Vier jubilarissen bij Ringers De wereldreis van Jimmy Brown BolleUetifiuii ONDERJURKEN in de bus t voldoende dubbele hulp r BRUINISSE VERVOLG STADSNIEUWS Geef de winkelstand een kans AGENDA Jaap Rus maakte op eerste avond indruk met moyenne van 9.09 Over gestolen koperafval en kinderspeelgoed DE BOER LAATSTE NIEUWS Aardappelexport is gestaakt Aaximum verkoopprijzen Ruim 200 vermisten in Stavenisse Rubberboot geraakte 'n prikkeldraad 'rov. Staten schenken f 150 000 Koopavond voor één jaar proef Bejaarde timmerman van dak gevallen Hef noodweer feisferde de duinen Huldiging in de cantine Woonwagenkamp kreeg f 2000.- schade De meeste spelers zijn nog niet in vorm Boze buurvrouw sloeg een kind Zilveren medaille voor jubilaris bij Vriesia DINSDAG 3 FEBRUARI 1953 een woord van bezinning op de loten beroofd heeft van alles wat n. Een enorme hoeveelheid kleren kking. Aan geld werd in de bussen oor een buscollecte een prachtig een tweede ronde. Laten wij een maar telt 40.000 zielen, zodat er lere 100.000 getroffenen vormen an ons land. Zodat, als iedere ft geofferd als de Alkmaarders, en <u zijn dan twee honderdduizend, f 17 JO. roep op U, als U een dezer dagen itwoorden: „Ik heb al gegeven in ie stichting '40'45 verklaarde it niet prettig vond rond te gaan :e bijdrage in de bus niet van af 0 per slachtoffer, ook als men de in aanmerking neemt. Want 1 btoffers, is nog maar 5 gulden. Van de oogst-1952 is een deel en gezaaid en geplant. Het vee is buizen, winkels en werkplaatsen en kleren vaak onherstelbaar, f staan, als U zo getroffen waart, geeft dan, weer met de vreugde, die groter is dan bij het ontvangen. WYTEMA. tebekkah-Loge, Alkmaar, Vr. aid. Odd Fellow Orde 2S95»'h "•B- 10.1 /Lannenkoor „Orpheus", Alkmaar 35/fl v. d. A. jo.- C. K. 10, 'a. van R. 1O0.J Jen. Physica 5(*)J r. W. 3oe, devr. E. 20' f- B. m: '"a. S. 50.-. Wie volgt vandaag? Snelle hulp :i lubbele hulp! Ten einde de voorziening: van het Ne- erlandse volk met aardappelen w oed mogelijk te verzekeren, zijn, ii fwachting van een nader overzicht an de aardappelpositie, alle uitvoer- voor aardappelen inge- rokken. Naar het A.N.P. verneemt zal het mi van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening vandaag maximuo rijzen afkondigen voor aardappelen. De burgemeester van Bruinisse deel* e vannacht mede, dat dit dorp gelegea p Duiveland, is ondergelopen tenge* olge van het breken van de dijk. Er een dode te betreuren. De bevolkinj thans geëvacueerd. Volgens nog niet bevestigde zo Juist innen gekomen berichten wordt d! gestand op Tholen zeer ernstig. Het doden zou hier aanzienlijk zijn- Het kustvaartuig „Crescendo" vu blscher's kustvaartbedrijf uit Rotter- am, dat gisterochtend uit Rotter!» aar Stavenisse is vertrokken, heeftk' isteravond zeven uur 400 mensen oord genomen. Vanochtend zijn ijftig mensen opgenomen die laatsje in de gangboorden kregen. De kapitein vertelde over de U ihrikkelijke toestand in Staven? m. dat er meer dan 200 pers:# orden vermist. Weer zes doden Bij Zuidland verloren hedennacht ze* lensen het leven, toen een rubberbom i het prikkeldraad geraakte. nn» Op dit moment zijn ongeveer 10 ersonen van Voorne en Putten geeva- leerd, (Van onze correspondent) Op voorstel van Gedeputeerde ®'a sbben de Provinciale Staten va? oord-Holland in de hedenmorgen aarlem gehouden vergadering besl] n een bedrag van f 150.000 te 9C,S' in aan het Nationale Rampenfo""^ ver drie weken zullen de jotai* 'erwegen of dit bedrag voldoende De hoofdingenieur van de Provwc-1 e Waterstaat in Noord-Holland ve k aarde in een rapport, dat de ware and in IJmuiden en Den Helder I ms de rampnacht van Zaterdag r mdag 1,5 meter hoger is geweest O I 'it in de geschiedenis is voorgekom ;i poorwegverkeer Rotterdam* Dordrecht hervat Het spoorwegverkeer van Rotterda® P. naar Dordrecht is in de loop ochtend volledig hervat. Voorlop hter zullen de reizigers te Rotterd P. moeten overstappen. u (Zie vervolg kolom Een Middenstander schrijft ons: Van de zijde van de middenstand bereikte ons het volgende schrijven, waarin wordt getracht nog eens het belang van een koopavond te stipuleren. Wel zelden zal de Raad voor een zo moeilijke en zo diep in het zakelijk leven Ingrijpende beslissing zijn geplaatst als het besluit, dat in de zitting van Don derdag a.s. zal worden genomen met betrekking tot het al dan niet Instellen van een koopavond, aldus de brief. I Men weet, dat de Alkmaarse Middenstands-organisaties over deze kwestie een enquête onder haar leden hebben gehouden, die een kleine meerderheid ople verde van hen, die vóór het instellen van een koopavond waren. Van gemeente wegen is toen weer een contra-enquête gevolgd, die op haar beurt een meerder heid te zien gaf van tegenstanders van een koopavond. Dit feit deed B. en W. hesluiten om van het voorstellen tot het aanwijzen van een koopavond af te zien. zelfsniet bjj wijze van proef voor de duur van één jaar en met voor- hijgaan van het gunstig advies van de Kamer van Koophandel. Oók de perso- ineels-organisaties waren tegen het instellen van een koopavond. Betekent dit nu, dat de Middenstands-organisaties die zelf in voor- en tegenstanders zijn [verdeeld, een onjuist rapport zouden hebben ingeleverd? Er zal wel niemand [zijn die de diverse respectabele besturen kent, die zulks gelooft! De schomme ling in de stemmenverhouding zit uiteraard niet in de overtuigde vóór- of Itegenstanders, doch laat ons zeggen in de besluitenloze middengroep, wier Jkeuze dan weer eens vóór en een andere maal weer contra is. -IJ durven te beweren, dat indien deze middengroep door een depu- ïtatie zou worden bezocht, diezelfde ■middengroep vóór de instelling van een koopavond z.ou zijn en dus een derde «nquètte weer ten gunste van de vóór- Standers zou uitvallen! In ieder geval is ter bit betrokkenen geen eenstemmig heid en blijft een grote groep vóór een Koopavond. Het viel te verwachten, dat het win kelpersoneel geen sympathie daarvoor zou bliiken te bezitten. Vrije tijd, dus ook een vrije avond, is nu eenmaal een kostbaar goed. Toch heeft deze medail le'ook een andere zijde. Wanneer Iemand een aanstelling bij de Politie, de PTT, de Nederlandse Spoorwegen e.d. ambieert, weet hij dat hij ook 's avonds, 's nachts of soms op 3 Zon- Mager, per maand zal moeten werken. Dit is de consequentie van hun be roepskeuze. De winkelbedrijven maken momenteel een zeer moeiliike periode door Zij moeten alle zeilen bijzetten om de strijd voor een redelijk bestaan te kunnen volhouden. De Spoorwegen Jrooerden tot enige jaren geleden de slagzin: „Een welvarend Spoorwegbe drijf óók Uw belang". Wii zouden daarop als variant willen stellen: „Een welvarende winkelstand - ieders be lang!" In de eerste plaats natuurlijk ook van het winkelpersoneel zelf. Hun /[belangen zijn ten nauwste verbonden met de zaak, waarin zij werkzaam zijn en die hun een bestaansmogelijkheid [biedt. 43 uur W7ANNEER het voor deze zaak nood- W" zakelijk is om van een koopavond 'gebruik te maken dan geschiedt dit mede om de zaak te doen renderen en financieel gezond te houden. Het is derhalve logisch dat ook het winkel personeel daarbij zal medewerken. Het behoeft dit uiteraard niet gratis te doen. want in de thans bestaande CAO is het salaris berekend naar een ar beidsweek van 48 uren, terwijl er thans in werkelijkheid maar -plm. 43 uren ge maakt worden. Wat nu het al dan niet instellen van «en koopavond zelf betreft, zij er op gewezen, dat men alom de klacht hoort, dat onze steden - in tegenstelling met vóór de oorloe: - 's avonds praelisch Uitgestorven zijn. 't Is nu eenmaal een voldongen feit, dat waar kijkers zijn nering ontstaat. „Kijken is kopen" is de slagzin van een onzer plaatselijke zaken. Het is zonder toetsing aan de prae- tijk niet mogelijk vooraf met enige ze kerheid te zeggen of het instellen van een koopavond een verschuiving van de ontvangsten op een andere dag, b.v. Za terdag ten gevolge zal hebben. B. en W. tonen zich in hun afwijzend advies bevreesd, dat bij het instellen .van een koopavond de bui-en de Singel gracht gelegen zaken hun ontvangsten zouden zien teruglopen omdat hun cliënten hun inkopen in het centrum van de stad zouden doen. In de .buiten wijken worden voornamelijk betrekke lijk kleine zaken in consumptie-artike len voor het dagelijks gebruik gevon den. wier cliënten vrijwel op elk mo ment van de dag aldaar hun inkopen komen doen. Dat deze cliënten die in kopen plotseling zouden staken in kopen die bovendien voor onmiddellijk gebruik nodig zijn om die op de koonavond in het stadscentrum te doen. is al heei weinig waarschijnlijk, zo al niet uitgesloten. Overigens vindt men een trek naar het centrum in iedere ge meente. Dat mag toch geen reëel argu- "ment tegen een koopavond zijn. Eén Jaar. Wil men Alkmaar voor één avond per I week zijn vóór-oorlogse gezelligheid hergeven, wil men de zakenmensen in deze voor hen zo moeiliike tiiden een kans bieden op betere financiële resul- taten. wil men alle argumenten voor en tegen het instellen van een koopavond niet op hun theoretische doch op een verantwoorde practische waarde toetsen en daarenboven een zo belangrijk ad vies als dat van de Kamer van Koop handel en Fabrieken recht doen weder varen, laat men dan althans voor de zeer beperkte duur van slechts één jaar de Vrijdagavond als koopavond een I kans geven. Daarna kan men aan de hand van een nieuwe enquête, die natuurlijk sterk door d- financiëlp uitkomsten van de koopavond zal worden beïnvloed, de s kwestie opnieuw bezien. Dat er geen terug zou zijn. omdat i kleme gemeenten in de omgeving van MARKTBERICHTEN ALKMAAR, 2 Febr. Voeraardanpelen 4; witlof 2545; rode kool 712,50, sa- voye kool 7; groen,» kool 7.50—16; spruit- kool 20—49; boerenkool 24—46; bieten 6; winterpeen 6—12,50; waspeen 1122; uien 529.50; prei 1441; soepgroenten 18; appels: Goudrelnetten 10—19 en Pre sent van Engeland 14—26; peren; Win- terjan 10 en G'eser Wildeman 10. BROEK OP L'DIJK, 3 Febr 40 000 kg rode kool: I 7—13.20 en II 7—10.40; 30 000 kg gele kool I 6.50—10.60 en II 6.50 8.20; 15.000 kg groene kool 15—22.90; 50.000 kg Deense witte kool 6—7,80; 12 000 kg uien 29.80—34,50. grove 25,40— 28.80 en drielingen 32.90—35; 1200 kg wit lof: I 4547 en II 3940; 400 kg sprui ten 26—46. W ARMENHUIZEN. 3 Febr. 24.100 kg rode knol 7-10 90; 900 kg gele kool 6.80 1600 kg Deense witte kool 77,80; 1400 kg peen B 12—12,10. de stad mogelijk ook een koopavond zouden instellen en handhaven mag bezwaarlijk als argument worden aan vaard. De zuigkracht van een grote centrum-gemeente met goede verkeers verbindingen zal altijd blijven bestaan- DINSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Geen verlof, geen verloving (14 jaar); Rex Theater, 2.30 en 8 uur: Levend ingemetseld (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Revue- girl vermoord (18 jaar); Victoria Thea ter, 8 uur: De schrik van de tweede compagnie (alle leeftijden). Wapen v. Heemskerk, 1.30 u.: Jaar vergadering Aannemersbond. Gulden Vlies: Jaarvergadering R.K. Aannemersbond. Landbouwhuis: 8 u. Vogelavond door dr A. F. J. Portielje. Bioscopen als Dinsdag. Aanvang 2.30 en 8 uur. WOENSDAG Gulden Vlies. 8 uur: Selskip Friso. Harmonie, kleine zaal, 8.15 uur mr L. Warwick James over „The develop ment of education in Engeland". Wapen van Heemskerk, 3 uur: Propa- ganda-avond VARA met medew. van Accordeola. 8 uur Vergadering Nut. Valks Lunchroom, 8 uur Psychom. avond v. Harmonia. DIENST APOTHEKEN De dienst der apotheken wordt deze week waargenomen door apotheek Wanna-Ritsevoort, Ritsevoort 5. HOOG WATER TE BERGEN AAN ZEE Dinsdag 18.31 6.40 Woensdag 19.01 7.13 TE CAMPERDUIN Hoog Laag Dinsdag 18.36 6.45 12.36 0.45 Woensdag 19.06 7.18 13.06 1.18 Gistermorgen tegen half elf is een 65-jax-ige timmerman, die aan de Geesi bezig was pannen te leggen, van he dak gevallen. Hij klaagde over pijn in zijn rug en werd naar het Centraa Ziekenhuis vervoerd. De toestand van de man was niet ernstig, zodat hij nog dezelfde dag naar zijn woning kon worden overgebracht. Uitspraak dodelijke aan rijding Heden heeft de Alkmaarse recht bank uitspraak gedaan -,egen de 26-ja- rige T. W. uit Santpoort, chauffeur bij Van Gelder Zonen, die op 27 Juni j.l. met zijn vrachtauto op het Verdrom kenoord een dodelijke aanrijding had veroorzaakt, waarvan de 53-jarige Aik- maarder W. het slachtoffer werd. Con form de eis werd de chauffeur ver oordeeld tot 50 boete subs. 25 dagen hechtenis. In de cantine van Ringers' Chocola defabrieken is de dag herdacht waarop vóór 25 :aar de heren N J. Du/nevoid, J. H. Held, G. Moraai en Th, Okel bij de f.'ima in dienst traden. De heer H. Ringers, die de aanwezi gen toesprak, uitte zijn spijt, dat de heer J. H. Held met aanwezig kon zi.in. Er wordt zo dikwijls gevraagd of het de moeite waard is een periode van 25 arbeidsjaren te herdenken, aldus spre ker. Men moet de arbeid als een zegen beschouwen of als een straf. Een groot schrijver heeft eens gezegd: „De ziel van de mens groeit niet door het loon maar door de arbeid". De heren Th. Okel en G. Moraal zijn indertijd als jongste bedienden op het kantoor te Rotterdam gekomen. Moraal had een artistieke inslag en een tijd lang zijn zijn werkzaamheden ook op deze leest geschoeid geweest. Hij heeft zijn be stemming in de boekhouding gevonden, waar hij tot grote tevredenheid zijner superieuren de ingewikkelde export boekhouding verzorgt. De heer Okel heeft geruime tijd te Rotterdam op de afdeling export gewerkt en is latei- chef van de bedrijfsadministratie ge worden. Het is een man van vaste prin cipes. De heer N. J. Duyneveld. die thans op het magazijn werkt en die aanvan kelijk geheel andere aspiraties had, is een man van goeden wil, die in de loop der .jaren veler_sympathie verworven heeft. - 4- 4-*™- Namens het kantoorpersoneel sprak de heer R. Bakker, hoofdboekhouder, die de economische moeilijkheden in de crisisjaren memoreerde. Óndanks deze moeilijkheden heeft de firma Ringers zich gehandhaafd en het stemt tot dankbaarheid, dat men 25 jaar in een en hetzelfde bedrijf heeft kunnen ar beiden. Slechts zes jaren heeft hij de heren Okel en Moraal kunnen meema ken, maar in die tijd heeft hij hen leren kennen als halrde werkers. Vervolgens spraken de heren Slot, magazijnchef, van Opstal namens de personeelsvereniging en de heer Witte brood. De woorden van de heer Slot gingen voornamelijk uit nalar de heer Duyneveld en getuigden van goede sa menwerking, een zo belangrijke factor voor iedere grote onderneming. Vele cadeaux werden de jubilarissen door de Directie en namens het perso neel overhandigd, waarna de jubilaris sen hun dankbaarheid in prettige t>e- woordingen aan de aanwezigen kenbaar maakten. Radiotoestel van KRO voor Alkmaarder De heer A. Koopman uit Alkmaar heeft het 350.000ste lid van de KRO aangebracht en is daardoor de geluk kige bezitter geworden van een nieuw radiotoestel, NOORDSCHARWOUDE, 3 Febr. 1300 kg peen: B 8,50 en C 7.40; 8500 kg uien 32—35,10, grove 26—30,50 en drielin gen 35; 51.000 kg rode kool 712,20; 11.000 kg gel kool 6.5011; 2800 kg groene kool 8,2015,60; 90.000 kg Deense witte kool 6—7,90; 120 kg spruiten 40. De R.K. commissie Woonwagenliefde werk heeft de schade, die de storm aan het woonwagenkamp heeft toegebracht geschat op ongeveer f 2000. De meeste wagens, die op het crpen terrein aan het Kanaal staan, hebben mankementen opgelopen en deze zijn in sommige ge vallen zo erg, dat de wagens onbe woonbaar zijn geworden. Van enkele woonwagens is het dak gedeeltelijk weggerukt en een deel van de zijwand vernield en tijdens de storm ontstond er ook nog een begin van brand, dat door de bewoners gelukkig tijdig kon worden geblust. Een paar gezinnen zijn bij familie in de stad onderge bracht en enige atnderen bivakkeren tij delijk in de kapel. De commissie heeft berekend, dat men met f 1000 is gered. Hoewel men er van overtuigd is, dat de leniging van de nood in het Zuiden boven alles gaat zou men toch ook graag de bewoners vam het woon wagenkamp willen helpen. Maatschap pelijk Hulpbetoon zal dakleer beschik baar stellen en de penningmeester van het R.K. comité. Kanaaldijk 5, heeft zijn girorekening (nr. 433138) beschik baar gesteld om daarop eventuele gif ten te ontvangen. Een product van N.V. Noord-Hollandse Margarinefabriek te Zaandijk, onder controle van de Nederlandse Vegetariërs Bond. (Advertentie, Ingez. Med.) Verscheidene bunkers langs het Noordhollandse strand werden Za terdagnacht door het watergeweld ondermijnd. Hier ziet men de restanten van een aggregaat, dat uit een bij Schoorl gesneuvelde bunker werd losgeslagen. Een blik op het binnenmeer, dat in de nacht van Zaterdag" op Zondag na de doorbraak van het zeewater in de duinen bij Schoorl ontstond. Deze duinverzakking bij Schoorl is ook een gevolg van de onstuimige aanval van water en wind. De slachtveemarkt van Maandag De thans van kracht zijnde maatregel inzake het vervoer van runderen ter voor koming van verspreiding van smetstof van het mond- en klauwzeer heeft tot ge volg gehad, dat het aantal koeien Maan dag de helft van de normale aanvoer be droeg. Er bestond veel animo, doch het geringe kwantum bracht voor de kopers begrijpelijk hogere noteringen. Het aanbod van nuchtere kalveren neemt toe, doch de vraag naar deze dieren even eens. Toch waren de prijzen, die van f 1,70 f 2,00 per kg geslacht in de benen komen, vrijwel gelijk aan die van de vorige week. De handel in de varkens is, bij een even verminderde aanvoer, wederom vlug ge weest. Ofschoon de maximum-prijs, bij de vorige week vergeleken, onveranderd bleef, waren de noteringen overigens toch wed stijver en even hoger. Biljartkampioenschappen eerste klasse MA DE TWEEDE, zijn ditmaal de eerste klasse biljarters van het district Alk maar aan de beurt, om elkaar de kampioenstitel te betwisten. Toen gister avond voorzitter Wessels in het café van de heer Ligthart opende, zal hij niet hebben kunnen bevroeden dat één van de acht deelnemers met boze plannen aan tafel zat. Natuurlijk was het hem bekend dat al die deelnemers het beste zouden geven. Dat Jaap Bus op zo'n eerste avond, waarbij het doorgaans nog al rustig toegaat, met een allure van de kaderspeler rond het biljart zou lopen, om met series van 58 en 42 een moyenne van 9.09 uit zijn keu te halen, was toch wel een grote verrassing. HET BEGIN van die pairtij tussen Bus en Y. Feeke, was overigens maar zeer matig. Na dertien beurten was de Het waren geen grote zondaren, die gistermiddag voor de Alkmaarse po litierechter, mr J. N. Alblas, moesten verschijnen. Niettemin voerde hun overtreding hen voor de groene tafel voor verantwoording en boete. De Alkmaarders Jan R. en Johannes B. hadden enkele weken geleden bi) hun werkgever wat koperafval en kin derspeelgoed gestolen. R., die de waar voor f 28 van de hand had gedaan, werd tot f 60 boete of 30 dagen hechte nis veroordeeld. Zijn vriend, die op be scheidener schaal had geopereerd, werd dienovereenkomstig met f 30,— subs. 15 dagen gestraft. De verhouding tussen Louise D. te Alkmaar en haar buurvrouw was aller minst ideaal. Ze konden elkaar niet luchten of zien. De vete ontlaadde zich op 18 November, toen Louise het zoon tje van haar buurvrouw een pak slaag toediende. Dat jongetje, zo vertelde Louise, was met sneeuwballen in de weer geweest. Ze was daar niet kwaad om geworden, maar hgd haar buur jongetje bijwijze van grap met sneeuw 19. Piet Potlood kon nauwelijks ge loven, dat Jimmy er zo gauw in ge slaagd was een schip te vinden, dat hen naar Tunis zou brengen. Jimmy stelde hem aan de zeekapitein voor, die Constant ie Marin bleek te heten. Met z'n drieën dronken zij nog een glas wijn op de kennismaking en toen begaven zij zich naar de plek waar de Witte Engel stond. „Je sprak van een kleine auto, maat", zei de schipper op bedenkelijke toon. „en 't is mis schien ook wel een kleine auto, maar door die geweldige bagage is het fei telijk ook een zware auto. 't Zou allemaal niet erg zijn, als ik de gezag voerder zou zijn van de „Normandië" of iets dergelijks, maar mijn schip 's maar klein, weet je. Kijk, dat stoom bootje dat daar gemeerd ligt, dat .s het". Schipper Constant le Marin wees met zijn duim naar een notedopje dat aan een kolossale meerpaal pp de gol ven lag te dansen en toen Piet Potlood en Jimmy het in de gaten kregen, sloeg de schrik hen om het hart. „M-m moeten we daarmee de Middellandse Zee oversteken?" vroeg Piet Potlood bekommerd. „Nou, moeten is de zaak niet", antwoordde de Franse schipper. „Maar als ik zeg dat 't kan. dan kan het ook en breng ik jullie veilig over". „Laten we er dan niet langer over redekavelen", zei Jimmy, die er altijd voor was de knoop zo gauw mogelijk door te hakken. „Hier kapi tein, hier heb je tweehonderd florij nen. Laten we de Witte Engel nou maar meteen aan boord sjorren". ingewreven. Een juist passerende me deburger vertelde echter, dat de jon gen wel degelijk klappen in zijn ge zicht had gekregen en het slachtoffer bevestigde dit relaas. Om Louise dui delijk te maken, dat zij haar handen thuis heeft te houden, werd zij tot een boete van f 50 of 25 dagen hechtenis veroordeeld; als stok achter de deur werd haar bovendien een voorwaarde lijke gevangenisstraf van een maand opgelegd. Dhr. Ooyevaar in de bloemen Op 1 Februari was het veertig jaar ge leden dat de heer A. Ooyevaar, Land- straat, alhier, in dienst trad van de heer Jan de Vries op de Zaadmarkt. Deze vie ring werd een feestdag, die begon met een H. Mis van dankbaarheid. Hierna ver enigden de jubilaris en zijn vrouw, de directie en het voltallig personeel zich aan een feestelijk ontbijt. Dan volgde de hul diging, waarbij in het licht werd gesteld hoe Ooyevaar op elke plaats, die hem in het bedrijf was toegewezen, volledig zijn plicht deed. Zijn grote liefde voor zijn werk, zijn verknochtheid aan de onder neming en zijn welhaast ontoombare ijver maakten deze huldiging volkomen ver diend. Door de directie werd een cadeau on der couvert aangeboden en mevr. Ooye vaar ontving bloemen. Namens het personeel werd het woord gevoerd door de heer C. J. Berkhout, die eveneens geschenken en bloemen over handigde. De grootste verrassing kwam Maandag, toen wethouder G. van Slingerland op het kantoor van de Vennootschap verscheen om te vertellen, dat de heer Ooyevaar door H. M. de Koningin was begiftigd met de ere-medaille van Oranje-Nassau in zilver. Het ere-metaal werd de jubilaris door de wethouder opgespeld. De substituut-pastoor van „Sint Lauren- tius", kapelaan N. Tromp, bracht in her innering dat het een drievouc'ig jubil- leum is, want de heer Ooyevaar is, be halve veertig jaar, burger van Alk maar, ook precies veertig jaar onafgebro ken parochiaan van de kerk op het Ver- aronkenoord. BURGERLIJKE STAND Geboren Jacobus A., z. van J. S. van Kiel en A. J. van den Bos. Anna E., d. van F. J. Bruijn en S. Tigchelaar. Wilhelmus A. P., z. van N. J. van Die- Pen en C. C. Polle. Johannes, z. van J Timmerman en W. Asma. Overleden Jan Ens, 69 jaar, wed. van M. Rootjes. stand 48-38 in het voordeel van Bus en het scheen dat Feeke dus een redelijke kaïns had, te meer daar hij vijf beurten later een kleine voorsprong (92-86) had genomen. In de 18e beurt kreeg Bus echter eindelijk zijn maatgevoel te pak ken, draaide warm met een serie van 14, om daarop met een fraaie reeks van 58 een duidelijke voorsprong te nemen. Feeke had daarpp het antwoord niet klaar, zelfs niet toen Bus twee poedels liet volgen. Met een serie van 42 maak te Bus een einde aian dit treffen, waar bij Feeke op 100 was blijven staan. G. van der Berg was in de partij te gen C. Hein geen schaduw van de spe ler zoals wij hem kennen. Na zestien beurten, waarvan zeven poedels, had hij slechts 38 punten op zijn lei staan en de onverstoorbare Hein was dan ook met kleine maar nuttige series uitgelo pen. Het zag er nog even naar uit dat Van der Berg met twee op een volgen de series van 15 en 16 de juiste cadans had gevonden, maar verder dam dit vleugje van zijn capaciteiten kon hij het niet brengen. Vrijwel de gehele tijd had Boeke- steyn een kleine voorsprong op W. de Vries. Na de veertigste beurt nam De Vries echter met een serie van 22 de leiding over en bij de staind 187—180 was dus nog van alles mogelijk. Nadat Boekesteyn met een serie van 19 naar de finish was gesneld, kon De Vries het echter niet verder dan één simpele cairambole brengen, zodat Boekesteyn ten slotte toch nog als overwinnaar on der de helle lichtkegels boven het bil jart vandaan kon treden. Na 29 beurten stonden C. van der Molen en Th. Schot vrijwel gelijk (151- 149) en algemeen was de verwachting dat het een spannende eindstrijd zou worden. Van der Molen maakte echter indruk met een serie van 38 en hoewel Schot de ballen nog eenmaal in uitste kende positie kreeg, kon Vam der Mo len tenslotte de voile winst op zijn de bet laten bijschrijven. De uitslagen luiden: C. veri der Molen Th. Schot G. Boekesteyn W. de Vries C. Hein G. van der Berg J. Bus Y. Feeke (Advertentie. Tnff MedJ 200 33 38 6.06 183 33 28 5.54 200 42 29 4.76 188 42 22 4.47 200 37 19 5.40 148 37 20 4.00 200 22 58 9.09 100 22 25 4.54 LANGESTRAAT 117 bij de Grote Kerk Tel. 3880 heeft zo juist ontvangen een prachtige collectie Tricot onderjurken met strook vanaf f 5.25 Waszijden onderjurken f 4.95 Enkalon onderjurken f 16.95 ZIET ONZE ETALAGES.

Alkmaarsche Courant | 1953 | | pagina 3