Westeuropese landbouw-integratie gaat zwaar hall jaar tegemoet Nederlandse coaster voor Noorse kust gezonken Arbitrage: enige weg uit Ommelanden"-narigheid „De Veroorzaakten kinderen de brand te Enschedé? Veehouders verwachten hoger aanbod van slachtvarkens De roofoverval te Blaricum De vruchtboomkwekerij in grote moeilijkheden gekomen KS.G -voorbeeld is niei bruikbaar Marktordening schept reeks van problemen DE „Oranje" rechtstreeks naar Tj. Priok Winterhanden WEGENWACHTER TRAD OP ALS MENSENREDDER Middelzwaar drijlijs op het IJselmeer Deense „landarts'' lichtte hotel in de hooldstad op en bestal hotelgast V.S. luchtmacht plaatst groot aantal orders in ons land Soldaat te Volkel door pistoolschot gedood ANWB verwacht weldra wijziging wetsbepaling Rost' voor Indonesië mei de „Indrapoera" 3 MINISTER MANSHOLT OVER GROENE PLAN" ...VI«TFR MANSHOLT heeft gisteren tijdens een persconferentie als zijn M te kennen -egeven, dat het eerste halfjaar van 1953 cntiek zal zijn mening te Kennen g g ran nniiiipir» ïnfpcpatip airinc Hp heer mening ie K"!"LI'^\v'pVt-Europa. Een politieke integratie, aldus de heer voor de 'ntegratie va hebben indien daaraan niet een economische integratie Mansholt zal weinig zwl hebben^ de jmegratie yan (|e ,andbouw naa<it voorafgaat. Op econo ecn belangrijke rol. In de komende maanden de kolen- staalgemeenschap een^^^^J be]angste]ijng en bereidheid, ook zal moeten blijken 0 bestaan, om de bestaande plannen te vferwezen- tot het brengen van zal minister Mansholt confereren met zijn lijken. In de '°®P V amht<^enoten. In Maart zal waarschijnlijk de conferentie ®T^ei"^rat?eU1van dme1andbouw, te Parijs worden gehouden. over de integratie van reis van minister Mansholt naar Denemarken heeft naar >i„ zeide •ten. Door de politieke ont in de zes landen is het dui- rmiiilr dat deze zes sneller tot een agrarische gemeenschap zullen komen agrarische s?™landen> Het dient even twee aspecten.^ Door de politieke ont jl wikkeling 'sche1 gemeenschap zullen komen, dlfdi^nte^rtfe^teeManden op agra^ itech terrein geen besloten gemeenschap mag zün. De situatie, zoals die rond de K.SGis ontstaan, mag op agrarisch terrein niet optreden. Gezien de te2c"- woordige situatie dient vooral aandacht te worden besteed aan Enge land en Denemarken De king tussen een eventuele zeslanden markt en deze landen, alsook met andere landen, als Zwitserland en de Scandinavische, zal zo groot mogehj moeten zijn. Men dient dus na te gaan in hoeverre deze landen aan een markt ordening van de zes zullen kunnen deelnemen, en welke organisatievorm daarvoor te vinden zal zijn. In Dene marken en Engeland bestaat hiervoor groot begrip, en Engeland zelve weik- constructief aan de uitwerking van de plannen mee. Overlangs-perioden DIJ integratie tussen de zes landen dient voorop te staan, dat voor tal van producten overgangs-perioden voor kortere of langere reeksen van jaien moeten worden voorbehouden. Zulks impliceert bescherming, die echter niet zal mogen uitgaan van nationale rege ringen, maar van een te vormen hoge politieke autoriteit van West-Europa. Hieruit blijkt ook weer, dat dit hoog ste politieke orgaan der zes landen niet slechts politieke en militaire, doch zeker ook econom.sche bevoegdheden zal moeten hebben. Hiermee staat en valt. naar het oordeel van de heer Mansholt, de landbouw-integratie. De gedachten gaan verder uit naar een gezamenlijke investeringspolitiek en naar het verlenen van wederzijdse technische hulp bij de ontwikkeling van de landbouw en ziektebestrijding. Overeenstemming IVJINISTER Mansholt, zijn Franse col lega Lourens en zijn Italiaanse ambtgenoot Fanfani hebben, zoals reeds enige maanden geleden werd gemeld, een grote mate van overeenstemming bereikt. Met Denemarken is hier te lan de informatief overleg gepleegd, dat in de looo van deze week wordt voortge zet. Met de Belgische minister van Landbouw Heger bestaat niet die grote mate van overeenstemming, die met de andere landen bestaat. Naar het inzicht Van minister Mansholt zal de Belgische landbouwsituatie bij integratie der zes landen gemakkelijker worden. Voor overleg met de Luxemburgse regering zal een nader tijdstip worden vastge steld. Het m.s. „Oranje" zal niet, zoals oor spronkelijk in de bedoeling lag Colom bo aanlopen doch rechtstreeks doorva ren naar Tanjong Priok. De „Oranje" kon de haven van Colombo niet bin nenvaren in verband met schade aan het ankergerei. Het lag nu in de be doeling de passagiers voor Colombo buiten de haven met een tender van boord te halen. De onderdirecteur van de Maatschappij „Nederland", de heer J. A. Verbaarschott, was speciaal naar Colombo gevlogen om dit te regelen. In verband met de weersomstandig heden en de deining heeft men echter op advies in het belang van de passa giers van dit voornemen moeten af zien. De „Oranje" wordt 17 Januari in Tandjong Priok verwacht. en de huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Zuiver en ontsmet u-w huid met de helder vloeibare D.D.D. De jeuk bedaart.de ziekte kiemen worden gedood Overvaren door grote vrachtboot Zoals wij reeds in een deel onzer edities van gisteren hebben kunnen be richten, is de Nederlandse kustvaarder Stella Maris van de rederij Theodora te Uithoorn nabij de kust van Zuid Noor wegen door het 3800 ton metende Noor se schip Lyngensfjord geramd en spoe dig daarop gezonken. Het Noorse schip heeft alle twaalf opvarenden van de Stella Maris aan boord genomen er in Kristiansand aan wal gezet. Het Ne derlandse kustvaartuig was van New castle op weg naar Kristiansand. De gezagvoerder van de Stella Maris heeft later verteld, dat zijn schip dooi de Lyngensfjord in dichte mist aan stuurboord, bijna in de midscheeps werd gepakt en opengescheurd. De Lyngensfjord bleef met de Stella Maris tegen de boeg langzaam opstomen, tot dat alle manschappen van het Neder landse schip langs een touwladder had den kunnen overkomen. Kort daarop zonk de Stella. De Lyngensfjord liep een klein lek op-de waterlijn op. Het Franse stoomschip Fauzon, dat Zondag nabij de Goodwinsands door het Costaricaanse schip Aster werd open gescheurd, is Maandag door twee Bel- (Advertentie, lng. Med.) 'n Hmn&tfe inkt.,. Bèèh TN DE dierenbeschermingskringen van Engeland waaien zware stormen. t In de Londense dierentuin reute lt niert namelijk een Indische reu- li zev.slang, die elke middag by I tcijze van hartig hapje een levend 7m geitje krijgt opgediend. Een ijzing- L wekkend tafereel, door vele reis- beschrijvers reeds uitvoerig en ;v dramatisch belicht. INE Engelse dierenbeschermers nu, •-if pinden dit dagelijks gebeuren méér dan vreselijk en op hun laatste congres hebben ze er dan ook vinnige opmerkingen over ga- maakt. Zo n arm geitje, dat gebio logeerd en wel, door die veelvraat van een slang wordt opgeslokt, om stilletjes aan in allerlei vieze maagsappen te worden verteerd. Arm geitje MAAR wacht even, zeiden die dieren- beschermers, een slang is óók een dier en het valt niet mee om die glibberige knapen aan kattenbrood oj Molenaars kindermeel te wen nen, zonder ze óf constipatie o) andere maagstoornissen te bezor- 5'; gen. Toen de slang en de mens V werden geschapen, is bepaald da; ze respectievelijk geiten- en men senvlees zouden eten, nietwaar „I ATEN we die lunch-geitjes dan van te voren doden, zodat ze die schei- kundige avonturen in de slangen- L buik niet behoeven mee te ma ken", zei het congres. Doch een stang eet net zo lief zijn eigen kop op, als een dood geitje, waar in hij zich onderscheidt van der hyena en de mens. Een slang is een panng van standing. Hij eet de rauwkost a' sinds de eerste schep pingsdag zo rauw als het maar kan. TV? simpele feit, dat alle slangen in alle oerwouden geitjes, hertjes en tijgerwetpjes eten, zonder aai heren in stofjassen die dieren eerst gedood hebben, heeft men op het congres over het hoofd ge zien. Zelfs toen een deskundige verklaarde, dat de zachtste geiten dood waarschijnlijk die in een slangenlijf is, QVERIGENS is het plan der natuur v niet zoiets als een Russisch vijf jarenplan of een Nederlands de fensieprogram, met al zijn tekort komingen en gebreken Millioenen jaren eten de slangen reeds geil jes en milhoenen iaren worden de slangen door wéér vraatzuch'iqei dieren opgevreten. Dat zal zi doorgaan, tot er ook in Oeganda in het hart van IWm>'-rssn, in Ce lebes en in Karatsi? distributie kantoren voor dm tes-geiten vlees worden gevestigd. gische en twee Nederlandse sleepboten en het bergingsvaartuig Walrus de ha ven van Vlissingen binnengesleept. De boeg van de Fauzon is geheel ingedrukt en vertoont een enorme ravage. De la ding cement zal te Vlissingen worden gelost, teneinde het schip weer in even wicht te krijgen. Daarna zal de Fauzon naar Antwerpen worden gebracht. Het motorschip Prinses Margriet, dat Vri.idag bij Jutland aan de grond liep, is Maandagmorgen vlot getrokken en doorgevaren naar zijn bestemming. De brandweerlieden, die de vuur zee bij de N.V. Sesam te Enschede moesten bestrijden, hebben een zware taak-gehad. Zij hebben niet kunnen verhinderen, dat een grote voorraad ruwe katoen verloren is gegaan. Een ANWB-wegenwacht, die dienst doet op het traject Den Ha"gAm sterdam, hoorde gisteren nabij de Haa,gsche Schouw plotseling hulpge roep. Hij sprong van zijn motor en zag een jongen, die vrij ver van de kznt door het ijs was gezakt en zich nog slechts met moeite boven hield. De „pechbestrijder" greep onmiddellijk de reddingslijn, welke bij zijn uitrusting behoort, begaf zich voorzichtig op het ijs en slaagde er in, zij het met enige moeite, de knaap op het ijsvlak te trekken en aan de kant te helpen. De jeugdige drenkeling, die reeds geheel docrr de kou wis bevangen, is daarop onmiddellijk door een passerende automobilist naar huis gebracht. Communique van CNV-bestuur: Ernstige fouten aan beide kanten Sneeuwonderzoek van KNMI zeer geslaagd De laatste wens van het KNMI in 1952 betrof wetenschappeF'ke gege vens over de invloed van duinen, heu veis, grote steden, meren enz., op de regen en sneeuwval. Op oudejaars avond namelijk, vroeg hef instituut in zijn weerpraat.je de mei verkiiig van alle Nederlanders, om die nacht de (likte van de sneepwlaag buiten nauw keurig te meten en hetzelfde de vol gende dag nog eens te doen. Bijna 6800 Nederlanders, uit vrijwel alle de len van ons land, hebben aan dit ver zoek gevolg gegeven. Het resultaat van deze grote actie van „amateur-weerkundigen" we -d door de KNMI-deskundien behoorlijk genoemd. De gegevens moeten nog op kaart worden gebracht, zodat het uit eindelijk resultaat eerst over enkele weken bekend zal zijn. Volgens de ijsberichtendienst van Rijkswaterstaat, is komen vast te staan, dat enkele schepen zich door een vaargeul op het IJselmeer, ondanks het middelzwaar vast of verspreid drijfijs, een weg hebben kunnen vinden. Dit be wijs is geleverd door het convooi van zeven schepen, dat de afgelopen da gen zonder noemenswaardige moei lijkheden, de oversteek naar Een.dij k, nabij Baarn heeft gemaakt. Hedenochtend zal de sleepboot „Ti- na" een tocht over het IJselmeer on dernemen in Noordelijke richting. Ge tracht zal worden de „Amstei 7", een schip, dat zelf geen motor heeft, door net ijs naar de werf in Monnikendam te slepen voor reparatie. Het bestuur van het Christelijk Natio naal Vakverbond heeft het volgende communiqué uitgegeven: „Reeds meer dan vier maanden duurt het conflict van „De Ommelanden voort. Naar het oordeel van de christelijke vakbewe ging zijn zowel door de Algemene Ne derlandse Agrarische Bedrijfsbond als door de leiding van „De Ommelanden" ernstige fouten begaan, niet alleen vóór het uitbreken van het conflict, maar ook tijdens de duur ervan. Het zal niet moeilijk zijn in een lang relaas een op somming te geven. Veel belangrijker dan een relaas van hetgeen er in het verleden is gedaan of nagelaten, is ech ter de vraag wat er in het heden en in de naaste toekomst dient te geschie den! Het bestuur van het C.N.V. is van oordeel, dat het uiterste moet worden gedaan om dit conflict tot oplossing te brengen en het is dan ook bereid, daar toe het zijne bij te dragen. Onder de gegeven omstandigheden echter is er, naar het oordeel van het C.N.V.-bestuur, slechts één weg: arbi trage. Het bestuur van het C.N.V. is van oordeel, dat deze weg thans moet worden bewandeld. Arbitrage, dat wil zeggen de uit spraak van een onpartijdige instantie, biedt een grotere waarborg, dat het recht wordt betracht dan het proclame ren of het doen voortduren van een conflict. Op grond van deze beweegredenen doet het bestuur van het C.N.V. een beroep op de strijdende partijen het ge schil te onderwerpen aan de uitspraak van een onpartijdige instantie. Het C.N. V.-bestuur is bereid, het nodige te ver richten tot de benoeming van deze bo ven de partijen staande instantie, aldus het communique. In afwachting van de beslissing der beide partijen zal het C.N.V.-bestuur zich op het ogenblik onthouden van het geven van een advies over de vraag. Portier kreeg kostbare" enveloppe in bewaring Een elegant geklede 26-jarige Deen uit Kopenhagen, die als beroep tandarts invulde op het overnachtingsformulier. is er dank zij een oplichterstruc in ge slaagd het Americanhotel te Amster dam te benadelen. Hij nam Donderdag u°°r or,t)ePaa'de tijd zijn intrek in net hotel en toen hij Zaterdag de deur uitging, overhandigde hij de portier een cucntgeplakte enveloppe, waar volgens zijn zeggen een biljet van duizend dol ar inzat, en vroeg hem dit voor hem te bewaren tot hij terug was. De oertier voldeed aan dit verzoek maar toen hii Zondagavond weer ir niensf kwam en de Deen ging opzoe «en. daar deze nog steeds niet was [•eni°e«komen. kreeg hii argwaan De Kamer was leeg De directie opende ?InD envp!°fW kwam tot de onMokking dat er een waardeloos bil let in zat Kon r:ad<n onderzoek braehi aan het lieht. dat in de kamer naasl die van de Deen, een andere hotelgast 2en vooraanstaand Amerikaan^ zaken man, diverse van zijn eigendommen miste. Verdwenen waren een draagbare schrijfmachine, een reisklokje en een camera, tezamen een waarde van onge veer f 1000vertegenwoordigende Toen vervolgens de rekening werd op gemaakt, bleek dat de oneerlijke Deen se gast in de twee dagen, die hii in het hotel had doorgebracht, voor niet minder dan f 400.aan verteringen had laten opschrijven. Dank zii een verzekering, die het hotel ten behoeve van de clientèle heeft afgesloten, wordt de Amerikaan se zakenman voor de verdwenen goe deren schadeloos gesteld De Amster damse recherche stelt nogingen in he» werk de Deen op te sporen, doch ver moed wordt, dat deze ons land inmid dels reeds heeft verlaten Men heeft echter een aankrioningcpunt aaneezier hii vanuit het hotel gedurendp ziin ver hliif tot driemaal *oe met Kopenhage» heeft getelefoneerd. of het al dan niet gewenst is dat de leden der Christelyke Vakbeweging bij „De Ommelanden" gaan werken. „Geen commentaar" De stakingsleiding deelde gisteravond mede, dat zij zich voorlopig van elk commentaar wenste te onthouden, daar het door het C.N.V. voorgestelde eerst in het hoofdbestuur van de A.N.A.B. besproken zal worden en daarna Maan dag a.s. in een bespreking tussen de da gelijkse besturen van de A.N.A.B. en het N.V.V. Deze bespreking zal in Am sterdam worden gehouden. De directeur van „De Ommelanden", de heer F.'de Boer, wenste zich ook van elk commentaar te onthouden. Hij deelde mede, dat het voorstel van het C.N.V. hedenochtend in een bestuurs vergadering van „De Ommelanden" zal worden besproken. SCHOENINDUSTRIE HEEFT DEPRESSIE OVERWONNEN Volgens de mening van deskundigen is de depressie, die de laatste maanden van 1951 en de eerste van 1952 de schoenindustrie kenmerkte, overwon nen. De export van Nederlands schoei Brandweer: de ramp had kunnen worden voorkomen De politie te Enschedé stelt met grote voortvarendheid een onderzoek In naar de oorzaak van de brand b\j de N.V. Sesam. Dit onderzoek gaat uit naar enkele jongens, die mogelijk door het stoken van een vuurtje de brand hebben kunnen veroorzaken. Op het ogenblik, dat de brand werd ontdekt, lippen n-1. enkele jongens hard weg. Gisteravond stond omtrent hun schuld even-vel nog niets vast. 4 De Enschedése brandweer heeft me degedeeld, dat uit de tot dusver ter beschikking staande gegevens kan worden opgemaakt, dat deze brand met grote mate van waarschijnlijkheid had kunnen worden voorkomen, in dien de directie van de N.V. Sesam de balen katoen, waarin de brand is ont staan, had afgedekt met een tentzeil. Zulks ia elders bij de loods ook ge schied. Beter ware nog geweest, in dien de balen binnen waren opgesla gen. Het hoofd van de Enschedése brandweer heeft herhaalde malen de aandacht van de N.V. Sesam geves tigd op het gevaar van buiten het gebouw opgeslagen katoenbalen, op een plaats die betrekkelijk eenzaam is en ws'r iedereen zich toegang kan verschaffen. Vragen aan B. en W. Naar aanleiding hiervan heeft een lid van de gemeenteraad het college Het thans officieel in 's-Gravenhage geïnstalleerde aankoopbureau van de Amerikaanse luchtmacht, dat onder leiding staat van kolonel Lewes H. Warner, vn dat het centrale punt is voor aankopen in Zweden, Noorwegen. België, Nederland, Denemarken en Luxemburg, heeft in Nederland een groot aantal orders geplaatst. Het betreft hier hoofdzakelijk tankauto's, z.g. crash trucks (die op de vliegvelden gebruikt worden bij on gelukken b.v. brandweerwagens), trailers en vliegtuigonderdelen. Voorts zijn reeds geruime tijd een aantal Amerikaanse vliegtuigen in onder houd op Ypenburg en Schiphol. In de andere landen zullen vlieg- tuigb,anden, generatoren, trucks, trai lers, vliegtuigonderdelen worden be sel heeft een grote vlucht genomen en steld, terwijl ook daar vliegtuigen in hij kan nog worden opgevoerd. onderhoud zullen worden gegeven. Maar zijn er ook goede afzetmogelijkheden In 1953 verwacht men in veehouders kringen een aanbod van slachtvarkens, dat ongeveer 300.000 stuks hoger zal liggen dan in 1952. Dit verschijnsel is op zichzelf wel gunstig. Een omvang rijke vaikenshouderij is één van de voorwaarden voor een ionend bestaan van vele veehouders, met name die op de gemengde bedrijven op de zand gronden. Verontrustend is echter dat, zoals het zich nu laat aanzien, de afzetmogelijk heden in 1953 minder gunstig zullen zijn dan het voorgaande jaar. De Nederlandse regering heeft met het Britse ministerie van Voedselvoor ziening een contract gesloten lopende van 1 November 1952 tot 31 December 1953 voor de levering van 35.000 ton bacon In 1952 leverde de Nederlandse veehouderij 37 000 ton. Er moet dus ge- Naar eerst thans is OPkend gcwoi ten, is op 8 Januari de 24-jarige ju tehuwde soldaat le klasse J. G J 'nullissen uit Hemmen (Gld.), toer )i) het ovn-nemen van de wacht op het vliegveld Volkel een pistool af ""ine dnrMhk getroffen Het onder 'nek >n deze zaak is nna •■>-ni. He1 'fei wordt heden ter aar i lesteld. zocht worden naar mogelijkheden, die tot een grotere afzet kunnen leiden. Naar de mening van deskundigen wor den grote moeilijkheden ondervonden bij de afzet van de vette delen van het varken en het spek. De vette delen werden in 1952 naar Engeland geëxpor teerd in bepaalde vorm van vleeswaren. Thans ligt de Nederlandse prijs te hoog. Bij de afzet van varkens vormt het vlees geen probleem maar wel het vet. Een mogelijke oplossing ligt waar schijnlijk in nieuwe onderhandelingen met Engeland, teneinde een aanvul lend baconcontract te krijgen. Voorts dient de export van vleeswaren krach tig te worden gestimuleerd en zo nodig gesubsidieerd uit bepaalde fondsen. van B. en W. de volgende vragen ge steld 1. Is het juist, dat de directie van de N.V. Sesam al enige malen ge waarschuwd is door brandweer en politie geen balen katoen onder een overkapping, die voor iedereen ts bereiken is, op te slaan met de mo tivering, dat hierdoor brandgevaar zou kunnen ontstaan? 2. Is het juist, dat het niet nakomen van deze waarschuwing heeft geleid tot de brand op 10 Jan. j.l., die een schade van c.a. vijf millioen gulden heeft geëist? 3. Kunnen B. en W. ook mededelen, of door deze brand stagnatie in de spinnerijen te Enschedé is veroor zaakt? Met kracht wordt thans gewerkt aan de opruiming van de grote loods. De balen worden constant onder wa ter gehouden. Zodra zij evenwel uit elkaar worden getrokken, laaien de vlammen veelal weer op. De geblaker de balen worden thans naar een op gespoten terrein gebracht, waar ze uit elkaar worden getrokken en nat- gehouden. Deze werkzaamheden zul len nog ver. zheidene dagen duren. Achferh'cht-stoDlicht Met ingaing van 1 Januari 1953 is het achterlicht met ingebouwd stop licht verboden en mag nog slechts een apart stoplicht worden gevoerd. De Toeristenbond ANWB raadt de eige naars van auto's met een dergelijke combinatie achterlicht/stoplicht echter aan nog éven te wachten met het aan schaffen van deze aparte stoplichten, daar er grote kaïns bestaat, dat de be treffende wetsbepaling binnenkort zo danig zal warden gewijzigd, dat het gecombineerde achterlicht/stoplicht, indien dit althans behoort tot de stan daarduitvoering van de auto, wèl zal worden toegestaan. Voorts is het zeer waarschijnlijk, dat ook zal komen te vervallen de thans eveneens van kracht geworden bepa ling, waarbij de tot de standaarduit voering behorende stoplichten, die in het midden of links van het midden aan de achterzijde van de auto zijn aangebracht, verboden worden. Auto mobilisten die dergelijke stoplichten bezitten, behoeven deze dus voorshands niet te vervangen. Twee verdachten nog steeds in arrest De vorige week heeft de Hilversum- se politie twee mannen aangehouden, die verdacht worden van medeplichtig heid aan de roofoverval op de Boeren leenbank te Blaricum, waar een grote som geld verdwenen is. Het zijn een inwoner van Hilversum en één van Bussum. Gistermorgen zijn ze naar Blaricum overgebracht, in verband met het ondërzoek dat daar nog steeds gaande is. In plaats van met de „Willem Ruys" zal thans post naar Indonesië worden vervoerd met de „Indrapoera". De vertrekdatum van de „Willem Ruys" zou onder normale omstandigheden 23 Januari zijn geweest. De „Indrapoera" zal echter reeds Donderdag 15 Januari uit Rotterdam vertrekken. Geen reserves voor de zeven magere taren Het dagelijks bestuur van de Stich tin? voor de Landbouw heeft zich met oen schrijven tot de minister van Land bouw gewend, waarir de aandacht wordt gevraagd voor de toestand waarin de vrucl'tboomkwekerij verkeert In dit schrijven wordt er op gewezc dat de lioanciele uitkomsten en de rental li 'ritspositie der vruchtboomkwekers zeei •eleurstellend zijn Dit alles heeft i! tevolg gehad. dal het vruchthoo nkwe kerij-areaal zeer sterk is ingekrompen o Ie laatste jaren, zo zeer zelfs, dat het no Ul-in-r is da. in 1"10. Als oorzaken van de moeilijkhedei woroen gezien het stopzetten van dr export van vruchtbomen naar Duits land, alsmede het wisselen van de ad- viez n van d? voorlichtingsdienst, waar door de vruchtboomkwekers met hun productie geen gelijke tred kunnen hou den met de vraag. Bij dit alles, aldus het schrijven, komt dat de vruchtboomkwekers in afgelopen jaren, welke gunstig waren, niet in de gelegenheid waren om reserves te kwe ken voor slechtere jaren, aangezien fis cale maatregelen en andere op het be drijf drukkende heffingen teveel van de winst afroomden. Op deze grond heeft het dagelijks bestuur van de Stich- ling voor de Landbouw aan de minister verzocht een bespreking over de vrucht- ihomkwekerij te mogen hebben, ten- •mde in gezamenlijk overleg tot een aanvaardbare oplossing van de moei- ijkheden te kunnen geraken.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 5