich kort geleden aansloot, heeft reeds een actie gehouden, die netto f 400.heeft opgebracht. Deze gemeen te telt slechts 1300 inwoners. Deze dub bele activiteit volgt echter niet slechts uit de naam van deze kleine gemeen te....! Oosterbeekse scholieren bij kromngsp echtigheid Ongeveer veertig schoolkinderen uit Oosterbeek zullen de komende zomer in Londen de kroningsfeesten mogen meemaken, als gasten van de Londense gemeente Woolwich. Zoals men weet leggen kinderen uit Oosterbeek ieder jaar op 17 September, bij de herden king van de „Airborne"-troepen, bloe men op de graven der gesneuvelden. Inwoners van Woolwich hebben dat op het filmjournaal gezien en zij vonden dat deze kinderen tot een bezoek aan Engeland moesten worden uitgenodigd. Een Engels reisbureau was bereid het vervoer voor zijn rekening te nemen. Men is nu nog bezig, de veertig ge lukkigen aan te wijzen. Zij zullen van alle Oosterbeekse scholen afkomstig zijn. In Woolwich zullen zij in gezin nen worden ondergebracht, terwijl het gemeentebestuur van deze plaats de kosten voor zijn rekening neemt. Het hotel „De Wageningse Bert" drt in September 1944 werd verwots' -al waarschijnlijk binnen twee jaa' ?Jin herrezen. Er is reeds een gegadi? 1», die de grond wil kopen, waarop b°' hotel heeft gestaan. De republikeinse afgevaardigde Shee- nan zal vorming van een commissie van onderzoek voorstellen. Deze zal moeten nagaan, of het waar is dat de communisten in Korea gruwelen heb ben gepleegd jegens geallieerde krijgs gevangenen. Sheenan heeft er aan herinnerd, dat generaal Ridgway ln 1952, toen hij nog opperbevelhebber in Korea was, de V.N. in een rapport heeft medegedeeld, dat ongeveer achtduizend Amerikaanse militairen, die de communisten levend in handen waren gevallen, waren ver moord. UET bestuur van de K zün standpunt inzaki Al Jarenlang worden ei ziekenfondsen over de leen omdat je in die dooie tuin rji Ss „iet bereid zich vruw werken", „Poeh, ik zou niet eens „Hnclpiële bezwaren h< len werken bij zo'n hrlve gare", vjM BDeciaUsten, die zich lal Pom zijn broertje bij. „De proft maatschap van de Lan helemaal geen halve gare", riep pj hMwaren gaan tegen tw woedend terug. „En dat zul je vanfe Jk n een piafondbed: at morgen wel merken ook!" MetJ Ben vmn ee p sloeg hij het tuinhek dicht en op verklaarbare wijze werd tegelijkers de voordeur geopend, zonder dat 1 iemand te zien wrs. „Eén van de t 20. Elke dag om vier uur ging Pim naar het huis van de professor om in de tuin te gaaan werken, zoals hij zei Zijn twee broertjes, die vreselijk nieuwsgierig waren, brachten hem vi-ak een eindje weg. Ze voelden wel, dat Pim iets voor hen verborgen hield. Mrar Pim liet hen nooit mee naar bin nen gaan. tot hun grcrte teleurstelling. „We kunnen je toch zeker wel een beetje helpen met dat tuinierswerk", zei Pom op zekere dag. „Zoveel ver stand heb je er óók niet van! En dan schiet je meteen wat harder op". „Dat grat nu eenmaal niet", antwoordde Pim. „H'm, ik kan niet vinden, dat die tuin bard opschiet" riep Pam. „En jij doet zo gewichtig. Je verbeeldt ze zeker al, dat je een halve professor' bent, al- vinding van de professor" riep Pim |.f wijl hij op de deur wees. „Deur J vanzelf open!" M-ar zijn twee br» tjes hadden zich al omgedraaid ent, ren kwrad weggelopen. Pim haalde ij schouders op. Hij kon er óók niets ij doen dat zijn broertjes zo jaloers ren. Kleine boeren hebben de aandacht gevraagd Ook het Jeugdtornooi van het Hoogoven Schaaktornooi is begonnen, Donner en O'Kelly Belgiëkijken toe bij de stelling van de Nederlandse jeugd kampioen D. D. van Geet (rechts) tegen H. F. Hameke uit Oegstgeest (links). Minister S. L. Mansholt heeft in zün slotrede op de laatste dag van bet agra rische congres van de P. v. d. A., dat te Emmcloord werd gehouden, de na druk gelegd op zijn overtuiging, dat door dit congres het vraagstuk der kleine boeren meer in de aandacht zal worden gesteld. De minister zeide niet voornemens te zün dc marktordening in te krimpen, er daarbij echter op wüzend, dat wij internationale pro blemen, zoals de pryzen, niet alleen nationaal kunnen bezien. Zich aanslui tend by enkele sprekers uit de verga dering, zei de minister van Landbouw, dat de verkavelingsvraagstukken uit sluitend technisch zijn bekeken. Men zal dit echter ook sociologisch moeten doen. Sprekend over de Nederlandse var kenspositie, zei de heer Mansholt, dat deze in wezen nimmer veilig is ge weest, ondanks het Engelse bacon- contract. Door dt contract heeft men zich zand in de ogen laten strooien. Het is niet zo, dat er altijd een (Engel se) regering te vinden zal zijn, om varkens af te nemen- bij ongebreidelde productie. Bestaanszekerheid «kan al- eln marktordening. Tenslotte vestigde minister er nog de aandacht op, men eigenlijk nu reeds moest be. nen met zich voor te bereiden op tijd, waarin de bewapening, die nuf gety gunstig doet zijn, zal worden geperkt. Voor de landbouw is dit ji van de grootste betekenis, hoewel is daar de ogen voor de toekomst ris De weldadige warmte van Ther- mogène stilt de pün ln keel en borst en verjaagt de aanval. leen worden geschapen door goede De onlangs tot emigrantenschepen verbouwde troepentransportschepen „Groote Beer" en „Waterman", zullen dit jaar respectievelijk tien en vijtmaal een reis met landverhuizers maken. De afvaarten voor de „Groote Beer" zijn vastgesteld op: 26 Januari, 20 Fe bruari, 17 Maart, 1 en 30 April, 25 Mei, 19 Juni, 17 Juli, 10 Augustus en 22 Sep tember. De „Waterman" vertrekt op 24 Maart, 15 April, 8 Mei, 6 Juni en 2 Juli, met bestemming Canada. óók om zuurbrand te voorkomen! U hoeft niet meer tegen Uw maaltijden op te zien uit vrees voor zuurbranden op de maag. Met één of twee Rennies bij de hand blijft U iedere brand de baas en blust U de pijn bij voorbaat. Vraag Rennies bij Uw apotheker of drogist. (Advertentie, tag. Med.) door Mary Burchell 13. Toen ze zijn bel hoorde overgaan, had ze het vuur aangemaakt, en de zware gordijnen, die de koude, winderige April-avond buitensloten, dichtgedaan, En toen ze de deur opende en hem de gezellige, warme flat binnentrok, wist ze dat haar geluk even veilig en verzekerd was als het altijd was geweest. Misschien veelde hij daar ook iets van. Toen hij haar had gekust, keek hij kennelijk opgelucht om zich heen en ze merkte, dat zijn gezicht bleker en meer gespannen was dan ze het ooit had ge zien. „Ga zitten, lieverd, neem wat koffie en vertel me wat er aan de hand is". Onbewust had ze de rol van trooster in plaats van troostbehoevende op zich genomen, en hij aanvaardde die rolver deling onmiddellijk viel in een diepe stoel en glimlachte haar niettegenstaan de zijn kennelijke bezorgdheid, flauw tjes toe. „Kijk nu maar niet zo bezorgd, Richard". Ze schonk hem zijn koffie in en glimlachte hem vol vertrouwen toe, „Er zijn maar weinig dingen die erger zijn dan je ze zelf maakt". Dat feit had ze juist ontdekt, daar ze begreep dat het verlies van haars va ders geld niets zou behoevpn te hinderen wanneer ze dat niet wilde, en ze had er behoefte aan die ontdekking aan Richard door te geven. „Goed dan". Zijn glimlach werd rnin-f oer zorgelijk, toen hij het kopje van haar aannam. „Maar ik moet je iets iets vernede rends en en ellendigs vragen. Ik heb er zo het land over en ik ben zo bang, dat jy ook het land aan me zult krij gen". „Doe niet zo dwaas" Ze moest werke lijk lachen, niettegenstaande de ernst van de situatie. „Alsof 'ik jou ooit zou kunnen haten! En ik begrijp niet, waar om je het een vernedering vindt om mij iets te vragen. Je weet toch wel, dat ik maar al te gelukkig ben, wanneer ik iets voor je kan doen". „Doet er niet toe wat?" „Natuurlijk Richard doet er niet toe, wat". „Nou dan", hij zette zijn koffie neer zonder ervan te hebben gedronken „misschien doet het er ook niet zoveel toe als ik dacht. Hope, liefste, ik zit in een ellendig parket en jij bent de enige die me kunt helpen. Ik weet, dat het schandelijk is om geld te willen lenen van het meisje met wie je wilt trouwen, maar je hebt het me zo gemakkelijk mogelijk gemaakt, schat die je bent. Ik moet vijfduizend gulden hebben, liefste, en we] in de eerstvolgende weken. Mis schien lijkt het jou niet zo erg veel toe. maar veel of niet veel wil je het me geven. Hope?" HOOFDSTUK III. „Vijf duizend gulden!" herhaal de Hope met een beverig stemmetje. dat helemaal niet op haar gewone stemgeluid leek. „Ja". Richard stond onrustig op, als kon hij daar niet langer blijven zitten en de zaak kalm bespreken. Hij duwde zijn handen liep in zijn zakken en be gon de kamer door te ijsberen. „Ik weet dat het een grote som is, en ik weet ook zoalg ik al zei, dat het afschuwelijk is geld te vragen van het meisje (lat je liefhebt, maar ik heb het ontzettend nodig, Hope." „Natuurlijk. Ik Ik begrijp 't best". Ze liet haar hand over haar gezicht, dat plotseling stijf en koud aanvoelde, glij den. „Maar ik heb het niet Richard". Hij stond plotseling stil en keek haar strak aan. „Niet in contanten, bedoel je zeker. Allicht niet. Maar er staat je toch veel geld te wachten, Hope. Er zijn altijd middelen om geld te verkrijgen met je erfdeel als onderpand. Ik bedoel o hemel, wat klinkt dit allemaal plat! Ge loof me liefstehij knielde plotseling naast haar op de grond en sloeg zijn armen om haar heen „ik zou er wat voor geven wanneer ik je dit niet alle maal behoefde te vertellen, maar ik ik heb 't geld zo broodnodig. Kijk nou niet zo zielig. Heb ik je zo teleui ge steld? Maar ik heb toch niemand anders tot wie ik me kan wenden. Hope". „Neen, dat weet ik. Die kant van de zaak is in orde." Ze klopte hem zenuw achtig op zijn schouder, als was hij een kleine jongen. „Je behoeft je niet te verontschudigen of je te schamen omdat je het hebt gevraagd. Je zou het geld van me krijgen als ik het had. Maar ik heb het niet. Ik bedoel er staat me niets te wachten. Pappie heeft practisch niets nagelaten. Dat dat wilde ik je juist vertellen." Ze staarde hem met grote bange ogen aan, en een gedeelte van haar hersens verbaasde zich over het feit dat hij plotseling zo bleek werd dat het bruin verbrande laagje haast los scheen te laten van de huid. „O, Richard, kijk me niet zo aan! Heb je het zo bitter nodig, liefste? Wat is er dan gebeurd? Wat is er aan de hand?" „Het is al weer over". Hij leunde met ztin voorhoofd tegen haar aan. „Het is zo'n schok dit te horen, nu ik gedacht had dat alles in orde zou komen wan neer ik het je eenmaal had gevraagd." Zijn vertrouwen in haar bracht haar de tranen in de ogen, maar ze dwong ze terug. „Luister eens Richard we moeten er iets op verzinnen. Er zijn toch altijd dingen die we kunnen verkopen. Moet het dadelijk de volle vijfduizend zijn? Wat is er gebeurd? Waarvoor heb je ze nodig?" Richard kreunde even. „Ik had je dat liever niet willen ver tellen. Je zult zo het land aan me hebben." „Ik heb je al eerder gezegd dat ik nooit het land aan jou zal hebben. En je had het me toch moeten vertellen, ook al had ik het geld gehad. Ik zou zelfs aan jou geen vijfduizend gulden hebben gegeven zonder te weten waar voor ze bestemd waren.". Hij glimlachte flauwtjes en kuste haar „Gelijk heb je, mijn verstandige lie veling. Wat ik bedoel is, dat ik me niet zo gemeen zou voelen als die lening voor jou geen opoflering zou zijn ge weest. Nu maar vooruit hii woel de met zijn vingers door ziin haar, en gezeten op hét haardkleedje aan haar voeten, steunde hij met zijn elle boog op haar knie „Ik moét het natuurlijk uitleggen. Maar luister als jeblieft met verdraagzame oren. Hope, liefste". „Natuurlijk". Ze streelde zachtjes zijn verwarde haren. „Nou dan. het begon omdat Ik Je meer wilde aanbieden, wanneer we trouwden. Ik weet dat ik een boel grap jes maakte over trouwen met een rijk meisje en hoe gemakkelijk dat zou zijn. Maar zo voelde ik niet echt, lieveling. (Wordt vervolgd» (Advertentie, ERNA SPOORENBERG. Deze Bergense sopraan zingt in een programma van het Brabants Orkest, dat onder leiding van Hein Jordans optreedt. Mevrouw Spoorenberg zingt een lied van Schubert, Der Hirt auf dein Felsen. Het orkest laat eerst de balletmuziek van Piepenbroek/ uit zijn toneelmuziek bij „De Vogels" van Aristophanes horen en besluit het concert met dt prachtige Zevende Symphonie van Beethoven. Hierop volgt: PIANOPARTITA'S, het eerste van een serie concerten van werk van J. 8. Bach. Een Partita is een reeks dansen, ingeleid door een voorspel, welke is geschreven voor piano. Theo Bruins is de ij executant. (Dinsdag over Hilveri sum II, 298 m, resp. om 20.30 en 21.20 uur). DINSDAG 13 JANUARI HILVERSUM I, 402 m.: 7.00 AVE', 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7.1 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.50 Dif opening. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram.muzirtp 8 45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 KW zang. 9.25 Voor de huisvrouw. 9.30 Wi> terstanden. 9.35 Gram.muziek. 10.50 Voel de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.8 Bas-bariton en piano. 12.00 Gram.muilit 12.30 Land- en Tuinbouwmededelinge: 12.33 Voor het platteland. 12.40 Piano 6 clavioline. 13.00 Nieuws. 13.15 Me» 'li lingen en gram.muziek. 13.25 Zigeun» .4 muziek. 13.50 Gram.muziek. 14.00 M c-ens Amerika....". 14.30 Gram.muziii 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram.muziii 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gram.muziii 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muzlil 17.50 Militair vraaggesprek. 18.00 Nie«« 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muziek, lil' „Paris vous parle". 18.50 Dansmi 19.15 Reportage of gram.muziek. lil Verzoekprogramma. 20.00 Nieuws. Gevarieerd programma. 21.15 Lichte ziek. 21.35 ,,Ik weet, ik weet wat U weet". 21.50 Tiroler muziek. 22.30 Me delingen. 22.35 Gram.muziek. 22.45 tenlands overzicht. 23.00 Nieuws. Ij New York calling. 23.20—24.00 Gra', foonmuzlek. HILVERSUM n, 298 m.: 7.00-1 KRO. 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.mu» 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gramo/»'1 muziek. 7.45 Morgengebed en Liturg' kalender. 8.00 Nieuws en weerbericht 8.15 Gram.muziek. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Gra'm.muizek. 9.40 lit"! baken. 10.00 Voor de kleuters, li-'' Lichte muziek. 10.35 Radio Phill»»* nasch Orkest. 11.00 Voor de vrouw. 1^1 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 G'»<" muziek. (12.30—12.33 Land- en Tuint"»»'' mededelingen.) 12.55 Zonnewijzer. Is Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Ac'3, aliteiten. 13.25 Lunchconcert. 14.00 Ge»' neerd programma. 14.50 Gram .muziek 15.30 Ben Je zestig? 16.00 Voor de zieken- 16 30 Ziekenlof. 17.00 Voor de 1Ê'J- 17 45 Regeringsuitzending: Dr F. C. Ka»' ma: Sociale vraagstukken in Nieuw-Gul' nea. 18.00 Lichte muziek. 18 15 Gra»-' muziek. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Metro- pole-Orkest en soliste. 18.52 Actualiteit»1' 19 00 Nieuws. 19.10 Gram.muziek- „Uit het Boek der Boeken". 19.30 Gra»' muziek. 20.25 De gewone man zegt er zijne van. 20 30 Brabants Orkest en so liste. 21.20 Plano-reci'al. 21 50 De radio- dokter. 21.55 Strijkkwartet. 22.35 Gra»' muziek. 22.45 Avondgebed en Liturgisch? kalender 23 00 Nieuws. 23.15—24 00 Gra' mofoonmuzlek. Experimenteel Televisieprogramma v'? de VARA. - ?0 15-21 45: I Actualiteit! 2. Weerpraatje; 3 „Uw machtige arm.-•■ documentaire. Pauze - 5 Geïltustreerfl overzicht van de Nederlandse speeli— productie. toepassen van een progi niet toereikend blukt te nOOR de ziekenfondse Wks een bedrag va de honorering van de g( ciaUsten. De hoogte vs wordt telkenjare bepa houding van de fina van de ziekenfondsen. O totÉAlbedrap der geza richtingen het vastges dan wordt een korting de honorering per vc overschrijding van het gesteld declaratum van apfclalist. treedt een korting in werking. Dit bepaald op een bruto van f 10.000 per jaar. Naarmate de prac wordt omgerekend paalde formule de I verrichting lager. De vereniging wensen et- deel van het financiële gen van de ziekenfond het principieel onjuist sioo word overgeheveld van de ziekenfondsme De honorering van t dige diensten behoort hankelijk te zijn van he' lichaam, aldus de N.V.I len van de ook door Nederlandse Maatschap dering van de Geneesh kend wereldorganisati vermelden dit uitdrukk T VOOR de huisartsen f masseurs, e.d. word kenfondsen geen plafon aldus ook geen eventue korting bepaald. Uit klaren de specialisten, gaat om hogere of lag doch om bescherming T Groep blanken in Een groep vooraanst In Kenya heeft voorge hèëmsen en Aziaten me in het bestuur van de ven. De groep vraagt organisatie van het best der meer het aantal bur naren in de adviesraad neur drastisch beperker samenwerking met inhe ten is volgens deze groc toestand meester te wo Deze voorstellen zul! lijk de kloof tussen h( vergeldingsmaatregelen staan, en de hervormin groten. Zware branden hebb lopen week in Arge Reeds zün zes pcrsonei gekomen. Velen liepen op. Honderden stuks v< Officieel worden de schreven aan sabotage. In een deel van A: momenteel een hittegoli spreidt het vuur zich zi Zo kon het gebeuren, d zuidelijk deel van de p Aires 81.000 hectaren n lichterlaaie stonden. Tv den geteisterd. Te Eva ramp worden voorkom twee olietanks met een gen millioen liter vlam. den uit, maar de omvar bleef beperkt. Generaal Ridgway, hebber van de NAVO marken aangeboden honderd tot honderdvi, vliegtuigen op Deense stetionneren. De Deen: buitenlandse zaken, stander van aanvaardii bod, omdat de Deense sterk genoeg is, om ii (Deense steden en de satie te beschermen t vallen. Besprekingen ding vain het aanbod ^pn de regeringspartij! 'sten. Van Dinsdag tot Dor Praag een grote cönf gehouden van econorr ouwdeskundigen vai Jnie en de sïidere la Jzeren Gordijn. Te V nen, dat o.m. zal wo lover de tekorten, in h ■levensmiddelen. Russ Igen zullen waarschijn! op welke wijze de pri worden vergroot.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 6