DAW eindigde bij de zes sterkste teams van Nederland LAATSTE NIEUWS Grote belangstelling bij achtste lustrum van de heer Genefaas Turnlust-dames excelleerden bij het nummer ringenzwaaien Poetskoke werd met een punt voorsprong winnaar Visser (Disnie) won te Alkmaar de Noord-Holland coupe DE WAIERPOlO-WINIEftCOMPEIlUE Zondagmorgen werd op een knappe wijze 'tY een gelijk spel afgedwongen Een 4-1 achterstand in enkele minuten ingelopen Ojticrë'e huid ging I n faas eveneens een geschenk. het Kege huis De heer J J. Eecen op uifvoering als beschermheer geïnstalleerd Aantrekkelijke pro'oog St. Pancras Feestavond van Vrone Hensbroek Hulpcolonne staaf klaar Schermerhorn GOEDE OPVOERING VAN „LEATITIA" Biliartkampioenschao 2e klasse C. Beers kwam hem dicht op zijn hielen Bekerhouder Beukman na barrage onttroond Nederlaagtornooi IK." Vijftig mille van Hoogovens Boten gevraagd! Nog steeds mensen op daken in N -Beveland Dijken op Schouwen doorgebroken Burgemeesters heden in Haarlem bijeen IJmuidense trawler vermist Koninklijke hu'p voor de slachtoffers Prinses Wilhe'rri'na in Kloosterzande Dee rem ng en hulp vari Frankrijk Passagiersv'ieqfuig in de A^anfische Oceaan Buitenste du drie plaatsen DE Helderse zeedijk zwaar te verdr twaalf gaten in dit doch ook hier besta: vaar voor het achte lokaal van de „T E l MAANDAG 2 FEBRTTARI 1958 OOE GROOT HET AANTAL bezoekers was, dat Zondagmorgen naar de Alk- maarse Overdekte was gekomen om getuige te kunnen zijn van de wedstrijd DAW't IJ, valt niet precies te zeggen. Een feit is, dat het balcon boven het bassin zo vol was, dat vele waterpololiefhebbers de wedstrijd niet of slechts ge deeltelijk konden volgen, maar hun vreugde over het voortreffelijke resultaat van de Waterratten, een 4—gelijk spel, was daarom niet minder. f\E WATERPOLOPLOEG van DAW heeft het in deze zware wintercom petitie uitstekend gedaan. Nog nooit in de geschiedenis van de Alkmaarse zwemsport werd zo veel propaganda voor het fascinerende waterpolo ge maakt als de laatste maanden. In deze periode is DAW van een behoorlijke tweede klasser gegroeid tot een zeer behoorlijke eerste klasser, niet meer en niet minder. Natuurlijk zeggen de op timisten, dat DAW toch maar kans heeft gezien een paar hoofdklassers en eerste klassers aan zijn zegekar te bin den, maar dat wil nog geenszins zeg gen, dat onze stadgenoten in staat zul len zijn dergelijke verrichtingen aan de lopende band te herhalen en zeker niet in de zomercompetitie. Daarvoor kleven nog te veel fouten aan het spel, hebben niet alle spelers de zo nood zakelijke snelheid om straks, in de aan zienlijk grotere polobassins voor de zomercompetitie, tot dezelfde resulta ten te komen. Dit zeggen wij niet om de prestaties van DAW te kleineren. Zeer beslist niet. maar men mag niet vergeten, dat het voor een ploeg als DAW in overdekte zwembaden gemak kelijker is tot goéde resultaten te ko men, dan in open water. Intussen zit ten wij echter in de wintercompetitie en heeft DAW toch maar kans gezierl om zich bij de zes sterkste ploegen in Nederland te plaatsen, de zes ploegen, die elkaar straks de officieuze titel van ..kampioen wintercompetitie" gaan be twisten. Wat ook de resultaten zullen zijn, vast staat dat het voor DAW een schitterende voorbereiding voor de zomercompetitie zal worden. Men zal temidden van de upper-ten van de Nederlandse wateropolwereld nog dui delijker dan in andere wedstrijden kunnen ontdekken, waar de fouten zit ten. Wij zijn er van overtuigd, dat de factor snelheid daar één van zal zijn. Wat die'laatste opmerking betreft was 't IJ DAW gistermorgen verre de baas. Al1" spelers, van de midachter tot de midvoor. konden goed uit de voeten en dat maakte het spelen voor het gehele team aanzienlijk gemakkelijker. Zon der ook maar iets te kort te doen aan de voortreffelijke capaciteiten van aan valsleider Hans van der Horst, uiterst gevaarlijk als hij ook maar een zeer minimale kans krijgt, en midachter Klaas van de Pol, vrezen wij toch, dat deze spelers in een zomercompetitie te midden van eerste klassers, een rem voor het zevental kunnen betekenen. Als Hans van der Horst een snelle mid achter bi.i zich krijgt, die veel naar voren zwemt, worden de vleugelspelers van DAW te zwaar belast en het risi co, dat de verdediging van DAW nume riek in de minderheid komt, te groot. Dat was ook gisteren een enkele maal het geval, maar zoals gezegd, kan een ruimte als de Overdekte, niet vol doende profiteren. Daarbij komt, dat DAW over een zeer sterk moreel bleek te beschikken en van de eerste tot de laatste seconde heeft gevochten, zelfs toen 't IJ tot ver in de tweede helft een 41 voorsprong had genomen. Dat al leen al is een prestatie van formaat. De eerste gevaarlijke aanval van 't IJ strandde op doelman Van Straaten. Een keihard schot van de razend snelle Hal- vorsen. keerde hij op voortreffelijke wijze en meteen dirigeerde hij de bal naar Boxem. die met een lange worp Hans van der Horst aan het werk zet te. Van der Horst, die nog menig duel met de stevige De Haan moest uitvech ten, maakte een tactische schijnbewe ging, kwam een moment vrij en dat was voor hem voldoende om zijn ploeg eenmaal keihard tegen de staander had gegooid, kwam 't IJ los. Met flitsende aanvallen werd de verdediging van DAW uiteen gereten en met griezelig gemak werd de achterstand in een 31 voorsprong omgezet. Nadat Van Straa ten, na de hervatting, een fout in een doelpunut zag afgetraft wie zal het hem kwalijk nemen, waar hij zovele malen op schitterende wijze redding bracht scheen DAW verder een ver loren wedstrijd te zullen spelen. Onze stadgenoten dachten daar anders over. Even verslapten de bewakers van Hans van der Horst. Hans de Jong plaatste de bal afgemeten op de hand van zijn aanvalsleider en prompt was de stand 42. Weinige tellen later leidde een combinatie tussen dezelfde spelers tot het derde doelpunt, zodat met nog enkele minuten te spelen de kans op een gelijk spel en de tweede plaats in de wintercompetitie mogeliik was. Die kans kwam. toen de midachter van 't IJ te grof Hans van der Horst aan viel en de uitstekend leidende scheids rechter een strafworp toekende. Dat was de aanh op van het vierde doelpunt voor DAW en het ging er nu maar om of de verdediging tegen de laatste zond vloed van aanvallen bestand zou blij ken. Die verdediging hield stand, zij het ten koste van een zware overtreding, waardoor Klaas van der Pol uit het water werd gestuurd, 't IJ kon zijn numerieke meerderheid niet in een doelpunt tot uitdrukking brengen, zodat, na het laatste fluitsignaal, zeven vermoeide mrar overgelukkige Water de leiding te geven. Nadat Boxem ratten zich uit het water lieten slepen. Een groot gedeelte van de boulevard te Noordwijk werd door de golven weggeslagen. Een opname van de ravage voor bet Palace-hotel. komt er niet zo goed af als wii verge lijkingen gaan maken. Niet alleen is snelle ploeg daarvan in een beperkte het klasseverschil niet gering, maar VEERTIG JAREN KEGCLAAR De heer Nieuwveen sprak namens de Er heerste Zaterdagavond in het ke gelhuis „De Unie" een feestelijke stem ming en geen wonder, want er werd die avond het 40-ja.ig jubileum van de heer Genefaas als kegelaar ge vierd. Alvorens tot de officiële hul diging over te gaan werd de jubilaris door de voorzitter van zijn club, de heer Joh. Diepen, toegesproken. „Wan neer ik", aldus spreker, „onze rnedail- lekast aanschouw, dan moet ik op de eerste plaats denken aan onze jubila ris. Gij zijt de man, waarop wij steeds konden rekenen, vandaar de grote suc cessen op verschillende concoursen. Wij allen hebben in ons leven, onze ups and downs. Ook gij zijt hiervan niet verschoond gebleven, doch uw geweldig optimisme heeft alle moei lijkheden overwonnen. Wanneer je op de clubavond (en hiervan zul je er weinig hebben gemist) aanwezig was, dan waart ge altijd de grote optimist, ten voorbee'd voor ons allen. Onze club is je dan ook, aldus de voorzitter, dankbaar voor alle steun en prestaties en feliciteert je van harte met dit 40- jarig jubileum en ik hoop, dat je nog in lengte van jaren onze steun zult blijven." De heer Jonker sprak namens de oude kegelaars. De heer Vink sprak namens de jonge kegelaars en stelde de prestaties van d- jubilaris en oudere kegelaars ten voorbeeld. Vervolgens las de voorzitter diverse telegrammen en brieven voor, w.o. fe licitaties van de Haarlemse Kegelbond, Kegelbond Gooi en Eemiand en de Amsterdamse Kegelbond. De familie Jagerman, Amsterdam, stuurde een telegram met de volgende inhoud: „Ju- bilaar Kegelaar veel roem en zegen met alle negen." De vice-voorzitter van de Alkmaarse Kegelbond, de heer C. H. de Lange, zei tijdens de officiële huldiging o.m.: „Gij hebt veertig jaar lang onder de vénen van de Alkmaarse Kegelbond gestre den en met succes. Hiervoor komt u alle lof toe." Spreker complimenteerde de jubilaris namens de AKB en over handigde hem een kistje sigaren en van ZATERDAGAVOND VOND in de geheel uitverkochte zaal van 't Gulden Vlies de eerste uitvoering plaats van de non-stop-gymnastiekrevue van Xurnlust. Deze avond, waarmee Turnlust veel succes oogstte, verkreeg een bijzonder cachet, daar de voorzitter, de heer G. de Ric, in staat was de heer J. J. Eecen uit Oudkarspel als de nieuwe beschermheer van de vereniging te installeren. Na deze kleine plechtigheid zegde de heer Eecen toe, dat hij zou proberen de voetstappen van zijn voortreffelijke voorgangers, wijlen dr Haverkamp en mr Van Hiiten, te volgen. Deze eerste uitvoering van Turnlust heeft wel bewezen, directeur Van Zoonen zijn zaken goed had voorbereid. Zoals bekend, is hij reeds enkele weken door ziekte niet in staat geweest bij de laatste voorbereidingen aanwezig te zijn en ook op de uitvoering heeft men hem node gemist. Niettegen staande dat, liep alles voortreffelijk, hetgeen in niet onbelangrijke mate ts te danken aan de dames Madderom, Veerman en Van Heugten, die in eendrachtige samenwerking het werk van hun directeur hadden overgenomen. bovendien begrijpen verschillende van deze heren blijkbaar nog niet dat zij op een uitvoering beter niet boven hun krachten kunnen werken. Eenvoudige oefeningen op een correcte manier ge bracht, sorteren nu eenmaal meer ef fect dan moeilijker oefeningen waar men niet uit kan komen. Enkele oud gedienden maakten een gunstige uit zondering, evenals de nog vrij jeugdige Volgers, die verreweg de beste heren turner van zijn vereniging is. HE evenwichtsbalk, het bij uitstek ge- schikte toestel voor vrouwenturnen, kreeg Zaterdagavond een aangename last te dragen in de vorm van de da mes Veerman en Hopman. Met een voorbeeldige concentratie werden twee oefeningen gedemonstreerd die niet na lieten indruk te maken. Van de rhyth- mische oefeningen en balletten willen wij in de eerste plaats de Vogelfantasie noemen, maar ook het Hongaars ballet, hoewel dat meer het karakter van een rhythmische oefening had, mocht er met zijn uitvoering en aankleding zijn Tini van Heugten viel op in een solo als nar, waarbij zij natuurlijk niet ver zuimde haar gave als „slangenvrouw" uit te buiten. Het effect dat men heeft weten te bereiken met fluoscerende verf en in fra rode lampen bij enkele standen, waarvan vooral de uitbeelding van de Olympische Spelen opviel, was zeer goed. Ook ditmaal mocht Turnlust op de steun rekenen van zijn zingende medewerkers mevrouw Rezelman en de heer De Munk, die op gevoelvolle wijze door Tonny Willemse en Ko Sieuwerts werden begeleid. Snelteke naar Hoebe was een jongeman met meer aanleg dan de jeugdige Amster damse conferencier, die verzuimd had zijn accent in „groot Mokum" achter te laten. Het was jammer dat hij bepaald uit de toon viel in deze geslaagde non- stop-gymnastiekuitvoerlng. IN de proloog was bijzonder aardig het bekende lied „De Speeltuin" in beeld gebracht. Temidden van bal spelenden, springende meiskes, gleden alle medewerkers aan deze uitvoering van een heuse glijbaan het toneel op. Van de turnnummers was zonder enige twijfel het ringenzwaaien van de da mes keurploeg het beste. Vrijwel alle dames maakten hun oefening met de hoogopgevoerde oefenstof nagenoeg zonder mislukkingen. Prettig was bet daarbij te kunnen constateren dat en kele zeer jeugdige meisjes uitstekend konden meekomen. Ook aan de brug bewezen de dames dat zij aanzienlijk verder waren in de zo moeilijke turnsport dan de heren. Het sterke geslacht van Turnlust redactie van het Kegelblad. „Ik hoop, dat het Kegel blad g-ede copy krijgt door jouw prestaties." De heer Klerk, die namens de keu zecommissie sprak, meende te weten, dat de heer Genefaas reeds 36 jaar lang in het tiental meekegelt en met suc ces. We hebben je steeds gekozen, maar de laatste twee jaar heb ik wel eens aan je getwijfeld en je hebt je meermalen willen terugtrekken. Ge lukkig heb je dat niet gedaan en de laatste uitslag van de 240-ballen-wed- strijd heeft bewezen, dat je tot ons tiental behoort en ik hoop, dat je nog jaren het tiental zult vertegenwoordi gen. Het zou te ver voeren alle waarde rende woorden en geschenken hier nogmaals de revue te laten passeren. Dat de jubilaris ontroerd was door de ze grote belangstelling, laat zich be grijpen. Zeer erkentelijk was de jubi laris door het cadeau van zijn club, n.l. de gouden kegelbal. Saenden won volleybal- tornooi van S V N Ter gelegenheid van het eerste lustrum van de sportvereniging de Notenkrakers werd Zaterdag 'n volley- baltornooi georganiseerd, waaraan teams deelnamen die in de eerste klas se-competitie voor heren deelnemen, met als gast Saenden uit Wormerveer. Het waren deze gasten die beslag leg den op de fraaie wisselbeker, welke door de Notenkrakers beschikbaar was gesteld. In de middaguren speelden de teams in twee poules een halve compititie. Hieruit werden de vier sterkste ploe gen geselecteerd en dat waren: 't Hoge Huys, Saenden, Catapult en Rijkspolitie. De eindstrijd bracht de nodige span ning, hetgeen wel blijkt uit de eind stand. Saenden, Catapult en 't Hoge Huys eindigden namelijk gelijk, zodat het beste doelgemiddelde de beslissing moest brengén. Zoals gezegd was dat in het voordeel van de ploeg uit Wor merveer. SINT PANCRAS. De gehele Vrone- familie, leden en donateurs, waren Zater dagavond ln gezellige sfeer bijeen in het lokaal van J. Bouwstra, om de jaarlijkse feestavond te vieren. De stemming was prima, mede door het succesvol optreden van het Alcmaria Ca baret. Het gebodene viel dan ook zeer in de smaak. De avond werd besloten met een gezel lig bal. Het gemeentebestuur van Hensbroek heeft een auto, twintig man personeel en een sloep met een buitenboordmotor klaar staan om op het eerste sein naar de noodgebieden te vertrekken. Zaterdag en Zondag gaf in hotel Bontje de R.K. Toneelvereniging „Lea- titia" een uitvoering voor een matig bezette zaal. Opgevoerd werd het blij- snel „De Nieuwe Veearts" van P. L. van Prooyen—Bogaerds. Een nieuwe veearts, die later een verlopen student bleek te zijn, brengt het hoofd op hol van de boerendochter Hannie Verhoeve, die verloofd is met haar buurjongen Bram Vermeer. De teleurgestelde Bram trouwt dan later met haar jongere zuster Miep. De laatste uitvoeringen van „Leatitia" waren vrij zwak en ook nu kwam men niet tot grote hoogte, doch het spel van de hardwerkende leden was zeer te lo ven. De spelers hadden, op een enkele uitzondering na, een goede rolkennis. De nieuwe veearts, vertolkt door Guus de Cock, was een openbaring. De boer, de meid, de huishoudster en de beide dochters en zelfs de jeugdige student waren goed. Aanmerkingen die we zou den kunnen maken komen alle op re kening van de regisseur. Het publiek heeft echter zeer geno ten. De nouveauté om het spel te be ginnen cp een volkomen donker toneel met even donkere zaal kunnen we niet bewonderen. Nadat Poetskoke Zaterdag in het tornooi om het persoonlijk biljartkam- pioenschap van Alkmaar tweede klasse tegen De Vet zjjn eerste nederlaag had geleden, werd hij Zondag nog ernstig bedreigd door Beers. Deze taaie Egmonder heeft zijn laatste drie par tijen op fraaie wijze gewonnen, maar hjj kon zijn Alkmaarse rivaal toch niet dichter dan op één punt benaderen. Poetskoke behaalde dus de titel en het mag dan waar zijn dat hij niet het hoogste algemene moyenne bereikte, een feit is toch dat hij de meest con stante speler was en de titel volkomen verdiende. Nadat Beers in een vlotte partij van 30 beurten Kranenburg een nederlaag had bezorgd, moest Poetskoke ziin slot- partij, waarvoor velen naar het café van de heer Hecker waren gekomen, tegen Dekker winnen om in het bezit van de titel te komen. Zelfs een remise zou hem niet hebben kunnen helpen, daar Beers een beier moyenne had. Het laat zich begrijpen dat onder deze omstandigheden de zenuwen, vooral bij Poetskoke, een .belangrijke rol speel den en het mag geen verwondering wekken dat Poetskoke, die in de 41e beurt na verschillende poedels een kleine voorsprong verspeelde, tenslotte winnaar werd met een gemiddelde van 3.26. De belangrijkste uitslagen van Zater dag en Zondag luiden: Beers 150 28 34 5.35 Koelman 68 28 12 2.42 Koelemy 150 28 24 5.35 De Vet 79 28 24 2.82 Beers 150 34 20 4.41 Dekker 107 34 17 3.14 De Vet 150 44 16 3.40 Poetskoke 123 44 10 2.79 Poetskoke 150 46 16 3.26 Dekker 136 46 14 2.95 Beers 150 30 22 5.— Kranenburg 120 30 20 4.— De eindstand luidt: J. Poetskoke (Optimisten) 11 31 3.80 C. Beers (Witte Huis) 10 34 4.2a B. de Vet (Oude Prins) 8 22 3.54 D. Kranenburg (Drie Ruiten) 8 31 3.47 A. Dekker (Alcmaria) 7 19 3.30 N. Koelman (Excelsior) 5 22 3.54 H. Bregman (Excelsior) 4 25 3.21 J. Koelemy (Gekr. Valk) 3 35 3.58 Geslaagde tafeltennis-tomooi van D5S Gisteren werden in de Vondelschool de t.feifenniswedstrijden tussen de tien sterkst) heren van Noord-Holland ge speeld. D.S.S. had voor een perfecte organisatie gezorgd, zodat de wedstrij den, welke door Visser (Disnie) werden gewonnen, zonder een enkel hiaat om verlopen zijn. Door het geringe onderlinge krachts verschil konden verrassingen niet uit blijven. In de derde ronde struikelde de bekerhouder Beukman in een zeer snelle en harde wedstrijd over Meis Oosterbeek. Oosterbeek's harde fore hand was in deze partij te machtig voor de toch sterk „gekapte" verdediging van de Disniër. Gelukkig voor Beuk man liet in diezelfde ronde Visser zich volkomen verrassen door ziin clubge noot Koog. Het werd zelfs een 20 nederlaag. Hierna maakten Beukman en Visser geen fouten meer, zodat hun ontmoeting in de laatste ronde de be slissing moest brengen. De eerste game kon Beukman door goed gevarieerd eft vast aanvalsspel met 2118 p ziin naam brengen. In de tweede game wist Beukman een 1713 voorsprong te verkrijgen. Hij vergat toen echter, mede door enkele ongelukkige smashes, ziin aanval door te zetten, zodat Visser hem volkomen inliep en zelfs met 2116 won. De derde game ging volkomen gelijk op, daar beide spelers niets riskeerden en stug bleven verdedigen. Toch kon het publiek van zeer tactisch gespeelde en lange rally's genieten. Tenslotte toonde Flip Visser zich de sterkste, zo dat hij weer voor een iaar in het bezit kwam van de fraaie Noord-Holland Coupe. Ook de strijd om de derde plaats was spannend en fel. Bram Wever, die in de competitie niet zo'n denderend resul taat boekte, heeft zich nu wel van zijn sterkste zijde iaten zien. Beheerst en technisch zeer goed wist hij zes van de negen partijen te winnen. Doch ook Langius. die deze competitie in de over gangsklasse speelt won er zes. Een bar- ragepartij was dus noodzakelijk. Deze won Bram Wever gedecideerd met 20. Ook Weemhof van Blanco heeft goed spel vertoond. Vooral zijn back-hand smash was zeer verrassend. De vier partijen die hij verloor, waren alle van spelers, die boven hem eindigden, zijn vijfde plaats is dan ook volkomen ver diend. De Benjamin Geer Oosterbeek heeft getoond in de eerste klasse reeds vol komen thuis te ziin. Gerenommeerde spelers als Van Eyden en Kooy wist hij te verslaan. Mels Oosterbeek en G. Kooy eindig den gelijk met drie gewonnen partijen. Het sterk verdedigende spel van Kooy is o.i. niet productief genoeg, daar de verdediging toch niet vast genoeg meer is. Mels Oosterbeek is een sterk speler maar helaas een speler „zonder hoofd" We hebben hem practisch geen enkele afstopbal zien geven. Jaap van Evden heeft zijn leeftijd tegen, maar hij heeft zich toch kranig geweerd. Op één na al zijn partijen waren drie games-wedstrijden. De uitgenodigde Louis kon door het noodweer helaas niet aanwezig zijn Dit was te meer jammer omdat nu de door de Keuze Technische Commissie als eerste reserve aangewezen J. Sin jewel moest invallen. Afgezien van het feit, dat Sinjewel als nummer tien ein digde, is dit toch we! een tactische fout van de K.T.C. geweest, daar hier geen objectieve normen aangehouden ziin. Tot slot volgt hier de volledige stand: gew. games 1. Ph. Visser, Disnie 8 16-4 2. A. Beukman, Disnie 7 16—6 3 B. Wever. Disnie 6 12—10 4. H. Langius, Disnie 6 11—9 5. H. Weemhof, Blanco 5 11—11 6. G. Oosterbeek. I.V.A. 4 9—12 7. G. Kooy. Disnie 3 10-14 8. M. Oosterbsek. Blanco 3 8—16 9. J. van Eyden. Disnie 2 10—15 10. J. Sinjewel, Blanco I 7—17 De uitslagen van de vierde ronde van het door „In *t Klein" georganiseerde nederlaag klaverjas-tornooi luiden: le In 't Klein 22792; 2e Ruiten Aas 22534; 3e Conjjn 21717; 4e DVA 19224. (Ongecorrigeerd) Vanmorgen vernamen wij, dat de oogovens met aanverwante bedrijven een bedrag van vijttig duizend gulden Ier beschikking hebben gesteld voor het Nat, Rampen onds. Voorts zal van< daag een inzameling onder het personeel worden gehouden. Ongetwij e d za> d t voorbeeld stimulerend werken op andere bedrijven. Er wordt een dringende oproep ge. daan om naar Noord-Beveland, waar nog steeds geen hulp is, rubberboten en motorboten ie sturen. De mensen zitten daar nog steeds op zolders en daken en kunnen niet bereikt worden. Er is geen drinkwater. De kustwacht van West-Schouwen heeft radiotelefonisch aan Schevenin- gen Radio geseind: „Dijken op ver schillende plaatsen doorgebroken. Toe stand zeer critiek. Hulpverzocht na mens burgemeester". Dit is het eerste teken dat wijl sinds het begin van de ramp van Schouwen ontvangen. Coördinatie huloactie Een groot aantal burgemeesters van Noordhollandse gemeenten komt heden in Haarlem bijeen om daar met de Commissaris van de Koningin een be spreking te voeren over de coördinatie van de hulpacties voor de geteisterde gebieden. Vanmorgen vroeg heerste er in IJmuiden ennstige ongerustheid over het lot van de stoomtrawler „Catha- rina Duyvis", eigendom van de VEM, Het schip is nog gepraaid door de kotter „Nehim no 1". De trawler be vond zich Zaterdag in de storm op on geveer 14 graden Noordwest van IJmuiden en had een kapot geslagen brug. Scheveningen Radio heeft de schepen verzocht uit te zien naar de „Catharina Duyvis". Reeds hedenmorgen is door Hare Ma jesteit de Koningin een groot aantal kledingstukken van haarzelf en van haar gezin alsmede een wieg met toebe horen ter beschikking gesteld van de hulpactie van het Rode Kruis. De automobielen van de Koninklijke Stallen zijn dag en nacht in de weet voor het vervoeren van de slachtoffer! van de ramp. Ook een gedeelte van de evacuatie van het vee zal door 't ma terieel van de Koninklijke Stallen wor den verzorgd. Vanochtend omstreeks kwart vdt j twaalf is prinses Wilhelmina in Klooi- terzande (Zeeland) aangekomen voor een bezoek aan het geteisterde gebied- De presidente van de Franse Raad van de Republiek mevrouw Gilberte Pierre Brossolette. heeft Zondagavond het medeleven vertolkt, dat in Frank rijk bestaat met de rampen, die Neder land. Engeland en België hebben ëe' troffen. De Franse minister van defensie. René Pleven, verklaarde, d^t vooral Nederland „waarmee nauwe banden ons verbindenzeer zwaar getroffen was. D-a-om had de Franse regering de Nederlandse regering doen weten, dat zij twee bataljons van de Franse genie ter beschikking van Nederland stelde, die zich da-rheen zouden bege ven om aan het reddingswerk deel te nemen. 59 personen aan boord Een Brits lijnvliegtuig met 39 oen"»- nen aan boord Is, naar aangenomin wordt, op 650 km ten Oosten van Gan der (New Foundland) in de Noordelij ke Atlantische Oceaan gestort, aldus heeft de Canadese luchtmacht medege deeld. HOEWEL DE SCHA1 Holland hebben toege die over het Zuidelijk helaas slachtoffers wor Texel, waar de woei vond de 51-jarige uitvt aannemersfirma uit Al Zaterdagmiddag op ui houden's Avonds kee men, dat hij door de Zondagmorgen werd Hoorden van Petten, getroffen. Te Den Ht levensgevaarlijk gewoi bergen. Dat de schade in schrijven aan de stoe verduren heeft gehad, kokende Noordzee w verzwakt te voorschij gelden. Tegen het ge-, tientallen meters duin WAT OP het stranc, joens, tenten en tra prooi der golven en kust lagen de bunke verspreid, die Zaterd de duintoppen stonde massa's beton. In éér. de vertoornde eleme van de Mens. Op ee, bezweek de buitenst, stroomde het water Langzamerhand brokt zandheuvels af en stortte de een na de Bij Callantsoog, et Van de Grote Keeten val nog vóórdat d« hoogste stand bereik die daar zeer smal i lengte van twee hon en met woest gewe Water naar binnen. I Westelijk van de verk derCallantsoog loj Direct gevaar dreigc toch zijn mannen va Staat onmiddellijk bes plekken in de Zanddi te verstevigen. Ook l Zee drong het water duinenrij en nestelde duinpan tot ongevee achter de zeekant. B in de Schoorlse duine eveneens naar binne van de schuimende bres in de duinrar j- tweehonderd meter le gebied van ettelijke ters kwam geheel one Gevaar leverde deze op omdat de binnen bescherming bieden. ïn het gat bij Se wrakstukken van pa dat enige kilometers de plaats waar de I ring bij Camperduin i geheel werd wegges van de storm blijkt reis. die de zware ra zeedijk liggend werk Zij werden door de l genomen en tientalli als oud roest op de -i De gehele nacht hebl het Hoogheemraadsch bosse wacht gelopen hele Zondag en de hebben zij hun post bewoners van de boe dijk en de inwoners - hun koffers klaar sta ste noodsein de v nemen. De Waker he< Verstaan. Wel sloegen dagnacht over de ze binnen en viel de elei maar de ramp. die gelukkig uit. De stre] eind van de Pettense loopt, werd ernstig Overal langs de i tuimeld toen de k bunken

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 10