HET JANUARI-WONDER NUTSSPAARBANK De sport is ruziemakende niet gediend leiders met Scholten werd in de beslissende partij door Daniels geklopt DAW's voorsprong was ditmaal kleiner dan gewoonlijk Reorganisatie van V.V.V. komt Vrijdag aan de orde Geen nieuwe Hoofdverkeersweg De jeugd heeft bestuurders nodig HET met verantwoordelijkheidsbesef Schermerhorn De Krinq zwemcompetitie 1953 Ursem Een voordrachtsavond voor Ontwikkeling en Ontspanning Schoorl Heren Roggeveen en Zeil er treden af Noord-Scharwoude Succes liet na een spannende strijd de punten aan DTS Heer-Hugowaard Drie schapen gedood Hensbroek ALKMAAR MAANDAG 36 JANUARI 1953 ran gingsbestuurders „iets moesten doen". Nu wil het ons voorkomen dat men on bewust te veel faciliteiten heeft ver leend en dat men thans met „de gebak ken peren" zit. Op het ogenblik leeft, vooral bij de financieel niet-draag- krachtige verenigingen, de overtuiging dat men destijds te ver is gegaan, dat men wat dit betreft de weg terug moet zien te vinden. Als de sportleiders van hun discipelen gaan eisen, dat zij zich maar wat op offeringen hebben te getroosten ten be hoeve van hun eigen lichamelijke ont wikkeling, lopen zij natuurlijk de kans dat sommige sportbeoefenaars gaan zeggen: „Geen bus, niet gratis reizen, geen diners na afloop van een wed strijdneem voor mij dan maar een ander". Wij zijn van mening, dat men dat risico moet aanvaarden. Een voetballer, zwemmer of athleet die alleen maar sport bedrijft zonder dat het hem enige opoffering kost. die een sportvereniging ziet als het middel om op voordelige wijze in het middelpunt van de belangstelling te komen, is niet de ware (sport) broeder. Laat hem rustig vertrekken en de mogelijkheid (Van onze sportredacteur) GEKRAKEEL in de verschillende sportbonden, waarbij de deuren en ramen wagenwijd werden opengezet, werpt enkele vragen op. Als wij zien hoe scherp verschillende sportleiders tegenover elkaar staan, hoe weinig begrip zij blijken te bezitten voor ware sportiviteit, vragen wij ons in gemoede af of sommige van die leiders wel voor hun taak zijn berekend en waarom zij zich eigenlijk voor sport interesseren. Het wekt soms de indruk, dat sommige lieden alleen maar interesse hebben voor hun „ik" en dat zij zich middels een of andere sportorganisatie in het middelpunt van de belangstelling trachten te plaatsen. Het behoeft natuurlijk geen betoog, dat de sport, de lichamelijke op voeding, hiermede niet is gediend en dat een en ander zijn terugslag moet vinden op de sportbeoefenende jeugd. Een moeilijke maar dankbare taak "TEGENWOORDIG hoort men vaak de 1 klacht, dat de jeugd zo bijzonder weinig voor de sport over heeft. De jonge mensen spelen, lopen of zwemmen hun wedstrijd, maar zij wensen zich geen beperkingen in hun levenswijze op te leggen om hun prestaties of die van hun team op te voeren. Uitzonde ringen zijn er natuurlijk om deze regel te bevestigen, maar die klacht hoort men toch vrijwel in alle verenigingen. Als wij dan de vraag stellen wat toch de oorzaak zou kunnen zijn, is het stereotiepe antwoord: „De oorlog". Het is natuurlijk eenvoudig om met een dergelijke dooddoener deze vraag te beantwoorden. Daarmede zijn wij er echter niet. Dat de jeugd onmiddellijk na de bevrijding, toen plotseling alle beklemmende banden van vijf jaar be zetting werden opgeheven en de moge- lilkheden tot uitgaan weer werden ge opend. lastig te hanteren^ was, staat vast. JongQ mensen, die bij het uitbre ken van de oorlog zo omstreeks zeven tien jaar waren, sporadisch naar een film waren geweest, bij hoge uitzonde ring een dansavond bezochten of een goed toneelstuk zagen, van jongelui die dus in vijf lange en bange jaren de pri vileges van de jeugd moesten missen, kon en mocht men niet verwachten dat zij plotseling in het gareel gingen lo pen. Zij moesten zich uitleven en voorzo ver 'dat niet tot excessen leidde, was dat alleen maar goed en nuttig. Dat sportverenigingsleiders in de eer ste jaren na de oorlog met de klacht kwamen dat de interesse voor de sport zo matig was,, dat de trainingsavonden slecht werden bezocht en dat dit de naweeën van de oorlog moesten zijn, was o.i. wel juist. Wij schrijven nu Januari 1953. Thans nog te beweren dat die jeugd futloos is. Zaterdagsavonds liever een biertje of e?n borrel drinkt dan zich voor te be reiden op de wedstrijd voor Zondag omdat die oorlog zoveel kwaad heeft gedaan, gaat ons te ver. TJET valt niet te ontkennen dat de verenigingsbestuurders in die eerste moeilijke jaren na de oorlog te veel moeite hebben gedaan "/aarschijnlijk moesten doen om de jeugd tot gro tere activiteit te brengen. Daar critiek op te leveren is verre van ons. Daar voor hebben wij van te nabij die inder daad lastige tijd mee gemaakt. Het kwam er vaak op neer dat men een deel van die jeugd heel vriendelijk en met veel nlichtplegingen moest verzoe ken toch alsjeblieft eens een keer op een trainingsavond te willen verschij nen. Aan wedstrijden was men wel zo goed mee te wilien doen, maar als er geen trein of bus gereed stond voor deze „sportbeoefenaars" was het heel g:woon, dat zij bericht van verhinde ring stuurden. Zoals het voor de oorlog een zeer normale zaak was dat de leden van een sportvereniging per fiets van- vit Schagen naar Alkmaar, van Bever wijk naar Haarlem of van Zaandam naar Amsterdam trokken, is het tegen woordig normaal dat zij voor een be trekkelijk kleine afstand met een com fortabele touring-cai naar de plaats van bestemming worden vervoerd. Dit is gegroeid in de periode dat de vereni- ovengen een is geschapen om met de gezonde basis te vinden. MIJ is het eenvoudig om de zaken zo te stellen. Het is vrij zeker dat, als de verenigingsbestuurder de zaken in normalere banen willen gaan leiden, zij een harde noot moeten kraken. In de eerste plaats zal dat over de gehele linie moeten gebeuren wil het effect sorte ren. In bepaalde takken van sport, wij hebben daar vorige week uitvoerig over geschreven, lopen verenigingsbestuur ders een grote kans dat hun leden zul len zeggen; „U hebt gelijk. Wij hebben plichten, maar dat hebben onze hoofd bestuurders en commissieleden ook en die geven op het ogenblik toch wel een zeer slecht voorbeeld. Deze »ange sanloop hadden wij nodig om duidelijk te maken dat men niet eeuwigdurend kan blijven volhouden dat de fout bij de, door de oorlog min of meer ontspoorde, jeugd zit, doch dat er andere oorzaken zijn aan te wijzen. Zij die zich in een of andere leidende functie in een sportorganisatie laten benoemen, dienen te beseffen, dat zij in de eerste plaats een dienende taak heb ben, dat hun persoonlijke sym- en anti pathieën geen enkele rol mogen spelen. Dat zij niet zich zelf moeten zoeken, maar een weg, waarlangs zij de Neder landse jeugd kunnen leiden naar een juiste sportbeoefening. Op die juiste sportbeoefening Iiopen wij in een vol gend artikel terug te komen. FILMAVOND VAN DE A.N.A.B. Deze week hield de afdeling Schermer horn van de A.N.A.B. haar jaarvergade ring in café Treiture. De voorzitter, de heer J. Roos, opende de vergadering en heette de heer J. van Dok uit Stompe- toren welkom, die deze avond enkele cul turele films zou vertonen over vlinders en vogels. In het bestuur van de afdeling' werd gekozen de heer R. Wever. Gewestelijk biljarikamoioenschao 3e klasse BELANGSTELLING ENORM WAS Onder enorme belangstelling, het publiek stond op tafels en stoelen, vond gistermiddag de finale plaats van het gewestelijk biljartkampioenschap, derde klasse libre klein biljart. De biljartzaal van de heer Foeke te Egmond aan Zee bleek te klein om alle belangstellenden te kunnen bergen. Deze biljartliefheb bers hadden zich niet vergist. Zij heb ben volop kunnen genieten van goede, spannende sport en vooral de laatste partij was adembenemend. De Amsterdammer Daniëls moest tegen Scholten uit Breezand aantreden. Beide spelers hadden twaalf winstpun ten op hun naam staan en geen van tweeën kon zich dus het maken van fouten permitteren. Het scheen dat Scholten een overwinning zou behalen. Nadat hij een serie van dertig op tafel had gedeponeerd, had hij een voor sprong van twintig caramboles geno men. Daniëls hield echter vast en met het einde van de partij in zicht was de stand, 74 gelijk. Daniëls bleek ten slotte over de langste adem te beschik ken en kon de partij in zijn voordeel beslissen. De vertegenwoordiger van het N.B.B. sprak de kampioen daarna toe en hij overhandigde hem de kampioens- medaille. De voorzitter van het district Alk- mar, de heer G. Wessels. liet zijn feli citaties vergezeld gaan van een fraaie asbak en de heer Foeke bood namens de vereniging „Het Witte Huis" bloe men aan. Nereus jeugd bleek de .•iii w"ze aanmerkelijk beter Het eerste gedeelte van de kring- zwemcompetitie 1953 is Zaterdagavond te Alkmaar georganiseerd. De verwach ting dat D.A.W. ook nu wel met een grote puntenvoiVsprong uit de strijd zou komen en op vrijwel alle nummers zijn stempel zou drukken, is niet uit gekomen. Bij de adspiranten werden de Alkmaarders volkomen naar de tweede plaats verdrongen door een zeer enthousiaste Nereusploeg. Zeker, de Alkmaarders behaalden wel een voorsprong, maar dat hadden zij dan voornamelijk te danken aan het goede zwemmen van hun senior-leden. Dat de verschillen ditmaal kleiner waren dan het vorige jaar blijkt dui delijk uit de volgende cijfers, waarbij wij de resultaten van het vorig iom- tussen haakjes vermelden: D.A.W. 1646 3 (1712.4); Nereus 1715.3 '1801.5); Neptunus 1841.8 (1906.2); Den Helder 1969.1 (1914.7). Op de vijftig meter rugslag meisjes bewees Tine Tenkink andermaal haar klasse. Zij liet 38.1 voor zich afdrukken maar H. Teuthof en J. Aarts kwamen haar met tijden van resp. 40 en 43 sec. toch vrij dicht op de hielen. De 50 m. vrije slag jongens was een Nereus-aan- gelegenheid. C. Koeman zegevierde in de fraaie tijd van 30 sec. en Scheep bouwer tikte als tweede aan in 31.1 sec. De D.A.W.-er Mesman werd derde in 32 sec. precies. De eerste plaats op de 200 meter schoolslag dames was Voor de D.A.W.-ster mej. Piersma in de voor Noordholland knappe tijd van 3 min 6.2 sec. I. Bijleveld, Rie Nieuwen- huizen en Gre Molenaar, betwisten el kaar de tweede plaats in een nek-aan- nek-race welke door laatstgenoemde in 3.15 werd gewonnen. Op de 100 m. rugslag heren had A. Boxem zijn zinnen erop gezet om onder 10 te komen. Dit is hem op fraaie ijze gelukt hoewel hij op de iaatste meters even gevaarlijk afzakte. Niette min kwam hij tot 1.09.6. In zijn kielzog sleepte Slikker (D.A.W.) er een goede 1.14.1 uit, terwijl Jongepier van Bruin vissen en Blankvoort van D.A.W. met resp. 1.17.2 en 1.18.- het nationale niveau benaderden. De 3 x 25 m. wisselslag persoonlijk voor meisjes was weer een overwin ning voor Tine Tenkink, die 1.02.3 maakte. De volgende drie plaatsen wa ren voor de Nereus-meisjes: H. Teut hof 1.06.3, I. Bijleveld 1.08.- en J. Aarts 1.09.8. De uitslagen van de estafettenummers waren: 3 x 50 m. wisselslag jongens: 1. Nereus in 1.52.-; 2. D.A.W. in 1.53.9 en 3. Nep tunus in 1.59.1. De 10 x 25 m. vrije slag dames was voor D.A.W. in de goede tijd van 2.34.8 met Den Helder in 3.01.4 op de tweede plaats. De 5 x 50 m. vrije slag heren leverde een D.A.W.-zege op in de heel gcede tijd van 2.23.- hetgeen een nieuw kring record betekende. Als intermezzo gaven de Alkmaarse kunstzwemsters mej. G. Cloeck en mej. J- Piersma een fraaie demonstratie, ter wijl ook de Zaanse zwemballetgroep vee! succes oogstte met twee nummers waarvan de solo van mej. A. Heijn niet onvermeld mag blijven. Tot besluit speelde D.A.W. 2 een po lowedstrijd legen Bruinvissen 1 voor de competitie, die in een 4—4 gelijkspel eindigde. Ook de dames van beide ver enigingen leverden strijd, die met 80 in het voordeel van de gastvrouwen eindigde. De telling van de adspirantenummrs afzonderlijk geeft aan, dat Nereus bier de beste was met 537.9 punten tegen D.A.W. 549.6, Neptunus 588.1 en Den Heldr 610.-, Nadat de organiserende vereniging waarderende woorden had horen spre ken over de goede organisatie en het materiaal en de wedstrijdleider, de heer Beers, voor zijn tactvolle leiding was bedankt, werden de vele prijzen uitge reikt. De eindstand van dj de tornooi luidt: J. Daniëls. Amsterdam J. in 't Veld, Spaarndam L. Scholten. Breezand Chattillon, Midwoud Boon, Schagen Wiersma. Hilversum Bellis, Alkmaar Alflen, Utrecht De Graaf, Assendelft (Kolommen betekenen: matchpunten, moyenne en hoogste serie). welgeslaag- 14 4.26 46 13 3.45 27 12 3.42 30 8 3.23 23 8 3.13 32 6 2.92 19 6 2.58 17 3 2.69 20 2 2.60 17 In café „Halfweg" van de heer G. de Graaf, werd Donderdag de laatste O. en O.-avond van dit seizoen gege ven, waarvoor was uitgenodigd de voordrachtskunstenaar Cor van Beek uit Amsterdam, die eerst een driest Vlaamse schetsen bracht, waarvan „de Twee rij ksd?-alders" van F. de Sinclair wel het meeste insloeg. Het valt echter te betwijfelen of de aan wezigen deze Vlaamse humor gehee? hebben kunnen volgen. Voorts werd voorgedragen .Flierefluiters thuis komst", een humoristische Brabantse dorpsgeschiedenis uit de cyclus „Me- rijntje Gij zen" van A. M. de Jong. Dit werk werd op een zeer behoor lijke wijze naar voren gebracht, al hoewel de aanwezigen ook hier moei te hadden de heer Beek te volgen. Het zou wellicht beter geweest zijn als hij in sommige gedeelten wat minder „rad van tong" geweest was. DERBY VAN DE DUINKANT Zondagmiddag speelde Duinranders I op eigen terrein tegen Schoorl I Beide ploe gen, practisch even sterk, vochten als leeuwen voor de twee winstpunten. Na de rust kwam er meer tekening in de strijd, negentien minuten voor het einde scoorde de „Schoorlse" rechtsbin nen, aanvoerder Thijs Wildeböer, door een kopbal, het winnende doelpunt. Grote bevoegdheden voor Raad van Bijstand en Vertrouwenscommissies Op een buitengewone ledenvergadering van de WV Bergen, welke voor Vrijdag a.s. is uitgeschreven, komen de reorganisatievoorstellen aan de orde, die het resultaat zijn van de besprekingen door B. en W. met de VVV en de uitgetreden hotel- en pensionhouders (VVHB) gehouden. Deze voorstellen be helzen o.a. de instelling van enige vertrouwenscommissies, waaronder een voor de Horecabedrijven, waarin zitting zullen hebben: de dames C. BeeldmanNap en J. Kreb en de heren J. A. Dalloyaux, J. I. Hovenier, G. A. Klemkerk, J. M. de Lane, A. H. van Linge, M. A. Opmeer, J. Stroomer en C. Visser. De ver trouwenscommissie voor de neringdoenden zal bestaan uit twee deputaties van elk vijf leden, aan te wijzen door de beide middenstandsverenigingen. De leden van de vertrouwenscommissie Gemeubileerde huizen zullen met uitzondering van het eerste jaar, door de verhuurders worden gekozen. Ten slotte is er een ertrouwseommissie Culturele belangen, waarin zitting hebben vijf leden, aan te wijzen door vijf culturele organisaties ter plaatse. De raad van bijstand zal worden ge vormd door tien leden en tien waar nemende leden, van wie twee leden en twee waarnemende leden door het ge meentebestuur worden benoemd en de overigen door de vertrouwenscommis sies. Deze raad krijgt grote bevoegdhe den en zal vier maal per jaar bijeenko men om met het bestuur de algemene gang van zaken te bespreken. Raadsvergadering Eqmond-Bmnen iTEN aanzien van het uitbreidingsplan in hoofdzaak, opgemaakt door ir W. Ph. van Harreveld te Haarlem, beeft de voorzitter tijdens de laatste raads vergadering medegedeeld, dat een viertal bezwaren was binnengekomen met betrekking tot de geprojecteerde nieuwe hoofd verkeersweg. Gezien de serieuze plannen om de Herenweg te verbreden, plannen, die nu wel doorgang zullen vinden, wordt deze hoofdverkeersweg, die buiten de gemeentekom om znu komen te liggen, niet nodig geacht. De uitbreidingsplannen werden ter zitl'lg dan ook zodanig bepaald, dat met een nieuwe hoofdverkeersweg geen reke ning meer wordt gehouden. Ook kwam de aanleg van een geheel nieuwe straatverlichting, welke in overleg met het PEN werd geprojec teerd, ter sprake. Indien tot aanleg wordt overgegaan zal een en ander suppletoir nader in de begroting gere geld worden. De rioleringsplannen wer den ook nog eens onder de loupe geno men, waarbij men echter besloot deze zaak, in verband met de zeer hoge kosten, nog een jaar uit te stellen. Ook ten opzichte van de vuilnisophaaldienst werden grote plannen geopperd. Voor gesteld werd een nieuwe vuilnisauto met bijbehorende emmers aan te schaf fen, een idee, dat achteraf toch niet gerealiseerd werd, daar bij nadere be schouwing bleek, dat deze aanschaf niet voldoende productief zal zijn. Het verzekerde bedrag Fraude-risico werd verhoogd van 6(100 op 9000, waarna aankoop van 1330 m2 grond van jhr Six van Wimmenum voor ƒ3 per m2, ten behoeve van de woning bouw, vlot werd afgehandeld. De be noeming van een supervisor geschied de onder uitdrukkelijk voorbehoud, dat vastgelegd zal worden in welke geval len zijn oordeel zal worden gevraagd. De heer C. Apeldoorn wilde de voor waarde zo krap mogelijk stellen. Be noemd werd de heer ir W. Ph. van Harreveld, architect te Haarlem. De heer C. J. van Pel werd onder algemene dankbetuiging ontslag ver leend uit zijn functie als gemeente opzichter. In zijn plaats zal tegen een wedde van 2600 per jaar worden be noemd de heer C. Groot uit Bakkum. Een ander punt, dat bij de bespre kingen met B en W van groot gewicht is geweest was de besteding van de contributiegelden. Voorgesteld wordt thans de bemiddelingsbijdrage te bepa len op f 2 per bed, waarvan de helft voor de algemene kas der VVV en de andere helft voor de propaganda zal worden bestemd, dit laatste in overleg met de vertrouwenscommissie uit de Horecabedrijven. Dependances en bi- vakkeerinrichtingen betalen het halve bedrag. De heren J. H. Roggeveen en mr. F. Zeiler hebben de wens te kennen gege ven het bestuurslidmaatschap neer te leggen. In de vacatures zal op de jaar vergadering (eind Februari) worden voorzien. Tot slot komt aan de orde het voorstel tot aanstelling van een direc teur. Het bestuur vraagt machtiging een zodanig persoon te benoemen. Ter geen van de huidige bestuursleden zich oriëntering wordt medegedeeld, dat voor deze functie beschikbaar stëlt. „Nut eri Sport" boekte successen NOORDSCHARWOUDE De leden van de pluimvee en konijnenfokkers vereniging „Nut en Sport" spraken in een ledenvergadering, die zoals ge woonlijk druk bezocht was, over de verschillende resultaten, die bereikt werden op enkele tentoonstellingen. Het lid, de heer Rentenaar, gaf een overzicht van het bezoek aan de prov. De leerlingensubsicüe werd bepaald tentoonstelling te IJmuiden, waar de op een bedrag van ƒ26 per leerling. De heer H. Docter werd met algemene stemmen tot lid van het „Maatschappe lijk Hulpbetoon" benoemd. Bij de informatie van de heer J. Mooy naar de woningbouwplannen bleek, dat deze thans ingediend kunnen worden. Een tweede, tijdelijke leer kracht aan de OL-school was inmiddels door B. en W. aangesteld. In zijn overzicht over het afgelopen jaar memoreerde de voorzitter de voor naamste werken, die tot stand waren gekomen, als de verbetering van de St. Albertusweg, de demping van de oude haven te Egmond aan de Hoef en de bouw van acht „woningwetwoningen" en vier particuliere huizen. De beide helften van de strijd tussen de vroegere derdeklas rivalen DTS en Succes waren vrijwel tegengesteld van ka rakter. Was het vooral DTS, dat voor de rust de toon aangaf daarna domineerden de Wieringers in dezelfde mate, zodat een gelijkspel het juiste b eeld van de ver houding zou hebben weergegeven. Het toeval wilde echter anders en miskende het bestaansrechts van de naam der be zoekende vereniging. Succes verloor na melijk met 21. De doelpunten in deze stevige en spor tieve wedstrijd waren van een bijzondere kwaliteit. Kort na het begin vielen de DTS-ers heftig aan en bezorgden de Suc ces-verdediging bergen werk, die echter, vooral door spil Linneberg rustig en af doende verzet werden. Toch kon het ZEEVOGELS LIET UITGEEST MET WINST VERTREKKEN Uitgeest heeft crp Zeevogels een ge flatteerde 51-overwinning behaald. De wedstrijd begon veelbelovend, beide partijen speelden goed en wogen tegen elkaar op. Zeevogels werd langzamer hand sterker en het Uitgeest-doel kwam menigmaal in gevaar. Linksbuiten Kle verlaan had bepaald pech, toen hij bij een schermutseling voor het Uitgeester doel de bal vrij voor de voeten kreeg en keihard tegen de lat schoot. Na een kwartier spelen had Uitgeest meer succes, toen midvoor Heysteck uit een voorzet van links de Zeevogels-keeper onhoudbaar passeerde: 01. Zeevogels viel nu echter verwoed aan. Goed gesteund door de kanthalves schiep de Zeevogels-voorhoede zich telkens goede k?nsen, welke echter door slecht schieten verloren gingen. Uitgeest deed het beter door een kwartier voor rust de stand tot 20 op te voeren. Direct na> de rust ont snapte het Uitgeester doel aan een doorboring, toen rechtsbinnen Hui- berts uit een voorzet van Neynens vlak langs de paal kopte. Uitgeest kwam daarna in de meerderheid en de rechts binnen wist keeper Twisk voor de derde maal het nakijken te geven. Even later kreeg Zeevogels loon naar werken, toen een van de Uitgeest spelers hands maakte en aanvoerder Huiberts de toegekende penalty be nutte: 1—3. Zeevogels putte hieruit de moed om alsnog te trachten een gelijk spel uit het vuur te slepen. Uitgeest liet het echter zover niet komen, want de linksbuiten stelde met een schitte rend schot in de rechterbovenhoek de zege veilig. Zeevogels liet nu de moed zakken en even voor tijd slaagdp Heysteck er in voor Uitgeest de vijfde goal te scoren: 15. Reddend zwemmen KNDRB Op 25 Januari zijn door de K N.D.R D examens afgenomen voor het jeugdbrevet I. Alle tien candidaten slaagden voor de opgaven. Het waren, meisjes: G. Ger- üng. F. v. Maaswinkel, M. Smit, A. Lan sberg en T. Al; jongens: H Smit. G. Langeberg. H. Buter, G. v. d. Heijden en D. de Bood. doel niet schoon worden gehouden. Bij een nonchalance van enkele Suc- cessers reageerde rechtbuiten Bakhuys bijzonder snel, hield de bal net op de zij - lijn nog in en trok hem vandaar via de paal in het net zonder dat er één tegen stander aan te pas kwam. Kort daarna werd de voorsprong vergroot tijdens een periode van duidelijk overwicht. Bij een schermutseling werd de bal respectieve lijk door de doelman en een back weg geslagen met het gevolg, dat een penal ly toegekend werd. Deze werd onberis pelijk ingeschoten door Feller. Toen pas kwamen de extra Succes-aanvallen. Het spel was echter te doorzichtig om succes te kunnen hebben. Naarmate de eerste helft vorderde kwa men de bezoekers er beter in en vlak voor de pauze gelukte het midvoor Hart man met een strak schot de achterstand te verkleinen. Na de rust kwamen er geen doelpunten meer. Succes was ster ker, maar de aanvallers konden niets meer doen dan naast of over te schieten Enige goed genomen corners hadden even min efect. De sporadische DTS-aanvallen werden door de goede Succes-defensie af gebroken. GEEN KORTSLUiTiNC Bij de Zondagavond, gehouden dienst in de Ned. Herv. Kerk alhier scheen het of er vonken uit een gedeelte van de electrische lichtleiding schoten. Toen naderhand een onderzoek werd 'inge steld bleek, dat hetgeen men voor von ken hield, ontstond doenschitteringen van engelenhaardat bij het. aftuigen van de kerstboom gedeeltelijk op de leiding wan blijven hangen en door de opwaartsstijgende warme luiht van de kachel in beweging werd gebracht. Een tert nog toe onbekend gebleven hond heeft in de nacht van Zaterdag op Zondpg onder de schapen van de vee houder C. Kuiper slachtoffers gemaakt. Drie dieren werden 's morgens dood in een sloot gevonden, een aantal ande re was gewond. OUDJES KEKEN IN „LACHSPIEGEL" Het Alkmaarse Cabaretgezelschap „De Lachspiegel" trad Zaterdagavond in café Kossen op voor de Bond voor Staatspen- sionnering. Het groepje slaagde er in de aanwezigen uitstekend de vermaken en de burgemeester zei dan ook in zijn dank woord, dat de oudjes zelden zo hadden gelachen. Nut ten. en Sporters vele successen boek in plaats van de heer F. Keizer, die wegens drukke werkzaamheden aftrad, werd de heer K. Stins als nieuwe ta- toueerder van de vereniging benoemd. Aangezien de vereniging dit jaar 10 jaar bestaat, zullen plannen beraamd worden om een tentoonstelling te or ganiseren. De volgende vergadering werd vast gesteld op 20 Februari a.s. De heer J. Leering zal dan een praatje houden over de bedrijfsrassen. De leden van „Nut en Sport" zien er niet tegen op, om zelfs uit te komen op tentoonstellingen buiten de provincie. Dit geschiedde dezer dagen, toen en kele leden hun dieren hadden inge zonden op de tentoonstelling van „Avi- cultura" in Den Haag. Het fraaie resul taat was, dat de volgende leden een prijs in de wacht sleepten: Franse hang oren, ijzergrauw, K. J. Stins (G). Ko- nijgrijs: J. Ypma (GG), Havana's: G. de Barbanson (4 ZG en ereprijs), Zil vervoskonijnen, zwart: W. C. Rente naar (3 ZG en ereprijs), Rexen, wit: C Kooy (2 x GG), Castor: J. v. Gulik (2 ZG en 1 ZG (2x) en ereprijs), Rus: J. v. Gulik (1 ZG (3x) en twee ereprij zen), Klein zilvers, lichtblauw: G. de Barbonson (GG en 2 GG en erprijs), Middengeel: G. de Barbonson (1 GG en 2 GG en ereprijs), Kleurdwergen, Chinchilla, G. de Barbanson (1 G en G en ereprijs). ALKMAARSE VEEMARKT ALKMAAR, 26 Jan. Opgave van het aangevoerde vee: 85 vette koeien van 60012,50. 60 nuchtere kalveren van 40 —85 en 30 vette schapen van 85130 per stuk; 550 varkens van 1,721,80 per kg. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Jan. 1000 kg rode kool I 7,50; 1500 kg groene kool 7,70; 40 000 kg Deense witte kool 8 —7,20; 500 kg uien 28,20, grove 29,10 en drielingen 31,30; 4000 kg bieten: A 11,50 en B 8; 2700 kg peen: B 11,20—11.60 en C 9.60—9,92; 250 kg witlof IB 44. WARMENHUIZEN, 26 Jan. 2500 kg rode kool 77.80; 11.700 kg Deense witte kool 66.10; 875 kg uien 28,80. NOORDSCHARWOUDE. 26 Jan. 1500 kg peen: B 11.20 en C 10; 2500 kg uien 27,40, grove 2525,10, drielingen 3-335 en nep 25; 1200 kg groene kool 9.4011; 7000 kg Deense witte kool 6—6,70. In spaarbankkringen in ons land, zowel als in het buitenland, spreekt men wel eens van het JANUARI-WONDER. Het is dan ook verwonderlijk, dat gedurende vele jaren schier overal telkenmale in de maand JANUARI de inleg der spaargel den de terugbetaling heeft overtroffen. Gedurende een tijdvak van tenminste dertig jaren, met uitzondering van de jaren 1940, '41 en '51, is dit ook bij onze in stelling het geval. Wederom herhaalt zich dit opmerkelijk verschijnsel. VAN 1—24 JANUARI OVERTROFFEN DE INLEGGINGEN DE TERUGBE TALINGEN MET 192.000,— TERWIJL 177 PERSONEN ZICH ALS NIEUWE SPAARDER LIETEN INSCHRIJVEN. Uw advertentie in dii blad treft doel Service-Station voor ALKMAAR Mient 10 - Telef. 4208

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 3