Onafzienbare stapels kleding en dekking in enkele uren verzameld Hulpactie werd overal een succes Uw bijdrage in de bus alleen is niet voldoende Snelle hulp is dubbele hul Bergen ontving geëvacueerden Tram rijdt nog een week NU DE NOODKLOK LUIDT VERVC Geef de OOK BRUINISSi OVERSTROOM! Voorlopige collecte leverde een bedrag van f13729 86 op Honderd dames konden aanvoer niet verwerken E. H HOFSTEDE Schermerhorn Ongerustheid over gemeente-secretaris Een Oierleek offerde f3.70 per inwoner Langedijk zond negen boten 289 doden in Engeland LAATSTE NIEUWS Aardappelexport is gestaakt Ruim 200 vermisten in Stavenisse Rubberboot geraakts"1 prikkeldraad Prov. Staten schenkelj; Meenten™* f 150 000 DINSDAG 3 FEBRUARI 1953 ALKMAAR HEEFT zijn eerste bijdragen voor de geteisterde gebieden gegeven. De inderhaast georganiseerde inzamelingsactie is niet tevergeefs geweest en een onafzienbare hoeveelheid kleding en dekking ligt thans op verschillende plaatsen in de stad opgeslagen om de komende dagen naar de intendance van het Rode Kruis te Den Haag te worden verzonden. Gisteren was dat niet meer mogelijk. Nadat twee auto's stampvol geladen met dekens, jassen, ondergoed en schoeisel naar Den Haag waren vertrokken kwam het bericht, dat verdere zendingen moesten wachten omdat Den Haag niet in staat' was de grote stroom goederen, die uit alle delen van het land toevloeide, te verwerken. De collecte, die tegelijk met de goedereninzameling werd gehouden, heeft, zo is na vele uren tellen geconstateerd, de som opge bracht van f 13.729,86. Dit geldt alleen de inhoud van de collectebussen. Behalve dit bedrag is er door particulieren en firma's voor een aanzienlijke som overgemaakt aan het Nationaal Rampenfonds. Vanmorgen vroeg reeds bood een particulier een postwissel aan van f 1000 en ook in tal van bedrijven werden afzonderlijke inzamelingen gehouden. We zijn er echter nog niet. Gedurende de rest van de week zal er huis aan huis worden gecollecteerd met lijsten en gisteravond is het daartoe ge vormde comité bijeen geweest om de wijkindeling en de verdere organisatie te bespreken. De eerste straten zijn inmiddels al bezocht en het drietal lijsten, at gisteravond Iaat nog binnenkwam vermeldde bedragen van respectievelijk' j 100.90.en 40. SLECHTS degenen, die gisteren een kijkje hebben genomen op de plaatsen waar de ingezamelde goederen werden gesorteerd kunnen een idee hebben van het enorme werk, dat in luttele uren is verzet. Nadat het werkcomité 's mor gens in het stadhuis een spoedbijeen- komst had belegd en de plannen voor de komende dagen had besproken, wer den om ongeveer twee uur het Rode Kruiscorps en verschillende vrouwen organisaties opgeroepen om mee te helpen aan het sorteren van de ontvan gen goederen. Als opslagplaats en sor- teerruimte werd het Stedelijk Museum aan de Breedstraat aangewezen, maar nauwelijks een uur later bleek, dat de tentoonstellingszaal bij lange na niet voldoende was om alle goederen te be vatten. De auto's, het waren er 23 in getal, waren ternauwernood afgereden of de eersten keerden al terug met een bonte verzameling artikelen. De ge luidswagen van de politie had in de morgenuren de inzamelingsactie reeds aangekondigd en dit had tot gevolg, dat de meeste inwoners hun spullen al klaar hadden liggen. In een minimum van tijd werden de auto's, van bestel- wagentjes tot drietonners, volgestouwd en naar het museum gereden, waar de stapels kleren en schoeisel zienderogen groeiden. Het was niet doenlijk het ge bouw aan de Breedstraat als enige ver zamelplaats te houden en een uur later ging er reeds een noodkreet op voor meer ruimte. De voorraad groeide DEZE werd gevonden in de kegel baan van café Central aan de Magda- lenenstraat, bij de firma's P. Kommer, Nieuwesloot; Swager, Nieuwesloot; Schuurman, Hofplein; Joosten, Ko ningsstraat; het gymnastieklokaal van de St. Adelbertusschool aan de Blee- kerskade, het oefenlokaal van het Rode Kruis aan de Scheteldoekshaven en toen de goederen nog niet konden wor den ondergebracht, in enkele particu liere woningen. Ruim honderd dames zijn van 's mid dags twee tot 's avonds elf uur bezig geweest de duizenden overhemden, schoenen, japonnen, ondergoed, dekens, costuums, jassen te sorteren en te bun delen in pakjes van twintig stuks. Het was een zenuwslopend werk, omdat de stapels in plaats van te verminderen nog steeds bleven groeien. Autovrach ten vol, verzameld door leerlingen van middelbare scholen, die voor dit doel vrijaf hadden gekregen, werden de sor- teerlokalen binnengedragen. Er was ook oud goed bij, dat de kwa lificatie „bruikbaar" niet verdiende, maar groter in aantal waren de goede ren, die er toe zullen bijdragen de nood van de zo zwaar getroffen landgenoten daadwerkelijk te lenigen. Matrassen werden binnengebracht, bontmantels, babykleertjes, kinderwagens, te veel om op te noemen. Jammer was het, dat honderden paren schoenen, die niet aan elkaar waren gebonden, in de manshoge stapels van elkaar raakten, waardoor het uitzoeken ten zeerste werd vertraagd. Koortsachtig tempo ER is in een koortsachtig tempo ge werkt om de goederen zo snel mogelijk naar de verzamelpunten te brengen en het .was dus geen wonder, dat de rap pe handen, die daar bezig waren met het uitzoeken en sorteren de steeds hoger wordende stapels niet konden bijhouden. Om ongeveer vijf uur kwam er in het Stedelijk Museum enige verlichting in de voorraden, toen een gesloten auto van de gemeente kon worden volgela den om naar Den Haag te vertrekken. Een tweede vrachtwagen volgde enige tijd later. Hoewel er nog goederen ge reed lagen voor tientallen andere vrachtauto's kon men, door het uit Den Haag ontvangen verzoek, niet tot ver dere verzending overgaan. Besloten werd de gesorteerde artikelen van de verzamelpunten over te' brengen naar een depót, dat zal worden onderge bracht in één der gymnastieklokalen Omdat een directe afvoer niet meei mogelijk was zijn de dames, die de ge hele middag en avond aan het werk zijn geweest, om elf uur gisteravond naar huis gegaan. Zij zulien morgen hun werkzaamheden voortzetten. 384 van f 10,— IN de Bruinviskamer van het mu seum was intussen een tiental mensen bezig met het tollen van de inhoud der collectebussen. Op de tafels lagen sta pels bankbiljetten en vele hopen kwart jes en dubbetjes, die tenslotte een ge zamenlijk bedrag bleken te vertegen woordigen van f 13.729.86. Er waren drie bankbiljetten van f 100,bij, 53 van f 25,6 van f 20.en 384 van f 10.—. Terwijl de eerste auto's met kleding en dekking uit Alkmaar naar Den Haag onderweg waren, besprak het collecte- comité in het Wapen van Heemskerk de komende lijstcollecte, die vandaag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag zal worden gehouden. Hiervoor zijn voor namelijk ingeschakeld leden van het Rode Kruis en de Stichting 1940'45. Zij kunnen iedere dag van 25 uur en van 7—10 uur in Het Wapen van Heems kerk komen afrekenen. Het is duidelijk, dat Alkmaar nog diep in de beurs zal moeten tasten. In ver gelijking met andere steden valt het bedrag van f 13.000 in het niet, maar daarbij moet niet uit het oog worden verloren, dat de werkelijke geldinzame ling eigenlijk nog moet beginnen. Wij verwijzen dan ook naar de oproep van de burgemeester, die elders in dit blad is geplaatst. Behalve de giften, die wij reeds gis teren konden vermelden, werden nog ontvangen van de bewoners van de N'esdijk f 95. Treffend was ook de geste die de artisten van de Tiktak-revue maakten, welke gisteravond voor de zevende maal in Het Wapen van Heems kerk werd vertoond. Zij stonden f 107.50 van hun gage af, de firma Tik tak deed er nog f 250 bü. de directie van het Wapen van Heemskerk ver meerderde dit bedrag met f 100, het personeel van het Wapen bracht f 50 bü elkaar en een aan de Üitgang ge houden collecte leverde nog f 115,06 op. In totaal dus een bedrag van f 622,56. Op de Maandagavond gehouden repeti tie van het Mannenkoor Orpheus is f 35,05 gecollecteerd, welk bedrag via ons blad aan het Nationaal Rampen fonds zal worden overgemaakt. De voor 10 Februari vastgestelde feestavond in Het Wapen van Heemskerk is in ver band met de grote ramp uitgesteld. De Solexclub haalde op de gisteren ge houden clubavond f 25.op. Bij het ter perse gaan van dit num mer vernamen wij nog, dat de collecte gisteravond bij de uitvoering van Von del gehouden 45.73 heeft opgebracht. Het personeel van het automobielbe drijf van Jac. Met heeft spontaan be sloten een volle werkdag af te staan, welk bedrag nog wordt aangevuld met een zelfde gift van de directie en het personeel van drukkerij Slinger zal niet één, maar voorlopig zes uren overwerk (een uur per dag) afstaan, welke som door de firma wordt ver dubbeld. Terwijl sommige verenigin gen en organisaties zich nog geroepen voelen feestavonden te beleggen, komt er van de zijde van de VARA het be richt, dat de tournée-avonden, die op Woensdag 4 en Donderdag 5 Februari zouden worden gegeven in het Wapen van Heemskerk, met het oog op de ramp tot nader order zijn uitgesteld. De toegangskaarten blijven geldig. De klaverjasvereniging ,',De Waag- klok" orgrniseert op 6 Februari een drive in het gebouw Boterstraat 20. Inschrijfgeld 0.50. Opbrengst ten bate van het Rampenfonds. De gemeente Bergen heeft 15 ge zinnen opgenomen, die uit Klundert zijn geëvacueerd. Zij zijn gisteren avond naar Bergen gebracht en in een aantal pensions gehuisvest. Het be treft hier gerepatriëerden, die destijds van Bergen naar Klundert waren ver trokken en nu door het watergeweld zijn verdreven. Ik voel 't, het wordt tijd voor de oogarts en dan naar HOFSTEDE voor een moderne bril. Langestraat 61, Alkmaar. (Advertentie, tng iVl id,, De minister van Verkeer en Water staat heeft ingestemd met de staking van de tramdienst AlkmaarBergen Bergen aan Zee, met dien verstande, dat de reizigersdienst gedurende de badseizoenen 1953, 1954 en 1955 nog zal moeten worden gehandhaafd. De sta king van de reizigersdienst zal ingaan op 15 Februari 1953. Zaterdag 14 Fe bruari rijden de trams dus voor het laatst en van 15 Fflbruari af wordt het vervoer van reizigers overgenomen door de autobusdienst van de NV NHADO. De staking van de goederendienst ge schiedt ingaande 1 Maart 1953. Het is nog niet bekend, wanneer de tram dit seizoen weer gaat rijden. In Schermerhorn heerst grote onge rustheid over het lot van de gemeente secretaris, de heer C. M. A. de Vries. Deze is Vrüdag vertrokken naar Kerk- werve, op Schouwen-Duiveland, waar zijn vrouw woont. Tot nu toe is er geen bericht van hem binnengekomen. Nu 'n deel van ons volk door een ramp werd getroffen, Die als een lawine hem plots overviel, Gevoelen wij allen de schrijnende wonde Als sneed een tweesnijdend scherp zwaard door de ziel. Nu steden en dorpen en veld zijl} geteisterd En 't rouivkleed door velen gedragen reeds wordt, ,4» Ajrt we verslagen, verstomd en verbijsterd Om 't leed dat zo over ons uit werd gestort. Wat is er verbeten gevochten, geworsteld Om 't onheil te keren zoveel het maar kon. Ik heb ze bewonderd de mannen en vrouwen ln rusteloos zwoegen met water rondom. Wanneer men persoonlijk de angst meegemaakt heeft, 't Verdronkene land met zijn ogen aanschouwd, Dan blijf je niet rustig meer thuis in je hoekje, Dan heb je één doel slechts, er moet weer gebouwd! Gelukkig! er wórdt allerwege geholpen, Uns volk was opeens weer het volk van de daad, lk heb slechts bewond'ring voor 't geen reeds gedaan werd. Het Nationaal Rampenfonds is óók paraat. Wanneer u verzuimde om nog iets te geven, Doe 't dan toch vandaag nog en stel het niet uit, De ramp is zo groot en er Wordt zo geleden, Versta dan uw roeping, de noodklok die luidt! JABSON. Stadgenoten Nogmaals wend ik mij tot U met een woord van bezinning op de ramp, die honderdduizenden landgenoten beroofd heeft van alles wat zij bezaten aan have en goed. Gisteren heeft Alkmaar gul gegeven. Een enorme hoeveelheid kleren en verder veel nuttige zaken voor dekking. Aan geldwerd in de bussen ruim f 13.730 opgehaald. Dat is voor een buscollecte een prachtig resultaat. Maar wij zijn er nog niet. Er komt een tweede ronde. Laten wij een eenvoudige rekensom opzetten. Alkmaar telt 40.000 zielen, zodat er per inwoner 33 cent is geofferd. Iedere 100.000 getroffenen vormen 1 procent van de totale bevolking van ons land. Zodat, als iedere Nederlander gemiddeld evenveel heeft geofferd als de Alkmaarders,en het aantal getroffenen niet groter zou zijn dan twee honderdduizend, per slachtoffer beschikbaar zou zijn f 17,50. Daarom doe ik een héél dringend beroep op U, als U een dezer dagen de lijst wordt aangeboden, niet te antwoorden: „lk heb al gegeven in de bus". Een der medewerkers van de stichting '40'43 verklaarde mij gisteren onomwonden, dat hij het niet prettig vond rond te gaan met de lijst na de buscollecte. Maar bedenkt, dat wij er met onze bijdrage in de bus niet van af zijn. Er is meer nodig dan de f 17,30 per slachtoffer, ook als men de grote bijdragen van instellingen in aanmerking neemt. Want 1 millioen verdeeld over 200.000 slachtoffers, is nog maar 3 gulden. Deze mensen hebben alles verloren. Van de oogst-1952 is een deel weg; voor 1933 kan niet meer worden gezaaid en geplant. Het vee is dood, boomgaarden zijn vernield, huizen, winkels en werkplaatsen verwoest, gereedschappen, meubels en kleren vaak onherstelbaar. Denkt U in, hoe U er tegenover zou staan, als U zo getroffen waart, als U de lijst wordt aangeboden. En geeft dan, weer met de vreugde, die het geven schenken kan, vreugde die groter is dan bij het ontvangen. WYTEMA. Spontane reactie op Een zeer bescheiden overzicht van de voorraden die gisteren Museum werden binnengebracht. onze oproep HE!T is verheugend dat zo loyaal en spontaan gereageerd is op onze oproep tot financiële hulp voor de talloze slachtoffers van de overstromings ramp. Zodra onze krant gistermiddag uit was vloeiden de bijdragen binnen en kwamen telefonisch toezeggingen voor giro-overschrijvingen. Wij zullen deze girobedragen in onze krant ver antwoorden zodra ze op onze giro rekening zijn ontvangen. Vooral grote bedragen werden gisteren ontvangen. Wij zeggen ech ter met nadruk dat ook kleine bijdra gen van harte welkom zijn. Het kwartje uit de spaarpot van een kind of uit de portemonnaie van een min der bedeelde is even welkom als het bankbiljet van f 10 of f 100 van een beter gesitueerde. Hier volgt onze eerste verantwoor ding: Spaarpot R., Alkmaar 0.33 B. H., Alkmaar 5. Mevr. H. G. H. V., Alkmaar 100.— Mevr. V. P„ Alkmaar 5. Mej. L, Alkmaar 10. Fam. B., Bergen 50. L. C., Alkmaar 10. Gebr. S„ Alkmaar 50. Joh. S., Alkmaar 50. Rebekkah-Loge, Alkmaar, Vr. afd. Odd Fellow Orde 2ü| T.B. li| Mannenkoor „Orpheus", Alkmaar J. v. d. A. L. C. K. Fa. van R. 1 Gen. Physica 5 J. W. 3' Mevr. E. T. B. Fa. S. Wie volgt vandaag? Snelle hul dubbele hulp! Koopas Van de zijde van de n wordt getracht nog eens Wel zelden zal de Raa Ingrijpende beslissing zi derdag a.s. zal worden g [een koopavond, aldus d< 1 Men weet, dat de Alki enquête onder haar led [verde van hen, die vóór wegen is toen weer een heid te zien gaf van tej besluiten om van het vi zien. zelfsniet bij i bijgaan van het gunstig Ineels-organisaties warcr nu, dat de Middenstand jverdeeld, een onjuist ri jdjn die de diverse resji f jjnjj in de stemmenver egenstanders, doch laai keuze dan weer eens v< IJ durven te bewerc deze middengroep tatie zou worden bez middengroep vóór de in koopavond zou zijn en enquêtte weer.ten guns standers zou uitvallen! J er bij betrokkenen ge heid en blijft een grote koopavond. I Het viel te verwachte kelpersoneel geen svm zou blijken te bezitten, ook een vrije avond, is kostbaar goed. Toch hei ]e ook een andere Iemand een aanstelling de PTT, de Nederlane e.d. ambieert, weet i Fs avonds, 's nachts of dagen per maand zal Dit is de consequentie roepskeuze. De winkell momenteel.een zeer m door. Zij moeten alle om de strijd voor een te kunnen volhouden, voerden tot enige jari slagzin: „Een welvaren drijf óók Uw belang' daarop als variant wil! welvarende winkelstan lang!" In de eerste •ook van het winkelper (belangen zi.in ten nau met de zaak, waarin z: en die hun een best biedt. Noord-Holland geelt met milde hand De hulpactie voor de getroffen gebie den heeft overal warme weerklank ge vonden. Aan de Langedijk werden negen motorvletten op vrachtauto's geladen en naar Spijkenisse gebracht. Een col lectie in Sint Pancras leverde f 2500 op en vandaag wordt in de Langedijker dorpen een geldinzameling gehouden. De klereninzameling van Maandagmid dag overtrof aller verwachting. De enorme hoeveelheid werd in de voor malige Ulo-school gesorteerd en in do zen verpakt in afwachting van een na dere bestemming. Een collecte bü de uitvoering van Jong Leven bracht f 231 op. waarvan f 50 van Jong Leven zelf). Het Lange dijker Cabaret verzamelde een bedrag van f 200. Een opmerkelijk resultaat brachten de bewoners van Otetleek. Zij brachten f 3260.50 büeen wat neerkomt op f 3.70 per inwoner. Ook werd een grote hoeveelheid kleding verzameld. De bewoners van de Kanaaldijk te Koedijk hebben gisteren drie auto's vol kleding en een bedrag van f 1000 ge schonken voor de geteisterde gebieden. Vanavond komen de vertegenwoordi gers van de plaatselijke verenigingen in het stadhuis bijeen om te bespreken wat er nog meer kan worden gedaan. De eerste oogsS- Zondagavond is op de uitvoering van de r.k. toneelvereniging „Laetitia" te Schermerhorn de eerste collecte voor het Ramenpenfonds gehouden. De vijf en dertig bezoekers brachten ruim f 81 bijeen. Vandaag zal ook hier een in zameling van geld en goederen voor de getroffen gebieden worden gehouden. De burgemeester heeft hiervan de lei ding. Graft. Zowel in de gemeente Graft als in de Rijp werd Maandag reeds een groots- scheepse inzameling gehouden van kle ding en dekking ten bate van de slacht offers van de overstromingsramp- In enkele uren tijds bracht de bevolking Van deze beide betrekkelijk kleine ge meenten honderden stuks kleding bij een. terwijl daarnaast tientallen paren schoenen werden ingeleverd. Indien de heden te houden huis-aan-huis collecte op dezelfde wijze slaagt, kunnen wij zeggen, dat ook de bevolking van deze gemeenten op waarlijk grootse wijze heeft bijgedragen ter leniging 'van de nood van de slachtoffers. Op initiatief van B. en W. werd ook ook in de gemeente Schoorl een inzame ling voor de getroffen gebieden gehou den. twee brandweerwagens en ver schillende particuliere auto's reden door het dorp om het geld, de goederen en levensmiddelen te verzamelen. Het me rendeel bestond uit kinderkleding, doch ook conserven, blikgroenten, haver mout. etc. werden in aanzienlijke hoe veelheden bij elkaar gebracht- Tot elf uur heerste in de zaal van de heer Nic. Schuit een „uitverkoopdrukte". De bur gemeester Jochems en de wethouders Meedendorp en Kaandorp gaven het goede voorbeeld door zelf ook mee aan te pakken. Bergen verzamelde circa drie wagens aan goederen en is op het ogenblik •bezig aan de geldcollecte. f 12.000 in Heiloo Een mooi figuur sloeg ook de gemeen te Heiloo, die met een Iüstinzameling een bedrag van meer dan f 12e 000 (twaalfduizend gulden) bijeenbracht. Alle lüsten zijn zelfs nog niet geteld. Voorwaar een prachtig resultaat. Steunt het Nationale Rampenfonds DEN HAAG GIRO 9575 Adv. aangeboden door fabrikanten van LEKASIN en TONICUM NOURY (Advertentie, lug. Med.) Prachtige cijfers Overal in den lande en vaak ook daar buiten wordt naar draag kracht geofferd voor hen, die have en goed verloren en die in deze dagen zo onnoemelijk veel leed hebben doorstaan. Een lawine van cijfers komt over ons uit alle oorden, van verre en ook van nabij. Vooral ook van na bij en het lijkt ons goed zonder anderen ook maar iets te kort te doen hier enkele treffende voor beelden van spontaneïteit te ver melden uit het Westfriese achter land. In de stad Enkhuizen met haar tienduizend inwoners werd alleen Dinsdag een bedrag van rond 31000 gulden gecollecteerd, welk prachtig resultaat, per inwoner omgeslagen, nog slechts wordt overtroffen door het dorpje Mid- woud, dat gemiddeld per inwoner f 3.75 offerde. Ook een eresaluut aan de ge meente Blokker bij Hoorn, waar tien huizen beschikbaar werden gesteld, die voorlopig als verblijf plaats voor geëvacueerden dienst zullen kunnen doen. Nog onzekerheid over ruim 900 personen (Vervolg van kolom 6) Het totdusver vastgestelde aantal do den in Engeland tengevolge van de wa tersnood bedraagt 289. 900 personen worden evenwel nog vermist. Er zijn 24-000 daklozen. Reddingsploegen zijn Dinsdag bij het aanbreken van de dag uitgevaren om lijken te bergen uit bo men en in woningen. Het eiland Canvey, in de monding van de Theems, is het zwaarst getrof fen. Tot nog toe zijn daar 100 lijken geborgen. De storm en het water heb ben de Engelse kust over een afstand van 250 km verwoest. Maximum verkoopprijzm Ten einde de voorziening van het 5' derlandse volk met aardappelen goed mogelijk te verzekeren, zijn, afwachting van een nader ovenlij van de aardappelpositie, alle uitvor machtigingen voor aardappelen in; trokken. Naar het A.N.P. verneemt zal het E nisterie van Landbouw, Visserij i Voedselvoorziening vandaag maximi prijzen afkondigen voor aardappelen De burgemeester van Bruinisse dn j de vannacht mede, dat dit dorp g% i' op Duivcland, is ondergelopen ietf volge van het breken van de dijk is een dode te betreuren. De bevolk) i wordt thans geëvacueerd. Volgens nog niet bevestigde zo Je-' I binnen gekomen berichten wordl 178 toestand op Tholen zeer ernstig. 8 js aantal doden zou hier aanzienlijk V -A' Het kustvaartuig „Crescendo" Holscher's kustvaartbedrijf uit Bos dam, dat gisterochtend uit Rotter® naar Stavenisse is vertrokken, heeflfl gisteravond zeven uur 400 mensen» boord genomen. Vanochtend zijn vijftig mensen opgenomen die plaatsje in de gangboorden kregen De kapitein vertelde over de schrikkelijke toestand in Stavea o.m. dat er meer dan 200 pers worden vermist. Weer zes doden Bij Zuidland verloren hedennacW1'; mensen het leven, toen een rubber»® in het prikkeldraad geraakte. ,j Op dit moment zijn ongeveer ÏM' personen van Voorne en Putten 8ee' cueerd. ÏJUANNEER het voor zakelijk is om var gebruik te maken di mede om de zaak te d financieel gezond te derhalve logisch dat personeel daarbij zal i behoeft dit uiteraard doen, want in de than; is het salaris bereker beidsweek van 48 uren in werkelijkheid maar maakt worden. JT Wat nu het al dan r een koopavond zelf b gewezen, dat men alon dat onze steden - in vóór de oorlog - 's uitgestorven zijn. 't Is nu eenmaal ee dat waar kijkers zijn „Kijken is kopen" is d onzer plaatselijke zak Het is zonder toetsi tijk niet mogelijk voo. kerhéid te zeggen of een koopavond een ve ontvangsten op een an terdag ten gevolge za B en W. tonen zich advies bevreesd, dat ,van een koopavond di gracht gelegen zaken zouden zien teruglo] cliënten hun inkopen van de stad zouden dc wijken worden voorm lijk kleine zaken in c len voor het dagelijk den, wier cliënten vr ment van de dag aid; komen doen. Dat dezi kopen plotseling zoud kopen die bovendien gebruik nodig zijn koopavond in het stad is al heel weinig wa; niet uitgesloten. Ovei een trek naar het cent meente. Dat mag toch ment tegen een koopi Wil men Alkmaar vi week zijn vóór-oorl hergeven, wil men de deze voor hen zo mc kans bieden op beten taten. wil men alle ar tegen het instellen v; niet op hun theoreti: verantwoorde practise en daarenboven een vies als dat van de handel en Fabrieken varen, laat men dan zeer beperkte duur ve de Vrijdagavond als kans geven. Daarna kan men aar nieuwe enquête, die door d» financiële n koopavond zal word kwestie opnieuw bezi (Van onze correspondent) Op voorstel van Gedeputeerde hebben de Provinciale Staten W Noord-Holland in de hedenmorgen Haarlem gehouden vergadering bes ten een bedrag van f 150.000 te sene,t ken aan het Nationale Rampen!®"., Over drie weken zullen de Sta overwegen of dit bedrag voldoende 1 De hoofdingenieur van de Pro"'",! ale Waterstaat in Noord-Holland I klaarde in een rapport, dat de wat stand in IJmuiden en Den Helder 0", dens de rampnacht van Zaterdag Zondag 1,5 meter hoger is geweest ooit in de geschiedenis is voorgeKom Spoorwegverkeer Rotterdam' Dordrecht hervat Het spoorwegverkeer yan Rotter*® I D.P. naar Dordrecht is in de de ochtend volledig hervat. Voor P- echter zuilen de reizigers te Rotte D.P. moeten overstappen. (Zie vervolg kolom MARKTBEI ALKMAAR, 2 Febr. 4; witlof 2545; rod< voye kool 7; groene k kool 2049; boerenkol winterpeen 6—12,50 uien 529.50; prei 1 18; appels; Goudreine' sent van Engeland 1 terjan 10 en G'eser BROEK OP L'DIJK. kg rode kool: I 7—1 SO 000 kg gele kool I 6 —8.20; 15.000 kg gro 50.000 kg Deense w 12.000 kg uien 29.80- 28.80 en drielingen 32, lof I 45—47 en II 3Ï ten 26—46. W ARMENHUIZEN, rode kool 7—10.90; 9( 8; 1600 kg Deense 1400 kg peen B 12—j

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 2